Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) caizzz


caizzz
aktív tag

Hohó, ez nagyon szép lesz. :) Textúrázva is lesz majd?

A modellt amúgy mi alapján készíted? Gyári tervrajz, vagy micsoda? Ilyenek elérhetőek nyilvánosan, vagy fan-made?

marakujás kőbányai

(#2) Lenry válasza caizzz (#1) üzenetére


Lenry
félisten

örülök, hogy tetszik :R
tervezem a textúrázást, meglátom mi lesz belőle :)

tavaly május elsején nyílt nap volt a villamosremízben és a trolitelepen, ott csináltam majdnem 400 fényképet, egyrészt azok alapján (kellett volna egy felülről is, mert az áramszedő eléggé improvizálva lett, lévén fogalmam sincs, pontosan hogy néz ki az alsó része)

plusz egy csomó prospektust is osztogattak, amiken a különböző járművek vannak, azoknak a hátulján van háromnézeti rajz (illetve elölről, hátulról és a két oldal), az nagy segítségemre volt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) gabor85 válasza caizzz (#1) üzenetére


gabor85
őstag

Ááá, ezek mind titkos konstrukciók. Gondolj bele hogy a győri Audiba tilos bevinni kamerás mobilt. Minden cég igyekszik védeni a licencelt és saját konstrukcióit is.

(#4) puttputt válasza gabor85 (#3) üzenetére


puttputt
őstag

Majd valami jó képességű dolgozót kell keresni, aki megjegyzi fejben a "vonalakat", hazamegy és "újrarajzolja". :DDD (Magyarán ipari kém, jó memóriával.)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#5) Lenry válasza gabor85 (#3) üzenetére


Lenry
félisten

titkos?
miről küldjek képet? elektronikáról? a szétbontott vázról? hajtásrendszerről? esetleg kapcsolási rajzot? (na jó, kapcsolási rajzom csak Ikarusról meg ZiU-ról van :B )

bakker... most jöttem rá, hogy nem hoztam haza a rajzot a troli másik oldaláról... :W úgy neki se állok, inkább szépítgetem ezt az oldalt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) jorden06 válasza Lenry (#5) üzenetére


jorden06
senior tag

elég baba :)
amúgy mire ez a nagy troli őrület?

(#7) gabor85 válasza Lenry (#5) üzenetére


gabor85
őstag

nem véletlenül az AUDI-t hoztam fel példának :)
Viszont a mi cégünktől itthon már két dossziényi rajz van. Műveleti utasítások, ellenőrzési utasítások, összeszerelési rajzok, pff.

A szétbontott "vázról" inkább nehogy felrakj képet, mert sokan megijednek hogy milyen kevés választja el őket a külvilágtól. ;]

(#8) Lenry válasza jorden06 (#6) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudom. azóta tart, amióta Szegedre költöztem, úgy 3 éve :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) caizzz válasza Lenry (#8) üzenetére


caizzz
aktív tag

Hohó jó fasza 9-essel flesseltem sokszor, Csongráditól a Marsig mindig fullgázzal tolta neki, szerintem nem egyszer mentünk 80-nal a Berlinin. :DDD

marakujás kőbányai

(#10) .bableWes


.bableWes
őstag

nagyon jo! hasonlit is a képre :C
te is ilyen busz megszállott vagy?

mi a progi neve? elbaromkodnék vele :B :DDD

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#11) Lenry válasza .bableWes (#10) üzenetére


Lenry
félisten

Autodesk 3ds max 2009, cca 4000 USD kicsengetése után már baromkodhatsz is vele ;)
vagy 30 napos trial innen
vagy ha egyetemre jársz, akkor innen 1 éves licence ingyen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) puttputt válasza Lenry (#11) üzenetére


puttputt
őstag

Ezt az egyetemit használod te is? (Nem muszáj válaszolni! :DDD )
Csak az érdekel, hogy valóban működik-e, vagy csak meghirdették...
Nemrégiben egy Office-csomaggal jártunk így. Szintén hasonlóképp tették ki a weblapra, de aztán semmi...

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#13) Lenry válasza puttputt (#12) üzenetére


Lenry
félisten

fogalmazzunk diplomatikusan:
az AutoCAD esetében biztosan működik

Office: az más, az a tisztaszoftver program, ott a magyar állam fizeti ki helyetted a Microsoft terméket, ez meg az Autodesknek az akciója.
annyi kell csak a regisztrációhoz, hogy legyen hivatalos egyetemi email címed (mint pl Szeged esetén az u-szeged.hu) meg persze ha kérdi az egyetem nevét, akkor azt angolul add meg

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) .bableWes válasza Lenry (#11) üzenetére


.bableWes
őstag

a trial verziot kiprobálom, fizetni nem fogok érte mert nem értek hozzá :D köszi!

sok sikert a 3D-hez :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#15) Lenry válasza .bableWes (#14) üzenetére


Lenry
félisten

köszönöm :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) caizzz válasza Lenry (#13) üzenetére


caizzz
aktív tag

stud.u-szeged regnél még mindig úgy van, hogy ha beírod helyesen valakinek a nevét meg a születési dátumát, akkor kidobja a regjét a jelszavával együtt, és simán beléphetsz?

iszonyat nagy facepalm volt mikor megláttam anno. :DDD

mod: húhbaz megnéztem, még mindig úgy van. :((( Szánalom.

mod2: Hát az igaz, de nem mindenki változtatja meg. Meg így semmi értelme. Minek kiiratni egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#17) Lenry válasza caizzz (#16) üzenetére


Lenry
félisten

2 éve még úgy volt

mod: az induló jelszót kapod meg, nem az aktuálisat. persze ez is elég nagy biztonsági hiba

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Lenry


Lenry
félisten

ápdételtem :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Lenry


Lenry
félisten

kész a jobboldal, illetve nekiálltam a belsőnek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Jó a modell, a textúrázott változatra is kíváncsi leszek. :) Majd a többi trolit is megalkotod innen Szeged városbúl? Mondjuk a trolivá alakított Citarokat?
(#9) caizzz: Az is durva volt, amikor régebben az 1-es villamossal utaztam és a vezetőfülkénél állva láttam, hogy a Hősök kapuja után majd 70-el száguldott a sofőr és közbe még királyul oldalirányba kilengett az egész szerelvény. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#21) Lenry válasza Badman 4ever (#20) üzenetére


Lenry
félisten

semmi akadálya a Citaro modellnek, van arról is 3nézeti rajzom, meg fényképem is dögivel (ahogy a 850-es Volvo troliról, a KT4-es Tátrákról meg a 313-314-es nosztalgia villamosról is)

az oldalra billegésnek meg volt a technológiai célja: a pantográf szénbetétének egyenletes kopása érdekében a felsővezetéknek 30 (vagy 50?) cm-es kígyózással kell futnia. Budapesten ez így is van.
Szegeden a vezeték egyenes, és a villamos billeg alatta :DDD
(jó persze ez csak poén, egyébként a sín szar. most viszont hogy felújítják, nem tudom mi lesz, mert a vezeték most is nyílegyenes)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.