Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) petipetya válasza Syl (#15) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezért kérdeztem, mert nálam egyáltalán nem érzékeli a telefont az Elementary OS. Ezzel szemben a Linux Mint igen, tehát csak egy komponenst kellene telepíteni, ám nem tudom melyiket.

Az Ubuntu már homályos ezen a téren, mert amíg a 13.04-es verzió még érzékelte a Lumia 920-at és a Nexus 4-et, addig a 13.10-es már csak a Nexus 4-et. Közben pedig kíváncsiságból is váltottam a Linux Mint-re, majd most át Elementary OS-re, emellett pont ősszel több lépcsős frissítés történt a Nexus 4-en (4.3->4.4->4.4.1->4.4.2), ezért nem tudom, hogy az Android verzió szerepet játszott-e ebben vagy sem.

A fenti két telefont természetesen a gyári kábellel csatlakoztattam a géphez, illetve mindkettőn stock (gyári) rom van mindenféle belepiszkálás nélkül.

Amúgy pedig a FileZilla nevű progival tolok át dolgokat a telefonra, mert így egyszerűbb is. Ennél fogva a kábeles megoldás inkább csak kíváncsiságból és a kihívás miatt érdekel. Ha egyszer éles helyzetben egy idegen telóról kellene áttolni valamit gyorsan a gépre, akkor ott a win7, amely gyárilag rajta van.

Annak a rendszernek és egy különálló ntfs alapú partíciónak a birtokában bármikor könnyen ki tudok próbálni egy-egy Linux variánst. Már vagy 5-8 éve használok Linuxot a mindennapi tartalomfogyasztásra, de mindig vannak újdonságok.

Kicsit hosszúra nyúlt a válaszom, de a lényeg megtalálható benne.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.