Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2251) fradi81 válasza Imy (#2250) üzenetére


fradi81
veterán

Csak a 'tesco'-s utánzat van akcióban 999.

moto g72, Ninebot d28e

(#2252) flegga92 válasza Imy (#2250) üzenetére


flegga92
senior tag

Kollégám ma hozott a Tescoból 4-es pakkot, 1020Ft/doboz áron. Legalabbis nekem ennyiert adta :DDD

(#2253) Imy válasza fradi81 (#2251) üzenetére


Imy
veterán

Az annyira nem kecsegtető. :D

(#2254) azbest válasza Imy (#2253) üzenetére


azbest
félisten

A szokásos 1700 forintos árhoz képest azért nem mindegy.

(#2255) r.levente75 válasza Imy (#2253) üzenetére


r.levente75
addikt

Pedig az jó ár, utángyártottak vannak ennyiért, ami szerintem nem nagyon közelíti meg az eredeti ízét. Tisztelet néhány kivételnek.

(#2256) fradi81


fradi81
veterán

Akár még instant-tejeskávéra is használható ez a gépezet :) [kép] [kép]

moto g72, Ninebot d28e

(#2257) Imy


Imy
veterán

Holnaptól a Pennyben a Jacobs kávékapszulák (espresso, lungo, cortado) 999Ft/csomag. 14db-osak. Valaki próbálta már őket, milyen, érdemes kipróbálni?

(#2258) lmno válasza Imy (#2257) üzenetére


lmno
őstag

Nekem nem jöttek be. A Cortado mondjuk hasonló, mint a gyári DG (asszem instant kávéból van az is). A Jacobs Cappuccino-nak viszont egész jó a tejkapszulája, az talán még jobb is, mint a gyári.

(#2259) b.kov válasza Imy (#2257) üzenetére


b.kov
senior tag

Mi szoktunk Jacobs kapszulát venni. A cortadoból szerintem jobb a gyári, de a presszó teljesen vállalható, szeretjük.

(#2260) lac14548


lac14548
aktív tag

SPAR/Interspar

08.13.-08.19.-ig

Dolce Gusto kapszula 3+1 akció
1199.-

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2261) Bubaaa válasza lac14548 (#2260) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

:R :R :R

(#2262) Imy válasza lac14548 (#2260) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, ezt nem is vettem észre, inkább maradok a DG-nél, Jacobsot nem próbálom ki.

(#2263) Viktor0610 válasza lac14548 (#2260) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mintha a Sparunkban nem láttam volna ilyen áron kapszulákat. :F
Hétvégén elnézek majd egy Intersparba, hátha. :D

Samsung Galaxy A54

(#2264) lac14548 válasza Viktor0610 (#2263) üzenetére


lac14548
aktív tag

Nem néztem a kivételeket, hogy esetleg melyik boltban nem érvényes az akció.
Itt ellenőrizheted:
https://www.spar.hu/ajanlatok/spar-ujsag-08-13-?p=15

utolsó oldal

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2265) fradi81


fradi81
veterán

Holnaptól tesco 1049/ 4 doboztól

moto g72, Ninebot d28e

(#2266) fradi81


fradi81
veterán

Most már többnyire ezzel használom saját kávéval töltve, a bal oldali zöld tetővel jól működik a MiniMe, a másik hajlamos felragadni.

moto g72, Ninebot d28e

(#2267) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Valakinek nincs 15%-nál nagyobb kuponja a weboldalra? Boundi Trio-ra hajtanék, de eddig csak 960 Ft körüli árra sikerült letornázni. Szerencsekerék szerint létezik nagyobb kupon is. Azért kérdezem, mert minden kupon egyforma, hátha valakinek beadta már, vagy látta neten esetleg. Köszi!

(#2268) lac14548


lac14548
aktív tag

Interspar

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2269) r.levente75 válasza lac14548 (#2268) üzenetére


r.levente75
addikt

De jó köszi az infót. Már nagyon vártam valami akciót!🙂

(#2270) Rage47 válasza lac14548 (#2268) üzenetére


Rage47
veterán

Ez tuti csak Interspar? Sima Sparban nincs?

(#2271) Viktor0610 válasza Rage47 (#2270) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az lehet, hogy van, de a választék kb. nulla szokott lenni.
Persze, ha neked pont azok kellenek, akkor nyilván ez nem probléma. :D

Samsung Galaxy A54

(#2272) CptAdamica válasza lac14548 (#2268) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszi, kb 1,5 hónapja várok egy akcióra és pont most lesz, amikor váltok darálós főzőre. :D

Megyen!

(#2273) Viktor0610 válasza CptAdamica (#2272) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hamar feladtad. ;]

Samsung Galaxy A54

(#2274) CptAdamica válasza Viktor0610 (#2273) üzenetére


CptAdamica
veterán

Itthon már csak cortado van, azzal próbálom kihúzni, amíg megérkezik a gép. :D Múltkor már csillogó szemekkel néztem spárban a kínálatot. :D

Megyen!

(#2275) Rage47


Rage47
veterán

Holnaptól Penny akció, és ma amúgy vettem Tescóban Starbucks Toffee Nut Latte kapszulát, az is akciós, 1200 körül volt.

(#2276) smilix


smilix
csendes tag

Sziasztok! Dolce Gusto oblo készülékünk van, 10 hónapos a kb., de még csak kb 40-50 kapszulányi kávét főztünk benne, viszont ma reggel elkezdett olyat produkálni, hogy folyik ki normálisan a nyíláson a kávé ahogy eddig, viszont a kapszulatartó felső részénél a víz is folyik ki mellette, enyhén fröcskölve. Mi lehet a gond? Természetesen eredeti kapszulát használunk ugyanúgy ahogy eddig is.

(#2277) r.levente75 válasza smilix (#2276) üzenetére


r.levente75
addikt

Egy vízkőtelenítés?

(#2278) lac14548


lac14548
aktív tag

Auchan 11.05-11.-ig;

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2279) lac14548


lac14548
aktív tag

Interspar 11.12.-től:

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2280) azbest


azbest
félisten

a tesco-kban is akció van nov 18-áig. 1433 a darabár, de 3+1 akcióban 1075

(#2281) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
ha unjuk már a DG saját kapszuláit, mit ajánlotok? A LIDL-s volt már, nem tudom, hol kapni még olyat, ami nem erős kávé, inkább kapucsínó (szeretjük pl. a flat white-t, és a cortadot) jellegű, és egy kapszulás, és megéri?, 1000 Ft körül / 16 kapszula?

(#2282) azbest válasza RAiN91 (#2281) üzenetére


azbest
félisten

Az egy kapszulás tejes dolgokra gondolsz? Azok lényegében 3 in 1 instant keverékek.

Igazi kávéből azért van sokféle. Én ilyeneket is szoktam [link]
Bár ahogy látom van káve + tejes kapszulás is starbucks [link]

Nem inkább arról van szó, hogy olyan boltba szoktál járni, ahol csak 2-3 féle eredeti kapszula van? Kis boltokban nem szokott lenni kínálat. Én amikor válogatni akarok akkor tesco extrában szoktak keresni akciós időszakban, mert ott általában a legtöbb változat van.

[ Szerkesztve ]

(#2283) Rage47 válasza RAiN91 (#2281) üzenetére


Rage47
veterán

Aldiban szokott lenni pl. Café au Lait, az sem rossz.

(#2284) RAiN91 válasza Rage47 (#2283) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszi, az is volt már, az is bejött, csak szeretnék mindent kipróbálni.

azbest: igen az egykapszulásra, mert a két kapszulás ugyan annyiba kerül, de legalább fele annyiszor ihatok belőle. Az eredeti DG kapszulákat mind kipróbáltam, a Starbucks-ot nem még, bár az csak 12 kapszulás. (napi szinten elmegy 1-2 kapszula, azért is fontos az ára)
Még a SPAR-ban és az AUCHAN-ben nem voltam, talán nekik is van saját kapszula.

(#2285) Rage47 válasza RAiN91 (#2284) üzenetére


Rage47
veterán

Auchannak is van, Spart nemtom.

(#2286) azbest válasza RAiN91 (#2284) üzenetére


azbest
félisten

Múltkor jobb hijján hoztam egy tescosat is. Elment egynek, de az akciós árral nem versenyezhet.

Plusz külön figyelni kellett rá, hogy kézzel összenyomva tartsam induláskor a fedelet, mert az utángyártott kapszulában nincs alapból akkora légnyomás, ezért nem simul úgy rá és hajlamos visszafolyni a víz. Ha már nyomás alá került, akkor már odaszorítja és nem folyik....

(#2287) r.levente75 válasza RAiN91 (#2284) üzenetére


r.levente75
addikt

Müllerbe nézted?

(#2288) Muerte68 válasza r.levente75 (#2287) üzenetére


Muerte68
addikt

A Müller olcsó viszont nagyon gyenge, nem ízre hanem erősségre

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2289) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nálam is ugyanaz amit fentebb írtak, csak piccoloval illetve nem mindegyik kapszulával.

Az eredetivel fasza, viszont alkalmanként dobunk be jacobs kapszulát is, amivel eddig egyszer volt gond még tavaly valamikor, de ezt betudtam egy hibás kapszulának. Azóta viszont 4ből 4x miután a fél kávé lefőtt elkezd folyni a víz a kapszula körül és ömlik ki. Eredeti kapszulával továbbra is jó, viszont mi történhetett hogy eddig jacobsal jó volt, most meg hirtelen nem?

(#2290) Rage47 válasza DeathAdder (#2289) üzenetére


Rage47
veterán

Jacobs nekem régen sem volt 100% Igazából mindegyikkel van valami, vagy szorul, vagy nehezebben lehet lecsukni, stb. Az eredeti a legfluidabb eddig.

(#2291) DeathAdder válasza Rage47 (#2290) üzenetére


DeathAdder
veterán

Akkor csak a kapszulával lehet a gond nem a géppel.

Létezik olyan hogy kilyukasztják hogy könnyebben follyon le?
Ilyennel találkoztam most hogy próbálok utánaolvasni, de nem volt kifejtve így nem nagyon értem hol kellene lukasztani, hogy könnyebben átfollyon :F

(#2292) Rage47 válasza DeathAdder (#2291) üzenetére


Rage47
veterán

Ezt nem vágom. Minek kéne kilyukasztani, hiszen a gép lyukasztja? Egyszerűen a nem "eredeti" kapszulák nem annyira precízek általában, persze itt is vannak eltérések, valamelyik márka tök jó.

[ Szerkesztve ]

(#2293) DeathAdder válasza Rage47 (#2292) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én sem értettem hol és mit kell lyukasztani :N mindegy akkor ez még el lesz így használva aztán a továbbiakban csak eredeti kapszula lesz véve

(#2294) azbest válasza DeathAdder (#2291) üzenetére


azbest
félisten

Nekem az a megfigyelésem, hogy a gyári kapszulában jellemzően túlnyomás van - dudorodik a teteje.Így szorosan rásimul a lyukasztó tappancsára.
Valamint a fólia rajta vastag és nem szakad, amikor a tűvel beleszúr, akkor jól tartja a nyomást.

Az utángyártottban meg alacsony a nyomás, inkább horpadt, nem préselődik úgy oda. Így a tű mellett könnyebben elkezd melléfolyni, mintha odacuppanna a műanyag lapra.
Amikor kíváncsiságból vettem egy doboz tescós utángyárottat, akkor induláskor kézzel jobban összeszorítottam a mini me (mint a picolo) billenős fedelét.

Mondjuk ha eleve gyenge a fólia és szakadós, akkor alapból simán visszafolyhat mellette a lyukon a víz, bele a gép belsejébe. Esetleg ha régebbi gép, talán tompább már a tűje és azért nagy a lyuk.

Bár a jacobsból régebben vettem párszor. Az eleve mintha magasabb nyomást csinálna. Szusszan egy nagyot meginduláskor.

Egyébkétn a 2-3 havonta akciós eredeti sem drágább, mint az utángyártottak. Szóval nem is nagyon éri meg, csak akkor, ha nincs semmi akció és elfogyott minden. Bár olyankor meg coop-ból veszek eredetit egy dobozzal 1400 forint körül, abból az 1-2 fajtából, amit tartanak.

[ Szerkesztve ]

(#2295) DeathAdder válasza azbest (#2294) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jó megfigyelés, és tényleg így van, nézem a kapszulákat :K

De akkor ezentúl marad az eredeti :) Nem az ára miatt van nem csak eredeti véve, hanem mert itthon nagyon szeretik a jacobsot, van vendég is akinek messze az a legjobb, árban meg azt hiszem nincs is különbség (lehet talán még drágább is?), mindenesetre ezt jó volt megtudni :R

Nagyobbat szusszan a jacobs igen, de egyáltalán nem dudorodik mint az eredeti, hanem be van esve és lötyög, míg az eredeti domború úgy feszíti a nyomás.

(#2296) azbest válasza DeathAdder (#2295) üzenetére


azbest
félisten

Amúgy nézd meg a tűnél, hogy nem szennyezett vagy vízköves-e, mert akkor lehet nagyobb lyukat szakít, mint az ideális. Elvileg a tű a tappancsal egyben ki is pattintható, van elől egy nyílás amivel a reteszt ki lehet engedni és akkor akár jobban meg is tisztítható, ha szennyezett. [link]

Pár csepp víz néha azért kijön nekem is, bár lehet attól is függ, hogy mennyit várok mielőtt betűzés után elindítom a főzést, ha előbb teszem be és 1 perc kell míg felmelegszik, akkor lehet közben a gyári kapszulából is elszökik a túlnyomás.

[ Szerkesztve ]

(#2297) DeathAdder válasza azbest (#2296) üzenetére


DeathAdder
veterán

Most jutottam oda, hogy megtisztítsam, illetve ez nagyon jó praktikának tűnik, hogy betűzés után azonnal indítom, így most egyáltalán nem is folyt ki :N Köszi hogy írtad :)

(#2298) azbest válasza DeathAdder (#2297) üzenetére


azbest
félisten

Kíváncsiságból kivettem már a diffuser párnát megnézni, hogy mennyire tiszta belül. Igaz, már a vízkőtelenítés után. Most nem citromsavval, hanem tasakos vízkőoldóval próbáltam.
Szóval teljesen tisztának tűnt belül, csak a külső karimáján kellett egy kis vízkövet letörölnöm a gumírozott felület pereméről. Ez még az áttörölgetés előtt készült kép. Ja és egy fogpiszkálóval simán ki tudtam nyitni a tappancsot és kézzel kiemelni utána.

[ Szerkesztve ]

(#2299) Samen80


Samen80
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.1éva már hogy nem volt használva a gép,szerettem volna rajta főzni egy kávét,de sajna nem jött le semmi csak zúg.Kis tűvel megpiszkáltam a tűt ami ki szúrja a kávét,de sajna továbbra is csak zúg és nem jön semmi.Valakinek ötlet esetleg?
Előre is köszönöm!

(#2300) Viktor0610 válasza Samen80 (#2299) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vízkőtlenítés. Szerintem.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.