Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2801) Rage47 válasza DrBubo77 (#2800) üzenetére


Rage47
veterán

Nem igazán tudnak nagyot akciózni a boltok, úgy látszik.

(#2802) tDr1v3r válasza Rage47 (#2786) üzenetére


tDr1v3r
veterán

6 csomag, mindegyik más íz. (+Pohár volt hozzá)

Valamelyik nap kipróbálom majd. Ahogy néztem mind espresso.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2803) ztibor válasza tDr1v3r (#2802) üzenetére


ztibor
senior tag

Hamar megjött. Várom a véleményedet mert nagyon gondolkozom én is a vásárláson ha jó.
Az amazonon azért láttam olyan véleményeket ami miatt megvártam míg megérkezik hozzád :)

(#2804) DrBubo77 válasza tDr1v3r (#2802) üzenetére


DrBubo77
addikt

A poharat lefotózod?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2805) quad406 válasza tDr1v3r (#2802) üzenetére


quad406
csendes tag

Nem lehetne esetleg, hogy ma és holnap legyen az a valamelyik nap? :) Még él a link amit a múltkor küldtél pedig a fődalon már nincs fent ez a 60 db-os akció. Nehogy észbe kapjanak időközben :)

[ Szerkesztve ]

(#2806) DrBubo77 válasza quad406 (#2805) üzenetére


DrBubo77
addikt

Azt írja az oldalon, hogy vasárnap 23:59-kor jár le. Reméljük, hogy betartják.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2807) tDr1v3r válasza quad406 (#2805) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Holnap kipróbálom.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2808) ztibor válasza quad406 (#2805) üzenetére


ztibor
senior tag

Szerintem ez folyamatos akció, múlt héten is csak vasárnapig szólt, aztán ezen a héten is csak vasárnapig van :)

(#2809) quad406 válasza ztibor (#2808) üzenetére


quad406
csendes tag

Igen, valószínűleg az lehet, de hétfőn már nullán állt a visszaszámláló. Úgy látszik időközben újraindult :)

(#2810) tDr1v3r válasza DrBubo77 (#2804) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Na kipróbáltam kettőt:

- Arabica: Espressoként (két csík) nekem túl vizes volt, de majd ki kell próbálnom édesítőszerrel is mert azt kifelejtettem (bögrébe ment és egy kortyban megittam 🤣)
- Crema di Napoli: ebbe raktam édesítőt is és a poharából fogyasztottam. Teljesen jó espresso jegyek szvsz, nem világmegváltó de iható, szerintem jobb mint a DG saját espressoja.

Nem savas egyik sem.

Pohár:


(A képen Crema de Napoli van)

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2811) DrBubo77 válasza tDr1v3r (#2810) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ezek DG kapszulák?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2812) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy a gép egyik napról a másikra semennyire nem szívja fel a vizet. Ez mitől lehet?

(#2813) tDr1v3r válasza DrBubo77 (#2811) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igen. Sima műanyag kapszula, a fólia a tetején sztem nem lehet olyan vastag mint a gyári kapszulákon, de ennyi.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2814) DrBubo77 válasza tDr1v3r (#2813) üzenetére


DrBubo77
addikt

Azért kérdeztem, mert Nespresso verzió is van fent.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2815) Viktor0610 válasza Jakesz (#2812) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vízkőtleniteni próbáltad?
Az elég sokszor segít.

Samsung Galaxy A54

(#2816) vacs válasza Jakesz (#2812) üzenetére


vacs
veterán

Szia.
Milyen gyakran szoktad vízkőteleníteni?
Most is próbáld meg, bár ha nem szív vizet, akkor nehéz lesz!

(^)(>.<)(^)

(#2817) Jakesz válasza vacs (#2816) üzenetére


Jakesz
őstag

Eddig még egyszer sem volt vízkőtelenítve, de csak tavaly szeptemberben lett véve, és nem is volt sokat használva.
Tehàt ha nem szívja a vizet semennyire, akkor a vízkőtelenítés sem oldható meg. Marad a garancia?

(#2818) Viktor0610 válasza Jakesz (#2817) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem azért próbáld meg.
Tegyél a tartóba megfelelő folyadékot (én ecet+víz kombóra esküszöm, de vannak, akik szerint a vízkőoldó, citromsav jobb), hagyd állni pár percig, majd aztán indítsd a vízkőtlenitést.
Ha nem megy, akkor szerviz, igen.

Samsung Galaxy A54

(#2819) ztibor válasza Jakesz (#2817) üzenetére


ztibor
senior tag

Szerintem is próbáld meg.
Én citromsavval már vizkőtlenítettem haver gépét amin szintén nem ment már át a víz.
citromsav a tartályban elkeverve langyos vízzel, majd kis ideig beindítod, majd hagyod pihenni mondjuk fél percet, majd megint ugyanez szakaszosan amíg be nem indul.

(#2820) Rage47 válasza tDr1v3r (#2810) üzenetére


Rage47
veterán

köszi

(#2821) Jakesz


Jakesz
őstag

Köszönöm a tippeket mindenkinek, az ecet+víz megoldotta a problémát :R
Akkor még azt kérdezném meg, hogy hosszabb távon az ecet nem okoz-e kárt a készülék belsejében, vagy érdemesebb erre a célra való vízkőtelenítőt venni?

(#2822) DrBubo77 válasza Jakesz (#2821) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én a dm-ben szoktam venni vízkőtelenítőt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2823) vacs válasza Jakesz (#2821) üzenetére


vacs
veterán

Én az euro family-ben szoktam venni, kb 10 éve megy hibátlanul a gép!

(^)(>.<)(^)

(#2824) Viktor0610 válasza Jakesz (#2821) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem az arány a lényeg. Ne legyen túl sok az ecet, akkor nincs gond.

Samsung Galaxy A54

(#2825) azbest válasza Jakesz (#2821) üzenetére


azbest
félisten

ha nem szereted az ecetet, akkor citromsav port is használhatsz, régebben tescoban lehetett kapni 100g-osat olcsón, most 419ért írja. Szükség esetén teát is lehet ízesíteni vele :D Egyébként a citromsav a fő összetevője a kávégép tisztító és kímélőbbnek reklámozott vízkőoldóknak is. A lényeg, hogy ne sósavval csináld.

#2810 tDr1v3r
de kis sunyi a weblapjuk, mindig a következő szombatig tart az akció.

[ Szerkesztve ]

(#2826) DrBubo77 válasza azbest (#2825) üzenetére


DrBubo77
addikt

Vasárnapig...

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2827) azbest válasza DrBubo77 (#2826) üzenetére


azbest
félisten

jah igen, mindig összezavar, hogy melóban olyan országokkal is dolgozok, ahol szombat a hét utolsó napja :D

(#2828) quad406 válasza tDr1v3r (#2810) üzenetére


quad406
csendes tag

Köszi a tippet is meg a tájékoztatást. Rendeltem én is, csak én egy ESE Pod csomagot. Ugye nem kellett utólag fizetni a szállítást? A rendelésnél, az oldal alján látok egy furcsaságot, hogy "Shipping Cost 8.11 Euró." Remélem ez csak amolyan informatív dolog. A számlán 12 Euró van.

[ Szerkesztve ]

(#2829) tDr1v3r válasza quad406 (#2828) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem kellett, volt egy kupon checkoutkor ami levonta a díját.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2830) Palesz191


Palesz191
aktív tag

Sziasztok!

Ha már kieceztem, vízkőtelenítő granulátummal is átmostam... és a vizet üresjáraton szépen csurgatja, de mostmár kapszulát belerakva alig bírja átnyomni, mintha nyomás nem lenne elég neki. (rendes kapszulát használok)
Kezd meghalni? Ennyi? Vagy még próbáljak valamit? (bár a gép kb 5-6 éves :Y )

(#2831) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Penny (május 18 - május 24.)
1 doboz - 2380 Ft/doboz (148,75 Ft/kapszula)
4 doboz - 1785 Ft/doboz (111,56 Ft/kapszula)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2832) lmno válasza DrBubo77 (#2831) üzenetére


lmno
őstag

Ez csak a Cortadora vonatkozik?

(#2833) DrBubo77 válasza lmno (#2832) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az ár mellett apró betűvel azt írja, hogy a fajták keverhetőek. Az zavaró, hogy a leírásban csak Cortado-t ír. :F

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2834) tDr1v3r válasza Palesz191 (#2830) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Még kaphat pár ciklus vízkőoldót, lehet csak valahol van még benne egy nagyobb darab ami torlaszol. Az sem lenne ördögtől való ha kicsit hagynád állni benne a löttyöt szvsz.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2835) Viktor0610 válasza lmno (#2832) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem, de nem szokott nagy választékuk lenni.
Legalábbis én kétszer jártam Pennyben, egyszer sem volt 3-4 fajtánál több kapszula.

Samsung Galaxy A54

(#2836) quad406 válasza Viktor0610 (#2835) üzenetére


quad406
csendes tag

Pici árak, pici kínálat. :))

(#2837) lmno


lmno
őstag

Mall.hu-n ez a 3 olasz 3-as pakkokban most elég jó áron van:

(#2838) quad406 válasza tDr1v3r (#2810) üzenetére


quad406
csendes tag

Na megkaptam én is az ESE Pod-jaimat. Az Arabic-át próbáltam és ahogy te is említetted, nem egy világmegváltó kávé, de korrekt minőség és nem savas. Remélem a többi is hasonló lesz. Viszont annak ellenérte, hogy ez egy "kóstoló doboz", sajnos az egyik fajtából nem tettek egy darabot sem a dobozba. A feketéből és a Classico-ból viszont 20-20 darabot. Szóval egy kicsit felemás érzéseim vannak. De legalább a szállítás tényleg ingyen volt és 5 munkanap alatt ide is ért. Köszi még egyszer a tippet! :R

(#2839) lmno válasza quad406 (#2838) üzenetére


lmno
őstag

Milyen ESE pod géped van?

(#2840) quad406 válasza lmno (#2839) üzenetére


quad406
csendes tag

La Piccola Piccola.

(#2841) fradi81


fradi81
veterán

Egy helyi kisboltban volt akciós áron 800ft. Az egyik mintha egyszerű kakaót innék a mogyorós az egy fokkal jobb, 3 in 1 szintű cuccok így ennyit épp megért többet nem adnék érte.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#2842) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Tesco (június 1-7.)
1 doboz - 2399 Ft/doboz (149,93 Ft/kapszula)
4 doboz - 1799 Ft/doboz (112,43 Ft/kapszula)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2843) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Bár nem Dolce Gusto Piccolo készülékről van szó, azért szerintem elfér majd a kérdésem a témában.

A legutolsó tisztítást követően a gép (Dolce Gusto Mini Me) az alábbiakat produkálja:

Benyomom a bekapcsoló gombot, amely megfelelően visszajelez, ahogy eddig. Villogás után zöldre vált. Ha ezután elhúzom a kart valamelyik irányba, akkor egy nagyon picit folyt belőle a víz, de ennyi. Utána megint villog a gomb (pirosan, ha ez számít).

A jelenséget megelőzően már voltak gondok, mert nemigen jött ki a gépből a víz, illetve azt mondanám, nagyon lassan. Ezt követően tisztítottam a tűt, de utána már a fent leírt jelenséget produkálta.

Nagy lelkesen szétkaptam a gépet, megnézni a belsejét, de semmi rendellenességet nem tapasztaltam.

Valaki tapasztalt hasonlót? Lehet orvosolni a gépet?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#2844) blg válasza P1eTr0 (#2843) üzenetére


blg
senior tag

Szoktad vízkőteleníteni? Lehet, hogy segítene rajta.

(#2845) P1eTr0 válasza blg (#2844) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Volt már, de kb. annyi, hogy átjárattam. Olvastam itt is, hogy van ennek valami "tudományos" módja. Pontosan mi a folyamat? Mert akkor szépen megcsinálom.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#2846) azbest válasza P1eTr0 (#2845) üzenetére


azbest
félisten

a mini me használati útmutatójában is van leírás.

Én úgy szoktam ,hogy citromsav porból öntök a tele víztartájba, egy rövid kávényi vizet ki is toltatok vele, hogy a belseje is ázzon. Aztán hagyom egy ideig oldódni. Itt vasas a víz, ezért besárgul egy idő után a tartály belseje, azért is csinálom így.

A kikapcsolt gép gombját kb 10 másodpercig kell nyomni (amígy zölden nem villog) bekapcsoláskor. Várni kell talán 1 percet, mire bemelegszik. Aztán a műanyag kifolyó biszbaszt (opcionális) a kapszula helyére téve, a fiókot betolva max mennyiségre tolva a tolókát melegvíz iránybe indítani a folyamatot. Így kortyonként vagy 5 deci vicet átereszt lassan, kis adagokban. Ahogy az megvan, akkor esetleg még kis vizet hozzátöltök a tartályba, majd a hideg vizes oldalra billenteni, akkor azt is átfolyatja. 2 percig vár talán ezután - addig nem veszi be az indító kart.

Utána kiöblíteni a tartályt, teletölteni sima vízzel. Majd meleg oldalon tol egy nagy öblítést, aztán hideg oldalon egy öblítést. Eközben végig villog zölden a gomb. Ha végzett a folyamattal, akkor lesz folyamatos zöld.

Lehet kapni kávégép tisztítró port vagy folyadékot, de abban is citromsav szokott lenni a hatóanyag. Szerintem 30g -os tassak akár bele is mehet egy tartályba simán. Nem hiszem, hogy kárt okozna bármiben, ha tömény.

[ Szerkesztve ]

(#2847) P1eTr0 válasza azbest (#2846) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Köszi! Időközben ugyanezt sikerült megtalálni :)

Mostmár megy szépen. Thx a segítséget. Én citromlevet használtam eddig ilyen célra, mert kb. minden koszt, és egyebet leszed, de majd lehet nézek másfajta löttyöt is.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#2848) azbest válasza P1eTr0 (#2847) üzenetére


azbest
félisten

A citromlé lehet rostos, szerves anyag tartalmú. Cukor is lehet benne. Lehet nem okoz gondot, de nem biztos, hogy jó ötlet, fűtőelem nem tudom mennyire forró. Ahogy persze tejet sem szabad átengedni így rajta, mert odaég.
A citromsav az csak tisztán a hatóanyag, vagy vehetsz direkt erre árult port vagy folyadékot is.

Egyébként pont azért kedvelem a dolce gusto gépet, mert itt a belsejében csak víz folyik, a kapszulából jön közvetlenül a kávé, így nem áll benne semmi romló, bomló dolog. Pl nespressónál, darálós asztali gépnél használat előtt érdemes átöblíteni, mert éjjel belerohad az utolsó kávé maradéka.

[ Szerkesztve ]

(#2849) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Itt is látszik az infláció.
Tesco (július 6-12.)
1 doboz - 2929 Ft/doboz (183,06 Ft/kapszula)
4 doboz - 2197 Ft/doboz (137,31 Ft/kapszula)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2850) Rage47 válasza DrBubo77 (#2849) üzenetére


Rage47
veterán

brutál
sztem nem veszek több DG kapszulát már, hacsak nem duplázzák meg a fizum valaha

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.