Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) PAtr0n válasza MR ME (#1300) üzenetére


PAtr0n
addikt

Sokkal jobb a rendszer rezponzivítás a P40 lite-nál, de legalábbis nagyon érezhető a 30 lite után. Kicsit tepsibb mint a 30, de ha alapvetően nem zavar a nagy méret a 30-nál ennél se nagyon fog.
A google cuccokat elég egyszerűen fel lehet tenni, bár nem árt hozzá egy kis jártasság a telefonok szoftveres buherálát illetően. A 40 lite topicban az összefoglaló kinyitása után, lehet tájékozódni a mikéntről. Root nem kell hozzá, garit nem bukod.
Vannak alternativák a google-os cuccokra, de engem pl nagyon zavar a hiányuk.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1302) samsung ace


samsung ace
tag

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani p30lite-hoz vízálló, telefontokokat?

(#1303) Yonderboi


Yonderboi
csendes tag

Sziasztok!
Melyikben jobb a kamera fotó szempontból ?
P30 Lite vagy MI 9 SE ?
Köszönöm

(#1304) Doki42 válasza Yonderboi (#1303) üzenetére


Doki42
őstag

Volt mind a kettő. Hasonló egymással, de a szememnek a p30 lite jobban bejött. Egyéni vélemény. Fototrend oldalon is vannak fent képek. Talán segít dönteni.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1305) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Xiaomiról váltanék erre, hogy lehet megoldani, hogy automatikusan felvegye a beszélgetéseket? :R

(#1306) bepe79


bepe79
addikt

Pár hete kijött a 10.0.0.501 (C431E7R4P1) frissítés, ma pedig megjelent a 10.0.0.511 (C431E7R4P1) update. (2021 októberi security update)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#1307) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Kaptam ajándékba egy Thrust Urban vezetéknélküli töltőt, ezt felejtsem el hogy a P30 Lite telómhoz használni tudjam vagy van rá mód hogy valamiképpen működjön vele?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1308) baloghzoli92


baloghzoli92
csendes tag

Sziasztok!
P30 litenál működik a USB-C-HDMI átalakító? Telefonról szeretném tévére rakni a telefon képét. Válaszokat előre is köszönöm

(#1309) MR ME


MR ME
aktív tag

Most egy hülyeséget fogok kérdezni, de újratettem a telót, biztonsági mentéssel visszaállítottam az appokat, de a kerek (home) gombot ha megnyomom, akkor ilyen színes pöttyök jelennek meg mellette, régen ilyen nem volt, nem emlékszem már h a google melyik szolgáltatását kellett hozzá letiltani, vagy mi is ez, de szeretném eltüntetni, tudna nekem vki segíteni, hogy mit tiltsak le h eltűnjenek ezek a rondaságok a kör mellől? :)
előre is köszi!

(#1310) MR ME válasza KaiotEch (#1305) üzenetére


MR ME
aktív tag

alapból nincs benne ilyen funkció (ha jól tudom tiltott a GDPR miatt), applikációval esetleg megoldható

(#1311) Csendeske válasza KaiotEch (#1305) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Van rá alkalmazás (azt hiszem) az indiai rom-ból kimentve. Azzal mennie kell. Igaz én Nova 5T- én használom, de azt olvastam, hogy P30 családban is prímán müködik.

(#1312) stof


stof
tag

Sziasztok! Van a családban egy p30 lite és most szembesültem egy olyan problémával hogy nem lehet kikapcsolni. Ha a kikapcsológombot hosszan benyomom akkor a google discover jelnik meg. Korábban ilyen nem volt és nem tudom hogy mióta változott meg és minek a hatására. Tapasztalt ilyet valaki?

(#1313) szemesi69 válasza stof (#1312) üzenetére


szemesi69
addikt


Ezt kapcsold ki. Beállítások, keresőbe, írd google segéd, ide fog vinni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#1314) stof válasza szemesi69 (#1313) üzenetére


stof
tag

Sikerült megoldani. Nem ez volt a megoldás, de sikerült. A beállítások keresőbe a bekapcsológombot írtam be és arra dobott fel lehetőségeket. Onnan valamelyik volt a jó.

(#1315) MR ME


MR ME
aktív tag

Egy kis érdekesség, hátha vkit érdekel :)
Mind a 4 telefonom volt, saját mérések:

Benchmark

PSmart 2019
3DMark
Sling Shot Extreme:
OpenGL: 1075
Vulkan: 977

Geekbench 5
Cpu: Single: 323
Multi: 1136
Compute: OpenCL: 991
Vulkan: 900

Antutu: 151.405

P20Lite
3DMark
Sling Shot Extreme:
OpenGL: 462
Vulkan: 450

Geekbench 5
Cpu: Single: 191
Multi: 896
Compute: OpenCL: --------
Vulkan: 102

Antutu: 114664
P30 Lite
3DMark
Sling Shot Extreme:
OpenGL: 1074
Vulkan: 1053

Geekbench 5
Cpu: Single: 325
Multi: 1279
Compute: OpenCL: 958
Vulkan: 906

Antutu: 162.418

P40 Lite
3DMark
Sling Shot Extreme:
OpenGL: 2802
Vulkan: 2576

Geekbench 5
Cpu: Single: 588
Multi: 1878
Compute: OpenCL: 2480
Vulkan: 2455

Antutu: 354.635

(#1316) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Sziasztok,
páromnak P30 lite mobilja van, már lassulgat, itt-ott fagyogat, de szentimentális okokból még nem akarja cserélni.
Na mondom akkor rakok rá egy custom romot, azzal lehet rajta gyorsítani, de rákeresve nem találtam gyk egyet sem.
Tényleg nem gyártottak ehhez a telóhoz custom romokat?
Esetleg más tippet tudtok adni, amivel kicsit gatyába lehetne rázni a telót?

(#1317) MR ME válasza bigmasterg (#1316) üzenetére


MR ME
aktív tag

factory reset....nem szabadna fagyogatnia, sem különösebben belassulnia, gondolom tele van már szemetelve, bár én már eladtam az enyémet 1 hónapja, de addig semmi ilyesmit nem tapasztaltam, teljesen elviselhető volt a sebessége

(#1318) Doki42 válasza bigmasterg (#1316) üzenetére


Doki42
őstag

Szia!
Első körben
Gyári tisztító program, majd újra indítás. Lehet beragadt valami.
Ha utána is problémás akkor érdemes fr.
Nincs vele probléma, stabil kis telefon.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1319) Zsuzska848


Zsuzska848
friss újonc

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy aranyos kis P30Lite telefonom. Sajnos betört a kijelző, itt vidéken kaptam rá egy 40e Ftos árajánlatot a cserére. Megjegyzem a kijelző még így is jól működik. De nem akarom megvárni míg nagyobb gond lesz. Ez az összeg reális?
Illetve gondolkodom rajta már most, hogy mire cseréljem majd le.. Maradnék a márkánál,de a Google hiánya visszaveszi a lelkesedésem, munkaeszköz is. Xiaomit nem szeretnék, Samsungot sem, Oppot néztem, Honort, Realmet, de ezek árban mind jócskán felette vannak az eredeti P30Litenak. Nyilván akkor ez már kategória ugrás is lenne. Nagyon szívesen fogadok ötleteket. :)) :B segítségeteket előre is köszönöm! (újévi elsőként BÚÉK mindenkinek)

(#1320) MR ME válasza Zsuzska848 (#1319) üzenetére


MR ME
aktív tag

Szia!

én a TMX -nél dolgozom, igaz nem telefonokat javítok hanem laptopokat, de azért még mi is olcsóbban megcsináljuk a kijelzőcserét mint 40k sztem....első hallásra eléggé irreális ez az ár....ha gondolod hétfőn rákérdezek h mennyibe fájna nagyjából....én egy P40Lite-ra cseréltem le, igaz nincs google, de rá lehet erőszakolni, nem mondom h egyszerű, de ha egyszer megcsináltad utána teljesen korrekten működik rajta minden, videó alapján meg lehet csinálni....az aksija iszonyatosan jó, és sebességben is messze veri a P30Lite-ot, nem gondoltam h ekkora ugrás lesz, nekem nagyon bejött!

[ Szerkesztve ]

(#1321) Doki42 válasza Zsuzska848 (#1319) üzenetére


Doki42
őstag

Az sok...kérj ajánlatot a hivatalos szervíztől is :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1322) PAtr0n válasza Zsuzska848 (#1319) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szia!

Maszekban javítok én is, 10-esért szoktam cserélni, ez az ajánlat drága, ráadásul nem tudni milyen kijelzővel szereli a kolega. Nekem is van p30lite-om, igaz már nem használom, anyukámé lesz, 5-ért vettem törötten, 24-ért raktam bele full gyári (fekete) kijelzőt, új kerettel, új aksival, innen rendelve: [link] A fehér még olcsóbb.
gyakran rendelek tőlük, amire azt írják gyári az gyári, ráadásul mintha a csere után még szebb képet kaptam volna, szinte már amoled szintű színek vannak, de nyilván ez "csak" egy AAA kategóriás IPS kijelző, nagyon jó fényerővel.
A p40lite-ot használom én is, abban csak utángyártott van, de meg se közelítí azt a képminőséget és fényerőt mint az előbb taglalt p30lite. Na de a rendszersebesség ég és föld, ezért maradtam a p40lite-n.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#1323) Zsuzska848 válasza MR ME (#1320) üzenetére


Zsuzska848
friss újonc

Nagyon szépen köszönöm! Mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#1324) LagerMaister


LagerMaister
tag

Helló!
Kis segítséget kérnék. Adott egy p30 lite (Mar-LX1M), tisza Android 9-el. Sajnos nem kapok hozzá frissítést, lassan 2 éve nálam van, de android 10et nem kapok hozzá.
Tudna valaki segíteni abban,hogy tudnám rootolni és fel telepíteni manualisan az android 10et?
Még nem csináltam ilyesmit Huawei telókkal, azt se tudom hogyan kell hozzá kezdeni, régi Samsung telókkal már csináltam párszor, de azóta semmi ilyesmi.
Esetleg kaphatok egy leírást,hogy hogyan kell neki kezdni, mit kell letölteni?
Előre is köszönöm.

Alaplap: Asus F2A85-M LE----Proci:AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core 3.4GHZ---Cooler Zalman CNPS10X Optima---RAM:Kingmax 2x4GB, DDR3, 1333MHZ---Videokari:nVidia GTX660 TI 2Gb 192Bit DDR5 --Merevlemez:KINGSTON 120G SSD, Samsung 2x1Tb---Táp: nJoy Ayrus 500W---Monitor:Samsung TV---Ház:ASUS TA-863 ---Bill

(#1325) MR ME válasza LagerMaister (#1324) üzenetére


MR ME
aktív tag

Gépre dugva, hisuite-al sem talál frissítést?

(#1326) LagerMaister válasza MR ME (#1325) üzenetére


LagerMaister
tag

Sajnos nem. Próbáltam,de semmi.

Alaplap: Asus F2A85-M LE----Proci:AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core 3.4GHZ---Cooler Zalman CNPS10X Optima---RAM:Kingmax 2x4GB, DDR3, 1333MHZ---Videokari:nVidia GTX660 TI 2Gb 192Bit DDR5 --Merevlemez:KINGSTON 120G SSD, Samsung 2x1Tb---Táp: nJoy Ayrus 500W---Monitor:Samsung TV---Ház:ASUS TA-863 ---Bill

(#1327) MR ME válasza LagerMaister (#1324) üzenetére


MR ME
aktív tag

Ezt találtam így hirtelen, esetleg próbáld meg manuálisan felrakni, ahogy nézem van hozzá leírás is

(#1328) ikg


ikg
csendes tag

Sziasztok!
A Huawei P30 Lite (Android 10) készülékemen van két naptár alkalmazás, a Google-féle, meg egy másik, ami szerintem a Huawei sajátja lehet (sajnos névjegyet nem találok hozzá és az Play Áruházban sem találom ikon alapján). Ebben a másodikban verzióban új bejegyzés rögzítésekor van lehetőség Google fiókba is menteni a bejegyzéseket. de sajnos nem figyeltem oda, a fiókhoz a Telefon lett kiválasztva és éveken keresztül így használtam. Sajnos utólag nem lehet a bejegyések szerkesztésél a fiókot Google-re változtatni, illetve az új teleonra (Realme GT2) való költözéskor sem mentek át ezek a bejegyzések, pedig nagyon kellenének és persze sok van belőlük.
Van valakinek ötlete, hogyan lehetne ezt utólag hatékonyan megoldanI? Előre is köszönöm, ha bárki tud segíteni!
Egyébként nagyon szerettem a telefont, de eljárt felette az idő, nagyon belassult. Kár, mert egyik-másik típus sem áll úgy kézre, mint ahogy ez tette :(

[ Szerkesztve ]

(#1329) ikg válasza ikg (#1328) üzenetére


ikg
csendes tag

Ez az ikonja.

[ Szerkesztve ]

(#1330) Nekton válasza ikg (#1329) üzenetére


Nekton
aktív tag

Phone clone alkalmazással elvileg át tudod húzni a naptárbejegyzéseket is.

Milyen telefonra váltottál? Nekem még egész jól megy, pedig agyon van terhelve.

(#1331) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek honnan érdemes tokot venni a telefonhoz? Nem kell semmi extra, max a szállítás költéség ne legyen nagyon magas.

Köszi a válaszokat! :)

Papa

(#1332) Bogyi007 válasza A_Papa (#1331) üzenetére


Bogyi007
veterán

Tok Shop oldala esetleg?

Szerk.:
Valamiért nem csak a P30 Lite találatok listázódtak...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1333) A_Papa válasza Bogyi007 (#1332) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Köszönöm, megnézem! :)

Papa

(#1334) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Másnál is változott a gyári Launcher és időjárás előrejelzés partner a telefonnál?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1335) pajibá válasza Bogyi007 (#1334) üzenetére


pajibá
tag

Nálam igen. A legutóbbi frissítésnél azt írta ki, hogy felkészítés a 12.0.0-ra. Az van most már rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1336) samsung ace


samsung ace
tag

Sziasztok.
Megjött nekem is az EMUI 12.
De az akkumulátor beállításoknál nem találom hogy hány órája lett feltöltve,és hogy a feltöltés óta összesen mennyi volt a képernyő használat. EMUI 10 nél ezt mutatta. Itt csak annyit látok hogy a mai képernyő idő mennyi,nem a feltöltés óta. EMUI 12nél is meglehet ezeket valahol nézni?

(#1337) draco31


draco31
veterán

Hello!
Sógoromnak is frissített tegnap a telefon.
Gond annyi lett, hogy Mi Band 4-est használ, és az azóta nem hajlandó sehogyan sem csatlakozni. Volt már párosítás törlés, app törlés, minden. Mi lehet a gond?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1338) LagerMaister


LagerMaister
tag

Jó nektek....vagy nem is tudom, nálam még mindig az android 9, EMUI 9.1es verzio van...de már fel adtam hogy valaha is kapok ujabbat... :N

Alaplap: Asus F2A85-M LE----Proci:AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core 3.4GHZ---Cooler Zalman CNPS10X Optima---RAM:Kingmax 2x4GB, DDR3, 1333MHZ---Videokari:nVidia GTX660 TI 2Gb 192Bit DDR5 --Merevlemez:KINGSTON 120G SSD, Samsung 2x1Tb---Táp: nJoy Ayrus 500W---Monitor:Samsung TV---Ház:ASUS TA-863 ---Bill

(#1339) pajibá válasza draco31 (#1337) üzenetére


pajibá
tag

Nekem Honor Band 5 van, és ez is tökölt kb. egy hétig, mire magához tért.Most már ok. Magától jött helyre. :F

(#1340) akaszajanos


akaszajanos
tag

Sziasztok!

Adott a családban egy ilyen készülék, aminek sajnos elfelejtődött ez a feloldási mintázata, rajta rengeteg fotóval és (mentetlen...) adattal.

Azt szeretném kérdezni, hogy hová lehetne fordulni, hogy esetleg fel lehessen oldani? Legális úton. A vásárlást igazoló valamennyi dokumentum rendelkezésre áll.

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#1341) draco31 válasza akaszajanos (#1340) üzenetére


draco31
veterán

Biztonsági pinkód nem lett beállítva a mintához?

(utolsó információim szerint ilyenkor teljes szoft újrarakás, vagyis teljes törlés játszik csak, és ez után is csak azzal az emaillel bekapcsolható, ami most is benne van. )

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1342) akaszajanos válasza draco31 (#1341) üzenetére


akaszajanos
tag

Ezt nem tudom, mindenesetre nem látok más opciót a kezdőképernyőn, amit be lehetne pötyögni. Csak a minta van és a segélyhívás. :( iPhone-tulajként nem is különösebben értek hozzá.

A biztonsági pinkódot hol lehetne megadni?

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#1343) SzChriss95 válasza akaszajanos (#1340) üzenetére


SzChriss95
csendes tag

Esetleg ujjlenyomat nem működik?

(#1344) akaszajanos válasza SzChriss95 (#1343) üzenetére


akaszajanos
tag

Sajnos nem, újra lett indítva, és akkor kellett volna a minta. Ami már elfelejtődött. :(

M1 MacBook Air / iPad Air M1 2022 Celluar /iPhone 13 Mini / Watch 7 45 mm / AirPods Pro 2 (USB-C)

(#1345) SzChriss95 válasza akaszajanos (#1344) üzenetére


SzChriss95
csendes tag

Memóriakártya nincs benne? hátha arra mentette a képeket

(#1346) samsung ace


samsung ace
tag

Sziasztok.
Megjött nekem is az EMUI 12.
De az akkumulátor beállításoknál nem találom hogy hány órája lett feltöltve,és hogy a feltöltés óta összesen mennyi volt a képernyő használat. EMUI 10 nél ezt mutatta. Itt csak annyit látok hogy a mai képernyő idő mennyi,nem a feltöltés óta. EMUI 12nél is meglehet ezeket valahol nézni?Valaki esetleg tudja?

(#1347) samsung ace


samsung ace
tag

Sziasztok.
Sajnos az akkumulátoros kérdésemmel kapcsolatban nem jött semilyen válasz.
És sajnos azóta se találtam meg rá a megoldást.
Másik kérdésem az lenne hogy bármit csinálok ez a lépés számláló mindig ott van a képernyőn pedig ki van kapcsolva. Ezt hogy lehet eltüntetni?
Természetesen az akkumulátoros kérdésemre ha valaki tudja a választ azt is megköszönném.

(#1348) Zuglói


Zuglói
csendes tag

Sziasztok,
most, hogy a hivatalos huawei szervíz bezárt, van ajánlott szervíz egy akkumulátorcserére Pesten (Budán)?

(#1349) samsung ace


samsung ace
tag

Sziasztok.
Megpróbálom mégegyszer hátha valaki tud segíteni,de sajna úgy látom kihalt a fórum...
Mióta Emui 12 van nem találok olyat,hogy az akkumulátor beállításokon belül megtudnám nézni,hogy hány órája volt feltöltve az akkumulátor és hogy azóta összessen mennyi volt a kijelző használati idő. Lehet én vagyok hülye de nem találom. Ezelőtt ezt meglehetett nézni hogy pl 2nap 15 perce volt feltöltve és pl 5óra 22 perc volt azóta a kijelző használati ideje.Most ilyen konkrétan nincs.
Kivették ezt az emui 12 ből? Ahogy azt is,hogy nem lehet megnézni hogy milyen az android verziószáma.

(#1350) Bogyi007 válasza samsung ace (#1349) üzenetére


Bogyi007
veterán

Hétvégén meglesem neked, édesanyám használja már a korábbi telóm, szombaton otthon leszek.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.