Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) tng válasza Balanna (#350) üzenetére


tng
tag

Én T mobilos vagyok. Nem gondoltam, hogy ennek lehet köze hozzá.

(#352) Balanna válasza tng (#351) üzenetére

Hát, elméletileg:
"A frissítések ütemezése eszközönként, gyártónként és mobilszolgáltatónként eltérő lehet."
Nem tudom, a fórumtársaknak mi a tapasztalata, melyik szolgáltatónál vannak.

(#353) ancsma válasza Balanna (#352) üzenetére


ancsma
aktív tag

Én Telenornál, de független készüléknél nem hinném, hogy számít. :F viszont nekem is felajánlotta a 11-et (EA SWC).

(#354) Balanna válasza ancsma (#353) üzenetére

Én is Telenornál, és nekem is 11-es van már fent.
Nem tudom, de a "gyakori kérdések"-nél is (....mikor frissül X márka X verzióra) az a válasz, hogy a szolgáltatótól (is) függ.
Laikusként arra gondolok, hogy mivel adott cég szolgáltatja a netet és egyebet, a frissítést is ők szolgáltatják, akár függő, akár független a készülék.
Biztosra nem tudom, de mást nem nagyon tudok elképzelni, hiszen ezek a telók ugyanaz a márka, eu-s mind, ugyanarról a helyről.

(#355) Balanna válasza Balanna (#354) üzenetére

Ha minden igaz, egyedül a sim különbözik, kinek Telekom, kinek Telenor vagy épp Voda...

(#356) gretzky77 válasza Balanna (#354) üzenetére


gretzky77
veterán

Szolgáltatótól akkor függ ha a telefon onnan származik! SIM kártya nem hinném,hogy befolyásolja, de akkor sim ki és wifi! De sztem nem szabadna ettől függenie ha független a készülék

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#357) Balanna válasza gretzky77 (#356) üzenetére

Tényleg nem tudom!
Tavaly volt egy G8X telefonom, decemberben még márciusi frissítés volt rajta... Független készülék volt az is.

(#358) stemplar07 válasza tng (#351) üzenetére


stemplar07
őstag

nem hinném, egy független készüléknél, hogy függene, milyen kártyát teszel bele .. nekem is telekom, és azonnal 11-re frissült...
( más : megpróbáltam az ebayre feltenni a dual tokot, hát rá kellett jönnöm, hogy mint vevő jól beszélek ,,englisül,, de mint eladó ,, hyperpasszív ,, :DD vagyok ..)

(#359) tng válasza stemplar07 (#358) üzenetére


tng
tag

Hát nem tudom, mit csináljak ezzel a frissítéssel. Kicsit kezd aggasztani. LG bridge szar ahogy van, azzal nem megy. Ez is lmv600ea, nem értem. Wifin vagyok szinte mindig, nem gondolom, hogy függhet a szolgáltatótól egy független telefonnál. Automatikus frissítés is be van állítva, plusz rányomtam többször is, hogy frissítsen, de nem talál új szoftvert. Remélem nem kell ezért visszaküldeni. XDA-n is vannak, akik így jártak, és vissza kellett küldeni. Lehet, hogy írnom kell a janadonak... Még talán egy factory resetet adok neki, meg sim nélkül megnézem.

Másikhoz:
Hát nem is egyszerű bármit eladni ebayen. Nekem ez volt az első, és volt vele szívás keményen. Meg hát ilyen-olyan jutalék, postaköltség. Ha rám hallgatsz, 50 dolláros szállítást írj, kb. annyira fog kijönni. Én sem nagyon lőttem mellé, mert 40 dollárt írtam, de ugye nem tudtam hova kell majd küldeni, mert Európában és az USA-ban is fenn volt, végül az USA-ba kellett küldenem. 250 dollárért viszonylag gyorsan elkelt.

(#360) stemplar07 válasza tng (#359) üzenetére


stemplar07
őstag

teljes (gmail fiók is )oem factory resettel próbáld szerintem is , és én pl. addig bele sem tettem sim-et míg az összes frissítés le nem futott .. lehet ez is okoz ilyet ..

(#361) ancsma válasza tng (#359) üzenetére


ancsma
aktív tag

[link]
Ezt nem próbáltam, de itt egy LMV600N-re raknak EA szoftvert. Xda-n is elvileg dolgoznak egy újabb LGup szoftveren...

Ezt az ebay dolgot én is akartam kérdezni, hogy mi a menete, van-e valami "csel". Eladom, feladom a cuccot postán és ennyi? Vagy akár máshogy/ futár is lehet? Külföldre még nem küldtem én sem, bocs ha hülyeséget írok. :DDD

(#362) stemplar07 válasza ancsma (#361) üzenetére


stemplar07
őstag

Amiket a janado árul az mind EU kiadás, az enyém origi gyári csomag volt... tuti nem át FW-ezett ..
:D én elég sok cuccot vettem már ebayról, de neki kezdtem feltenni ezt a dual kijelzőt, de egyenlőre ,,abba hagytam,, elég komplikált..

(#363) stemplar07


stemplar07
őstag

[link] egy kis LG DAC történelem ..

Szerintem a Xiaomi/ZTE/Huawei már rá is ugrik erre, ha van esze .. de lehet, hogy csak én képviselek egy túl szűk ,,réteget,, ? olt Astell&Kern BT külső egységem, ES100 is, lehet kapni FiiO BTR%- öt is, sőt ezeken már balanced out is van, de kb 50 rugó, és tölteni külön .. stb..

[ Szerkesztve ]

(#364) ancsma válasza stemplar07 (#363) üzenetére


ancsma
aktív tag

Persze enyém is EU, de maga a folyamat működhet ha akar valaki frissíteni / downgrade-elni.

Hát remélem valaki ráugrik, mert egyelőre csak az Asus telókban van ilyesmi (a Sony-t még nem hallottam, de ott valami egyszerűbb megoldás van). Külső DAC esetleg működhet a jövőben, próbálta már valaki? Pl. iBasso DC03, Audioquest Dragonfly, stb.

(#365) stemplar07 válasza ancsma (#364) üzenetére


stemplar07
őstag

ami a Zenfone 8-ban van az elég kevés..külső DAC-om van Ibasso DC01,a 3 fejesemből 2 balanced kábeles is, de meríti a telefont mint állat :N még a FiiO BTR5 amiről jókat hallottam .. Amúgy ez a V60 még a HD650-el is elboldogul, azaz szépen megszólaltatja 300 ohm ellenére..( :D persze nem úgy mint a KANN 12va-al) amúgy az UAPP-al szólnak ezek a mobilok és bitperfect módban a legszebben ..

[ Szerkesztve ]

(#366) tng válasza stemplar07 (#362) üzenetére


tng
tag

Az ebayes topic összefoglalója nagyon jó, plusz kérdezgettem is, ha visszakeresel, látni fogod. Valóban sokkal bonyolultabb, mint azt az ember várná.

(#367) stemplar07 válasza tng (#366) üzenetére


stemplar07
őstag

FR sikerült ? Frissítés ?

(#368) tng válasza stemplar07 (#367) üzenetére


tng
tag

Holnap lesz időm rá, hogy rendes backupot csináljak és legyárizzam, aztán mindent vissza is tegyek. Azóta megpróbáltam kivenni a simet és úgy megnézni a frissítést, de semmi.

(#369) tng válasza stemplar07 (#367) üzenetére


tng
tag

Egyébként a teljes FR-t csak úgy tudom megcsinálni, ha előbb törlöm a google fiókot a telefonról, és utána sima gyárizás, vagy van valami más módszer?

(#370) tng


tng
tag

Operator

Üdvözlöm, Zsuzsa vagyok, miben segíthetek?

Tóth Norbert
Üdvözlöm! Rendeltem egy lg v60 típusú, független készüléket Németországból, mert itthon sajnos nem forgalmazzák. Többen is rendeltünk ugyanonnan, és a többieknek mind frissített android 11-re szinte azonnal. Az enyémen is be van állítva az automatikus frissítés, de nem talál új szoftvert, akkor sem, ha manuálisan kerstetem vele. Természetesen aurópai modell, az nem lehet gond. Az LG Bridge-dzsel sem tudom frissíteni, mert ott azt írja, nem tudja ellenőrizni a jelenlegi verziót.
Tóth Norbert
Az eladó javasolta, hogy forduljak a gyártóhoz mielőtt visszaküldeném, hátha tudnak segíteni.
Operator
Sajnos nem tudunk segíteni, mivel nem forgalmazzuk a készüléket. Már biztos, hogy nem is fogjuk. Nem áll rendelkezésünkre hozzá frissítés.
Tóth Norbert És általánosságban erre a problémára nem lehet valamilyen megoldás? Ami nem készülékspecifikus. Az okra lennék kíváncsi, hogy mitől lehet ez. Ebben tud valaki segíteni?
Operator
Német régoóra ha állítja, talán az lehet meg oldás.
Operator
LG Magyarország részéről, ha forgalmaztuk volna a készüléket, akkor se menne már rá az ANDROID 11.
Tóth Norbert Arra esetleg van valami ötlete, hogy miért nem látja a frissítést, amikor a többi ugyailyen régiókódú ugyanonnan származó készülék látja?
Operator
Érdeklődjön a német forgalmazónál, illetve az Android nál, hogy egyáltalán kaphat e a készülék Android 11 et. Az általunk forgalmazott telefonok közül, csak a felső kategoriás Velvet, illetve a Wing fogja meg kapni. Az, hogy mikor, pedig az Androidtól függ, nem LG specifikus.
Tóth Norbert A v széria a legmagasabb kategória az lg-nél. Létezik rá az android 11, elérhető is. Épp ez a problémám, hogy csak az én készülékem nem látja.Tóth Norbert Erre keresek megoldást, hogy ez miért lehet.

(#371) stemplar07


stemplar07
őstag

hát igen, sajna ezzel, hogy nálunk nincs ,nem is volt forgalomban le is rázzák az embert.. nem kellemes, amúgy igen, mailcím törlése, és utána FR, ( ezt a lépést hagyta ki(gmail) aki az előző amit visszaküldtem, és ezek után hiába FR biztonsági okokból ( lopásvédelem) más nem tudja elindítani ..) szerintem, a német LG-nek kellene írnod, megjelölve, hogy a janado.de- ről vetted, illetve a janadó-ékat is megkérdezném, ha gmai/FR után sem frissül.. Maga az LG is 3év ,,supportot,, mondott amikor bejelentette a mobil végét, tehát a G8x is fog droid 11-et kapni, és ez a V60 is talán 13-at is..

[ Szerkesztve ]

(#372) Balanna válasza tng (#370) üzenetére

Felső kategóriás Velvet.... :C :Y :W
....és ez egy Operator...(a helyesírása külön egy remekmű)
Még tavaly írtam az itthoni LG képviseletnek, hogy a V60 elérhető lesz-e nálunk és mikor.
Válaszra sem méltattak...

(#373) tng


tng
tag

Egyébként írtam a janadonak, akik felajánlották hogy küldenek futárt az ő költségükre és megnézik, hogy mi lehet a baj. De írtam, hogy várjunk hétfőig, mert van ismerősöm, akin keresztül tudok kérdezni a hazai szoftveresektől, meg sokszor van olyan is, hogy valakinek később jelenik meg a frissítés.

(#374) stemplar07 válasza tng (#373) üzenetére


stemplar07
őstag

valóban van ilyen, hogy ,,végig traceli,, a szériákat és néha később frissül , bár, akik itt vagyunk 4-en ? talán? .. mindenkinek 11 .. balana beletetted a sim-et miközben frissült ?

(#375) gretzky77 válasza tng (#370) üzenetére


gretzky77
veterán

Az nem opció,hogy ha már úgyis Fr lesz vagy lenne, akkor letöltöd a modell számnak megfelelő firmwaret és LG Up progival felteszed magadnak?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#376) Balanna válasza stemplar07 (#374) üzenetére

Igen, nekem a telefonban volt a sim, miközben frissült.
Amit kért az elején (wifi, mail) beállítottam, után meg másfél órán keresztül "dolgozott"...

(#377) tng válasza gretzky77 (#375) üzenetére


tng
tag

Én is gondoltam erre, de szeretnék a végére járni a dolognak, és azt is, ha csinálná magától. Csak új a telefon. Ne kelljen már most "trükközni".

(#378) Mikemend válasza tng (#370) üzenetére


Mikemend
senior tag

Azért az vicc, hogy ennyire nincs tisztában egy operátor a saját termékekkel, és csak az itthon forgalmazott készülékekre korlátozódik, miközben annyit illene tudnia, hogy a V sorozat a legnagyobb. És mivel EU modell, így akár forgalmazzák itthon, akár nem, akkor is kellene értenie hozzá. :U

(#379) stemplar07 válasza tng (#377) üzenetére


stemplar07
őstag

egyet próbálj meg, (szerintem) én amikor visszaküldtem az FRP-lock-os v60-at előtte az LG szervizt hívtam, és jóval hozzáértőbbek voltak,( mint az operátor, illetve ő javasolta, hogy ezzel őket hívjam) azaz felajánlották, hogy bár nincs itthon V60- de megpróbálják ,,kiütni,,(ingyen..) az FRP-t ha van számlám akár német is róla.. legalább értenek hozzá, az LG honlapján fent van a telefon számuk,..(de végül is inkább visszaküldtem..de jól tettem, mert ez legalább 256 GB -lett )

[ Szerkesztve ]

(#380) gretzky77 válasza stemplar07 (#379) üzenetére


gretzky77
veterán

A központi LG szerviz valóban megérhet egy kört, csak pozitív tapasztalatom van velük!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#381) asr27


asr27
tag

Rendelt valaki Janadoról VISA bankkártyával?

(#382) stemplar07 válasza asr27 (#381) üzenetére


stemplar07
őstag

Én Paypal (és mögötte Visa) de szerintem amilyen korrektek voltak, így utólag simán mernék rendelni tőlük. reggel rendeltem, expressz DHL 33€ és másnap du. itt volt a telefon, előtte az elektronikus szla , az oldal nyilatkozatát, mely szerint a neu ovp, 24 hónap garanciát tartalmaz elmentettem ... ( szerintem felvásárolták az LG eu V60 maradékát , ügyesek..)

[ Szerkesztve ]

(#383) asr27 válasza stemplar07 (#382) üzenetére


asr27
tag

Én is paypal és mögötte otp-s visa kártyával próbálom, napok óta, de nem sikerül. Folyamatosan visszadob a fuzetésnél, azt írja ki, próbáljak másik kártyát, a bank visszautasította a tranzakciót. A bank szerint pedig az üzlet utasítja vissza. Hihetetlen. :O

(#384) stemplar07 válasza asr27 (#383) üzenetére


stemplar07
őstag

érdekes, mert nekem gond nélkül OTP visa paypallal, ment.. a limitedet megemelted ? :D már bocs..h ilyet kérdezek.. de arra az alkalomra 230 fölé kellett nekem is.. amúgy mailra válaszolnak, ..

[ Szerkesztve ]

(#385) stemplar07 válasza asr27 (#383) üzenetére


stemplar07
őstag

Próbáld Visa-val, lehet, hogy mivel levitték kicsit az árát, a Paypal felszámít némi,, jutalékot,, egyébként 900 ft-ot tőlem is.. és ezt akarják elkerülni ?

(#386) asr27 válasza stemplar07 (#385) üzenetére


asr27
tag

Próbáltam úgy is. Egyszerűen nem engedi. Fizetésnél visszadob, hogy próbáljam másik kártyával. Az otp-vel is beszéltem.már. azt mondták nem náluk van a gond

(#387) stemplar07 válasza asr27 (#386) üzenetére


stemplar07
őstag

service@janado.de akkor írj nekik, amúgy ebay-on nem engedik a magyarországi szállítást, de a honlapról, ott van, és a magyar dhl szállítási ár is ..

[ Szerkesztve ]

(#388) Mikemend válasza stemplar07 (#387) üzenetére


Mikemend
senior tag

Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy a janadon nincs kiírva, hogy ez 128-as vagy 256-os modell, amit veszel. Mert azt írja, hogy vagy-vagy...Nem mindegy. Talán ezért ment le az ára, mert 128-as van csak? :U

(#389) stemplar07 válasza Mikemend (#388) üzenetére


stemplar07
őstag

link : https://www.janado.de/smartphones/lg/lg-v60-thinq-5g-dualscreen-256-gb_13992_189421 ugyanez volt nálam is kiírva, és mert csak ez van nekik, akkor 218 € volt, de a mostani középárfolyam 349 körül.. ez sem nagy pénz érte

(#390) stemplar07 válasza stemplar07 (#389) üzenetére


stemplar07
őstag

618 € volt sorry .. most 582

(#391) stemplar07 válasza asr27 (#386) üzenetére


stemplar07
őstag

na , mi lett a vége , sikerült ?

(#392) asr27 válasza stemplar07 (#391) üzenetére


asr27
tag

15 perce tudtam megrendelni. :)

(#393) stemplar07 válasza asr27 (#392) üzenetére


stemplar07
őstag

:D és mi volt az oka ? (( amúgy nem fogod megbánni , kva jó készülék.. minden szempontból ..,,kicsit szokni kell a méretét de kezdeti félelmeim ellenére a kocsi tartóban és amitől a legjobban féltem, a motor RAM Mount tartóban is stabilan elvan 200 felett is :D ))

[ Szerkesztve ]

(#394) asr27 válasza stemplar07 (#393) üzenetére


asr27
tag

Máig se tudom, hogy pontosan mi volt az oka. Úgy sikerült, hogy a paypal számlámra utaltam akkora összeget, amiből ki tudtam fizetni a telefont. Biztos vagyok benne, hogy nem fogom megbánni. A V50-et is nagyon szeretem. A bajok majd akkor jönnek ha másfél-2év múlva új telefont fogok venni és nem tudom majd, hogy melyik márkához menjek.

(#395) stemplar07 válasza asr27 (#394) üzenetére


stemplar07
őstag

:) ez érdekes , de ugye debit visa kártyád van, nem pedig kredit ? Mert akkor van,,lehet,, probléma . Pont ugyanígy járt a lányom a svájci kredit suisse kártyájával.. :D nem tudott paypallal vásárolni az ebayon..
--------
én is elteszem a G8x-et azt hiszem, mert max 100 körül lehet eladni, de annál többet ér .. szerintem a Xiaomi/Asus fog felnőni a ,,feladathoz, talán tesznek bele jack-et.. de sd-t már most nem teszik lehetővé.. legrosszabb esetben egy FiioBTR5 + telefon.. én nem fogom, a kva drágán megvett fejeseimet lecserélni .. ha megjön, a frissítések eltartanak másfél-2 órát, a 11-et is nyugodtan ráküldheted , sőt még arra is rájött egy biztonsági frissítés .. addig nem is kell bele SIM..

(#396) asr27 válasza stemplar07 (#395) üzenetére


asr27
tag

Debit kártya, igen. Szóval nem tudom, hogy mi lehetett a gond, miért utasított folyamatosan vissza.
Nekem V50 van (+tartalék telefonnak egy K61) de mindenképpen marad a V50 is.
Xiaomi-k annyire nem a kedvenceim, egyedül a Mi 11 Ultra az, amit megvennék, ha nem 4-500 ezer lenne. :)
Asus-ok nem rosszak, és külsőre is elég szép telefonokat gyárt az Asus.
Mindenképp hagyni fogom, hogy frissítse magát, úgyis egyenlőre féltett kincsként fogom használni :D
Egy átlátszó szilikon tokot és egy üvegfóliát mindenképpen szeretnék beszerezni, miután megjött.

(#397) stemplar07 válasza asr27 (#396) üzenetére


stemplar07
őstag

az SD ,,mentesség,, újból divatba jött, a Samsung s21 -nél újfent, de a többinél is, nem azért vettem anno 400-as kártyákat cca 40 -ért, hogy kidobjam..ok hogy a 8K-felvételhez már lassúak, de zene és egyebek 4K,FHD felvételhez még jó.. szép az a Xiaomi Mi 11 Ultra , de jót röhögtem, hogy egy Antutu-hoz hűtőbe kellett tenni mert a 888 proc annyira melegedik.. vicc ( tech2 ) :D( Ha játszani szeretnél rajta ülj be a hűtőbe (2021 - es csúcskategóriás telefon) a Samu S20 szériáinak törnek a ,,járdaszigetei,, melegednek, xar az aksi.. stb stb.. egyedül a Note 20 Ultra sikerült jól..bár van ismerősömnek, egy nap felett picivel az aksi idő ott is.. a 90/140 Hz kijelzőket pedig nem is értem :Y minek ? .. vagy én lettem vak ? mihez kell .. Sony kva(!) drágák, de ők talán még a jack/dac-ba beleszólhatnak..

[ Szerkesztve ]

(#398) Balanna válasza stemplar07 (#397) üzenetére

A Note20 Ultrát cseréltem le a V60-ra...!
Szép az a telefon....gyönyörű.....és ennyi. Feltöltöttem 100-ra, levettem töltőről, 10 perc múlva 99-en volt, felkelés után - használat nélkül - 88 %-on....
Ezt a V60-at (pedig nem új, csak "mint az új") leveszem töltőről reggel, aztán - ha nem használom -, délben még 100 %. Ráadásul még szeretem is....jobban, mint az Ultrát. Bár minden Lg-hez ragaszkodtam (főleg a Flex-hez, az már "szerelem" volt... :D ).

(#399) stemplar07 válasza Balanna (#398) üzenetére


stemplar07
őstag

Note20 Ultra gyári garival 390 ezer .. :Y eszméletlen, majd 2 db LG V60 Dual, ára ..

(#400) Balanna válasza stemplar07 (#399) üzenetére

Annyira V60-at akartam, tavaly óta kerestem, kutattam.
Aztán majd' egy év után beletörődtem hogy nincs és kész.
Ahogy meglett az Ultra, 1 hónap múlva itt volt a lehetőség a V60-ra.
Azt hittem, megüt a guta... (és még csak nem is tudtam megkedvelni az Ultrát).
De most meg azon mérgelődöm, hogy mi a bánatos nyűnek nem a teljesen újat vettem.
A nagy öröm, hogy van, meg késő éjszaka volt, és siettem...
Tökéletes állapotban van ez, csak szeretem ha én vagyok az első tulaj...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.