Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dabadab válasza divot (#123) üzenetére


dabadab
titán

Nos?...

DRM is theft

(#152) spirit007 válasza divot (#1) üzenetére


spirit007
senior tag

Zenéket nem töltök , mert semmi olyan szintűt nem találok ami akár egy írható CD-t is megérne ... inkább meghallgatom a rádió adókon - annyi is elég . A ''tartósabb'' zenék meg megvannak még a bakelit korszakból :)
Játékokból demo-kat tőtikézem , ami meg tényleg jó azt megveszem 1/2 - 1 évvel a megjelenés után mivel úgysincs sosem olyan PC-m amin az aktuális újdonságok gond nélül száguldoznának :DDD

(#153) P.H. válasza divot (#143) üzenetére


P.H.
senior tag

Törvény által nem büntetett dolgokból morális kérdést csinálni nagyon ingoványos, már az egyedileg különböző morális értékrendek miatt is. Nekem meg egy másik példa jutott eszembe: tegyük fel, hogy a a közterületen való vizelést nem büntetné törvény (nem tudom, hogy bünteti-e, talán igen). Egy-két embert azért lehet látni az utcán (inkább út mellett), hogy végzi a dolgát most is, de nem tömeges. Ha sürgős, hát sürgős. Viszont éjjel mégis sokkal többen gondolják úgy, hogy valamiért most sürgősebb, kisebb az ingerküszöb, stb. És van is indok, ami számukra elfogadhatóvá teszi, hogy ott és akkor miért lehetett: más is csinálja, vagy most aztán tényleg kellett, vagy most az egyszer, etc. Ha valami nem tilos, mindig lehet találni az egyéni morálon valami kiskaput. Pedig éjjel sem kell jobban, mint nappal. Éjjel sem lesz messzebb a legközelebbi WC.

Hogy mit akartam ebből kihozni: annyi átlátszó érv és ellenérvet lehet felhozni... Kezdve azzal, hogy matricás az adathotdozó, ki van fizetve valamennyi jogdíj. Rendben, felmenthet, de azért a letöltött cuccok nagy része mégis matricátlan, fekete adathordozóra kerül... Hogy nem tetszik, csak 3-4 szám, a többi töltelék: akkor lehet értékarányosan gondolkodni, megéri-e kiadni x összeget az egészért, vagy nem, és marad pár szám, amit (net)rádió játszik, esetleg kislemez. Nem veszek hamburgert, ha nem szeretem a salátát, a paradicsomot, meg a bucit. Nem ér annyit, adja olcsóbban: akármilyen olcsón adja, az ingyen mindig kevesebb lesz... Visszaosztja, amit letöltök: csak a file-cserélő. Így is jól él a zenész, az én mp3-amnak meg nincs anyagköltsége, nem károsítottam meg: a zenéket meg fejben írja, és kölcsönhangszeren prüntyögi master-re őket. Ha már ő úgy döntött, hogy nem amatőrként csinálja, hanem munkának fogja fel, akkor keresni is akar vele; minél többet (mint én az én munkámmal, meg bárki a sajátjával). Ha felkopik az álla, úgyis abbahagyja. Ilyen a kapitalizmus. Aztán nem lesz mit letölteni tőle.
És így tovább... Mindent lehet igazolni, és minden igazolást lehet cáfolni. Kinek mi az elfogadható szint még.

Hmmm, jól elkalandoztam. És amúgy én is töltögetek ezt-azt.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#154) BosXx


BosXx
aktív tag

nekem egy bajom van a (magyar) zeneiparral: hogy elavult. nem a zene, hanem a technika.

1. alapból nem szeretem az optikai lemezeket, nem is használom őket számos okból kifolyólag. ha magáért a zenéért fizetnék is (mint pl. a mostani Ákos albumot is megvenném még a bolti árért is), de nem cd/dvd formátumban, reálisan semmi esélyem erre (itthon). ha megvenném a cdt, első lenne, hogy berippelném mp3-ba, mivel zenét gyakorlatilag csak számítógépen/mp3 lejátszón (kocka diva, semmi wma és egyéb formátum), a cd meg megy a polcra porosodni...

2. kicsi a választék. az interneten sokkal sokkal több zene érhető el mint online/offline cd csatornákon keresztül. régi/kifutott/soha be nem hozott/kiadott lemezek, filmzenék, ismeretlen szerzők művei etc. ami mind jogvédett cucc, de esélyem sincs megvenni.

3.lassú. nézek (egy szintén letöltött:) ) sorozatepizódot, megtetszik egy betétzene, rákeresek a tv.com-on, dc++, és 2-3 percen belül hallgathatom is. erre mikor lesz képes az ipar? tudom hogy jobb helyeken jófajta online legális letöltőszolgáltatások futnak, de egyik kínálata sem tudja megközelíteni az internet kevésébé legális oldalán fellelhető anyagok kínálatát.

(történetben szereplő Ákos CD-t egyébként megvettem végül, de mivel tényleg nem tudtam mire használni, elküldtem Londonban élő barátomnak)

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#155) #53246592 válasza P.H. (#153) üzenetére


#53246592
törölt tag

Pedig éjjel sem kell jobban, mint nappal. Éjjel sem lesz messzebb a legközelebbi WC.

Szoktal te sörözni? Este ill. ejjel? :D

(#156) bambano válasza adalbert1 (#112) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Igen, létezik. És igen, verik az asztalt. Engem már idéztek be valami középamerikai porfészek seriff irodájába ilyenért, aztán mondtam nekik, hogy van köztünk egy nagy pocsolya, hagyjuk egymást.

Minden rendesebb isp szerződésben benne van. Konkrétan az általános szerződési feltételekben, amit nem mindig adnak a kezedbe, de az aláírt formanyomtatvány tartozéka és (elvben) köteles vagy ismerni. Különben meg a bíróságot ez nem szokta izgatni, jön a r.százados, kezében bírósági határozat és viszi, ami kell neki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#157) bambano válasza Loha (#115) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A kevésbé fejlett országokra jellemző a kalózkodás magas szintje.
A termékek árát már régen nem az határozza meg, hogy mibe került előállítani. Egy 5000 forintos cd előállítása nincs 100 forint se szerintem préseléssel, esetleg dobozzal meg szines borítóval együtt lehet 200-300.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#158) bambano válasza dragonfx (#127) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem aki az eredeti és a 320 közötti különbséget nem hallja, annak is fülészeten van a helye és/vagy rendesebb cuccot kellene vennie.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#159) bambano válasza Loha (#132) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Most komolyan: van különbség a szellemi tulajdon illegális másolása és a bolti lopás között? Hint: nincs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#160) bambano válasza Totyi (#140) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Helyesírás... Olyan szó, hogy az miatt meg ez miatt nincs. Emiatt, amiatt van.

Két külön dologban indult el a vita. Morálisan helyes-e szellemi tulajdont digitálisan másolni és legális-e. Morálisan helytelen, de azért legális, mert kollektív bűnösnek lettünk nyilvánítva és az adathordozó árában kompenzációt fizetsz, mert a rendőr bácsik lusták nyomozni. Tehát a törvény sem tarja helyesnek, de fogalmazzunk úgy, hogy előre meghozta az ítéletet és matrica formájában végrehajtotta rajtad. A magyar jogrend pedig nem ismer olyat, hogy valamiért kétszer jogerősen elítéljenek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#161) dabadab válasza bambano (#160) üzenetére


dabadab
titán

He?... :F

A magancelu masolas nem a matrica miatt engedett, hanem eleve, a kezdetektol, a matrica joval kesobbi folyomany.
Egyebkent amikor az Artisjusnak milliardos bevetele van a cimkekbol, akkor azert felvetodik, hogy mi a csudaert lenne az otthoni masolas immoralis.

Az ''ez miatt'' helyesirasa tokeletes, csak arrol van szo, hogy ez nem a hochungarischban hasznalatos forma.

DRM is theft

(#162) bambano válasza dabadab (#161) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Jó, akkor pontosítok. A magáncélú másolás azért engedélyzett, mert egyéb úton behajtják tőled a jogdíjakat. A VHS kazetták árában benne van eredetileg is, amióta vhs a videó, a cd/dvd-kre meg mostanában kitalálták a matricát. Vagyis a pontosításom lényege, hogy nem értek egyet veled :)

Az a fajta másolás, amikor szellemi tulajdont ellentételezés nélkül használsz fel, az immorális. Jelen helyzetben határeset, mert az artisjus a lemezeladási statisztika szerint osztja el azt, amit nem tart meg magának a jogdíjalapból, tehát akkor is DzsoviDzsovi Dzsaszper meg Addideadidit fogja kapni a jogdíjból el nem síbolt részt, ha te a saját adataidat mentetted ki és közben a szomszéd garázszenekar felvételét is cd-re vésted. Ez abból a szempontból nem helytelen, hogy fizettél, abból a szempontból pedig immorális, hogy nem az kapja a jogdíjat, akit megilletne, de ezen már ne a te fejed fájjon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#163) moma válasza bambano (#162) üzenetére


moma
őstag

Azért az elég laza, hogy a saját véleményedet arról, hogy mi helyes, megtámogatod az immorális jelző ráaggatásával minden másra, de ez azért nem ilyen egyszerű... Ezt bárki bármilyen nézettel eljátszhatja.

we all deserve a bit of luck.

(#164) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Zene, film, egyéb letöltése morálisan kb. annyira megkérdőjelezhető, mint az adózás elkerülésére kiskapuk kihasználásáé.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#165) Joyrider


Joyrider
tag

Annyit fűznék hozzá a témához, hogy amíg arányaiban nem fog változni az átlagjövedelem és a műsoros adathordozók árának aránya, és nem csapják le a kazét ott helyben annak aki letölti a zenéket, filmeket, netán szoftvereket, addig bizony inkább mindenki letölti, mintsem hogy megvegye.
Meghallgatni meglehet minden normális boltban az adott cd/dvd-t amit szeretnél megvenni. Legalábbis én ezt tapasztalatam.
Felmerült, hogy mi van akkkor, ha egy előadótól egy albumról csak néhány szám tetszik, miért vegyük meg az egész albumot? Erre írtam, hogy jó lenne már ha itthon is le lehetne tölteni Legálisan egyenként a számokat az albumokról!
Az lenne az igazi ha mindegyiket meg lehetne hallgatni (nem csak 30sec-et) és akkor csak azt vennéd meg amelyik tetszik.
Így talán többen töltenének le legálisan zenéket, nekem is megérne pár száz forintot egy olyan mp3 ami tetszik és legalább a zenésznek is megnyugszik a lelke, hogy azért nem dolgozott ''hiába''.

Mellesleg a kedvenc együttesemnek a cd-it eddig is megvettem és ezután is megfogom, ennyit megérdemelnek, nem sajnálom tőlük a pénzt! A koncertjükre is szívesen kimennék, bár mostanában nem valószínű, hogy lesz nekik.

Végülis... Ennyi év után... :D C'mon join the Joyride everybody!

(#166) Totyi válasza bambano (#160) üzenetére


Totyi
őstag

1.Szerintem az miatt nem egy szó;de ez ugyanmindegy.Sok olyan szó és mondat van;amit választékosan lehet írni;vagy mondani.Mindez az miatt van....mindez amiatt van...hát nem mindegy?Nagyon rossz napod lehet;ha ebbe kötsz bele.

A fát kivágni is morális bűn;mert a természet nem azért alkotta hogy Te felhasználd...mégis megveszed a bútort.

(#167) Totyi válasza Totyi (#166) üzenetére


Totyi
őstag

Egyébként Neked meg nem mindegy?A világon mindenki ezt teszi; a kiadók mégis megélnek...nem is rosszul.Szegények.Meg szegény Bill Gates is.Ezen kár vitázni...vki nem csinál ügyet abból;hogy embert öl;netán embereket nyomorít meg.

Erre mondtam divotnak is;hogy a világon sokkal nagyobb problémák is vannak;és akadnak akik ilyenekkel vannak elfoglalva.Belekötnek abba;amit a törvény megenged. :U

A helyesírásom mindíg is jó volt;Te egy baromságba kötöttél bele.Hogy moonman szavaival éljek;ügyes vagy,leülhetsz. ;]

[Szerkesztve]

(#168) Joyrider válasza Totyi (#167) üzenetére


Joyrider
tag

Akkor tudhatnád, hogy a mindig-nél mind a két i rövid.. :DDD

Végülis... Ennyi év után... :D C'mon join the Joyride everybody!

(#169) Totyi válasza Joyrider (#168) üzenetére


Totyi
őstag

Fákk...igazad van;fő az önkritika. :DDD :DDD

(#170) azbest


azbest
félisten

hmm épp ma akartam rendelni neten egy cd-t ajándékba...
de kár hogy nem lehet a kártyámmal ilyet :(

13$ + 9$ express (usaban ingyenes a szállítás is most épp náluk) = 4400 ft körül egy albumért nem is rossz vétel...
jah és mellesleg dedikált :Y példány... (ezért is lenne ajándéknak)

Magyar zenéből de úgy egyébként is eléggé gyenge a mai felhozatal... ha így halad pár év és a kedvenceimre már nem vonatkozik a jogvédelem :D
--

juteszembe:
real rhapsody, nah én ot hallgatok zenét :)
7 free days faja dolog


[Szerkesztve]

(#171) #27070592


#27070592
törölt tag

A kiadók-jogvédők már elérték azt, hogy minden üres adathordozón vigyorog az artisjus-matrica, sőt újabban azt szeretnék, ha a merevlemezes asztali dvd-írók árában is kerülne bizonyos százaléknyi őket illető zsé. Tehát ha te ilyen cuccot veszel, a priori tolvaj vagy. És ezt nem a zenészlobbi harcolta ki, hanem az a szűk produceri kör, akik gagyit termelnek nagy tételben, műanyag haknizenészekkel, és elég vastagon élnek belőle. (de nem elég vastagon úgy tűnik)
Namármost ha én veszek egy flashmemória-kártyát a fényképezőgépembe, és csak a saját fotóimat tárolom rajta, akkor is fizetek a 'jogvédőknek'. Szerintem az a gyakorlat, hogy olyan dologért kényszerítenek fizetnem amit nem veszek igénybe, enyhén szólva is etikátlan.
Ezek után valaki lopást emleget a letöltésekkel kapcsolatban? Számtalan tematikus rádióadó van a neten, 320kbites jazzrádiók az usa-ból,amit akkor rögzítek amikor akarok, jó kis progikkal (előadó-számcím-album.mp3). Ugyanabba a kategóriába esnek, mint a non-virtuális rádiók. Vagy az is lopás? Megmondja egy szoftverrendőr arról az mp3-ról, hogy nem is netrádióról van, hanem grabbelt anyag? Lopás ha édzsbíóról lemezre írok egy filmet?
Szeretem látni egy koncerten, hogy valaki ért a hangszeréhez és a jegy árát is szivesen kifizetem. De a színpadon tátogó ugrabugráló haknijancsiknak is kifizetném a vonatjegyét a Gulágra. Szimpla kultúra-rombolók.

(#172) Nightmare


Nightmare
senior tag

Nem hinném;hogy akinek van számítógépe és internete az nem töltött le még csak egyetlen zene számot;vagy filmet;netán egy serialt.
Még sztem ollie is csinált ilyet;hiába virít az a nagy büszke aláírás az adatlapján. :DDD

A másik...az agyamra megy a dvd elején a sok rizsa szöveg az illegális másolásról.Hogy őszinte legyek jobban bírom az avit;ott legalább nem kell 765X kattintani mire elindul a film.

[Szerkesztve]

-Honnan veheted észre, hogy dragonfx akar leelőzni? -??? -Ha a seggedben lévő vadul szélvédőmosózik. :D By dokar

(#173) #97544192


#97544192
törölt tag

Akinek nincs pénze, az általába letölti... Akinek TEMÉRDEKNYI van, az megveszi...
Vki ha nagyon szeret egy énekest, egy együttest, annak sztem megveszi az albumát.
Ez így van mindennél. Játékoknál is így van. Én addig nem veszek meg egy játékot, amíg nem akarom, és amíg a fejlesztők egyáltalán megérdemlik...

(#174) emvy válasza #97544192 (#173) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi az, hogy megerdemlik? Hogy gondolod? Ha te dolgoznal egy gyarban, mit szolnal hozza, ha akkor fizetnenek a munkadert, ha
1, a vevoknek TEMERDEKNYI penzuk lenne
2, ugy gondolnak, hogy megerdemled.

Szerinted ez normalis?

En is toltottem mar le illegalisan programot. Ettol meg nem mondom azt, hogy azert hasznalom ingyen, mert a fejleszto nem erdemli meg, hogy penzt kapjon erte...ok is dolgozo emberek, napi 8 vagy tobb oraban dolgoznak.

while (!sleep) sheep++;

(#175) emvy válasza #27070592 (#171) üzenetére


emvy
nagyúr

A non-virtualis radiok fizetnek azert, hogy lejatszhassak a szamokat. Helyetted is, aki hallgatod. Azert, mert ez nekik megeri (a reklam miatt) - ergo ott a reklamok hallgatasaval fizetsz a zeneert.

Felreertes ne essek: amit az ARTISJUS csinal, az szerintem is hanyingerkelto. De az is, hogy megideologizaljatok azt, hogy nem fizettek azert, amit hallgattok/hasznaltok.

while (!sleep) sheep++;

(#176) supesz


supesz
aktív tag

10 forint volt egy lemez vagy kevesebb ..EHHE..

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#177) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Amennyi rádiócsatorna és zenei TV csatorna van - könnyen begyüjthető szinte minden , szerintem .

(#178) biker válasza _DiEGO_ (#177) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem meg állítsd be a rendezést a témák közt, mert egy 5 évees témát hoztál fel :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.