Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) L4mie


L4mie
veterán

Szituációs példa...

Elmész a boltba, veszel mindenfélét...akkor a boltban lévő összes terméket megvetted???
Vagy vettél tejet, kenyeret, szalámit, sört etc.
Vagy...jól berúgtok haverokkal másnap megkérdezi valaki mit ittál?
Mondhatod, hogy összeittam mindenfélét? Vagy csak ha a világon létező összes fajta-féle alkoholból ittál?
Na ugye, hogy mondhatod.
Akkor is mondhatod, ha csak két félét: sört meg bort....39 féle sört meg egyféle bort.

Vagy olvashatsz mindenféle könyvet, hallgathatsz mindenféle zenét, mégsem olvastad az összes létező könyvet vagy hallgattad a létező összes zenét.
Mindenféle telefonról írtak már a mobilarénán cikket, mindenféle vélemény van a mindenféle szó jelentéséről a fórumon zajló vitában....soroljam még?

Persze hangos kisebbségként a rendszer véleménye szerint nincs igazam, a gyakorlatban meg legalább annyira igazam van mint a megsaccolni valamit vagy pontosan kiszámolni az ugyanaz és ezért is hangoskodom még mindig.

Minimális deffinició/tanult/felfogás beli eltérések, de egész nagy vitákat tud kavarni pont mint ahogy látjuk.

Tegyük hozzá, hogy a válaszomban a mobilarénás már linkelt cikkben szereplő részletet vettem alapul és mivel ott több féle házaiállat említve volt ezért gondoltam az a helyes válasz és nem keresgettem tovább..hiba volt elismerem, de a válasz megfogalmazása egyáltalán nem volt pontos a magyarázat meg, hogy a mindenféle az a világon létező összes félét-fajtát jelenti az baromira nem precíz lásd fenti példákat.

Ha továbbra se érhtető az álláspont, hogy a magyar nyelvben a mindenféle egy nagyon általánosan használt jelző, akkor sajnálom megpróbáltam megértetni, mosom kezeimet.

Viszlát és kösz a halakat.!
Gratula a nyerteseknek :D

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#952) GSPLR


GSPLR
senior tag

Tököm rendezne nektek bármit...

Huawei

(#953) hemaka válasza GSPLR (#952) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#954) werszomjas válasza GSPLR (#952) üzenetére


werszomjas
őstag

Így van, ez a megoldás, bevágni a durcát, nem inkább végiggondolni reálisan és beismerni, hogy van abban valami igaz, amit ez a néhány idióta földönkívüli máshogy gondol, mindezt életszerű példákkal alátámasztva.

üdv

(#955) kakuk.tamas válasza werszomjas (#954) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A hivatalos, gyártói oldalon ez áll:

Elég konkrétan le volt írva a helyes válasz.
Innentől kezdve az értetlenek baromsága az egész felhajtás...

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#956) L4mie válasza kakuk.tamas (#955) üzenetére


L4mie
veterán

Azt ugye tudod, hogy másik kérdésről van perpillanat szó :U

#957 : a másodikról.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#957) kakuk.tamas válasza L4mie (#956) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Melyikről?

---

Az is le volt írva a hivatalos, gyártói oldalon...

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#958) dosailord válasza HoaryFox (#799) üzenetére


dosailord
tag

Dettó.

Amúgy elolvastam az összes Huawei P20 Pro fotós dolgaival kapcsolatos tesztet itt, és értelemszerűen a kutya -> macska (macskának ismerte fel a kutyát) kép után, jól bejelöltem a háziállatos választ. Gondoltam a funkció megvan még ha nem is tökéletes. Illetve a mozgó tárgyas dologra még csak utalást sem találtam.

A huawei.hu több másik kérdésnél hasznos volt, de itt eszembe sem jutott az elején. Meg persze feltételeztem, hogy a mozgás-számítást egy fotós tesztben megemlítették volna, ha lenne (vagy én nem vettem észre?)

Így érzek most. :W
Legközelebb majd jobban figyelek.

(#959) PowerBuldog válasza dosailord (#958) üzenetére


PowerBuldog
veterán

GSMArena test: there's "4D autofocus" with motion prediction to make sure subjects stay in focus.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#960) BiP


BiP
nagyúr

Szeretettel küldeném a még mindig ezen rágódó fórumtagoknak: [link]

(#961) werszomjas válasza kakuk.tamas (#957) üzenetére


werszomjas
őstag

Nem kell félni, benne maradtok a kalapban, tietek lesz a P20, senki nem mondja, hogy a témakövetős válasz nem volt helyes, leszámítva azt az apró bakit, hogy a megpróbálja megsaccolni nem egyenlő a kiszámítással, de ettől inkább tekintsünk el.

Egyszerűen csak néhány másképp gondolkodó játékos azt véli, hogy ennél a kérdésnél két válasz is helyes. A #951-ben feketén-fehéren életszerű példával alátámasztva ezt.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#962) kakuk.tamas válasza werszomjas (#961) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem félek, és szerintem más sem.
559 ember tudta értelmezni a kérdéseket. (És szerintem még több az adott kérdést.)
Azok reklamálnak, akik nem kerültek be a kalapba az egyéni hibájuk miatt... (Már megint, mint ahogy az lenni szokott.)

Számomra itt lezártnak van tekintve az ügy.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#963) tixem válasza werszomjas (#961) üzenetére


tixem
addikt

Itt a háziállat szón van a hangsúly, nem a mindenfélén basszus. A kutya és a macska nem mindenféle, tök mindegy, hogy kutyából 32-t felismer. És? Szarvasmarha, kecske, birka, ló, kacsa, liba, disznó stb és még akkor olyanokról szó sem esett, hogy papagáj, egér, tengerimalac stb stb stb.

Le van írva a huawei oldalán a helyes válasz, ami az egyik lehetőségre teljes mértékben igaz. A másik válaszlehetőség amin rugóztok nem volt konkrétan leírva sehol. Nem nyelvészeti nyereményjátékon vettünk részt. Lehet filozofálni a magyar nyelv szépségein, de felesleges. Feketén-fehéren le volt írva, hogy 19 kategóriát képes megülönböztetni. Ebből a kutya és a macska 2 kategória. Kategória.
Ezen is tessék legalább annyit elmélkedni, mint a mindenféle szó jelentésén. A 32 féle kutyafajta az még mindig 1 kategória alá tartozik: kutya.
A kutya a faj, a németjuhász, tacskó, foxi akármi meg a fajta. Fajta =/= faj, ezzel sem ártana tisztában lenni.

(#965) werszomjas

Én beszélek. Nézzétek már meg mi az a 19 kategória. Azon erőlködtök, hogy a mindenféle háziállat is helyes válasz. Nem az. Pont. Amiket az előbb felsoroltam - tehén, kacsa, liba jóisten tudja mi - azokat hol látjátok felsorolva a 19 ketegóriában? Kutya meg macska van, ez kettő darab háziállat. Ez sehol nem metszi a mindenféle háziállat fogalmát. Még egyszer. Tessék legalább ennyit elmélkedni a háziállat, kategória, faj és fajta szavak jelentésein hátha rájöttök hol bukik az elméletetek.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#964) tope válasza updog (#926) üzenetére


tope
addikt

A 9. kérdésről jó páran lemaradtunk, az utolsó kb 28 órában jött a kérdés, szivacs.

(#965) werszomjas válasza tixem (#963) üzenetére


werszomjas
őstag

Hú, te nagyon eltévedtél, ki beszél itt a 19 kategóriáról? :DDD
Engedd el ezt a 19 kategóriát, mert annak semmi köze a 2-es kérdéshez.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#966) BiP válasza tixem (#963) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem azon a 1-es kérdésen megy a pörgés, hanem a másikon, a 2-esen, ahol a teló spéci tulajdonságát kérdezték.
Hogy a teló úgy próbál meg mozgó tárgyról éles képet készíteni, hogy az AI bizonyos számításokkal megpróbálja megsaccolni a fényképezendő objektum leendő helyzetét, és ezt felhasználja a fókuszáláshoz.

Mivel volt olyan válaszlehetőség is, hogy "mindenféle háziállatot is meg tud különböztetni", sokakat megzavart a másik fényképezős AI képessége, amire pont az előtte lévő kérdésben kérdeztek rá. 19 témát fel tud ismerni, ami alapján belövi a fényképezés paramétereit. Na, ezek között van kutya és macska kategória is.
És ez nem kis értelmezési, nyelvészeti, feldolgozási, stb. problémát okozott.

(#968) tixem: Igen, de aki a kutya-macska dolgot előbb megtalálta az 1-es kérdés kapcsán, és ide is jó válasznak ítélte, lehet, hogy nem is keresett tovább, és nem is találta meg ezt a 4D dolgot.
szerk: ők sem azt mondják, hogy összefügg.

[ Szerkesztve ]

(#967) tixem válasza werszomjas (#965) üzenetére


tixem
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#968) tixem válasza werszomjas (#965) üzenetére


tixem
addikt

(#966) BiP

A 4D prediktív élességállítás funkció tartja a lépést napjaink felgyorsult életével – szó szerint előre képes egy mozgó témára fókuszálni. Nem kell tehát lelassulni: a gyors mozgású akcióképek is élesek és tiszták maradnak.

Magyarul kiszámítja a mozgó tárgyak útját és éles képes készít róluk. Ennél világosabb már nem lehet egy válasz.

sokakat megzavart a másik fényképezős AI képessége, amire pont az előtte lévő kérdésben kérdeztek rá.

hát lol, erre mit mondjak? Sehol nem volt leírva, hogy a kérdések kapcsolódnak egymáshoz, vagy bármi hasonló. Az az első kérdés volt, ez meg a második. El kéne olvasni és értelmezni. Meg odafigyelni, ez nem a játék hibája. És akkor megy a hiszti, hogy így meg úgy meg amúgy, pedig csak oda kellett volna figyelni. Röhej.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#969) Divinity válasza tixem (#968) üzenetére


Divinity
őstag

Senki nem mondta, hogy nem az a jó válasz. Természetesen helyes a válasz. Amit többen is írtunk az annyi, hogy nem volt egyértelmű a kérdés így a háziállatos választ is helyesnek lehetett ítélni. Igen user-error mert (legalábbis részemről) nem voltak végig olvasva a lehetőségek csak mivel a kutya, macska nagyon szépen ráillett a válaszra arra lett nyomva.
Nincs flame keltés sem háborgás csak érvekkel le lett írva, hogy biza az több jó választ is tartalmazott.
Egy egyetemi tanárom gyakori válasza jut erről eszembe.. Jó a válasz csak nem erre gondoltam, egyes!

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#970) tixem válasza Divinity (#969) üzenetére


tixem
addikt

Én is értem, csak ott bukik a dolog, hogy akármennyire bizonygatják itt egyesek, nem volt két helyes válasz. Egy volt. Az, hogy valaki bejelölt valamit, mert azt hitte az jó lesz, attól az még nem lesz jó válasz. Nem volt kétértelmű sem a kérdés és a válaszok közül is csak egy volt jó. A többi 3 nem.

Lásd az eredeti első kérdést. Ott is egyértelműen 3 szín volt a jó válasz. De mivel a 4 is többé-kevésbé (inkább kevésbé) megállta a helyét, így törölve lett, mert félrevezető lehetett egyeseknek a két információ együttes jelenléte. Mindkettőbe bele lehetett magyarázni, hogy jó válasz. Törölve is lett.

De a mostani első és második kérdésnél ilyen nincs, mert minden egyértelmű. A kérdések és a válaszok is. Innentől fogva semmi értelme ennek a hajcihőnek, hogy hát de ez is lehetett volna meg az is. Meg ha nagyanyámnak töke lett volna ő lett volna nagyapám.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#971) L4mie válasza tixem (#970) üzenetére


L4mie
veterán

ja tök igazad van,...
mindenféle hülyeséget magyarázunk itt, pedig csak megsaccoltuk a választ ozt nem lett éles a kép ;]

szimplán félre lehetett értelmezni a válaszokat, lehet nektek egyértelmű volt, sokaknak meg az tetszett egyértelműnek hogy a többféle az midnenféle, simána magyar nyelv sajátosságából, lehet x vidéken nem így értelmezik y nál meg igen. Itt már a játékot szervező kinyilatkoztatta az igazát a helyesnek vélt válasszal, nincs mit tenni csak véleményt formálunk.
Amúgy sokszor fordult már elő PH! játékokban hogy létezett többféle helyes válasz, hidd el akik még kardoskodnak azok már csak azért mert úgy érzik általánoságban az is jó válasz volt, ha a szervezők nem szerették volna jó válasznak jelölni akkor lehetett volna másféle módon fogalmazni.

Továbbra is gratuálok a leendő nyerteseknek és kalaposoknak.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#972) Ferrari fan


Ferrari fan
tag

[ Szerkesztve ]

(#973) HXY válasza Divinity (#969) üzenetére


HXY
addikt

Azok akik a másik választ írták, soha nem fogják belátni.
Nekik nem érdekük, mivel ha több a kalapos, akkor nekik kisebb az esélyük.
Szerintem nem volt egy fair ez a kérdés, illetve a válaszok nem voltak pontosan megfogalmazva.
Persze ez csak és kizárólag az én véleményem.

Ha akarjátok, akkor elismerem, hogy a macska és a 32 kutyafajta nem mindenféle háziállat.
A "mindenféle" jelentése akkor mostantól megegyezik a Mobilarena-n az "összes", vagy a "minden" jelentésével.
Csak akkor lenne jó ez a válasz, ha a méhet, az elefántot és az axolotlt is felismerné a P20 Pro kamerája. [link]

(#974) emeron


emeron
tag

A helyes válaszok listája elérhető valahol, most hogy már lezárult a játék?

(#975) hemaka válasza emeron (#974) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ott irja a kerdesek alatt. Ha rakattintasz a kerdesre, akkor megnezheted, hogy jo volt-e a valaszod.

[ Szerkesztve ]

(#976) L4mie válasza emeron (#974) üzenetére


L4mie
veterán

jaja a mindenféle jó válasz ott van. :C

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#977) Fred23


Fred23
nagyúr

Banyek, nem vettem észre ezt a játékot! :(

(#978) Pete55555 válasza Divinity (#929) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem csak neked válaszként.

Attól, hogy egyeseknek ez kétértelmű, szerintem meg tök egyértelmű a válasz.

Én innen néztem. (bele kell menni a kamera bővebben részbe)

Itt írja, hogy: "4D prediktív élességállítás
A 4D prediktív élességállítás funkció tartja a lépést napjaink felgyorsult életével – szó szerint előre képes egy mozgó témára fókuszálni. Nem kell tehát lelassulni: a gyors mozgású akcióképek is élesek és tiszták maradnak."

Elég egyértelmű.
Az, hogy: "macska, étel, csoportkép, természetes színek, közeli felvétel, éjszakai felvétel, szöveg, növényzet, portré, kutya, tűzijáték, kék ég, virágok, színpad, dokumentum, naplemente, hó, vízesés, vízpart '
Nálam nem egyenlő a mindenféle háziállattal.

Ha ez lenne a megfejtés (mindenféle háziállat) akkor ez állna ott:
A rendszer által felismert kategóriák: Szarvasmarha, macska, kutya, birka, tyúk, lúd, kacsa...stb
És itt a stb. fontos, utalva, hogy mindenféle háziállatot felsimer.
De nem ez volt írva.

Ez a kérdés hasonlóképp beugratós, mint a termékbejelentős, Párizsos. Csak kicsit rafkósabb.

Kiegészítés: Értelmező szótár
Ezek alapján, mindenféle, mindennemű, de értelmezhető "sokfélének" is.
Na, kutya + macska, az kétféle. Nem sokféle.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#979) kakuk.tamas válasza L4mie (#976) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ne égesd már magad... :DDD
Nagyon megvagy sértődve, mert nem tudtál értelmezni egy kérdést.
Elengedhetnéd már a dolgot igazán...

De tudod mit?
Itt, és most kijelentem, hogy hogyha én nyerem meg a telefont, felajánlom neked. És akkor boldog lehetsz. :D

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#980) werszomjas válasza Pete55555 (#978) üzenetére


werszomjas
őstag

1. ) Senki nem mondja, hogy a 4D prediktív cucc nem helyes, senki nem kérte, hogy az ne legyen helyes válasz.

2.) Az a baj, hogy teljesen rápörögtetek erre a 19 kategóriára, holott annak a 2-es kérdéshez semmi köze.

A kérdés így szólt:
Milyen extra fényképezési funkciója van a P20 Prónak?

Egyik helyes válasz a kérdésre:
Képes megkülönböztetni egymástól mindenféle háziállatot.

Elfelejtve ezt a 19 kategóriás marhaságot:

Kérdezem:
A P20 megkülönbözteti egymástól a kutyát és a macskát?

Válasz:
Igen, megkülönbözteti, ott van a tesztfotón.

Kérdés:
A kutya és a macska, az két különböző háziállat?

Válasz:
Igen, a kutya és a macska két különböző háziállat.

Tehát teljes bizonyossággal kijelenthetjük, hogy a P20 képes megkülönböztetni egymástól különféle háziállatokat.

Tagadja ezt bárki?

És akkor ott van az a fránya mindenféle szó, melyet sokak szerint és a szervezők, kérdés/válasz írók szerint nem használhatunk akkor, amikor csak kétféle dologról van szó.

Többek szerint pedig igen, erre életszerű példákat olvashatsz a #951-ben.

Keresem de nem találom az értelmező szótárban, hogy a mindenféle szónál hol van az leírva, hogy 2db különféle dologra nem használhatom azt a jelzőt.

(#979) kakuk.tamas# hidd el, nem érdekel bennünket a telefon, nincs szükség a felajánlásra.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#981) L4mie válasza kakuk.tamas (#979) üzenetére


L4mie
veterán

1. nem érted a vicces, sajnálom
2. Dehogy vagyok megsértődve, nincs szükségem p20 ra se könyöradományra. Csak arra, hogy felfogják miről magyarázok.
3. De nem lehet a mindenféle embert meggyőzni az igazamról :)
4. aláírás

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#982) hemaka válasza werszomjas (#980) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#983) csako válasza werszomjas (#980) üzenetére


csako
veterán

[link]
I. (melléknévi)
1. (néha többes számú névszóval) Minden fajtából való. Mindenféle gyümölcsöt lehet kapni.  Vett sisakot, páncélt, hét tollú buzogányt, Kopját is, gerelyt is, mindenféle fegyvert. (Arany János) Vett… már be… mindenféle porokat, kenőccsel kenték, ecettel dörzsölték…, hiába. (Nagy Lajos)
2. (túlzó) Sokféle, különféle. Mindenféle embert megismert. Mindenféle könyvet elolvas. Mindenféle nehézségek merültek föl.  A menyasszonnyal mindenféle bajok vannak… Elájul, akaratos, szeszélyeskedik. (Mikszáth Kálmán) A mai néző… fejében mindenféle reminiszcencia zsong. (Ambrus Zoltán) Mindenféle csodadolgok voltak a Döme bácsi belső szobájában. (Babits Mihály)
3. (rosszalló) Vmely szempontból alacsonyabb rendű(nek tekintett) <(több) személy>. Ne barátkozzál mindenféle emberrel.  De úgy van az, ha mindenféle emberekkel összeülünk… (Mikszáth Kálmán) Akik egykor elcsábitottak, | gyaláznak mindenféle nők. (Szabó Lőrinc)
II. (főnévi) ..lét, ..léje Sokféle dolog. Mindenféléről beszél; mindenfélét vásárol.  Mert… semmi bolondabb Nincsen, mint az okos levelek, s én iszonyuképen Irtózom tőlök… Esküszöm erre neked túróstésztára, dohányra És mindenfélére, mi csak szent s kedves előttem. (Petőfi Sándor) Beszéltünk közömbös mindenféléről. (Gárdonyi Géza)

A 2. meghatározásból lehet kiindulni, hogy nem minden egyes fajtát, csak sokfélét/különfélét, de én tartom magam ahhoz, hogy kettőre csak akkor lehet mindenfélét mondani, ha nyelvet nem ismerőnek akar tűnni valaki.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#984) tixem válasza werszomjas (#980) üzenetére


tixem
addikt

Válasz:
Igen, a kutya és a macska két különböző háziállat.

Tehát teljes bizonyossággal kijelenthetjük, hogy a P20 képes megkülönböztetni egymástól különféle háziállatokat.

Háziállatokat, igen, mind az a kettőt. Kutyát és macskát. Ezt a kettőt. Nem többet.

Egy: kutyán és macskán kívül más háziállat is létezik.
Kettő: A kétféle mióta mindenféle? Nem értelmező szótár kell ehhez, józan paraszti ész kell hozzá semmi más. Attól, hogy egy kategória alá be lehet sorolni ezer dolgot, attól az még egy kategória marad.

Ittam 20 fajta sört, meg 10 féle bort majd hánytam, mint a lakodalmas kutya. Életszerű példa tessék. Lehet ittam 30 különböző nevű, eredetű, ízű cuccot, de attól még nem ittam mást csak sört meg bort. Kétfélét ittam, nem mindenfélét.
Vettem a boltban 5 gyártótól 2.8%-os tejet. 5 fajtát vettem, attól még az összes tej. Egy kategória.

2.) Az a baj, hogy teljesen rápörögtetek erre a 19 kategóriára, holott annak a 2-es kérdéshez semmi köze.

továbbra is köze van hozzá, csak te nem látod. Az első kérdés válasza máris kiüti a kettesben azt a verziót ami mellett kardoskodtok.
A huawei oldala a kutyát és macskát két kategóriába sorolja. Rajtuk kívül más háziállatot nem tud az AI felismerni. Ezt a kettőt, nem többet. Ebből adódóan a kettes kérdésben nem igaz a mindenféle háziállat verziója. Annyira egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#985) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

HAGYJUK MÁR EZT! :DD
Könyörgöm, zárják le a topikot végre!

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#986) Pete55555 válasza werszomjas (#980) üzenetére


Pete55555
addikt

Keresem de nem találom az értelmező szótárban, hogy a mindenféle szónál hol van az leírva, hogy 2db különféle dologra nem használhatom azt a jelzőt.

Na, ez a probléma. De ez nem a mi, vagy a szervezők problémája, hanem a tied.

Az 1. 2. pontok nem is értem hogy jöttek ide amiket írtál?....

A többit megválaszoltam az előző hsz-emben, nem fogom mégegyszer leírni.

Ajánlom továbbá a 983 és 984-es hsz-t.

...Szeretem leracsniztatni...

(#987) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Komolyan srácok el fogjátok érni, hogy nem lesz több játék. Még így is rendesek a srácok, mert én olyan banhammerrel jutalmaznám itt a sírást, hogy csinálhatnátok új fiókot. Elég legyen már, unalmas minden játék alatt kivesézni az érdemi infót a hőbörgés közül. Egy(!) véleményezhető kérdés volt, le is került. A többire értőolvasással + józan paraszti ésszel lehetett válaszolni. Pont. Nem vagyok zseni és mégis sikerült mindet helyesen megválaszolnom, talán azért mert nem bonyolítottam túl, nem akartam semmi mást belemagyarázni egy kérdésbe. Pénteken nézek vissza, úgyhogy akárkit megbántok elvérzést kérek. :R

(#988) paperboy


paperboy
senior tag

Milyen jó kis nyelvtanóra kerekedett ebből a topikból... :))

(#989) L4mie válasza Bobó_20 (#987) üzenetére


L4mie
veterán

Én nem gondolom, hogy megbántva érezné magát bárki, vitát látok nem veszekedést, nincsenek személyeskedések vagy ha igen akkor minimális.

Most már azon megy a vita, hogy a mindenféle az sokféle vagy lehet akár kétféle is.

van az a mondás /szerintem valakinek aláírása is/:
Mérnökkel vitázni olyan mint disznóval sárban birkózni, pár óra után rájössz, hogy élvezi.
Itt jó sok mérnök mentalitású fórumtag van :K
Ha egy ilyen szintű relatíve kulturált vitáért tiltás vagy bármiféle szankció járna...hát én hatalmasat csalódnék.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#990) csendes válasza Divinity (#941) üzenetére


csendes
őstag

Óriásit tévednél, mert a kedvencem volt. Ez nem nyelvtani, hanem jelentéstani (szemantikai) kérdés. "Mindenféle" valóban szerepelhet olyan szerkezetekben, hogy "mindenfélét összevásárolt" (nyilván nem az összes létező dolgot a világon) vagy "mindenfélét összehordott". Vagyis a "mindenféle" jelentése lehet "minden", "sok", "több", esetleg "néhány", de semmiképpen sem "kettő a sok közül".
Ami manapság bosszant ebben a tekintetben, az az "idejekorán". Eredeti jelentése egyértelműen az, hogy "kellő időben", "késedelem nélkül". Ezt mosták össze újságírók és riporterek a "túl korán", "fölöslegesen" jelentéssel, úgyhogy zavaros lett a szóhasználat.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#991) Rimuru válasza L4mie (#989) üzenetére


Rimuru
veterán

Amugy beszallhatnanak a szervezok egy statisztikaval hogy milyen valaszok erkeztek a vitatott kerdesre.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#992) kakuk.tamas válasza L4mie (#989) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

"Mérnökkel vitázni olyan mint disznóval sárban birkózni, pár óra után rájössz, hogy élvezi."

Ez k#*va jó. :DD Ezt bent elsütöm nekik. :DD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#993) martina79


martina79
tag

Nyereményjátékot sokat , de fórum nem kell hozzá :DD :W

(#994) Zotya75


Zotya75
csendes tag

Sziasztok!
Én személy szerint a 4. kérdéssel nem vagyok kibékülve.
Kérdés:
"Mi okozza azt a fényjelenséget, ami a P20 Pro legújabb színváltozatát inspirálta?"
Válasz:
"A napból a Föld légkörébe hatoló töltött részecskék. (ez volt a helyes válasz)"

A Huawei honlapon ennyit találtam:
"A fény sugárzó energiája ihlette HUAWEI P20 Pro színátmenetes külsővel is elérhető*."

Ellenben én a: "A holdfény"-t jelöltem meg válasznak.
Ugyan is a telefon "Holdfény kék" színben is kapható!

Szerintetek?
Köszi a válaszokat.
Üdv. Zotya.

Üdv. Zotya.

(#995) tixem válasza Zotya75 (#994) üzenetére


tixem
addikt

Nos, el kellett volna még egyszer olvasni a kérdést.

ami a P20 Pro legújabb színváltozatát inspirálta?

Legújabb. Amúgy az, hogy holfény kék a neve az semmit nem jelent. Ha az a neve akkor mivan? Semmi. Ez egy fantázianév. Egyébként is az alkonyat lila szín a legújabb szín ami színátmenetes, nem a kék. A színátmenetes változatot pedig a sarki fény inspirálta.

Hivatalos huawei forrás

So what inspired HUAWEI to create the popular color scheme? One needs only look out of the window for the answer. That's right; it was nature, the world's greatest artist of all time. From the very beginning of the design process, HUAWEI's design team has been taking notes from the best of the best. For the Twilight color in particular, HUAWEI was inspired by the aurora borealis, or better known as the Northern Lights.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#996) SyMbioTe válasza Zotya75 (#994) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

Nem az a legújabb színváltozat és nem is színátmenetes.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#997) werszomjas válasza csako (#983) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszönöm, hogy kiemelted nekem.

Azt írod, induljak ki a 2. meghatározásból, rendben.

A kettes pont ezt írja: 2. (túlzó) Sokféle, különféle., a két szó között vessző írásjel van, melynek jelentése "és" " vagy" tehát a mindenféle szó a kettes pont meghatározása szerint sokféle és/vagy különféle dolgokat jelent.

Szerintetek ha 2 db dolog egymástól különbözik, arra a kétfélén kívül nem mondhatjuk azt is, hogy különféle?

Mert ha 2 különböző dologra azt mondjuk, hogy különféle, akkor az az értelmező szótár 2-es pontja szerint mindenféle.

Tegye fel a kezét aki szerint 2 különböző dologra nem mondhatom azt, hogy különféle.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#998) gyimger válasza werszomjas (#997) üzenetére


gyimger
őstag

Ez már fingreszelés. A különféle nem mindenféle.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#999) tixem válasza werszomjas (#997) üzenetére


tixem
addikt

különféle =/= mindenféle

Engedjétek már el, nem jó a kettesben a mindenféle háziállat. Pont.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#1000) totyak


totyak
aktív tag

Legjobb lenne kisorsolni gyorsan a készüléket és lezárni a témát, aztán mindenki lenyugodhatna a pi.... a csudába.

Megmondom őszintén, nem olvasgattam el ezt a tonnányi hsz-t, csak szemezgetek, de ez is bőven elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.