Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) szoke12


szoke12
őstag

Remek írás!
Úgy igaz, ahogy van. Ami ma folyik az iskolákban (általános szinten, nem tagozaton), azt úgy tudnám összefoglalni, hogy "Tanuljuk meg kezelni a Microsoft Office-t!"
Merthogy a diákok 98% A Flipperen, meg az Office-on kívül semmit nem ismer a gépeken. Ezért van az, hogy ha meghallják, hogy "linux" azt se tudják, hogy mi az...
Hardveresen legtöbbjük egyáltalán nincs képben. Sokuk azt hiszi, az internet csak úgy befolyik a képernyőre...

Való igaz, egyre nagyobb lesz a kiszolgáltatottság. :(

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#152) Buci21


Buci21
addikt

Üdv :D melyik gimi?
Én perpill másodikos vagyok, pascalt tanulunk, de lesz adatbáziskezelés etc, és én elmegyek faktra is, szal engem kevéssé érint, de az analfabetizmus az informatika terén is megdöbbentő... tegyük hozzá, igaz, az iskolán kívüli életem magas %-át töltöm PH!-n fórumozással, úgyhogy vágom a dolgokat, de "egy-két" embernek alapszinten fogalma sincs arról, hogy mi is van körülöttünk, hogy nem csak windows létezik, hogy a D-SUB nem visz hangot (ezen szakadtam), hogy az informatika nem az ördög találmánya, az emailhez pedig már nem kell feltétlen az outlook 2003-as verziója... xD
De egyetértek a cikkíróval, nem hülyéket kell nevelni, hanem legalább alapszinten biztosan mozgókat, akit pedig érdekel, az elmehet fakultációra és foglalkozhat vele magasabb szinten :D

(#153) HuMarc válasza szoke12 (#151) üzenetére


HuMarc
addikt

Dehogynem tudják, hogy mi az a Linux :DDD Há' az pingvin, nem? Egyébként egyetértek és én is felháborítónak tartom ezt a helyzetet...

@Buci21 (#152): Ez komoly? :DDD És ezek felnőttek, vagy legalább még iskolások?

(#154) Buci21 válasza HuMarc (#153) üzenetére


Buci21
addikt

Komoly, sajnos... am mind diákok, mind felnőtt földi halandók, tanerő, bárki. Nekem, az "informatikusnak" (osztály kockája, nekem van minecraft-szerverem, nekem van 8giga ram, én konyítok hozzá valamelyest stb...) kell a SCART-ot bedugni, a projektorba a D-SUB-ot bedugni, a laptopra bejelentkezni a mindenki által ismert felhasználóval+jelszóval etc... Jah, meg haver kérdi, hogy kéne neki "1gigás videokártya, de 10ezer alatt"... nah mondom úúúúristen, ez fáj xDD Az embereknek fingjuk nincs, hogy mi mitől megy, lényegtelen, hogy diákok-e vagy sem. Olyan hálásak voltak nekem, hogy leszedtem a tanárunknak az Élet a Föld c. Attenborough sorozatot, pedig nem egy nagy kunszt... Minenki hozzám szaladgál, hogy állítsak össze konfigot, aztán meg kalimpál, hogy mért nem a 3gigabytos videokártyát raktam bele, amikor az 20ezer forinttal olcsóbb, és sokkal gyorsabb, mint az 1 gigás 6870 -.-".

[ Szerkesztve ]

(#155) HuMarc válasza Buci21 (#154) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha diákok, még megtanulhatják jól. Ha felnőttek, akkor már nemigen... :(

(#156) Buci21 válasza HuMarc (#155) üzenetére


Buci21
addikt

De ez annyira része a mai világunknak általános szinten, hogy ebbe beletanul az ember, ha egy kicsit veszi a fáradságot és használja, ráguglizik, ahelyett, hogy azt kérdezgetné, hogy csinálja meg, aki ért hozzá. Egy routert be lehet konfigolni egy kis google keresgélés alapján, és meg lehet érteni, hogy mi hogyan müxik :D
De ez szvsz szigorúan :D

(#157) Alex91 válasza Buci21 (#156) üzenetére


Alex91
félisten

A tobbseget ilyen szinten nem erdekli a dolog. De jo is van igy :). Gondolom van ami teged se erdekel egy bizonyos szintnel. Lehet, hogy szeretsz enni, de fozni mar kevesbe stb.

Amugy meg latszik, hogy van pl. olyan ceg, ami pont a minel egyszerubb hasznalatra torekszik az informatika teren, hogy a nagymama is tudja hasznalni :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#158) UnA válasza HuMarc (#155) üzenetére


UnA
Korrektor

(Az informatikát) "Ha diákok, még megtanulhatják jól. Ha felnőttek, akkor már nemigen..."

Mindenki meg tudja tanulni azt, ami lényeges az életben. Ha egy felnőtt számára fontos lesz az informatika, meg fogja tanulni. De amíg ott lesz Buci21, hogy segítsen beállítani a routert, addig minek kéne neki tudnia?

[ Szerkesztve ]

(#159) hcl válasza UnA (#158) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem fogják. Csomó idiótának, hiába kell számítógéppel dolgoznia, annyi esze nincs, hogy legalább a munkájához szükséges dolgokat megjegyezze (pl. mi a hálózati meghajtó...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#160) Buci21 válasza Alex91 (#157) üzenetére


Buci21
addikt

Részben igazat adok neked, bár a példád sajna nagyon rossz... :P imádok főzni és enni is, a szakács és az informatikus pálya között filozofálok valahol félúton, úgy, hogy mellette imádom az irodalmat xD WTF brain? xD
am persze, ha nagyon nem érdekel valami, akkor nem szívesen tanulod, de ha szükséged van rá, akkor egy kis google azért nem árthat meg, legalábbis szerintem. Csomóan szidják a googlet, mert ők nem tudják használni, nem tudják, hogy érdemes keresni, hogy lesz eredményes, hogy kell az információt kinyerni egy találati listából :D

Az egyszerűséggel az a baj, hogy egy ideig működik, de egy szint után már funkcióveszteséget okoz(hat), ami pedig lehet érvágás, nem tudom, nincs munkatapasztalatom a 16 éves ostoba fejemmel, de annyit tudok, hogy már itthon is belefutottam sok olyan funkcióba, ami csak az almenü almenüjéből csalható elő, lehet, hogy egy könyvelő is belefuthat, és ha túlegyszerűsítették a programot, akk már a funkció ki is kerülhetett belőle.

@Re:155
Igen, meg fogja mindenki találni az informatikus haverját az ilyen dolgokkal, csak néha már bosszant, ha alap dolgokkal kell foglalkoznom, vagyis ha nagyon triviális, netán fájdalmasan fájó őrültségekkel. De az emberi természet ilyen a legtöbbször, a lustaság dominál, egy kis keresgélés helyett egyből csörög a Desire-öm :(

[ Szerkesztve ]

(#161) Alex91 válasza Buci21 (#160) üzenetére


Alex91
félisten

Pont ez az, nem akar google-vel se foglalkozni! Mert vagy nem erti/tudja, hogy mit keressen, vagy ha meg is talalna, akkor se ertene. A tobbseg csak netezni akar, kepet, filmet nezni, zenet hallgatni stb. Nem a gep lelki vilagaval veszodni. Ezert nem terjed a Linux sem. Mert a Win-t is eleg megtanulni/megszokni a tobbsegnek. Nem fog orakat google-zni, hogy megoldja a problemajat, azt megteszi helyettuk mas, akit ez erdekel.

Es lehet sok mindent egyszerubben/atlathatobban. Azert pl. egy iOS sok szempontbol kezesebb, mint egy minden keszuleken mas Android...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#162) SentryGun válasza Alex91 (#161) üzenetére


SentryGun
aktív tag

"Mert a Win-t is eleg megtanulni/megszokni a tobbsegnek. Nem fog orakat google-zni, hogy megoldja a problemajat, azt megteszi helyettuk mas, akit ez erdekel."
+1, teljesen egyetértek

Egyébként nálunk Anyukámmal egy tök jó módszert vezettünk be: Ha otthon vagyok, leülök vele a géphez, ő jön a kis füzetével, és pontról-pontra leírogatja, hogy mit kell csinálni. Már jó néhány fejezet van benne, és amit megtanult (itunes, képkezelő, total commander, stb.) nagyon ügyesen használja. Időnként én is szoktam Word-ben képes útmutatókat csinálni nekik, fontos programokhoz.
Persze megértem, hogy munkahelyen, mikor már a 40. emberkének kell elmagyarázni ugyanazt, akkor fárasztó. Esetleg érdemes megfontolni szintén képes útmutatókat írni a fontosabb céges progikhoz - egyszer kell leülni, de utána sok időt spórol vele az ember...

(#163) Buci21 válasza SentryGun (#162) üzenetére


Buci21
addikt

Nagyszüleim nekem is gépeznek, nagyapám mérnökember, gyorsan rákapott :D

(#164) hcl válasza Alex91 (#161) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Mert vagy nem erti/tudja, hogy mit keressen, vagy ha meg is talalna, akkor se ertene."
Francot. Elolvasná, végiggondolná, akkor értené. Azt várják, hogy oldd meg helyettük.
Kedvenc módszerem a "jó, hozd át, megnézem". A zaklatás ettől megszűnik, mert meg kellene mozdulni a cuccal.

@Buci21 : Nálam apósjelölt. Rendszeresen tönkrevágja a windózt. Ha nem kap admin jogot, akkor meg nyafog... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#165) Alex91 válasza hcl (#164) üzenetére


Alex91
félisten

Te erted, ert ezzel foglalkozol nap mint nap. O nem erti, mert eleve ilyen szinten nem erdekli. Szakszavak, amelyekrol esetleg hallott valamikor, vagy amikor esetleg o tanulta meg ilyen nem is volt. Es igen, lustasag is, de van aki nem akar perceket, orakat googlizni. Ne magadbol indulj ki, bar belegondolhatsz, biztos van olyan amihez jelenleg nem ertesz, biztosan meg is tudnad tanulni, de nem fogsz vele foglalkozni, inkabb megcsinaltatod azzal, aki ert hozza...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#166) szoke12 válasza Alex91 (#161) üzenetére


szoke12
őstag

megtennéd, hogy kifejted mit értesz az alatt, hogy "minden készüléken más Android"?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#167) Alex91 válasza szoke12 (#166) üzenetére


Alex91
félisten

Mas launcher, mas programok. Mashol vannak a gombok, ha vannak egyaltalan...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#168) szoke12 válasza Alex91 (#167) üzenetére


szoke12
őstag

Nem attól lesz kezes egy készülék, hogy van még belőle kismillió darab, hanem hogy könnyen testre szabható, jól kezelhető.
Szerintem ezt a nyílt forrású, nyitott rendszerű droid teljesíti is.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#169) Auratech


Auratech
őstag

Szerintem nem informatikát kellene tanítani, hanem az alapkiképzés (oprendszer-filekezelés-internetes felületek) után a közismereti tananyagokat kiterjeszteni a digitális források felé.

Tegnap este tesóm lányával skypeoltam egy info korrepetálás dolgában. Semmi mást nem tettem, csak a filekezelés egy két feladatának logiokája után dobtam egy-két weboldalt, ahol a problémája nagyon jól érthetően, szakemberek segítségével van áttárgyalva, videóval..Örülés volt és megnyugvás...
Az info érettségi megoldásainak screencastjaival frusztrációmentesen végigvihetők az egyébként néha hülyén tanított feladatok, megoldások.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#170) hcl válasza Alex91 (#165) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ő is értheti, ha egy kicsit gondolkodik. Meg ha egyszer elolvassa. Én sem értek mindenféle területekhez, de pl. amikor az autómnak volt baja, azután mentem a gúglival. És baromi sok ember van, aki jön nyafogni hogy nem jó a windóza, vagy nem talál benne valamit, és a Google első találatán ott a megoldás -> meg se nézte. Ez lustaság, kőkeményen.
Meg amennyiben nem ért valamit, és azt kérdezi meg, az nem gáz, elmagyarázza az ember. De ha utána se néz semminek, az már idegesítő.
Ha meg nem érdekli a probléma megoldása, ne érdekelje a probléma sem...

Mutogatni való hater díszpinty

(#171) Alex91 válasza hcl (#170) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom ne adj isten majd a szivmuteteted is magad fogod csinalni a google segitsegevel... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#172) SentryGun válasza Alex91 (#171) üzenetére


SentryGun
aktív tag

:DDD

(#173) Auratech válasza hcl (#170) üzenetére


Auratech
őstag

Én olyan problémát látok, hogy hiába van a pacák előtt az egész net, az összes lehetőségével, mégis a maga napi bejárt ösvényét taposgatja az emberek nagy része.
Az a néhány weboldal leköti, kielégíti. Az ilyen emberkék digitális szigetlakók erős csőlátással.
Probléma még a használható angoltudás hiánya, amivel az információhoz jutás egy-két szabadsági foka sérül.
A lustaság oka gyakran valamilyen enyhe szorongás a nem járt utak bizonytalansága okán.

Auratech Field Recording

(#174) hcl válasza Alex91 (#171) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, mert altatásban nem tudom magam vagdosni ;)
Nemrég műtöttek amúgy, annak is utánaolvastam amúgy, hogy mire számítsak :D

@Auratech : Napi szinten én is csak pár oldalt olvasok, de ha valamiről információ kell, akkor túrok utána.

Mutogatni való hater díszpinty

(#175) szoke12


szoke12
őstag

Itt most arról van szó, hogy amikor van ésszerű lehetőség, nem élnek vele.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#176) Kube


Kube
senior tag

A cikk alapvetően nem lenne rossz, de én egy kicsit erősnek érzem néhány területen.

Azért egy gimnáziumban a cél az érettségire való felkészítés, office... valamint az elméleti anyag a szóbelihez. Aki emeltre akar menni az nyilván felveszi emelt óraszámban az infót mondjuk a töri helyett aztán ott megtanulja a programozást és a html-t kicsit alaposabban... elég sok gimiben van erre lehetőség.

A cél nem az, hogy programozni, gépet szerelni tanuljanak (az viszont jó lenne ha tudnák azért hogy néz ki egy processzor önmagában), hanem mégis valami fogalmuk legyen majd mit kell csinálni az érettségin.

Ubuntu? Szerintem első körben maradjunk a Windows-nál mivel a fiatalok 90%-a kábé ilyen környezetben nő fel. Először inkább ezt tanulják meg valamennyire használni, aztán akit jobban érdekel az szépen utánanéz a linuxnak is. A cél az hogy egy alapszintű tudást eltudjanak sajátítani és közben felkészüljenek az érettségire. Ez így korrekt szerintem.

Nézzük meg a direkt informatikus szakközépiskolákat. Én speciel alapból egy ilyen iskolába mentem, ahol jó tanárokkal és jó képzéssel találkoztam magasabb óraszámban. Mindenbe belenéztünk alaposan kezdve a programozástól egészen az sql-ig. 2. osztályban már előrehozott érettségit tettünk, így a maradék két évben komolyabban belemásztunk néhány témába. És ez legyen is így egy direkt ilyen szakon.

Nálam a tanárokkal nem volt gond, egy-két különleges témába is belenéztünk, nálam csillagos ötösre vizsgáztak. Pedig nem egy elit suliról van szó. Aláírom hogy vannak iskolák ahol problémák vannak, de azért akad nagy számban rendes oktatás itt hazánkban is.

Az ingyenes szoftvereket én is támogatom, nem lenne rossz átállni, bár kitudja mennyire lenne komplikált egy 90%+ Windows, Office oktatásról átpattanni másikra amit alig ismernek.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#177) CPT.Pirk válasza Kube (#176) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mondjuk a programozás még csak-csak bár nem hiszem, hogy sokkal többre szükség lenne, mint a strukturált programozás mikéntje, ott órán úgy sem igen lehet megtanulni programozni. Nekünk is tanították állandóan, eredményeképpen vagy 5 nyelven meg tudok írni egy hello word szintű programot. Az ilyesmit valami kis létszámú szakkör keretében kellene tolni, ahol az van ott, akit érdekel.

Az sql viszont egy nagyon határterület, annak felhasználók döntő többsége semmi hasznát nem veszi később. Az én időmben még az ECDL-hez sem kérték, bár ennek ellenére megtanították.

Magát az operációs rendszer használatot meg rendesen sosem tanították, kint volt az office ikon az asztalon, indítsd el, gépeld be a szöveget, formázd meg, stb. Egyedül a hétvégi ECDL szakkörben volt oprendszer használat, mert ez egy modul volt a vizsgán.

Az informatika oktatásnak egy célja nagyon kimaradt mindig is, a "hogyan igazodjunk el a digitális világban" rész. Olyan apróságokat soha nem tanítottak, mint pl. hogy miként írjunk meg egy önéletrajzot, amit elmentünk PDF-ben, hogy a tisztelt cégnél meg is tudják nyitni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#178) hcl válasza CPT.Pirk (#177) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egyáltalán, mi a pdf, miért abban mentjük, miért nem wödörben :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#179) CPT.Pirk válasza hcl (#178) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi a dokikszbe mentünk. Hát ti? ;]

Am. kihagytam még olyan dolgokat, mint információbiztonság, mit ossz meg az FB-n, meg még lehetne sorolni, hogy mi minden kellene jobban az informatika oktatásba, mint pl. az sql lekérdezés.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#180) Kube válasza CPT.Pirk (#177) üzenetére


Kube
senior tag

Programozás szinten mi se mentünk tovább az alap tételeken és az eljárásokon túl. Ezután jött az sql, kicsit elfogott "a programozni nagyjából tudnak, akkor tanuljunk némi sql-t" érzés. Később belekóstoltunk a hálózat különböző témáiba, mivel ötödéven nálunk ez volt az egyik fő képzés. Tudtak azért újat mutatni.

Oprendszer téren tényleg elég gyengék vagyunk, sokan egy telepítést/törlést nem bírnak elvégezni, vagy ha igen akkor is rosszul. Telepítésnél speciel már külön beszélhetnénk a "toolbar" jelenségről. Elsőben talán a mappakezelés, vírusirtó, tömörítés amit ma megmutatnak, pedig lenne ott még mit nézegetni. Azt is nehezen látják át hogy az "Asztal" is egy mappa. Aztán ott a net, a spamek meg a sok marhaság amit az ember orra elé tesznek, és sokan gyanútlanul "belesétálnak a csapdába"...

"Am. kihagytam még olyan dolgokat, mint információbiztonság, mit ossz meg az FB-n, meg még lehetne sorolni, hogy mi minden kellene jobban az informatika oktatásba, mint pl. az sql lekérdezés."

Abban egyetértünk, hogy millió dolog van amiről kellene még beszélni, csak nincs bent a "tervben", ettől függetlenül örültem én annak az sql-nek egy infó szakos osztálynál...

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#181) kmisi99


kmisi99
addikt

Én informatika szakra járok (heti 7-8 infó) és szörnyű. 2 programozás tanárom van egy elméleti és egy gyakorlati. Gyakorlaton 3 évig ilyen szaros office csomagot csináltunk szinte nagyon kevés volt a programozás így gyakorlatból sík hülye az csoport emiatt elméleten kapjuk sorra az egyeseket mert ott meg azt se tudjuk mit magyaráz a tanár mert nincs meg a gyakorlati tudás. A másik csoport legrosszabb tanulója is azon a szinten van mint nálunk a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#182) hcl válasza Kube (#180) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

User ne telepítgessen oprendszert. Nem azért, mert akkor nem lesz munkája a szakembernek, hanem mert elbénázza, és összevissza csinálnak mindent, utána meg szedjem vissza az adatait...
OK, a Win8, és az újabb Linuxokat is egyszerű telepíteni, de azért ismerek pár embert, aki ezt is nem hogy el tudja rontani, de olyan káoszt csinál, hogy csak nézel :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#183) szoke12 válasza hcl (#182) üzenetére


szoke12
őstag

Ismerős érzés.
Nekem egy haverom kikönyörgött egy ubi telepítőt. adtam neki. Másnap kérdem: Hogy sikerült? Azt monja: könnyű volt. jó renszer.
Ez kicsit gyanús lett. Főleg, hogy a szemembe sem nézett. Egy hónap után kiderült, hogy csak nem merte elmondani, hogy gőze nincs még csak a boot eszköz kiválasztásáról sem. (jelzem heti 3 infója van)
Azóta is egy másolt windóza van, amit annak idején 5 ezerért tettek fel neki. :DDD

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#184) UnA válasza hcl (#159) üzenetére


UnA
Korrektor

"Nem fogják. Csomó idiótának, hiába kell számítógéppel dolgoznia, annyi esze nincs, hogy legalább a munkájához szükséges dolgokat megjegyezze (pl. mi a hálózati meghajtó...)"

Rosszul gondolkozol erről. Fenntartom, ha tényleg életbevágó, akkor meg fogja jegyezni. De nem hiszem, hogy a hálózati meghajtó, mint absztrakció különösebben érdekes, ha van IT részleg arra, hogy csatlakoztassa ezt automatikusan.

(#185) hcl válasza UnA (#184) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tapasztalat, hogy nem jegyzi meg.

"De nem hiszem, hogy a hálózati meghajtó, mint absztrakció különösebben érdekes, ha van IT részleg arra, hogy csatlakoztassa ezt automatikusan."
Max. az, hogy ne rángassa oda az embert, ha fel kell csatolni, illetve a "nem találom a táblázatomat" -hoz esetleg tudatosuljon benne, hogy az egy hálózati meghajtóra van mentve. Tehát tudjon már különbséget tenni aközött, hogy valami a gépén van, vagy egy szerveren...

Volt egy csaj a cégnél, aki vagy 6 hétig, minden héten odahívott, hogy miért nem mennek el a levelei. Minden alkalommal az volt a baja, hogy tele volt a mailboxa. Ezt az Outlook ki is íra neki, csak ő ugye nem olvasta el (pedig tud angolul).

Mutogatni való hater díszpinty

(#186) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehetne még jó példa, hogy nem tudják, mi mire való.
Ott van előtte egy számítógép, és Internet, erre olyan számológépet akar a csaj, amin lehet függvényeet rajzolni.
WTF

Mutogatni való hater díszpinty

(#187) Auratech válasza hcl (#186) üzenetére


Auratech
őstag

Az olyan munkaügyesről nem beszélve, aki egy excel tábla előtt a papírszalagos számológéppel ellenőrzi, amit lát...

Auratech Field Recording

(#188) Kube válasza hcl (#182) üzenetére


Kube
senior tag

Én se oprendszerre gondoltam, sima programra :) legalább ennyit tudjon egy átlag ember szerintem. De ez egy a sok általános dolog közül amit nem oktatnak, pedig kellene... és itt a mindennapi dolgokra gondolok.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#189) hcl válasza Kube (#188) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nahátezigaz.
De látod, (Ubuntu)Linuxon mennyivel egyszerűbb ez? Mármint a telepítés. Szoftverközpont, csókolom.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#190) KaiotEch válasza hcl (#186) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Plusz a "milyen operációs rendszered van?" kérdésre a válasz: Internet Explorer. :W

(#191) Buci21 válasza hcl (#189) üzenetére


Buci21
addikt

kivéve, ha belefutsz egy jó kis tar.bz vagy hasonló csomagba :D akkor sudo és csomagolhatsz fordíthatsz, telepthetsz etc. xD Java 7.0 telepítésével jártam így, de müxik :D

(#192) hcl válasza Buci21 (#191) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ritka az. Szoftverközpontból meg nem jön olyan. Meg akkor is segíthetnek hozzáértők, ha abból kell telepíteni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#193) HuMarc válasza KaiotEch (#190) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez komoly? :Y Ezt a szintet még a tizenkét éves osztálytársaim is túllépik! :Y De tényleg hatalmas az analfabetizmus az informatikában itt Magyarországon... És ez elég szomorú :(

(#194) KaiotEch válasza HuMarc (#193) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Sőt olyat is ismerek személyesen akinek Mérnökinfós diplomája van és azt nem tudja, hogy a böngészőben mi az a címsor. De amíg ilyen emberek is vannak mit várjunk?

(#195) HuMarc válasza KaiotEch (#194) üzenetére


HuMarc
addikt

Ismertem már :D De hihetetlen hogy valaki ennyire hülye lehet... :( Én is hallottam már mérnökökről, akik csak be tudták kapcsolni a gépet, de utána megállt a tudomány... És ezek diplomával távoztak az egyetemről.

[ Szerkesztve ]

(#196) Buci21 válasza HuMarc (#195) üzenetére


Buci21
addikt

én sem vagyok egy zseni, de a gyakorlati tapasztalat baromi sokat számít, elémtolnak egy problémát, már megvan a reflexmechanizmus, hogy ctrl+t és rákeresünk. :D vagy kitaláljuk a megoldását, emlékszünk rá, hogy volt már hasonló. De a legtöbb ember nem ezt csinálja, hanem informatikusért sápítozik... valaki itt korábban egy szinten emlegette az informatikust az agysebésszel... nem akkora mutatvány azért egy routert beállítani vagy egy windowst feltelepíteni, mint egy ember agyában turkászni :D megoldható a legtöbb hétköznapi probléma itthon, a google segítségével is, ha meg túlnő a feladat az emberen, akkor kell a szakember.

(#197) HuMarc válasza Buci21 (#196) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát az az igazság, hogy én sem vagyok profi... De az biztos, hogy igazad van. Egy csomószor kértek meg, hogy oldjak meg egy problémát, amire nem tudtam a választ, de legalább megpróbáltam megkeresni a megoldást és lám-lám megtaláltam. Tehát alapvetően úgy könnyű analfabétának tűnni, ha meg sem próbálod megoldani a problémát. Egyszer egy olyan problémába ütköztem, hogy egy tévé egy egy gép össsze volt kötve egy 10 m-es HDMI-kábellel de a hang nem a tévén, hanem a gép hangszóróján ment. És akkor elkezdtem keresni: Control Panel -> Hangszórók -> A gép hangszórója engedélyezve a tévé hangszórója letiltva Csak aktiválni kellett a tévé hangszóróját és kész. Ennyi. És ezt a problémát nem tudták megoldani 2 hónapon keresztül...

[ Szerkesztve ]

(#198) KaiotEch válasza HuMarc (#197) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De ezekben amúgy van jó is, amellett, hogy bosszantó. Minket kérnek meg rá, és ha még fizetnek is érte, akkor felőlem legyen még hülyébb :P

(#199) HuMarc válasza KaiotEch (#198) üzenetére


HuMarc
addikt

Csak nekem, mint 12 éves kissrácnak nemigen fizetnek semmit az ilyenért :DDD De amúgy nekem nem is a pénz számít, hanem elég az is, amikor annyit mondanak, hogy ezt jól csináltad! :)

[ Szerkesztve ]

(#200) Buci21


Buci21
addikt

Visszatérve a témához, hogy ne offoljam szénné a topikot, szerintem az a tanulság vonható le, hogy az informatika-oktatásnak át kell alakulnia kis hazánkban. Alapszinten, nem meelt óraszámban hétköznapi problémák megoldását és az ehhez kapcsolódó gondolkodásmódot kellene tanítani az office és egyéb alkalmazói tananyag mellett. Olyan problémák kerülhetnének terítéke, mint OS install, hálózat konfigurációja, bluetooth beállítása, számítógép felépítése, egy gép összerakásához szükséges gondolatmenet, és minimális elmélet. Emelt szinten mehetne programozás n+1 nyelven, lehetne SQL adatbáziskezelés, komolyabb hálózati ismeretek, webfejlesztés és más haladó témák. Itt azért meg lehetne ismerkedni egy Linux mély lélektanával is, ez a haladó szint azoknak szólna, akiket érdekel a téma, és ezzel szeretnének tobábbhaladni, az informatikával kapcsolatos szektorban szeretnének elhelyezkedni stb. Szerintem semmit nem ér a pötyögés/facebookozás, vagy minden téma, köztük a haladó témák, felszínes érintése. Kevesebbet kell tanítani, de jobban, gyakorlatorientáltabban, ezáltal gondolkodásmódot, hozzáállást, szemléletmódot lehetne tanítani, nem száraz tananyagot. Szerencsére nekem elég jó helyem van, jó gimnázium, jó informatikatanár, éppen Pascalt tanulunk, én espec szeretem, de megértem, ha valaki nem, mert nem érdekli :D

Jó szokásomhoz visszatérve mehet egy kis off megint: rövidtávon oké, hogy fizetnek azért, hogy béna problémákat oldjunk meg, de hosszútávon ez nem vezet sehova, nem lehet egy fellendülőben lévő szektor jövőjét pár "vájtfülűre" alapozni, általános kompetencia kell, el kell, hogy tudjon igazodni alapszinten mindenki az informatika világában, ez igénye a világpiacnak. Az igények "letojásával" nem lehet keresett és versenyképes munkaerőt képezni, ezáltal versenyképesnek maradni országos szinten. Nem csak egyéni érdekről szól a dolog, az oktatás közös ügy, pont annyira a 30 éve végzett "veteránnak", mint nekem, aki még a padot koptatja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.