Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) King Unique válasza Blasku (#348) üzenetére


King Unique
titán

Az UNetbootin mondjuk abból a szempontból jó, hogy nem erőlteti a DD képfájl módban történő írást, ezért "normál" ISO-khoz is használható. Erről nemrég egy másik topikban volt szó. De azért a Rufus többet tud. Bár utóbbi mondjuk perzisztens live rendszert nem tud készíteni, de az Windows alatt egyéb programokkal is megoldható. Linux alatt meg elvileg az UNetbootin, illetve az mkusb tud ilyet. Legalábbis a grafikus programok közül.

[ Szerkesztve ]

(#352) King Unique válasza TheSaint (#347) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként sok free AV van manapság, plusz a fizetősök ingyenes promói, illetve magazinos kódok stb. Na meg utóbbinál valószínűleg az a (másfél) havi újraregisztrálás sem annyira megerőltető. A másik dolgot meg felesleges ragozni, mert a valós helyzet önmagáért beszél.

Amúgy valószínűleg számíthatsz te is egy kőzáporra... ;]

Persze az is igaz, hogy mindenki szabadon leírhatja a véleményét és nem kötelező másokkal egyetértenie, akármi is a topik témája.

[ Szerkesztve ]

(#353) Dave™ válasza TheSaint (#347) üzenetére


Dave™
nagyúr

a Win10-be aki bele tud kötni, az nem tudom milyen linuxos disztrót tud mellé tenni, amin jobban/gyorsabban megy maga mint rendszer vagy akár egy adott alkalmazás!?

Látom te sem olvastad el a fenti írást. Én nyugodtan mellé merem állítani az Ubuntus rendszerem. Már önmagában egy mostanában szokásos Windows Update is lassabban fut le, mint egy Ubuntu telepítés. Meg írtam nemrég fentebb, mennyire egyszerű hozzáadni egy lokális fiókot, átállítani a nyelvet meg törölni a régit. Vagy nézd meg hogyan működik a kereső a két rendszerben. Egyszerűen nem is tudom miről beszélsz :N

(#354) Rimuru válasza King Unique (#352) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyébként sok free AV van manapság, - es mindegyiknel ott van az EULA-ban hogy a lelkedet is nekik adod, ilyen arat kell fizetni az "ingyenessegert". Ezt most nem csak az AV gyartokra kell erteni hanem altalanossagban mindenre amit egy profitorientalt ceg uzemeltet (pl Google/Facebbok/MS).
Ami a nagyobb baj hogy sok fizetos vacaknal is ezt csinaljak.

Vigyázat, csalok!

(#355) petipetya válasza Rimuru (#345) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az MPV-ben nem sikerült menüt előcsalnom, így olyan filmek lejátszására alkalmas, ahol a felirat a film mappájában van azzal megegyező néven. Ez a letöltött filmek/sorozatok 98 százalékára igaz.

Azonban nemrég az egyik filmben volt dán/norvég/angol nyelv és angol felirat. A dán nyelv kiválasztásához és a magyar felirat betallózásához viszont már szükség volt egy VLC-ben megszokott menürendszerre is.

Köszi az Smplayert.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#356) Dave™ válasza petipetya (#355) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tud hangsávokat meg feliratokat váltani az MPV, ott van rögtön a lejátszásvezérlőktől balra.

(#357) Rimuru válasza petipetya (#355) üzenetére


Rimuru
veterán

Szepen be lehet allitani mindent, csak nem kattintgatos usereknek van kitalalva. :DDD
Alaperelmezett mukodes az olyan hogy a mellette levo megegyezo nevu fajlokat tolti csak be, sub-auto kapcsoloval lehet allitani. Egyebkent ugy remlik hogy a drag&drop is mukodik, ugy nem probaltad?

(#356) Dave™: az "uj" OSC-ben mar kicsit mar a felepitese, de a lenyegen nem valtoztat.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#358) RazorSh4rk


RazorSh4rk
kezdő

Bírom, hogy kb így néz ki a thread:
komment: "itt van leírva, hogy szerintem/nekem miért nem megfelelő a linux"
válasz: "haha lol a linux az jó Mert(tm) Linux(r)"

mindegy, viszont csináltam egy ilyet [link], még mindig teljesen pártatlanul

e

(#359) King Unique válasza Rimuru (#354) üzenetére


King Unique
titán

Hogy mindegyikben ott van-e, azt nem tudom. Ellenben ez ugyanúgy a fizetősöknél is előfordulhat, mint említetted magad is. Viszont, ha célirányosan szükségem van bizonyos szoftverekre, akkor csak ezért nem fogok egyéb, számomra nem feltétlen megfelelő alternatívák után vadászni. Másrészt kevésbé érdekel, mert ennyi erővel akkor netet sem kellene használni, vagy el lehetne menni akár az amisok közé.

[ Szerkesztve ]

(#360) Rimuru válasza RazorSh4rk (#358) üzenetére


Rimuru
veterán

Ott valsz valami nincs rendben, nezd meg mit csinal boot kozben segitseg hozza.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#361) Dave™ válasza RazorSh4rk (#358) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az én Ubuntum meg 10-12mp és login screen, jelszót beírva azonnal ott a desktop. Egyébként ott tényleg nem oké valami.

komment: "itt van leírva, hogy szerintem/nekem miért nem megfelelő a linux"
válasz: "haha lol a linux az jó Mert(tm) Linux(r)"

Amúgy ez nem tudom mire vonatkozik, de én nem láttam ilyet. Majd mondd el mire vonatkozik (konkrétan).

[ Szerkesztve ]

(#362) RazorSh4rk válasza Dave™ (#361) üzenetére


RazorSh4rk
kezdő

#347, TheSaint -> saját tapasztalatok, igények leírása, döntés indoklása
#350, Syl -> "nem volt neki elég a linux, windows user, eksz-dí" minőségű válasz
//amit amúgy a saját cikkem alatt is buzgón művelt, annak ellenére, hogy annak köze nem volt a linuxhoz

a te #349-eddel nem tudom pontosan megfogalmazni mi a baj, azon kívül, hogy teljesen valótlanságot allítasz, mert Cortana->"theme"->ennyi. És mindez úgy, hogy nem ugrott be a vizuális beállítások neve, szóval a theme-mel csak tippeltem

e

(#363) petipetya válasza Rimuru (#357) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, meglett. User error volt.

"nincs rá lezsóidő"

(#364) King Unique válasza RazorSh4rk (#358) üzenetére


King Unique
titán

Ebben a laptopban HDD / SSD van?

Csak mert előbbinél nem meglepő a lassú boot, nekem az egyik gépen a Mint / Ubuntu szintén ilyen lomhán tölt be. De egyébként HDD-vel a Windows is hasonló ilyen téren, ha nincs bekapcsolva a fast startup. Ellenben SSD-vel már mindkét OS néhány másodperc alatt bebootol.

[ Szerkesztve ]

(#365) Dave™ válasza RazorSh4rk (#362) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az, hogy lehet ablakszínt meg háttérképet váltani, nem rugalmasság. Már a tálcaikonokat sem tudod szabadon méretezni, hogy mást ne említsek. Meg próbáld meg a teljes ikonkészletet lecserélni valami másra. És akkor még mindig csak egy sima mezei Ubunturól van szó, nem a Linuxokról általában, ahol olyan asztali környezetet választok az N+1-ből, amilyet akarok. Más a definíciónk a rugalmasságot illetően.

(#366) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Király cikk. Én régóta Uborkázok, legnagyobb megelégedéssel. Mondjuk a Psensorral én szívtam egy jó nagyot, és nem is jött össze, de ezt leszámítva nálam is teljes a megelégedés.

szerk.: kiszámoltam, kb. 6 vagy 7 éve van nálam Ubi. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#367) RazorSh4rk válasza Dave™ (#365) üzenetére


RazorSh4rk
kezdő

a tálca méretezés alatt ezt érted? Mert ilyet találtam mintben meg ubuntuban is. Viszont az, hogy hogy néz ki a gui az nekem elég sokadlagos, nem gyakran használok egeret :D

e

(#368) Dave™ válasza RazorSh4rk (#367) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kétállású, normál meg kicsi. Azt írtam, hogy a tálcaikonokat nem lehet szabadon méretezni, és ez nem is az. Az ilyen lenne kb.

Az oké hogy téged nem érdekel a GUI, de akkor ne vitasd a rugalmasság hiányát, mert ez is hozzátartozik. De rengeteg más példát is lehetne hozni. Bele lehet kötni a Linuxokba sok ponton, a rugalmasság viszont pont nem ilyen.

(#369) RazorSh4rk válasza Dave™ (#368) üzenetére


RazorSh4rk
kezdő

Ja hogy a unity tud ilyet! Akkor azért nem találtam, de ez tényleg jónak tűnik

e

(#370) ivana válasza RazorSh4rk (#369) üzenetére


ivana
Ármester

A unityhez van egy ilyen plusz tweaktool amit külön le kell szedni, azzal sok minden beállítható. De pl. egy KDE-ben ami valószínűleg a legtestreszabhatóbb simán lehet windows, mac, unity stb. viselkedést belőni teljesen gui alapon.

(#371) krook


krook
újonc

Aki használt már Linux alapú rendszert, annak nem ajánlom az Ubuntut semmiképpen, a csomagkezelő nem valami naprakész, valamint a Unity majdha nem ugyanannyira bloated mint a Windows 10. A support mindenre kiterjedt, hatalmas fórumuk van, de nem biztos hogy sokat lehet tanulni abból, ha pár sort bemásolsz a terminálba. Ha valakinek ezek ellenére is nagyon bejöt az Ubuntu, akkor vagy a XFCE-s vagy a Gnome-os változatát ajánlom.

Személyes kedvencem az Arch, könnyű, bármin elfut, és mindig naprakész. Kezdőknek "nehéz" lehet feltelepíteni, de vannak átdolgozott változatai (AntergOS, Manjaro) amik hasonlóan jók, és könnyű használni / telepíteni.

(#372) ubyegon2 válasza Rimuru (#30) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;] Van benne valami! Eszem ágában sem volt bármit beírni, főleg nem is szoktam ennyire eltúlzott bugyuta módon fogalmazni. A stílusról annyit, hogy valakit íly módon megidézni, eleve azt feltételezve, hogy csak türhő módon tud megnyilvánulni...de most inkább nem szállok alá erre a szintre. :(

A cikk szerintem ugyanolyan jó, mint a szerző többi Ubuntus cikke. Amit nem igazán értek, hogy miért nincs összhangban vele a címe? Ez a cikk tartalma szerint nem a Linux a mindennapokban, hanem az Ubuntu a mindennapokban, véleményem szerint így is érdekelt volna ennyi embert.

Ezt nem kekeckedésből írom,bárki megnézheti az összes hasonló cikket, ha az csak egyetlen disztróról szól, akkor annak a címéből az ki is szokott derülni.

A záró mondatba befért volna, hogy az Ubuntu más kezelő felületekkel is létezik, kétségtelen persze, hogy ezen a néven ezzel az asztali kezelőfelülettel jelenik meg sokak rémálmában. :P (ezt a poént az előre károgóknak szántam)
Ha már meg lett említve a Mint, annak a saját topikját is érdemes lett volna megemlíteni.

Egyébként egy ilyen cikkben inkább egy win/linux flame-től szoktak tartani, nem attól, hogy valaki csak úgy passzióból az Unityt fogja szidni, főleg, hogy nem az említett DE-ről szól a cikk. Kicsit olyan érzésem van, hogy ez a Unityseknél tényleg pszichés eredetű para lehet!

(#373) Dave™ válasza krook (#371) üzenetére


Dave™
nagyúr

Semmi baj nincs a Unity-vel, tök intuitív és a keresésre (ami jóval gyorsabb mint a böngészgetés menükben) fókuszál. Végigpróbáltam minden nagy DE-t, de egyik sem hozta ezt a felhasználói élményt. A csomagkezelő meg nem "nem naprakész", maximum a csomagok, de ez is attól függ melyik rendszert használod, meg ott vannak a külső források is. Pl. a hamarosan megjelenő 17.04 elég friss csomagokat fog használni. Különböztessük meg a rolling meg a release disztribúciókat, mindkettőnek megvan a maga előnye, hátránya. Te rolling párti vagy, én meg az LTS release mellett teszem le a voksom.

ubyegon2 gondolkodtam rajta, hogy Ubuntu v. Linux legyen a cím, két okból lett ez: egyrészt minden szoftver (kivéve a Unity Tweak tool meg talán az indikátorok) megy más tetszőleges disztribúciókon is, mindenki arra vonatkoztatja amire szeretné, a másik pedig hogy a köznyelvben minden disztribúció Linux, és ha megnézed elég kevés Ubuntus vonatkozás van benne, nem éppen a rendszerről szólt, hanem inkább a hétköznapi alkalmazásokról. A többi DE-s téma meg más korábban ki lett azt hiszem tárgyalva a korábbi írásban (legalább érintőlegesen), nem akartam megint. Ha gondolod és van kedved írj nyugodtan a többi változatról :)

[ Szerkesztve ]

(#374) laszlohu válasza lócitrom (#50) üzenetére


laszlohu
addikt

A Chromium - nál a jelenleginél újabb verzióknál várható
memória- és CPU- fogyasztásjavulás, ugyanis állításuk szerint
"ráfeküdtek a témára".

(#375) Dave™ válasza laszlohu (#374) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az jó, mert ugyanez igaz lesz a Vivaldira is, várom :) Már a mostanit is érezni (hibernált tabok).

(#376) ubyegon2 válasza RazorSh4rk (#358) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem pont a Linux Mint a leggyorsabb boot szempontjából, bár nemrég tettem fel egy barátom Lenovo G580 laptopjára Mint 18.1 Cinnamont és 5 sec alatt bootolt.

Ez meg Debian és Antergos boot ideje:

ubyegon@debian:~$ systemd-analyze
Startup finished in 2.110s (kernel) + 1.053s (userspace) = 3.163s

[ubyegon@ubyantergos ~]$ systemd-analyze
Startup finished in 2.854s (kernel) + 425ms (userspace) = 3.279s

SSD-n mértem az értékeket.

(#377) ubyegon2 válasza Dave™ (#373) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Engem meggyőztél. Minap olvastam épp, hogy valaki belekötött, hogy alapnak vetted az Ubuntu/Unity összeállítást, azt írták, másra is fel lehet tenni. Biztosan így van, de tény, hogy az Ubuntu csak így leírva, az az Unity DE-vel értendő.

Tulajdonképpen az írás teljesen függetleníthető attól, hogy éppen milyen disztrón és DE-n keresztül történik a bemutatása. (második olvasás után gondoltam már ezt)

Utólagos engedélyeddel beraktam a Témához kapcsolódó anyagok-hoz a Kezdő topikba, legyen csak több irányból elérhető a cikk.

Egyébként tényleg eszembe nem jutott volna most az Unityvel piszkálódni, nem is tudom hogyan merült fel Sylben ez. Akkor piszkáltam, amikor kipróbáltam, ez tény, de ennél a cikknél tényleg nem értem, milyen vonatkozásban lehetett volna belekötni bármelyik DE-be. :U

Ha gondolod és van kedved írj nyugodtan a többi változatról

Ehhez nem érzem magam kompetensnek, sajna. :(

[ Szerkesztve ]

(#378) Dave™ válasza ubyegon2 (#377) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért nem? Nálam többet tudsz az biztos (én csak felhasználói szemszögből írok). Ha nincs időd/kedved az oké, de azt nem hiszem, hogy ne lennél kompetens a témában. Ott legalább burkoltan ekézhetnéd is a Unity-t (vicc volt ;] ) Legjobb tudomásom szerint neked is kizárólagos rendszere(i)d a kül. disztribúciók, tehát elég releváns tapasztalatod van hogyan lehet függetlenedni a Windowstól. Igazából az lenne a legjobb/legproduktívabb, ha többen tudnánk írni, mindenki saját szemszögből, hogy milyen disztribúción, milyen programokkal hogyan használja a rendszerét, illetve miért részesíti azt előnyben. Sokkal többet ér, mint egy száraz technikai leírás egy disztribúcióról vagy hasonlóról.

(#379) MineFox54 válasza Dave™ (#373) üzenetére


MineFox54
őstag

Én most Spotify-al szívtam egy sort OpenSUSE-ban. És nem sikerült így sem :(

(#380) Dave™ válasza MineFox54 (#379) üzenetére


Dave™
nagyúr

Annak nem is tudom hogyan indulnék neki, OpenSUSE-t nem ismerem, de gyanítom nem sokat tud kezdeni a debianos tárolóval. Ennyiből nagyon felhasználóbarát az Ubuntu, nem kell érteni hozzá. Bár mivel Arch alá is elérhető, csak meg lehet oldani valahogy. De miért éppen OpenSUSE?

(#381) Rimuru válasza Dave™ (#380) üzenetére


Rimuru
veterán

Mivel a spotify nem ad ki deb-en kivul mast ezert arch alatt is abbol lehet felrakni.
A deb az egy kontener file, ki kell bontani es egy tar-ban van benne a tobbi.

Vigyázat, csalok!

(#382) MineFox54 válasza Dave™ (#380) üzenetére


MineFox54
őstag

Régen nagyon bírtam, Debian alapú rendszerekben már nincs kihívás annyira, és amúgy tetszik most is. Kicsit próbálgatom, és lehet hogy a main gépre is felkerül. De aztán lehet hogy Debian + KDE lesz belőle.

(#383) CPT.Pirk válasza MineFox54 (#382) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az aktuális Debian-al bazi régi KDE-t kapsz. Ha KDE-t szereted, akkor szerintem ne Debian alatt próbáld ki.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#384) ubyegon2 válasza Dave™ (#378) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Senkinél nem tudok többet, akit már legalább 3 éve érdekel a Linux és használja is, ill. jó sok disztrót kipróbált már. Most kezdek annyit érteni már az egészből, hogy tudom, mennyire nem értek hozzá.
Soha életemben egy percet nem tanultam informatikát/számítástechnikát, anno még nem létezett ilyen az oktatásban. Le kéne ülepednie bennem egy rendszernek és az abban használt programoknak, mostanában teljesen össze is zavartam magam azzal, hogy már harmadik teljesen különböző laptopra telepítettem Linux Mint-et és egyedül az én Toshiba laptopommal nem bírok már hetek óta megoldani egy problémát.

Az van, hogy totál inkompetens vagyok az egészhez, az, hogy 5-6 perc alatt felraktam egy Mint Cinnamont a Lenovo G580-ra, kizárólag annak köszönhető, hogy már túl sokszor csináltam, ha nem is laptopokra.

De legalább a gép gazdája azóta is gond nélkül használja a Win helyett, akárcsak a fél GB memóriával rendelkező laptop gazdája, aki életben nem nagyon hallott még a Linuxról. Ennek ellenére mindenki abszolút könnyen tudja használni a visszajelzések alapján. Csak megerősíteni tudom, hogy egy desktop Linuxot mindenki tud otthoni célokra használni, legfeljebb a szokásos napirendje borul fel, mert nem fog kimenni kávét főzni a gép bekapcsolása után, mint Wint használva. ;]

Egy ideig az SSD/Linux téma érdekelt, erről akartam írni, de már mindenki lehurrog, ha szóba kerül, mert minek azzal foglalkozni, csak használni kell.....

Ja persze a lényeget majdnem kihagytam, néha túl kritikus vagyok, ráadásul sokaknak kinyílik a bicska a zsebében az írásaim stílusától-ezt pont neked nem kell mondanom. :D Így aztán gyakorlatilag semmi nem szól amellett, hogy bármiről is írjak, max időnként pár kötekedő vagy olyan segítő hsz-t, amit gyakorlatilag bárki leírhatna.

(#383) CPT.Pirk

Nagyon körülírtad... :D

(#379) MineFox54

Ezeket nézted már? [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#385) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#384) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egész kedved kaptam egy hasonló, Chakrás cikkre. Még talán egyszer meg is csinálom. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#386) Dave™ válasza ubyegon2 (#384) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem meg simán lenne értelme egy hasonlónak mindenki részéről, aki napi szinten Linuxot használ. Lenne 5-10 különböző saját rendszerbemutató gyakorlati használati példával (hogyan teljesít a mindennapokban), biztosan sokak fejében eloszlatna pár kételyt. Jó lenne Mint, Arch, Manjaro stb. meg olyan is aki esetleg játszik, fejleszt stb.

A másikhoz: én egy minimálisat tanultam, de ha abból kellene főzni akkor nagyon el lennék veszve. A kíváncsiság meg az érdeklődés sokkal többet ér, lásd a saját példád is, aki autodidakta módon tanultad (ahogy én is ezt a részét).

CPT.Pirk Mindenképpen! Tök jó lenne látni belakott rendszereket meg felhasználói szokásokat, sokat lehetne keresztbe is profitálni meg a kívülállók is könnyebben kedvet kapnak ha látják, hogy így is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#387) Vladi válasza ubyegon2 (#376) üzenetére


Vladi
nagyúr

hahh! ááá persze, mióta megcsináltuk neked. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#388) krook válasza Dave™ (#380) üzenetére


krook
újonc

Arch alatt AUR (Arch User Repository)-on fennt van a Spotify.

[ Szerkesztve ]

(#389) ubyegon2 válasza Vladi (#387) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De jó is lenne, de az a gép hibamentes volt. :P

Amit nem tudtatok ti sem megcsinálni, az még mindig lefagy vagy újraindul, pedig már Debianos 32 bites Mint-et próbálok futtatni kifejezetten PAE-s kernellel az archwikiben javasolt opciókkal. Nem értem, hogy miért fagy le 2,5 óra alatt, ha addig működött. Máskor meg pár perc alatt rebootol.

linux /boot/vmlinuz-3.16.0-4-686-pae root=UUID=1bf9455c-3a6c-4f95-a8e4-e36f31b8c9c4 ro i915.semaphores=1 intel_idle.max_cstate=1 i915.enable_rc6=1 i915.enable_fbc=1

Szóval még mindig ugyanitt tart a dolog, csak annyi változott, hogy vagy 40 disztrót kipróbáltam már. Amúgy az összes iso-t mintstick-kel irtam pendrive-ra és nem volt gond egyikkel sem.

[ Szerkesztve ]

(#390) TheSaint válasza Dave™ (#353) üzenetére


TheSaint
aktív tag

"Egyszerűen nem is tudom miről beszélsz :N"
Ezzel én is így vagyok, jókat is mosolyogtam mikor pár hozzászólással ezelőtt még olyan alapdologgal mint a youtube videók lejátszásával szenved most is valaki linux alatt és még mindig örülni kell egy 40%-os CPU terhelésnek, a böngésző anomáliákat már nem említem... :)
Ne menjünk bele, ha valakinek van temérdek ideje, nagyon jó rendszer LEHET a linux, de ezt jelentős időbefektetés nélkül is tudja ma egy win.

(#391) petipetya válasza TheSaint (#390) üzenetére


petipetya
nagyúr

A szenvedés az, amikor a rómaiak élve feszítették keresztre a fellázadt rabszolgákat. :) Ha valakinek ilyen élmény egy 1,5-2 perces Google keresés utáni megoldás arra, hogy a megfelelő kodekek telepítve legyenek a böngészőhöz, akkor azt az embert csak sajnálni tudom. :) Bele sem merek gondolni, hogy mihez kezd egy erre képtelen ember az Angyal utcában, ha éppen elszakad a cipőfűzője.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#392) #79335424


#79335424
törölt tag

Anno, volt egy Asus eee netbookom. Akkor jött ki az Ubuntu Netbook Remix, amit direkt ilyen kütyükre fejlesztettek. Naná, hogy nem kezelte az n -es Wifi modulomat. Akkor kezdtem disztrókat keresgélni, és ráakadtam a Puppeee -re, és azon keresztül a Puppylinuxra. Azóta ezt használom. Igaz, mostanában háttérbe került, mert a RemixOS lett a fő rendszerem, de a Puppy rugalmasságát meg sem közelíti.

[ Szerkesztve ]

(#393) Dave™ válasza TheSaint (#390) üzenetére


Dave™
nagyúr

Amit te csinálsz az a confirmation bias, van egy tévképzeted és ahhoz keresel igazolást. Személy szerint ismerem mindkét oldalt, és úgy tudom neked azt mondani hogy nagyon tévúton jársz az ilyen állításokkal. Persze ettől még azt hiszel és mondasz amit csak szeretnél, demokrácia van, nekem se jobb se rosszabb nem lesz tőle, csak saját magadat csapod be.

(#394) Syl válasza Dave™ (#386) üzenetére


Syl
nagyúr

>Szerintem meg simán lenne értelme egy hasonlónak mindenki részéről, aki napi szinten Linuxot használ. Lenne 5-10 különböző saját rendszerbemutató gyakorlati használati példával (hogyan teljesít a mindennapokban), biztosan sokak fejében eloszlatna pár kételyt. Jó lenne Mint, Arch, Manjaro stb. meg olyan is aki esetleg játszik, fejleszt stb.

+1 :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#395) Dave™ válasza Syl (#394) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na, hajrá ;]

(#396) #79335424 válasza Syl (#394) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem is jó lenne, ha írnának ezekről, hogy az emberek képben legyenek azzal, hogy amiket egy OS -ről gondolnak, azok nem kőbe vésett dolgok. Az évek alatt sokat tanultam a Puppy -ról, de egy ilyen cikkhez kevés lennék. De, már megpendítettem a témát Kaminak (ő a Puppy "kisgazdája" itthon). Sajnos, Jemimah (a Puppeee fejlesztője) már kiszállt a Puppy project -ből, pedig tőle nagyon sokat lehetne tanulni. Pl. ott van ez az Unetbootin -módszer (bár, én inkább a Linux Live USB Creator -t ajánlanám). A Puppeee -hez Jemimah készített egy Wines programot (1db. exe). A külső meghajtóra kellett másolni, futtatni, és amikor végzett, reboot a meghajtóról, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#397) Syl válasza Dave™ (#395) üzenetére


Syl
nagyúr

Ubuntu használóként mit írjak? Hogy lásd Dave™ cikkét? :DDD

(#396) Somatom

>Sztem is jó lenne, ha írnának ezekről, hogy az emberek képben legyenek...

Igen. Ehelyett meg egy Ubuntu cikk alatt a szokásos "bezzegawindows..." kommentek után jön a közelező "szaraunityéljenamint" fika :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#398) vipisti válasza krook (#371) üzenetére


vipisti
tag

Demonstráltad a régi időkből jól ismert elitistáskodást. Nap mint nap használok Ubuntut munkára. Nyilván van nála jobb, korlátozottak a disztrókra vonatkozó ismereteim, de egyet bizton állíthatok: nagyszerűen bevált. Na most "aki használt már Linux alapú rendszert", az tudhatja, hogy a csomagok stabil verziója általában az új verzió mögött kullog, de az esetek zömében ez nem jelent hátrányt, viszont cserébe stabil lesz a rendszered. Nekem és sokaknak ez számít. Ha valaki magában a Linuxban szeretne elmélyülni, erre tud és akar időt, energiát szánni, annak kiváló választás az Arch. Be kéne látni, hogy a felhasználók túlnyomó többsége nem ebbe a kategóriába tartozik.

[ Szerkesztve ]

Gnothi seauton.

(#399) AaronOS


AaronOS
tag

Jó kis összefoglaló lett, jó volt olvasni.

Én is most tervezek váltani a Windowsról, nekem már nem annyira megnyerő így a 10-es.

Jelnleg az Ubuntu Mate 16.04LTS-t néztem ki, nekem az tűnik szimpatikusnak. Nyáron az egyetem végeztével megy is fel majd a gépre, addig sajnos kell a Windows aktívan, nincs időm az alternatív megoldásokat keresni.

So Long, and Thanks for All the Fish

(#400) Tanisz


Tanisz
senior tag

Jó cikk, jó volt olvasni :)

Egyre többet dolgozom linuxon, főleg szervereken, ezekből is a RedHat alapokon: Oracle Linux, CentOS.
Egyre jobban kedvelem, ahogy megszokom a "sajátosságokat".
A vicces az, hogy egy Oracle 11gR2 EE/SE telepítést sem tudtam (grafikus úton) megcsinálni gond, heggesztés, mókolás nélkül :) Next,next-Finish nem ment zökkenőmentesen :)
Bár ez ugyanúgy igaz tud lenni, ha Win-re rakja az ember, ott is vannak vicces dolgok :)

Itthon is próbalkoztam linux distrókkal (Ubuntu, Arch, Mint....stb). De a grafikus felületük egyáltalán nem áll kézre, vagy mindig akadályokba ütköztem. Valahogy terminálból mindig mindent egyszerűbb volt megoldani, persze ahhoz meg tudni kell a parancsokat, nem túl "felhasználóbarát" :)

A munkám egy részét is ki tudná váltani (Eclipse, JAVA, php, Oracle, a C#ot nem), de akárhogy próbálkoztam, nem volt kényelmes, nem tudtam megszokni.
Lehet túlságosan hozzászoktam a Win sajátosságaihoz, fene tudja.

Mindegyik OP rendszer jó szerintem (mindenhol vannak gondok, persze), mindegyiket meg kell ismerni, meg kell tanulni használni :)

Szerintem hülyeség kijelenteni, hogy a Linux sz@r, vagy a Win fos :) Megszokás és kompromisszum, preferáltság kérdése mindegyik.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.