Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) kovicska válasza Csatsa (#16829) üzenetére


kovicska
aktív tag

Én itt megtaláltam az 588-ast, de nem merem föltenni.
[link]

Mortui Vivos Docent

(#16852) gianone válasza slyder81 (#16849) üzenetére


gianone
őstag

Próbáld a B550-et. Ha a magyart szeded le a hivatalos oldalról, abban van vendor mappa, tehát két lépcsős lesz a telepítés. Semmi extra. Butaságokra meg ne hallgass, csak az update.app elég.

VR szemüveghez meg nem ártana a giroszenzor, ami ebben a telóban nincs, valakinek eszébe juthatott volna.

B588-at meg Firmware Finderből is le lehet tölteni, és fel is lehet rakni a megfelelő buildekre. Nekem a B584 volt a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#16853) Csatsa válasza kovicska (#16851) üzenetére


Csatsa
tag

Az 589-es Vodafone rom, nekem is volt fent mivel az enyém vodás single sim-es. Azt ne rakd fel mert tuti nem lesz jó a tiédre, az 588-as meg nem tudom hogy jó lenne-e, az 586-os biztos jó lenne, független európai dual simesre van decemberi biztonsági frissítésel. Valószínűleg ez a legfrissebb a Te telefonodra. Közben megelőztek, akkor az 588-as is működik nálad, a lényeg hogy c432b588 legyen a build száma.

[ Szerkesztve ]

(#16854) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziaszok.
Egy ideje nézegetem a telefont, hogy veszek egy ilyent.
Ám nagyon sokan meg akarnak tőle szabadulni.
Ennek mi lehet az oka?
Én a p8 lite.t néztrm ki vagy a Huawei Y6 ii.t vagy Y6ii compactot.
Esetleg akinek van összehasonlítási alapja kifejtheti, h y6 vagy P8. lite a jobb választás.
Köszönöm.

(#16855) Csatsa válasza Kolty (#16854) üzenetére


Csatsa
tag

Összehasonlítási alapom a többi készülékkel kapcsolatban nincs, de hétvégén a vodás Huawei p8 lite telefonom mellé fogok venni egy független dual simes változatot is, nekem nagyon bevált, az én igényeimnek tökéletesen megfelel. Szeretném ha a net kártyám és a privát telefonszámom egy készülékben lenne, a céges meg külön, arra jó a mostani vodás is. Én csak ajánlani tudom, de ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#16856) Csatsa


Csatsa
tag

[link]

Már itthon is kapható az utód.

(#16857) gianone válasza Csatsa (#16856) üzenetére


gianone
őstag

Ezt a sufni GSM-et szerintem ne reklámozd (nem az Emag forgalmazza)! És itthon nem kerül hivatalosan forgalmazásra, szóval elég kétséges a gariztatás. Ráadásul rohadt drága. Olasz Amazonon 204 euróval nyitott akcióbaan, most 230, még a plusz költségekkel is olcsóbb. És az gyári garis, de szerintem azt se szervizelik le itthon.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#16858) ANDROID??? válasza amdboy (#16841) üzenetére


ANDROID???
addikt

Csak egy olyan apró gondolatom támadt, hogy nem kellene pénzszórás előtt tájékozódni?

(#16859) Csatsa válasza gianone (#16857) üzenetére


Csatsa
tag

Nyilván igazad van de ettől függetlenül én nem reklámozok semmit, csak ezt találtam a neten hogy már itthon is lehet kapni, ez volt a lényeg, ezért osztottam meg itt.

(#16860) @ndrew válasza gianone (#16852) üzenetére


@ndrew
csendes újonc

Oké, a META_INF nem kell az udate mappába, az butaság, elfogadom. Végül is valaki írja le, miért is van akkor a zip fájlban? semmi szerepe, nem tartalmaz telepítéshez szükséges infókat, nyilván a programozók pusztán csak felesleges adatnövelőnek pakolják a zip fájlba.

(#16861) amdboy válasza ANDROID??? (#16858) üzenetére


amdboy
senior tag

de nyilván, viszont mint emlitettem úgy volt feltüntetve, hogy minden androidos telefonnal müködik. És én hittem nekik :F

(#16862) gianone válasza @ndrew (#16860) üzenetére


gianone
őstag

Nem vagyok informatikus, szóval fogalmam sincs. Viszont a gyári ROM-okban remek PDF-es telepítési leírás van, ahol világosan szerepel, hogy csak az update.app kell a dload mappába (amelyikben van vendor, akkor 2. lépésben az is). Érdemes volna elolvasni, és akkor nem lenne kérdéses.

amdboy

Vidd vissza, hogy nem megfelelő tájékoztatást kaptál az eladótól.

Egyébként ha lenne benne giroszenzor, 720p-n akkor is szar volna. Azt mondják, UHD alatt nem különösebben élvezhető, még Full Hd-n sem az igazi. Parasztvakítás. Nem beszélve a GPU-ról, MALI450, szerintem simán szaggatna.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#16863) ANDROID??? válasza amdboy (#16861) üzenetére


ANDROID???
addikt

Vissza kell vinni, mert megvezettek, és ha beszólnak, meg kell kérdezni, hogy a félrevezetés mennyire fog tetszeni a fogy.védnek. Különben a vásárlók könyve is használható, csak toll kell hozzá ;]

(#16864) amdboy


amdboy
senior tag

Az lesz, köszönöm a válaszokat :R

(#16865) donnie.d válasza Kolty (#16854) üzenetére


donnie.d
aktív tag

Nekem bejött. Eddig semmi problémám nincs vele. Egy dolgot: a készülék másfél éves, és már kicsit lötyög a kábel, ha rádugom. Félek letörik. De, ha úgy adódna, akkor feltehetően ismét P8 Lite mellé tenném le a voksomat. Én, aki minden évben új telefont vettem, ez azért jelent valamit :)

(#16866) colonell


colonell
senior tag

Lehet kicsit furán fog hangzani a kérdés, de a telefon alján két oldalt mindekettő hangszóróként funkcionál, ugyanis most tűnik fel, hogy nekem a jobb oldali abszolút semmilyen hangot nem ad ki, se YouTubeon se zenehallgatásnál(gondoltam gagyi mono a YouTube videó) de mindenhogyan csak a bal oldali szól.

(#16867) trebrona válasza colonell (#16866) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az egyik oldalon a mikrofon van, ha jól emlékszem. :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16868) ANDROID??? válasza trebrona (#16867) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az alján az egyik mikrofon, a másik hangszóró. A tesztben is le volt írva :K

(#16869) redati válasza amdboy (#16864) üzenetére


redati
tag

Anno én is vettem hozzá egy vr szemüveget(VR box). Fel lehet tenni egy virtuális giro szenzort, de kissé akadozva működik, és lassabban is reagál.
3d filmeket tudsz rajta nézni, de elég pixeles lesz a kép. Még full hd felbontásnál is zavaró a látható képpont. Vannak 2K kijelzős telefonok, ahol már élvezhető a kép minősége de még azok sem az igaziak.
Majd ha lesz 4k.
(Bár már régóta van ilyen is: xperia z5 prémium)

[ Szerkesztve ]

(#16870) gianone válasza redati (#16869) üzenetére


gianone
őstag

Lollipopon volt, de 6.0-án letiltották. Rootolni kell hozzá, de mint írtad, nem sok értelme lenne.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#16871) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok, egy ismerősömnek ilyen telefonja van, és mivel nekem is, hozzám fordult a nyűgével, de nem tudtam segíteni rajta, mivel nálam 5-ös Android van. Szóval valahogy beragadt nála a telefon feloldás és nem tudja jelszó vagy minta nélkül megoldani. Valami olyasmi van kiírva, hogy a szolgáltató letiltotta, de tudom, hogy régebben nem volt ilyen... Mi lehet a baj? (Build: ALE-L21C50B565 Android verzió: 6.0)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16872) colonell válasza trebrona (#16867) üzenetére


colonell
senior tag

Akkor valóban bugyuta kérdés volt :D
Csak nem tartottam valószínűnek, hogy a hangszóró és a mikrofon ugyanúgy nézzen ki, pláne, hogy a kamera mikrofonja ugye csak egy pontocska ami ugye a megszokott mikrofonkialakítás :) köszönöm :)

(#16873) ANDROID??? válasza Dexter68 (#16871) üzenetére


ANDROID???
addikt

Sikerült neki a számláit kifizetni?

(#16874) gianone válasza ANDROID??? (#16873) üzenetére


gianone
őstag

Ez nem az, csak rosszul fogalmaz. :) A képernyőzárat nem tudja kikapcsolni. Mikor el kell rontani a mintát, aztán jelszóval ki lehet.

Vissza kell olvasni, valami ilyesmi. Amúgy a hitelesítési adatokat kellene eredetileg törölni, vagy valami appot.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#16875) Dexter68 válasza gianone (#16874) üzenetére


Dexter68
addikt

Valószínű tényleg félreérthetően fogalmaztam. A zárképernyő van beragadva és csak jelszóval vagy mintával oldható. Az a lehetőség, hogy se minta se jelszó ne legyen, na az szürke.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16876) gianone válasza Dexter68 (#16875) üzenetére


gianone
őstag

Állítsd be a mintát, rontsd el csomószor, oldd fel jelszóval, és elvileg jó lesz, ki tudod lőni.

Valami ilyesmi. volt.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#16877) Dexter68 válasza gianone (#16876) üzenetére


Dexter68
addikt

Köszönöm, legközelebb találkozom vele, kipróbálom :R

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16878) metaldog


metaldog
aktív tag

Sziasztok
Email értesítés hangját hogy lehet átállítani másra vagy éppen letiltani az email értesítés hangját?

(#16879) old rocker válasza metaldog (#16878) üzenetére


old rocker
veterán

Beállításokban hangok. De, tudomásom szerint, csak egységesen, a "figyelmeztetések"re.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16880) kyru74 válasza metaldog (#16878) üzenetére


kyru74
aktív tag

Szia!

Pl:Gmail/ jobb felül a három kis csíkra ráböksz/beállítások/az e-mail címed ráböksz/A bejövő üzenetek hangjelzései menüben tudod állítani.

[ Szerkesztve ]

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#16881) kutga válasza metaldog (#16878) üzenetére


kutga
nagyúr

Adott alkalmazáson belül.

Let the Zone take me if I am.

(#16882) Gstyler


Gstyler
senior tag

LG TV-re szeretném tükrözni a telefon képét. A Mirrorshare indítása után szétesik a kép a TV-n és le is dobja a telót. Rákerestem itt a fórumon és láttam, hogy másnak is volt ilyen. Nincs erre valami megoldás? Tényleg egy ilyen alapfunkció nem működik? :W

(#16883) kutga válasza Gstyler (#16882) üzenetére


kutga
nagyúr

A helyedben vennék egy Chromecastot.

Let the Zone take me if I am.

(#16884) jansky1


jansky1
senior tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy hány helyen lehet engedélyezni, hogy egy alkalmazás hozzáférhessen a mobilnethez? Egy csomó alkalmazásom csak akkor küld értesítést, ha wifire felcsatlakozok (pl.: gmail). Ahol tudtam engedélyeztem a mobil adatforgalmat, de mégsem kapok értesítést új e-mailekről, üzenetekről stb.. Viber, messenger megy például. Legújabb telekomos android van rajta. Védetté is tettem ezeket az alkalmazásokat.

(#16885) ANDROID??? válasza jansky1 (#16884) üzenetére


ANDROID???
addikt

6.0-nál az alkalmazásokon belül van minden alkalmazásnak külön-külön az engedélyezése. :K

(#16886) Gstyler válasza kutga (#16883) üzenetére


Gstyler
senior tag

Ennyit nem költenék erre a funkcióra. Azt hittem, hogy ez a dolog simán működik 2 gombnyomással 2017ben.

(#16887) gianone válasza Gstyler (#16886) üzenetére


gianone
őstag

Teljesen igazad van. Engem nagyon idegesített, hogy nem működik. Tesóméknál akartam átlőni ezt-azt tévére, és nem ment.

Pontosan az ilyenek miatt mondom, hogy egyáltalán nem éri meg ma már 50000 körül költeni erre a telóra, mikor kicsit többért sokkal jobbakat kapni.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#16888) jansky1 válasza ANDROID??? (#16885) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszi a választ, megnéztem minden beállítást. Elvileg jónak kéne lennie, küldtem magamnak egy üzenetet teszt gyanánt, de nem kapok róla értesítést, csak ha elindítom a gmailt és manuálisan frissítem a beérkezett üzeneteket. Ahol most használom a telefont, van egy gyenge wifi hálózat, amire néha-néha fellép, akkor kapom meg az értesítéseket. Készülékbeállítási hiba lehet ez, de nem tudom, hogy hol tudnék még állítani.

(#16889) ANDROID??? válasza jansky1 (#16888) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az adott appon belül nincs rá beállítási lehetőség?
Indítsd újra a telt, kicsi az esélye sőt mikro esélye van, de egy próbát megér. :U

gianone: köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#16890) gianone válasza jansky1 (#16888) üzenetére


gianone
őstag

Németek leírják a 7 legfontosabb dolgot. A képekről azért rá lehet jönni.

[link]

Ami nagyon fontos:

Mobiladat és háttéradat is legyen engedélyezve az appnál.

Mobilhálózatnál a mobiladat mindig aktív legyen bekapcsolva (alapbeállítás, de hátha kilőtted).

Legyen védett az app

Állj át Teljesítmény energiasémára.

A Gmail szórakozik mostanában, próbáld eltávolított frissítésekkel.

És néha alvó módban még így is beragadnak az értesítések, EMUI-bug. De inkább random, ha nagyon sokáig nem nyomkodod.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#16891) jansky1 válasza ANDROID??? (#16889) üzenetére


jansky1
senior tag

értesítések pipa
Címkeértesítések pipa, rezgés, hang pipa, értesítés minden üzenet esetén pipa.
adathasználatnál minden pipa.

Akkor megpróbálom a kikapcs/bekapcsot.

(#16890) gianone:

Köszönöm. Átnézem.

[ Szerkesztve ]

(#16892) kutga válasza Gstyler (#16886) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem nem Smart TV-m van, úgyhogy mindenképpen kellett valami okosító. Kár hogy nem megy, igaz emiatt én sosem próbáltam.

Let the Zone take me if I am.

(#16893) Gstyler válasza gianone (#16887) üzenetére


Gstyler
senior tag

Tehát jól gondolom, hogy ez a funkció teljesen alap dolog?
Akkor csak a telefon fogyatékossága, hogy nem működik?
Lassan úgy is cserére érett, hát akkor még egy ok, hogy nyáron lecseréljem.

(#16894) gianone válasza Gstyler (#16893) üzenetére


gianone
őstag

Szerintem alap, egy sima wifis megosztás.

A telefoné, mert sógornőm Samsungjával simám ment. Pedig még Vezeték nélküli képernyőt is előhoztam a ROM-ból, de az is ugyanolyan. Csak azt nem tudom, miért nem tiltják le, ha nem megy.

Érdekes, mert most én is rákerestem, és tkonyának ment Philipsszel, pont veled beszélte tavaly. :D

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#16895) jansky1 válasza gianone (#16890) üzenetére


jansky1
senior tag

Fogalmam sincs, hogy de annyit sikerült elérni, hogy bezárhatatlanná tettem a gmailt. A gmail most így jelez, ha jön email, viszont a többi alkalmazás még mindig nem pushol... Lehet telefon reinstall lesz ebből.

A német nyelvű cikken végighaladtam, minden engedélyezve volt, ami ott le volt írva.

(#16896) gianone válasza jansky1 (#16895) üzenetére


gianone
őstag

Reinstall nem kell, factory reset, aztán védetté teszed, és fognak jelezni.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#16897) jansky1 válasza gianone (#16896) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszi, összefoglaló alapján megcsinálom és írok visszajelzést, hátha később más is ilyen problémába ütközik.

[ Szerkesztve ]

(#16898) redati válasza Gstyler (#16893) üzenetére


redati
tag

Csere előtt, ezt a módosított romot esetleg még meg próbálhatod, bár nem egyszerű, de elvileg ebben működik a multi screen:
http://huaweip8lite.blogspot.hu/2016/11/custom-romtwrpemui-40p8-lite-ale_26.html?m=1

[ Szerkesztve ]

(#16899) kisqp


kisqp
tag

Sziasztok!

Lehet ehhez a telefonhoz valahol olyan tokot kapni, amiben akksi is van?

(#16900) kutga válasza kisqp (#16899) üzenetére


kutga
nagyúr

Hirtelen ránéztem ebayen de nem találtam. Powerbank nem lenne jobb?

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.