Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#451) quad406 válasza r.levente75 (#445) üzenetére


quad406
csendes tag

Na megejtettem az Aldis Amaroy kóstolót :) Hát nem olyan rossz de a jó nem ilyen :) A viccet félretéve, nekem nem annyira jöttek be. A lungoban több a koffein de ízre és testességre én semmilyen különbséget nem éreztem az Espressohoz képest. Olyan gyengus, vérszegény mindkettő. Kb. a DG Brazil és a Royal Lungohoz tudnám hasonlítani. Rossznak nem mondható, de semmi karakteres íz.

(#452) Norbika88 válasza #45553408 (#447) üzenetére


Norbika88
senior tag

Kicsit féltem a masinát a lidl kapszulától, az esspressonak igen nehezen lyukassza át a tetejét. Érdekes mód a többi lidl kapszulát vaj simán viszi át.

(#453) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok! Van esetleg most valahol kapszula akció? :) 1150 szokott lenni, ha veszünk 5 darbot.

Megyen!

(#455) CptAdamica válasza #45553408 (#454) üzenetére


CptAdamica
veterán

Náluk van dolce gusto-ba való kapszula is? :)

Megyen!

(#457) CptAdamica válasza #45553408 (#456) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nem gáz. :D

Megyen!

(#458) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Tesco:

Megyen!

(#459) r.levente75


r.levente75
addikt


A kollekció már csak a karamellás hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#460) Imy válasza r.levente75 (#459) üzenetére


Imy
veterán

Lottót nyertél? :D

(#461) quad406 válasza r.levente75 (#459) üzenetére


quad406
csendes tag

Eccerélünk! Hej! :))

(#462) Norbika88 válasza r.levente75 (#459) üzenetére


Norbika88
senior tag

Valahol én láttam hogy van Nestea, már mint tea is.
Valaki találkozott már vele?

Ha balra fordítom a kart mi történik? : Még sose tettem, lehet megsemmisül a galaxis? :D

[ Szerkesztve ]

(#464) r.levente75


r.levente75
addikt

Csak szomjasak vagyunk. :DD

(#465) AndrewBlase válasza r.levente75 (#459) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem akarlak elkeseríteni, de én 25 féle kapszulát számoltam, úgyhogy még van mit beszerezni! :DD

Ha jól számoltam! :))

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#466) r.levente75 válasza AndrewBlase (#465) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen még sok hiányzik. Azokat is próbáltam de maradok az eszpresszó vonalon. "vonaton" :K

(#467) AndrewBlase válasza r.levente75 (#466) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"...de maradok az eszpresszó vonalon..."

Akkor a felső sor + a Cortado hogy kerül a képbe? ;]

Miért mindig én???

(#468) quad406 válasza AndrewBlase (#467) üzenetére


quad406
csendes tag

Az csak egy kis "kisiklás" :) Amúgy ha jól tévedek azt a felesége issza.

(#469) r.levente75 válasza quad406 (#468) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen igen :K

(#470) andris5 válasza r.levente75 (#469) üzenetére


andris5
tag

Hi! Nagyon tájékozatlan vagyok kérlek segíts már eligazodni. A megosztott képeden gazdag a repertoár kapszula ügyben. Te milyen eszközzel főzöd le őket? Valami kapszulás cuccot keresek karácsonyra a családnak és fontos hogy nesquikot is tudjon lefőzni (? :S). Az a baj, hogy nem értek ezekhez a gépekhez és nem tudom mit vegyek. :( Kábé olyan végtermékeket akarok mit a képeden a csomagolásokon.

Még egy bónusz kérdés: a kapszulák szabványosak? Ha veszek egy Nescafe gépet bele tudom tenni a Csíbósat is?

Bónusz kettő: Van most valami best buy? Második fekete pénteken lesz super akció esetleg?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#472) andris5 válasza #45553408 (#471) üzenetére


andris5
tag

keret: 25-50 ezer ft.

Miben térnek el a különböző gyártók gépei, gyártón belül különböző modellek között mi a különbség (nyomás? mintha mind 17-19 bar körül dolgozna)?

Milyen opciót jó ha tud feltétlen a gép? A tejhabosító az jó? Kell az? Ha van a gépben akkor ti használjátok?

Használat: magam erős kávét iszom édesítés és tej nélkül. Szerintem én továbbra is a szarvasit használnám... Viszont van egy feleségem és négy gyermekünk, gyanítom gyakran fogynának a latték, gyenge kávék, finomságok és a kakaók + forró csokik. Igazából tökre nincs szükségünk rá :D most így belegondolva.

Meglebegtette a család hogy cink a szarvasi kávéfőzőm :) meg hogy haveroknál ittak finomat.

Megköszönök minden segítséget, nem sok kedvem van most kitanulni a kapszulás kávéfőzést, jól jönne egy két jó tanács...

THX

(#473) AndrewBlase válasza andris5 (#470) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A képen látható kapszulák a Nescafe Dolce Gusto gép(ek)hez valók, ezekből a legolcsóbb (15e körül) a Picolo.

Ha Nesquick-et szeretnél inni, akkor vagy ilyen gépet veszel, vagy tölthető kapszulát, és te magad készíted el. Bár gyanítom, hogy abban a (gyári) kapszulában tejpor is van, tehát a második verzió inkább felejtős szvsz.

A presszó/latte/kapucsínó kapszulákból találsz a Lidl/Aldiban is hozzá "sajátmárkásat" 1100 HUF környékén csomagonként, ízlés dolga, kinek mi jön be.

A tejhabosító funkció szerintem már egy másik (ár)kategória.

Miért mindig én???

(#474) r.levente75 válasza andris5 (#470) üzenetére


r.levente75
addikt

Picoloval főzöm le úgy nyertem a gépet. Ha vettem volna akkor csak és kizárólag a kényelem miatt a mini met vettem volna meg. Jók a kapszulák nekem nagyon úgy néz ki a dolog hogy csak az eredeti jön be. Előtte nem voltam kávés de úgy tűnik rászoktam. Ha nagy tételben történik a fogyasztás akkor nem ezek a kapszulás kávék a legjobb választás.

(#475) andris5 válasza r.levente75 (#474) üzenetére


andris5
tag

Köszi srácok!

Miért döntöttél volna a mini me mellett ha lett volna lehetőséged? Mivel tud többet mint a piccolo?

22 e. ft az ára a mini me-nek, egész jó.

(#476) r.levente75 válasza andris5 (#475) üzenetére


r.levente75
addikt

19k volt most valahol három dobozzal. Adagolja a pontos vízmennyiséget.

(#477) andris5 válasza r.levente75 (#476) üzenetére


andris5
tag

nem jutott eszedbe esetleg hol is volt?

(#478) r.levente75 válasza andris5 (#477) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha jól emlékszem a Spar.

(#479) r.levente75


r.levente75
addikt

A piccolo most 10k a médiában.

(#480) CptAdamica válasza r.levente75 (#479) üzenetére


CptAdamica
veterán

Már el is fogyott.

Megyen!

(#481) doongoo válasza CptAdamica (#480) üzenetére


doongoo
addikt

vagy nem is volt...

(#482) CptAdamica válasza doongoo (#481) üzenetére


CptAdamica
veterán

Volt az, én is vettem egyet előző héten. :) valamikor 11 körül fogyhatott el, de az áruházban még lehet belőle találni.

Megyen!

(#483) doongoo válasza CptAdamica (#482) üzenetére


doongoo
addikt

Sebaj, lecsaptam egyre jófogáson 13.000-ért. Bontatlan, új, garanciás és van hozzá 3 csomag 16-os DG kapszula is. Végül így még jobban is jártam kicsivel

(#484) CptAdamica válasza doongoo (#483) üzenetére


CptAdamica
veterán

Úgy simán jobban jártál. ;)

Megyen!

(#485) r.levente75 válasza CptAdamica (#480) üzenetére


r.levente75
addikt

Nálunk Pécsen várat lehet építeni belőle annyi van még most is.

(#486) azbest


azbest
félisten

kár, hogy korábban nem jutott eszembe ez a topic, cyber monday-en német amazonról elég jó áron lehetett automata gépeket venni. Talán a mini me még mindig akciós, most 44 euro a magyar áfás ára [link] (39 felett free shipping), úton van hozzám egy ilyen piros :)

Kíváncsi leszek rá. Egyik irodában nescafe pro párnás van, azok tetszettek. A másik két irodában meg darálós Saeco Incanto masinák vannak. Otthon eddig meg kotyogós vagy 3in1. A darálós gépnél azért érdekes volt látni, hogy sokat számított eredmény szempontjából az is, hogy javításkor hogy sikerütl rendberakni.

Ja és láttam valami kapszula adaptert ami többke közt tán aldis fajtához passzítja a DG gépet (bár lehet nálunk a másik aldi van).

[ Szerkesztve ]

(#487) azbest


azbest
félisten

Ahogy nézegetem a különböző kapszulák összetételét, úgy látom, hogy a két kapszulások kb egy rendes kávé + 1 tejport jelentenek. Érdemes ezekkel szöszmötölni vagy jobb a 16 kapszulás sima kávé csomag és ahhoz önteni tejet. Vagy nagyon más a kávé, amit a tejesekhez mellékelnek?

(#488) CptAdamica válasza azbest (#487) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem jobban megéri a 16 kapszulás kiszerelés. Én ezekhez szoktam önteni tejet. Persze a 2 kapszulásoknak is megvan a létszerepe, például a chococino, vagy a cappuccino, ilyen kávék nincsenek, ezek inkább ilyen nyilam-nyalom italok.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#489) AndrewBlase válasza azbest (#487) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A latte-t még el tudom képzelni, hogy valamelyik presszóból készítem tej hozzáadásával, de a cappuccino szerintem már más tészta.
Más tejes cucchoz meg nem kávé kell.

Mellesleg a karamellás forró csoki szerintem marha jó. :K

Miért mindig én???

(#490) azbest válasza CptAdamica (#488) üzenetére


azbest
félisten

Ami nem kávéból van, hanem instant porokból, az más:

NESCAFÉ Dolce Gusto Chococino, csokoládépor és teljes tejpor cukorral

Összetevők:
Tejkapszula:
Teljes tejpor, cukor 10%, emulgeálószer (szójalecitin)

Csokikapszula:
csokoládépor 98% (cukor, kakaó), emulgeálószer (szójalecitin), aroma (vanília), fahéj.
Nyomokban tejet tartalmazhat. Kakaó szárazanyag legalább 32%.

---
Ami kávéból van ott csak ízesített tejporos kapszula van mellé téve:

NESCAFÉ Dolce Gusto Cappuccino Őrölt pörkölt kávé és teljes tejpor cukorral

Összetevők:

Kávékapszula:
őrölt pörkölt kávé.

Tejkapszula:
Teljes tejpor, cukor 17%, emulgeálószer (szójalecitin)

---
NESCAFÉ Dolce Gusto Vanília ízű Latte Macchiato, Őrölt pörkölt kávé és vanília ízű teljes tejpor cukorral

Összetevők:

Kávékapszula:
őrölt pörkölt kávé

Tejkapszula:
teljes tejpor,cukor 17%, aroma, emulgeálószer (szójalecitin).

[ Szerkesztve ]

(#491) Imy


Imy
veterán

Rendeltem utánatölthető kapszulát. Ma ki is próbáltam, mert megkaptam. A lyuk nagyobb, mint a tű, így főzés közben szivárog a készülékből a víz. Ti milyen kapszulát rendeltetek, vagy ha nagyobb a lyuk, akkor mi a megoldás?

(#492) azbest


azbest
félisten

No, este kipróbáltam a gépet. Most így alvás előtt inkább nem a rendes kávékkal kezdtem, hanem a chococinot és a latte macchiatot szürcsöltem el a mellékelt 6 kapszulás gyakorló készletből :)
Eléggé rendesen van nekik nesquik beütésük, le sem lehetne tagadni a rokonságot.

Ami fura volt elsőre, hogy a kapszulák használat után tele vannak folyadékkal. Bár ez ahogy nézem normális. Meg mintha a chococin nagyobb adag lenne, mint a latte macchiato, pedig a mellékelt kártya szerint elvileg az utóbbi több kicsivel. Egyébként, amikor átöblítettem és 7es mennyiségű (200ml) vízzel teletoltam a poharat, akkor látszott is, hogy az több volt, mint a 210-220 ml ami a két kapszulások összege lenne, mert mindkét kapszulában marad egy csomó folyadék.

Na de majd a sima kávékat is próbálom :)

Átöblítéskor lebukott: levegőt présel a vízbe, attól lesz habos a kávé teteje :P

[ Szerkesztve ]

(#493) r.levente75 válasza azbest (#492) üzenetére


r.levente75
addikt

Akkor ezek szerint a mini me sem olyan pontos vízkimérés tekintetében. Maradok a piccolonál. ;]

(#494) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Két új szerzemény:

Mind a kettő nagyon finom. :)

Megyen!

(#495) r.levente75 válasza CptAdamica (#494) üzenetére


r.levente75
addikt

Hol vetted?

(#496) benvolio


benvolio
őstag

Nyílt nálunk Euro Family üzlet és a 10db-os Segafredo 850Ft., vettem párat. Kíváncsi leszek milyenek. kép
Üdv!

(#497) CptAdamica válasza r.levente75 (#495) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nevén nem nevezem meg, mert kapok 6 hónap ban-t, de egy aukciós oldalon. :) A karamellás isteni finom.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#498) r.levente75 válasza CptAdamica (#497) üzenetére


r.levente75
addikt

Ne fájdítsd az ízlelőbimbóimat. :O

[ Szerkesztve ]

(#499) Imy válasza Imy (#491) üzenetére


Imy
veterán

Erre valaki? :F

(#500) CptAdamica válasza r.levente75 (#498) üzenetére


CptAdamica
veterán

:D

Na jó, innen vettük: [link] Csóka kicsit lassú, de megjött a cucc. :) Ha többet veszel akkor érdemes kérni, hogy DPD-vel küldje, úgy a szállítás 890. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.