Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tothg86


Tothg86
tag

Mennyire így gondolom a fantázia és retro játékok kapcsolatát én is!

(#2) Male


Male
nagyúr

Hm, az elsőből rendeltem, talán lassan megérkezik... kíváncsi leszek :) Bár a minőség itt nem fontos, a régi videókazettákat akarom átpörgetni, hogy mit kéne digizni meg mit nem. Így az lenne a lényeg, hogyha a videón képpel pörgetem a felvételt, akkor látszódjon belőle valami ahogy régen a tévéken... sajnos a digitalizáló ezt nem teszi meg, nem látni ilyenkor, ezért lenne rá szükség.

(#3) shaddam


shaddam
aktív tag

Hiánypótló írás. Én végül a c64-hez néztem facebook marketplacen egy sony trinitront. Kb annyiba került mint egy párdolláros alis adapter

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#4) jbush


jbush
tag

Nekem erre a célra van kifejezetten egy Dell 2000fp monitorom SVHS és kompozit bemenetekkel.

(#5) envagyok válasza jbush (#4) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem is mákom van, mert a házimozi erősítőmben brutális felskálázó dolgozik.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#6) #68216320 válasza jbush (#4) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem két darab Dell 2001FP monitorom (VGA, DVI, S-Video, Composite) van retro gépekhez.
Sajnos nem egyforma FW van a panelon és natívan csak az egyik fogadja el az Amiga képét.

Viszont van egy Benq BL702A és Benq GL2222HDL monitorom, amik fogadják a képet és használják a SyncOnGreen-t, emiatt tökéletes a scroll is 50Hz-en. Utóbbi monitor natív felbontásokban sajnos 16:9 arányú marad.

15kHz monitors (nem tökéletes lista, de irányadó)
(pl. a listában a Benq BL702A úgy van jelölve, hogy elfelejti a képernyő pozicionálást, pedig nem)
15kHz monitors - Android App - na, ez lényegesen pontosabb és frissülő adatbázis

Amiga-hoz van még egy ScanJuggler Lite-om a játékos A1200-ban és Indivision AGA a komolyabb A1200-ban.
A leírásban harmadikként próbált konverterem nekem is van (bár világosabb szürke kivitel), hasonlóan nem tökéletes képpel. És ugye ne felejtsük el, hogy ezek legtöbbje 60Hz-re skálázza a képet a PC monitorok miatt, ezért rögtön ugrik a scroll. Ez a szürke adapter a C64 képével viszont nagyon nem tud mit kezdeni :)

[ Szerkesztve ]

(#7) garga01


garga01
senior tag

Nekem a legutolsó VGA kimenetes adapter van évek óta, szuper kis cucc, set-top-box, NES, VHS lejátszót is kötöttem már vele monitorra :DD
A végén amikor írtad, hogy direktben kötötted a kompizit jelet a monitorra, azt a VGA csatlakozón csináltad? Azt milyen bekötéssel?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#8) GalaHU


GalaHU
őstag

Én a retro masinákat eleve egy Samsung TV-Monitorral használom, azon meg van SCART csati. Az 1200-es és a C64 is remek képet ad, hétköznap meg simán kiszolgálja 1080p-ben a PC-t...

(T27D390EW LED Televízió monitor, ez az utolsó talán belőle)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#9) garga01 válasza GalaHU (#8) üzenetére


garga01
senior tag

Kb 2 éve vettem én is majdnem ugyanezt a monitort, csak fehér 24"-esben. Alátámasztom a lentieket, nagyon jó cucc :)) Nekem egy dolog hiányzik, S-video jelet nem tud fogadni scarton, de RGB és kompozit műxik frankón.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10) #00137984


#00137984
törölt tag

Retró konzolokat régen a Leadtek TV kártyára kötöttem rá, és a monitoron néztem a képet. A képminőség elég zajos, és a játékok hangja tompább is volt.
Szereztem egy Samsung 14 colos kis színes TV-t a Nintendo és a sárga kazis konzolokhoz. Idővel egyre több konzolom lett, ezért szintén a házimozi erősitőmet használtam képátjátszásra. HDMI és a kompozit videójelet egyaránt jól kezeli. Monitort is lecseréltem, ami képminőségre és csatlakozok tekintetében nagy előrelépés volt. Igy most 7 konzol képe jelenithető meg a 2 kijelzőn, anélkül hogy a kábeleket egyfolytában cserélgetnem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#11) #00137984


#00137984
törölt tag

A függőleges scanline csíkozódás a képen a Jail Bars néven ismert jelenség. Retró kazettás konzolok némelyike ilyen képet ad... [link]

[ Szerkesztve ]

(#12) liksoft


liksoft
nagyúr

Ha nem tévedek, a HDMI vonalon digitális adatok mennek, míg a VGA analóg. Vagyis míg egy analóg jelet átalakítunk másik analóggá (utolsó átalakító), kevesebb torzulás várható, míg ugyanezen jelet tovább digitalizálva HDMI lesz belőle (első 2 konverter). Így nem csoda számomra, hogy a 3. lett a befutó. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13) orion1025


orion1025
őstag

Egy jó monitor kell, és nincs ilyen kínai szemetekkel kínlódás. Én komponens kábeles megoldással szívtam, de egy monitor/TV megoldotta a kérdést 19-es méretben. Soha többet nem mókolok meg próbálkozok ilyen göncökkel, mert semmi értelmük, még a 13000 pénzért usankából rendelt komponens átalakító is egy hulladék volt, hát még az általad próbálgatott kompozit, aminek amúgy is erősen mosódott képe van.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14) frescho


frescho
addikt

Többen írtátok, hogy egy jó monitor a megoldás. Elismerem tényleg az lenne, ha a BRSZK-ra nem kellene tucatnyi darab. Mivel Bacsisnak dögivel vannak fölös VGA monitorai, ezért hajkurásztam a konvertereket. Annyi monitort ami kell sem leszállítani, sem tárolni nem tudnék sajnos.

A jó monitor helyett én egy Datapath digitalizálónál állapodtam meg. Pilótavizsgás a kezelése, de ha sikerül beállítani, akkor nehéz megverni a képét.

garga01: Az Amigából RGB is kijön ki, a 23 pólusú csatlakozó jelét kötöttem a monitorra.

liksoft: Nem jól tévedsz. Mivel a sima VGA-hoz is más sor- és képfrekvencia kell, ezért szinte ugyanaz az áramkör felépítése. A bemeneti jelet digitalizálják, majd ebből digitális úton állítják elő az alapsávi RGB jelet. Ezt RAM-ban tárolják. Egyszerre legalább két képnek van a RAM-ban hely. A kimeneti oldalon ezt a képet olvassák ki a megfelelő sebességgel. Ennyire egyszerű, egy FPGA-ban könnyedén megvalósítható. A részletek ben rejlik a kép minőség titka: Az AD minősége (zaj, felbontás, órajel...) A feldolgozás mikéntje (sima adderekkel vagy valami komolyabb DSP) Végül a kimeneti DA minősége (zaj, felbontás, órajel...) Szóval ez mind nagyban befolyásolja az eredményt. Van egy profibb DA kártyám, ahol jól látható, hogy mennyit számít, ha sikerül jól beállítani. Pixel pontosan lehet mindent variálni, de még a mintavételezéshez használt órajelének a fázisa is állítható. Sajnos ezek a dobozkák semmire nem adnak lehetőséget, de cserébe elég olcsóak és kicsik ahhoz, hogy tucatnyit tartsak a polcon.

https://frescho.hu

(#15) bolvar


bolvar
senior tag

Volt nemrég egy projektünk és azután már a kábelek minőségében se bíznék. A csíkozódást konkrétan az okozta nálunka gyártó egyik 3m kábele szar volt az 5m jó. Elővettünk egy késöbbi eresztést ott fordítva volt. Azzal is lehet játszani ha van szabadidőd :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#16) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Emulátor nincs ezekhez a játékokhoz egyébként élvezhető minőségben? Vagy az nem ugyanaz a feeling?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#17) frescho válasza Mr Dini (#16) üzenetére


frescho
addikt

Természetesen létezik. Az csak a kisebb probléma, hogy nem ugyanaz. A nagyobbik az, hogy a BRSZK kiállításra nem lehet emulátort kipakolni.

https://frescho.hu

(#19) winhate


winhate
őstag

Hasznos hianypotlo cikk! Koszi!

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#20) Alf65


Alf65
csendes tag

Üdv!
Az ucsóként említett Composite -> VGA átalakítót használtam évekig, amikor megdöglött a TVnk.
A boxot bekötve immár a nagy monitoron tudtunk nézni az adást (már amit érdemes volt), felszabadult csomó hely.
Ajánlott felhasználási pont még az ilyesmi kis konvertereknek:
- 7végi telek (gyerekszoba), tvbox és "ócska" 17-19"-os monitor

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#21) VIC20 válasza #68216320 (#6) üzenetére


VIC20
őstag

,,Viszont van egy Benq BL702A ..."

Bocs, konkrétan [erről] van szó? Nem látok semmi különöset a (bolti) specifikációban. Ennek ellenére tehát ha veszek egy ilyet, akkor ráköthetem a C64-et és az Amigát, és minden tökéletesen megy majd rajta?

[ Szerkesztve ]

(#22) frescho válasza VIC20 (#21) üzenetére


frescho
addikt

Ez csak D-SUB csatlakozóvl rendelkezik. Aminek van RGB kimenete azt tudod rákötni. Pl. Amiga, Atari ST széria menni fog, de a C64 tuti nem.

Úgy érzem érdemes lenne kiegészítenia cikket pár alap dologgal, hogy mi a különbség a Composite, S-Video és RGB közözz. Mellé lehetne csapni az időzítést is: PAL, NTSC, VGA és hogy nagyjából milyen átjárhatóság van közöttük.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#23) VIC20 válasza frescho (#22) üzenetére


VIC20
őstag

Ez bizony nagyon jó lenne!

Nagyon szeretnék valami olyasmit venni, ami jó mindenhez - már, ha létezik egyáltalán ilyesmi.

Amit rákötnék, az egy Amiga 500-as, egy C64 (Turbo Chameleon-nal, azon van D-Sub-kimenet - már ha ez jelent valamit) - és persze Raspberry Pi lenne (RetroPie-jal).

(#24) VIC20


VIC20
őstag

Lehet, hogy mostanság ez lenne a legjobb választás? [link]

(#25) frescho válasza VIC20 (#24) üzenetére


frescho
addikt

Talán ez van legközelebb az ideálishoz. Van kompozit és s-videó és RGB bemenete is.

De nincs egyetlen üdvözítő megoldás, mert pár dolog hiányzik. A zajosodás, csíkosodás, moaré elkerüléséhez olyan kellene ahol a pixel órajel és fázis is szabályozható. Az se lenne hátrány, ha a szinkronjel élére lehetne szinkronizálni és ahhoz képest eltolni a képet fel és le is. De ez így egyben nem létezik megfizethető áron úgy, hogy ne kelljen hozzá 3 diploma, mert csak azért is elbonyolították :(

https://frescho.hu

(#26) VIC20 válasza frescho (#25) üzenetére


VIC20
őstag

Bár érteném a felét annak, amit írtál...! :B

Mindenesetre akkor laikusként ezt próbálom beszerezni, mert annyit leszűrtem, hogy ami ennél is jobb lenne, az úgyis meghaladja a képességeimet (mind anyagilag, mind tudásban, sajnos).

(#27) gliskard válasza frescho (#25) üzenetére


gliskard
senior tag

jön egy másik cucc, ami demo alapján elég ígéretes.

Alapvetően egy hdmi dongle beépített gpu-val ami felskálázza a bejövő jelet. A leírás alapján rendelkezik egy dedikált működéssel a 4:3 képarányt használó retro konzolokhoz.
Nem lesz olcsó, illetve kell még egy átalakító a konzol kimenetéről HDMI-re (illetve kíváncsi leszek milyen lesz a valóságban).

[ Szerkesztve ]

(#28) VIC20 válasza gliskard (#27) üzenetére


VIC20
őstag

Nem itt van a kutya elesve?

,,Retro Consoles*
*Legacy connection to HDMI converters needed for use with the mClassic."

Szóval ez elé még kell egy másik dolog, amivel ráköthetem a C64-et, SNES-t? Mert akkor ott vagyok, ahol a part szakad.

(Szerk: Ja, látom, írtad is. Akkor tényleg ahol a part szakad.)

[ Szerkesztve ]

(#29) gliskard válasza VIC20 (#28) üzenetére


gliskard
senior tag

Ha tényleg jó a cucc, valószínűleg lesznek akik végig próbálgatják a kábelezési lehetőségeket és kiesik egy elfogadható megoldás.

Retro gaming cabels oldalán elég sok konzolhoz ajánlanak specifikus illesztési lehetőséget, persze van ahol nem egyszerű az összekötés és kell forrasztgatni is...

(#30) GalaHU válasza gliskard (#29) üzenetére


GalaHU
őstag

Nem akarok nagyon belevau, de az ebay-en rengeteg kábelt lehet kapni 3-5k huf értékben aminek a vége Scart csati. A TV-k nagy részén azért ez még akad, vagy kompozit esetleg. C64-hez A1200-höz nekem tökéletesen beválltak, szép a kép és a hang, otthoni felhasználásra -amikor nem kell sehova sem cipelni a megjelenítőt- elég lehet...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#31) frescho válasza gliskard (#27) üzenetére


frescho
addikt

Ez szerintem valami teljesen másra lesz jó. Composite/S-Video-t nem fog kezelni. Nem elég egy kábel, hanem kell a HDMI konverter ahonnan elindultunk.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#32) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Mi a véleményetek, ha egy Xbox classicot kötnék rá, maga a képminőség tekintetében az analód jel zajai és vibrálásai ugyan úgy átjönnek egy iylen adapteren is igaz? Tehát itt a problém igazán az egyszem rca amiből csodát nem lehet kihozni...? Mert ugye a vga is "analóg" csak éppen fényévekkel jobb minőség ettől függetlenül.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.