Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rankesz


rankesz
veterán

Minden napra egy új android-os cikk, ez jelent valamit...
A kis zöld robot világuralomra tör? :)

(#2) z0d1AK válasza rankesz (#1) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem 3 is várható hamarosan.:))

Ez amúgy gondolom nem csak Optimus-on érhető el, nem?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#3) bobace válasza z0d1AK (#2) üzenetére


bobace
őstag

Ez csak Optimusra jó tudtommal. Vannak benne összecsengő részek más telókkal, mint rootolás és az Sd kártya formázása, de a 3. lépés már nem univerzális.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#4) patex1983 válasza bobace (#3) üzenetére


patex1983
őstag

Hiánypótló írás, ahogy szokták volt mondani itt a kollégák a fórumon :C
Ha majd én sem férek már az Optimus-omon, kipróbálom, egy darabig még nem akarom bántani a lelkét :DD

Köszönöjük :R

X

(#5) skandigraun válasza bobace (#3) üzenetére


skandigraun
csendes tag

Úgy látom, hogy a letöltendő fájl csak a busyboxot tartalmazza, illetve a scriptek átmásolják a programfájlokat/dalvik-cache-t a kártyára. Custom romokban alapból benne van az a2sd meg a terminal is, ez akkor célszerű, ha nem akarod az egész szoftvert lecserélni meg terminálban pötyögni összevissza.

Szép írás, mikor még új voltam a saját pulse-ommal az android világban a karomat adtam, volna egy ilyenért magyarul :D Persze azóta már szétbuherálódott :)

[ Szerkesztve ]

(#6) bobace válasza skandigraun (#5) üzenetére


bobace
őstag

Sajnos én sem vagyok még benne túlzottan. A linuxot el kellene sajátítanom, hogy értsem is a miérteket. De magamon is meglepődök, hová jutottam egy bő hónap alatt. Mikor megvettem és bekapcsoltam, azt se tudtam mit merre.
Akár az is következik a hozzászólásodból, hogy ez egy általános script, ami a többi telón is működhet?

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#7) k_laci


k_laci
tag

kár h spicán nem megy az Universal AndRoot.. :( nembaj, ma nekiugrok és flashelek :D

(#8) EczkE válasza k_laci (#7) üzenetére


EczkE
addikt

Na igen, én is azt néztem, hogy a Spica nem támogatott. :F

Asszem mindenféleképpen!

(#9) rolkaDb válasza rankesz (#1) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Minden bizonnyal. :DDD

Jó kis cikk lett, köszönöm! ;]

(#10) Bathory Peti válasza bobace (#6) üzenetére


Bathory Peti
aktív tag

Álltalában egy rootolt telefonban a recoveryben lehet ugy partitionálni az sd kártyát hogy oda mentse a cuccokat.

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#11) Attichu


Attichu
csendes tag

Hibátlanul működik! Már nagyon vártam valami hasonlót mert untam az állandó uninstallokat. :( Köszönjük!!!

[ Szerkesztve ]

(#12) o_tom


o_tom
aktív tag

Hmmm
Ezzel az Universal Androot - Tal vajon a GW620 t is tudom egyszerűen Rootolni?

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#14) Naras válasza bobace (#6) üzenetére


Naras
őstag

Valószínűleg nem megy más telókon, vagy nem feltétlen jól... nem véletlen nem ment a többi ezen, s lett elkészítve kifejezetten Optimusra is az App2SD...
A script ok, de a busybox, és a vold különbözhet, és úgy vélem ebben van a lényeg...

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#15) Pubszon


Pubszon
veterán

Ugyan így, ugyan ezekkel a programokkal csináltam, de sajnos nem működik az app2sd. :F
A root és a particionálás megy...
Mi lehet a gond?

MOD: Közbe működik, ha érdekel valakit h mi volt a gond, szívesen leírom. :K

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#16) novoszath


novoszath
senior tag

udv mindenkinek

hogy kell a scriptet elinditani mert nem tudom

elore is koszi a segitseget

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#17) bobace válasza novoszath (#16) üzenetére


bobace
őstag

A leírásból egy apró részlet:
4 A Gscript Lite alkalmazást elindítod. Menü gomb -> Add script -> Load file -> válaszd ki az a2sd.sh-t -> Save. Ezután futtasd a scriptet, ehhez szimplán rá kell tapiznod.

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#18) novoszath


novoszath
senior tag

v.ki lenne olyan szives es be rakna az autoroot-os progit a leirasba?

Udv

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#19) bobace válasza novoszath (#18) üzenetére


bobace
őstag

Ezt a leírást nézd, ebben sok minden benne van.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#20) tilos0


tilos0
csendes tag

Zsír, köszi a leírást. Simán belôttem mindent. Annyi csak, hogy az elsô indításnál mikor az a.) pontot befejeztem, nos akkor merevre fagyott a teló. Aksi ki-be aztán minden OK.
Üdv.

LOADING ██████████████ 99%

(#21) Nono89


Nono89
tag

Big THX!! :R :R :R :C :C

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#22) Miksa64


Miksa64
tag

Hali Valaki!

Miután szépen megcsináltam a ROOT-olást (UniversalAndroot)- SD kártya particionálás ( EXT2 és FAT32) - Script intall. és futtatását (Gscript Lite, app2sd).
A programok az Ext2 particióra másolódtak. Sőt a check.sh scriptet futtatom, akkor kiírja hogy mi van az EXT2 partíción valamint, hogy az app2sd működik. Minden tökéletesnek tűnik, de:
- a memória kezelö (Belső memória) Elérhető memória kijelzése nem mutatja a megnövelt terület mértékét,
-ráadásul hogy ha telepítek szépen fogy a memória.
Kérdéseim: Ennek így kell működnie, vagy valamit mégis csak rosszul csináltam?!

Köszönettel,választvárva Üdv. ( lg gt 540 1.6)

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#23) makimakom


makimakom
aktív tag

hali
nekem az lenne a problémám hogy a Ext2-t a a Disk1 re teszi :F
a disk2 be kellene tenni a a FAT alá
és ezek után nem tudok a memókarira tenni semmit azt írja hogy üres és csak formázni lehet rárakom a progikat amiket kellet de nem látja mást sem
valaki légyszi írja le hogy hogyan csináljam
köszi

(#24) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

SD kártya particionálást elvégezhetem úgy is hogy a telefont használom kártyaolvasónak?

Aurea mediocritas

(#25) tildy


tildy
nagyúr

Állapotsávot hogy lehet rajta lenyit?:S

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) Tomdasler


Tomdasler
csendes tag

Sziasztok valaki tudna segíteni próbálkoztam a a telomon azzal hogy a memory cardra mentsen mindent és most ott járok hogy nem ismeri fel a mem karimat!

Valaki segítsen mert nagyon bevagyok tojva!

Nem működik az android market meg ilyesmi!

Kérlek titeket segítsetek!

Előre is köszönöm

(#27) 59zoli


59zoli
csendes tag

Sziasztok!
Volna egy olyan kérdésem ha felrakom az egyklikkes rootot és késöbb az unrootra kattintva kitörlöm akkor nem marad nyoma a rootnak, garancia miatt kérdem.

(#28) Miksa64


Miksa64
tag

Hali!
joestone OVERCLOCK -ját akartam, kipróbálni, de valami félresikeredett, mert a FASTBOOT MODE – ba indul a telóm (lg gt540).
A KÉRDÉSEM a gyári rom download módban történő újratelepítésének folyamata lenne egyszerű nyelvezettel leírva.

Segítségeteket előre is köszönöm!!!

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#29) mgabesz


mgabesz
csendes tag

Sziasztok.

Megcsináltam a 2.1-re a root-ot, partícionálást és az app2sd-t.
Adat partíció FAT32, a linux pedig EXT2

Az app2sd a futás alatt a következőket írja ki.

stderr : mkdir failed for /system/sdcard, File exist. :((

Ez után jön a programok másolása, majd a kész felirat.
Azt értem, hogy mi van kiírva ( könyvtár létrehozása sikertelen, mert már létezik) azonban a leírás alapján nem ezt kellene látnom. :N

A minitoolban látom, hogy az ext2-es partíció egy része foglalt (tehát másolt a lelkem), azonban GScript check parancsa nem sorolja fel az átmásolt alkalmazásokat csak azt, hogy hány százaléka foglalt az ext2-nek. Valamint telepíteni is a belső memóriába akar ( azt írja az "Angry Bird" telepítési kísérletére, hogy kevés a memória pedig 500MByte-ot csináltam az sd-n). :W
Természetesen volt reboot, csak adattárolás kikapcsolása. Az app2sd alatt most a teló nem volt összedugva a PC-vel, de az előző próbálkozásnál igen és ugyanezt az eredményt kaptam. :(

Miért nem tudja a rendszerről lecsatolni az sd-t? Ez kellene ahhoz, hogy az mkdir létre tudja hozni az ext2-őn. Vagy rosszul gondolom?

Ha valaki belefutott ebbe, vagy csak tudja a megoldást kérem ossza meg velem. :U

Előre is köszi. :R :R :R
mgabesz

(#30) mgabesz válasza mgabesz (#29) üzenetére


mgabesz
csendes tag

Sziasztok.

Megoldódott a problémám az sd kártyával kapcsolatban.
Nagy köszönet illeti érte joestone fórumtársat az ötletekért.
A rendszer újratelepítés meghozta gyümölcsét. Újra működik a teló rendesen.
Ha esetleg valakinek szüksége lenne a mikéntre annak EZT az oldalt ajánlom. Simán újra tudta húzni ugyan azt a romot ami rajta volt.

Köszönöm a figyelmet.

Üdv.:

(#31) makimakom


makimakom
aktív tag

Helló!
Addig eljutottam, hogy telepítettem a scripteket meg minden, de amikor futtattam az a2sd.sh-t akkor azt írta ki: "Nem tudom csatlakoztatni az ext2 partíciót :-( "
Kérlek segítsetek, hogy mit csináljak :R .
( Jobb lenne ha privátban. :)) )
Üdv.: makimakom :R :R :R

(#32) PihentAgyMan


PihentAgyMan
csendes tag

Nod32: rootgt540/rageagainstthecage-arm5.bin - Android/Exploit.RageCage.A trójai

(#33) PihentAgyMan


PihentAgyMan
csendes tag

\rootgt540.zip » ZIP » rootgt540/rageagainstthecage-arm5.bin - Android/Exploit.RageCage.A trójai
:W

[ Szerkesztve ]

(#34) zalman90


zalman90
őstag

köszönöm , elsőre megtudtam csinálni és működik

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#35) bobace válasza PihentAgyMan (#33) üzenetére


bobace
őstag

Mivel ezt egy fórumtárs készítette, nem hiszem, hogy vírusos lenne.. CSerélj vírusírtót :D

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#36) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Ehhez a belső memória bővítéshez mindet meg kell csinálni ami a leírásban van? Nem feltétlenül szeretném rootolni a telefont, ha nem szükséges, de jól jönne egy kis plusz hely az alkalmazásoknak.

(#37) belcure


belcure
csendes tag

Üdv! Napokban tervezem egy optimus beszerzését, és már készülök az upgrate-re,mivel nagyvalószínüséggel 1.6-os lesz,de sajnos sok file törlésre került a megosztó tárhelyeken,igy szeretnék megkérni valakit akinek még megvannak,hogy osztja meg újra,vagy a leírás szerint nevezze el őket és küldje el nekem emailben! tremmor666@gmail.com esetleg egy kissebb leírást is elfogadok ha valami észrevétel van a cikkben leírtakkal kapcsolatban! Köszönöm előre is!

(#38) belcure


belcure
csendes tag

Vagy esetleg le van már egszerüsítve mint nokiánál a PC Suite-el? Mert az official-ön olvastam,hogy az lg csinálta software updatert , és ha nem kell nekem kinlódni akkor még jobb :) Annyit még,hogy ha az LG softwareupdaterrel frissitem akkor is kell átformázni a memókártyát,vagy elég ha én telefonnal átformázom, a leirásban szereplő progival (ASTRO File Manager) mentem az appokat a telefonnal a kártyára és kész?

http://wwwstg.lg.com/uk/android/index.jsp

(#39) Lg Optimus B


Lg Optimus B
csendes tag

Én ilyet akartam, de a T-mobile-nál már nincs. Nem tudnátok segíteni? Köszönöm!

(#40) Lg Optimus B válasza tildy (#25) üzenetére


Lg Optimus B
csendes tag

Rányomsz, és lehúzod.

(#41) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Köszi a cikket. Sokat segítettél. :R

(#42) Halix


Halix
csendes tag

Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni , mert nagyon nem vagyok otthon az androidba.
A kérdésem az lenne , hogy a barátnőmnek van egy LG GT540-es telefonja 2.1-update1 és ezt hogyan tudnám rootolni a telefont.

Esetleg a telefonra a 2.3 rálehet varázsolni valahogyan ?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#43) gáspár lász


gáspár lász
csendes tag

Sziasztok!!

segitséget szeretnék kérni,hogy mért van az hogy mért nem tudom elinditani a telómat?????

(#44) gevike


gevike
csendes tag

halihÓ
a 2.1 androidhoz az 1klikk root link nem müködik. Valaki megirná mi a neve a proginak, esetleg egy linket is tenne fel? örök hála. Az Androot nem tudja rootolni sajna ezt a verziót.

- Ti mind egyéniségek vagytok! - Én nem.

(#45) gevike válasza bobace (#3) üzenetére


gevike
csendes tag

heló szerző, az 1klikk root link már nem él. Megírnád a progi nevét meg esetleg egy linket plz :) köszi

- Ti mind egyéniségek vagytok! - Én nem.

(#46) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Sziasztok :) Nekem akadt egy kis problémám a particiónálással megcsináltam meg minden gép TC látja a particiókat de a telefon hiába másolok fel 2gb adatot a kártyára akkor is üresként kezeli ES File Ex-el

valakinek ötlet??

(#47) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

na kicsit tovább jutottam de megint elakadtam a Gscdipttel
behívom az első cumót kék képernyő és egyedül a close opció megy... :S vagy én vaok balfax vagy ez így természetes? nem ír semmit csak kék képernyő

(#48) BénaNyurga válasza BénaNyurga (#47) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Na oda jutottam hogy app2sd sikeresen fut mármint GSCRIPt ben azt írja
gyakorlatilag még se tudok telepíteni semmit se mert hogy nincs elég memória és ellenőrizzem az alkalmazásokat :(

(#49) bobace válasza BénaNyurga (#48) üzenetére


bobace
őstag

Elsőre úgy tűnik, hogy valami mégsem jó. Volt gyári beállítások visszaállítása? Valamint a fórum GT540-es telefonnal foglalkozó topikjában lehet jobban tudnak segíteni, én már eladtam vagy másfél éve.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#50) BénaNyurga válasza bobace (#49) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

nagy nehezen megoldottam azóta viszont olyat játszik hogy hol látja a memória karit hol nem van hogy menetközben leválasztja stb,,,

(#51) bobace válasza BénaNyurga (#50) üzenetére


bobace
őstag

ilyen nekem is volt. már nem emlékszem rá pontosan, hogyan oldódott meg, de tán csak másik kártyával.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#52) Halalherceg válasza bobace (#51) üzenetére


Halalherceg
csendes tag

Nekem is csak kék képernyő jön elő a script futtatásakor. Nem tudja valaki hogy ez miért lehet?

(#53) BénaNyurga válasza bobace (#51) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

felraktam egy android 2.3.7-et inkább :) azóta minden szuperál :)

(#54) burkus1993


burkus1993
csendes tag

szia. lenne egy nagyon nagy kérésem! van egy LG GT540 Optimus-om. 2.1es android. de nem tudom rootolni. a program azt jelzi device not found. és ha már a rootolásba segít valaki. a 2.3.7-es androidot is segítsen vki részletesen el mondani hogy kel meg csinálni hogy működjön. így alapként elég butuska a telefon. köszi előre is :)

"Ami nem öl meg az erősít!"

(#55) mgabesz


mgabesz
csendes tag

Sziasztok.
A problémám a következő.

Feltettem az IGO-primót.
Körülbelül 1 hétig jól ment, azonban most nem talál műholdat. Helyesebben lát többet is, azonban piros színnel jelzi őket és a látható műholdakhoz 0-át ír.

A beállítások menüben a belső GPS vevő van megadva, azonban a GPS forrásánál mégis bluetooth-os külső vevő jelét várja..

Csináltam rendszer visszaállítást, régebbi backup-ból visszaállítást, újrahúztam a rendszert, semmi változás.

A rendszer adatai. android 2.3.7 ( xda-cm-7.2.0-SDSL-12082012.zip )
alapsáv v: AMSS53404003
Kernel : 2.6.29.REVO

A képeket csatolom.
Ha valaki tud megoldást, kérem segítsen.

Előre is köszönöm.
Gabi.

[ Szerkesztve ]

(#56) mgabesz válasza mgabesz (#55) üzenetére


mgabesz
csendes tag

A másik kép lemaradt.

(#57) Bergo válasza mgabesz (#56) üzenetére


Bergo
tag

Üdv!
És ezt csak a primonál csinálja? Szedj le egy gps tester progit és nézd meg hogy az rendesen látja-e a műholdakat.

(#58) Miksa64


Miksa64
tag

:((

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.