Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L4D1K


L4D1K
őstag

Nagyon jó kis írás, élvezet volt olvasni. :C
Nekem HD555 Sennheiserem van. Az említett problémával, miszerint hosszú távon kényelmetlen, még nem találkoztam :))
Először nem vágtam ezt a ''tartóstesztet'', de sztem ez sokaknak fog még ötletet adni...
Apámmal közösen teszteltünk egy Philips fejhalgatót, igazi klasszikus, megvan már faternak ~20 éve, leszámítva a zsinór kontakt hibáit, mai napig tökéletes :DD . Ő kezdte a tesztet, én meg fojtattam ;)

Lehet hogy írtad, de számomra nem derül ki, hogy a füles nyitott vagy zárt- e :F

# ANTAL Tuning #

(#2) cousin333 válasza L4D1K (#1) üzenetére


cousin333
addikt

Örülök, hogy tetszik a cikk! :R

Ha jól értelmezem a zárt füles definícióját, akkor ez az. Igazad van, nincs benne a cikkben, majd beleszövöm.

HD555-ösre konkrétan nem emlékszem, (bár volt a fejemen), de azt tudom, hogy a Sennheiserek erősebben szorították a fejemet, mint ez. És ez nem (csak) annak köszönhető, hogy már ''kitágítottam''.

A tartósteszt meg azért jó, mert tesztet rengeteget lehet olvasni, de azok nyilván nem tudják demonstrálni, vagy cáfolni az időtállóságot. Viszont nem lehet annyit írni belőle, mert nincs olyan sok sokat és hosszan használt eszközünk, mint amit csak most vettünk, vagy egy rövid időre kipróbáltunk (vagy hamar eladtuk).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#3) twollah


twollah
nagyúr

Nekem egy Technics RP-F290es van, es nagyon tetszik.

[kép]

Foleg amiatt esett ra a valasztasom, hogy nem nyomja ossze a fulkagylom.

(#4) gegee


gegee
csendes tag

Szia!
Nekem egy SONY MDR-XD200-asom van. Sajnos nem volt alkalmam sok fejhallgatót felpróbálni, de mindenesetre az a pár darab, amit próbáltam mind kényelmetlennek bizonyult hosszú távon, ez viszont maga a tökély. Nagyon eltalálták a formáját. Először én is Technics-et akartam, sőt, hogy pontos legyek még mindig azt szeretnék, csak sajnos azt a pár ezer forintot, ami a különbség volt a kettő között, éppen nem engedhettem meg magamnak :(( (8000 HUF volt a SONY)
Az írás nagyon tetszik, úgy általában minden tesztet szeretek olvasni, ez kimagaslóan high quality alkotás volt számomra! :R :R :R Ja és a Sennheisert nem leszólni, jó az :) :) !
Próbálok betenni egy képet, de nem tudom fog-e sikerülni :B
[kép]

(#5) cousin333 válasza gegee (#4) üzenetére


cousin333
addikt

Nem szóltam le a Sennheisert, de amit próbáltam egyértelműen kényelmetlenebb volt, mint ez. A basszusa meg nagyon szép (ilyet a Technics-em nem tud), de szerintem túlságosan is hangsúlyos...

Örülök, hogy tetszett a cikk. :B

"We spared no expense"

(#6) Anubis_9 válasza cousin333 (#5) üzenetére


Anubis_9
őstag

Hello!

Nagyjából én is veled egy időben vehettem a RP-F350-esem. Mind a mai napig teljes mértékben meg vagyok elégedve vele. Pedig már nem mai gyerek szegényem. Egyetlen egy hibája van: a pánt belső oldalán lévő vékony bőrréteg az enyémről is cafatokra bomlott már. :(

Nekem is tetszett a cikked! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#7) JoeYi


JoeYi
őstag

nekem is ilyen van, én is imádom. Anno sok időt eltöltöttem jó ár/érték arányú fülest keresve, és bár szinte semmi rálátásom nincs a füles piacra, de végül teljesen elégedett lettem a választásommal.

Amúgy a műbőr nekem is lerohadt róla, de így még jobb is :)

(#8) zenshot11


zenshot11
csendes tag

Nekem is sokadik éve megvan - nagyon meg vagyok elégedve vele. Nemrég a csatlakozónál megszakadt a kábel - többrendbeli komoly botlás után a kábelen ez rendben is van. Sikerült megtoldani - kiváló anyag és nagyon rugalmas a kábel egyébként.

Nem tudom én vagyok-e botfülű, de ugyanúgy jártam vásárláskor hogy összehasonlítva sokkal drágább (30-40e Ft) cuccokkal nem észleltem számottevő hangzásbeli külömbséget. Éppen láttam hogy eléggé lesajnálták a whathifi oldalon - szerintem nincs igazuk. Ennyi pénzért ez egy gyöngyszem.

Mikor megvettem valaki arra panaszkodott egy fórumon hogy pár év után kis műbőrdarabkák lógnak ki a hajából - továbbá hogy időnként azért le kell venni mert beleizzad az ember és a meleg nedves környezettől gombás lehet a füle :D A műbőr tényleg szétfoszlik - a gombát eddig sikerült elkerülni. Viszont a hagja ugyanolyan fantasztikus mint új korában. Éppen most fedeztem fel a zenehallgatás új dimenzióját vele - a SONY 40HX750 TV-t DAC-nak használva a számítógépből lejátszott zene sokkal részletesebb, gazdagabb hangzású lett.

Számítógép HDMI port -> TV -> fejhallgató

Merem ajánlani, bár ami apró problémát leírtak előbb az megvan neki, de ennyi pénzért kit érdekel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.