Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) redati válasza arcsi84 (#5240) üzenetére


redati
tag

Nekem nem. De ha a pénztárcám engedné akkor azt venném a plusz extrák miatt. Kérdés,hogy kinek ...

(#5252) Andris837 válasza Tusuka (#5246) üzenetére


Andris837
senior tag

Nem, telekom függő. :N

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#5253) Tusuka válasza Andris837 (#5252) üzenetére


Tusuka
tag

Köszi

(#5255) erik365 válasza bubus66 (#5214) üzenetére


erik365
aktív tag

Igen az enyém dualos.

1.4 T-jet M32

(#5257) bubus66 válasza #20749568 (#5256) üzenetére


bubus66
nagyúr

Van esetleg CM a telefonra? Nincs

De egy AOKP is tökéletes lenne. Nincs

(#5252) Andris837

Milyen az M2 után?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5258) Bouli


Bouli
csendes újonc

Sziasztok! 2 napja, csütörtökön csatlakoztam a Huawei P8 lite büszke tulajdonosai közé. A telefon független, kifejezetten jól szól, szép képeket csinál, minden nagyon okés. Első bekapcsolás után elvégeztem néhány dolgot: a háttérben futó alkalmazások kilőve (zárt képernyőnél) + energiakezelés intelligens módba, nézegettem, neteztem, használtam lemerítésig. Leszögezem, játszani nem játszom rajta. Az első töltést a telefont teljesen lemerítve, kikapcsolt állapotban végeztem, 12 órát töltőn hagyva (úgy olvastam néhány helyen, így kell). Tegnap délelőtt töltőről levéve, majd bekapcsolva, a nap folyamán néhány (kb 4) hívás, 15percnyi net (wifi-n felejtettem utána v 3 órát), + néhány menüben, beállitásokban lépegetés + egy fénykép készítés. Az akksi nagyon meglepett: ma reggel, pontosan 24óra elteltével az akksi 89%on állt! Olvastam néhányan panaszkodnak az akksira, h egy napot alig bírja. Féltem is elsőre. És most ell vagyok képedve, ez a kis akksi mennyire bírja! Nagyon örülök neki, tetszik, nagyon gyors, nekem az üzemidő a fórumon olvasottak után pozitív csalódás. Egyelőre nagyon elégedett vagyok, minden jót! :K

(#5259) ANDROID??? válasza Bouli (#5258) üzenetére


ANDROID???
addikt

Üdv! Ez nagyon jó. :C
Használd is, mint telefont, sőt használd úgy mint egy okos telefont, és utána várjuk a tapasztalatokat ;) ;]

[ Szerkesztve ]

(#5260) joergie


joergie
őstag

TV GO-t próbált már valaki telepíteni, és ha nem (a program által támogatott :F telefonok listájában nincs benne), akkor meg lehet e oldani hogy menjen rajta, illetve van e info arról, hogy elérhető lesz e valaha. Kapható a készülék a telekomnál, és az ascend P7-et támogatja, szóval már csak ezért is vagyok bizakodó.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#5261) bubus66 válasza joergie (#5260) üzenetére


bubus66
nagyúr

Bocs de A Telekom honlapján megtudod nézni, hogy kapható e a készülék vagy sem, tessék hogy ne kelljen keresni.

Támogatja a Telefon a TVGo-t

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5262) ignisz


ignisz
senior tag

Mi a helyzet az 5.1-es frissítésekkel? Mikorra várható a b171-re? Tudja valaki?

(#5263) MrZidi


MrZidi
tag

Hali!
A T-ben kapható P8 lite dualsim-es vagy korlátozva van? ;] :R
Előre is köszi.

ZTE Grand X In --> Sony Xperia SP --> Nokia Lumia 735/Microsoft Lumia 535

(#5264) Tamás88 válasza MrZidi (#5263) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

1 simes, én is onnan vettem.

(#5265) MrZidi válasza Tamás88 (#5264) üzenetére


MrZidi
tag

Akkor az sd kártya foglalat nem használható simnek ?

ZTE Grand X In --> Sony Xperia SP --> Nokia Lumia 735/Microsoft Lumia 535

(#5266) ANDROID??? válasza MrZidi (#5265) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem Dual simes -> Dualos lehet, ha jól értem...

[ Szerkesztve ]

(#5267) joergie válasza bubus66 (#5261) üzenetére


joergie
őstag

Először is köszönöm szépen a hasznos információt, erre volt szükségem.
Valószínűleg a szórend zavart össze, de a mondatvégi írásjel(pont) elég egyértelmű. Tehát azt írtam, hogy a készülék kapató a telekomnál. kijelentés.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#5268) Andris837 válasza bubus66 (#5257) üzenetére


Andris837
senior tag

Szuper, eddig minden nagyon tetszik! :) Egyáltalán nem bántam meg a cserét. Mérföldekkel jobb a P8 Lite.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#5269) bubus66 válasza MrZidi (#5265) üzenetére


bubus66
nagyúr

De igen használható egy kis átalakítással.

(#5266) ANDROID???

Igen jól értelmezed...

(#5262) ignisz

Állítólag hétfőn ( az utolsó információ) de már nem hiszem el mert már annyi időpontot mondtak.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5270) ignisz válasza bubus66 (#5269) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm.

(#5271) ANDROID??? válasza bubus66 (#5269) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tudom, csak szándékosan így fogalmaztam . ;]

T-re van ígéret 5.1?
Egyébként, nyugodtan tegyem rá a mostani frissítést, nem fog elszúrni semmit, vagy tök mindegy, mert javítani sem?

[ Szerkesztve ]

(#5272) tkonya válasza joergie (#5260) üzenetére


tkonya
aktív tag

Nekem fenn van, tökéletesen müködik.

Motorola Edge 30 Fusion

(#5273) Tamás88 válasza ANDROID??? (#5271) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem némileg gyorsabb lett, de nem számottevően. Mivel ez csak egy kis frissítés, így nem igen lesz különbség. Rontani nem tudsz. Az elején recseghet a hang, de ez idővel elmúlik (nekem pl. zenénél volt).

(#5274) Andris837 válasza ANDROID??? (#5271) üzenetére


Andris837
senior tag

Nyugodtan tedd fel a frissítést, nem fog elrontani semmit. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#5275) Upo válasza ANDROID??? (#5271) üzenetére


Upo
addikt

Nekem sokkal jobb lett! Azt nem tudom, hogy gyorsabb lett-e, nincs teletömve minden vacakkal. De lassabb nem, az biztos. Az endomondo most már megy kikapcsolt képernyővel is, most voltunk a család hölgytagjaival egy ~6km-es lötyögésen. Nekem még az is pozitívum, hogy végre nem rakja ki a gmail egyenként a maileket az értesítésbe, csak azt az egy darabot ami írja, hogy hány mail jött. Végre nem kell több képernyőnyit görgetni ha látni akarom, hogy milyen értesítések vannak még a gmailek alatt. Az akku idő is sokkal jobb lett nálam, tegnap estére még volt benne 49%, előtte keményen 20% alatti értékek voltak, de többször le is merült teljesen, kb ugyanolyan használattal. Most már kezd olyan lenni, hogy lehet mégis megtartom.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5276) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Köszönöm. Felteszem meglátom, remélem én is csak dicsérni fogom a frissítést.
(frissítek, és gyári visszaállítok a sorrend, vagy frissítek és hard reset?)

Powerbank tapasztalat valakinek??

(Korábbi telefonom csodás frissítése elszúrta a telt. és ott nem volt semmilyen root, mert a gyártó nem tette lehetővé, így csak a felmentő frissítést vártuk...)

[ Szerkesztve ]

(#5277) Tamás88 válasza ANDROID??? (#5276) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

OTA-ban frissítesz és nem csinálsz semmilyen hard resetet. Frissítés előtt kérdezi, hogy akarsz-e biztonsági mentést, itt célszerű csinálni, de nem kell titkosítani.

(#5278) Upo válasza Tamás88 (#5277) üzenetére


Upo
addikt

Én sem csináltam, minden adat maradt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5279) octopus75


octopus75
tag

Sziasztok!

Új vagyok teljesen...
Nekem is van egy ilyen telefonom /Vodafonos/
De nekem semmilyen frissítést nem jelez.. Azaz azt, hogy nincs frissítés...
Aktuális verzió ALE-L21C02B130

Valami tanács esetleg....?

Köszi a válaszokat előre is... :)

(#5280) bubus66 válasza octopus75 (#5279) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia Sőt a Vodafone-nál van B140-is. Majd jelezni fogja.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5281) octopus75 válasza bubus66 (#5280) üzenetére


octopus75
tag

Szia!

Köszönöm a gyors választ! :)
Akkor várok még... :) Furcsa volt, hogy valakinek már megjelent nekem meg semmi...

(#5282) Simba86


Simba86
senior tag

Sziasztok!

telekomos, nyitott, rootolt telóm van és folyamatosan jelez, hogy megjött a 181es verzió.
Mintha olvastam volna olyat itt, hogy ha ilyenkor frissítek FR nélkül, akkor bootloopot kapok. Nagyon belaktam a telót, szóval nem csak urban legend, tényleg ez lesz? mert akkor csinálok rendszermentést frissítés előtt...

Köszönöm a válaszokat!

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#5283) redati válasza Simba86 (#5282) üzenetére


redati
tag

Az enyém vodás, és az első ota frissítés után sem csináltam fr-t. És most 5.0 ról 5.1-re való frissítéskor sem csináltam semmilyen resetet.
Amit eddig észrevettem, hogy jobb lett a memória kezelése. Átlag 70 helyett 59%-ban használja rendszermemóriát, és valószínűleg ennek köszönhetően már nem zárja be random a huawei billentyűzetet. Mintha tovább bírná egy kicsit az akku is. A google maps is gördülékenyen dobálja be a találatokat, valamint pontosabban pozicionál. A névjegyzék hiba még nincs javítva, bár már megszoktam így használni :-)

(#5284) Tamás88 válasza Simba86 (#5282) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Akkor lesz bootloopos, ha engeded az OTA frissítést. Ekkor a helyi frissítéssel tudod frissíteni (dload mappába kell tenni a fájlt). De majd Bubus66 megmondja.

(#5285) Upo válasza Simba86 (#5282) üzenetére


Upo
addikt

Nekem is ugyanez volt, +twrp. Visszatettem a gyári recovery-t és rápróbáltam az ota-ra. Nem lett bootloopos, mert a frissítés mielőtt bármit csinálna, ellenőrzi az eredeti romot, és a root miatt az nem stimmelt. Úgyhogy egyszerűen nem rakta fel.

Nektek már nem kell kipróbálni mert én megtettem. Nem fog fölmenni az OTA a rootolt telóra.

A bootloop inkább teljes romnál lehet, ez csak egy inkrementális frissítés, nem tartalmazza a teljes új romot, csak a gyárihoz képesti különbséget. Akit érdekel, a lényeg érthető innen, a különbség az, hogy itt nem szöveges formátumú a patch hanem bináris, és az androidos applypatch csinája a fájlok frissítését. Ha megnézed az OTA-ban az update-script-et, mindent előre leellenőriz, ha nem egyezik valahol a checksum akkor már lép is ki, a tényleges belenyúlást addig nem kezdi amíg minden ellenőrzés végig nem ment. A script első több mint egyharmada csak ellenőrzés. Ezzel nem tudod letéglázni, csak nem csinálja meg. A téglázáshoz komplett rom kellene, ami a méretéből is látszik. Itt a gyár ügyel arra, hogy csak akkor csináljon bármit, ha minden rendben van.
Ahhoz hogy felrakd, vissza kell állítani az eredeti gyári állapotot. Vissza a gyári erecovery, gyári system és cust. Én úgy csináltam, hogy a letöltött T-s romot flasheltem vissza (update.app), de resetet nem csináltam (ugyanaz a rom, csak a belenyúlásokat tüntette el), így minden adat megmaradt. Ezután felment az OTA gond nélkül. Utána megint megcsináltam a rootolást, meg a cust partíción a T-s bootanim és hangok kiirtását a megfelelő fájlok átnevezésével.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#5286) net91 válasza Tamás88 (#5284) üzenetére


net91
senior tag

Én mindig, és kizárólag OTA-n frissítettem és soha semmilyen probléma nem volt utána.
És még egyszer sem csináltam FR-t.
Ennek ellenére a telefon kifogástalanul működik. :))

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#5287) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Megvolt a frissítés, több volt mint egy óra mire letöltötte, a többi gyorsan ment...
Eddig rendben, legalábbis úgy tűnik.
A max fényerőt azóta nem engedi picivel feljebb nyomni, vagy csak nekem tűnik úgy?

(#5288) Tamás88 válasza net91 (#5286) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Én is így frissítettem, és nekem sem volt semmi gond. Itt arról volt szó, hogy az illetőnek rootolt készüléke volt, és ott bizony problémát okozhatott volna. Nekem nem rootolt.

(#5289) dobzy


dobzy
tag

Sziasztok!
A független frissítésről valami hír nincs? B170 dual van fönnt.

Speciel furának találom, hogy előbb a szolgáltatósok kapnak, nem a függetlenek, mivel a Samsungnál ez pont fordítva volt. Egyébként ennek mi lehet az oka?

(#5290) ignisz válasza dobzy (#5289) üzenetére


ignisz
senior tag

Nekem b171 van, állítólag hétfőn lesz valami.

(#5291) Trooper82 válasza ignisz (#5290) üzenetére


Trooper82
senior tag

Ti honnan tájékozódtok? Hol írják, hogy hétfőn lesz a frissítés?

Nekem is független dual-os 170-essel. Tegnap először előjött nálam a hívásnál a már tárgyalt recsegés. De csak egy hívásnál, és azóta sem.

Más kérdés. Használtok olyan programot, amivel lehet állítani a led értesítések színét? Párat már próbáltam, de egyik sem működött. Jó lenne ha más színben villogna a viber, a céges email, a gmail, és az elmulasztott hívás...

[ Szerkesztve ]

(#5292) ignisz válasza Trooper82 (#5291) üzenetére


ignisz
senior tag

Én itt tájékozódom.

(#5293) bubus66 válasza dobzy (#5289) üzenetére


bubus66
nagyúr

Pl a Sony Xperia M2-nél is a Vodafone-os előbb meg kapta mint a független..

(#5291) Trooper82

Huawei ügyfélszolgálat.

ignisz

azt nem mondták melyik hétfőn :B

Igaz te sem.. Jogos

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#5294) ignisz válasza bubus66 (#5293) üzenetére


ignisz
senior tag

Én se mondtam, hogy melyiken. :)

(#5295) izzsi


izzsi
csendes tag

65900ft-ért megéri? Csak pár szóban megírnátok a tapasztalataitokat, akik már 'régóta' használják

Értem én hogy benzin, de mi hajtsa?

(#5296) szetib válasza izzsi (#5295) üzenetére


szetib
tag

Szerintünk elég megbízható, használható telefon, sokan szeretjük.
De minek adnál érte most 65ezret, ha megveheted pl a jófogásról már 40e körül. 60e az elején volt, most biztos nem adnék érte annyit.

(#5297) izzsi válasza szetib (#5296) üzenetére


izzsi
csendes tag

Olcsóbban azért nem veszek, mert csak újonnan veszek mindent. Eddig amit használtan(hiába garanciás volt) vettem, mindig megszívtam.
Így saját névre szóló számla+garancia lesz.

Értem én hogy benzin, de mi hajtsa?

(#5298) #13110016


#13110016
törölt tag

Nektek kompatibilis a Hitman: Sniper nevű játék? Le tudjátok töléteni a Play Áruházból?
Valaki itt annó írta, hogy játszik vele, de nekem nem kompatibilis... lehet nálam nem jó csak valami?

(#5299) salgocomp válasza #13110016 (#5298) üzenetére


salgocomp
senior tag

Nekem sem engedi.

(#5300) ignisz válasza #13110016 (#5298) üzenetére


ignisz
senior tag

Amit nekem erre a keresésre, Hitman: Sniper, elsőre a Sniper 3D... adja ki. Erről van szó? Ez nekem simán települt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.