Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) zeorsdfd válasza gianone (#15898) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Köszi. És még egy olyat kérdeznék, hogy mi az, ami miatt jobb lenne a 6.0? Vagy nincs nagy jelentősége?

(#15902) R3nts válasza laceb (#15891) üzenetére


R3nts
senior tag

Hát,nem egy AMOLED sajna.... de én egyszerre láttam a Vodánál bekapcsolva mindkettőt pontosan egymás mellett,úgy,hogy a K8-ért mentem.....rögtön a P8L-t vittem el!!!!! :DD pozitivum,hogy lehet színhőmérsékletet állitani a P8L-on.

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#15903) mf5113


mf5113
csendes tag

Ha veszek a telefonhoz egy külső aksit,ott figyelni kell arra hogy milyen gyorsan tölti?
Mert néztem hogy a töltömre az van írva: 5.0V=1,0A
És ha veszek egy olyan töltöt aminek a kimeneti feszülsége: 5V / 2 A vagyis 2x gyorssabban tölti , az aksit nem fogja tönkretenni? érdemes inkább olyat venni ami lassabban tölti vagy md1 ? :D

(#15904) ANDROID??? válasza mf5113 (#15903) üzenetére


ANDROID???
addikt

Amennyiben az megnyugtat vegyél azonos feszültségűt, pl trust (telekom), szerintem a sony is olyan, vagy a kék (annak nem tudom a márkáját). Elvileg, ha erősebbet veszel, nem vesz fel 2A-t, csak amennyire szüksége van..

(#15905) gianone


gianone
őstag

Megpróbáltam megúszni a tiszta telepítést egy sima biztonsági frissítésnél, de sajnos egyszerűen nem lehet. nem lett olyan. A böngészőm elkezdett döcögni... Remélem, az újrahúzás segít, és nem a ROM nem tetszik a telónak. A Play egy fokkal jobb lett az új tiszta rendszeren. És majdnem egy GB-tal nagyobb lett az üres tárhely, pedig először is volt wipe is, illetve takarítottam is mindent.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15906) Mike88


Mike88
senior tag

Sziasztok!
Tapasztalt már valaki olyat, hogy a képernyő érintést érzékel, anélkül, hogy megérintenénk a képernyőt? Ilyenkor a kezdőképernyők között nem tudok vagy csak nehezen tudok lapozni, böngészőben meg fel-le gördül az adott weblap, előfordul, hogy görgetnék lejjebb, ehelyett belenagyít az oldalba, íráskor félre érzékel. Ez megszűnik akkor, ha alaposan megtörlöm a képernyőt. Lehetséges, hogy szar minőségű a gyári kijelzővédő fólia és az okozza?

Am. P6 után borzasztóan nagy csalódás számomra ez a telefon, ill. leginkább a kamerája. Felvételek kockásodnak, fotók minősége messze elmarad a P6 által produkált minőségtől. Kínai telefonokról rendszerint elolvasom a teszteket, és kb. a 30-40 ezres kategóriában is előfordul, hogy ennél jobb kamerával van szerelve egy telefon, de min. ezt a szintet mindegyik hozza ill. nem, tévedés, ilyen kockásodást, ami felvételeknél előfordul, még a 30 ezres kategóriában sem láttam.

(#15907) mf5113 válasza gianone (#15905) üzenetére


mf5113
csendes tag

Én is felraktam az új ramot amit az oldalán mutáttal, a google play nekem is jobb lett, most már nincs akadozás :) De viszont észrevettem hogy a gyári belentyűzetnél a beállításoknál néha akadozik ,sőt egyszer volt egy elég nagy akadozás, azt hittem hogy lefagyott a teló :S jó mondjuk ez nem az új firssítéstől van, már azelőt is csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#15908) gianone válasza mf5113 (#15907) üzenetére


gianone
őstag

Nem tudom, melyik gyári a kettő közül, gondolom, a Huwaei Swype. Vond meg tőle a mobilnet-hozzáférést, és ha nem használod a prediktív gépelést, akkor a wifit is. Szinkronizálástól lassulhat be.

Én Swiftkey-t használok, wifi szinkronizálással, 4 közösségi médiumot és mait tanul meg, mégsem lassul.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15909) Tamás88 válasza mf5113 (#15903) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem van egy powerbankom, amin van 1A, illetve 2A-es kimenetem, amin mindkettőn fel tudom tölteni. A telefont nem fogja tönkretenni, mivel annyit vesz fel, amennyit kell. De viszont a 2A-re dugva gyorsabban tölti fel, mintha 1A-re lenne rakva (vagy csak placebo).

(#15910) old rocker válasza Tamás88 (#15909) üzenetére


old rocker
veterán

nem placebo, ez így van.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#15911) mf5113 válasza gianone (#15908) üzenetére


mf5113
csendes tag

" gianone" Kösz a tippet! :D elég sok alkalmazástól megvoltam és 18 óra üzemidőről megnőtt 22 órára :D
De sajna az akadozás még mindig megmaradt, konkrétan : Beállítások>Speciális beállítások>Nyelv és bevilte>Huawei Swype>Beállítások (na és ezen belül ha görgetem akkor akadozik, de csak itt)

(#15912) old rocker


old rocker
veterán

kezdő vagyok androidban: ennél a platformnál megszokott, hogy az alkalmazásokat ennyire sűrűn frissítse?

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#15913) szemesi69 válasza old rocker (#15912) üzenetére


szemesi69
addikt

A fejlesztőket kérdezd :) De igen megszokott :) Ebből kifolyólag sokszor elcseszik, nem mindig sikerül, jó irányba :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#15914) Csatsa válasza szemesi69 (#15885) üzenetére


Csatsa
tag

Köszi szépen, ma vagy holnap újrarakom az egészet.

(#15915) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

A mediában ilyen néven árulják a telefont, HUAWEI P8 Lite (Alice). De mit jelent az Alice? Máshol még nem találkoztam vele.

BANZAII

(#15916) donnie.d válasza MaciG (#15915) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Én úgy tudom ezt a nevet viselte a telefon, mielőtt még P8 Lite névre keresztelték volna.
De majd kijavítanak itt a többiek.

(#15917) Csatsa


Csatsa
tag

Kényszerből újra telepítettem a telefonomat és sikerült felrakni a vodafone új romját. Íme

Kíváncsi vagyok rá miben új.

[ Szerkesztve ]

(#15918) gianone válasza Csatsa (#15917) üzenetére


gianone
őstag

Bátor vagy. Mire tetted fel?

Vagy kijött itthon is?

A P8 Lite meg szerintem most is az Alice kódnevet viseli, a build elején tuti ez az ALE.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15919) Csatsa válasza gianone (#15918) üzenetére


Csatsa
tag

B589-re, általad javasolt oldalon kerestem rá (htc mania) és többen írták hogy működik, mondjuk volt vagy 40 perc mire felment és elindult. Volt is para de aztán minden rendben ment. Köszi az infót a rom-ról.

[ Szerkesztve ]

(#15920) mf5113


mf5113
csendes tag

Lol már megint van új frissítés? ez pontosan mit tartalmaz?
Én most találtam egy olyat hogy valami RRevolution B890 dual simesre, EMUI 4.1

[ Szerkesztve ]

(#15921) gianone válasza mf5113 (#15920) üzenetére


gianone
őstag

Nincs. Ez a B890-B891 már rég van vodásoknak. Igaz EMUI 4.1, azaz előrébb járnak, ami elég fura. Amit írsz, az meg custom ROM ez alapján.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15922) szemesi69 válasza Csatsa (#15917) üzenetére


szemesi69
addikt

Majd írj róla milyen, nekem is vodás van, ha jobb lehet én is kipróbálom :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#15923) mf5113


mf5113
csendes tag

ha független a telefon akkor nem lehet felrakna hivatalosan valahogy azt a rom-ot ? :D

[ Szerkesztve ]

(#15924) gianone válasza mf5113 (#15923) üzenetére


gianone
őstag

Hivatalosan nem. Egyébként van független EMUI .4.1.1 Y6ii telóhoz, ami működik P8 Lite-tal is, csak NFC nincs benne. Viszont hivatalosan az se megy fel.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15925) mf5113 válasza gianone (#15924) üzenetére


mf5113
csendes tag

Tehár akkor csak a vodafonál van ez az új frissítés. És ha veszek egy vodás sim kártyát és belerakom a telóba akkor letudom firssítani? és utána max visszarakom a telenorost kártyát.

(#15926) gianone válasza mf5113 (#15925) üzenetére


gianone
őstag

Nem, ez nem így működik. A ROM a telefonhoz van, nem a kártyához.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15927) mf5113


mf5113
csendes tag

A fejlesztői lehetőségeknél találtam olyat hogy "Kényszerített GPU renderelés" (2D hardvergyorsítás használata az alkalmazásokban) Ez pontosan mit jelent? rosszabb megjelenítés pl játékoknál?

(#15928) gianone válasza mf5113 (#15927) üzenetére


gianone
őstag

Más EMUI-s telóknál ajánlották, de én ennél inkább lassításnak vettem észre. Gondolom, azért, mert szar a GPU-ja.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15929) mf5113


mf5113
csendes tag

Na bekapcsoltam a 2D hardvergyórsítést és megszünk lag a billentyűzet beállításoknál ! :D és érezhetően mint ha gyorsabb lenen egy kicsit a rendszer :), de ha vissza kikapcsolom a billentyűzet beállításánál megint akadozik :S ennyire gyenge lenne GPU :F

(#15930) gianone válasza mf5113 (#15929) üzenetére


gianone
őstag

Nem, ez pont az ellenkezőjét jelenti.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15931) kutga válasza R3nts (#15862) üzenetére


kutga
nagyúr

Én a Light Managert használtam de csak akkor működött jól ha az összes alkalmazást védetté tettem és az akku kezelést teljesítményre állítottam, különben egy idő után elfelejtett jelezni.

Let the Zone take me if I am.

(#15932) mf5113


mf5113
csendes tag

Ez a 2d gyorsítás pontosan micsoda? jobban leterheli a GPUt? jobbam merül tőle a telefon?

(#15933) szemy94


szemy94
senior tag

Tudom most volt szó róla, hogy nem egy GPU erőmű a telefon, de esetleg valaki próbálta már a F1 2016-ot? Playről nem lehet leszedni, ha valaki tud működő verziót ehhez a telefonhoz, azt megköszönöm :)

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#15934) kutga válasza szemy94 (#15933) üzenetére


kutga
nagyúr

Hogyhogy nem?

[link]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#15935) Trooper82 válasza szemy94 (#15933) üzenetére


Trooper82
senior tag

Nem kompatibilis a telefonnal. Feltelepítettem kerülőuttal, de hibádzik, játszhatatlan..

(#15936) szemy94 válasza kutga (#15934) üzenetére


szemy94
senior tag

Nem kompatibilis

Trooper82: tudom, alapból nekem se, de gondoltam , mint anno az armv6-armv7 váltás idején valaki megbuherálja a dolgokat és menni fog

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#15937) dlac75


dlac75
csendes tag

Tisztelt Fórumozók!
Van egy Telenoros P8 Lite készülékem! Kezdettől fogva problémám van a Focus kihangosítóval! Korábban más márkával tökéletesen ment! Kifogástalanul csinál mindent, de hívás közben kb. 5 perc után eldobja a bluethoot kapcsolatot rádió visszakapcsol, 5-10 másodperc után megint visszadja a telefon! Ha türelmetlen ember van a vonal másik végén akkor leteszi, ha nem akkor ismét van kb. 5-10 percem tovább csevegni! És ezt így folytatja!
Tud-e valaki olyan beállításról, ami ezt okozhatja? (érdekes, hogy kb mindig 5 perc)
Vettem egy fülest is, ott is ezt rafinéria megy!
Szeretnék segítséget kérni, valaki tapasztalt-e ilyet!
Köszönettel:
Laca

U.i: Bocsi, láttam, hogy már többen is jelezték ezt a gondot! Legalább kiírtam magamból a gondom! :-)

[ Szerkesztve ]

(#15938) Rhino82 válasza dlac75 (#15937) üzenetére


Rhino82
tag

Gari nincs már rá?Ha van, lehet érdemes lenne be vinni megnézetni.
Gyári visszaállítást próbáltál már?

(#15939) dlac75 válasza Rhino82 (#15938) üzenetére


dlac75
csendes tag

Volt gyári visszaállítás, céges és még lenne rá gari, de a kijelzőn van egy kicsi repedés!
Előbb megpróbálok vele kezdeni valamit, és majd utána visszaviszem!
Köszönöm gyors válaszodat!

(#15940) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Nem én vagyok a készülék tulajdonosa ezért érdeklődnék itt. Használ valaki valami olcsóbb VR szemüveget a készülékhez? Ha igen akkor milyet érdemes venni?

Köszi!

(#15941) Die HaPpY :)


Die HaPpY :)
tag

Sziasztok,

Nekem is előjött a wifi-BT probléma, hol érdemes javíttatni? Kb mennyi egy ilyen művelet (idő/pénz)?
Huawei szervízt ne mondjátok, magánszemélytől vettem papírok nélkül.

Köszi!
Üdv.
Ákos

...::: CS 1.6 o=(===> The One And Only! //ZTE Blade-Galaxy S2-Lumia 925-Lumia 640-rengeteg egyéb droid- Apple Iphone 6S Plus- Apple Iphone 8 Plus- Apple Iphone 12 Pro

(#15944) dlac75 válasza Die HaPpY :) (#15941) üzenetére


dlac75
csendes tag

A korábban említett problémámat a szervíz nagyon rövid idő alatt megoldotta!
Azt kérték hogy töröljem a kapcsolatokat (telefonból és eszközből egyaránt), a BT időtúllépését korlátlanra állítsam és tanítsam újra a ! 1x kipróbáltam és úgy tűnik rendben lesz!
Mindenkinek tudom ajánlani az ügyfélszolgálatot, gyorsak és korrektek!

Laci

(#15945) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

Telenorosnál is lehet sd kártyára telepíteni?

:R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#15946) MaciG válasza Die HaPpY :) (#15941) üzenetére


MaciG
addikt

Mi ez a wifi-BT probléma? Mert láttam többen írtátok, de az összefoglalónál nem esik szó erről.

A 2év garancia az hogy oszlik meg? Első év a bolt ahol vettem (edigital) a második pedig a hivatalos szerviz?

BANZAII

(#15947) ANDROID??? válasza MaciG (#15946) üzenetére


ANDROID???
addikt

Attol függ a kereskedő milyen feltételekkel agja. Normáklisabb helyeken 2év teljes gart kapsz rá.
Wifi/Bt hibára csak rá kell keresni, van amikor csak a szerviz segít rajta, röbben a melegedéshez kötik, ami lehet tényleg attól van, de nem bizonyított.

(#15948) MaciG válasza ANDROID??? (#15947) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi! Weblapjukon 2 évet írnak, csak azért kérdeztem ,mert az előző telefonomat többször kellett gariztatni, és kicsit félek, mert itt vidéken tuti nincs hivatalos szerviz, max a fővárosban. :B

BANZAII

(#15949) yaksi


yaksi
aktív tag

Sziasztok! Friss Telenoros készüléken van. Lehetséges, hogy a 3.1 EMUI ALE-L21C128B130 a legfrissebb változat?

yaksi

(#15950) gianone válasza MaciG (#15948) üzenetére


gianone
őstag

Két év gyári gari, és postán leadhatod, viszik a Telemaxhoz.

yaksi

Lehetséges, és független se megy fel rá, csak fastboottal.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.