Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Remélem a gen 9 ben TB4-es lesz."

Szerintem a kifutóban lévő TB3 sem fér bele ebbe az árkategóriába.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) Gdi


Gdi
senior tag

Pár éve kényszerből vettünk HP ENVY-t céghez, már azt is a falhoz csapkodtam volna...
De, hogy "üzleti"-nek (még ha csak belépő szintűnek is) titulált notebookon ne legyen se gyártófüggő dokkoló port, se PD és DP-ALT-ot támogató USB-C (univerzális dokkolóhoz) az már tényleg gáz.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) szabonagyur válasza Gdi (#2) üzenetére


szabonagyur
félisten

A HP 245 üzleti? A ProBook 4-es széria a belépő nem?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4) Gdi válasza szabonagyur (#3) üzenetére


Gdi
senior tag

Nem én találom ki a marketing BS-t:
https://ssl.www8.hp.com/hu/hu/products/laptops/product-detail.html?oid=2100215539

Egyre többet foglalkoztató kérdés: Manapság mitől lesz amúgy üzleti egy notebook?

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) szabonagyur válasza Gdi (#4) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez mekkora bullshit szöveg :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#6) UnA válasza Gdi (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

Az üzleti laptopot egy üzletben árulják :)

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

A HP-val -sokakkal ellentétben- nekem rengeteg pozitív tapasztalatom van, szóval legközelebb is tőlük szeretnék vásárolni, de az "1366x768-as felbontású TN képernyőpanel" ma már gáz. Ezt kapta a 2013-as HP-m is. :)

(#8) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Számomra is furcsa ez az üzleti megnevezés... Én a legolcsóbb thinkpadet vetettem meg a céggel magamnak tavaly, és ez 650€ volt. Ez alatt más gyártónak sem volt értékelhető modellje üzletiből...

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#9) Gdi válasza UnA (#6) üzenetére


Gdi
senior tag

Igen nekem is ez volt az első tippem, de akkor...

ha odahaza webshopból rendelem, akkor már csak otthoni netezős gép lesz ugyan az a modell? :)
(plusz ha kajálok is közben, akkor lesz csak igazi consumer)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#10) MasterDeeJay

Üzleti notebook szerintem kibír egy teljes nap nyüstölést és hordozást több éven kereszül. Míg egy home noti kevésbé tartós. Röviden szerintem csak ezen múlik. Nincs köze teljesítményhez, felszereltséghez. Korábban anyagminőség is közrejátszott, ma már az üzletiek nagy része sajnos műanyag.
Ha ez a noti napi 8-10 órát kibírja 4-5 évig akkor azt mondom hogy tényleg belépő szintű üzleti notiról van szó ha a gyártó is azt írja rá. (bár az árából következtethető hogy szerintem nem fogja)

Van például TV-knél is üzleti/ipari kategória aminél vannak extra menük (ne kapcsoljon ki, restartkor visszaálíltson egy adott profilt stb..)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hiába csámcsogunk azon, hogy mi milyen, mikor az embereknek úgysincs pénze rá. Másrészt mint tárgyaltuk külföldön biztos nincs pofájuk hd tn panellel adni. Ott inkább a minimum az fhd ips.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A HP nevezéktana.
A belépőszintet a kategória nélküli gépek hada képezi. például a cikkben bemutatott változat.
Ezt követi Pavilion. Ez a termékcsalád még mindig a költség optimalizált.
Az Envy sokkal szélesebb szegmenst tölt ki. Már becsúszik a használható kategóriába a paletta alsó része. A felső része már átcsúszik a prémium kategóriába.
Prémium kategória a Spectre. A minőség és felszereltség kategóriája,
Az üzleti kategória a Pro-, elite- és Zbook. Ezek leginkább a minőségről szólnak. A kiépítésük felhasználás orientál, az irodai géptől - a mobil munkaállomásig.

Az, hogy mennyire éri meg az alsó kategóriából választani, nem elsősorban ár kérdése. Ha a várható tartósságot és teljesítményt is beszámolod, akkor jobb a magasabb kategóriákból választani.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nos a tartósság, azért erősen használat kérdése is.

Egy két példát engedjetek meg:

Van otthon egy kereken 8 éves Core i3 3217U val szerelt Acer Aspire A315 ös laposunk. Amolyan letöltő és videó serverként üzemel. Főleg hétvégén megy egyfolytában, de hétköznap is sokat a TV alatt összehajtva. Még szétszedve nem volt, most fogom majd újrapasztázni meg kitakarítani. Amúgy egy karcolás nincs rajta és az akksiról is elmegy még egy bő órát.

Páromnak egy Acer Swift 3 asa van cirka 4 éves. Gyakorlatilag karcmentes a gép. Hibátlanul üzemel.

Én bízok ebben a kis HP ban bőven annyira, hogy sokáig megteszi majd. Nyilván kap egy memória bővítést +4GBt és úgyis monitorra lesz kötve itthon. Szállodába meg HDMI vel rá a TV re és viszlát.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14) Bird válasza Gdi (#4) üzenetére


Bird
addikt

Amitől minden pc gamer szeretne lenni. 😆

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#15) Hieronymus válasza Lalikiraly (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azért egy olyan notebook, ami NAS/mini szerver vagy asztali gép kiváltására van használva és nyitogatva sincs nagyon, nem azt a terhelést kapja , mint egy olyan notebook, amelyik folyamatosan úton van a használójával. Naponta többször nyitogatják és mozgó járműben is használják. A táskában rendszeresen koccan ide-oda.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#16) Lalikiraly válasza Hieronymus (#15) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Persze természetes. De azért maga az üzemelés is ennyi idő után... Na meg lehet arra vigyázni azért.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.