Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én informatikai iskolában érettségiztem így meglehetősen sok óraszámban volt infó.
4 részre lehet felbontani.
Egyik tantárgy volt maga az Informatika. Az órák 99%ában Office ment.
Második volt az ún. hardver-Szoftver ismeretek. Nevéből is adódik mit csináltunk. Hardver részen perifériák ismerete, gépösszerakás. Szoftver részén XP telepítés rogyásig, illetve 12ik fele virtuális gépen az ubuntunak valamelyik grafikus felületű változatát telepítettük.
Harmadik volt a Webmesterség. Mást nem csináltunk mint Share Point designerbe "weboldalakat" ollóztunk össze. Akik jól teljesítettek azok egy külön csoportba kerültek és jegyzettömbbe! ( :W ) alap HTML kódokat magoltunk be.
A negyedik egyben leghaszontalanabb az az úgynevezett Alkalmazás fejlesztés. Középiskola 4 évéből csak 2 jutott eme tényleg haszontalan órára melyen a totál elavult és hasztalan Turbo Pascalt tanultuk meglehetősen retard módon. Java, C++ vagy C# a büdös életbe nem került szóba. Mondjuk Javat megnéztem volna hogy azt hogy tanítják.

Az egésznek az eltt a vége hogy 11 és 12. év végén Elégséges meg közepes jegyeket kaptam, érettségin meg 65% lett az össz eredményem ami 4es, de a törölhetem ki mert annyira retard módon lett megtanítva hogy az hihetetlen.

Ebből kiindulva, azaz hogy egy informatikai iskolába nem tudnak egységesen, jó tantervvel tanítani, egy normál iskolába tényleg tanítsák meg a diákokat Office-t használni amelyet később tudjanak hasznosítani egy esetleges ECDL vizsgára. De ne Linuxozzanak meg ilyesmi mert annyira elterjedt a Windows hogy a személyes felhasználáson kívül sehol nem tudják használni. Inkább tanítsák meg az, hogy kell jól, hatékonyan használni.

Egyébként a cikkíró eme mondatától, miszerint: Ezért én örültem annak a hírnek, hogy az idei tanévtől kezdve nem lesz ingyen Microsoft termék az iskolában, mert szabad szoftverekre kellett volna átállni. De sajnos sikerült egyezséget kötnie a két félnek, ami szerintem nem nagyon fér bele a szabad verseny kategóriájába., azt vélem felfedezni hogy erősen Linux párti, amivel semmi gond nincs, de általános felhasználásra maradjon meg szépen a Windows. Ha pedig azt akarják hogy az Ubuntu, vagy bármi más Linux disztribúció széles körben elterjedt legyen, akkor arról gondoskodjanak. De ne úgy hogy a gyerekekre rákényszerítik, holott maguk a tanárok, illetve az emberek többsége nem érti mi fán terem az egész.

All→M8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.