Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) Spet válasza mexel (#18500) üzenetére


Spet
addikt

Ha jó az akkmulátor állapota, akkor birnia kellene az 1 napot (persze ez használattól függ, ha mobilinternetezés/navigáció megy rajta folyamatosan, azt már nem hiszem, hogy a használt akkumulátor sokáíg tűrné)
2A-s töltővel lassabban fog tölteni az akkumulátort nem kellene befolyásolnia.
Egyedüli oldal, ahol raktáron van a lefelé nyíló tok, de szerintem kérdezz rájuk telefonon.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#18502) mexel válasza Spet (#18501) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm a válaszokat. Lenne még 2 fontos:
az egyik a kamera. Makró módot nem találok, nincs rajta? érdemes más kamera appot telepíteni pluszban ?

Másik, a root. Azt tudom hogy a huawei már nem ad feloldókódot. Ennek ellenére van root-ra lehetőség? olyan ami biztos. nem akarok más fw-t tenni mert nagyon szeretem az emui-t delenne pár dolog amihez nem ártana ( pl pár alkalmazás eltávolítása és rendszerszintű reklámblokkolás stb.)

(#18503) anonymus89 válasza mexel (#18502) üzenetére


anonymus89
addikt

Adb shell-el állítsd disable-re az appokat ez nem megoldás?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#18504) mexel válasza anonymus89 (#18503) üzenetére


mexel
veterán

Végül is az is jó, de a reklámblokkolás nem fog menni úgy sem sajnos.

Még egy valami: a Phone Cell-el próbálok mindent átrakni. A nevek, üzenetek stb simán, gyorsan átment, viszont a fotók órák óta alig mennek, az egész átvitel kb 100kb-al döcög, 1-2 óra alatt talán 50-70 fotó ment át. van kb 2x2000 db, ez hány nap lesz így? Ráadásul azt írják folytatja az átvitelt, de mindig előlről kezdi ha megszakítom. Erre ötlet-vélemény? ( lehet másolással rakom majd át ha minden kötél szakad

[ Szerkesztve ]

(#18505) anonymus89 válasza mexel (#18504) üzenetére


anonymus89
addikt

Én mindig a manuális módszer híve vagyok a képek/videók/fájlok terén.
Névjegyzéknél már csak a gmail-es szinkront használom, sms-eknél pedig az SMS backup and restore-t.

Huawei Beam, bluetooth, wifi ftp mind lassú erre szerintem

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#18506) WhiteWalker válasza mexel (#18504) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Reklám blokkolásra AdGuard!
A fotókat egyszerűbb ha pendrive/hdd -re másolod egy kábellel rákötve közvetlenül. Vagy az összes képet becsomagolod egy zip fájlba és azt másold.

[ Szerkesztve ]

(#18507) Spet válasza mexel (#18502) üzenetére


Spet
addikt

Úgy ahogy látod sajnos makró mód nincs.

Régebben próbáltam az eCamera-t nem tudom, hogy mások mit használtak/nak.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#18508) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a p20-promra a facebook messenger jelzések - mikor a telefon csak le van téve és nem használom - vagy nagyon sok késéssel, vagy csak akkor jönnek meg, amikor nekiállok nyomkodni a telefont.
Ha használom a telefont, akkor azonnal megjönnek az értesítések.
Próbáltam, hogy automatikusan hagyom a a messenger futásának kezelésést, és próbáltam, úgy, hogy kézzel jogot adtam, hogy futhat a háttérben, elindulhat automatikusan, és más is elindíthatja, de minden esetben hasonló a gond.
Már teljesen letöröltem az alkalmazást az adataival együtt, majd újra feltettem, de a helyzet változatlan.

Vibert, outlook kevésbé használom, de annál nem tűnt fel hasonló, vagy csak nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#18509) Caldera válasza szivacs1987 (#18508) üzenetére


Caldera
aktív tag

Az akku további beállításoknál be kell kapcsolni "Maradjon csatlakoztatva, amikor a készülék alszik" opciót.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#18510) szivacs1987 válasza Caldera (#18509) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Szia,

Be van kapcsolva

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#18511) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Kinek mi az utolsó frissítés? Nekem ez nemrég jött.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18512) ZoleeWolf válasza philoxenia (#18511) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Én is ennél a verziónál tartok.

(#18513) WhiteWalker válasza philoxenia (#18511) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

+1

(#18514) Medical válasza ZoleeWolf (#18512) üzenetére


Medical
aktív tag

+1

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#18515) Dnalorr


Dnalorr
tag

Sziasztok!

Létezik, hogy a telefon kamerája "legyengült" az évek során? Lassan 4 éve van meg a P20 Pro-m, és szinte biztos vagyok benne, hogy 2-3 évvel ezelőtt szebb képeket tudtam lőni vele, jobban is fókuszált stb...

Ebből az egy okból kezdem úgy érezni, hogy megérett a cserére, máskülönben máig semmi bajom nincs vele...

(#18516) mexel


mexel
veterán

Képernyőidőben mi a jó még akkunál? Nekem max 2 óra amit mutat az akku tulajdonságainál. Akkor már 20-30% között van. Új akksival mennyi lenne? Érdemes cserélni? ( most vettem a telefont)

(#18517) philoxenia válasza mexel (#18516) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem még érdemes cserélni, a P9 -em akinél van, cseréltette és jó.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18518) mexel válasza philoxenia (#18517) üzenetére


mexel
veterán

Ezt nem teljesen értem. Hogyhogy még érdemes? Nem inkább már érdemes?
Akkor ez a képernyőidő kevés?

(#18519) philoxenia válasza mexel (#18518) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olyan négy éves az akku most. Elképzelhető, hogy lesz olyan egy idő múlva, hogy nem lesz belevaló sehol már raktáron. Erre gondoltam. Még olyan három-négy év alatt azért nullára fut ez a teló.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18520) mexel válasza philoxenia (#18519) üzenetére


mexel
veterán

Értem. De most a kérdés hogy amit írtam időket az jó vagy nem?
tudom hogy egy idő múlva esetleg nem lesz akksi hozzá, de ha jobb nem lesz sokkal akkor nem költök rá feleslegesen.

(#18521) philoxenia válasza mexel (#18520) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Másodtelefonnak használom, a kijelzőidőt soha nem nézem már. Topik elején nézd meg mennyi volt a SOT!
[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18522) mexel válasza philoxenia (#18521) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Akkor a max 2 óra már kevésnek tűnik. Vannak még ilyen huawei szerviz napok ahol olcsón cserélik? Utánanézek amint lesz időm

(#18523) gulyasa válasza mexel (#18522) üzenetére


gulyasa
őstag

My Huawei alkalmazásban meg tudod nézni a szerviznapot.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18524) mexel válasza gulyasa (#18523) üzenetére


mexel
veterán

köszi

(#18525) Casoli válasza pedrobike (#13863) üzenetére


Casoli
őstag

Sziasztok!

Nekem is ezt csinálja a kijelző, új korától fogva.

Másnak is ilyen?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#18526) sonkamiki válasza Dnalorr (#18515) üzenetére


sonkamiki
tag

Én a frissítés óta találom lassabbnak a kamerát! 🙄
Van hogy gyorsan fókuszál, de aztán mégis homályos képet lő vagy nagyon lassan fókuszálja be az adott témát 😳
Én főleg azért vettem ezt a telót mert szuper képeket, szuper gyorsan csinált,. De most valami elállítódott 😔

(#18527) sonkamiki


sonkamiki
tag

Sziasztok!
A frissítés óta kinek milyen "gyors" a fotózás a telóval? 🤔
Azt vettem észre, hogy sokkal lassabban csinál mindent, sőt van hogy az élesítés helyett tök homályos képet lő. Mintha a fókuszálással volna gond 🙄
Nem koszos a lencse és újraindítottam már többször is frissítés után. Valakinek tipp, hogy mi lehet a megoldás?
Köszi előre is!

(#18528) zmtTom


zmtTom
tag

Kis segítséget kérnék. Ha zsebben van, folyamatosan növeli a csengőhang hangerejét. Hol tudom ezt kikapcsolni? Köszönettel :R

(#18529) gulyasa válasza zmtTom (#18528) üzenetére


gulyasa
őstag

Sajnos (vagy nem sajnos - ki hogy látja) ez egy örökölt funkció a régebbi Android verziókból.
"Zseb mód" (vagy "Pocket mode") a neve. Az eredeti cél az volt vele, hogy a zsebben, táskában, stb. tartott telefonon beérkező hívásokat ne szalassza el az ember, ha az alaphangerőt elnyomná az, hogy el van "dugva" a telefon.
Tudomásom szerint - és nem is találom - az EMUI beállítás menüben viszont már nincs benne a fenti funkció ki/be kapcsolhatóságának lehetősége.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18530) YAN-CHEE válasza zmtTom (#18528) üzenetére


YAN-CHEE
csendes tag

Régebben már volt róla szó [link] nem tudom működik-e más emui változattal!
Akkor nekem így módosult a menüpont.
[link]

(#18531) zmtTom


zmtTom
tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget mindenkinek :R

(#18532) mexel


mexel
veterán

Olvastam valamit hogy adb-n le lehet tiltani pár dolgot. Én nem használom a huawei-es moytókat, mit muszáj meghagyni és mit ajánlott (lehet) tiltani?

(#18533) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Találkozott valaki olyan problémával, hogy nem megy a mikrofon hanghivás közben? Videofelvételnél, hangrögzitő, videohivásnál megy... Nem találom mi lehet a gond? Több mikrofonja van és akkor másikat használna? :( Nagyon felbosszantott már, mert nem találok megoldást.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#18534) gulyasa válasza wiggen123 (#18533) üzenetére


gulyasa
őstag

Nincs lenémítva véletlenül a tárcsázóban a mikrofonod? :F

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18535) WhiteWalker válasza wiggen123 (#18533) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Esetleg az alkalmazások/rendszer folyamatok mutatása fül alatt a "telefon" app cache törlést érdemes lenne megpróbálni.

(#18536) sirokipatrik válasza wiggen123 (#18533) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Szia! Nekem volt, ezer éve még az elején. Szervizben cserélték, tönkre ment.

(#18537) wiggen123 válasza WhiteWalker (#18535) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Teljes gyári visszaállitást is csináltam, semmi nem javult (csak a mentett zenéim, meg playlisteket buktam, mert azt elfelejtettem menteni). Végül kideritettem hogy felül és alul is van mikrofonja és kompresszorral megfujkáltam, és jobb lett. Rájöttem, hogy korábban leejtettem a porba. Lehet szakszerviz lesz a vége, takaritsák ki. Én nem merek beledugdosni dolgokat el ne rontsam.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#18538) Casoli válasza sirokipatrik (#18536) üzenetére


Casoli
őstag

De itt nem ment tönkre, írta hogy más programon belül működik :U

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#18539) sirokipatrik válasza Casoli (#18538) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Igen, de ha vissza kerestetek, akkor ott lett volna az infóm: van amikor hallottak, de van amikor nem plusz rossz hangminőségre panaszkodtak azok, akikkel beszéltem. Elvileg nekem is koszos volt, de kicserélték benne amit ilyenkor kell (meg sokminden mást is). És jó lett. De ez volt vagy 3 éve, akkor volt raktáron alkatrész a telefonhoz, így kemény 1 nap volt. Mostmár nem hiszem, hogy P20 Pro alkatrészekkel van tele a polc, úgyhogy idő mire kész lesz.

(#18540) anonymus89


anonymus89
addikt

Hali, úgy gondoltam egy emléket megér, hogy kicsivel több mint félévig ment kikapcsolás és újraindítás nélkül a telefon.
Sőt akkucserére fogom beruházni a héten mert számomra tökéletesen megéri és nyújtja mindazt amire szükségem van.
Addig is egy mate 20 pro testvérrel fogom átvészelni az időszakot.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#18541) adp


adp
őstag

sziasztok. telenornál yettel, ki lehet kapcsolni valahogy a volte -t?

(#18542) Mr. V. válasza mexel (#18502) üzenetére


Mr. V.
tag

Hello!

Rootolni kizárólag a 8.1-es verzióig lehetett, de visszamenni 10-esről csak spéci programmal lehetett: DCunlocker 2 programja szükséges hozzá és a készülék szétszedése, tesztpontok összeérintése. A szervizprogramok 3 napig használhatóak (legalább ennyit kell fizetni). A program megmondja a bootloader kódot és akár téglásított készüléket is életre kelt.
Fontos:
1. TWRP-ből 2 verzió fut el rajta, az egyik tud mentést csinálni, másik nem; hozzáférési probléma miatt, viszont a másik képes USB (OTG) eszközt is kezelni. Viszont át kell alakítani a fájlrendszert védettről simára (teljes törléssel jár), a TWRP csak ekkor látja a fájlokat, tehát telepítés (belakás) előtt célszerű elvégezni az átalakítást.
2. Root többszöri próbálkozásra is csak systemless root-ként működik a Magisk segítségével, amiben nem megy az XPosed, Busybox, ViperFX és még jónéhány SuperSU alatt még működő dolog. SuperSU-val nem indul el, bootloop.

Korábban írták, hogy ha aksit cserélnek, vízálló marad-e. SOHA NEM VOLT VÍZÁLLÓ! A vízálló IP68-as kategória, ez a készülék nem az, csak IP67. Részletesen leírják, hogy a panel kapott egy lakkréteget, így maga a panel "vízálló", nem korrodál, de a panelre forrasztott alkatrészeket rövidre tudja zárni a bejutott víz. A készülék tetején van pl. egy szellőző luk (a mély hangok "reflex csöve"), amiben nincs se szelep, se gumi, tehát akár ott be tud folyni a víz, de a SIM tartója sem vízálló, hiszen csukott állapotban is ott 1 luk, a hangszóró sem ragasztva van a házhoz, így ott is bejut, ahogy az USB-nél is.
Én egy ilyen WC-be ejtett készüléket kaptam: akkucsere, kijelzőcsere és fennmaradó hibák: wifi 5G 5m-ig működik, 2,4G 7m-ig működik (atenna is cserélve, ha nincs rádugva, akkor sem változik a térerő), GPS egyáltalán nem megy, GSM 2G 20-30%-os térerő, 3G 30-40%-os térerő (más készülékeken 80-90%). Szóval pincében, utazgatás közben sokszor nincs térereje, tehát nem érdemes a vízálóságát kipróbálni, inkább utána kéne olvasni a Huawei közleményére ezzel kapcsolatban!

(#18543) Arolotifar


Arolotifar
őstag

Sziasztok :)
Lépek a topicból, lecseréltem a Pro-t :) Köszi az évek alatt kapott infókat, tanácsokat :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#18544) liba1 válasza Arolotifar (#18543) üzenetére


liba1
tag

Mi lett az utód?

(#18545) Arolotifar válasza liba1 (#18544) üzenetére


Arolotifar
őstag

OnePlus 9 Pro :) Tegnap reggel kaptam meg, már be is laktam :)
Számomra jó választásnak bizonyult :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#18546) renegat1


renegat1
tag

Sziasztok.
Találkozott valaki olyannal, hogy egyik napról a másikra nem lehet hívást fogadni sem indítani. Egyik sim foglalatból sem lehet hívni. Csak tárcsáz egy darabig és utána befejezi a hívást. Ha másik telefonról hívják, akkor nem elérhető, viszont pár másodperc múlva jelzi, hogy nem fogadott hívásom volt.

(#18547) Mr. V. válasza renegat1 (#18546) üzenetére


Mr. V.
tag

Nem az adott készülékkel, de volt már ilyennel szerencsém.
A rádióadó rész halt meg.
A hálózatregisztrációt kicsit nagyobb teljesítménnyel végzi, mint az adatátvitelt, így olykor be tud regisztrálni, viszont ha hívják, nem tud elég erővel visszajelezni a toronynak, hogy üzemkész, ezért a torony offline állapotúnak nézi, ezért nem elérhető. A mobil pedig írja, hogy hálózaton van, mert az újraregisztrálás 5-20 percenként történik.

Régi mobilon nem volt ilyen lehetőség, itt érdemes kipróbálni, hogy az eddig használt frekit lecseréld: tehát ha 3-4G volt, akkor a 2G-re kéne fixen állítani. Más protokoll, más teljesítmény, más adótorony, talán segít. Ha nem, akkor ez fődarab vagy alaplap cserével jár (adatmentés javasolt előtte)!

Még 1 hibalehetőség: az antennához vezető kábel nem csatlakozik, hibásan csatlakozik, leejtésnél kipattant a helyéről... bár akkor térerő is változna.

(#18548) Ernesst válasza renegat1 (#18546) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Szia, Mr. V. válaszát azzal egészíteném még ki, hogy a helyedben kipróbálnám a SIM-et másik készülékben is, kizárva a SIM hibáját. A másik dolog, hogy mennyire helyhez kötött a jelenség? Mert ha földrajzilag tipikusan mindig ugyanott jelentkezik, akkor a szolgáltató felé is jelezném, hátha lefedettség ingadozás.
De sajnos igen, simán lehet hardveres hiba, ahogy Mr. V. Fórumtárs írja.

(#18549) doddencs


doddencs
senior tag

sziasztok. aksit és hátlap kamerát cseréltetnék a készülékben, van tapasztalatotok, érdemes megvárni a szerviznapot a 8000 Ft kedvezmény miatt, vagy ilyenkor a cserealkatrészek árai is emelkednek?

(#18550) Mr. V. válasza Ernesst (#18548) üzenetére


Mr. V.
tag

Még azt érdemes kipróbálni, hogy fogsz egy FM rádiót, kazettás magnót, erősítőt, hasonló analóg dolgot, mellé teszel egy jó készüléket és hálózatot kerestetsz vele. A pittyegést figyelve távolítsd a "vevőtől" addig, hogy épp csak pittyeg. Jegyezd meg ezt a pontot és ide tedd a rossz készüléket! Indíts szintén egy hálózatkeresést és ha nincs pittyegés, a végerősítője halt meg, ha csak nagyon közel van pittyegés, akkor TALÁN az antenna rész, ami egy plusz fóliadarab alkatrészekkel a készülék alján, az ázott be/romlott el, esetleg még az antennavezeték csatlakozói korrodáltak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.