Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jjja, akartam még jelezni, hogy van sok fizetős/professzionális progi is Linuxra, csak azokkal ritkán találkozol, mert ugye nem szokás otthonra törni. Maya pl. Linuxon indult, és ha minden igaz, még mindig van rá - és elég nagy stúdiók alkotnak vele 3D filmeket.
Való igaz, home használatú vágóprogi nem nagyon van, de ez nem zavar engem sem abban, hogy kisebb videókat összerakosgassak Kdenlive-ben vagy Openshot-ban. Vegas igaz, könnyebben kezelhető, és több olyan dolgot is tud, amire nincs szükségem - de ezzel arányosan bajban lennék, ha meg kéne venni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#752) Lami66


Lami66
őstag

Biztosan nem a legmegfelelőbb topikban kérek segítséget, de ide már írtam párszor és tetszett a hozzáállásotok...
Arról van szó, hogy az Ubuntu 16.04 LTS-es laptopomban SSD-t cserélnék (Toshiba L750, 120-as SSD, 8 giga RAM, 320-as wincsester a DVD helyén) . Az új SSD-re ismét ugyanezt Ubuntut tenném fel. Viszont szeretném megspórolni a most meglevő programok újratelepítését, beállításokkal babrálást stb.
Tehát olyan megoldásra lenne szükségem, hogy a jelenlegi programok és azok beállításai (pl. POP3 levelezőfiókok), adatok mentésre kerüljenek, majd az újratelepített Ubuntuba visszaállítva gyakorlatilag egy belakott rendszert kapjak kézhez. Biztosan van ilyenre kitalált program több is, de nem szeretnék kísérletezni, hogy melyik válik be. A lényeg, hogy nem a mostani rendszerről akarok lemezképet menteni és azt áttenni az új SSD-re, hanem egy újratelepített nyers de ugyanolyan verziójú Ubuntuba beleintegrálni a régebbi Ubuntu alatt használt programokat.
A mentést laptopon belül, a DVD helyén levő winchesterre lehetne csinálni (dev sdb1)

[ Szerkesztve ]

(#753) ubyegon2 válasza Lami66 (#752) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Biztosan nem a legmegfelelőbb topikban kérek segítséget, de ide már írtam párszor és tetszett a hozzáállásotok...

Miért nem az Ubuntu topikba írod a kérdésed, talán ott jóval többen vannak és később is ott lesznek a válaszok, ha valakinek szüksége lenne rá. Akár ár is kereshetsz addig, hátha már le lett írva párszor a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#754) King Unique válasza #79335424 (#750) üzenetére


King Unique
titán

Hétköznapi dolog, de másoknál a topikban javasolt opció bekapcsolása mondhatni megoldotta. Illetve itt az ilyen adatkorlátos mobilnet eleve szívás, mert azon úgysem lehet komolyabban torrentezni, meg egyéb, nagyobb adatforgalmat generáló dolgokat csinálni. Ennyi erővel pl. okostelón már a puszta netezés, néhány YT videó megnézése, pár alkalmazás frissítése is leszívhatja rendesen a keretet. Na de azért korántsem mindenkinél csak ilyen lehetőség van, ha netezni akar.

Az AV-ket illetően azért manapság van nem egy, amelynek elég kicsi az erőforrásigénye és szinte észre sem venni, hogy fent van. De ilyen téren a beépített megoldás is elmegy. Na meg egyes letöltött fájlokat, e-mail mellékleteket, vagy idegen helyről származó USB-s háttértárakat amúgy sem árt átvizsgálni.

[ Szerkesztve ]

(#755) CPT.Pirk válasza Lami66 (#752) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az OpenSuse-nak van (régebben legalább is volt) ilyen saját web alapú iso építő rendszere amivel a telepítőt össze tudod rakni, de az sem viszi át a beállításokat.

Olyan módszert amit szeretnél a beállításokkal, olyat nem tudok mondani (szerintem nincs is), én az egész partíciót vinném át az új gépre. Mikor régi laptopról költöztem át az újra, akkor az egész partíciós táblát és a partíciókat is lemásoltam, az utolsónak a méretét meg hozzáigazítottam a maradék helyhez.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#756) ubyegon2 válasza #79335424 (#749) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem már ez a része nagyon kimaradt, mert win7-tel csuktam be az ablakokat, de annyira tetszene, ha az OS kommunikálna a saját kedvére és én fizetnék érte!

Persze érthető, a mi pénzünkből még jobb OS-t akar nekünk fejleszteni, amit majd ismét eladhat nekünk!

Korrekt. Hiszen mindent értünk csinál. :Y

[ Szerkesztve ]

(#757) #79335424 válasza King Unique (#754) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, szoktam figyelmeztetni az ismerőseimet, hogy ideje lenne átvizsgálni a pendrive -jaikat, mert lehet, hogy a Win elrejt előlük néhány fájlt, de én Linux alatt látom azokat is.

(#758) ubyegon2 válasza Lami66 (#752) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az Ubuntu topikban van egy lehetséges megoldás (#30296), egy ezzel kapcsolatos régebbi cikk.

(#759) King Unique válasza #79335424 (#757) üzenetére


King Unique
titán

Bizonyos rejtett mappákat látni Linux alatt, de a rejtett mappák megjelenítése / külső fájlkezelők mutatják a másik rendszeren is. Na meg sokan eleve nem is választják le őket normálisan, meg egyéb cifra dolgokat csinálnak. Az ilyennél pedig nem meglepő, ha egy idő után egyes fájlok sérülnek / eltűnnek. Bár külső programok simán hozzáférnek a fizikai drive-hoz, a korábbi fájlokhoz stb., ha esetleg adatmentésre kerülne sor. Plusz nem beszélve arról, hogy egyes silányabb minőségű pendrive-oknál egy idő után gyakorta előfordul az ilyen, még ha rendeltetésszerűen is használják őket.

[ Szerkesztve ]

(#760) Frawly válasza Fotószem (#705) üzenetére


Frawly
veterán

Nincs ezzel baj, hogy leírtad, érdekes adalék. Ámbátor nem "mindennap"-os felhasználás, de ez is egy tapasztalat. Nyilván nem lehet minden mindenkinek megfelelő.

(#761) ubyegon2 válasza Frawly (#760) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad van, én mégis a nemzetközi kamionozás alatt használt Puppyról akarnék itt olvasni, mert az is mindennnapos felhasználással kapcsolatos! :) Csak kamionosok mindennapjait érinti, de ha már 3D tervezéssel foglalkozók mindennapjait is ide írjuk be, akkor minden mindennapos gyakorlatilag.

Az a jó ebben, hogy aki ilyen spéci 3D-s meg hasonló programokat használ, az totál tisztában van azzal, hogy milyen oprendszeren fut csak az adott program, aki meg nem tudja, az nem is akar ilyet használni az oprendszerén.

Próbáljuk újra értelmezni a cikk címét, Ubuntu a mindennapokban.

Nem egyszerű, hogy miről szól?

De.

(#762) #79335424 válasza ubyegon2 (#761) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem csak újraértelmezted, hanem át is fogalmaztad. Így már valóban OFF -ba kéne tegyem a Puppy -s hsz. -eimet. De, szerencsére erre nincs szükség, mert a cikk címe az, hogy Linux a mindennapokban.

[ Szerkesztve ]

(#763) ubyegon2 válasza #79335424 (#762) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, igazad van. Elnéztem. :D

(#764) hcl válasza Lami66 (#752) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egyrészt tényleg érdemesebb az Ubuntu topic, másrészt nem feltétlen kell azt újrarakni, egyszerűen klónozhatod is. dd a barátod :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#765) cami][us válasza King Unique (#717) üzenetére


cami][us
senior tag

Eleve nyalással kezdte és zárta

:U ;]

(#766) ubyegon2 válasza cami][us (#765) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy azért nem kezdheti, hogy de utálom a Linuxot, és aztán kifejti, hogy amúgy nem is jó az semmire! :N

Sose próbáltál még valakit úgy orrba vágni, hogy előtte és utána megsimizted?

[ Szerkesztve ]

(#767) laszlohu válasza zso73 (#681) üzenetére


laszlohu
addikt

+1

Krusader a legjobb

A napokban állítottam be, hogy
"Terminál indítása innen" működjön, mert ugye alapból nem működik, csak minimális mókolással,

(#768) pengwin válasza laszlohu (#767) üzenetére


pengwin
addikt

Ezt én is a minap mókoltam bele a céges laptopom rendszerén a fájlkezelőjébe.
Mert a Windows 10 alapból nem ad ilyen lehetőséget. :U
A Tex, Python és Sphinx trió pedig kicsit nyögvenyelős nélkülük.
Most már van "Open PowerShell here" és "Open Command Prompt here" opcióm jobb klikk után.

Üdv, pengwin

(#769) infectedmann


infectedmann
őstag

Napokban gondolkoztam el azon, hogy játékon kívül mindenre Linuxot kéne használnom.
Office és Adobe program család elfut Wine-nal. Minden másnak van Linux verziója van vagy számomra megfelelő alternatívája.

(#770) zso73 válasza infectedmann (#769) üzenetére


zso73
veterán

Én is gépet akartfam cserélni, de rájöttem, hogy az újabb játékok nem annyira mozgatnak. Ezért a mostani I5 760, és Linux mint teljesen jól működik.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#771) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Letöltöttem a Ubuntu Desktop 16.04.3 LTS verziót egy ACER 3105 laptopra szeretném feltenni,
Pen-ről futtaom, egyenlőre nem telepítem.
Wifi-t hogyan lehet rajta aktiválni?

(#772) CsaBully


CsaBully
aktív tag

Ajánlom figyelmetekbe a Deepin Lnux-ot..nagyon jól árgondolt, pofás OS saját fejlesztésű grafikus környezettel, kínai cucc, de nemzetközi régiót beállítva nem találkoztam zsiráf-krokodil kombó írásjelekkel, 15.8 az aktuális verzió, rolling update..debian alapú, kezeli a .deb csomagokat is, egyenlőre nagyon tetszik, egyetlen negatívum, hogy régebbi gépekre nem ajánlnám, mert memória igénye közelíti a win10-ét.
Deepin

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#773) sityuka89 válasza Joccc07 (#1) üzenetére


sityuka89
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy miben tér el az Ubuntu, a Windows-tól?

Sosem használtam még linuxot, programok ugyanúgy telepíthetők? pl: böngésző, szövegszerkesztő, videólejátszó.

Választ előre is köszönöm! :)

(#774) PELLE válasza sityuka89 (#773) üzenetére


PELLE
tag

https://logout.hu/tema/linux_abszolut_kezdoknek/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.