Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) neilszab


neilszab
őstag

Veterán Hotlap és Fun verseny Spa-ban

A 60'-es évek szörnyeivel rendezünk egy nyílt Hotlap és Fun versenyt a régi verdák kedvelőinek, melyben a következő gépek lesznek a partnereink: Shelby Daytona Coupe ("Cobra kupé"), Lotus Elan 26R, és a TVR Griffith 400. A pálya a szintén kalsszikusnka számító Spa-Francorchamps lesz, melyen a mai napig a valóságban is versenyeznek ezekkel az autókkal a FIA Historic sorozatban.

A Holtap Bajnokság December 27.-én indul és Január 4.-éig tart este 8 óráig, utána pedig az este folyamán alaposan meghajtjuk a dögöket a FunRace keretében!

Részletek itt: [link]

Minden érdeklődőt szeretttel várunk és kellemes ünnepeket kívánunk!

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#152) neilszab


neilszab
őstag

A másik cikkbe belekerült egy kis írás a load szenzoros, azaz nyomásérzékeny fékpedálokról, itt olvashatjátok: Tippek, trükkök, turpisságok

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#153) neilszab


neilszab
őstag

A következő Csütörtökön kezdünk, részletekért katt a képre.

A Fődíj továbbra is egy Fanatec Porsche 911 GT3 RS kormány ClubSport pedálszettel, meg lehet próbálni elhozni... :D

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#154) kkjoco


kkjoco
csendes tag

sajnos g25 megszünt:(. Mit tudnátok ajánlaní helyette?

(#155) bnkaroly


bnkaroly
csendes tag

Sziasztok. Most vettem egy Saitek R660GT-t. Mennyit kotyoghat a kormány függőleges és vízszintes irányban? (nem holtjátékra gondolok) Mert ez zsír új és kotyog kb. 1-2 mm-t. Ha valaki rendelkezik ilyen kormánnyal, légyszi írja meg a tapasztalatát.

(#156) neilszab válasza bnkaroly (#155) üzenetére


neilszab
őstag

Szia,

ez az árkategória sajnos ilyen, sztem nem kell aggódnod, a Logitech kormik sem jobbak ezen az árszinten, egy idő után még a Momo is kotyog...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#157) bnkaroly válasza Chrys_ (#101) üzenetére


bnkaroly
csendes tag

Szia neilszab,

Tegnap visszavittem a boltba, mert nem kellene ennek így kotyogni. Több embertől is kaptam infót, semennyire nem kotyog, sőt, van aki használtan vette, és úgysem. A boltban sem volt gond. Elvileg jövő hét elején cserélik. Kíváncsi vagyok az újra. Majd írok esetleg tapasztalatot.

(#158) neilszab válasza bnkaroly (#157) üzenetére


neilszab
őstag

Hát akkor ez egy igen jó hír!

A tapasztalatokat meg persze várjuk nagyon! :K

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#159) MasTer


MasTer
tag

Sziasztok! Win 7 64 bitre feltettem a GT Legends-et (gyári legális), és amikor újraindítja magát a Win, leszedi a GTL programfájljait. Gondolom, ütközés van a másolásvédelem és a Win indítófájljai között. ( A Win panaszkodik is egy sérült indítóállományra, és kb 15 percig tart a boot.) Mit lehet tenni?

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#160) fdfrs


fdfrs
csendes tag

Sziasztok! G27 eladó [itt] !

Üdv!

(#161) neilszab válasza MasTer (#159) üzenetére


neilszab
őstag

A Win7 hivatalosan nem támogatja a GTL StarForce védelmét. Nézz el a liga oldalára és találsz megoldást: [link]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#162) MasTer válasza neilszab (#161) üzenetére


MasTer
tag

Köszönöm a segítséget. Kicsit a régi szép időkre emlékeztet a dolog, csak most a legális cuccokkal van nagyobb szívás, és több barkácsolás...

MasTer of puppets I'm pulling your strings...

(#163) neilszab válasza MasTer (#162) üzenetére


neilszab
őstag

Hát az lehet, de megéri... ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#164) neilszab


neilszab
őstag

Találtam egy az enyémhez hasonló és igen tartalmas írást a kormikról:
http://nascar.about.com/od/steeringwheels/PC_Steering_Wheels.htm

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#165) Torki


Torki
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Logic psu448-as kormányom és az a problémám vele, hogy balra kanyarodásnál mindíg jobbra rángat egy pizonyos pontig, aztán kezd el balra fordulni. Elég gáz, mert az X center 127-nél van, és ha balra tekerem, kb 140-160-ig jobbra fordul ennyit, és olyan 160-nál kezd tényleg balra fordulni. Nem tudja valaki, hol lehet a probléma?

(#166) Hamann


Hamann
csendes tag

Nekem Logitech momo racing van, egy olcsó kategóriás kormány pedáljából hekkeltem mellé egy kuplungot is a fék gáz mellé, így egyszerűen elképesztő játékélményt bír produkálni! :) Egy hátránya ennek a kormánynak, hogy hosszabb nyüstölés után megkopik a tengelye, és elkezd kotyogni, de erre van egy megoldás. Egy fél literes (ha jól emlékszem) Nesstee-s üvegnek az átmérője pont akkora mint a tengely így abból lehet bele közbetétet csinálni, és már mehet is tovább a móka...

amúgy remek írás, sok hasznos infót tartalmaz... :)

(#167) Hamann válasza Torki (#165) üzenetére


Hamann
csendes tag

kapcsod be, vagy ki a fordított FFB opciót...

(#168) atti73


atti73
csendes tag

Szia Szabi!

Először is szeretnék gratulálni az írásodhoz ami nagyon részletes, alapos, színvonalas és nagyon nagy segítséget illetve támpotot ad ahhoz, hogy az ember kiválassza igényeihez és pénztárcájához a neki megfelelő kormányt! A beállításokról nem is beszélve, hisz az ugyan olyan fontos mint egy jó kormány. Cikked végig olvasása után a Logitech Force GT és a Ferrari F430 force feedback közötti két kormány között vaciláltam, az egyiknél a 900 fok a másiknál a golyóscsapágyazás volt az előny, végül a golyóscsapágyazás miatt döntöttem a Ferrari mellett valamint az hogy a korábbi darabom a Formula Force EX másfél után megadta magát, önhatalmúlag bele bele ránt verseny közbe, úgy hogy a force feedback ki van kapcsolva. Amiért írok Neked, hogy nem kaptam hozzá magyar nyelvű leírást és nem teljesen világos nekem egy-két beállítás, kicsit alulkormányzottnak érzem, meg az öt állású Maettino kapcsolót sem tudom kihasználni, pedig ha jól értem az lenne a szerepe, hogy mindegyik álláshoz más beállítást lehetne párosítani. Szóval ha van Neked valamilyen magyar nyelvű kézikönyved vagy leírásod vagy bármilyen segítséged akkor légyszi küldd el nekem emailen!

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Üdv. Attila

(#169) neilszab válasza atti73 (#168) üzenetére


neilszab
őstag

Szia,

Gratulálok a vételhez, nekem még nem volt alkalmam testközelben találkozni a típussal, így nem sok (azaz semmi :N ) tapasztalatom van vele kapcsolatban. Javaslom próbáld meg lefordíta(tt)ni az angol leírást, biztosan minden le van írva benne. ;)

Az alulkormányzottságra a megoldás pedig nem a kormányban, hanem a kocsi setup-ban keresendő, javaslom a másik cikkem elolvasását is, abba rengeteg nagyon hasznos setup guide-ot linkeltem be, de persze van még benne sok más érdekesség is. Tippek, trükkök, turpisságok

És persze majd nagyon érdekelnének a tapasztalataid a kormányodról, ha már kicsit összebarátkoztál vele.

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#170) atti73 válasza neilszab (#169) üzenetére


atti73
csendes tag

Rendben, majd megnézem akkor ott, csak arra azért nem gondoltam erre, mert az előző kormánynál ugyan ezekkel a beállításokkal ment és ott nem érzékeltem, de akkor úgy látszik minden kormányhoz hozzá kell hangolni.

Mindenképpen írok majd a tapasztalatokról, az első tapasztalatok nagyon jó benyomást tettek rám, a fogása, a forgatása (gördülékeny), a kezelhetőség nagyon jó, végig azt érzem, hogy uralom az autót. A pedál szokatlan, hogy a fék milyen erős, de majd megszokom :)

Jelentkezem még!

(#171) Lewzke


Lewzke
őstag

Elkérem a haver Momo-ját , megjavítanám a leírás alapján a pedál betegségét és nyomok egy RBR-t . :DD
Valaki már próbálta a Mozso féle javítást? Meddig fogja így bírni?
Hasznos írás volt , köszönöm .

(#172) neilszab válasza Lewzke (#171) üzenetére


neilszab
őstag

Mindenki kénytelen kipróbálni előbb-utóbb, akinek Momo-ja van... :DDD

Tartósan tökéletes soha sem lesz, 3-4 havonta szét kell kapni és karbantartani a jószágot...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#173) neilszab válasza atti73 (#170) üzenetére


neilszab
őstag

Esetleg azért lehet alulkormányzott, mert az EX kb 200, az F430 pedig 270°-ot fordul, te pedig nem állítottad hozzá a kocsi setupban a steering lock (kormányzási szög) értéket.

Az új kormányod 35%-kal többet forog, így a steering lockot is 35%-kal feljebb kell állítanod, hogy minden úgy legyen, mint régen volt. 270°-hoz én egyébként olyan 13-12°-os steering lockot ajánlok.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#174) atti73 válasza neilszab (#173) üzenetére


atti73
csendes tag

Köszi, kipróbálom majd, bár mint ha nem lenne steering lock emlékeim szerint. Majd kiderül :)

(#175) Tonti


Tonti
tag

Köszi a cikket,nálam hasznos volt. :)

Telefonon lehet a leggyorsabban elérni! A számom az adatlapomon megtalálod.

(#176) brillians


brillians
csendes tag

Végigolvasva a cikkedet, arra jutottam, hogy karácsonyra beszerzek egy használt DFP-t. :)
Bár addig még sok idő van. :B

(#177) neilszab válasza brillians (#176) üzenetére


neilszab
őstag

Jó állapotú DFP használtan: [link]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#178) brillians válasza neilszab (#177) üzenetére


brillians
csendes tag

Köszi! :)
Hátha decemberig / karácsonyig nem viszik el. :D

[ Szerkesztve ]

(#179) brillians válasza brillians (#178) üzenetére


brillians
csendes tag

Max 20.000 Ft árban is a DFP érné meg? Mert szerintem itt elég jó ára van mindkettőnek. :) (Bár én a 10k-s kategóriában maradnék, de a 20 is lehet beleférne...)

(szerk.: Nah úgy látszik a DFP egyelőre elfogyott, de hátha...)

[ Szerkesztve ]

(#180) neilszab válasza brillians (#179) üzenetére


neilszab
őstag

Ha DFGT-ét 20 körül tudsz venni az jó vétel...(újonnan)

A DFP-ből csak használt lesz, az max 15 alatt éri meg sztem

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#181) brillians válasza neilszab (#180) üzenetére


brillians
csendes tag

Én is valahogy így gondoltam. Ha megmarad a DFGT akkor azt megveszem, ha nem akkor maradok valamelyik használt Pro-nál.

Kösz a választ! :)

(#182) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Sziasztok!

A kovetkezo gondom, bajom van sajnos. Vettem penteken egy DFGT-t, es mar az elejen is eszleltem, hogy picit mintha jobbra allna a kormany, akkor ez meg nem volt annyira zavaro, mert uj volt meg minden, de mostanra mar elegge illuzio rombolo hogy gyakorlatilag ugy tudom egyenesben tartani a jarmuvet, hogy a kormany jelentosen jobbra all, ugyhogy tegnap este bementem a driverebe es megneztem mennyire all jobbra, akkor 5%-al, ma pedig mar 7%-al. A kormany zsir uj, egy nagy bolthalozat egyik boltjaban vettem.

A kerdesem az lenne tudok-e ezen valtoztatni valahol a szoftverben, vagy valahol, esetleg valamit en csinaltam rosszul telepiteskor. Mikozben volt a telepites feljott egy kalibracios ablak, de ott en nem tudtam allitani semmit (pedig azt gondolnam azert van, hogy belohessem) cask tekergetni lehetett meg nyomogatni a gombokat, hogy megnezzem minden mukodik-e. Mar ujratelepitettem a drivert is es termeszetesen a neten megtalalhato legujabb van fent. Szoval letezik megoldas, vagy pedig vigyem vissza es kerjek egy masikat helyette? Ha van szoftveres beallitasos megoldas legyszi probaljatok meg ugy elmagyarazni, hogy azt tartsatok szem elott, hogy en meg elegge uj vagyok ebben a kormanyos mokaban.

Elore is koszi!

Laci

(#183) kulfoldi válasza kulfoldi (#182) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Megoldodott kozben, koszi azert!

(A megoldas egyebkent ha masnak is van ilyen baja, hogy ki kell huzni az USB-bol aztan vissza es ilyenkor ujrakalibralja magat es beall nullara , vagyis kozepre)

A cikk pedig nagyon nagy segitsegemre volt a kormany kivalasztasakor, koszi szepen erte! :R

(#184) DJ yugi


DJ yugi
csendes tag

Helló!

Én letöltöttem a drivert, de utána nekem csak defaults és cancel-t lehetett csinálni OK nincsen. Így hogyan tudom beállítani a kormányt vagy töltsek le mást vagy mivel próbálkozzak?

(#185) neilszab válasza DJ yugi (#184) üzenetére


neilszab
őstag

Mi?? :))

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#186) DJ yugi válasza neilszab (#185) üzenetére


DJ yugi
csendes tag

Letöltöm a driver-t és meg is nyitja a beállításokat, de ott az erőhatások meg ilyenek vannak és OK vagy ilyesmi nincs, szóval nem tudom elmenteni!

(#187) neilszab válasza DJ yugi (#186) üzenetére


neilszab
őstag

Egy ScreenShot-ot légyszíves... :B

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#188) DJ yugi válasza neilszab (#187) üzenetére


DJ yugi
csendes tag

Rendben. Most nem tudom elküldeni, mert nem vagyok otthon és csak jövőhét végén leszek. Akkor majd elküldöm.

(#189) brillians


brillians
csendes tag

Nah, sikerült szereznem 20k-rt egy alig használt DFGT-t. Nagyon jó! :DD

(#190) neilszab


neilszab
őstag

Írtam pár sort a kalibrációról a beállítások részhez...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#191) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.
Bár nem egészen ide tartozik, mert keresésre ott az apró, de ha tud valaki DFP-t, vagy DFGT-t olcsón az írjon már egy pm-et pls.
Itt is adtam fel a ph-n hirdetést, de sajnos elég lehangoló az eredmény. Nem nagyon van tolongás, amit meg is értek hiszen mind a 2 kormány jó vétel, és kevés ember van aki el akarja adni, miután megvette.
Szóval 3 ember keresett meg, mind a 3 DFP-t ajánlott volna eladásra, de olyan pofátlanul magas áron hogy az hihetetten. Egyik 18 másik 20K-t kért volna a kormányért, amire ugye már gari nincs, igaz mind a kettő azt mondta hogy a dobozon kívül meg van minden tartozéka a kormánynak. De 20k-t akkor se adnék egy proért, hisz a ph-n is szokott lenni 25-30k ért GT is. A 3. egész korrekt volt, 14 Mátyás királyt kért volna érte, mondtam neki hogy ennyiért ha nincs baja viszem, azóta se írt vissza pedig nézi a ph-t nap mint nap.

Szóval gondolom vagytok itt páran akik másik fórumon is jelen vagytok, és ha esetleg ott van eladó vagy tudomásotok van róla hogy bárhol máshol akkor egy pm-et írjatok már pls.
Köszi előre is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#192) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok.

Valaki pls, mert megőrülök.
1. gép: DFGT bal alul a fel/le gombra megmondtam, hogy F9/F10 (LFS-hez). működött.
2. gépre került a kormány. Ugyan úgy állítottam be mindent, de nem működik a fel/le F9/F10
Sajna a 1. gépről a profilt már nem tudom lementeni, de mindent ugyan úgy állítottam.
Valakinek van valami ötlete? Már megőrülök.
Próbáltam key-el, command-al is. Semmi.
Már az allow game settings-t is pipalgattam ki/be, hátha, de semmi.
Előre is köszi. Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#193) neilszab válasza ZeUS2140 (#192) üzenetére


neilszab
őstag

De amúgy a profil működik?

Ha mondjuk 200 fokos kormány állítasz be az LFS-hez (csak az LFS-hez!), akkor az annyi is lesz az LFS-ben, a többi játéknál meg marad az alapbeállítás?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#194) ZeUS2140 válasza neilszab (#193) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

igen.
Akár mit állítok lfs profilban, kormány, deadzone, ffb az működik.
Egyedül a billentyű gomb leütések nem müxenek'.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#195) neilszab


neilszab
őstag

Uhh, most vettem észre, hogy megszűnt a képek lakhelyéül szolgáló tárhely szolgáltató... hamarosan pótolom az anyagot...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#196) perryke


perryke
csendes tag

Nemjók a linkek :(

not enough minerals

(#197) neilszab válasza perryke (#196) üzenetére


neilszab
őstag

Tudom, az is a Tar.hu-n volt, de megszűnt és nem volt még energiám mindent egy új helyre felpakolni. Mi kell pontosan, azt gyorsba odaadom... ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#198) KRi2


KRi2
aktív tag

Dicséret ha kijavítod a hiányzó képeket!
Végigolvastam már egy párszor a cikket, de képekkel szebb az egész :)

||| | || ||||| | ||| ||

(#199) picur220


picur220
veterán

Nagyon jó írás, gratula hozzá!

Egy picit bővíthetnéd a cikket, pl egy olyan kérdésem lenne, hogy a Codemasters F1 2010-e mennyire szimulátor?

(#200) neilszab válasza picur220 (#199) üzenetére


neilszab
őstag

semennyire...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.