Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) kicsigee444


kicsigee444
csendes tag

Sziasztok!

Nekem nagyon nem jött be a Linux használat. Egy régi Pentium 4 3GHZ 4GB ram-os gépre raktam egy Linux Mintot Win Xp helyett. Egy C64 emulátor telepítettem rá, de kiderült a romokat külön kell parancssorba berakni. Forumon kérdeztem meg, hogy kell, de ezután sem ment (tudom én vagyok szerencsétlen.) Ha jól tudom nincs egységes parancsori utasítás, minden Linuxon 32/64 bit másképp működik. Miért nem lehet egységesíteni? Ídőközben vettem egy használt gépet Win 7 -el, a régi gépből kivettem 2 GB ramot és egy Lubuntut raktam rá és odaadtam a fateromnak. Szinte minden héten van rá frissítés ami nagyon dicséretes, de ebből arra következtetek (lehet, hogy rosszul) komoly biztonsági problémák vannak. A frissítés végén sokszor kiírja, hogy sikertelen volt, csak másodszorra jön össze. Amikor elsőre sikeresen lemegy a frissítés akkor sem frissít gyorsabban mint egy WIN7. A beépített tűzfalhoz külön kell grafikus felületet telepíteni. Gép indításkor a tűzfalat nekem kell bekapcsolnom, ami nálam a vicc kategóriát súrolja.

(#402) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Köszönöm hogy olvashattam a cikket,és egyben jó kis tippet kaptam belőle a Numix témához..gusztusos lett tőle az ubi. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#403) Rimuru válasza kicsigee444 (#401) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha jól tudom nincs egységes parancsori utasítás, minden Linuxon 32/64 bit másképp működik - nem igaz, kb mindenhol ugyan azt a shell-t hasznaljak, 32/64bit kozott sincs ilyen kulonbseg.

A frissitesek nem csak biztonsagiak lehetnek, nincs komolyabb biztonsagi problema, sot ha kiderul valami ilyen akkor masnap mar szokott jonni a frissites (win eseten pont mostanaban volt olyan hogy nem adott ki a MS fixet egy komoly hibara - de vegyul ugy hogy ez se altalanos, csak a frissitesi keddet kell megvarni).
Hogy nalad mi lehet(et) a gond frissitesnel ebbol nem tudjuk meg, logok mehetnek pastebinre es a megfelelo topicban rakerdezel. ;)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#404) CPT.Pirk válasza kicsigee444 (#401) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs különbség 32 és van 64 bites disztrók parancssori parancsai között. Nem tudom, mire gondoltál. :U

A következő kérdés, hogy LTS Lubuntut használsz, vagy valamelyik köztes kiadást?

A frissítések azért jönnek gyakran, mert fejlesztik rendesen. Ezek nem csak hibajavítások, hanem funkcionális bővítések is. Ilyet Windowsnál nem kapsz heti rendszerességgel, főleg nem Win7-en.

A tűzfal meg más kérdés, egy nem L mint Lightweight disztróban alapból szokott lenni grafikus felület hozzá, valamint általában be is van kapcsolva alapból.

A Lubuntu az egy könnyű súlyú disztró, jellemzően gyenge gépekre. Telepítés után azt teszel még rá, amit szeretnél, nem azt kell belőle kivenni, amit nem szeretnél. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#405) bszunyoghy


bszunyoghy
csendes tag

Állandóan csak a vita. Linux vs Windows, AMD vagy Intel meg halál az Nvidia-ra! :-)

(#406) ivana válasza vipisti (#398) üzenetére


ivana
Ármester

Mindenkinek más a bevált, én pl. évek óta opensuset használok. :) Amúgy lehetne egy linux cikk aminek minden oldalán egy másik distro szerepel. Én pl. vállalom a suset. Akit érdekelne keressen meg privátban mindenki ír egy oldalt és összerakjuk :)

(#407) ubyegon2 válasza Syl (#397) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

jön a közelező "szaraunityéljenamint" fika

Már kezdek kíváncsi lenni! Megidéznéd a közel 400 hsz között hol volt ez, amiről már másodszor teszel említést? :U

Ha valaki valahol leírta, hogy ő nem szereti az Unityt, az azért csak nem annyira főbenjáró bűn?

Tőletek is jött már elég Cinnamon-utálás, akkor legjobb, ha az sem ír semmit, aki az használ.

Ha mindig ezen lovagolsz, a winflémerek azt fogják gondolni, hogy a Linuxot használóknak üldözési mániája van. :N

writeonly üzemmódban vagy amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#408) CPT.Pirk válasza ivana (#406) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Privi helyett a Linux offtopic-ba gyere be ezzel szerintem, valszeg többen is vállalkoznánk rá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#409) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#408) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Abból mi lesz? Néha olyan érzésem van, hogy a DE-k harca gázosabb, mint a w/l flame.

Le sem kell írni semmit az Unityről, mégis a qrvannyát annak, aki 'mérnemírjamárle'!!!!!

Ennél szerintem még az 1bites winfan hsz is élvezetesebb! :)

-----------------------------------------------------------------------------------

Egyébként te nem is tudnál csak 1 oldalt írni a Chakra-ról. :D

[ Szerkesztve ]

(#410) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#409) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem értek egyet. Volt már ilyen cikk logouton amiben több disztró is volt, nem öltük meg egymást. Meg úgy is tudja mindenki, hogy KDE for president. Ennyi. :P

szerk: hosszú oldalt is lehet írni. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#411) TheSaint válasza petipetya (#391) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Azt gondolom éppen magad válaszoltad meg, hogy miért tart ott a linux ahol, igen 1-2 perc guglizás egy kodekért, még 1-2 egy GUI-ért a tűzfalra, 5-10 perc egy MŰKÖDŐ nyomtató illesztőért, stb...

Az meg, hogy @Dave barátoddal a másik minősítését nem tudod elhagyni egy hozzászólásodból, nos ez valami HC linux user experience lenne vagy mi? Senki sem bántja a szeretett rendszered hidd el, van helye, meg is találta abban 2-3%-os elterjedtségével....

(#412) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#410) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem értek egyet.

mhhh....én többet nem értek, én nyertem!

Amit említesz, az régen volt, ma már hígítottunk jócskán az állományon, ma már nem dícsérjük a saját lovunkat, hanem nyilat lőtézünk a szomszéd lovára. :)

Épp itt olvastam mosolyogva, ahogy egyikünk eléggé lehúzta a tweak-kal való ügyködést. Nem mertem írni erre, hogy az általa használt disztró tweak nélkül...ja bocsi, a mi komenistánk az jó komenista! :Y

Szóval van zavar rendesen.....

Te azért csak írkáld az új Chakra-cikket! Most, hogy talán sikerült eltalálnom a laptopon a megfelelő kernel boot opciókat, fel is rakom majd rá újra. (ez még tolódik, most látom, hogy majd 4 óra futás után mégis produkálta a megszokott fagyást a rendszer)

[ Szerkesztve ]

(#413) vipisti válasza ivana (#406) üzenetére


vipisti
tag

Ez pontosan így van. Gyanítom, hogy pl. az openSUSE-t is megelégedéssel tudnám használni, de éppenséggel Ubuntuval van tapasztalatom. Csak a "semmiképp nem ajánlott" szöveget akartam cáfolni, mert az ilyesmi fölöslegesen zavarkeltő, főleg a Linuxra váltani szándékozók számára. És nagyon szívesen olvasnék más disztrókról!

Gnothi seauton.

(#414) ubyegon2 válasza kicsigee444 (#401) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem nagyon nem jött be a Linux használat.

Ahogy olvaslak, az az érzésem, hogy a minimális ismeret megszerzése helyett egyből nekiugrottál a C64 emulálásnak, így persze, hogy csak negatív élményekkel gazdagodtál.

Nekem nagyon nem jött be a Linux használat.

Ha ezt komolyan írtad, akkor az a vicc. :DD

Szinte minden héten van rá frissítés ami nagyon dicséretes, de ebből arra következtetek (lehet, hogy rosszul) komoly biztonsági problémák vannak.

Nulla ismerettel következtetéseket levonni....az tudod hová vezet.

A frissítés végén sokszor kiírja, hogy sikertelen volt, csak másodszorra jön össze. Amikor elsőre sikeresen lemegy a frissítés akkor sem frissít gyorsabban mint egy WIN7.

Ez azért történt, mert vagy nem a megfelelő tárolókat használta a rendszer, vagy a netkapcsolattal volt gond. Egy átlagos frissítés 1-2 percig tart.

Vannak megoldások a megfelelő tárolók kiválasztására, egyet tudok mutatni, a Cinnamon DE használatával:

[ Szerkesztve ]

(#415) Apollyon válasza ubyegon2 (#409) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem a win usereket egyáltalán nem kellene "átcsábítani", használják csak azt amit eddig, szíve joguk, hogy winfanok legyenek, nincs ezzel baj. Ha átjön magától az rendben van.
Másrészt egyik flame sem gázosabb a másiknál. Mindegyiket kerülni kell :)

Ha pedig kulturáltan elvitatkozunk a de-k és wm-ek használatáról szerintem teljesen rendben van. De korábban már kifejtettem a véleményemet a de-kkel kapcsolatban (még ha nem is konkretizáltam pontosan a dolgot).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#416) Syl válasza bszunyoghy (#405) üzenetére


Syl
nagyúr

Még egy Mecbook-ot igazán odatehettél volna ;]
Lehetőleg egy olyat, amin unity-s ubuntu fut :DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#417) ubyegon2 válasza Apollyon (#415) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem a win usereket egyáltalán nem kellene "átcsábítani"

Csábítja őket a ragya! Bár az ő nyekergésüket még meg is tudom érteni, biztosan már oviban is ablak volt a jelük. Amelyik nagyon mondja a magáét, tuti, hogy a winhez sem ért, de ez legyen az ő baja.

Mindegy mit írsz a DE-ről, mert aki mezei home user, annak az kell, aki kicsit guru, az már WM-et használ, aki nagyon guru az még karakteres böngészőt is használ, szerintem már olyan őslinuxguru is van, aki a monitort se kapcsolja be. Azért ha csak otthoni használat van, mindenképpen a DE a legjobb egy totál laikusnak! Az utóbbi hetekben 2 laptopra is telepítettem Linux Mint-et és még a Lenovós barátom felesége is egyből azt mondta, hogy ezt ugyanúgy tudja használni, mint a Win7-et. Azon akadt fel csak a szeme, hogy nem 4-5 perc, mire használni tudja a böngészőt, hanem max 15 másodperc.

De még a félgiga memóriával rendelkező Fujitsu őslaptop is bootolt kb fél perc alatt XFCE-val.

Ez a DE-flame és most annak az itteni hiánya egyese fórumtársakban valamiért a Bástya-elvtárs effektust hozza elő....... :D

Most látom, hogy konnektor lett belőled! Ez hogy? Mit kell korrektúráznod?

[ Szerkesztve ]

(#418) sh4d0w válasza TheSaint (#411) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...meg is találta abban 2-3%-os elterjedtségével...."

Meg elsopro folennyel a szuperszamitogepes, telefonos, routeres, okosteves -bizbaszos, webszerveres, virtualizacios piacokon.

https://www.coreinfinity.tech

(#419) vipisti válasza ubyegon2 (#417) üzenetére


vipisti
tag

Önellentmondást érzek:

"biztosan már oviban is ablak volt a jelük"

vs

"azt mondta, hogy ezt ugyanúgy tudja használni, mint a Win7-et"

Nem épp az a lényeg, hogyan nagyon sokan nem is tudnak az alternatíváról? Mert mondjuk nem érdekli őket az operációs rendszer létezése sem? Szerintem nem kéne róluk kézlegyintéssel lemondani. (Bár az igaz, hogy ők nem a PH-t olvasgatva fognak Linuxra váltani!)

Gnothi seauton.

(#420) King Unique válasza sh4d0w (#418) üzenetére


King Unique
titán

Ez desktop, tudod. Arra gondolt ám ő is és ez a cikk is arról szó. ;)

Amúgy a jelenlegi adatok szerint egész pontosan 2,14%, szóval nagyjából jól írta. Korábban meg ~ 1,5% körül volt, tehát némi javulás volt azóta.

[ Szerkesztve ]

(#421) sh4d0w válasza King Unique (#420) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Sehol nem mondta, hogy a desktopra gondolt.

https://www.coreinfinity.tech

(#422) ubyegon2 válasza vipisti (#419) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az első azokról szólt, akik winfanok, a második pedig a barátom nejéről, aki max 3-5 alapdolgot csinált a Winnel is. Totál különböző beállítottságú felhasználókról van szó.

Nem épp az a lényeg, hogyan nagyon sokan nem is tudnak az alternatíváról?

Pontosan ez a helyzet! Ismerettségi körömben, aki hallott róla, az valami nagyon nehezen használható valaminek gondolja, a másik fele azt sem tudja, hogy eszik vagy isszák.
Az ősöreg laptopos kollégám elképedve kérdezte, hogy tényleg rengeteg ilyen Linux változat van és komolyan ingyenes? Azt mondta, hogy nagyon sokan ezt használnák, ha tudnának róla, hogy létezik.
Persze ő el volt alélva, mert a lassú XP helyett egy relatív villámgyors és mutatós XFCE-et kapott. Amikor bebootolt a rendszer, tetszett neki, hogy már egy szép háttérképet lát, úgy kellett meggyőznöm, hogy amikor azt látja, akkor már használható a rendszer, nem kell még perceket várnia.

(#423) #79335424 válasza ubyegon2 (#422) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy jó kutyus alkalmazkodó. XP Puppy :) Bár, ez már elég "régi bútor". De, van benne "C" meghajtó. :)

(#424) Chimpi


Chimpi
csendes tag

Az Ubuntu 7.04 óta vagyok Linux felhasználó, és fertőzővé is váltam :) Havalaki PC-n játszik, akkor még mindig lehet dual boot-os megoldás, gondolom nem mondtam újat.
A Win nekem rengeteg szétpattant idegszálat okozott, úgyhogy amint hírt kaptam egy nem parancssoros linuxról, már szálltam is át. Vannak hülyesége, pl ez az Unity az Ubuntun, és elhibázott kiadásai (a Kubuntu a Linux Vista-ja).Hátránya, hogy a nagy IT cégek legkevésbbé figyelnek a linux felhasználóra. Pl Adobe Flash, és főként a Silverlight lehetősége nincsen, amit pl. a közmédia is használ...így annyira nem köz az a média.
Radeon drivert pedig a 16.10-estől már ne is reméljünk...nVidia fronton az ősi 8600-ashoz való gyári drivert az elmúlt hetekben automatán frissítette nekem.
A Libre Office-tól képesek lehetnek MS Office-hoz szokott emberek falat fejelni, de szerintem jól használható.
A parancssoros mélyebb működtetés miatt kicsit retró, és sokakat elijeszt, de a neten magyar nyelven is hasznos segítséget lehet kapni hozzá. Ráadásul átlagos használathoz már a synaptic csomagkezelőig sem kell merészkedni, mert ott az említett Áruház/Szoftverközpont. És a vírus sem fogja.
Én már kigyomláltam a Windows-t azokból a gépekből, amire ráhatással vagyok, ajánom mindenkinek az átváltást, aki még fontolgatja.

Köszönet a megnyugtató cikkért, és az Ubuntu felé való bátorításért. A Windows pedig olyan, mint a hasmenés: ha kell, hát kell.

[ Szerkesztve ]

(#425) bszunyoghy válasza Syl (#416) üzenetére


bszunyoghy
csendes tag

Sajnos nincs még...

(#426) ubyegon2 válasza #79335424 (#423) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amikor ráeszméltem, hogy abban a laptopban gyakorlatilag a lehető legkevesebb fizikai memória van, próbáltam a light verziók irányába indulni, ezt az XP Puppyt nem is tudtam, hogy van egyébként, de egyetlen iso-ról tudtam bootoltatni és az a Mint XFCE volt. Meg sem lepődtem, az OK, hogy Mint-fan vagyok, de valahogy nekem mindig a Mint az, ami mindent megold. :R

(#424) Chimpi

Nem írtad, milyen disztrót és DE-t használsz, csak azt, mik az elhibázottak az Ubuntunál. Radeon driver nem is hiányzik, az amdgpu teljesen jó már, felesleges hozzá az fglrx helyett valami más.
Az Ubuntu topik Összefoglalójában található PPA-kból lehet frissíteni a VGA drivereket, mesa, etc.

amit pl. a közmédia is használ...így annyira nem köz az a média.

Milyen közmédia? (közpénzből fenntartott, az igaz) Azért aztán nagyon nem kár...

Ezt az Áruház/Szoftverközpont nevű valamit nagyon nem javallanám senkinek, a synaptic használata azért nem bonyolult, igazából a terminal is kezessé válik kis ismerkedés után, annyira egyszerű vele dolgozni, hogy az már durva, persze az alapvető parancsokat ismerni kell valamennyire, vagy egy Linuxos parancstáblát tartunk kéznél. Kezdők akár háttérnek is berakhatják.

[ Szerkesztve ]

(#427) CPT.Pirk válasza Chimpi (#424) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A mediaklikkes és a hirado.hu-s videók is simán mennek Linuxon pedig nem raktam fel semmit. Ha valamihez mégis kellene, akkor a silverlight helyére ott van a pipelight. Mondjuk ha szerencsétlen közmédiának ez lenne a legnagyobb baja...

Radeon driver alatt te a Catalystot érted. A Catalyst megszűnt, helyette a GCN-es radeonok megkapják / ták az új zárt drivert, az amdgpu-pro néven.
Ettől független a Linux saját driverei az ati, radeonsi és az amdgpu is használhatóak a Radeonokhoz, ráadásul friss mesa csomagok mellett elég jól is teljesítenek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#428) Vladi válasza ivana (#406) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha már ilyet csinálnánk, akkor kellene valami egységes szempontsor, ami alapján bemutatásra kerülnek és értékelve vannak a disztrók.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#429) Dave™ válasza Vladi (#428) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hogyan értékelsz ennyire különböző rendszereket, környezeteket? Meg ki értékeli? Szerintem jobb lenne ha maradna ilyen leíró/bemutató jellegű, ráadásul mindenki a saját, belakott, testre szabott rendszerére vonatkozóan írhatna, nem pedig általánosságban, a levegőbe, abból úgy is van már sok (máshol).

(#430) ubyegon2 válasza Vladi (#428) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

egységes szempontsor

Teljesen egyértelmű és az is, hogy egy ilyet nyilvánvalóan a nagy öregek fognak összedobni, bár ezt az értékelést nehezen tartom kivitelezhetőnek vagy félreértelek szokás szerint. :D

Ha az írás szerzője értékel, az ugye.....végül is legyen, kezdem is az értékelést (írás majd később)

A Linux Mint a legnagyszerűbb disztró, amit használhatunk, a Cinnamon kezelő felülettel pedig egyszerűen a bitek kánaánjába csöppenünk! így-e! :D

(#429) Dave™

Az írás felépítési vázának lefektetése viszont okos ötlet! Egy ilyen metodika alapján készült összehasonlítás az olvasónak is jó.

[ Szerkesztve ]

(#431) Vladi válasza Dave™ (#429) üzenetére


Vladi
nagyúr

1. letöltés, mennyire találod meg, mennyire van dokumentálva, magyar/angol fóruma van -e.
2. telepítés: zökkenőmentes, átlátható, kusza, stb.
3. gép támogotottsága: van minden driver egyből, bűvészkedni kell stb.
4. csomagkezelés: van elég csomag, megvan ami kell, xyz tárolót kell felvenni, nem frissít, túl sokat frissít, frissít és hanyattesik stb.
5. desktop ellátottság: van gnome meg gnome csókolom, van minden szar 1 kattintással települ.
6. megjelenés, design. ocsmány, valahonnan lopta, szép, ostoba, ronda stb.
7. sebesség: boot, program indulás stb.
8. rendszer konfigurálás: van/nincs saját guis szarja, bányászni kell, egybe van, kéznél van, nicns, vivel kell szarakodni
9. napi használat: összeomlik, stabil, fél évente frissít, 20 évig hozzá se kell szagolni stb.
10. hogy érzi magát a dolgozó 1 hét 1 hónap 1 év után. mit szartak el frissítéssel, semmit, mindent, legyalultam a rákba

pontozni is lehet. 10 pont, pontonkéntm ondjuk x:
0. pont egy rakás szar
1. elmegy, izzaszt, alig megy
2. izzaszt de elmegy
3. könnyen megcsinál mindet
4. kiszolgálja a dolgozót
5. zseniális

összesen 50 pont: 47/50: 94% kifejezetten ajánlott 80-ig ajánlott 50-ig feltételekkel 50 alatt kerüld el.

Kész. lehet írni a cikkeket. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#432) ubyegon2 válasza Vladi (#431) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez gyorsan ment! :D

Kár, hogy amiről te fogsz írni, azt kevesen fogják tudni értékelni, ha megpróbálják felrakni.

(#433) Dave™ válasza Vladi (#431) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez végtelenül szubjektív, ami nekem 3 pont az lehet neked 5, vagy fordítva. Meg mi számít könnyen meg nehezen megtalálhatónak? Meg honnan tudod milyen hardveres támogatottsága? Az Ubuntu nálam 3-ból 3 gépen hibátlanul megy, akkor mondjam azt hogy mindenen tökéletesen fut? Szerintem ez zsákutca.

(#434) ubyegon2 válasza Dave™ (#433) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem baj az, ha szubjektív egyébként, nehéz is lenne másként elképzelni. Valami olyasmi lenne ez is, mint ami itt a PH/MA-n a mobiltelefonos bemutatóknál a cikk végén az értékelés, bár a mi esetünkben sokan csak egy disztrót ill. DE-t ismernek eléggé.

Ha a hw elemek be vannak mutatva, akkor ahhoz már lehet viszonyítani és következtetni is arra, hogy más hw elemekkel esetleg nem lesz pont olyan problémamentes a telepítés vagy a mindennapi használat.

(#435) Syl válasza Vladi (#431) üzenetére


Syl
nagyúr

>6. megjelenés, design.

Ajjaj! :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#436) ubyegon2 válasza Syl (#435) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most valóban mindig csak az jut eszedbe mindenről, hogy valaki csúnyát mond a Unityről? ;]

Szerintem rakd be az aláírásodba, hogy 'rohadjon meg mindenki, aki utálja az Unityt'

Senki nem bántotta egyébként az egész cikk megjelenése óta, itt legalábbis nem, azért meg külön én kérek elnézést, ha nem teszi hozzá mindenki a hsz-e végén, hogy milyen csodaszuper és zseniális ez az Unity! :D

Külön gratula a tvíkes hsz-edhez! :P

[ Szerkesztve ]

(#437) #79335424 válasza ubyegon2 (#426) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az XP Puppy nem egy lightos pupplet. Egyszer szó szerint kukáztam egy ősrégi laptopot, amiben 168MB RAM volt. Találtam egy 30MB körüli Puppletet és símán futott rajta. Egyébként pont a minap olvastam, hogy van 24MB -os disztró is, GUI -val. ARM Rockchipes kütyüre egy srác faragott olyan disztrót, ami tok-vonó befért a 32MB -os recoverybe. Android alól a reboot recovery paranccsal indult a Linux, és nem kellett hozzá külön meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#438) Syl válasza Dave™ (#433) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem is. Bőven jó ez a fajta bemutató mint a tiéd.
Jól jönne Manjaro, KDE Neon, OpenSUSE stb, stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#439) Pirosász válasza sh4d0w (#418) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Minden szántót traktorral szántanak,a sok hülye meg személy autót használ.

(#440) ubyegon2 válasza #79335424 (#437) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az XP Puppy nem egy lightos pupplet.

Bocs, felületes voltam, most már rémlik, hogy mi ez. Olyasmi lehet, mint amit sd card-ra lehet tenni, egyszer olvastam cnc gépekről, azokra is hasonlókat raknak.

Ez a XP Puppy is egyszerűen zseniális, ekkora méretű és gui-val használható. :R

(#441) UnA válasza ubyegon2 (#436) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem erről van szó, hanem arról, hogy most ízlésről akarunk-e vitatkozni? :N

(#442) DarkByte


DarkByte
addikt

Az élet mindig változik, de legalább a Windows vs. Linux témák pontosan ugyanolyanok bármelyik fórumon. :D

(#443) ubyegon2 válasza UnA (#441) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem csak ízlésről van szó egyébként, részemről inkább használhatóságról/felhasználóbarátságról, de erről még nem sikerült meggyőznöm az Unitysokat. :D

Persze az előzményeket nem ismered, pedig vannak bőven, emiatt van az, hogy inkább jó előre rám lőnek egy sorozatot, hátha akkor kussolok, de most kifogtam a szelet a vitorlájukból, mert nem bántom a Unityt!

Itt most a Win helyett került bemutatásra, így aztán inkább megbarátkoznék 100 Unityval, mint egy Winnel, akkor meg miért bántanám. :)

Abban persze igazuk van Ubuntus harcostársaimnak, hogy a Cinnamon nagyon hasonlít a Winre, de nekem tulajdonképpen nem a Win 7 kinézetével volt bajom. Unity kinézetével sincs bajom, egyszerűen a Cinnamont szoktam meg, most meg a KDE-t is szokogatom, persze az is nagyon hasonlít a Winre.

Egy szó, mint száz, desktop Linux bármilyen felülettel, Windows helyett! Ha már használhatóságról esett szó.

[ Szerkesztve ]

(#444) Vladi válasza ubyegon2 (#432) üzenetére


Vladi
nagyúr

5 perc alatt löktrem össze. De látom tele van a csapat konstruktivitással. A fika az bezzeg megy. ezjuzsöl.

(#433) Dave™:

Akkor objektivizálni kell. Könnyen megtalálható, mondjuk elindítod a csomagkezelőt és rákeresel. neheze meg ha semmilyen doksiban nincs leírva, csak valami fórum mélyén elrejtve.

(#435) Syl:
Mostmia zajaj?

Szerintem az lenne a poén, ha lennénk modnjuk 10-en xy dsiztrót régen használók és a dw top 10-ből sorsolnánk egymásnak. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#445) ubyegon2 válasza Vladi (#444) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK, de melyikőtök ismeri a kínai csodát, ha már a listában van!? Arról nem is beszélve, hogy ez nem 10 disztró, hanem jóval több a DE-k miatt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#446) Dave™ válasza Vladi (#444) üzenetére


Dave™
nagyúr

Részemről nincs fikázás, csak elmondtam szerintem miért nem jó ez az irány. Ha mindenki a sajátját pontozza az nem lesz objektív. Az én bemutatóm sem az persze, de nem is akar az lenni, és valós használati példákat hoz, nem egy száraz tesztet ahol behasalok mondjuk egy 47/50-et a felhasználói élményre, mert én úgy érzem. Szerintem azzal lehetne az ügy érdekében a legtöbbet tenni, ha valós emberek valós rendszereiről, felhasználói szokásairól lennének írások, mert az sokkal konstruktívabb mint egy disztribúciós e-péniszméregetés (abból úgyis csak a vita lenne mi miért annyi pont amennyi). De aki akar csináljon nyugodtan ilyen pontozósat, a kivitelezésre meg a végeredményre kíváncsi vagyok.

(#447) Vladi válasza Dave™ (#446) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor írj te is egy szempontsort. Jó oké, jófej vagyok már írtál. :D
azért lenne érdekes, ha random kapnák a disztrókat az emberek.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#448) Syl válasza Vladi (#444) üzenetére


Syl
nagyúr

Az az ajjaj, hogy a design és a megjelenés már így is fikaáradatot okoz.

> 6. megjelenés, design. ocsmány, valahonnan lopta, szép, ostoba, ronda stb.

Persze azt le lehet (kell) írni, hogy a használójának mi jót(?), hasznosat ad az adott felület, de olyat ne, hogy szép vagy ronda.
A többi pontjaiddal egyet értek.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#449) tropico válasza joysefke (#169) üzenetére


tropico
tag

(#169) És itt van a kutya elásva, mert ahelyett hogy a nagy "Linux rulz" arcok korrektül leírnák, hogy mire való és mire jó a Linux és hol vannak lemondások és korlátozások nyomják a Linux mindenkinek és mindenre mantrát.

Mire való a linux?
Alapvetően ipari könyezetben használt és fejlesztett multiuser-es rendszer. Pl: NASA, Pentagon, Pixar,...
Kb. mikor a Canonical Ltd. beszállt az ubuntu fejlesztésébe akkor kezdett a desktop vonal is robbanásszerűen fejlődni(sztem).
Mire jó a linux?
Otthoni általános felhasználásra. Fb, net, filmnézés, torrent, zene tehát amit az okostelefonokkal csinál az emberek 90%-a. Felhasználói szintű megtanulása/használata egyszerübb mint a win-é. (Szerintem nem, de a környzetemben ezt hallottam vissza.)

A linux distro-k NEM next-next-finish rendszerek. Teljesen más a szerkezeti felépítése mint a win-nek. Más a telepítési és frissítési szisztémája. Aki időt szán a tanulásra annak bőven megtérül. Igen, meg kell nézni, hogy milyen hardwer van/veszel a renszer alá. Win alatt is így van, aki mást mond az hazudik.

Hol vannak lemondások és korlátozások?
Játszani akarsz. ---> játszál ott ahol erről szól a fejlesztés win.xx/xbox/PS/....
Dolgozni akarsz. --> vannak erre szakosodott cégek/tanácsadók/szakemberek akiknek elmondod, hogy mit szeretnél és megmondják, hogy megoldható vagy nem. És igen ez pénzbe kerül, ha nem jársz utána a dolognak magad. És vannak olyan esetek amikor a linux nem alkalmas a feladat elvégzésére.

PM-re 24h belül igyekszem válaszolni, ugyanezt el is várom.

(#450) RazorSh4rk válasza tropico (#449) üzenetére


RazorSh4rk
kezdő

A dolgozni akarsz rész picit kétoldalú, mert grafikai munkára nem nagyon alkalmas hagyjuk a gimp meg blender dolgokat, a cégek 90%-ánál használt szoftver bajosan elérhető, viszont programozni (tudom, szűk réteg, de más példám hirtelen nincs) sokkal kényelmesebb, mint a windows

e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.