Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Adam289 válasza Remekelek28 (#500) üzenetére


Adam289
csendes tag

nincs semmi hátránya az A12-nek. Manual videó módból eltűnt a 8K (a simában maradt természetesen), de én feltettem redditről egy usa régiós A12 kamera app-ot (ott valamiért nem vették ki), így maradt minden a szokásos.

(#502) Bitlisz válasza Remekelek28 (#500) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nem volt hátránya, nem csináltam visszaállítást.

(#503) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Frissitettem én is most. Közben kijött egy ujabb frisdités a v30c. Annyit észrevettem,hogy a hivás közbenba távolság szenzort javitották mert a 11 nél kb 2 cm nél már aktiv volt a kijelző,sokszor a fülem hozzáért. Most ez kb 3-4 cm lett igy?elvileg jó.
Amithiányolok h 2x hang le gombbal nem indul el a kamera ,a többi lg telonál elindul.

(#504) photozol


photozol
csendes tag

Sziasztok!
LG V30 készülékem cserélésén gondolkodom. V50 vagy V60 modellre szeretnék váltani.
Esetlegesen LG V60-ból fellelhető még az Unió területén új, garanciális példány vagy ez teljesen reménytelen?

[ Szerkesztve ]

HARDVERAPRÓ régi: 290 pozitív és 0 negatív értékelés

(#505) Adam289 válasza photozol (#504) üzenetére


Adam289
csendes tag

Szia!
Én a garanciásat lehetetlenre mondom, nekem májusban járt le sajnos és ez is már az utolsó készletekből volt itt európában. Van hozzá duplakijelzős tokom is, és ehhez egy jó tanács, ha esetleg szerzel egy ilyen telefont. Vagy CSAK tökkal használd vagy CSAK nélküle, de ne cserégesd viszonylag sűrűn mert tönkremegy az usb-c port a telón. Én ezt nem tudtam és sajnos utolért a dolog. Még működik, de nem mindig veszi a töltést tok nélkül. :W

(#506) encoder válasza Remekelek28 (#503) üzenetére


encoder
tag

Lezárt kijelzőnél kétszer jobb gomb (power) és indul(hat) a kamera! Ráadásul ha engedélyezed a kamera csíííz funkcióját, akkor kesztyűben is tudsz fotózni... ;)

(#507) encoder válasza Adam289 (#505) üzenetére


encoder
tag

Sajnos az összes LG telóra jellemző a hitvány USB csatlakozó, ezért én már hónapok óta Xiaomi QI töltőkkel használom (szuper mindkettő!), de az asszonynak megelőzésképpen vettem egy mágneses töltőfejet, így nála már nem kopik a telefon csatlakozója... :)

https://mstore.hu/xiaomi-mi-20w-wireless-charging-stand-vezetek-nelkuli-tolto-pad-gds4145gl-609

https://mstore.hu/xiaomi-mi-20w-wireless-car-charger_34405

(#508) encoder válasza Bitlisz (#492) üzenetére


encoder
tag

Nekem V30c-n a True Phone csak random rögzített, ezért felraktam helyette a Cube ACR-t. Ez a rövid tesztek után egyelőre stabilan rögzít, aztán majd meglátjuk... :DDD

(#509) Bitlisz válasza encoder (#507) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Én eleve vezetéknélkül töltöm őket (V60 15W-os meg egy Velvet 5G is de az 10W-os).
De nem biztos, hogy ez hibátlan megoldás, azért rendesen melegszik,
szerintem jobban mint gyorstöltésnél.
Lehet ezért is púposodott fel a V60-ban 1,5év után...szerencsére jól cserélhető.

(#510) Bitlisz válasza Bitlisz (#509) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Valóban, nemrég vettem észre, hogy a True Phone random csak csendet rögzít...na majd kipróbálom azt is, köszi!

(#511) Remekelek28 válasza Bitlisz (#509) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igy hány perc ,ora alatt tölti fel,ha pl 10%on van?
A fentebb irt 2x power gomb nyomásra sajnos nem indul a kamera :( Nálad valóban elindul?

(#512) Bitlisz válasza Remekelek28 (#511) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nem tudom, de még sosem volt 10%-on a teló, ritkán megy 50% alá, de ezt kb 1 órán belül fel szokta tölteni.

Igen, indul a kamera. Itt lehet beállítani:
Beállításo -> Bővítmények -> Gyorsgombok -> Kamera megnyitása

(#513) Remekelek28 válasza Bitlisz (#512) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen,valóban a beállításokban benne van,csak más LG telefonoknál alapból működött.. Szerencsére van lehetőség a hangerő gombbal is.

Pontosan milyen tipusú töltőd van? Meg tudod msjd nézni pontosan ha pl 50%-on vagy,hogy mennyi időt ír ki a teljes feltöltésig? Köszi.

(#514) Adam289 válasza encoder (#507) üzenetére


Adam289
csendes tag

Nem pártolom annyira a vezetéknélküli töltést, mert nagyon melegszik a telefon sajnos, ami nem az akku barátja..rendelés alatt van hozzá usb szalagkábel és a hátlapra méretpontos ragasztó, hogy maradjon a vízállóság. Megcsinálom és elfelejtük egymást a tokkal :))

(#515) Bitlisz válasza Remekelek28 (#513) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Már 1x leíram pontosan milyen töltőm van.

Nekem ilyen van 2db (már nem kapható):
Anker PowerWave Alloy Charging Pad, Qi-Certified 15W Max Wireless Charger
Plusz egyik 6 portos Aukey 60W QC3.0 töltő (íróasztal),
a másik 1 portos Aukey 19.5W QC3.0 töltő (éjjeliszekr.).
Rendes kábellel.

Bármilyen 15W "Qi certified" jó lehet, csak fontos hogy megfelelő min QC 3.0-s töltővel haszáld.

(#516) Remekelek28 válasza Bitlisz (#515) üzenetére


Remekelek28
őstag

Rendben köszönöm.

(#517) encoder


encoder
tag

Amiket linkeltem Xiaomi töltőket, azokban nem melegszik a telefon! :) Az autós töltőben ráadásul van egy nagyon pici és halk ventilátor, így a szélvédő elé rakott telefon hűvös marad akkor is, ha folyamatosan fut rajta a navi és a zene... ;)

(#518) encoder válasza Bitlisz (#510) üzenetére


encoder
tag

A Cube stabilan működik, de BT-n sajnos csak az én hangomat rögzíti, pedig minden üzemmódját kipróbáltam. Mindegy, ezzel együtt lehet élni, mert ha valaki pl. diktál egy telefonszámot, akkor azt visszamondom és rajta lesz a felvételen... :DDD

(#519) Bitlisz válasza encoder (#517) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Ez az asztali azért jobb lehet vmivel mert áll benne, és így jobban elszáll a meleg.
Amúgy az sem segít, hogy a teló nálam tokban van.

Az autós nekem is van, szerencsére éppen belerakható a teló úgy hogy a gombokat ne nyomja.
De a teló tokkal eléggé nehéz neki, ablakra tapasztva többször leesett már.
A kocsiban meg van vezetékes android auto, meg vezeték nélküli töltő is...

(#520) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
A messengerem kinlódik már vagy 2 hónapja. Már tegnap telómat is újraraktam,de fennáll a hiba továbbra is,ami korábban nem volt,illetve másoktól se hallom.V30c van rajta
Az értesítéseket csak akkor kapom meg,ha fut a háttérben a messenger,amúgy nem jelenik meg az AOD nél se.. Kirábban kaptam értesítést mindenhogy. Plusz,ha írok valakinek és közben kilépek,eltűnik a beszélgetés,ha újra belépek és csak akkor jön vissza,ha kilövöm a messengert és újra be.. Illetve .ha elküldök egy üzenetet és megnézte az illető,a látta időpontjára ugyanazt írja,mint amikor elküldtem,ez a laptopomon belépve normálisan működik.
De ami végképp felcseszte az agyam,hogy tegnap kaptam egy üzenetet és a 10 mondatos üzenetből csak 3 érkezett meg.. A laptopomra belépve vettem észre h vmi elmaradt a telón. Valakinél esetleg fennál hasonló hiba?

(#521) ancsma válasza Remekelek28 (#520) üzenetére


ancsma
aktív tag

Nálam csak olyan fordult elő, hogy pl. zenelejátszónál kellett álltani az értesítés prioritást, hogy folytatódjon hívás után a lejátszás. Szóval ezekkel el lehet szórakozni, főleg messengernél, ahol appon belül is lehet állítani az értesítéseket (bár "ne zavarjanak" módban is meg kéne érkeznie, anélkül meg főleg).

Itt amúgy sima beszélgetésről van szó, vagy csoportról? Nekem régi csoportok eltűnnek néha és azt mondja, hogy "nem vagyok tagja" nem tudok oda írni.
Meg ahogy írod is, "ha fut a háttérben" - elvileg mindig fut nem? Vagy lehet vmiért bezáródik nálad?

Illetve sajnos előjött egy hiba nálam is, amiről eddig nem olvastam sehol és sztem hardveres gond lesz. Még futok ezzel pár kört, de a kérdés részemről: valakinek szokott melegedni / lefagyni / újraindulni a teló?

(#522) stemplar07


stemplar07
őstag

[link] LG V60 Android 13 Beta Is Here | IT'S NOT OVER !!! :)

(#523) Remekelek28 válasza ancsma (#521) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igazából mindenféle beszélgetésről .. Most még olyat is tapasztaltam,hogy nem mutat beszélgetéseket egyáltalán. Nem egy ember beszélgetéséből tűntek el üzenetek,hanem vagy 20 ember üzenete. Jan 10 az utolsó, előtte eltűnt minden 2020-ig.
De ez egy másik telefonomon is így van ugyanazzal a felhasználónevemmel. Tehát nem a V60 nal van gond,hanem a profilommal v nem tudom.
Az általad tapasztalt hibák nincsenek jelen nálam. Kiválóan működik a telo.
Vírus nem lehet?
Gyári visszaállítást csináltál?

(#524) ancsma válasza Remekelek28 (#523) üzenetére


ancsma
aktív tag

Na igen ez lett volna még a kérdés, hogy amúgy a profil rendben van-e. Pont ma olvastam, hogy sokaknak hónapok óta ilyen...(telótól függetlenül).

Elkezdtem egy hosszabb összefoglalót írni angolul, hogy mindenhol rákérdezzek a hibára, de röviden: először nem akartam frissíteni android 12-re de pont előjött nyáron a dolog és gondoltam hátha segít... nem segített :(( itt teljes visszaállítást is csináltam.

A jelenség: alapvetően gyors a telefon, minden ok. Ha kap egy kis hőt, akkor viszont vége... ami úgy tűnik két esetben történhet meg: töltés közben és nyáron 30-35°C körül napfényben (+néha fél óra videóhívás is elég).
Ilyenkor amúgy épp hogy kicsit melegebb a teló, semmi durva érzésre. Viszont lefagy fél percre, vagy újra is indul (utóbbit is lassabban). Mindezt nyilván amikor vmi fontos dolgot csinálnék :U

A napokban leírom pontosabban is.

(#525) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

Ha nem sikerül EU-s verziót találni (mert most lehetetlennek tűnik), melyik verzió használható a legjobban az EU-ban? Próbáltam összevetni, a kanadai talán, ami Magyarországot a legjobban leképezi, de mi van az EU-val? Illetve talán még az AM utótagos?
A Távol-Keletről elég olcsón vannak...

Köszönöm!

(#526) ancsma válasza Lite (#525) üzenetére


ancsma
aktív tag

Hello,
Én is kanadaira szavazok, most így gyors utánajárás után, ezzel elvileg nem lesz gond. A többi esetben ritka a gyári független (nem előnyös ha fontos az 5g, vagy frissítések).

Viszont mostanában felbukkannak teljesen új, "bontatlan" telók is, ezzel óvatosan. Ezeken amúgy a kamu gyári matricán nem sikerült eltalálni a szöveget: [link]

(#527) stemplar07 válasza ancsma (#524) üzenetére


stemplar07
őstag

sztem valami HW probléma lehet, mert semmi ilyet nem tapasztalok lassan 2 éve napi használatban, viszont 2-3 naponta SmartDoktor+ újra indítást csinálok rajta ... nálam ez nyugdíjas lesz :-) max zene hallgatásra fogom használni fejesekkel .. a Droid 13 viszont érdekes lesz, de tavaly nyár közepe óta nincs rá biztonsági frissítés, ami nem túl jó .

(#528) Remekelek28 válasza stemplar07 (#527) üzenetére


Remekelek28
őstag

Az utolsó frissités után meddig lehet még használni egy telót. ?

(#529) ancsma


ancsma
aktív tag

Én is nyugdíjat terveztem, ezért szenvedek még mindig vele. Csak kell találni vkit aki szét meri szedni. Vhogy el kell vezetni a hőt a processzorról vagy nemtom telóknál ez hogy megy, gondolom nem pasztázni kell évente :DDD

Szóval a fentihez még néhány érdekesség + egy kérésem is lenne:
- vezeték nélküli töltést kezdtem használni nem sokkal az első fagyás előtt,
- most vagy ez a töltő romlott el, vagy a teló ezen része: kiírja, hogy tölt, de az akksi meg sem moccan,
- Geekbench pontszám tökéletes,
- van egy app CPU Throttling Test néven - pls ezt valaki tudná tesztelni összehasonlításképp? Elég ha csak letöltöd, elindítod és megy pár percig. Mutatja közben a hőmérsékletet is. Nálam 1 perc és fagy tőle minden, ilyenkor kb 75°C mutat.
- Asus telóknál hasonló hiba (bár sztem nem ugyanaz): pm8150 nevű feszültségszabályozó chip hiba miatt.

Még azt sem döntöttem el, hogy előbb szedem szét, vagy rootolok és beállítok valami extra hűvös, kis órajeles cpu működést :D

Én is zene miatt maradtam LG-nél, de most mindenre felkészültem, szóval épp tesztelem az iBasso Dc03pro DAC-ot.

(#530) Lite válasza ancsma (#526) üzenetére


Lite
őstag

Ez gyönyörű.... :D

Az 5G nem fontos, még a 4-et sem használom ki. :)
V40-ről váltanék, azt eltenném emlékbe, viszont a mostani árakon ilyen kiegyensúlyozott telót nem találok.
Meg a hangja.... Szóval azért nézegettem. Az egyik amcsi modell is egészen eltalálja a sávokat (az AM, ha jól emlékszem). Mert ugye a kanadai sem túl elérhető. :(

(#531) ancsma válasza Lite (#530) üzenetére


ancsma
aktív tag

Még talán a függetlenített TM is? Ahogy nézem ezek a kínaiak pont azt árulják bontatlanként, fura.

V40-ről váltottam, kár hogy eladtam.. még amúgy a V50 sem lett volna rossz.

(#532) stemplar07 válasza ancsma (#529) üzenetére


stemplar07
őstag

szóval, most h írod a rádiós töltést, és soha nem használtam,... pontosan melegedés miatt egy telefonnál sem... nem kiforrott technika az.. kár volt, gyanítom az okozhatott valamit.. Ibasso DC01-em van pár éve, a szimmetrikus kábeles fejesek miatt vettem, viszont meríti a telefont nagyon,( bár szép hangja van az AKM dac-al) ugyanakkor a V60 még HighGain-ben sem merül szinte semmit ha fejessel használom..(HD650,HD630VB,Sony MDR-1AM2) ha kiöregszik, talán a Sony felé indulnék el, ha pl. majd a Xperia 1 IV ára kissé lejjebb megy..

(#533) ancsma válasza stemplar07 (#532) üzenetére


ancsma
aktív tag

Főleg, h csak azért használtam, mert itt elvileg gyenge láncszem az usb port, de annak semmi baja 2 év után.

Én Pixelt néztem először de már rájöttem, h nem árt olyat nézni aminek van helyben szervize...

(#534) Lite válasza ancsma (#531) üzenetére


Lite
őstag

Nem, a TM pont mellémegy. Az AM még úgy-ahogy, az MT2X (ez a kanadai) az meg mindent visz.

Azért milyen érdekes ez a kis közösség... Valahogy midig kialakul egy réteg, aki nem ájfón/samu/saomi klub tagja, hanem a valami egyedibbet keres. Én is Sony-ról (K800i, majd Xperia V) jöttem LG-re (Arena, V10, V30, V40) ezért küzdök, hátha még leesik egy jó V60, vagy a Sony Xperia 1 V jól fog sikerülni nekik...

(#535) David3 válasza Lite (#534) üzenetére


David3
őstag

Nagyon hasonló telefonjaim voltak nekem is, SE K810i, LG Arena, V30, V40 többek között, igaz foghíjas a felsorolás, de 1-2 megegyezik. LG - t se hagytam volna el, ha nem döntik be a mobilos részleget.

(#536) asr27


asr27
tag

Üdv, Nekem volt V50 is, ami szintén egy nagyon szuper készülék, de mivel LG sajnos már nincs, így én is a Sony felé hajlok. Az-az egy gyártó maradt a Samsungon és az apple-n kívül, ami nem kínai.

(#537) Lite válasza David3 (#535) üzenetére


Lite
őstag

Nagy kár érte. Én sem váltanék, ha menne tovább. Vagy legalább a Sony összekapná a kameraszoftverét...

(#538) Remekelek28 válasza Lite (#537) üzenetére


Remekelek28
őstag

Volt Sony Z1-em,de hiába a 2k kijrlző,meg se közrlítette a V60 Velvet kijelzőjét. .. Meg a dupla kopp,jó hangzás is hiányozna.

(#539) David3 válasza asr27 (#536) üzenetére


David3
őstag

Sony-val sokáig szemeztem, de nem lett. Aztán a V60 is volt már "kosárban" és végül az se jött. Helyette S22+, most pedig S23+ van, kicsit más világ .

(#540) asr27 válasza David3 (#539) üzenetére


asr27
tag

Jobb, vagy rosszabb?

(#541) David3 válasza asr27 (#540) üzenetére


David3
őstag

Szerintem jobb, bár kár lenne pár generációval ezelőtti készüléket hasonlítani egy maihoz. Nyilván nehéz lenne egyértelműen kimondani, hogy melyik rosszabb vagy éppen jobb. Mindenesetre a Samsung mára nagyon komoly szoftveres támogatást nyújt, ez elég komoly fegyvertény manapság. Az S23+ pedig eddig brutál, mind üzemidő, kamera, használhatóságban.

(#542) Adam289


Adam289
csendes tag

Én világ életemben HTC -s voltam, "becsődöltek" így mikor váltanom kellett új teló miatt 2021 ben, a másik régi vágyamat, a már akkor "becsődölt" LG V60-at választottam :DD dual-screennel nagyon menő a használata és gyönyörő az a nagy üvegfelület, csak nehézkes úgy az egykezes használat így ment vissza a dobozába :)) én utódként egyszer kizárólag a pixelt tudom elképzelni (talán mert az van a legközelebb a jól megboldugult htc hez), kínai 100% kizárva..

(#543) stemplar07 válasza David3 (#539) üzenetére


stemplar07
őstag

DAC nélkül,, az S23 ultra 800 ropi na ne.....már hogy adjak egy 77" Oled tv árát egy szaros telefonért ?kabaré :N ez a V60, 210 volt anno a Janadón 2 év garival.. annyit bőven megért, de hogy 4x annyit fizessek egy samuért? huh

(#544) norvik


norvik
aktív tag

Sziasztok. Segítségre volna szükségem. Lassan egy éve megvan ez a telefon, és képtelen vagyok teljes értékűen használni. Nem tudok szoftvert frissíteni. A gyári alsó van rajta. Nem vagyok sem hülye, sem gyakorlatlan ebben. V20, V40, és persze más telefonokon is tudtam frissíteni, cserélgetni aaz Android verziókat, rootolni... De ezzel már az alapoknál elakadtak. Telepítettem a drájvereket, LG uppal, próbálkoztam, de mindig elakadt valamiért a folyamat. Egyszer már belaktam, aztán legyalultam, hátha a gyári visszaállítás segít, és hajlandó magától frissülni. De a jóistennek sem. Véleménye szerint a legújabb szoftvert használom, ami rohadtul nem igaz. Így ez a telefon max zenehallgatásra alkalmas, vezetékesen. Nincs 5 a, a Bluetooth random bont, van amihez nem is akar csatlakozni.. Meg mindig a régi telefonomat használom, amit már egy éve nyugdíjba akartam küldeni.
Ha valaki meg tudná oldani a problémámat, annak anyagilag is hálás lennék. Úgy értem, hogy legalább egy szoftver frissítést futtason le, nem igénylem, sőt nem is akarom a legújabbakat. Jelenleg külföldön, Olaszországban vagyok, de egyeztethetnénk időpontot akkora, mikor éppen origón leszek.

(#545) norvik válasza stemplar07 (#543) üzenetére


norvik
aktív tag

A telefonok eladása rendesen visszaesett. Bármilyen márkáról is legyen szó.. Úgy tűnik, a gyártók es a kereskedők ragaszkodnak az eddig megszokott bevételeikhez. Csak most egy emberen akarják behúzni négy készülék hasznát.

(#546) stemplar07 válasza norvik (#544) üzenetére


stemplar07
őstag

V30c-EUR-XX van az enyémen (német készülék Janado-ról) utolsó droid biztonsági javítás 22.06.1. amúgy tökéletesen műxik lassan 2 éve.. Szerintem olaszban vidd el LG szervizbe, mert ott és néhány más EU államban ( németek stb) volt forgalomban. tehát sanszos, hogy tudnak vele foglalkozni..itthon szerintem neki sem állnának, mivel nem is forgalmazták..

[ Szerkesztve ]

(#547) attak79 válasza norvik (#545) üzenetére


attak79
tag

Nálam is ugyanez a helyzet,janado-s példány,nem frissül.Viszont ezen kívül nincs más baja.

(#548) norvik válasza stemplar07 (#546) üzenetére


norvik
aktív tag

Kösz, ezt fogom tenni. Néztem, 50 kilométerre van a legközelebbi, akik foglalkoznak LG-vel. Holnap munka után teszek arra egy utat. Remélem, beszélnek valamit angolul. Ebből a szempontból ez az ország tragédia...

(#549) norvik válasza attak79 (#547) üzenetére


norvik
aktív tag

Egy darabig én sem tudtam, hogy van baja. Vagyis korábban nem kerestem az 5g-t. Aztán gondoltam, megnézem, hogy a környéken van-e egyáltalán, és milyen a jelerőssége. Akkor lepődtem meg, hogy még fel sem ajánlja az 5g keresését.
A BT kapcsolat inkább eszköz specifikus. A kocsit eldobálja. Ugyanezt csinálta korábban a mostani fő telefonon, egy Sony Xperia egyes is. De ott szoftver frissítés után már nem volt gond.

(#550) stemplar07 válasza norvik (#549) üzenetére


stemplar07
őstag

az 5g-t meg sem próbáltam még, de hogy mondod majd megteszem .. a BT elég stabil óra/headset/tv stb. soha nem dobja el, a kocsinál (audi) néha ha beszállok és túl hamar kezdek el telefonálni néha van, hogy nem látja, de 1-2 percen belül átáll, de ebben az autó is lehet ludas.. ja az angol :D van az a mondás, ha xarul beszélsz angolul, beszélgess egy olasszal, megnő az önbizalmad, na meg a ,,büszke,, franciák még ilyenek ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.