Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Richie86


Richie86
senior tag

Köszi a tesztet :)
Ma fogdostam meg Telekom üzletben, nekem bejön.

[ Szerkesztve ]

(#2) Permet Elek válasza Richie86 (#1) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Dicséretes az nfc és az értesitési led. Feketepont a képstabilizátor hiány és a kirin 710. Kiváncsi leszek idén még mi jelenik meg ebben az ársávban.

[ Szerkesztve ]

(#3) Richie86 válasza Permet Elek (#2) üzenetére


Richie86
senior tag

A Lite verziókat mindig korosabb chipsettel látják el sajnos... Viszont szerintem aki nem játszik a telefonnal, és nem a legprofibb mobilkamerát akarja, annak jó választás lehet, persze csak majd ha csökkent az ára.

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

"152,9 x 727,7 x 7,4 milliméteres"
Hmm. :D

Inkább egy LG V30 olcsóbban!

(#5) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Középkategóriás vas: 125.000 Ft

Kemény.

(#6) nyisziati válasza Permet Elek (#2) üzenetére


nyisziati
veterán

Képstabit csak a csúcskategória kap, ez VIP-only feature lett. Samsungnál is.
A Kirin 710 meg mindenre elég, ahogy a samu A9 is hasonló teljesítményű középkategóriás Qualcommal operál (de az A50 is).

Ezt az árkategóriát (kb. 500 dollár megjelenéskor, ami pár hónap után lecsúszik 300 dollárra) erre a teljesítményre és szolgáltatáskínálatra lőtték be.
Gondolkodtam is a Mate 20 lite-on, de a Samoleddel, fémházzal, dual-simmel a samu lett a győztes (Telenornál csak single-simes Mate volt).

(#7) Sgr_A válasza Richie86 (#3) üzenetére


Sgr_A
addikt

Milyen korosabb soc?
A 710 a 980-al együtt jött az első ilyen teló a mate 20lite volt

[ Szerkesztve ]

(#8) nyisziati válasza DeathAdder (#5) üzenetére


nyisziati
veterán

"Középkategóriás vas: 125.000 Ft
Kemény."

Sajna ezt köszönhetjük az alma és a samu "árversenyének". :(((
Értsd: minél jobban lehúzni a júzert.
2011-ben még 160 ezer volt egy zsírúj ájfon, most meg kb. a másfélszerese. Ugyanígy a csúcs versenytársak is.

A helyüket meg átvette a középkategória.
Mondjuk szerencsére teljesítményben, kamerában stb. is, úgyhogy aki nem presztízsokoból vesz telefont, annak évekig jó lehet egy ilyen is.

(#9) doooo válasza nyisziati (#6) üzenetére


doooo
veterán

CPU-ban hasonló, de GPU-ban jóval erősebb a 660-as.

(#10) DeathAdder válasza nyisziati (#8) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ezt adom :K

én pl. legutóbb az OP3-at 125 ezerért vettem 2016-ban, mondjuk akkor az már kirívóan olcsónak számított a többiekhez képest, szerencsére azóta már ők is elkezdtek felzárkózni :(

(#11) Sgr_A válasza nyisziati (#8) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ja de amíg 2011ben 200huf volt egy dodo addig most 290
Ezen az árfolyamon 210 lenne az xr

(#12) Victoryus94 válasza nyisziati (#8) üzenetére


Victoryus94
őstag

Azóta az átlagfizu is több mint 40%-kal nőtt itthon (de összevetheted az inflációval is).

Eszerint teljesen természetes, ha 160 helyett 220 ezer körül jön ki 1-1 felsőkategóriás mobil (szerencsére hardverben/tudásban is fejlődnek a termékek).

iPhone XR, P30 pl kapható 220k körül, Xiaomi, Onplus csúcsmobilok is 160 körül kaphatók.

Persze vannak rétegtelók, amiket szándékosan feláraznak, van ami újat hoz technológia terén (5g, hajlékony kijelző)... vagy épp 100k-val drágább csak mert piros színű, stb -de a többségnek ezekre nincs szükségük (vagy tudják hogy 2-3 év múlva 10-ed ennyi lesz a felára)

[ Szerkesztve ]

(#13) nyisziati válasza Sgr_A (#11) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, de azt se felejtsük el, hogy akkor ez volt az egyetlen variáns, most meg van 3 féle, és azok is több variánsban.

Arról nem beszélve, hogy manapság nem a legolcsóbb vezeti a statisztikákat, hanem kb. a 300 ezres és attól fölfelé árazott telók - magyarul a presztízs most sokkal erősebben számít a vásárlásnál, mint akkor...

(#14) adalbert1 válasza nyisziati (#6) üzenetére


adalbert1
veterán

Mondjuk számomra az OIS a feature-ök és a hardware nagy részénél fontosabb lenne, szóval adhatnának ki olyan középkategóriát is, ahol lenne, és inkább máshol reszelnének rajta egy kicsit (és itt mondjuk akkor nem 4/128 lenne a RAM/háttértár, hanem csak 3/64).
Például hardware-ben már a mostani Galaxy A8-am is bőven többet tud, mint amit kihasználok (illetve ez a P30 Lite is), de az viszont nagyon idegesítő, hogy rengeteg elmosott képet csinálok vele (általában mozgó témát próbálok fotózni).

(#15) nyisziati válasza Victoryus94 (#12) üzenetére


nyisziati
veterán

Mégis a legnagyobb felhördülés Amerikában volt, amikor kiderült, hogy jócskán 1000 dollár fölé kúszott az ára az ájfonoknak...
Egy csomó YouTube videó foglalkozott ezzel, és egy csomó szifon használó mondta azt, hogy nem vesz többet az almától.

A OnePlus és a Xiaomi pedig pont ennek az "árversenynek" köszönheti az egyre erősebb pozícióját.

(#16) atike válasza Victoryus94 (#12) üzenetére


atike
nagyúr

"az átlagfizu is több mint 40%-kal nőtt itthon"

Papíron. Statisztikailag. Nem túl sok embert ismerek a környezetemben akiknek ténylegesen ennyit nőtt volna a fizetése... :(

(#17) nyisziati válasza adalbert1 (#14) üzenetére


nyisziati
veterán

Kigyűjtöttem neked egy csomó telót, amikben van OIS.
A szűrésbe ezen kívül a magyar hálózatokat vettem be, tehát ezek a telók az összes magyar frekit ismerik és teljes körűen használhatók, beleértve a B20-at is.

100 dollár alatti (!) is van köztük.

(#18) elfelejtette válasza adalbert1 (#14) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az OIS mellett az IP védelem is sajnos a csúcskategória kiváltsága lett, és most nem is az a bajom, hogy esőben is esetleg fel kell venni a telefont, hanem volt olyan telefonom, ami a zsebemben attól ázott be, hogy télen a hidegről bementem a meleg, párás házba.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#19) Bossyy


Bossyy
tag

Ma délelőtt még volt online a Telekomnál 128 GB os P20 (nem lite) 79 ezerért hűség nélkül Dominóval. Na az a tuti vétel, nem ez ennyiért.

(#20) Victoryus94 válasza atike (#16) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én pont a napokban lepődtem meg, hogy egy kisvárosi olcsó pizzériában "gyakorlat/szaktudás nélkül" pizzasütőt keresnek, nettó 360-as kezdő bérrel 160 órában.
Nem hiszem, hogy 2011-ben is ennyit fizettek volna...

De közelebbi példával élve édesapám gyári munkásként több mint 60%-kal több fizut hoz haza, mint 10 éve ilyenkor, és ez a legtöbb szakmában észrevehető itt Pest környékén az ismerőseim körében (pedig nem mind fideszes polgármester) :D

Perszes ismerek olyat, aki ismer olyat, aki vidéken dolgozik a délnyugati határ mellett, és 10 éve nem volt fizu emelése (meg is lepődtem hogy még nem mondott fel).

[ Szerkesztve ]

(#21) atike válasza Victoryus94 (#20) üzenetére


atike
nagyúr

Olvasnivaló :U

Persze, vannak "kiugró" esetek, de érdemes szétnézni. 3 millió ember él 125 000 forint alatt egy hónapban.... :U

Az a kevés magas és nagyon magas fizetés szépen húzza az átlagot felfelé...

Szerk: nem azt mondom, hogy nem emelkedtek a fizetések... Csak épp nem ennyit ennyi idő alatt. Sőt.

[ Szerkesztve ]

(#22) nyisziati válasza Bossyy (#19) üzenetére


nyisziati
veterán

Hoppá. Az tényleg BestBuy. :Y

(#23) adalbert1 válasza nyisziati (#17) üzenetére


adalbert1
veterán

Ok, de ezek között egy rakás olyan van, ami már kifutott, illetve egzotikusabb modellek, amihez valószínűleg nulla support van itthon, külföldre meg nem küldözgetném gariztatni - ennek ellenére még fogok játszani a szűrőkkel, hátha találok valami olyat, ami megfelel.

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, nem csak az OIS a fontos, hanem a normális, Magyarországon is érvényesíthető garancia, IP védelem (legjobb az IP68), az értesítési led-et is kedvelem (habár a legtöbb új szériából kimarad), illetve mióta volt S7-em, azóta az amoled panelt is nagyon megszerettem.
Szóval minden paramétert figyelembe véve az S9 tetszik a legjobban, csak sajnálok ennyi pénzt telefonra kiadni (illetve itt is van, ami nem tetszik, pl. kicsit hajlított kijelző, stb) - szóval ha fele olyan jó hardware-rel lenne mondjuk egy S9 Lite, ami tudná a fotós képességeket (OIS-t is), amoled panelje lenne, IP68-al és értesítési leddel, 2 év itthoni garanciával, olyan 100k körül, akkor már lehet, hogy indulnék megvenni :)

elfelejtette: az kemény, hogy ennyi páralecsapódást nem élt túl - ehhez képest nekem a Nokia E72 anno kibírta azt is, hogy koncerten, szakadó esőben kameráztam vele - akkor úgy tűnt, hogy behalt, száradt 1-2 napot, és ment tovább gond nélkül :). Igen, amúgy egyetértek, ez is egy fontos tulajdonság, nekem nagy megkönnyebbülés, hogy nem kell ezen is aggódni.

Bossyy: és mennyi ideig/hány darab P20 volt olyan áron? Mert mire az egyik topicban láttam, hogy van, addigra már 0 db volt készleten - szóval ez nem igazán egy széles rétegnek elérhető ajánlat, pár szerencsésnek talán jutott belőle (Mate 10 Pro is 80k-ért volt állítólag, az is nagyon megérte volna ennyiért), de ezt az árat kár szerintem felhozni abból a célból, hogy összehasonlítsd egy normál árral.

[ Szerkesztve ]

(#24) elfelejtette válasza adalbert1 (#23) üzenetére


elfelejtette
veterán

Konkrétan a Siemens SX1 volt az áldozat, és nem teljesen halt meg, csak néhány gomb elkezdett nem működni rendesen. Mikor emiatt szervizbe lett küldve, ott mondták, hogy beázásos tünetek miatt megszüntetik a garanciát... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#25) Bossyy válasza adalbert1 (#23) üzenetére


Bossyy
tag

Igazad van, az nem egy reális ár volt, de azért létezett (nem tudom mennyi ideig). Gondolkoztam, hogy megveszem, de nem volt szívem lecserélni az S8 at. Ezek a lite modellek (mint a P30 lite) szerintem amúgy arra jók, hogy villamason, buszon vagy csak úgy zsebből előkapva a legtöbb avatatlan szem számára úgy néz ki, mintha egy 2-300 ezres telefon lenne az ember kezében. Akinek ez számít, annak megérheti beruházni akár egy ilyen telóra is, mint jelen teszt alanya.

(#26) nyisziati válasza adalbert1 (#23) üzenetére


nyisziati
veterán

Szűrtem egyet amoled-oled-samoledre, illetve IP-re.

Háááát... Az S7 a legjobb és legolcsóbb. :DD
Vásárold vissza. ;]

Viccen kívül: 100-ért nem kapsz ilyet, max. használtan.
Újonnan az én A9-em volt ennyi (illetve kicsit kevesebb), és az az OIS-en kívül jó is lenne neked. Nyilván nem véletlenül hagyják ezt ki. :(

(#27) janeszgol


janeszgol
félisten

Nagyon jó a cikk, ebből én semmit nem hiányolok. A szokásosak mellett a beszédhangszóró (bár szerencsére ez is szokásos, sajnos nagyobb külföldi lapok meg se említik), illetve a videónál a felvett hang minősége számokban is ki van fejezve, illetve véleményezve van (ez is elhagyja pl az NC is). Ennyit arról, hogy a MA cikkírói tojnak a fórumozók véleményére. Bizony ez nem igaz.

A telefont ennek ellenére sosem venném meg, mivel jobb alternatívák vannak nála, ahogy a cikkíró is említette. A kontrasztra. Igen meglepően nem színes ez a kijelző, de hogy ez hátrány vagy előny, azt nem tudom. :)
Emlékszem az iOS7-re. Kemény volt, mikor megjelent. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Őőő, a kamera jellemzésénél biztos ezekről a képekről van szó? A színek és a dinamika jó, de se részletesség, se vonalélesség nincs, gyakorlatilag nyomokban sem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#29) janeszgol válasza Csapoati (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Teljes nagyításnál valóban mosott, de nem annyira, mint a P30-nál. (Bár az inkább szemcsés lesz.)
Némelyik képen torztás is van, balra dőlnek a balra lévő épületek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) K0vasz


K0vasz
aktív tag

"továbbá az adatkommunikáció terén is vannak fekete foltok"

kétszer is elolvastam az adatkommunukációra vonatkozó bekezdést, de ott nincs említve semmi... milyen fekete foltok?

(#31) Nimda válasza Csapoati (#28) üzenetére


Nimda
addikt

+1 én még a dinamikát se mondanám jónak.

(#32) Voloka válasza Sgr_A (#11) üzenetére


Voloka
tag

Talán ha utána néznél, mielőtt állítasz valamit. Például a 2011-es forint dollár árfolyamot. Példának okáért 2011 júliusban 1 dollár 289 Ft.

(#33) gretzky77 válasza adalbert1 (#23) üzenetére


gretzky77
veterán

Ajánlom figyelmedbe az LG V30-at! Az értesítési led kivételével mindent tud amit írtál!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#34) Voloka válasza Sgr_A (#11) üzenetére


Voloka
tag

Bocsi!
Az előbbit elcsesztem, nem így akartam!

(#35) Sgr_A válasza Voloka (#34) üzenetére


Sgr_A
addikt

Valamit nagyon benéztél :D

(#36) Hallosz


Hallosz
senior tag

Bizonyára jó készülék, dacára a vérszegény kontrasztnak, és a gyenge fényerőnek. A csillogós bazári hátlap. . . . ízlés kérdése.

Mert lakni, muszáj.

(#37) sbence4


sbence4
csendes tag

Psmart meg e között 1 kamera a különbség? Dupla árért?

(#38) Dr.NX válasza Sgr_A (#35) üzenetére


Dr.NX
addikt

(#39) Tomiii258 válasza sbence4 (#37) üzenetére


Tomiii258
tag

+1 kamera és +1 giga memória dupla áron.
(ami +50% és +33%, ha úgy nézed :D )

Tomiii258

(#40) humanerror24


humanerror24
csendes tag

Cikkben vannak érdekességek.
Pl a hátlap nem üveg, csak üveghatású műanyag. A 3300as akku biztosan nem bír ki 8-10 ora böngészést, talán 3-4 órát. Valamint a mi8 ellenfelének említeni igen butaság, nem egy kategória, esetleg a redmi note 7-el vannak egyszinten.

Telefon biztos jó, de 40ezerrel többet kérnek érte, mint amennyit ér. Kár a műanyag hátlapért és a sima ( nem gg ) kijelző üvegért. Kár a rossz kijelző panelért, az ismeretlen kamera szenzorért és a nagyon gyenge akkuért.
Viszont évvégén már 70-80ért utánnunk fogják dobni, akkor jó vétel lesz talán.

(#41) Noukoum


Noukoum
veterán

Inkább egy mi9 se mint ez.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#42) nyisziati válasza humanerror24 (#40) üzenetére


nyisziati
veterán

Jó vétel sose lesz, max. szolgáltatói kínálatban.
Egy Redmi Note lesöpri az asztalról.

(#43) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Tipikusan az a telefon, ami szolgáltatónál nyomott áron lesz eladva, és a független ára is beesik két hónap múlva 90e környékére. Nálunk a cégnél van jópár P10 és P20 lite is, igazából nincs baj velük, teljesítményben simán hozták a aktuális Samsung A széria szintjét.

Laci

(#44) KRobi88


KRobi88
kezdő

Kíváncsi vagyok kamerás frontom mennyire lesz észrevehető a Honor 20 Lite /Honor 20i és a Huawei P30 Lite közti különbség.

-

(#45) Bibby


Bibby
addikt

Ennyiért van MI8, meg mix 2s, meg zenfone 5z.
Ja de azok tavalyiak, tök gázok 2019-ben.

Ελευθερια η θανατος

(#46) 3mb3r


3mb3r
tag

Mi az, amit a legtöbbet nézünk egy telefonon? A kijelző. Ha egy telónak olyan ócska kijelzője van, mint ennek (a cikk szerint), akkor már felejtős - lehet benne akármilyen hw. :F

(#47) janeszgol válasza 3mb3r (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igaz. Ennyiért ez a kijelző nem okés. Bár azt írták látható kint a kijelző, azért kíváncsi vagyok, hogy a napsütötte Duna parton egy kamera alkalmazást vagy a böngészőt elindítva mi látható. Takarni nem ér. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) kcsa


kcsa
veterán

Ez a tagmondat mit jelent? :D

"bivalyos 37 a kamerapúp nagyon vaskos"

(#49) er2es válasza Bossyy (#19) üzenetére


er2es
tag

Az már péntek délután is annyi volt, de rendelni nem lehetett - nemcsak dominoban hanem minden szerződéses, cserés opcióban ez volt az ára.

Viszonylag aktívan követtem a napokban hogy a 64 v 128-ast rendeljem meg, de az csak akkor állt ki 79-re mikor kifogyott full, és lemehetett valami default árra vagy errorfare

Fura a T-oldala mert a kosár gomb hiánya viszonylag későn tűnt fel nekem is és teljesen felspannolt a jó ár! :)

(#50) er2es


er2es
tag

Köszi a tesztet, erősen gondolkodtam ezen is - de végül a sima p20 mellett döntöttem - remélem jól :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.