Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beyruth82


beyruth82
veterán

Kiváló öszeállítás bár én a foldot nem tettem volna be mint ajánlott telefont.Semmilyen tekintetben nem ajánlható szerintem koncepció telefon jellege és ára miatt.

(#2) joey04


joey04
titán

Csúcskategóriában szerintem Apple iPhone 12 Pro Max, Samsung Note 20 Ultra és Xiaomi Mi 10 Pro a jó vétel, meg a Fold 2, ha valami különleges kell.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) Hallosz


Hallosz
senior tag

Köszönet a remek összefoglaló cikkért.

Mert lakni, muszáj.

(#4) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Érdekelne, honnan szedtétek a Sony Xperia 5 II árát, mert ennél csak olcsóbban találom, mi több, az általatok megadott árba még az Xperia 1 II 5G is belefér... Ha vki nagyon ügyes, még egy wireless Sony headphone-nal is gazdagabb lehet, ami ugye tovább csökkenti az árat.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#5) Bog válasza sh4d0w (#4) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Sony center elég hivatalos? [link]

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#6) sh4d0w válasza Bog (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nézd, az általatok megadott ár £913-ra jön ki. A Sony oldalán £799, ha meg operátornál veszem, akkor 665.

https://www.coreinfinity.tech

(#7) Bog válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Akkor kérlek vitatkozz a Sony hazai képviseletével.
Nem is értem, hogy mi a problémád, a Sony itthon ennyiért adja és pont.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#8) vdavid33


vdavid33
csendes tag

Ki.aszottul szomorú hogy a beszerzésről is kell írni, főleg annak fényében, hogy egyes gyártók az egyébként már európában máshol kapható telefontípust egészen véletlenül sem hozzák be. Amikor pedig egy ügyfélszolgálaton próbálsz érdeklődni, mert inkább vennél hivatalos forrásból még akkori is ha esetleg várni kell kicsit, úgy ráznak le mint eb a szarát....

(#9) Viktor0610 válasza vdavid33 (#8) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha nem dőlt volna be most a Turbado, szerintem nem esett volna szó erről.
Bár a Xiaomi hozzáállása a magyar partnerhez tényleg "furcsa".

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#10) vdavid33


vdavid33
csendes tag

és én még nem is xiaomi-re gondoltam....

(#11) gyerecske válasza Bog (#7) üzenetére


gyerecske
senior tag

Sony Xperia 5 II teszt várható a közeljövőben?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#12) Mr.Silkó válasza gyerecske (#11) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Konkrétan választ kapsz a kérdésre, ha elolvasod figyelmesen azt a cikket, amihez egyébként hozzászóltál: ;)

"Ezt a terméket gyakorlatilag AliceWake és Bone123 beszavazta az ajánlóba, ugyanis már teszteljük javában és meglepően pozitív az összkép."

On: Jó kis összefoglaló lett. Részemről egy Apple Watch SE-t szereztem be még a megjelenésekor a cikkben szereplő kiemelt javaslatok közül, nyilván nem is bántam meg, mondjuk az ellenkezője lepett volna meg. A 12 mini is nagyon guszta kis szerkezet lett, de persze a kevésbé (almás) márkafanatikusoknak is van jópár kedvező ajánlat a fenti listában. Aztán reméljük 2020. lassan tényleg véget ér minden nyűgjével együtt. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Viktor0610 válasza Mr.Silkó (#12) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Aztán reméljük 2020. lassan tényleg véget ér minden nyűgjével együtt. :) "
Ebben 10000000% biztos lehetsz, és nem csak remélhetőleg. 2020.12.31. 23:59:59 után visszavonhatatlanul véget ér az év. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#14) Mr.Silkó válasza Viktor0610 (#13) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Erről ez jut eszembe:

Bocsi :B

[ Szerkesztve ]

(#15) kutyek


kutyek
senior tag

Jó cikk! Egyetlen dolgot hiányolok a bevezetőből: egy rövid szösszenetet az 5G mibenlétéről, előnyeiről-hátrányairól... szerintem az átlagos vásárlók esetében ez a képesség jóval hangsúlyosabb pozícionáló / differenciáló tényező most, mint amit a valós (középtávú) lakossági hasznossága indokol. A személyes véleményem az, hogy jelenleg az 5G felára még jóval nagyobb, mint amennyit a mindennapokban ér (én egyelőre még a 3G hálózatválasztásnak is több előnyét érzem, mint hátrányát, persze ez már nem feltétlenül általános).

[ Szerkesztve ]

(#16) janeszgol


janeszgol
félisten

Nagyon jo cikk, nagyon jo osszeallitas. En orultem, hogy be mertetek tenni pl a Fold 2-t is. Az atlag felhasznalasra (digitalis oktatas, hivas, foto es video atlag minosegben, net) a 40 ezres hatar is megfelelo lehet. Pl en ebben az ar kategoriaban nagyon szeretem az Alcatel termekeit, de a Honorokat is.
Aztan az igenyek novelesevel emelkedhet a vegosszeg.

En is irommel lattam a Sony 5 II-t. Latszik, hogy a ceg vizsgalja az igenyeket. (Visszater(het?) a kompakt szeria is!) Ez egy jol arazott telo a cegtol, jo felszerelessel.
Aminek meg orultem, az az Asus telefonok. Nos es akkor a lenyeg.

Szamomra a 2020-as ev gyartoja az Apple a dupla batorsagert: iSE 2020 es i12 Mini. Illetve a legjobb kameras mobilt is ok hoztak (Pro Max). Videoban evekre elhuzott a tobbiektol.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) janeszgol válasza Mr.Silkó (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Igazabol en meg mindig 2015 isten tudja hanyadik honap masodikat irom, annyira nem volt valtozas az eletemben. Sokan fogadkoznak, de kevesen valtoztatnak is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) doooo válasza Mr.Silkó (#14) üzenetére


doooo
veterán

Nem volt erőm megkeresni, és belinkelni ide... szóval örülök, hogy valaki megtette. Kedvenc mémem az idei évből. :DDD

(#19) #40047616


#40047616
törölt tag

Elírás a cikkben: Oneplus 8t nem snapdragon 855 hanem 865.

(#20) Luck Dragon

Vártam már , :R
Úgy látszik hogy jól választottam mert mind a kettőn készülékem a listán van .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) Aryon87


Aryon87
félisten

Jó cikk lett, de a P40Pro és a Mate40Pro-t is simán be lehetett volna rakni az ajánlóba annak ellenére is, hogy nem rendelkezik a GMS csodával. + a Xiaomi Mi10T variánsok egyike is bőven beillik a képbe. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#22) joey04 válasza gyerecske (#11) üzenetére


joey04
titán

:W

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) neverwinter1 válasza joey04 (#2) üzenetére


neverwinter1
újonc

+1 én is így gondolom! Ez egy remek, ajánlott trió, gyakorlatilag 0 kompromisszummal! :R

(#24) hemaka


hemaka
nagyúr

A 100-150 ezres savban meg ott a realme 7 pro, volt par napig nalam egy rossz szavam nem volt ra pedig 11 pro mellett hasznaltam parhuzamosan. Oled, a fo kameraja hozza nappal azt amit a 11 pro, az a sebesseg meg amivel feltoltodik a mobil, full respect. 😂 A nagyobb frissitesu kijelzo es az 5G ebben a kategoriaban amugy sem jatszik.

(#25) telefonmágus


telefonmágus
senior tag

A Z Fold2 mondjuk tényleg jó kis telo lett,nálam No.1

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#26) Ádám16


Ádám16
addikt

A franc vigye el, hogy így elszálltak az árak.
Öröm az ürömben, hogy egy középkategóriás mobil mellett már nem sok kompromisszummal kell együttélnie egy átlag usernek.

Az idei év mobilja nálam egyértelműen az i12 mini. Hiánypótló cucc.
Emellett jogosan szerepel mellette az Xperia 5 mk2. És az DS-es, nem úgy, mint a nagyobb tesója az EU-ban. Annyi a baj vele, hogy nem elég kompakt. Ha már kompaktnak hirdetik, lehetne ettől is kisebb.

(#27) Essentials válasza Aryon87 (#21) üzenetére


Essentials
aktív tag

Szerintem nincs keresnivalója az általad említett keszülékeknek egy magyar telefonajánlóban, mivel a "GMS csoda" - ahogy nevezed - nem egy varázslat, hanem alapvetés a kontinensünkön. Kínában biztosan bekerülnek az ajánlókba annak a gyártónak a flagship termékei, de itt 8000km-re odébb teljesen más szelek fújnak! :K Semmi keresnivalójuk a legjobb ajánlatok között.

[ Szerkesztve ]

(#28) batai15


batai15
félisten

Nekem az LG velvet eléggé szimpatikus.

(#29) Essentials válasza batai15 (#28) üzenetére


Essentials
aktív tag

Jól is néz ki, nagy kérdés viszont hogy mennyire jövőbemutató/időtálló azzal a hardverrel.

(#30) Ricardo válasza batai15 (#28) üzenetére


Ricardo
félisten

Az nekem is. tetszik még a Sony, de annak az ára szerintem még mindig magasabb mint kellene.

(#31) Aryon87 válasza Essentials (#27) üzenetére


Aryon87
félisten

Boven van keresnivalojuk.
Es ignoralj legyszi, jo neked az i12promax csoda.
Koszi

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#32) Essentials válasza Aryon87 (#31) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ignorálni? :U Ez hogy jutott eszedbe? Azért vagyunk itt mindannyian, hogy véleményt formáljunk az adott témában, vagy egymásnak! :) Továbbra sem beszélhetünk "csodáról" a szoftveres/szolgáltatási környezetben semmilyen készülék esetében, hiszen ebben az árfekvésben méginkább alapvető elvárás az elérhető összes szolgáltatás megléte! Mármint a világ ezen a felén. Mi itt élünk. :R

[ Szerkesztve ]

(#33) joey04 válasza Essentials (#27) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) shifty! válasza Essentials (#29) üzenetére


shifty!
senior tag

Szvsz a Snapdragon 845 még évekig meg fogja állni a helyét, nem mai SoC az igaz, viszont a OnePlus 6-omban is ez ketyeg, és még úgy is tökélesen elég mindenre, szó szerint mindenre, hogy akár a CPU órajeleket 25%-al vissza is vehetem energiafogyasztási megfontolásokból.

Egymás mellé tettem összehasonlítani, még így is pörgősebb, gyorsabb, mint egy Redmi Note 9 vagy egy Huawei P20.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#35) LustaDick123 válasza Viktor0610 (#9) üzenetére


LustaDick123
tag

Nem kell a Turbadoig menni.
Én kinéztem egy Samsung telefont amit akkoriban az Aqua kínált a legolcsóbban. Ránéztem a Samsung oldalára, ahol szerepelt hivatalos viszonteladóként (nem tudom most is ott van-e még). Elmentem, megvettem a készüléket és csak 1 év garancia járt hozzá, miközben itt több olvtársnak két éve garancia járt. Kiderült, hogy "saját beszerzésű" készülék, ezért volt olcsóbb és ezért jár hozzá csak a 1 év garancia. Mikor ezt elővezettem az eladónak, miszerint úgy érzem átvágtak az eladó csak hümmögött. :(((

(#36) Mr.Silkó válasza doooo (#18) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az egyik legjobb, szerintem is. :))

(#37) telefonmágus válasza LustaDick123 (#35) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Annyira egyszerű dolgok ezek pedig

Kintire 1 év van,aqua kintit árul

De van ean kód vagy modellszámkód a dobozon és google kidobja ha kinti

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#38) Essentials válasza shifty! (#34) üzenetére


Essentials
aktív tag

Nem a chip ereje a kérdés, hanem a támogatási oldal a Qualcomm, és az LG részéről! Mégiscsak egy 2 éves chippel indítja az ember első beüzemeléskor a friss és drága készülékét!

[ Szerkesztve ]

(#39) .Szaki. válasza Aryon87 (#21) üzenetére


.Szaki.
addikt

Akkor készíts Logout-on egy cikket a szerinted legjobb vételekről. Bog dolgozott egy csomót ezzel a cikkel, szemmel látható benne a rengeteg munka, és ő úgy ítélte meg, hogy az általad említett Huawei-ek nem illettek bele ebbe a válogatásba. Amik simán lehet, hogy jó telefonok, de jelen helyzetben, 2020 decemberében Magyarországon vannak náluk jobb ajánlatok. Ez ilyen egyszerű.

Essentials-nak tökéletesen igaza van mindegyik hozzászólásában.

Az pedig egyenesen szórakoztató, hogy 2020 egyik legjobb csúcstelefonját, amit még az androidos közösség kevésbé elvakult kedvelői is elismernek te úgy említed meg, mintha valami raklap sz*r lenne. ("Jó az neked") Igen, elég sok mindenkinek jó az a szörnyű telefon! :D Elég komolytalan, na.

_________

Számomra 2020 legnagyobb meglepetése az iPhone SE2020 és a 12 mini. Az S9+-om januárban le is fogom cserélni ez utóbbira. Ahogy a cikkben is szerepel, számomra is elszomorító, hogy a Samsung idén annyira nem tette oda magát flagship téren. Ami persze teljesen nem igaz, látszik, hogy a Fold-ra nagyon ráfeküdtek és persze iránymutató is, de úgy érzem valamit csinálhattak volna az S-szériával, mert szerintem, nemhogy S10-ről, de S9+-ról sem nagyon látványos a különbség. Egyszerűen nem érné meg váltani.

(#40) atike


atike
nagyúr

Jó cikk lett szerintem, a tartalma is rendben van. Bár ismerve a fórumlétet itt szana-szét lesz cincálva úgyis nagyjából mind - mert van akinek ez, de az nem, és van akinek amaz, de ez tuti nem.... Szóval lesz vita belőle - csak mint mindig... :)

Jó lenne gyakrabban ilyen ajánló cikkeket látni!

...elolvastam a hozzászólásokat, alakul már a hangulat... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) Sgr_A


Sgr_A
addikt

a megfizethető csúcsmodellhez még az iphone 11 elfért volna hivatalos 230k-s áron

(#42) snorbi82 válasza .Szaki. (#39) üzenetére


snorbi82
senior tag

Mind kettőtöknek igazat adok és nem is. :D De ha azt nézem, akkor a P40 Lite sem kellene a listában lenni, de ha az benne van, akkor a P40Pro is említésre kerülhetett volna, mert nem rossz telefon.
Maradok Tisztelettel. :R

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#43) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Jó a cikk! Nekem csak 1 problémám van vele.
Realme C3: 3/64gb, helio g70 proci, Antutuban 170.000 körüli pontszámmal, 720X1600 pixel = belépő kategória
Samsung A21s: 3/32gb exynos 850 proci, Antutuban 110000 körüli pontszámmal , 720x1600 pixel= alsó-közép kategória.
És ugyanúgy alsó-közép kategória a TCL 10L 6/64gb-al, a Samsung A41 meg 4/64gb-al kb. ugyanolyan procival meg már középkategória.
Szóval értem én, hogy ár szerint vannak besorolva, de azért mert a Samsung a többi gyártóhoz képest túl van árazva még nem lesz semmilyen tekintetben magasabb kategória és ez így megtévesztő.

[ Szerkesztve ]

(#44) Aryon87 válasza .Szaki. (#39) üzenetére


Aryon87
félisten

Eh.. No comment.
Ha a GMS hianyat figyelmen kivul hagyjuk, siman ajanlhato a telefon hardvwres oldalon + egyeb masban is.
Ennyi. Pont.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#45) *RLaci* válasza Aryon87 (#44) üzenetére


*RLaci*
addikt

De nem lehet figyelmen kívül hagyni...

(#46) hroberto válasza Aryon87 (#44) üzenetére


hroberto
veterán

Egy telefon mindennapi használhatósága nem csak a hardvertől függ. Lehet, hogy számodra GMS nélkül is használható a telefon, de a felhasználók nagy többségének abszolút nem. Szóval jelenleg nem ajánlható egy Google nélküli telefon.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#47) Aryon87 válasza hroberto (#46) üzenetére


Aryon87
félisten

Akkor a P40lite miert van bent?🤔

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#48) helixP válasza Aryon87 (#47) üzenetére


helixP
nagyúr

Sajtóhiba :DDD

(#49) Bagoly01 válasza Aryon87 (#21) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Nem vagyok fan, de szerintem is van keresni valója a huaweinek.
Persze mindenkinek más igényei vannak aláírom.

(#50) .Szaki. válasza snorbi82 (#42) üzenetére


.Szaki.
addikt

Véleményem szerint arra gondolhatott a költő, hogy a P40 Lite árába még belefér a GMS hiány, a P40 Pro-nál viszont már nagyobb kompromisszumot jelenthet, de helyette nem akarok véleményt formálni, én így gondolom. :R

Aryon87

Nem kell megsértődni, szimplán nincs igazad, "ennyi, pont". Miért kéne figyelmen kívül hagyni a GMS hiányát? Ez olyan, mintha egy iskolás dolgozatánál azt mondanánk, hogy ez egy remek dolgozat, ha figyelmen kívül hagyjuk, hogy nem éri el a 60%-os minimumot, de amúgy semmivel sem rosszabb, mint az osztálytársa 5-ös dolgozata. Nem véletlenül nincs GMS ezeken a telefonokon (ezt a vitát szerintem itt ne is kezdjük el, mert a modiknak már mindenük tele van ezzel) és tetszik, nem tetszik, ez a felhasználók döntő többségének kényelmetlenséggel jár. Kínában, ahol eleve nem tudta megvetni rendesen a lábát a Google, ott ez nyilván nem okoz hátrányt, nem véletlen van akkora piaci részesedése a Huawei-nek még mindig, hiszen a nagyon döntő része az eladásoknak ott történik. De mi rohadtul nem Kínában vagyunk, hanem Európában, más felhasználási igényekkel.

Annyiban vagyok valóban almafan, hogy Steve Jobs munkásságát elismerem és nagyra tartom, az utóbbi időben viszont nem láttam olyan komoly előrelépést. Nem tudom feltűnt-e, hogy jelenleg is Samsungom van. Ennek oka volt. De azt elvitatni, hogy a 12 Pro Max, illetve úgy en bloc a 2020-as modellpaletta ne lenne remek (akár mobilokról, akár az új M1-es Mac-ekről lenne szó), azt független attól, hogy kinek melyik platform vált be jobban, elég nagy botorság lenne. Ehhez tényleg elvakultnak kell lenni. Egyébként bárkit is fanatikussággal vádolni a te klaviatúrádból finoman szólva is vicces, tekintettel arra, hogy nem igazán van olyan hozzászólásod, amiben ne a Huawei-t dicsőítenéd a különböző topic-okban, mint a világ megváltóját. De nincs ezzel semmi gond, sokan szeretnek fordítva ülni a lovon, egyszer valakinek majd biztos be is válik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.