Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) frescho


frescho
addikt

Többen írtátok, hogy egy jó monitor a megoldás. Elismerem tényleg az lenne, ha a BRSZK-ra nem kellene tucatnyi darab. Mivel Bacsisnak dögivel vannak fölös VGA monitorai, ezért hajkurásztam a konvertereket. Annyi monitort ami kell sem leszállítani, sem tárolni nem tudnék sajnos.

A jó monitor helyett én egy Datapath digitalizálónál állapodtam meg. Pilótavizsgás a kezelése, de ha sikerül beállítani, akkor nehéz megverni a képét.

garga01: Az Amigából RGB is kijön ki, a 23 pólusú csatlakozó jelét kötöttem a monitorra.

liksoft: Nem jól tévedsz. Mivel a sima VGA-hoz is más sor- és képfrekvencia kell, ezért szinte ugyanaz az áramkör felépítése. A bemeneti jelet digitalizálják, majd ebből digitális úton állítják elő az alapsávi RGB jelet. Ezt RAM-ban tárolják. Egyszerre legalább két képnek van a RAM-ban hely. A kimeneti oldalon ezt a képet olvassák ki a megfelelő sebességgel. Ennyire egyszerű, egy FPGA-ban könnyedén megvalósítható. A részletek ben rejlik a kép minőség titka: Az AD minősége (zaj, felbontás, órajel...) A feldolgozás mikéntje (sima adderekkel vagy valami komolyabb DSP) Végül a kimeneti DA minősége (zaj, felbontás, órajel...) Szóval ez mind nagyban befolyásolja az eredményt. Van egy profibb DA kártyám, ahol jól látható, hogy mennyit számít, ha sikerül jól beállítani. Pixel pontosan lehet mindent variálni, de még a mintavételezéshez használt órajelének a fázisa is állítható. Sajnos ezek a dobozkák semmire nem adnak lehetőséget, de cserébe elég olcsóak és kicsik ahhoz, hogy tucatnyit tartsak a polcon.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.