Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) #72124160 válasza szemesi69 (#1200) üzenetére


#72124160
törölt tag

Akkor a P20-tól ragadt meg bennem a 2 főverzió.... :U

Mindegy is,ha jövő évben is kapunk még biztonsági frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#1202) szemesi69 válasza #72124160 (#1201) üzenetére


szemesi69
addikt

Biztonsági frissítés biztos lesz még :K

Xiaomi redmi note 12 pro

(#1203) Padree


Padree
senior tag

Üdv!

Mit gondoltok, jelenleg érdemes még P30 lite-ot venni?
Látom Kirin710 ugyanaz mint a jelenlegi alternatívákban (Honor 9X, Huawei P Smart 2021). Szolgáltatótól 55ezer Ft-ért tudnám elhozni, új 2év garival. Kb ez a maximum pénz amit új telóra szánok. Google szükséges mert a nagyfiamnak lenne. Kellhet a gyorstöltés és az NFC is.
Xiaomi Redmi Note 8T és 9 ami még játszik, azok kicsit olcsóbban elérhetőek = 49-52e HUF.
Tudom, hogy van rá topic de itt azok véleményét várom akik ismerik használják(ták)...

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#1204) Doki42 válasza Padree (#1203) üzenetére


Doki42
őstag

Szia!
Még használom, semmi baja. Megbízható telefon.
A note 8t is nagyszerű választás! 😁
Specifikációs eltérés van csak! Akku, kamera...
Te tudod mind kettő jó még :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1205) Nekton válasza Padree (#1203) üzenetére


Nekton
aktív tag

Én is használom még. Egy rossz szavam sem lehet rá. Eléggé leterhelem, talán ezért van az, hogy az asszony P20 Lite-ja gyorsabb, mint ez, de nekem bőven jó ez a tempó is. :)

Kérdés: most akkor meddig lesz még Google támogatás? Szeptember elején lejárt a licenc, nem?

(#1206) aszti75 válasza Padree (#1203) üzenetére


aszti75
senior tag

Szia!
Nekem volt Redmi Note 8 T és jelenleg P30 Lite van.Semmi bajom a P30 Lite-al,bár nekem a Redmi jobban bejött.A váltás oka nálam az volt,hogy több a memória és a tárhely a P30 Lite-ba.
Szubjektív vélemény...

@Nekton: Elviekben a 2019.05.16 előtt gyártott,illetve kereskedelmi forgalomba kerülő készülékekre nem szűnik meg a google licenc.
Amennyiben jók az infóim.Ha nem,akkor valaki okosabb kiigazít.

[ Szerkesztve ]

(#1207) Padree


Padree
senior tag

Köszi mindenkinek! Kicsit még átrágom, bevárom az emag blackfridayját, aztán meglátom melyik jön össze...

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#1208) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Bnőm vicces áron tudna hozzájutni egy ilyen készülékhez. Érdemes beruházni rá? Meddig fog kapni Androidot illetve gyári támogatást még?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1209) MR ME


MR ME
aktív tag

Mitől lehet az, hogy a gmail nem küld értesítést bizonyos fontos levelek érkezéséről? Addig jól működik míg nem veszek fel egy másik, külső fiókot, utána valamiért elbaszódik, és csak akkor kapok értesítést, ha épp úgy tartja kedve....ötlet esetleg?

(#1210) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok!
Melyik oldalról lehet ingyenesen letölteni huawei p30 lite telefonra témákat?

(#1211) Doki42 válasza Chris.G (#1210) üzenetére


Doki42
őstag

AppGallery ami a telefonon gyárilag fenn van vagy play áruház :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1212) samsung ace


samsung ace
tag

Sziasztok. Szerintetek a p 30 lite megkapja valamikor az android 11-et?

(#1213) MR ME válasza samsung ace (#1212) üzenetére


MR ME
aktív tag

Nem fogja megkapni sajnos

(#1214) Doki42 válasza samsung ace (#1212) üzenetére


Doki42
őstag

Nem :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1215) Peace


Peace
nagyúr

Lehet bármi baja a telónak, ha a P30 Pro 40W-os töltőjével töltöm?

(#1216) szemesi69 válasza Peace (#1215) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem lesz baja :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#1217) Peace válasza szemesi69 (#1216) üzenetére


Peace
nagyúr

Szuper, köszi! :R

(#1218) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

Van egy P30 Lite telefonom ami a kezdetektől lassú. Igazából eddig minden androidos telefon ami a kezembe volt ilyen volt. Lassú, akadozik és csak idegesíti az embert. Van-e erre bármiféle megoldás vagy fogadjam el hogy ezek ilyenek? Gondolkodom azon hogy nyomógombos telefonra visszatérek.

Megj.: nem fogok évente venni 200 ezer Ftos telefont azért hogy bekerüljek én is a mókuskerékbe. ;]

(#1219) Doki42 válasza M4T4D0R (#1218) üzenetére


Doki42
őstag

Szia!
Nekem is van, de... Kezdetektől akadás mentesen fut.
Ha új korában problémásnak találtad, miért nem vitted vissza. 😎
FR. csinálj, lakd be újra. Ezek a készülékek gördülékenyek, más nem panaszkodott. Újjonnan vetted? :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1220) szemesi69 válasza M4T4D0R (#1218) üzenetére


szemesi69
addikt

Szia!
Nekem volt, most is megvan a családban, nem mondanám lassúnak és akadozónak, javasolnék egy gyári vissza állítást, előtte képek, videók, zenék, névjegyzék legyen mentve semmi más, majd belakás mint új telefon. Nem használt programokat legyalulni vagy tiltani.
Doki megelőzött :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#1221) M4T4D0R válasza Doki42 (#1219) üzenetére


M4T4D0R
tag

Csináltam rajta gyári visszaállítást de sajna nem lett gyorsabb egy fokkal sem. :( Újonnan vettem. Ha jól emlékszem EMAG ról rendeltem egy éve lassan.
Azért nem vittem vissza mert eddig mindegyik Androidos telefonom ilyen volt. És mindegyik új volt, tehát gyárilag ilyenek. Csak lehet, hogy valakinek feltűnik valakinek nem.

(#1222) Doki42 válasza M4T4D0R (#1221) üzenetére


Doki42
őstag

Akkor egyedi eset... Neked mi a lassú?
Beállítások, teljesítmény mód be
A félre rakott aljalmazásokra tegyél lakatot. Akkut jobban eszi, de hamarabb be tölti azokat. Remélem segítettem. 😎

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1223) M4T4D0R válasza Doki42 (#1222) üzenetére


M4T4D0R
tag

Mondok néhány példát:
Megnyitok egy YouTube ot, megnézek egy videót. Bezárom az appot. Megnyitom a Messengert szeretnék írni egy embernek de nem tudok másodpercekig mert ha rákattintok egy emberre másodpercekig kell várni mire megjelenik a billentyűzet alulról. De van olyan is, hogy meg sem jelenik és akkor be kell zárnom a messengert és újra megnyitni.
Lerakom "tálcára" a messengert, megnyitom a YouTube ot és elindítanám a videót azonban nem tudom másodpercekig nézni mert "beakad". Aztán elindul és nézhetem. Megnéztem a videót amit szerettem volna és bezárom a videót. Aztán Facebookon böngészek, valamire rányomok ott is van, hogy másodperceket kell várni. Aztán megnyitok egy videót Facebookon, nézem egy darabig majd kiírja a telefonom hogy a Facebook alkalmazás leállt. Megvárom e vagy bezárjam az alkalmazást?

Ezek mindennapi esetek és egy nap többször is előfordul.
De alapjáraton is lassú a telefonom és nem reagál azonnal. Megakad mintha noszogatni kéne, hogy történjen valami. De minden telefonom ilyen volt. :(((

Nem tudom mire gondolsz a lakat dologgal.
Megpróbálom a teljesítmény módot hátha segít. :)

[ Szerkesztve ]

(#1224) Doki42 válasza M4T4D0R (#1223) üzenetére


Doki42
őstag

[link]
Lakatok :D
TTeljesítmény mód+ app ok zárolása/ lásd egy sorral feljebb/

[ Szerkesztve ]

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1225) M4T4D0R válasza Doki42 (#1224) üzenetére


M4T4D0R
tag

Nekem olyan nincs. [kép] [kép]

(#1226) Doki42 válasza M4T4D0R (#1225) üzenetére


Doki42
őstag

Ráteszed az újjad, lefelé kezded húzni, megjelenik a lakat ott ahol nekem is.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1227) M4T4D0R válasza Doki42 (#1226) üzenetére


M4T4D0R
tag

Köszi. :D

(#1228) Doki42 válasza M4T4D0R (#1227) üzenetére


Doki42
őstag

Szívesen. De minimum egy fr. Utána így állítsd be.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1229) samsung ace válasza Doki42 (#1228) üzenetére


samsung ace
tag

Szia. Hol lehet ezt a lakat dolgot beállítani? Hová kell tenni az ujjam?

(#1230) Doki42 válasza samsung ace (#1229) üzenetére


Doki42
őstag

Szia!
A képen látod amit a #1224 hsz. ben mutatok. Ezek a megnyitott alkalmazások. Ha gombokat használsz
- a kockára egyet kattintasz be jönnek a kis ablakok. Na azokat egyesévesl megfog, lefelé húz és lakat jelenik meg felette.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1231) kiraly.andra válasza M4T4D0R (#1221) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Milyen telefonjaid voltak korábban? Nálam egyébként teljesen gördülékeny a P30 Lite, nincsenek másodperces várakozások. Úgy tűnik, másoknak sincs itt ilyen problémája, így talán neked egy hibás darab jutott. Nem tudom, itt hogyan áll össze a memória, több darabból van-e, de talán csak a fele működik. Az már kevés lenne, akkor érthető lenne az akadás. Azt sem tudom, lehet-e ezt tesztelni.

:a:

(#1232) M4T4D0R válasza kiraly.andra (#1231) üzenetére


M4T4D0R
tag

Sony Xperia U, Huawei P9 Lite, Samsung Galaxy A40

Az Xperia U annyira lassú volt, hogy nem tudtam felvenni a telefont amikor hívtak. :D
Nekem igazából mindenki azt mondta ezekre a telefonokra hogy jó és nem lassú. A samsung valóban nem volt lassú néhány hónapig. A többi kezdetektől az.

Nem lehet, hogy inkább nem veszik észre az emberek ha lassú? :F Nem tudom őszintén...

[ Szerkesztve ]

(#1233) samsung ace válasza Doki42 (#1230) üzenetére


samsung ace
tag

Ez opera böngészőbe is működik?

(#1234) Doki42 válasza samsung ace (#1233) üzenetére


Doki42
őstag

Szia! Itt nem a böngészőről van szó. A háttérben futó alkalmazások ne záródjanak be így gyorsabb azok elérése, tehát igen. 😎

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1235) samsung ace válasza Doki42 (#1234) üzenetére


samsung ace
tag

Nekem az a lakat nem jelenik meg. Ja de már meg van.

[ Szerkesztve ]

(#1236) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Volt már valakinek gondja azzal, hogy sima hívás közben nem hallanak, csak ha ordítok a mikrofon lyukba, ha kihangosítom akkor több méterről is hallják tisztán, meg közelről is.
Kijelző javításon volt nálam a készülék, azt hittem elszartam, de a tulaj elmondása szerint neki is volt hasonló baja vele.
Hangrögzítővel is gyönyörűen működik, külön teszteltem a felső és alsó mikrofont is.

Viszont engem zavar a dolog, mert tuti valami szoftveres bug lehet. Indítottam már safe módban a telót, úgy is rossz. Valami a zajszűréssel lehet úgy vélem, de nem találok erre vonatkozó beállítást.

Ha van ötlete valakinek azt megköszönném! :R

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1237) Doki42 válasza PAtr0n (#1236) üzenetére


Doki42
őstag

Szia!
Ha nem tömődött el a mikrofon nyílása, esetleg Volte kikapcsolása vagy be.. 😎

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1238) nyergess


nyergess
tag

Sziasztok!

Kérlek, adjatok vmi okos tanácsot, asszony P30 Lite problémájához.

A készülék mindmáig rendben működött, ma sem csinált vele semmi rendkívülit. Az elmúlt éjjel feltelepült rá vmilyen gyári szoftverfrissítés, sikeresen, legalábbis ezt jelezte ki. Kb. délig használta is rendben, aztán délután vettük észre, hogy nincs mobilhálózat. Mondtam neki, hogy indítsa újra, de azóta folyamatosan újraindul, megállás nélkül. Huawei logóig jut, aztán újra és újra rebootol, végtelenségig, le sem tudjuk lőni.

Amivel próbálkoztam már:
- Bekapcs hosszan nyomása
- Bekapcs + hangerő fel hosszan
- Bekapcs + hangerő le hosszan
- Gépre letöltve a HiSuite-ot, majd USB-n rákötve, sikerült a Fastbootig eljutni, de a HiSuite rendszervisszaállítója szerint nem támogatott készülék (régebben egy másik telóval is ugyanezt játszotta, működik ez egyáltalán?), így semmit nem tudok csinálni benne (lásd kép).

Garanciális, így ha nincs jobb ötletetek, akkor természetesen, elvisszük szervizbe (persze, hogy hétvégére romlik el, mikor nincs félfogadás).

Amúgy a szoftvere gyári, semmi mókolás nincs.

(#1239) nyergess válasza nyergess (#1238) üzenetére


nyergess
tag

Megoldódott, szerencsére.

Miután teljesen lemerült a bootloop miatt, próbáltuk ismét elérni az eRecovery-t. Korábban ez nem ment, lévén, nem tudtuk kikapcsolni, s ezt mint előfeltételt írták a netes találatok is hozzá. Szóval a teljes lemerülést követően asszony ismét próbálta a Bekapcs + Hangerő fel kombinációt és addig nyomkodta, míg be nem jött az eRecovery. Ott a sima Restart parancs helyrehozta, nem igényelt factory resetet. Hálózat is és teló is rendben így.

Asszonyka szívéről nagy kő esett le, hogy nem rontott el egy újabb készüléket. :))

(#1240) PAtr0n válasza Doki42 (#1237) üzenetére


PAtr0n
addikt

Kipróbáltam, nem működik sehogy sem. A készülékház is új, nincs "dugulás" a mikrofon nyílásnál az tuti.
Gyanús hogy az alsó mikrofon tényleg bekukult, nem szoftveres a dolog, és csak a felső működik. Ha belordítok hallanak valemennyire, de recsegve. Kihangosítva, meg a felsőt használja ez kiderült már, csak így lehet használni.
Rendelek hozzá egy alsó board-ot, nem drága, aztán beszámolok megoldotta e a problémát.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1241) Doki42 válasza PAtr0n (#1240) üzenetére


Doki42
őstag

Ok

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1242) blackdog


blackdog
csendes tag

Sziasztok!
Gondolkodom egy p30 lite vasarlasan. Ha jol tudom android 9 az alap oprendszer rajta, de mar megkapta a 10-es frissitest, ami emui 10-et jelent.
Ha upgradelem majd akkor lesz benne GMS? Most kimondottan arra gondolok, hogy az emui 10 meg google tamogatott vagy mar nem?
Koszi!

(#1243) BIZ0906 válasza blackdog (#1242) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Támogatott.

(#1244) blackdog válasza BIZ0906 (#1243) üzenetére


blackdog
csendes tag

Szuper, köszi!

(#1245) samsung ace


samsung ace
tag

Sziasztok. Lépésszámláló bevan kapcsolva de nem mutatja a zárképernyőn. Magazin is felvan oldva. Okos tokba van a teló ha ez számít.

(#1246) Janika005


Janika005
csendes tag

Sziasztok van egy p30 lite-om amin egyszer csak elmúlt a lépésszámlálo akarmit csinálok nem mutatja. Pedig be van kapcsolva hogy mutassa, ki is kapcsoltam és vissza de semmi.
Valkinek valami ötlet?

(#1247) PAtr0n válasza Doki42 (#1241) üzenetére


PAtr0n
addikt

A board volt szar, az utángyártott megoldotta a problémát.
Nem értem mi lelte a gyárit, minden esetre most szépen tisztán hallanak a túlfélről.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1248) Doki42 válasza PAtr0n (#1247) üzenetére


Doki42
őstag

Ennek örülök :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1249) samsung ace válasza samsung ace (#1245) üzenetére


samsung ace
tag

Közben megjelent.

(#1250) draco31


draco31
veterán

Hello, sógornak ilyene van, és egy ideje 80% nál megáll a töltés, és írja, hogy a hosszabb akku élettartam miatt. De ha azt választja, hogy töltsön fel 100-ra, akkor megteszi a telefon. De hol lehet ezt kikapcsolni, hogy ne kérdezgesse, hanem töltsön fel automatikusan?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.