Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Saccco válasza Tewe013 (#795) üzenetére


Saccco
nagyúr

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#802) L4mie


L4mie
veterán

Na pont ez a baj, ha nem egyértelmű valami akkor körbe lehet magyarázni így is úgy is...ha egyértelmű lett volna a kérdés-válasz kombináció akkor most nem lenne x+1 edik hsz. Azt latolgatva, hogy létezhet-e több helyes válasz, abban az esetben nem szigorúan értelmezzük a mindenféle definícióját. De ahogy látom nem csak egy kérdés volt problémás...Nekem ez eléggé fél vállról vett játéknak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#803) this is life válasza L4mie (#802) üzenetére


this is life
Ármester

Inkább néhányan túlértelmezték a kérdéseket és a válaszokat ,mert a pl :Mi okozza azt a fényjelenséget, ami a P20 Pro legújabb színváltozatát inspirálta. Egyértelmű kérdés , a válasz is az rá de ilyen a : Hányféle helyzetet és tárgyat képes felismerni a P20 Pro kamerája...stb
Mindegyik kérdésre meg lehetett találni a választ a Mobilarena, Huawei és a Google segítségével .
Egyedül a törölt kérdés volt aminél több válasz felmerült lehetőségként (hála a Huawei információinak ).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#804) SunMount3r válasza SunMount3r (#733) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre valaki? :F

(#805) Tewe013 válasza Saccco (#801) üzenetére


Tewe013
őstag

Engedelmeddel, ezt elmentem későbbre. :D

(#806) Pjotr válasza L4mie (#802) üzenetére


Pjotr
senior tag

Tudod sokan így gondolkodnak a kreszrol is, aztán néznek, mikor a rendőr büntet. Ez a minden alól ki akarunk bújni országa.

[ Szerkesztve ]

(#807) Saccco válasza Tewe013 (#805) üzenetére


Saccco
nagyúr

;)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#808) koxkids


koxkids
őstag

Gratula a kalaposoknak! :)
Engem sajnos a 2. kérdés megviccelt.. állatos utalást találtam, de előre számolós fókuszt nem..

De ahogy látom mások sincsenek ezzel másképp, no mindegy. ;)

Harjá!

(#809) Pjotr válasza koxkids (#808) üzenetére


Pjotr
senior tag

Szerintem attól rontották el ezt a kérdést sokan, mert nem emlékeztek rá, hogy a P20 Pro teszt előtt volt egy P20 pro bemutató és kamerás képességeket taglaló írás itt a Mobilarenan. Abban volt. 03.27. a dátum. Bog írta. (Továbbra is van témafelismerés, tehát eddig is volt, nem újdonság. Ez a válasz, hogy a kutya miért nem jó!!!)

"Egyrészt továbbra is van témafelismerés, még több témát tud mint eddig (csak kutyából valami 30 fajtát ismer fel, bár ezt nem köti a júzer orrára), ráadásul akkor sem jön zavarba, ha különböző alanyokkal kell dolgoznia, olyankor a képnek csak azt a részét kezeli más beállításokkal, ahol egy adott témát el tud különíteni, például egy kutya és egy ember egymás mellett kétféle paraméterezést kap.

[+]

A másik AI-okosság a prediktív fókuszálás, amit egy virággal demonstráltak, amit fújdogált a szél. Átlagos telefonoknál a fókuszt ez sokszor megzavarja, a Huawei AI viszont megpróbálja megsaccolni, hogy merre mozoghat a téma és követi a fókuszálással."

[ Szerkesztve ]

(#810) L4mie válasza Pjotr (#806) üzenetére


L4mie
veterán

Aham...szóval ha egy útszakaszon kint van egy oszlopon 2 különböző sebességet szabályzó táblával...akkor majd a rendőr eldönti, hogy melyik a valós... természetesen fölösleges lesz vergődni mert fizetni fogsz...de még ügyeskedő is vagy.... értem. Szóval ne próbáljunk kiállni az igazunk mellett...kussoljunk és irány a sarok.

"A másik AI-okosság"

Félreértés elkerülése végett: sokan nem a telefonért játszunk itt a lapcsaladnál, ha esetleg valaki nyer az külön öröm.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#811) Gyula84 válasza NandorHUN (#729) üzenetére


Gyula84
veterán

azért ennyire ne :U nem tudom hogy jön neked ez így össze a 2018 meg a 200k telobol hogy 95% beszél angolul, de tudod mit igazat adok :K

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#812) werszomjas válasza somogyib (#789) üzenetére


werszomjas
őstag

Igen.

És akkor megkérdezem én is újra, szerinted itt a 3-as válaszban a mindenféle jelző az a világon létező összes háziállat fajtát jelenti, kivétel nélkül az összeset?

A mindenféle szó nem egy pontosan, darabszámra meghatározható jelző. Ha elmegyek a boltba és veszek almát, meg körtét, akkor arra ugyanúgy mondhatom azt, hogy mindenféle gyümölcsöt vettem, mintha vettem volna almát, körtét, banánt és dinnyét is.

üdv

(#813) macilacus válasza L4mie (#810) üzenetére


macilacus
senior tag

Nálad az igazság :D
A játék kedvéért, és ha nyerünk az csak külön bónusz :K
Ebben a játékban pedig a huawei kivégezte a játékot a sz@rul megfogalmazott kérdéseivel :O

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#814) INMOTEP válasza this is life (#803) üzenetére


INMOTEP
őstag

Itt nem volt azért túl értelmezve ,mert azt utalások hogy " mi inspirálta " az sokakat megtévesztett ! mégpedig azért mert a válaszoknál volt olyan lehetőség hogy holdfény .És mivel van olyan szin P20 PRo nál hogy holdfény kék " akkor az sokan gondolhatják hogy igen ez isnpirálta ! , az teljesen más kérdés hogy új szint ! " mert aki nem ismeri magát a készüléket és csak a google-re tud támaszkodni az is nagyon könnyen a holdfény szót fogja behozni rögtön .Én pl ugy keresgéltem sokszor hogy beírtam hogy Huawei p20 pro és utána irtam a választási lehetégeket akár szavakban akár teljesen .És probáld ki ite is .Másold be ezt a google -be hogy mit hoz be neked : Huawei p20 pro A napból a Föld légkörébe hatoló töltött részecskék Mert összesen kb 4-5 db találat van és egyik magyar cikkben sem találsz erre utaló irást ! nem is találsz ilyet .Legalább is nekem nem hoz be semmit :N

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#815) konczy3


konczy3
senior tag

Kalaposok listája közzé van amúgy téve valahol úgy mint a helyes válaszok?

Never Settle

(#816) vince válasza werszomjas (#812) üzenetére


vince
őstag

Csak két észrevétel a szemantikai vitával kapcsolatban:
1.) Ha tehát én beszélek magyarul és urduul, akkor elmondhatom, hogy mindenféle nyelven beszélek? Ugye nem.
2.) Meglátásom szerint az egész gondolatmenetednek akkor lenne valódi tétje, ha a válaszok között nem lenne egy olyan, ami bármilyen szövegértelmezési vita nélkül is megállja a helyét, de van egy, jelesül a második: Kiszámítja a mozgó tárgyak útját és éles képet készít róluk.

(#815) konczy3
még nincs, de kint lesz szerintem hamarosan.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#817) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Egyébként nincs gond , nem is probléma hogy ezen az új szines kérdés miatt nem kerültem a kalapba ,szinte biztos nem is nyertem volna meg .Soha nem volt még eddig szerencsém :) Mégegyszer sok sikert mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

(#818) csako válasza werszomjas (#812) üzenetére


csako
veterán

Azért kettőre nem szokás azt mondani, hogy mindenféle... legalábbis mifelénk ahhoz azért kevés... Ha csak kutyát meg macskát ismer fel, akkor arra azt mondjuk, hogy kétfélét.
Akkor lenne mindenféle, ha "felismer kutyát, macskát meg amit akarsz, néhány kivétellel" :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#819) werszomjas válasza vince (#816) üzenetére


werszomjas
őstag

1.) Mikortól mondhatod azt magadról, hogy mindenféle nyelven beszélsz? Ha a magyar és az urdu mellett beszélsz még üzbégül? vagy ha magyar, urdu és üzbég mellett negyediknek frízül? Vagy ha 5 nyelven beszélsz, vagy 6, esetleg 7 nyelven? Mindenféle nyelven akkor beszélsz, ha a világon létező összes nyelven beszélsz?

2.) Megtaláltam az MA cikkben ezt én is:
A másik AI-okosság a prediktív fókuszálás, amit egy virággal demonstráltak, amit fújdogált a szél. Átlagos telefonoknál a fókuszt ez sokszor megzavarja, a Huawei AI viszont megpróbálja megsaccolni, hogy merre mozoghat a téma és követi a fókuszálással.

Számomra az, hogy valamit megpróbálok megsaccolni, meg az, hogy valamit kiszámítok, nem ugyanaz.

(#818) csako# valóban nem szokás 2 dologra azt mondani, hogy mindenféle, de ettől még mondhatom, nem tiltja semmi, nem helytelen.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#820) BiP


BiP
nagyúr

Úgy látom, az önjelölt nyelvészek, akik átaludták az LG-s játékokat, most újult erővel pörögnek a szavakon :)

(#821) vince válasza werszomjas (#819) üzenetére


vince
őstag

1.) Teljesen mindegy, hogy hány nyelven kellene beszélnem (vagy hány háziállatot kell felismernie a telefonnak) ahhoz, hogy igaz legyen erre a mindenféle megfogalmazás, a téma szempontjából csak annyi számít, hogy a kettő ≠ mindenféle.

2.) Abban igazad van, hogy egy gondolkozó ember számára a saccolás messze nem ugyanaz, mint a kiszámítás, a kérdés azonban egy okostelefonról szól, ami kizárólag számolni tud.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#822) kakuk.tamas válasza konczy3 (#815) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Olvasd el a játék szabályzatot...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#823) konczy3 válasza kakuk.tamas (#822) üzenetére


konczy3
senior tag

A kérdésekre a válaszok is itt ebben a fórumban voltak, ezért kérdem, szerinted nem alap hogy az ember elolvassa a szabályzatot?

(#816) vince köszi.

Never Settle

(#824) this is life válasza INMOTEP (#814) üzenetére


this is life
Ármester

Nálam a támpont a huawei p 20 pro gyártói leírása volt "A fény sugárzó energiája ihlette HUAWEI P20 Pro színátmenetes külsővel is elérhető" illetve maga a kérdés .
Mi okozza azt a fényjelenséget, ami a P20 Pro legújabb színváltozatát inspirálta?
A napból a Föld légkörébe hatoló töltött részecskék.
A holdfény emiatt alapból ki is lett zárva, így csak egy maradt megfelelő válasznak .
Amúgy magát a készüléket nem ismerem , csak Honor9/10-et és a hátlapjuk inkább az aurora borealis-t juttatja az eszembe, a termékleírás,képek alapján a p20pro még inkább .
Abban igazad van hogy semmilyen információ sincs a részecskékről , de a hátlap színvilága közelebb áll a sarki fényhez sem mint a holdfényhez .
Ellenben W W kérdés inkább falhoz állított .
Mindent összevetve jó játék volt, a nyeremény pedig a szerencsésnek egy jó kis karácsonyi meglepetés.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#825) somogyib válasza werszomjas (#812) üzenetére


somogyib
őstag

Nem kivétel nélkül az összeset, de a legtöbbet. Egyféle, kétféle, háromféle...többféle, sokféle, mindenféle...
A nyelvészkedést ezennel befejeztem. :)

(#826) somogyib válasza this is life (#824) üzenetére


somogyib
őstag

(#827) this is life válasza somogyib (#826) üzenetére


this is life
Ármester

Azért se nyitom meg :DDD .
Inmotep fórumtársunkkal amúgy is a magyar nyelvű találatokról folytattunk diskurzust .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#828) somogyib válasza this is life (#827) üzenetére


somogyib
őstag

Magyar nyelven én sem találtam. :)

(#829) SyMbioTe válasza SunMount3r (#804) üzenetére

Szerintem nem, legalábbis én ezelőtt az Dell meg LG monitoros játékokról kaptam mailt.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#830) unskillful


unskillful
tag

Fúj de buta kérdések voltak ezek... Sikerült is egyet elrontani 😭

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#831) SunMount3r válasza SyMbioTe (#829) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak mert amikor először néztem, akkor az első kérdés más volt, pontosan az, hogy hányféle színben érhető el a készülék itthon. Tehát akkor közvetlen ez előtt nem volt másik hasonló telós játék?

(#832) Top cat válasza SunMount3r (#831) üzenetére


Top cat
őstag

Ez az a játék. Csak azt a kérdést törölték mert lázadás volt :D

(#833) this is life válasza somogyib (#828) üzenetére


this is life
Ármester

Magyar nyelvű utalást én sem leltem az aurorára , ezt a mókusvakító maszlagot úgy tűnik a haldokló nyugatnak hagyták meg :DDD .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#834) somogyib válasza this is life (#833) üzenetére


somogyib
őstag

:DDD

(#835) INMOTEP válasza this is life (#833) üzenetére


INMOTEP
őstag

Igy jártunk :)

(#836) Pjotr válasza L4mie (#810) üzenetére


Pjotr
senior tag

Kéz tábla nincs kint soha, mint ahogy itt sem volt 2 megoldás semmire.

(#837) Pjotr


Pjotr
senior tag

Jézusom zárjuk be a temat, ez már beteges. Én se tudtam a WW választ, csak tippeltem. Azt se tudom ki az. De a 4 közül logikus volt a röntgen látás, mert a többi hihető volt ez meg nem. Kéne használni az eszeteket és nem lenne ekkora sírás.

Olyan kérdések kellettek volna, hogy mekkora a felbontás, hány mm magas a készülék, pontosan mikor mutatták be Párizsban? Ne bassz. Ovisok meg mit szóljanak? Olvasni se tudnak, le is maradtak a játékról. Irány az ombudsman. :)

[ Szerkesztve ]

(#838) somogyib válasza Pjotr (#836) üzenetére


somogyib
őstag

"itt sem volt 2 megoldás semmire."

Az első kérdésre volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#839) pikszel válasza somogyib (#826) üzenetére


pikszel
őstag

Inspired by Northern Lights ;]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#840) konczy3 válasza this is life (#833) üzenetére


konczy3
senior tag

Aurora borealis - Északi fény
Erre googleztam wikit
Tökéletes választ adott :)
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Sarki_f%C3%A9ny

Never Settle

(#841) Vegha válasza somogyib (#797) üzenetére


Vegha
senior tag

Koszi

(#842) bobace


bobace
őstag

a franc.. az utolsó kérdésről lemaradtam, mikor jött az ki?? :( amúgy 8/8 lett addig :W

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#843) totyak


totyak
aktív tag

Nálam eltűnt a nyereményjáték. Nem látom a kérdéseket, a válaszaim, de még fenn a piros fülecskét sem. Ide is csak azért tudok írni, mert korábban már megtettem.

(#844) L4mie válasza Pjotr (#836) üzenetére


L4mie
veterán

Szimplán tévedsz, vagy ez az első ph lapcsaládos játékod. Rendszeresen van több helyes válasz.

Szerintem te élvezed ezt...nem is értem az iménti kifakadásod.

Szerintem engedd el, nem lesz igazad, nekünk se mert féligazságokból álló válaszokat be lehet nézni ahogy itt többen meg is tették.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#845) Top cat válasza totyak (#843) üzenetére


Top cat
őstag

Levették mivel vége van a játéknak.

Jobboldalt fent katt a Témaindító írás-ra, az odavisz :)

(#846) amerigo

Lehet, hogy szerkesztik és nemsokára kikerül a kalaposok listája.

[ Szerkesztve ]

(#846) amerigo válasza totyak (#843) üzenetére


amerigo
aktív tag

Nem csak nálad tűnt el, én is a fórumot kerestem meg.

Top cat: eddig mindig fent maradt a nyertes közléséig.

[ Szerkesztve ]

(#847) ovics


ovics
aktív tag

szokatlan hogy így leveszik, nem lehet hogy a sok reklamáló miatt akik nem tudtak beletörődni hogy nem jött össze újat indítanak? sajna egyet én is benéztem, de hát van ilyen, ettől függetlenül ha újra indítják akkor örülök neki :D

(#848) Rotyi válasza ovics (#847) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Ha így lenne, nagyobb lenne a felháborodás és az jogos lenne. Nem úgy mint a mostani raklamációk.
Viszont ez csak találgatás, hivatalos közlésig.

Ami majdnem az, az nem az!

(#849) somogyib


somogyib
őstag

Kint a kalap. Na de mennyi? Nem írnak számot. :)

(#850) Sgr_A válasza somogyib (#849) üzenetére


Sgr_A
addikt

kb 550

az első 10 sorban 106 van, 52 sor van

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.