Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2301) Samen80 válasza Viktor0610 (#2300) üzenetére


Samen80
csendes tag

Az addig rendben,de ha nem jön ki víz,akkor hogyan?

(#2302) Viktor0610 válasza Samen80 (#2301) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bár nem értek hozzá, de ha vízkőtlenítesz, akkor ki fog jönni a víz. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#2303) Samen80 válasza Viktor0610 (#2302) üzenetére


Samen80
csendes tag

Én tényleg nem értek hozzá,de egy deka vízet nem szív fel,akkor hiába rakok bele vízkő oldót,nem fog végig menni rajra.Vagy tévedek?
Egyébként köszönöm,h segítesz! :R

(#2304) Viktor0610 válasza Samen80 (#2303) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Majd azbest kiokosít minket. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#2305) Samen80 válasza Viktor0610 (#2304) üzenetére


Samen80
csendes tag

Rendben,meg várom még ír!
Köszönöm még egyszer,hogy ilyen gyorsan válaszoltál!

[ Szerkesztve ]

(#2306) azbest válasza Samen80 (#2305) üzenetére


azbest
félisten

Mivel régen volt használva, esetleg nézd meg a tartály alján a szelepet, hogy nincs e beragadva. Hogy abból egyáltalán képes -e vizet kiszívni.
Nézd meg a gép hátulját, a tartály alatti víz bemenetnél, hogy nincs -e szennyeződés.

Ha ott gyanús, akkor esetleg próbáld meg azt, hogy vízzel töltött tartályban feloldol citromsav vagy vízkőoldó port és úgy hagyod pár órára a gépbe állítva. Úgy talán kioldja a bemenet felőli vízkövet. Én egyébként így szoktam kezdeni a normál tisztítást is, mert itt nagyon vasas a víz és befogja a tartályt idővel.

Utána pedig valahogy úgy kéne eljárni, mint első beüzemelésnél (nekem úgy hangzik, mint a normál tisztítás program indítása egyébként). Azt hiszem talán akkor sem sima bekapcsolás volt. Azt írja mind a mini me és a piccolo füzete is, hogy a kikapcsolt gépet úgy kell bekapcsolni, hogy kb 30 másodpercig folyamatosan nyomva tartod a gombot. Akkor elkezd villogni. Utána kb 1 percig várni kell, míg előmegelíti a gép magát. S ekkor a meleg állásba állítva (mini me esetén a legnagyobb adagra tolva) egy nagy edénybe lehet próbálni tolni az anyagot.

Utána megint várni kell egy percet és hideg állásra téve folyatni (ha kell előtte pótolni a tartály vizéből). A mini me okosabb, az tudja mennyit akar átfolyatani, amíg anniy nem ment át, addig nem folytatja.

Aztán egy perc szünet után sima tiszta vizzel töltött tartállyal megismételni a megleg majd a hideg átfolyatást.

Itt vannak letölthető manuálok: [link]

Ha picolo vagy mini me, akkor jó tudni, hogy van hozzá való tű a víztartály mögött egy kis tartóban :D Az pont bele való a tűbe.

Ahogy nemrég írtam, az a tappancsot, ami a tűt is tartalmazza a fiók kihúzása után könnyű levenni. Csak szemből a jól látható kerek lyukon finoman egy fogpiszkálóval kell benyomni és kiengedi a tappancsot, amit kézzel akkor már simán le lehet emelni. A visszatétel pedig csak finom visszanyomással megy, bepattan a helyére. Szóval ott is lehet ellenőrizni, hogy nincs-e valami darabos cucc benne.

[ Szerkesztve ]

(#2307) Samen80 válasza azbest (#2306) üzenetére


Samen80
csendes tag

Szia
Köszönöm a válaszod!
Azt a szelepet ami hátul van,hogy tudom megnézni,h nem szorul e?Közben látom,hogy kell megnézni.Ki fogom próbálni!
Amit a végén írtál,azt sikerült megcsinálni,ott nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#2308) r.levente75 válasza Samen80 (#2299) üzenetére


r.levente75
addikt

Egy pohárba tegyél ki vizet 2 hétre. Nézd meg mennyi vízkő rakódik rá. ezt szorozd fel 26, egy év alatt biztos, hogy vízköves a teljes rendszer.

(#2309) Samen80 válasza r.levente75 (#2308) üzenetére


Samen80
csendes tag

Köszönöm,biztosan ez a gond.

(#2310) Samen80


Samen80
csendes tag

Srácok köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!Citromsav segített! :R

(#2311) dik


dik
őstag

Nyilván elment az újdonság ereje mint várható volt a családban. Már vagy közel éve nem volt bekapcsolva a masina. A maradék kapszulák is kuka rég lejárt a szavidejük. :D Télen azért jó esik így venni kellene új kapszulát(forró csoki a családban csak azért volt nem kávézik senki :) ). Esetleg nem látott valaki valamerre akcióban?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2312) lac14548


lac14548
aktív tag

Auchan 2020.12.17-24.-ig

A Spar-ban 1099,- a 3+1 ugyanez időszakban

[ Szerkesztve ]

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2313) r.levente75


r.levente75
addikt

Coopban 3+1 akció!!!
1090.-
Dec.23-ig

(#2314) lac14548


lac14548
aktív tag

SPAR 2021.01.02-01.06.-ig
3+1
1099,-

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2315) Rage47 válasza lac14548 (#2314) üzenetére


Rage47
veterán

:R

(#2316) mastodon


mastodon
aktív tag

Újratölthető kapszulát keresek nespresso félét. Kétféle van:
- cserélendő fedeles (fóliás) műanyagból, ahol mindig új fedőfóliát kell feltenni pl.: Alchemy Bar Goods, CAPMESSO Reusable Espresso Capsules
- fémből, fémfedeles pl.: i Cafilas Stainless Steel Refillable Coffee Capsules
Milyen tapasztalatok vannak ezekkel itt?

(#2317) Muerte68 válasza mastodon (#2316) üzenetére


Muerte68
addikt

Nekem műanyag rácsukòs tetejű van kaptam a géppel együtt akitől vettem adta hozzá.
Működik meg minden de a kávé meg se közelíti a rendes kapszulást bárhogy is próbáltam ráadásul utána mosogatni kell vagyis pont a lényeg veszik el a gyors jó kávé
Lesz vele kínlódós közepes
Akkor inkább egy hagyományos kávéfőző
De persze te tudod
A fém biztos masszívabb de a műanyag is működik

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#2318) mastodon válasza Muerte68 (#2317) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi, pont ezt írták a külföldi fórumokon is. Hogy csak a nagyon jó újratöltetőek közelítik, de nem érik el a kapszulás minőségét, mert híg a kávé. Keresem a legvállalhatóbb újratölthetőt.

(#2319) fradi81


fradi81
veterán

Tesco

moto g72, Ninebot d28e

(#2320) Imy válasza fradi81 (#2319) üzenetére


Imy
veterán

Ezt akciós ujságban nem látom, de jó lenne ha lenne, szerintem én ma kimegyek, és megnézem.

(#2321) lac14548


lac14548
aktív tag

SPAR Starbucks kapszulák 3+1
1124,- / doboz
01.14-20.-ig

[ Szerkesztve ]

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2322) lac14548


lac14548
aktív tag

A Tesco-ban meg a Dolce Gusto kapszulák vannak 3+1 akcióban
1079,- / doboz
szintén 14.töl 20.-áig

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2323) Rage47 válasza lac14548 (#2321) üzenetére


Rage47
veterán

csak a 66gr-osok :(

(#2324) Viktor0610 válasza Rage47 (#2323) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez mit jelent?
Hogy kevesebb kapszula van a csomagban?
Azt tudom (gondolom azért mert ez Sztárbáx :DDD ), de így is jobb az ár, mint az eredeti.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2325) Rage47 válasza Viktor0610 (#2324) üzenetére


Rage47
veterán

Csak Espresso
Tescónál is utálom, hogy grammra pontosan meghatározzák, melyek az akciósak.

[ Szerkesztve ]

(#2326) Viktor0610 válasza Rage47 (#2325) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ja! Értelek.

Ma láttam a Sparban az akciót, de mivel most tankoltam fel kapszulákból, így nem nagyon foglalkoztam vele.
De igen, belegondolva kicsi volt a választék.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2327) azbest válasza Viktor0610 (#2324) üzenetére


azbest
félisten

amúgy szerintem a starbucks is "eredeti", mert a kapszula kialakítása egyezik a simákkal és a hivatalos oldalon is kaphatóak. Ez egy plusz ízcsalád. Amúgy nem rosszak, változatosságnak kifejezetten jók. Azt mondjuk nem tudom, hogy a starbucksban milyen a kávé, pláne, hogy a sokat szidott amcsi hígkávéként milyen lenne :D

Valamikor kell nekem is akkor a napokban beszereznem utánpótlást, mert megint kezdek kifogyni.

#2323 Rage47
van amelyik hosszú kávéban sincs több. Az extra erősekbe szoktak nagyobb adagot tenni. A tejporos instantkávé kapcsulákhoz meg nem érdemes hasonlítani, mert az másképp működik.

[ Szerkesztve ]

(#2328) Viktor0610 válasza azbest (#2327) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, szerintem is eredeti.
A nem gyári kapszulák felismerhetőek.

Samsung Galaxy A54

(#2329) lac14548


lac14548
aktív tag

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2330) azbest válasza lac14548 (#2329) üzenetére


azbest
félisten

óó, azt hiszem már későn mondom, de úgy láttam az itteni sparban sem csak az espressókra vonatkozott az akció, csak elfelejtettem beírni :B

(#2331) jack B.


jack B.
csendes tag

Sziasztok,

a Piccolóm valahol ereszti a vizet. Először gumigyűrű cserével kezdtem a gép alján, az nem segített. Majd felfedeztem, hogy a tartályt valahol megette az idő, mert ha kiveszem tele vízzel, kifolyatja kis idő alatt az összeset magából. Így hát azt hittem, megvan a ludas: vettem új tartályt hozzá.

Összeraktam a gépet, örültem a fejemnek, erre látom, megint tiszta víztócsa alatta minden.

Van ötletetek esetleg? Vízkőmentesítő program is megvolt. :(

(#2332) Tartarus válasza jack B. (#2331) üzenetére


Tartarus
csendes tag

Szia!
Az ő videó között nézelődj, hátha segít valamelyik -> [link]
Egyik csővel is lehet gond, repedt bojlerrel is.. Akárhol, csak akkor látod, ha burkolat nélkül teszteled. Légy elővigyázatos, áramütés és forrázás veszélye is fenn áll! Szóval ha nem szeretnél rizikózni vidd szervizbe.

(#2333) jack B.


jack B.
csendes tag

Köszi szépen, ezt csekkolom. :R

(#2334) Met


Met
nagyúr

2019 márciusi gép engedi a vizet a kapszula pereménél.
A kapszula tálca mellett szivárog a víz.
A kávé nem kevesebb, nyomásvesztés nincs mert pukkan amikor felnyitom miután végzett.
Volt használva tölthető kapszulával, azzal is és gyári kapszulával is csorog.
Ezt lehet javítani?
Garit nem tudom, nincs meg még a papírja, most két év van írva az Euronicsban (azt se tudom hogy hol lett véve).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2335) azbest válasza Met (#2334) üzenetére


azbest
félisten

A kapszula felöl vagy a rá lapuló párna felett szivárog?
Azért kérdem, mert az a párna akár egy fogpiszkáló segítségével kinyitható, kivehető. [link]
Ott látszik, hogy nincs -e benne valami szennyeződés, vízkőlerakódás, ami esetleg dugulást okoz, ami miatt túl nagyra nő a nyomás és máshol is kifolyik.

Ha a kapszulánál folyik, akkor a kapszula lyukasztó tűt is érdemes ellenőrizni, nem tompa-e. Nem szakítja-e fel a kapszulát csúnyán.
Egyébként használat után érdemes legalább addig várni a kinyitással, amíg újra zöldre vált a lámpa, mert ha azonnal felnyitod, akkor a kapszulában lévő nyomás a tű által csinált lyukon kispricceli a vizet felfelé.

(#2336) Met válasza azbest (#2335) üzenetére


Met
nagyúr

Hmm, azt hiszem amikor kinyitottuk a párnán nem láttunk vizet.
Este megnézem, a tűt is. De a tölthető kapszula szilikon és van rajta luk, abba mindig sikerült beletalálni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2337) r.levente75 válasza azbest (#2335) üzenetére


r.levente75
addikt

De jó kis videó. Nem tudom, hogy az összefoglalóba esetleg be tud-e kerülni, ha még nincs benne!

(#2338) vtechun válasza Met (#2334) üzenetére


vtechun
veterán

Én mindig tölthető kapszulával főzök. Profi őrlővel otthon, frissen őrölt kávéval. Nálam is megfigyelhető (olykor), hogy fő a kávé szépen, aztán egyszer csak hallok egy szellentést, és elkezd folyni a tiszta víz máshol is. Ezt mi okozhatja?

arra gondoltam, hogy a régóta való használat miatt már nem feszül fel a kapszula teteje annyira, mint fénykorában.

A napokban vettem egyébként 2000 forintért egy piccolo-t, amit alkatrésznek kínáltak, mert folyt belőle a víz. Vettem bele 900 forintért egy tömítést a víztartályhoz, de mint kiderült nem ott eresztett :) Hanem a kazánból kijövő csőnél - ezt támasztotta alá az is, hogy csak főzés közben - értsd: nyomás alatt - folyt.. Azt fél centivel megrövidítve, visszacuppantva a helyére újra tökéletes. Jó lesz a hétvégi házba :)

[ Szerkesztve ]

(#2339) Met válasza vtechun (#2338) üzenetére


Met
nagyúr

Nem tudom.
Kiszedtem azt a bigyót amit a videóban mutatnak.
A tűben van némi vízkő,
Kap egy vízkőtelenítést a gép is meg az a bigyó, csak nincs otthon vízkőoldó ami jó kávégéphez.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2340) azbest válasza Met (#2339) üzenetére


azbest
félisten

Citromsav por is jó feloldva, csak érdemes állni hagyni kicsit. Úgy szoktam, hogy előbb a tartályban hagyom állni, legalább leoldja arról is belül a lerakódásokat. Aztán közepes adag vizet áteresztek, hogy a csövekbe is bekerüljön és fél órát-órát legalább hagyom. Aztán indítom el a tisztító programot (az automata gépnél ez szofisztikáltabb, lassan szürcsölős, két körös, manuálisnál egyszerűbb, ahogy olvastam).

Talán 130 forint körül lehet egy 100 grammos zacsi (pl tescoban). Úgy fél csomaggal simán feloldok a tartályban... nem sajnálom :D

[ Szerkesztve ]

(#2341) fradi81 válasza vtechun (#2338) üzenetére


fradi81
veterán

Akkor van értelme átállni őrölt kávéról szemesre és magamnak darálni, egy akármilyen 5ezer forintis darálóval?

moto g72, Ninebot d28e

(#2342) vtechun válasza fradi81 (#2341) üzenetére


vtechun
veterán

azt nem tudom az 5 ezres daráló mit tud, de nekem Graef CM 702-esem van, jelenlegi ára kb. 35000 ft. Ezzel perfekt. Viszont, ha most vennék, akkor lehet Tchibo darálót vennék - egyszerűen csak a több funkció miatt. Minőségben nem tudom milyen lehet a Graefhez képest.

(#2343) Tartarus válasza Met (#2339) üzenetére


Tartarus
csendes tag

Ha van a közeledben DM -> [link]
Ez is citromsav.

(#2344) Met válasza Tartarus (#2343) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, ez van tervben :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2345) Rage47


Rage47
veterán

Nekem ez új, Tescóban láttam.

(#2346) vtechun válasza vtechun (#2338) üzenetére


vtechun
veterán

Tegnap megint vettem 3000 forintért egy Piccolot :) aztán fogtam a víz tartály és a készülékház közötti tűt, aztán beledugtam a kiszúró kifojó tűbe. Ennyi. Kész is :)

(#2347) batazs


batazs
csendes tag

Sziasztok, a karácsonyra vásárolt dolce gusto (kacsa) kávéfőzőben bent ragadt a kapszula adagoló/tartó. Szerintem 20 adagnál többet nem főztünk le..sajnos a számlát nem találom. Van megoldás a problémára? Köszönöm!

(#2348) AndrewBlase válasza batazs (#2347) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Volt korábban ilyesmi probléma itt.

Miért mindig én???

(#2349) fradi81


fradi81
veterán

Vettem egy kézi darálót hogy kipróbálhassam a szemes kávét is, és a tartójába pont beleillik a fém kapszula így egyből oda hullik a frissen őrölt :D

moto g72, Ninebot d28e

(#2350) vtechun válasza fradi81 (#2349) üzenetére


vtechun
veterán

Milyen daráló ez pontosan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.