Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) ANDROID??? válasza bubus66 (#5200) üzenetére


ANDROID???
addikt

Pontosan ezt kérdezi Ő is. :K

Mi változik pozitív irányban (esetleg negatív irányban), ha frissíti T-s telefonját..?

[ Szerkesztve ]

(#5202) kolosanyi válasza erik365 (#5188) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ne frissítsd akkor. Ami jó, ahhoz nem kell hozzányúlni.

(#5203) bubus66 válasza ANDROID??? (#5201) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mire frissíti??? Áruld már el mert még mindig nem tudom??

(#5202) kolosanyi

Így van..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5204) erik365 válasza bubus66 (#5200) üzenetére


erik365
aktív tag

A telefon szoftvere, javul valamit?
Lesz változás az 5.0.1-hez képest?
Vagy mi értelme akkor a frissítésnek?

1.4 T-jet M32

(#5205) bubus66 válasza erik365 (#5204) üzenetére


bubus66
nagyúr

Persze biztos lesz valami. Majd ha kijön az 5.1 akkor megmondom..

Mondjuk kinek mi értelme azt nem tudom, én felteszem, és ha nem teszik akkor, megy vissza az 5.0.1 én a Telekomos biztos nem hagynám fent.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5206) erik365 válasza bubus66 (#5205) üzenetére


erik365
aktív tag

Nekem gyári független telefonom van, nem telekomos.

Megy rendesen, először volt recsegés hívás közben, de megunta, azóta nem recseg.
Más bajom nem volt vele.

1.4 T-jet M32

(#5207) ANDROID??? válasza bubus66 (#5203) üzenetére


ANDROID???
addikt

Én kérek elnézést, benéztem, azt hittem a Telekomos frissítésről ír...

(#5208) bubus66 válasza erik365 (#5206) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nekem is volt de visszhang de a factory redet megoldotta.

ANDROID??? OKÉ :K

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5209) erik365 válasza bubus66 (#5208) üzenetére


erik365
aktív tag

Nekem még te adtál rá egy vendoros cuccot, ha jól rémlik.
Utána volt egy FR azóta öröm boldogság.

1.4 T-jet M32

(#5210) Gstyler válasza bubus66 (#5205) üzenetére


Gstyler
senior tag

A mai B181-es frissítés pont 5.1-re frissít. (vodán)

Meg tudja vki mondani, hogy érdemes-e feltenni az OTA-t?
Csak azért kérdezem, mert sokan panaszkodtak a recsegésre telefonálás közben. Nekem ez B140-el (voda) eddig nem volt jelen és nem is szeretném :)

[ Szerkesztve ]

(#5211) Zsocy155 válasza Gstyler (#5210) üzenetére


Zsocy155
őstag

Én ma délben feltettem a vodás B181-et és azóta csak 3-4 telefont bonyolítottam, de nem volt recsegés (B140 alatt sem) tiszta volt a hang.

[ Szerkesztve ]

(#5212) hunFaNaTiC válasza bubus66 (#5199) üzenetére


hunFaNaTiC
csendes tag

Köszi az infót, ez megerősített, hogy elég kitörni.
A T nem ingyen csinálja, ezt mondta az Arénában ma az eladó. Két év plusz hűségért ingyen megcsinálják...

(#5213) net91 válasza hunFaNaTiC (#5212) üzenetére


net91
senior tag

Nekem a másik T-nél (korábban P) ingyen megcsinálták.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#5214) bubus66 válasza hunFaNaTiC (#5212) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nekem ingyen cserélték az enyémet is meg a lányomét is sőt úgy, hogy mind kettő a nevemen van.
(#5210) Gstyler

Szerintem nem az 5.1

Zsocy155 a vodás 181 nem 5.1.1-es?

(#5209) erik365

A Tied dualos nem?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5215) edima10 válasza kolosanyi (#5174) üzenetére


edima10
tag

Köszi szépen, akkor majd hozzá fog szokni, hogy itt ez van :)

(#5216) ANDROID??? válasza hunFaNaTiC (#5212) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nekem is ingyen cserélték a sim-et... Az előző telefonomat leadtam szervizbe és akkor kérdezték, hogy cseréljék-e a micro sim-et, (mert látta hogy az épp nálam lévő készülék normál sim-es), mert úgy is ingyen van a csere, meg vissza is.. Inkább megoldottam átalakítóval..

(#5217) Andrew1982 válasza Gstyler (#5210) üzenetére


Andrew1982
csendes tag

Tmobil 181-es rom csak 5.0.1et ir ki. En amit eszrevettem eddig h jobb lett az akkuido egyenlore. Ugyanolyan hasznalattal kezdi karcolni a 4 ora koruli kijelzoidot. :R

<<< +36203601181 >>> <<< kftstabil@gmail.com >>> <<<perfectgsm.hu>>>

(#5218) Upo válasza bubus66 (#5199) üzenetére


Upo
addikt

Pedig pont így működött. Az automatikusan letöltött ota nem ment fel a root miatt. Visszaraktam a gyári system-et meg recovery-t, az sd-re a dload mappába beraktam a lementett update.zip-et, frissítés menüben a helyi frissítésnél megjelent. Rányomtam, restart, felrakta, most már B181 van rajta. És ez is 5.0.1, nem 5.1.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5219) ANDROID??? válasza Andrew1982 (#5217) üzenetére


ANDROID???
addikt

A 4 óra kijelző idő az jó? ;]

1. töltés után:

4ó 18p 37mp
1n 14ó 30p akkumulátorról
...

Inkább nem frissítek, nehogy elrontsa az akkuidőt...

[ Szerkesztve ]

(#5220) redati válasza Upo (#5218) üzenetére


redati
tag

Nálam is megérkezett a vodás ota b181, és az 5.1.1-es verzió. Nálam 5h 18 perc volt a legtöbb kijelző idő.

[ Szerkesztve ]

(#5221) redati válasza redati (#5220) üzenetére


redati
tag

Névjegyzék állítási lehetőség továbbra is szürke. :-(
A memória fogyasztás drasztikusan visszaesett, egyenlőre 59%-ra a szokásos 70-ről. Hátha nem omlik össze a billentyű kevés memóriára hivatkozva.

[ Szerkesztve ]

(#5222) Upo válasza redati (#5221) üzenetére


Upo
addikt

A T-sen továbbra is ott van. A smart lock meg továbbra sem működik, hiába adom hozzá a miband-et megbízható eszközként, mégis kéri a mintát feloldáskor.
Ja, és még mindig nincs smart lock menü, azt csak 5.1-es screenshotokon láttam.
Szerk: Holy Sh.t! Jó lett a gmail értesítés, most csak azt írja hogy x db új üzenet, de végre nem sorolja fel őket egyenként alatta! :C Akkor legalább egy bosszantó dolog megjavult.
Sőt, úgy néz ki az endomondo is jó lesz lezárt képernyőnél, bár csak pár percet voltam kint az udvaron. :Y
Már megérte frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5223) ANDROID???


ANDROID???
addikt

A T-nél kapható (trust, thumbox, sony) akku-töltők közül melyik lehet jó választás a p8 lite mellé?

[ Szerkesztve ]

(#5224) bubus66 válasza Upo (#5218) üzenetére


bubus66
nagyúr

És melyik ROM volt rajta? Csak azt nem tudom, hogy te minek másoltad a dload mappába az OTA letöltés mikor az alapból fel telepíti. Én csak a 136a-val tudtam meg csinálni, egy béta verziót.. Mivel az a ROM van meg csinálva alapból a Singlehez..

(#5220) redati

Mustad az képernyő mentés arról az 5.1.1-ről

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5225) redati válasza bubus66 (#5224) üzenetére


redati
tag

[ Szerkesztve ]

(#5226) redati válasza redati (#5225) üzenetére


redati
tag

[link]

Bocs,de valamiért a képet csak így sikerült feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#5227) Krysz74 válasza redati (#5225) üzenetére


Krysz74
tag

Ebben a méretben nem látszik :)

(#5228) bubus66 válasza redati (#5226) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszi ez vodás?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5229) redati válasza bubus66 (#5228) üzenetére


redati
tag

Igen. És a b140-re jött ota

(#5230) ignisz


ignisz
senior tag

Kíváncsi vagyok b171-re mikor jön.

(#5231) bubus66 válasza redati (#5229) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszönöm még egyszer :R

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5232) Upo válasza bubus66 (#5224) üzenetére


Upo
addikt

Amit átküldtem pm-ben, T-s ALE-L21HUNC150B130.
Kíváncsiságból rápróbáltam az ota telepítésre (amit leszedett), de a root miatt nem ment le, az ellenőrzés után hibajelzést adott, és maradt a régi rendszer. De ilyenkor az update.zip-et letörli. Így meg nem kellett újra elindítani a letöltést, csak felraktam az sd-re és onnan felrakta az ota frissítést. Illetve annak is jó lehet a lementett zip, akinek még nem jelzett az ota az kézzel felrakhatja.
Annyit meg kell jegyezni, hogy ez csak a fent írt T-s B130 romra megy fel, patchelős az update, a B130 romhoz képesti különbség van csak benne.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5233) Simulator88


Simulator88
csendes tag

Nekem is most települ a B181 :) Vodás vagyok, vártam már nagyon. Remélem a double tap / dupla leütés problémát is megoldja :)

Simulator88

(#5234) #13110016


#13110016
törölt tag

Érdekes, hogy a függő telefonokra előbb jön az OTA, mint a független... számomra érthetetlen.
Persze, nem baj, csak fura.

(#5235) bubus66 válasza #13110016 (#5234) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Voda csinált ilyet az M2-nél is.

(#5232) Upo

Jelezett fél perc alatt csak kíváncsiságból feltettem a telekomos de szerintem hamar megy a szemétbe.

Viszont én meg nem ajánlanám ezt senkinek addig még nincs tisztába dolgokkal mert te igen egyszerűen le írod nem ennyire egyszerű, hidd el nem az első csinálom én fel tettem dualos 008 -as ugyan ezzel a módszerrel csak a 132 és a 052 dualosra lehet feltenni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5236) ravebp


ravebp
senior tag

Nekem is megjött a telekomos frissítés, mintha jobb lenne, viszont, azóta randomújraindul a telefon....

Rave

(#5237) retroid


retroid
senior tag

Függetlenre még semmi....

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#5238) bubus66 válasza retroid (#5237) üzenetére


bubus66
nagyúr

Állitólag ma

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5239) Upo válasza bubus66 (#5235) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Az általam lementett gyári ota KIZÁRÓLAG a gyári T-s ALE-L21HUNC150B130 romhoz jó, nyilván másikhoz nem, ahhoz teljes rom kellene (>2GB), nem frissítés (319MB). Ugyanazt csinálom mint a gyári ota, csak a letöltés és a frissítés indítása a menüből az kézi.
Még a bootloadert se kell unlockolni hozzá, mert minden gyári és aláírt.
Tehát akinek T-mobilos ALE-L21HUNC150B130 romja van, és nem jön a B181 frissítés, de mégis fel akarja tenni, az letölti a zipet, bemásolja a dload mappába, telefonon bemegy a beállításokba, ott a Frissítőbe, alul a menü gombot megnyomja, helyi frissítés. Ki kell hogy listázza, hogy Járulékos csomag: update.zip (update.app-nál teljes csomagot írt volna).
Erre rá kell nyomni, utána a telepítést. Innentől ugyanaz mint a rendszer által letöltött OTA, újraindul eRecovery-ben és megcsinálja a frissítést.
Se bootloadert nem kell nyitni, se root, semmi nem kell, minden teljesen gyári.
Persze akinek nem egy érintetlen gyári T-mobilos ALE-L21HUNC150B130 romja van, annak semmit nem ér a csomag, mert csak erre az egy félére megy fel.
Persze ha nem gyári a telefon, ki lett nyitva a bootloader és bele lett piszkálva a rendszerbe, akkor nem ilyen egyszerű, de én azokra gondoltam akik nem is akarnak hozzányúlni a szoftverhez, 3 kattintással tudják frissíteni a romot a legfrissebbre, ha a nagyságos T nem méltóztatott nekik is küldeni a frissítést.
Még egyszer, csak hogy rögzüljön: gyári T-mobilos ALE-L21HUNC150B130 rom!!!!

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5240) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Sziasztok Mesterek!

P8 és P8 Lite között vacillálok. Apumnak P8 Lite-ja van és próbálgattam, nagyon tetszett a sebessége és az egész kinézete. Nekem a kijelző HD felbontása is tűélesnek hat.

Kérdés, hogy megér e P8 + 80k-t (fémház, Full HD kijelző, jobb kamera, Talkband B2).

Szerintetek érdemes megfizetni ezt a felárat?

(#5241) tony_snow válasza arcsi84 (#5240) üzenetére


tony_snow
tag

Kinek milyen igényei vannak. Nekem nem éri meg a dupla ár, mert számomra mindenre elég a Lite. Én nem is adok ki olyan sokat telefonra, 80 a határ, nem igazán látom értelmét 150-ért telefont venni, majd ha 15 millió feleslegem lesz az eseti számlámon akkor talán :). De ez én vagyok. Gondold végig mire használnád, és hogy számodra elég-e amit a Lite tud. Te tudod, hogy neked megéri-e a kétszeres ár.

(#5242) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Xperia Z-ről megérné e váltani egy P8 Lite-ra?
Feleségemnek lenne.

Gondolok itt elsősorban az akksira, hogy mennyire bírja (a Z ilyen szempontból nem egy acélos valami),
Nem tudom a mindennapi teljesítményben hol helyezkednek el egymáshoz képest ("smoothság", User Experience mert egy aalkalmas nyomogatás nem ua mint ha már be van lakva),
Próbáltam a Trénél és ott eléggé szaggatott képernyő felélesztés után 1-2 percig.
Kijelző minősége (itt nem elsősorban a felbontás a lényeg mert nem egy power userről beszélünk).
Fényképező mert bár olvastam teszteket de sokkal okosabb nem lettem.

Előre is köszi

(#5243) pgemil válasza hunFaNaTiC (#5212) üzenetére


pgemil
aktív tag

(Az hülyeség!)
Csak be akar kötni 2 évre!!
A T-nél ingyen adnak újabb sim kártyát, hogy tudj új telefont is használni (mindegy hol vetted, előbb-utóbb net is kell az "okos"telefonhoz, ami + pénz. Majd ekkor kifizeted .....a díjakban.)
Csak akkor számítanak fel díjat, ha megrongálódott a simkártya. (Én is körbevágtam szeptemberben, de cserélték ingyen, mert szépen kértem a kisasszonyt.)
:))

[ Szerkesztve ]

(#5244) Andris837


Andris837
senior tag

Érkezett egy frissítés nekem is, fel is tettem. B130-ról B181-re frissített. 5.0.1.
Jobb mint a semmi. Változást egyelőre nem tapasztaltam. Minden szép és jó, mint ahogy eddig. :K

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#5246) Tusuka válasza Andris837 (#5244) üzenetére


Tusuka
tag

független a telód?

(#5247) Tamás88 válasza Andris837 (#5244) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Amiket észrevettem a frissítés után.
- Az akksi ugyanannyit bír ki, mint előtte
- Gyorsabban reagál rá a készülék, semmi akadás
- A Wifi stabilabb
- A fenti ikonban LTE helyett 4G van (tudtommal semmi különbség nincs a kettő között).

És mindez úgy, hogy frissítés után nem csináltam FR-t, sőt a frissítés óta még újra sem lett indítva.

Ellenben a T-nél azt ígérték, hogy szoftver frissítés után letölthető lesz a Mobiltárca alkalmazás, nos a helyzet az, hogy sajnos még most sem lehet használni, így rá fogok koppintani az orrukra, és majd meglátjuk, hogy mi lesz.

(#5248) kolosanyi válasza #20749568 (#5245) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szia!

- Elvileg meg.
- Nem használom, de gondolom netkapcsolattól függ.
- Jó.
- Nem támogatja az új kamera API-t, más szoftvert használni kb a placeboval ér fel.
- Normálisan szól a telefon, ha ezért kérdezed a Xiaomit.
- Aksi a gyenge pont, ekkora kijelzőhöz kicsi. Egy napot persze elmegy, de ne várj csodát tőle.

(#5249) bubus66 válasza Tamás88 (#5247) üzenetére


bubus66
nagyúr

Csak vigyázz nehogy baj legyen belőle...

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5250) Tamás88 válasza kolosanyi (#5248) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Azért nem egészen placebo hatás, ugyanis némileg valóban jobb képeket lehet készíteni (pl. kevésbé van tömörítve a kép). Arról nem is beszélve, hogy a videózásnál ISO értéket is be lehet állítani, a gyárival ezt nem tudod kivitelezni.

(#5249) bubus66

Ne aggódj, nagyon finom voltam velük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.