Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vélemény? Milyen buktatókat felejtettem el? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Egon válasza lezso6 (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Pl. a legalapabb "buktatót": az emberek jó részét ez teljesen hidegen hagyja. Az állatvédők a lakosság pár százalékát teszik ki, a divat-állatvédőkkel együtt sincsenek túl sokan.
Egyébként vidéken nőttem fel, a nagymutter is tartott mindenféle állatot (csirkét még most is tart). A "bio" állattartás régebben is a kisebbséghez tartozott. Jellemzően tök szűk ólakban van összezsúfolva egy csomó csirke, melyek közül jó soknak meztelen a segge, mert kicsípdesik a többiek a tollat. Talán meg kellene kérdezni a csirkéktől, hogy melyik a jobb: csőrlevágás, vagy a folyamatos hátsófél-csípkedés elviselése... :U
Az állattartás milyenségének nyilván költségvonzata van. Ha úgy teszed fel a kérdést, hogy mi kell: 30 Ft-os nagyüzemi, vagy 50 Ft-os biotojás, szerinted mi lesz a válasz? :U
Egyébiránt pedig ha már hasonlókért aggódsz, akkor inkább a távolkeleti gyerekmunkát ítéld el, az szerintem nagyobb probléma mint az állattartás - csak hát gondolom neked is fájna a dupla annyiba kerülő ájfón... ;]

Egyébként nem pörög eléggé a logout, hogy nágy várázslónak álcázott házigazdák dobnak fel folyamatosan flémtopikokat? ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) lezso6 válasza Egon (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem vagyok hiperállatvédő, sőt állatbarát sem vagyok. Kutya, macska megi lyesmi nekem csak nyűg lenne, s ha találkozom is velük, nem megyek oda megsimogatni őket, legfeljebb tisztes távolról élvezem a társaságukat.

Csak eszembe jutott valami. Ez nem jelenti azt, hogy nekem kell mindenre megoldást találnom, persze hogy vannak nagyobb problémák is.

Hogyne lenne drágább a jobb minőségű állattartás, nem is az a cél, hogy mindenki megvegye a drágábbat. Az lenne a lényeg, hogy aki megteheti, az lássa, hogy mit választ. S az internet cicás gifein felnőtt emberek szerintem a jobb minőségű terméket választanák, nem hiszem hogy olyan könnyen beletojnának.

szerk: ez hogy lenne már flémtopik? :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) Csapoati válasza lezso6 (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egyetlen nagy buktató van: az ár.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) lezso6 válasza Csapoati (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Beleírom, hogy nem az a cél, hogy mindenki a drágábbat vegye, hanem csak az, aki egyébként megtehetné...

Persze azért az is vicces, hogy az állatkínzást bizonyos összegért cserébe hajlandóak vagyunk elnézni. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Hieronymus válasza lezso6 (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mi egyszerűen elintéztük a problémát.
Csirkét egyáltalán nem vásárolunk. Csak a "tanyasi" csirke kerülhetne az asztalra. Ilyen beszerzési forrás jelenleg nincs. Lazacból csak a nyílt vízről halászott változatot vásároljuk. (Vélhetően ezek sem teljesen szabadon nevelkednek, csak kevésbé embertelen/állattalan körülmények között.

Ezt a két állat fajtát tartják a legrosszabb körülmények között az EU-ban. Az EU-n kívüli származású halak többsége sem él jobb körülmények között. Komplett antibiotikum kúrát lehet csinálni a folyamatos fogyasztásukkal.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) Ellia


Ellia
addikt

Ez a bio dolog is totál megtévesztő. Azért mert a kertben kapirgál még nem biztos, hogy megfelel a bio követelményeinek. Természetesen ez is mérföldekkel jobb mint az üzemi tartás, elég csak megnézni a tojások méretét és színét.

Hogy egy borász barátomat idézzem, mikor bio borokat kóstoltunk, megkérdeztem, hogy mitől bio? A válasz annyi volt mert éjszaka permetezik...

Amúgy véleményem szerint hamarabb fogunk bogarakból készült táplálékkiegészítőt/húsokat enni mint, hogy nagy arányban változzon az ipari állattartás.

(#8) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Egyébként van még egy gond: ha csak szabadon tartott állat kerülhetne az asztalra, akkor nem sok helyen kerülne az asztalra. Nem is csak az ára miatt, hanem konkrétan nem lenne annyi föld, ahol etetni lehetne őket.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) Lauda


Lauda
félisten

Én az egészből azt nem értem mire akarsz kilikadni ezzel. Az embernek enni kell, húst is ennie kell. Akkor is enni fog húst, ha pityergő tollas kiskacsákat nyomtatsz a csomagolásra. :D Cigiznie ellenben nem kell az embernek, semmi szüksége arra a drága szarra. Egyébként ezek haszonállatok, nem is léteznének egyébként. Azért hozza létre őket az ember, hogy megegye.

(#10) Hannibhál


Hannibhál
őstag

A másik meg, látta már valaki, hogy egy vadon élő állat mit csinál egy másik vadon élővel? Persze mondják, megeszi. De hogy eszi meg? Lebénítja, szívhatóvá teszi, élve felzabálja, hogy még a fél bele kilóg s veszi a levegőt, vagy ha szerencsésebb, 2-3 hétig szenved a vérmérgezéstől amit a harapása okozott, esetleg annyira sok a baci a szájába, hogy elég egyszer megkarcolnia s abba egy tehén beledöglik (lsd komodói), a hiénák addig tépik a tőlük nagyobb állatot élve, amíg az le nem fekszik s bele nem hal, az oroszlánok ennyiből humánusabbak, megpróbálják megfojtani előtte az adott kaját, már ha sikerül, ha nem akk bocsi.
Gepárd kölykök h tanulnak meg vadászni? Elkezdenek egy kis antilopot üldözni elkapják, leterítik, de nem ölik meg hanem felsegítik, megijesztik s még egyszer, s addig csinálják, amíg bír futni, AZTÁN eszik meg....
Igen, kissé kegyetlennek tűnhet amit mi emberek csinálunk, de őszintén szólva, semmivel sem vagyunk szerintem kegyetlenebbek mint a természet, sőt, olykor az az érzésem, hogy egy bezárt, alig megvilágított ólba betett s tömött tyúknak adott esetben jobb és nyugodtabb élete is van, mint egy egy vadon élő társának, akit egy nagyobb pók vagy macska kínoz halálra ha nem élve eszi meg, vagy a saját kakasa tépkedi annyira szét, hogy abba döglik bele...
Inkább igyekezzünk azon, hogy ne kelljen több millió embernek éheznie, vagy húst nélkülöznie, mert inkább tartok pár csirkét ólba, leszarva h mit gondolnak, mint hogy a saját fajtársaim éhezzenek, ugyanis kezdünk pöppet sokan lenni, s ezt máshogy nem lehet majd megoldani( a kajálást), mint nagyüzemi állattartással.
A bioról meg annyit, hogy ami bio, abban bio betegségek is vannak, személy szerint örülök, hogy a technológia itt tart, hogy ennyi húst tudok enni, amennyit, persze tudom azt is hogy ezt hogy csinálják (nagy részét legalábbis) de ez az én lelkiismeretemben semmit nem okoz, mert kimenve a közeli erdőbe, már ott sokkal durvább dolgokat látok:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#11) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv. V. Körte

(#12) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Látom páran csak a címig jutottak, és rögtön beillesztettek a megfelelő szektába, ráadásul abba, amit én is pontosan annyira utálok, mint ti, ha nem jobban. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) lezso6 válasza Lauda (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én nem mondtam semmi ilyesmit, hogy ne öljük és együk meg őket, vagy kevesebbet együnk, esetleg valami további baromság.

Én arról beszélek, hogy tudomására kéne hozni a fogyasztóknak, hogy melyik milyen körülmények között készül. Azt, hogy ki melyiket választja az már az ő dolga, nem fogom ezért elítélni vagy lenézni.

Azt se felejtsük el, hogy nem csak az állatok szempontja létezik, hanem az emberé: jobb körülmények között tartott állatok húsa jobb minőségű is lesz. Illetve azzal, hogy ha elegen választanak másképp, akkor az ipari állatartásban utazó mamutcégek helyett a kisebbek is végre érvényesülni tudnak, akár az áruk is csökkenhet a nagyobb kereslet miatt, még többen hozzáférhetnek a jobb minőségű termékhez.

Ja a ciginél a rémisztgetés semmire sem jó, mivel az egy fizikai függőség. Tehetsz rá bármilyen fotót, meg fogják venni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) lezso6 válasza vadkörte (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a kajám kajája. Ne edd meg a kajám kajáját. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Csapoati válasza lezso6 (#13) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egyébként az ár tulajdonképpen egy ilyen billog is egyben. Ami drágább, az az esetek túlnyomó részében jobb is (az élelmiszeriparban). Nyers húsnál meg ez egyértelmű, hogy mit jelenthet.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) lezso6 válasza Csapoati (#15) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jaja. Még amit hozzátennék: szerintem sokan félreértik a "bio" jelzést. Ez ma semmi mást nem jelent, csak a hagyományos tartást és a vegyszer- és gyógyszermentes zabát nekik. De nekem még a utóbbi is belefér néha, szóval úgy vagyok vele, hogy 0-s és 1-es kategória az teljesen rendben van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) elithun


elithun
őstag

Én is örülnék, ha lenne valami beszédes jelzés arról, hogy milyen tartásból származik a hús.
Így, hogy most olvasom az egyes számok mit jelentenek a tojáson tudnék már tudatosabban választani, de egyúttal nincs kedvem kódtáblát memorizálni, hogy tudjam az egyes állati eredetű termékeknél a számok mit jelentenek.
Legtöbbszőr én csak annyit feltételezek (miután ránézésre jónak tűnik a hús pl.), hogy ha már a polcra került, akkor talán a előírt szabványoknak megfelel a termék. (Attól függetlenül, hogy a szabványnál lehetett-e volna jobban eljárni.)

tldr: támogatom az ötletet, még, ha szomorú pipiket nem is olyan jó látni a csomagoláson.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#18) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

B'szod lezso6!
Nem a hús ellen és pont az én bejegyzésem után a főoldalon?! Ki hiszi ezt el neked, he? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19) lezso6 válasza bitpork (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már vártalak. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) t72killer válasza lezso6 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A tojásról - amiből elég sok fogy nálunk, több, mint hús - nagyon hasznos infót írtál le, nem tudtam, mit jelentenek a kódok:R. Eddig csak arra figyeltem, hogy ne legyen fehér a héja (:F?), de erről nemrég kiderítettem, hogy teljesen lényegtelen a tojáshéj színe.

Hús-téma: hátigen, az a baj, hogy túl nagyra nőtt az emberiség. 200éve azt a kb 1milliárd embert simán kiszolgálta a hagyományos tiszta mezőgazdaság, antibiotikumok és egyéb csodák nélkül, ma, közel 10milliárd embert már csak úgy tudunk etetni, hogy kvázi egy gyárba gyömöszköljük az állatokat, és vegyszerekkel kényszerítjük rá őket, hogy a legrövidebb idő alatt a legtöbb húst/tojást/tejet adják ki magukból. Közben se napot, se friss levegőt nem látnak.

Ennél már komolyan jobb lesz, ha laborban csinálják a műhúst a tömegeknek (valszleg kevesebb lesz benne a vegyszer) - aki meg megteheti, az vesz igazit kicsit drágábban...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) lezso6 válasza t72killer (#20) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én se tudtam, éppen wikit böngésztem, s akkor ütött szöget a fejembe az ötlet. :D

Az ipari hústermelés szerintem más tészta. Oké, kell sok hús. De manapság inkább arra mentek rá, hogy minél olcsóbban előállítható legyen, az ipari hústermelésnek ez a lényege. És ez a gyártón kívül senkinek sem jó. Szvsz meg lehetne ezt oldani jobban is.

A vegán / állatvédő utópiáról egyébként ITT leírtam a véleményemet, ha valakit érdekel. Nem túl szép jövő. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22) lezso6 válasza elithun (#17) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"támogatom az ötletet, még, ha szomorú pipiket nem is olyan jó látni a csomagoláson."

Ennek a szembesítés lenne a lényege. Kb senki nem vesz tudomást arról, hogy honnan került oda az a hús az asztalra. Egyszerűen túl gusztustalan ebbe belegondolni, így inkább szőnyeg alá van söpörve.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) t72killer válasza lezso6 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A természetnek (az érintett állatokon kívül) elvileg jó dolog az ipari hústermelés: lényegesen kisebb területet kell miatta legyalulni az erdőkből adott embertömeg ellátására.

A megoldás: az embertömeget kéne csökkenteni, hogy kb a Dél-Amerikai vidék szintjére csökkenjen a max népsűrűség csak ez nem olyan egyszerű...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) vadkörte válasza t72killer (#23) üzenetére


vadkörte
addikt

"A megoldás: az embertömeget kéne csökkenteni, hogy kb a Dél-Amerikai vidék szintjére csökkenjen a max népsűrűség csak ez nem olyan egyszerű..."

Végülis a technológia adott hozzá.
-globális kiterjedésű háború, a kiváltságos érinthetetlenek megmaradásával, a "selejt" (mindenki más) eliminálásával
-biológiai/vegyi sterilizálás, természetesen a kiváltásog érinthetetlenek kivételével (kizálólag rejtetten, ha kitudódik nehéz de nem lehetetlen eltusolni)

Ja és nem vagyok összeesküvéselmélet hívő/gyártó

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#25) t72killer válasza vadkörte (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A háború tönkrevágja a környezetet, a második "megoldás" miatt pedig nagyon valószínű, h háború törne ki. Be kell vezetni az egész világra a kínai rendszert: csak annak megy segíly/élelmiszerszállítmány, aki nem csinál 1nél több gyereket. A 2-nél többért meg komoly pénzeket kelljen letenni. Gyorsan megtanulnák a gumihasználatot Afrika közepén is...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Cathfaern válasza t72killer (#20) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"ma, közel 10milliárd embert már csak úgy tudunk etetni, hogy kvázi egy gyárba gyömöszköljük az állatokat, és vegyszerekkel kényszerítjük rá őket, hogy a legrövidebb idő alatt a legtöbb húst/tojást/tejet adják ki magukból. Közben se napot, se friss levegőt nem látnak."
Ez ebben a formában semmiképp se igaz. A nyugati világ (népesség max fele) annyi ételt termel amennyiből az egész Földet el lehetne látni. Ugyanez a nyugati világ a megvett élelmiszer kb. felét a kukába dobja kibontatlanul. És ehhez még nem vettem hozzá, hogy a megvett és a megevett élelmiszerek mekkora része értéktelen tápanyag szempontjából. Szóval összeségében bőven el lehetne látni a teljes jelenlegi emberiséget élelmiszerrel ipari élelmiszergyártás nélkül. Csak szemléletváltás kellene. De ez nem fog bekövetkezni amíg az ipari élelmiszergyártás egyik oldalán csak azt nézik, hogy mi hoz több profitot, másik oldalán meg azt, hogy mi olcsób. És szándékosan élelmiszergyártást írok, mert ez a növénytermesztésre és feldolgozásra ugyanúgy igaz, mint a húsiparra.

[ Szerkesztve ]

(#27) t72killer válasza Cathfaern (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, csak a nyugati világ a3-as lap méretű ketrecben termeli a mindennapi csirkét. Elég demagóg dolog a jobb boltokban 5%-ban jelen lévő "bio", "tanyasi" termékekre mutogatni, ha hirtelen levennéd a polcokról az ipari termelésű állati termékeket, akkor másnap 10x-esére ugrana a hús/tojás/tej ára és egyszerűen nem jutna mindenkinek.

Ha egy "csirkegyárat" ki akarsz szervezni a "szabadba", akkor a most igényelt alapterület minimum 100x-osával számolhatsz, ha nem többel. Legeltetős (tápmentes!) szarvasmarha-sertés-stb akkor ennél még nagyobb a szorzó.

A belátható jövő az, hogy a tömeg laborban gyártott műhúst fog kapni (ami valszleg kicsit egészségesebb lesz a mostaninál), a módosabb ínyencek pedig 10x annyiért vehetnek bioterméket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) bitpork válasza Cathfaern (#26) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát na, kőkemény cocializmusról beszélünk itten. Amiből az elvtársak pont annyit tudtak megvalósítani, mint amit ki bírtak mondani: cocializmus.
De persze itthon is nyomják az elljél ezerrel lemezt, mert ennyire korlátolt a vezetés.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi a hasznos infót, nem tudtam a tojásoknál ezekről a számokról! Figyelembe fogom venni mostantól.

(#30) pengwin válasza lezso6 (#5) üzenetére


pengwin
addikt

&& (#4) Csapoati
Egyetlen nagy buktató van: az ár.

Három nagy buktató van: az ár, a gazdaságosság és a mennyiség

Bizony iparosított mezőgazdaság nélkül nagy bajban lennénk... mert az ugyan igaz, hogy a II. vh. előtt is el tudta látni mondjuk az 1800-as évekbeli eszközökkel dolgozó magyar mezőgazdaság az országot élelemmel, csak közel sem ekkora mennyiségben és ilyen megbízhatóan, mint a mai. Az se mindegy, hogy azóta Kis-Magyarország népessége emelkedett kb. 1-1,5 millió fővel az áttelepítések és a népszaporulat révén.

Én teljes mértékben támogatom a kevésbé környezetkárosító növénytermesztés és a humánusabb állattartás terjedését, csak ennek semmilyen realitása nincs.
Lehet kevésbé károsító növényvédőszereket használni, meg kicsit humánusabban tartani az állatokat, csak ez mind-mind áremelkedéshez fog vezetni... ami a jelenlegi gazdasági körülmények között szerintem nem megengedhető. Arról nem is beszélve, hogy mindenféle visszafelé fejlesztés növelni fogja a természettel szembeni kiszolgáltatottságot, ami a mostani változó, egyre szélsőségesebbé váló időjárás mellett nagyon nem jó ötlet.

(#11) vadkörte
Még jó, hogy ilyen névvel a Vegetari Jánosok ellen kampányolsz... én is félnék, ha vadkörte lennék! ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#31) Kasya


Kasya
nagyúr

Ipari allatkinzas ahogy pl. génpiszkálás és egyéb ilyen szakszerűtlen fogalmak nem léteznek. De jo dolog az embereket lazitani veluk.

Az állattartás szabályai pedig elég egyértelműek, ugyanúgy, ahogy a ketreces baromfitartás is (ami a tojáson csak 3-as szám). Szerintem nem csak a szakmai konyvekben, de a neten is bosegesen eleg anyag fellelheto.
Ha már a 3-as szám...nem ertem ezt az "ipari tartast" sem. Wiki-t nem szoktak lektoralni?

[ Szerkesztve ]

(#32) Kisgépkezelő válasza vadkörte (#24) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Valójában nagyon úgy tűnik, hogy pont az ellentettje, a hosszú béke és az általános jóllét vezet népességcsökkenéshez. Lásd a mostani fejlett országokat, ahol az embereknek komoly céljai vannak a karrier, az önmegvalósítás... meg miegymás területén, ami mellé nem fér már be a gyereknevelés, aztán ha 40 korukra oda jutnak, hogy mégis kéne egy kölyök, akkor már nem szülik tele a világot. Bezzeg egy jó kis háborús környéken, ahol az önmegvalósítás csúcsa, hogy annyi gyereket b...on össze az ember amennyit csak lehet mielőtt 22 évesen a szomszéd törzs/maffia/banda mákültetvényének szélén lelövik, hogy legalább egy pár utód megérje a felnőttkort, ott van bőven népességnövekedés.

(#33) sutszi


sutszi
veterán

Ezt wikipédia oldalt sürgősen javítani kellene.

Tojásjelölések kevésbé click vadász stílusban.

Egyébként ez érdekes téma, van vele tapasztalatunk mondhatni. Pont az állatvédelem miatt kezdtünk el erre figyelni, hogy hol milyen tojást lehet kapni...aztán átértékeltük mert egy csalódás a helyzet...

Általában Lehel piac, Aldi, Lidl, Penny helyeken vásárolunk. Először felmértük a kínálatot, mert az volt a cél, hogy ne 3-as kódú tojásokat vegyünk. 0-ás bio tojás van Adiban és Lidlben. Mocsok drága. Egy-két alkalommal vettünk, hogy megnézzük mit tud. De hosszú távon nem gazdaságos.*
1-es kódot sehol sem sikerült találni... Főleg 2-3-as van. Eldöntöttük, hogy 2-es kódút veszünk. Végül az Aldiban vettünk egy ideig, de egy csomó probléma volt a tojásokkal. Egyrészt sokat kellett válogatni, mert bolttól függetlenül mindig tele volt töröttekkel. Nem kódfüggő, mégis főleg ezekre volt igaz. Tényleg sok volt, nem 1-2.
A belseje meg folyton tele volt véres embrió darabokkal. Amit nyilván ki lehet szedni, de utalhat rá, hogy már kicsit állott a tojás.
Ez ment hónapokig, talán évig. Majd meguntuk és vettünk próbából több helyről 3-ast is. Az Aldi/Lidl-ből vettek olyan halvány volt a sárgája, hogy a rántotta majdnem fehér volt... Végül most az aktuális bevált a Pennyből van. Teltebb a színe és ritkán fordul elő selejtes darab...

*Rossz dolog az állatkínzás, de ezen háziállatok nagy része életképtelen lenne már emberi beavatkozás nélkül. Ami a fizikai kondíciókat javítja az szerintem fontos. Legyen jó táp, meg tér, ahol mozog... De a boldog csirke rész szerintem hülyeség... Rosszul fogalmazod meg a dolgot. Nem az állatkínzás felett hunyunk szemet pénzért, hanem nem tudjuk megfizetni a nem kínzós módszereket.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#34) bullseye


bullseye
addikt

De hát miért lenne ez flame és demagógia?

Csak leírtad, hogy aki húst vesz, az szinte biztos támogatja az állatkínzást, bedobtad a "holoakusztot" (i don't think it means what you think it means), majd a végén közölted, hogy persze senkiben nem akarsz bűntudatot kelteni.

Erre van, aki szerint nem egyértelmű, hogy mégis mit akartál mondani?!???!!!??!!!???!!nahát?!?!?!?!?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#35) Kasya válasza sutszi (#33) üzenetére


Kasya
nagyúr

Latom masnak is szemet szurt a dolog...

A torott tojas a bolt sara/vesztesege, hogy nem tudja megfelelo korulmenyek kozott szallitani/pakolni.

A tojas szine nekem teljesen mindegy. Lehet csalni a takarmanyozassal is, de egyesek kulon szinezekeket is hasznalnak. Ebben sincs gond, noveli az eladhatosagot. Es ez az okologiai tojas eseten sincs maskent.

Ja, igen, oko (vagy bio - ujabb kreten szakszo)... hogy egy okokontroll ellenor szavaival eljek: "a legfontosabb a kolcsonos bizalom". A temaba jobban nem akarok most belemenni, de ellehet gondolkodni hogy ez mit takar.

(#36) weiss


weiss
addikt

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#37) Kasya válasza Ellia (#7) üzenetére


Kasya
nagyúr

A válasz annyi volt mert éjszaka permetezik...
Mielott meg barki azt gondolna, hogy ez igy van, nem. Ez csak egy vicces szolas a gazdak koreben. Ejjel amugy is az idiotizmus tetofoka lenne permetezni.

A biobor helyett pedig tessek biodinamikus boraszat termeket inni, ha ez fontos teynezo.

(#38) pengwin válasza sutszi (#33) üzenetére


pengwin
addikt

A hagyományos sárga színű tojás azért sárga, mert olyan a takarmány. Házo körülmények között is szoktak olyan fűszereket rakni a tápba, amik színezik a tojássárgáját.

Egyébként simán lehet a törött tojás és a tartásmód között összefüggés, pl. ha a tartásmód (takarmányozás) miatt kicsit törékenyebbek lesznek a tojások.

Üdv, pengwin

(#39) janeszgol


janeszgol
félisten

Én nagyon nagy álltam-fan vagyok. (Olyannyira, hogy ha valaki megkeresne, hogy építsünk egy robotot Vasember mintájára, ami megöli az összes állatkínzót, meg cirkuszost, orvvadászt és lehetne sorolni, simán benne lennék. 1-2 milliárddal kevesebb? Maradhat.)
Egyetértek veled. A tojás helyett kellene kitalálni valamit. Van tojáspótló por, de az nem jó.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Nem értem a cigisdobozos párhuzamot. Az alapján max azt lehetne a csomagolt disznócombra rámatricázni, hogy" fogyasztása köszvény kialakulását okozhatja"

A cigisdobozon a poszt koncepciója alapján a szenvedő dohánynövény kinjairól kellene felvilágosítást adni.

(#41) arnyekxxx válasza lezso6 (#13) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Azt se felejtsük el, hogy nem csak az állatok szempontja létezik, hanem az emberé: jobb körülmények között tartott állatok húsa jobb minőségű is lesz.

Alapvetően nyitott kapukat döngetsz. besétálsz az ósanba és választhatsz, hogy a fehér osancimkés tarját teszed a kosárba vagy 30%-al többért a feketetálcás házias tartású tarját (ami tényleg finomabb) ahol a csomagolásról eljuthatsz a konkrét gazdáig.

A cigisdobozon nem azért van a figyelmeztetés, hogy te válogathass a különböző tüdőmérgek között, hanem azért, hogy ne legyen akkora élmény odatenni a gyönyörűszép nagyonmenő cigisdobozt a kosárba.

(#42) arnyekxxx válasza Hannibhál (#10) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem kell ehhez elmenni a szavannákra gepárdvadászatot nézni, elég kimenni az udvarra és figyelni ahogy a cuki kékszemű fehérbundás cicus játszik az egérrel. Az index cimlapon feszitené keresztre azt az embert aki azt művelné egy gerinces állattal amit a macsek csinál az egerekkel puszta szórakozásból

(#43) Ellia válasza Kasya (#37) üzenetére


Ellia
addikt

Persze, hogy csak vicc volt :)

(#44) Kasya válasza Ellia (#43) üzenetére


Kasya
nagyúr

Akkor nekem nem esett le :B :R

(#45) lezso6 válasza arnyekxxx (#40) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Értelemszerűen nem riogatást kell rátenni, hogy milyen betegséget kaphatsz (eleve ilyen termék nem is kerülhetne elvileg polcra), hanem azt, hogy milyen körülmények között tartották az állatot, amiből készült.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46) arnyekxxx válasza lezso6 (#45) üzenetére


arnyekxxx
veterán

(eleve ilyen termék nem is kerülhetne elvileg polcra)

A vörös húsok jelentős hatással vannak a magas hugysavszint kialakulására (magyarul köszvény)

szerinted le kellene venni a polcokról a vörös húsokat? Vagy a banánt (az is segiti a köszvényt)?

hanem azt, hogy milyen körülmények között tartották az állatot, amiből készült.

innentöl rossz párhuzam a cigisdoboz a cikk elején, ezért kezdtem el irni eredetileg.

Mindemellett az átlagember nem érdekli, hogy a levágás előtt a röfi 2 vagy 3m2-en pisált maga alá. A piac mindemellett beárazza a jobb tartásu húst ha van a vásárlókban erre igény.

[ Szerkesztve ]

(#47) lezso6 válasza sutszi (#33) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez a verzió pedig a kettő ötvözése. Amit linkeltél az nagyon szűkszavú, semmitmondó. Jó lenne amúgy tudni a hivatalos forrást, hogy bővebben mit jelent.

A tojásos sztorid elég szomorú. Ezek szerint a 0-1-2 típusokat kutya nem viszi, ezért csak állot szemét van. Na meg drága. Persze én se azt mondom, hogy nullást kell venni, de ha mindenki egy számot ugrik, már az is hatalmas lépés. És nem, nem az a fontos, hogy a csirke boldog legyen, ez tényleg baromság. :D

Igen, a fontos a higiénia (nem bruteforce hormon meg antibiotikum), a fizikai egészség, csonkítás nélküli tartás. Az ár sajnos szopó, de nem kötelező megvenni. A lényeg, hogy a tudatban ott legyen, hogy az ember dönthessen, hogy mit vesz és támogat.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) woodworm válasza Kasya (#37) üzenetére


woodworm
veterán

Pontosan mi a bajod az éjszakai permetezéssel?
Ha a gépkihasználtságot nem is nézzük, vannak olyan feltételek, amik nyáron csak az esti/éjszakai/hajnali órákban teljesülnek. Bár az alapcél valóban nem a biotermék sutyiban való vegyszerezése.

(#49) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mindenki nyugodjon le a picsába! A hús jó a hús kell!

;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#50) lezso6 válasza arnyekxxx (#46) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja ok, nem tudtam, hogy így működik a köszvény. :B

A cigisdoboz úgy kapcsolódik ide, hogy X százalékán ott kell lennie valamilyen feliratnak. Na ez az ami kell, csak a kaján információ lenne, nem riogatás.

Én meg reménykedem, hogy sikerül megváltoztatni a közgondolkodást. Ha nagyobb az igény a jobb tartású húsra, akkor simán lejjebb is mehet az ára.

De a lényeg az, hogy ott felirat, hogy hol készült. Aki tenni akar valamit az ügyben, az nézi, s azt veszi, amelyik szimpatikusabb, tudatosan. Nem kell utánanézni. Nem kell vegánnak lenni. Nem kell állatjogvédősködni. Egyszerűen csak leveszi a polcról a megfelelő terméket és kész, tett valamit a helyzetért.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.