Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) bix- válasza Csabex (#13696) üzenetére


bix-
tag

Ezt sosem értettem, pedig már többször előkerült a téma. A huawei magyar oldalán ha kiválasztom a P30 pro-t és rámegyek a vásárlásra, akkor a következő négyet hozza ki: 220volt,Aqua, Auchan és Bestbyte. Most akkor hogy is van ez?

(#13702) Bferibörs válasza kirkri (#13699) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ö,szerintem vissza adta az eladónak.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#13703) kirkri válasza Bferibörs (#13702) üzenetére


kirkri
addikt

Valóban, figyelmetlen voltam. :R

21 éve a Prohardveren! ™

(#13704) kirkri válasza knox83 (#13700) üzenetére


kirkri
addikt

A fenti képen a spanyol szintén egy New Edition-t. (A bolt neve Euro GSM).

21 éve a Prohardveren! ™

(#13705) M@Db0Y válasza kirkri (#13698) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nálam egy magyar vodás készülék és Magyarország van az első helyen. Esélyes, hogy úgy működik ahogy gondolod :)

(#13706) zsizsef válasza kirkri (#13698) üzenetére


zsizsef
senior tag

Szolgáltató független, Euronics vásárlás, Magyarország.

(#13707) Ferenczi Áko válasza kirkri (#13704) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Hol lehet ezt megnézni?
Megvan

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#13708) AtHoS válasza Ferenczi Áko (#13707) üzenetére


AtHoS
nagyúr

[Huawei garancia ellenőrző oldal]

read-only mode on the forum

(#13709) Csabex válasza bix- (#13701) üzenetére


Csabex
őstag

Nem lehet, hogy időközben összerúgták a port, aztán nem került le az oldalról? Vagy lehet, hogy viszonteladó, de nem a magyar piacra szánt, hanem EU-s termékeket forgalmaz. Az is lehet, hogy nekik ez dicsőség, hogy a Huaweit forgalmazzák és kiskapus megoldás ez az EU-s gondolatmenet... Fene se tudja.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#13710) szemesi69


szemesi69
addikt

Hivatalos huawei viszont eladó üzletek [link]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#13711) Tamagocsi123 válasza bix- (#13701) üzenetére


Tamagocsi123
tag

Igy van ahogy irod az Aqwqa is szerepel az oldalukon, ezt szová is tettem az ugyfelszolgálaton!
A lenyeg az hogy akkor a huawi garancia ellenörzö ne irja ki fa... gokat. Sztán aki nem ert hozzá az akkor szembesül vele hogy megsem garis amikor vinné szervizbe.

[ Szerkesztve ]

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#13712) Ferenczi Áko válasza Tamagocsi123 (#13711) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Sokszor a fórumozók jobban tudják a dolgokat mint az adott hely/márka stb alkalmazottai. Számtalanszor jártam így.. :D

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#13713) knox83 válasza kirkri (#13704) üzenetére


knox83
senior tag

Ez azt jelenti ha két éven belül van valami probléma és beviszem a hivatalos huawei szervizbe akkor elhajtanak? Mert nem hivatalos viszonteladónál vettem?

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#13714) kirkri válasza knox83 (#13713) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem még nincs ezzel kapcsolatban tapasztalatom én még most keresek telefont. Csak óvatos vagyok, előtte körbejárom a témát. :)

De feljebb azt írta Tamagocsi123 fórumtárs, hogy a Huawei ügyfélszolgálat valami hasonló infót adott neki. Bár szerintem nem az a probléma, hogy nem hivatalos viszonteladó, inkább az, hogy a készülék nem magyar régióra szánt. EU-n belül ezzel sem lenne gond, javítani kellene, de korábban meg egy másik fórumtárs írta, hogy ha másik EU tagország a készülék lokalizációja, akkor kell az adott országból egy számla. (Ez mondjuk így már szerintem védhető szempont lehet akár a fogyasztóvédelemnél is sajnos.) Egy hívást megér, hívd fel a Huawei ügyfélszolgálatot te is, legalább több infónk lesz a témában.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#13715) szemesi69 válasza knox83 (#13713) üzenetére


szemesi69
addikt

Igen, linkeltem a hivatalos viszonteladókat, korábban.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#13716) F-ECT$ válasza kirkri (#13698) üzenetére


F-ECT$
titán

Telekomos -> Hungary.

Dive ever, work never.

(#13717) kirkri válasza F-ECT$ (#13716) üzenetére


kirkri
addikt

Akkor úgy tűnik helyes lehet az elgondolás.
Bár én találtam házon belül (apám telefonja) egy kakukktojást egy P9 személyében.

Telekom készülék.

Ugyanakkor a szolgáltatóknál el tudok képzelni akár egy központosított beszerzést is, ahol több országot lát el ugyanaz a forgalmazó.

21 éve a Prohardveren! ™

(#13718) kirkri


kirkri
addikt

Futottam egy kört az elméletemmel a Huawei ügyfélszolgálaton.
Mintának feldobtam egy első helyen Spanyolországot, illetve egy Magyarországot megjelenítő készülékek sorozatszámait.

A spanyol elvérzett, azt az információt kaptam, hogy nem szervizeli a hazai szerviz, mert Spanyolország a készülék lokációja. (Itt megörültem, hogy akkor helyes lehet az elmélet) A magyar készülék szervizelhető, de kell számla (esetleg garijegy) a javításhoz.

Gondoltam ha már chatelünk rákérdezek az elméletemre.

Első körben azt a választ kaptam, hogy csak ők tudják megmondani, hogy érvényes-e a garija a telefonnak. Kicsit erősködtem, hogy ez is Huawei adatbázis, szóval itt is valós adatok szerepelnek.

Ezt a választ kaptam rá:

"Azonban a félreértések elkerülése is a mi célunk. Ám a legtöbb termék esetében valóban a legelső ország a meghatározó a listában."

Remélem másnak is segíteni tudtam az információval. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#13719) Zsoleszhun válasza kirkri (#13718) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Én már cserétettem kijelzőt garanciába a firstphone-nál, a készüléken nézték meg először a vonalkódot/serialnumbert, ezután kérték el a garpapírt ami svéd médiamarkt-os volt, szó nélkül lefénymásolta és másnapra kész is volt.

¯\_(ツ)_/¯

(#13720) kirkri válasza Zsoleszhun (#13719) üzenetére


kirkri
addikt

Ha van hozzá az adott országból számla/garpapír, akkor köteles is javítani, hiszen EU-n belül vagyunk. Viszont az itthon forgalomban lévő idegen lokációs készülékekhez gyanítom nem jellemző, hogy lenne, a tiéd egy üdítő kivétel lehetett.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#13721) Zsoleszhun válasza kirkri (#13720) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ez az egy garanciális ügyintézésem volt csak a Huawei-nél :)

¯\_(ツ)_/¯

(#13722) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Bejelentkeznék egy vodánál vásárolt p30pro-val. Pontosabban a feleségemnek vettük, nekem még marad a mate 10 pro, mert birja még.
A kérdésem a következő lenne: mate 10 pro-n valahogy aktiváltuk a hívásrögzítést, külön gombbal a telefon appbol lehetett felvételt inditani. Itt mi lenne ennek a menete?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#13723) F-ECT$ válasza rasotamas (#13722) üzenetére


F-ECT$
titán

Nincs rá mód, a gyári hívásrögzítést kivették. Esetleg ha még nem frissült a telefon, akkor van rá lehetőség. 3rd party appok vannak, de nem az igaziak.

Dive ever, work never.

(#13724) knox83 válasza kirkri (#13718) üzenetére


knox83
senior tag

Köszi, hogy után kérdeztél :) Akkor ez kellemetlen.. Remélhetőleg nem lesz gond vele két évig, elég jól össze vannak ezek rakva. Volt négy huawei telefonom mindegyik hibátlan volt és az új tulajoknál is mennék még faszán. Ha meg igen akkor majd a turbado megoldja.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#13725) Tamagocsi123 válasza M@Db0Y (#13705) üzenetére


Tamagocsi123
tag

Nekem van egy Magyar vodás és Ausztria van az első helyen akkor hogy is van ez?

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#13726) Tamagocsi123 válasza kirkri (#13717) üzenetére


Tamagocsi123
tag

Nekem vodas vsn itzhon és ugyan ezt irja mint neked!

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#13727) kirkri válasza Tamagocsi123 (#13726) üzenetére


kirkri
addikt

Ha tovább olvastad, akkor láthattad, hogy nem törvényszerű amit írtam (és az ügyfélszolgálat is írta, hogy nem 100%) és talán a szolgáltatós készülékek eltérhetnek a közös beszerzés miatt. Útmutatónak jó a dolog, aki telefon vásárlás előtt áll annak hasznos lehet, akinek meg megvan már a telefonja, annak teljesen mindegy, ne fesse az ördögöt a falra az ellenőrzéssel :)

Mivel közel 60 készülék SN-jét ellenőriztem le pár nap alatt, így a sorozatszámokban is találtam ismétlődő karaktereket, amiből ha helyes az elképzelésem a garancia érvényességi idejére, illetve a készülék szolgáltatós voltára lehet következtetni. De ezek az infók már csak merő feltételezések, ezért megtartom magamnak. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#13728) Tamagocsi123 válasza kirkri (#13727) üzenetére


Tamagocsi123
tag

Az a biztos ha vasarlas előtt felhivja a vasarlo az ugyfelszolgálatot serial bediktál és mondják is a tutit!

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#13729) kirkri válasza Tamagocsi123 (#13728) üzenetére


kirkri
addikt

Ez kétségtelen, teljesen egyetértek veled, de ha hétvégén hirdetnek meg egy telefont, akkor hétvégén nem tudod felhívni az ügyfélszolgálatot. Hétfőre meg a jó áron kínált fiatal készüléket rég eladják, mivel ezek pár óra alatt elkelnek. Erre jó a fenti módszer, még ha nem is tökéletes. (Én mondjuk úgyse veszek szolgáltatósat, szóval nekem ennek a tévedésnek a kockázata ki van zárva).

21 éve a Prohardveren! ™

(#13730) kp78


kp78
addikt

Ha vki szereti a (gyári) flip tokot, de kicsit drágának érzi, annak javaslom ezt a forrást. >> [link] :)
Nagyon jó minőségű tok jött tőle (P30 Pro & P30), igaz picit drágább, mint a többi eladó, de megéri a felár.
Amit 1-2 ezer Ft-ért árulnak, azokon belül nincs olyan gumis (szilikon) réteg a kijelzőre csukódó részen, csak a csupasz műanyag fedlap (legalábbis én kettő ilyet is kaptam), és bizony jobb esetben a fóliát karistolja, rosszabb esetben a kijelzőt magát. :((

Van nála egy újabb design is :C

[ Szerkesztve ]

(#13731) kp78 válasza kp78 (#13730) üzenetére


kp78
addikt

Írtam az eladónak, és sajnos az új design-os nem szilikon bevonatos belül, szóval így az mégsem javasolt. :(
Csak a hagyományos. >> [link]

(#13732) K Norbi


K Norbi
addikt

Fent van az Xpro fólia..
Ez más szint [link] :K
Gyárit is elveri minőségre.
Hibátlan! Gyári tokkal szuper. Leragad a széleken.
Olyan mintha semmi nem lenne a telefonon.
Öröm ránézni!

Spigen vizes narancsos hányinger kazánra való. és finoman fogalmaztam.
Inkább vakoknak.
Borzalmasan lerontotta a kijelző minőségét.

És most látom igazán, mióta rákerült ez az Xpro.

[ Szerkesztve ]

(#13733) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Üdv mindenkinek!

A garancia témához:

A Mobil Corner webáruházban vettem a készüléket. A weboldalon le van írva, hogy a 2 év garancia csak úgy működik, hogy ha esetleg meghibásodás van, mindenképpen az eladónak kell visszaküldeni a készüléket, ők intézik a szervizelést. Az előző telefonomat (Honor 9) is az említett webshopból vettem és semmi probléma nem volt vele, a mai napig kifogástalanul működik.

Egyébként az imei24.com oldalon lekérdeztem én is a készülék IMEI számát, az első helyen Hollandia szerepel.

Hívásrögzítés:

pár nappal a készülék beüzemelése után rákérdeztem a Huawei Support-nál a hívásrögzítésre. Azt válaszolták, hogy

"Kérem, hogy vegye figyelembe, hogy a hatályos adatvédelmi törvényeknek megfelelően a hívásrögzítés funkció már nem elérhető a Huawei készülékeken. "

A Huawei Community fórumon azt írták, hogy

"due to relevant laws and regulations, Huawei products do not provide call recording function. For the issue of not being able to use third-party call recording apps after upgrading EMUI 10.1, it is due to Android's native mechanism in the Security changes have been made to Android Q. To protect the privacy of users' data, it is now possible to disable the use of the Other third-party apps using the recording feature, so such apps are currently not available."

Vagyis: a hívásrögzítő funkció az EMUI 10.1-re történő frissítés után nem működik harmadik féltől származó alkalmazásokkal sem. A funkció az Android10-ben bekövetkezett biztonsági változtatások miatt nem elérhető,

Da pacem, Domine!

(#13734) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Használ valaki itt Android Auto alkalmazást P30 Pro-val? Nekem sikerült telepítenem az 5.6.603444 release-t apk csomagból mivel a play store-on nincs fent :F viszont nem jelenik meg az ikonja az alkalmazások között, miért?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13735) szemesi69 válasza Vikthor (#13734) üzenetére


szemesi69
addikt

Gyárilag rajta van, ikonja nincs. Fölöslegesen telepítetted ha már rajta van alapból. Ha az autód tudja és rácsatlakozol akkor működni fog, ezt olvastam azoktól, akik használják. Gugli nem a barátod? :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#13736) Vikthor válasza szemesi69 (#13735) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Akkor le isz szedhetem amit manuálisan apk-ból raktam fel, rá eleve rajta lesz és működni fog?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13737) szemesi69 válasza Vikthor (#13736) üzenetére


szemesi69
addikt

A képem alatt a link, hogy kell, használni, de akkor újra :) [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#13738) firemanus82 válasza Vikthor (#13736) üzenetére


firemanus82
senior tag

Használathoz egy megjegyzés. A linkelt cikkhez képest, pl az Skodamban úgy működik a dolog, hogy osszedugom a kocsi USB portjaval, majd a kocsiban a megfelelő menupontbol el kell indítani (Skoda nál) a smart linket. De ez autotipusonkent eltérő

Viszont nekem mindig angolul olvassa fel az értesítéseket (SMS, messenger). Van rá megoldás hogy magyar nyelven tegye ezt?

[ Szerkesztve ]

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#13739) Vikthor válasza szemesi69 (#13737) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Akkor uninstall az apk

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13740) eversman válasza firemanus82 (#13738) üzenetére


eversman
tag

Én használom Suzukinál és Hyundai-nál is, ha csatlakoztatom kábellel, a Suzuki automatikusan indítja, a Hyundai-nál meg ki kell választani a saját menüjéből az AndroidAutót. Nekem is angolul olvasás mindent, egy ideig kerestem rá megoldást, de semmi...

(#13741) Varszegig válasza firemanus82 (#13738) üzenetére


Varszegig
veterán

Angolul olvasás nagyon fasza, tegnap vezetés közben rámüzent a fiam messengeren, egy egyszerű magyar mondat volt, felolvasta az AA, csak annyit tudtam mondani, hogy WTF?? A magyar mondatot angolul próbálva értelmezni, megfűszerezve egy kis kínai akcentussal HIhetetlen volt. Még csak lövésem se volt, mi az üzenet.

[ Szerkesztve ]

(#13742) firemanus82 válasza Varszegig (#13741) üzenetére


firemanus82
senior tag

Igen, angol akcentussal a magyar érthetetlen :C :N
Eversman : sajnos én sem találtam rá megoldást, bíztam benne hátha valakinek lesz itt ötlete

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#13743) #40047616 válasza bontabela73 (#13733) üzenetére


#40047616
törölt tag

Az ilyen szürkeimportos telefonoknál nem véletlen mondják hogy nekik kell visszaküldeni, mivel ők küldik egy olyan külföldi szervízhez ami jogosult garisan megcsinálni.

(#13744) oggy71


oggy71
tag

Ha óvatosan rázogatjátok a telefont, nektek is zörög vmi a kamera résznél?
Élére fordítva meg nincs hang.
A lencsék mozoghatnak belül, ez normális jelenség?

(#13745) K Norbi válasza oggy71 (#13744) üzenetére


K Norbi
addikt

Főleg ha majd elejted párszor. :DDD

Mind zörög egyébként. :K

[ Szerkesztve ]

(#13746) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Az EMUI 11-et meg fogja kapni a telefon?

(#13747) Dzsekó válasza Dhampir (#13746) üzenetére


Dzsekó
addikt

+

(#13748) Dhampir válasza Dzsekó (#13747) üzenetére


Dhampir
félisten

:R

(#13749) knox83 válasza oggy71 (#13744) üzenetére


knox83
senior tag

Teljesen normális. Valamelyik kevésbé valamelyik jobban kattog :)

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#13750) Tulku válasza knox83 (#13749) üzenetére


Tulku
veterán

megnyugodtam... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.