Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) gianone válasza ANDROID??? (#15750) üzenetére


gianone
őstag

Vagy eleve a gyári téma. :D

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15752) Mr. Nimbus válasza gianone (#15748) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Siker! Köszi! Örök hála!

(Lejárt a szerkesztési időm!)

(#15753) ANDROID??? válasza gianone (#15751) üzenetére


ANDROID???
addikt

Szerintem a gyári téma rendben van, nem tudom minek kell vele annyit variálni. :U

(#15754) gianone válasza ANDROID??? (#15753) üzenetére


gianone
őstag

Mert Obsidianhoz rendben van, de ha másik ikonokat választasz, akkor a Beállítások menüben, értesítési sávon lévők stb. egyáltalán nem passzolnak hozzá. Én szerkesztgetem a gyárit, amit enged, de az elég soványka. Ha működne a root, az egészet átvariálnám.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15755) Szancsó válasza Salex1 (#15736) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Hasonló gondom volt, csak MX Playerrel. ("Jogi okokból került ki több kodek a népszerű androidos lejátszóból.")
Ennél sikerült megoldanom.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#15756) frankstork válasza gianone (#15722) üzenetére


frankstork
aktív tag

Tényleg... Mea culpa. Ott 850M van. Akkor a chrome a hunyó? De akkor mivel böngésszek? Fr-t muszáj csinálni?
(Amellett akkor se tudok elmenni hogy a majd 3 éves, mostanában haldokló z1 c megeszi ezt... )

(#15757) ANDROID??? válasza frankstork (#15756) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem kéne, hogy megegye..
FR ajánlott erősen ;)
Ezek a google cuccok amiket nem használsz kikapcsolandók.
Az automata frissítések kikapcsolandók stb..
Gyári böngésző sokkal jobb, vagy ott a dolphin. :K

(#15758) gianone válasza frankstork (#15756) üzenetére


gianone
őstag

A jó hírem az, hogy a 850 egyáltalán nem kevés. Simán elégnek kellene lennie. A Chrome nem takarékos, de önmagában nem is okozhat ilyet. És nem is okoz nálad. Szóval a rossz hírem az, hogy fogalmam sincs, mi a gond, de nem a RAM, úgy tűnik, ha ennyi mindig van. FR nem árthat.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15759) mf5113


mf5113
csendes tag

Az egyik angol forumon azt olvastam hogy pl: a google play lagooása az új emui rendszer miatt van. :S

(#15760) gianone válasza mf5113 (#15759) üzenetére


gianone
őstag

Nekem másik telón is szaggat, szóval is-is probléma szerintem.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15761) mf5113


mf5113
csendes tag

Az normálsi hogy épp a clans of clans-en játszok és 5 percenként merül 2 %-ot ? :F :((
A fényerő a felénél kicsit visszább van állítva, de szerintem ez kicsit durva, még akkor is eléggé merül ogy ha nem is használom, csak a messenger meg ez az egy játék van feltéve a telóra...

(#15762) gianone válasza mf5113 (#15761) üzenetére


gianone
őstag

Biztos lehet optimalizálni a telót, pl., gugli mentés kikapcsolása, de újra mondom, ez a telefon nem játszani van a 2200-as akksival és az 5 éves GPU-val.
Szokd meg vagy küldd vissza, de tök felesleges 30 hozzászólást írni a merülésről.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15763) kutga válasza mf5113 (#15761) üzenetére


kutga
nagyúr

Ne várj csodát ekkora akkutól, de amint előbb írták, a felesleges gugli szolgáltatásokat kapcsold ki, azok eléggé belemarnak az üzemidőbe.

Let the Zone take me if I am.

(#15764) mf5113 válasza kutga (#15763) üzenetére


mf5113
csendes tag

tel ha a google playt letiltom akkor utána nem tudom használni és firssíteni az alkalmazásokat :S az ilyen google fújság,zene meg iylen szarokat letiltottam.

(#15765) kutga válasza mf5113 (#15764) üzenetére


kutga
nagyúr

Ne a playt tiltsd le, hanem a google beállításokban az asszisztenst, helyalapú szolgáltatásokat, helyelőzményeket, stb.

A Play Áruházban mindenesetre kikapcsolhatod az alkalmazások automatikus frissítését.

Let the Zone take me if I am.

(#15766) gianone válasza kutga (#15765) üzenetére


gianone
őstag

Így van. Kapcsold ki helymeghatározást, biztonsági mentést, helyelőzményeket. Tiltsd le azokat az appokat, amiket nem használsz. Újságos, Google Zene stb.

Hálózati alkalmazásoknál vond meg a háttéradatot, mobilnetet, aminek nem kell, pl. billenytűzet. annak elég wifin szinkelni stb-stb. Ettől állásában kevésbé fog merülni, de játékra nem lesz jobb.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15767) #27441408 válasza mf5113 (#15761) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ez gondolom eléggé megdolgoztatja a telót,,,,,, a messenger önmagában híresen akku gyilkos program,!!! ráadásul annak védett alkalmazásnak kell lenni, nem zárhatja be a rendszer a képernyő zárolásakor,(nekem jelzi is,hogy nagyon sokat fogyaszt) , ezek a mobilok nem játékra lettek tervezve, bár tény lehet velük játszani, sőt főként én is arra használom, de azért ha belegondolsz elég nagy a kijelző satöbbi, azért ezt mind ellátni energiával.....

Az is számít mivel játszol az általad írt játék gondolom eléggé erőforrás igényes grafika stb plusz az állandó net kapcsolat.... nekem 1szerű játékok vannak rajta sakk ilyesmi és két töltést kér 1 nap az egyik rátöltés inkább,igaz én youtube-ozok is ami megint meríti, továbbá azt hiszem készenléti állapotában is merül pár százalékot az okos teló, szóval ne csodálkozz..... ha zavar a gyors merülés ne játsz olyan játékokat amik eleve megterhelik az akku-t. (és persze amit csak lehet tilts le, mint ahogyan azt írták is)

Vannak játékok amik merítik a telót ennyi ezt tudomásul kell venni, anno játszottam az Asphalt8-al az is rendesen lehúzta és még sorolhatnám,

[ Szerkesztve ]

(#15768) mf5113 válasza #27441408 (#15767) üzenetére


mf5113
csendes tag

na beállítóttam minent, még az ikonokat is lecseréltem fekete-fehérre, + fényerőt levettem és a messengert is beállítottam hogy csak akkor fusson ha rámegyek. hát kíváncsi leszek hogy fogja bírni így.
De ha meg belegondolok a mostani telefonok 90% ilyen nem ? ilyen hamar merülnek.Én meg direkt vettem ezt a készüléket mert hogy 8magos proci, gondoltam hűha na ezen semmi nem fog akadni... erre a google play menüje is akad kicsit zavar is, bár játékok terén nem vettem észre akadozást.Kicsit elgondolozok azon hogy mért nem vettem lenovo vipe p1m-et amibe 4k aksi van :S bár abba meg csak 4mag prci és 8mp kamera.. eyy mindegyikbe van jó meg rossz is. Most a telefont visszatudnám küldeni mert 30 napos visszaküldései határidőm van, csak már ráraktam az üvegfóliát is, meg vettem rá bőr tokot :S

(#15769) gianone válasza mf5113 (#15768) üzenetére


gianone
őstag

Szerintem most már fejezd be ezt a siránkozást, nagyon unalmas. A telefonok többségén akad a Play, mert szar.
Utoljára írom le, kicsi akksi van benne, vegyél olyat, amiben nagyobb van. És a processzor hiába 8 magos, de a GPU meg 5 éves, és az egész telefon is másfél éves modell. Vidd vissza, keress másik készüléket. Legközelebb meg érdeklődj vásárlás előtt, ha ennyire nem értesz hozzá. És ne ismételgesd ugyanazt századszor...

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15770) #27441408 válasza gianone (#15769) üzenetére


#27441408
törölt tag

a playt én sem értettem, de akkor ezek
szerint nem nálam a hiba,hanem normális ha tekerés közbe megakad, nem zavar,csak ezt én sem értettem.

mf5113 tudom közhely de leginkább pc-n akarjál játszani, ha meg a telót használod erre, és ilyen erőforrás igényes játékot játszol,tessék tudomásul venni,hogy merül, ennyi , a fő funkciója nem a játék,mégha sokunk arra is használja, de én pl megpróbálok a telón nem erőforrás igényes játékokat játszani, például sakk, billiárd,mahjong, tetris játékok vannak rajta amiket 1 kicsit lehet nyomkodni , de azért nem annyira dolgoztatják az akku-t mint pl az amit te írtál.

Szerintem bármilyen telót veszel a játékok meríteni fogják és töltheted, főleg ha erőforrás igényes játékokat játszol.

Ha meg használva van merül ennyi..... mint írtam nekem is két töltést kér, pedig nem kínzom agyon.

[ Szerkesztve ]

(#15771) gianone válasza #27441408 (#15770) üzenetére


gianone
őstag

Nekem Moto G-n is akad, gondoltam, mindkettő gyenge spec. Rágugliztam, és igen komoly telókon is ezt csinálja. Szóval nem erőlködöm vele. Úgysem telepítgetek onnan napi szinten. Egyébként meg a saját appoknál kevésbé vészes. Böngészni meg végképp nem szoktam.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15772) #27441408 válasza gianone (#15771) üzenetére


#27441408
törölt tag

Köszi, nekem se gond csak azt hittem a teló miatt akad , de akkor nem ez a lényeg.

(#15773) mf5113


mf5113
csendes tag

A clans of clans tényleg képes zabálni az akut, utánnanéztem neten és a 7-dik helyen van mit akuzabáló és wifi zabáló :D pedig nem is gondoltam volna , mivel a grafikája nem valami nagy szám :DD

(#15774) #27441408 válasza mf5113 (#15773) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ha ilyenekkel játszol szvsz bármien telót veszel töltögetheted naphosszat..... ezek pc-re valók nem telóra .... azokkal amikkel én játszok egész jól bírja a kiképzést.

(#15775) Tomikaa. válasza mf5113 (#15773) üzenetére


Tomikaa.
tag

Tény, hogy az aksija nem egy nagy szám (az Y300-énál még mindig jobb, pedig tesztben azt jónak tartották, és a B584-ben kicsit javult), de vehetsz egy powerbankot. Amúgy alapszintű 3D játékok szépen mennek rajta. 55-ért közepes vétel volt.

(#15776) mf5113


mf5113
csendes tag

Na .. sierült javítani az üzemidőn :D beállítottam minde kis szarságot, és próbáltam arra törekedni hogy minnél tovább bírja az aksi . Jelenleg ha nem használom a telefont akkor 1 óra alatt 1%-ot merül :) clans of clans játéknál pedig 3 perc alatt 1 %-ot merül :)
Ahoz képest hogy az elején mikor írtam forumon kb 5-6 percenként evett 1 % szerintem brutális változás :DDD

(#15777) Melack válasza mf5113 (#15776) üzenetére


Melack
veterán

Én már nem vacakolok ilyenekkel. Majd megy szervízbe még a gariidő alatt akku/wifi problémával, ott rendberakják, aztán ennyi. Az 1% merülés üresjáraton nekem álom.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15778) gianone válasza Melack (#15777) üzenetére


gianone
őstag

Szerintem erről ne nagyon álmodozzál. Egy okostelefon személyre szabása nem igazán a szerviz feladata, meg amúgy is képtelenség. Nincsenek rajta az alkalmazásaid. Ha optimalizálni akarod, neked kellene megtanulni. Csak te tudod, mire van szükséged és mire nincs, amúgy sem egy nagy cucc. Fogalmam sincs, ezt hogy gondoltad. Egyébként meg nincs a telefonnak általános akksiproblémája, típushibája sem, csak éppen egy kicsit kicsi, de ezt vásárláskor lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15779) mf5113 válasza Melack (#15777) üzenetére


mf5113
csendes tag

Azért nézdát jól a telefon beálíltásait mert mondom nekem üresjáratba, úgy hogy nem is használtam evett 4-5 percenként 1 %-ot , és most hogy minden beállítottam óránként eszik 1 %-ot :D jó mondjuk játék alatt még mindig durván zabál, de már sokkal jobb mint volt.

(#15780) Melack válasza gianone (#15778) üzenetére


Melack
veterán

Rendberakás alatt nem optimalizálást értek, csak kapjon új akkut. Már semmi olyan nincs rajta, ami nem kell, mégis merül, mint a Titanic.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15781) #27441408 válasza Tomikaa. (#15775) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem alap játékokra teljesen jó, itt nem az ilyen olyan fullos autóversenyekre és társaira gondolok.

(#15782) #27441408


#27441408
törölt tag

Ehhez a telóhoz lehet még android frissítést várni,érdemes néha rákeresni?

(#15783) gianone válasza #27441408 (#15782) üzenetére


gianone
őstag

Függetlent szerintem szinte biztos, de a B584 teljesen új. Brit vodás B890 is van, szóval szerintem lesz 4.1 EMUI is EU-s, nougat meg tuti nem.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15784) Tomikaa. válasza #27441408 (#15782) üzenetére


Tomikaa.
tag

Kártyafüggetlenre B584 a legfrissebb, bár OTA-n még nem elérhető. Brit Vodafone-hoz van már EMUI 4.1, talán kártyafüggetlenre is lesz, de a Nougat követelményeinek nem felel meg a telefon. CyanogenMod 14 listában szerepel ugyan, de szerintem a Snapi 615-ös (USA) változatra vonatkozik és nálunk Kirinnel kapható. Ahhoz képest, hogy középkategóriás, egész jó a hivatalos támogatása.

Szerk.: megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#15785) Csatsa válasza gianone (#15783) üzenetére


Csatsa
tag

Tudnál küldeni egy linket a uk b890-es vodás romról, köszi.
Én imádom ezt a telefont, amióta megvan nem csalódtam benne, azt kaptam amire számítottam. Samsung sDuos2-ről váltottam.

[ Szerkesztve ]

(#15786) #27441408


#27441408
törölt tag

köszi, nekem vodás.

Csatsa tényleg nem lehet utálni ezt a telót. :)

[ Szerkesztve ]

(#15787) #27441408


#27441408
törölt tag

:DDD Nektek csipog a teló ha 100%-ra töltött? Itt ültem mellette gépeztem valami apró csippanást hallottam ránéztem és 100%-on volt most már csak az a kérdés lehet ezt a hangot 1 kissé hangosabbra tenni.

(#15788) jociolaszi válasza Melack (#15780) üzenetére


jociolaszi
tag

Szia amikor nem kell a 4g akkor kapcsold ki a hálózati beállítások nàl tedd csak 2g és 10óra alatt fog 1%merülni. Nekem így van mert állandóan a jobbra akar állni.

(#15789) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! Most készülök venni egy ilyen telefont a telenortol és azt kérdeznépm hogy OTA-n lehet frissiteni 6.0-ra telenoros készüléket ?

(#15790) szemesi69 válasza memoril (#15789) üzenetére


szemesi69
addikt

Szia!
Nem lehet, állítólag nem is lesz rá, a többire van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#15791) frankstork válasza gianone (#15758) üzenetére


frankstork
aktív tag

A menüből indítot gyári beállítások visszaállítása elég szerinted?

(#15792) gianone válasza Csatsa (#15785) üzenetére


gianone
őstag

htcmania

frankstork

Annak mi értelme volna? Ha csinálod, csináld rendesen, a végeredmény ránézésre ugyanaz, max. menüből nem használ. Először wipe, aztán FR. És hátha segít.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15793) frankstork válasza gianone (#15792) üzenetére


frankstork
aktív tag

Így? :

◆ Factory reset:
- Együtt kell nyomva tartani a hangerő fel gombot és power gombot, a szürke képernyőig ,vagy a recovery menübe lépésig. A recovery menüben, a mozgás a hangerő gombokkal történik, itt a power gomb megnyomása lesz az enter.
A belső memóriából az alap rendszer adatokon kívül minden adat elveszik!
Video a menetéről (a videón nem Lite, de a módszer azonos).
- Lehet Factory resetet indítani a tárcsázóból is:
A tárcsázóba ezt kell beütni:
*#*#2846579#*#*
Megjelenik a szervizmenü, ott az 5 Pontot kell választani a Reset Factory.

Nálam ciki lesz.
3. pont van

Reboot
Download new version and recovery
Shutdown

Wipe nincs, a video szerint középső lenne....
Mi a here van?

[ Szerkesztve ]

(#15794) gianone válasza frankstork (#15793) üzenetére


gianone
őstag

Úgy, két gombbal. Csak utána a menüben először wipe cache, az gyorsan lefut, majd factory reset, majd reboot, és kész.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15795) frankstork válasza gianone (#15794) üzenetére


frankstork
aktív tag

Nálam ciki lesz.
3. pont van
Reboot
Download new version and recovery
Shutdown
Wipe nincs, a video szerint középső lenne....
Mi a here van?

Majd ha rákattintok azt írja: Getting package info failed. A wifi jó.

[ Szerkesztve ]

(#15796) gianone válasza frankstork (#15795) üzenetére


gianone
őstag

Húzd ki a kábelt. :D

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15797) frankstork válasza gianone (#15796) üzenetére


frankstork
aktív tag

Ó.... szom. Öregvagyok én már bohocnak

(#15798) gianone válasza frankstork (#15797) üzenetére


gianone
őstag

Ez velem is megesett. :D

Nokia 1610i Huawei Nova

(#15799) frankstork válasza gianone (#15798) üzenetére


frankstork
aktív tag

Na végre... Rés a pajzson :DD

(#15800) terepkigyo


terepkigyo
csendes tag

Sziasztok!

Kis info:
Pár hete összetörtem a telefon kijelzőjét, rendeltem ebay-ről egyet, -elvileg- gyári huawei, itt bent a munkahelyemen szerencsére volt minden eszköz a cseréhez így nekiláttunk kollégával. Az első, hogy iszonyat szop*s szétszedni a telefont szinte minden mindenhez ragasztva van. Az akkumulátor különösen, így sikerült a csipeszt belevágnom, majd konstatálni hogy az akkumulátort kuka, abból is vettem -elvileg- gyárit.
Itt viszont jön az érdekes rész... jobban megnéztük a gyárilag bennelévő akksit, és kicsit, de érszrevehetően fel volt púposodva, én úgy gondolom ezért is sikerült "könnyen" kilyukasztani. Ez azért érdekes, mert a telefonomat csak a gyári töltőjével töltöm, illetve PC-ről. Aztán persze az is lehet hogy ez gyárilag ilyen hupkás, de szerintem ez selejtes volt. (Utólag kiderült, hogy az akksit nem feltétlenül kellett volna kivenni a kijelzőcsere miatt.)
Aki hasonló helyzetbe kerül mint én, azt javaslom cseréltesse ki szervizessel a kijelzőt párezerért, mert igen nagy szop*s a hadművelet, és egy óvatlan erőbehatásra akár kukázhatja az akksit is, mint én. Plusz ha szervízes csinálja nyilván van rá grancia.
Egyébként a kijelző és akksi is tökéletes, mint ha új lenne a telefon.

"A hangerő, életforma!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.