Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) hcl válasza Frawly (#699) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gnome3 ugyanez. Az direkt állíthatatlan, mindenhez kiegészítő.
Na a mostani melóhelyen az a standard, de netezni tilos, tehát nem állítasz semmit :D

Viszont design. Kicsit is értelmesebb az ember, és nem zavaró. Csomó fontosabb szempont van.
Az egységesség hiánya amúgy nekem is zavaró, de csak minimálisan. Viszont winen is találkozhatsz régi designú ablakokkal, pláne a 8 volt ilyen összedobált :D
Abban külön tetszett még, hogy a Charms -ról elérhető akármi gépházban pl. lehetett kapcsolgatni a BT-t olyan gépen is, amiben nem is volt modul. De még kereste is az eszközöket :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#702) zso73 válasza #41095680 (#694) üzenetére


zso73
veterán

LM 18.1 alatt tuti a steam kliens.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#703) pengwin válasza Syl (#700) üzenetére


pengwin
addikt

openSUSE: alapvető desktop beállítások (KDE-n pl. HiDPI, egér, billentyűzet, animációk, stb.) a Rendszerbeállítások között, és onnan elérhető a YaST amiben minden egyéb dologra van lehetőséged (szoftverforrások meghatározása, system service-ek beállítása, nyelvek, stb.).
Minden egy helyen.
Mint egy Windows 7-es Vezérlőpult szteroidozva.

Szóval van linuxon megoldás erre, ahogy a nem egységes kinézetre is (KDE úgy tapasztaltam elég megbízhatóan tudja alkalmazni a GTK témákat, és ha ugyanazt a témát ráküldöd GTK2-GTK3-KDE-re is, akkor teljesen egységes a rendszer kinézete).
De ha csak a kinézet a probléma akkor ott az Elementary, ami állítólag nagyon odafigyel az UI-jára.

Üdv, pengwin

(#704) cami][us válasza pengwin (#703) üzenetére


cami][us
senior tag

Szegény rohadt lassú tud lenni, talán a ruby miatt. Régen jobb vót.

(#705) Fotószem


Fotószem
csendes tag

Szeretem a Linuxokat, a Corel Linux óta elég sokat kipróbáltam - és az ugye elég régen volt.
Még pofája sem volt, csak DOS-os karakteres indulás meg kézi beállítás-szerkesztgetés, aztán ha szerencsédre éppen véletlenül olyan hardware volt a gépedben, hogy mindent tudott kezelni, működött.
Azért csak kipróbáltam, mert rengeteg számomra napi szinten fontos dolog a mai napig egyszerűen nincs benne:

-a bármikor kameráim wi-fis kezelése (távvezérlés, backup, stb.)
-3D .MPO fotók szerkesztése (legutóbb nézőprogramot sem találtam az Ubuntuhoz, nemhogy szerkesztőt; mint a zseniális japán "Stereo Photo Maker", ami ráadásul 32/64 bites is)
-3D videószerkesztés még anaglyphben sincs (Windowsban ott a Vegas Pro, a Magixok, stb. -- gradációs, parallaxis korrekció, stb.)
-a videóeditorok csak standard pixelformátumot kezelnek normálisan beolvasásnál vagy renderelésnél (de ami nem az, az problémás: lásd a SONY féle full-HD MP4: 1440x1080 a standard 1920x1080 helyett)
Csak így hirtelen.
Ezek közül nyilván nem mindenki használja a fentieket, pedig ez Windows alatt évek óta természetes és fejlesztik (nem a Microsoft, hanem a szoftvergyártók, de Linuxra egyik sem.)
Mert ugye az utóbbi időben ha vesz valaki akár egy utazógépet nyaralásra, már természetes, hogy van benne wi-fis képmegosztás, meg hasonló dolgok.

Szóval valahogy mindíg csak a kipróbálás lett a dolog vége, pedig szeressük aztatat a Linuxokat.
De hát ez van jelenleg is....

[ Szerkesztve ]

(#706) sh4d0w válasza Fotószem (#705) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

És?

https://www.coreinfinity.tech

(#707) Fotószem válasza sh4d0w (#706) üzenetére


Fotószem
csendes tag

És ?

(#708) sh4d0w válasza Fotószem (#707) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez az írás nem neked szól. A szerző tett egy próbát és azt találta, hogy azokra a felhasználási területekre, amire neki kell a számítógép, teljesen megfelel a Linux. Nem akart senkit meggyőzni arról, hogy mindenre jó a bemutatott rendszer. Mivel számodra nem jó, teljesen feleslegesen lökted ide az offtopic kommentedet.

https://www.coreinfinity.tech

(#709) Fotószem válasza sh4d0w (#708) üzenetére


Fotószem
csendes tag

Offtopic ?
Ja, bocsika ! Én hülye azt hittem, a Linuxról szól.
Meggyőzés című dolog meg eszembe sem jutott.
De ha nem a Linuxról szóltam hozzá, elnézést.
És mivel szeretek Linuxozni, hát véletlenül elkapott a hév.
Már megyek is...

[ Szerkesztve ]

(#710) Syl válasza Fotószem (#709) üzenetére


Syl
nagyúr

Kár megsértődni. Idejöttél egy személyes tapasztalatot leíró cikk alá és elkezdted beköpdösni, hogy ez nem jó Linuxon, az nem megy Linuxon... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#711) sh4d0w válasza Fotószem (#709) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, az írás a Linuxról szól, de a kommented nem, ezért offtopic.

https://www.coreinfinity.tech

(#712) #79335424 válasza Fotószem (#709) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egészen pontosan "Linux a mindennapokban". Kérdés, hogy kinek a mindennapjaiban. Én Premiere -t és After Effectset használtam, de lássuk be, nem sok ember számára lenne érdekfeszítő olvasmány a haladó/profi szintű videószerkesztés Linux alatti boncolgatása.

(#713) King Unique válasza Fotószem (#709) üzenetére


King Unique
titán

Ha az ellenkezőjét írtad volna, vagyis hogy minden működik, akkor valószínűleg nem zavart volna senkit. Sőt, valószínűleg az sem, hogy nem éppen hétköznapi felhasználásról van szó. Szóval érted? :)

[ Szerkesztve ]

(#714) tibor72 válasza Fotószem (#709) üzenetére


tibor72
tag

....Hogy lehetsz ilyen felelőtlen??? Különvélemény??? :DDD

(#715) Apollyon válasza King Unique (#713) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem az a baj hogy neki nem jön be a linux, hanem az, hogy ezt nem sikerült kulturáltan, provokatív hangnem nélkül kifejezni. Így, ebben a megfogalmazásban tényleg nem ide való.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#716) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nem kéne itt szét offolni egy szakmai írást, arra ott vannak al lokálban, megfelelő topikok. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#717) King Unique válasza Apollyon (#715) üzenetére


King Unique
titán

Olvasd el még egyszer! Eleve nyalással kezdte és zárta, illetve írta, hogy kedveli desktop OS-ként. Viszont kulturáltan leírta azt is, hogy egy bizonyos használatnál mi a gondja. Persze itt a vagy jót, vagy semmit elv megy. Na meg, ha ezek után valaki az adott rendszer topikjában kérdez, gondolja meg ott is 3x, hogy mit ír le...

(#718) #79335424 válasza King Unique (#717) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez nem igaz. Kedvelem a Linuxot, de többnyire Androidot használok. Videószerkesztésre viszont Windows -t. A haladó/profi szintű videószerkesztés egyáltalán nem mindennapos dolog. Még a Win is kevés, speciális hardverigénye is van (már, ha a szoftver minden funkcióját ki akarod használni). Szóval, egy speciális, profi célalkalmazás hiányát felróni egy mindennapos használatról szóló témában sztem nem fair. Mellesleg a Win, meg a Linux is fos, mert egy csomó szoftver csak Androidra van.

(#719) King Unique válasza #79335424 (#718) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mi nem? Egyrészt nem is rólad volt szó... Másrészt a sok "egyéb" hsz között elfér az övé is és valamilyen szinten kapcsolódik a témához. Bezzeg, ha az ellenkezőjét írta volna, meg azt, hogy inkább meg tudja oldani Linux alatt, akkor már mindenki tapsolt volna neki. Androidra mi minden? Ja, sok szoftver, csak épp nem mindegy, hogy milyenek. Az általa említett tevékenységet, illetve programokat vsz ő sem azon végzi és használja.

[ Szerkesztve ]

(#720) sh4d0w válasza King Unique (#719) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, nem kapcsolódik, ez lett szóvá téve. Nem neki szól az írás és nem arról, hogy mi NEM megy, hanem arról, hogy mit tudott megoldani a szerző átlagos desktop felhasználásra. Nem kell a trollkodásod, boldogítsd a Windows topicokat ezzel.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#721) King Unique válasza sh4d0w (#720) üzenetére


King Unique
titán

Ne akard ráfogni, ahogyan másvalaki hozzászólására sem az offot csak azért, mert nem tetszik a helyzet! Na meg kíváncsi lennék, hogy ebből a több mint 700 db hsz-ből mennyi kapcsolódik szorosan a témához. Ha másoké elfért, akkor az övé meg pláne! Egyébként meg nem fogod senkinek megszabni, hogy hova és mit írhat, az meg a másik! Amúgy meg napnál világosabb, hogy ha az ellenkezőjét írja, akkor senki nem vetette volna fel neki. Szóval erről ennyit!

[ Szerkesztve ]

(#722) #79335424 válasza King Unique (#719) üzenetére


#79335424
törölt tag

Már bocs, de videószerkesztő szoftver van Linux alá is. Csak nem professzionális szintű. Nézted már egy Adobe Premiere árát (vagy, inkább havidíját)? Szeretném, ha a "mindennapjaimban" ki tudnék perkálni ilyen szoftvereket. A hardverigényről, meg a kezelésükhöz szükséges tudásról nem is beszélve. Ez egyáltalán nem a mindennapos kategória.

(#723) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nem rossz rendszer amúgy. Valakinél ment 623 napot bekapcsolva az Ubi :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#724) King Unique válasza #79335424 (#722) üzenetére


King Unique
titán

Most egyszer desktop Linuxot említesz, máskor Androidot, érdekes ez. Egyébként ki mondta, hogy nincsen. De ő pl. leírta az esetét, illetve hogy milyen igényei lennének. Szóval, neki kellene inkább magyarázni, hogy mit hogyan oldjon meg. Bár gondolom nem kell, mert el tudja dönteni magától is, illetve biztos kipróbált már ezt-azt.

[ Szerkesztve ]

(#725) tibor72 válasza zoltanz (#723) üzenetére


tibor72
tag

...nem merte kikapcsolni a gépet ... :DDD :DDD :DDD (bocsi)

(#726) hcl válasza zoltanz (#723) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megy az többet is, csak minek.

Amúgy az emberek kis része használ videovágó, 3d szerkesztő progikat... ráadásul ha elég mezei user fog alternatív os-t használni, előbb-utóbb lesznek rá speckó progik is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#727) zoltanz válasza tibor72 (#725) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nálam egy éve megy újrarakás nélkül, napi 2-3 bekapcsolással, átlagos használati idő mellett.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#728) #79335424 válasza King Unique (#724) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi ebben az érdekes? Remix OS. Desktop Android. Legalábbis a felszínen, mert a fájlrendszere, települése, bootolása Linux.

(#729) tibor72 válasza zoltanz (#727) üzenetére


tibor72
tag

...óóóó én hül.e meg minden nap kikapcsolom....... :DDD ( nem szabad mindent véresen komolyan venni, mert "gyorsan" megzakkansz)

(#730) #79335424 válasza King Unique (#724) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nincs azon mit magyarázni. Kiolvasható a hsz. -éből, hogy tisztában van azzal, hogy azon a szinten már szoftverfüggő a feladat, és Premiere, vagy Vegas nincs Linux -ra. Egy átlag user nem használ profi videószerkesztőket. De, ott van az én példám. Konkrétan leírtam, hogy miért menekültem a Win -től. Kikapcsolhatatlanul lezabálta a mobiladatkeretemet. Sztem ez sokkal mindennaposabb probléma, mint a profi videóvágás. Még az MS is érezte, hogy ez gáz, és mostanában ad ki olyan frissítést, amivel csökkentik a telemetria adatokat. Megy is a műsor a hír topikjában. Puppylinux alatt pedig áll az adatszámlálóm, mint a szög. Mielőtt az Androiddal jönnél, szólok, hogy az Androidért az adataiddal fizetsz. Ennek ellenére sem zabálta le úgy az adatkeretemet, mint a vadi új, gyári telepítésű Win10, aminél viszont kifizettem, hogy ne én legyek a tesztalany, a kísérleti nyúl.

[ Szerkesztve ]

(#731) ubyegon2 válasza #79335424 (#730) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Telemetria! :D Az a Formula One-ban jól szuperál, csak hát drága dolog. A Winx is megfizetteti az emberrel többszörösen az árát!

A tesóm is azért használ wint, mert profi 3D-s dolgokkal dolgozik, de amúgy Linuxot használna, mert ismeri a kettő között a különbséget. Aki nem látja be, mire sokkal jobb a Linux, az csak használjon Wint. Megnézném, hány embernek lenne jó akkor a Linux, ha nem lehetne lopni az oprendszert! Az adna jó képet a statisztikáról! Jönnek itt a 2,x %-kal a winesek, ugyan már....lopott holmival ne dicsekedjünk már! :N

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx OFF

Látom a topik egész jól elúszogat ugyanazon a megrekedt szinten, pedig nem erről kéne szólnia, hanem az új érdeklődőkről, de mindig ez van. Amiről a cikk szól, az pedig elég jól körülhatárolható! :)

[ Szerkesztve ]

(#732) Syl válasza #79335424 (#722) üzenetére


Syl
nagyúr

>Nézted már egy Adobe Premiere árát (vagy, inkább havidíját)?

Hogyhogy a zárát? Háá, ingyé van! Letőccsük a zenkórrú! Ahogy az Autókedet meg a zoffiszt, meg persze a vindóz enterprájzt is.
A linux az sz*r, nincsenek rá ilyen jó programok!

;] :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#733) hallador válasza King Unique (#724) üzenetére


hallador
addikt

Ajjaj ismét? :) Szerencsére nem vagyok egyedül... Most kire fogod? Ezek az MS szellemek... :)) :K

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#734) #79335424 válasza ubyegon2 (#731) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ez annak is köszönhető, hogy rossz a cím, és a különböző hardvereken futtatás bemutatása is elmaradt. Ubuntu a mindennapokban lenne a helyes cím, mert az Ubuntu az Linux, viszont a Linux az nem Ubuntu. Nálam, Puppy -n teljesen más a megjelenés, "telepítés" (mert a Puppy -t nem kell klasszikus értelemben véve telepíteni), működés.
Akit pedig konkrétan az Ubuntu érdekel, annak ott az Ubuntu topik.
Aztán ott van a hardver is. Említi ugyan a Surface Pro 2 -t, de egy sor sincs az érintés, vagy a forgatás lekezeléséről, vagy a wacom funkciókról. Pedig, egy ilyen vason sztem ezek elég "mindennapos" szituk. Minek venne vki X86 tabot, ha ezeket nem akarná használni?

[ Szerkesztve ]

(#735) ubyegon2 válasza #79335424 (#734) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ubuntu a mindennapokban lenne a helyes cím, mert az Ubuntu az Linux, viszont a Linux az nem Ubuntu.

Én is ezzel kezdtem itt az első hsz-emet, de nem nagyon értem el a célomat, igaz ha én Ubuntu ügyben bármit is mondok, azt támadásként értékelik. Pedig kifejezőbb címmel szerintem is többekhez elérne, így kissé félrevezető, de ez a cikkíró döntése, akármi is lehetne a címe, bár címlapos írásnál szerintem, ha hozzáértő a korrektor, akkor javasolta volna, hogy a cím harmonizáljon a tartalommal.

Nálam, Puppy -n teljesen más a megjelenés, "telepítés"

Sok nem Ubuntu disztrónál teljesen más a telepítés metodikája egyébként, ezt a Kezdő topikból elég jól le lehet szűrni.

Írsz majd cikket a Puppy telepítésről?

[ Szerkesztve ]

(#736) #79335424 válasza ubyegon2 (#735) üzenetére


#79335424
törölt tag

Puppy -t telepíteni sztem teljesen értelmetlen lenne. Alap működése az, hogy boot -nál betöltődik a RAM -ba, és onnan fut. Ezért gyors. A mentéseit, adatváltozásait egy sfs kiterjesztésű konténerfájlba menti, és kiírja bármilyen adathordozóra (akár írható CD -re is). Következő boot -nál ezt betölti (ha akarod). A lényeg az, hogy Te határozod meg, hogy mit, és honnan töltsön be. Betöltheti csak az alap OS -t, vagy bármelyik mentésedet is. (ekkor a boot adathordozó eltávolítható). Meglepődtem, amikor laposon közölte, hogy érzi az akku módot, és van itt ez a merevlemez nevű, fölösleges fogyasztó. Akarom, hogy leállítsa, mert neki nincs rá szüksége? :)
Mentésbe írt programot berakhatsz az alap OS -be, és fordítva is. SFS -t lehet futó OS alatt is csatolni (ha jól emlékszem, akkor hatot).Tehát, pl. egy nagy kiterjedésű programot (pl. Libre Office) kiírsz SFS -ként, és csak akkor csatolod, ha épp szükséged van rá. A Puppy a legrugalmasabb OS, amivel eddig találkoztam. Ez a honi kutyaház.

[ Szerkesztve ]

(#737) Syl válasza #79335424 (#736) üzenetére


Syl
nagyúr

Írhatnál róla egy "Puppy a mindennapokban" bemutatót :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#738) #79335424 válasza Syl (#737) üzenetére


#79335424
törölt tag

Már írtam, hogy ahhoz én nagyon kevésnek érzem magam. Itt talán többet tudok róla az átlagnál, de odaát, a Puppy -s fórumon naaaagyon gyenge kezdőnek számítok. S-kami lenne az illetékes. Itt is van regisztrációja, "találkoztam" már vele. Meg is említettem neki a témát, de nem született belőle cikk.

(#739) Syl válasza #79335424 (#738) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem profi hekkelős bemutatóra gondoltam, hanem egy ilyen egyszerű, felhasználói tapasztalatok leírására, mint ez az Ubuntus írás.

De ha nem, nem ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#740) ubyegon2 válasza #79335424 (#738) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ahogy látom, azért a majd egy év alatt eléggé belaktad a Puppy-t és egy saját topik inditásához egy indító ismertetővel kezdve szerintem már bőven elég lenne.

Ahogy az előző hsz-ben leírod röviden, mi is a Puppy és hogyan használható, szerintem a cikkednek lenne olyan olvasója, aki rákattanna a Puppy lehetőségeire, úgy látom elég hasznos és sokoldalú kis disztró ez.Ez a memóriából futtatás és a perzisztens pendrive-os lehetőségek bővebb leírása kifejezetten hasznos lenne és ez esetben talán még érthetőbb is, ha nem egy profi írja le, hanem egy lelkes amatőr, aki már jó ideje használja.

Nézd meg ezt vagy a másik Ubuntus cikkét a szerzőnek vagy akár Syl Képregényét, pont ők tudnak kezdőknek is érthető leírásokat csinálni könyen! A guruk írásaiban sok esetben elvesznek a totál kezdők, azok annak valók, akik már kicsit ismerik a rendszer működését.

(#741) #79335424 válasza ubyegon2 (#740) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó, jó, érzem én a "kritika" jogosságát. Ugatok vmiről, de írni nem akarok róla. Vágom. Csak az a baj, hogy nem vagyok az a "bemutatós fajta". Pedig, a Vorke V1 (amin a Win10/Puppy/Remix OS fut) is érne egy írást. Csak, akkor "motorként" kéne funkcionálnom, amivel emberileg még elbírnék, de a melóm miatt (nemzetközi kamionozásból élek) rapszodikus a jelenlétem. Most épp Köln alatt, egy full 4G -s helyen sikerült megállnom, de van, hogy napokig nincs időm, vagy netem. De, írok még egyszer S-Kaminak, és ha nem reagál pozitívan, akkor megpróbálkozom egy bemutatóval.

[ Szerkesztve ]

(#742) ubyegon2 válasza #79335424 (#741) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem kritika volt részemről, fura is lenne, mivel én sem írok semmiről, igaz a Mintről vannak jó irások szerencsére!

Inkább szelíd rábeszélésnek szántam, amit írtam, de teljesen érthetőek a technikai nehézségeid is emellett!
Migránsbusz vezetése mellett nem lehetett egyszerű a félisten rangig eljutni! ;]

Hátha valamit összehoztok S-kamival mégis!

(#743) #79335424 válasza ubyegon2 (#742) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Migránsbusz" :D Ezt még nem hallottam.
A regem régebbi, mint ez a melóm. Meg, a munkabeosztásom is jó. Két hét meló, két hét pihi.

(#744) ubyegon2 válasza #79335424 (#743) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt azért gondoltam, hogy nem kamionból szedted össze a félisten-t! De nem tudtam kihagyni, bocsi :DD

Amúgy én a 736-os hsz-ből elég sok mindent megtudtam a Puppyról, többet, mint az eddigi olvasmányaim alapján!

Az Ubunturól például nem tudtam meg többet a cikk alapján. :P (ez persze nem a cikkírót minősíti)

A sors fintora, hogy a cikk után pár nappal ki is végezték a fő DE-t.

[ Szerkesztve ]

(#745) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#744) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az is igaz viszont, hogy már olyan cikkeket is láttam, amiben pár lépésből Unitysitják a Gnome felületet.

De valóban, ahogy Syl is említette nagyon jóindulatúan, mit fogok én ezek után fikázni?

(#746) #79335424 válasza ubyegon2 (#744) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nemsokára úgyis törlöm a regemet, és újoncként fogok "reinkarnálódni". A helyi istenek szerint ez az egyetlen módja annak, hogy ne kelljen a nevem alatt azt látni, hogy "Jómunkásember". Lesz..om az itteni rangrendszert. A "félisten" -t jópofának tartom, de ha "újonc" leszek, az sem zavar. Viszont, én még abban a másik rendszerben cseperedtem fel, és talán ezért irritál ez a "Jómunkásember" kifejezés. Úgyhogy az biztosan nem leszek.

(#747) ubyegon2 válasza #79335424 (#746) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Megértelek! Ez a jómunkásember rang engem is meghökkentett, amikor először láttam! :D

Én is a régi rendszerben keltem még ki, de nekem a kifejezés inkább viccesnek jön át! A gátvéder jut eszembe róla.

[ Szerkesztve ]

(#748) King Unique válasza #79335424 (#730) üzenetére


King Unique
titán

Attól még leírhatja és megoszthatja a tapasztalatát, még ha nem is teljesen hétköznapi használattal kapcsolatos, De tökmindegy egyébként hol írja le, ugyanúgy nekiugrottak volna. Ahogyan fentebb a másik kollégának is egy hétköznapibb példánál. Aki egyébként leírta a lényeget erre vonatkozóan.

Olvastam a másik topikban ezt a mobilnetes problémádat. Ott javasoltak ezt-azt, de ha nem vált be, hát akkor használd az általad inkább preferált rendszert, mint tanácsolta más is.

(#749) #79335424 válasza King Unique (#748) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az egyetlen épkézláb javaslat a "metered" mód volt. Az viszont csak Wifi, és modem kapcsolatnál aktiválható, Lan -nál nem. A modern USB stickek (pl. Huawei Hi-Link) azonban egy virtuális ethernet portot hoznak létre, tehát az OS számára az egy Lan kapcsolat. De, nem kell feltétlenül ilyen stick. Mi van akkor, ha a user egy 4G -s router -hez csatlakozik Lanon? Állítólag azóta jött ki rá javítás, amiben a metered mód Lanon is aktiválható, de az is kiderült, hogy a metered mód sem kapcsol ki minden OS kommunikációt.

(#750) #79335424 válasza #79335424 (#749) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt csak azért írtam, hogy lásd, a Win sem "mindenható", egyszerű, hétköznapi szituban is csúful alul tud maradni a Linux -szal szemben. És akkor még nem beszéltünk a víruskergető mizériáról, amitől anno, még aktív Win használóként agyf...t kaptam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.