Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) kakuk.tamas válasza lafaty80 (#748) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Huawei P20 Pro reklám
A legvégén van az egyértelmű utalás.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#752) Yofej75 válasza lafaty80 (#738) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Én innen:
honlap
"A fény sugárzó energiája"
A színátmenethez és a fény "energiájához" legözelebb a "A napból a Föld légkörébe hatoló töltött részecskék." válaszlehetőség áll.

A jeges felületek égboltra tükröződése. - én el nem tudom képzelni, hogy mire gondolt a költő Szerk: hacsak nem az égbolt jeges felületekre tükröződésére de akkor meg túl sok fogalmazásgátlót vett be
A holdfény. - csak a vámpírok szeretik mindaddig amíg meg nem tudják, hogy az is a napfény visszaverődése, nem a Hold sajátja :DD
A légszennyezés. - aki erre voksolt az nincs tisztában egy-két dologgal, mint pl. nem túl jó ötlet a negatív reklám (ld. Toyota MR2 amit a francia piac miatt át kellett nevezni, mivel a "merde" azaz MR2 annyit jelent: szar)

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#753) Pjotr válasza werszomjas (#722) üzenetére


Pjotr
senior tag

2. Válasz megoldása a Mobilarena cikkből kimasolva, magyarul, nem angolul:
[+]

A másik AI-okosság a prediktív fókuszálás, amit egy virággal demonstráltak, amit fújdogált a szél. Átlagos telefonoknál a fókuszt ez sokszor megzavarja, a Huawei AI viszont megpróbálja megsaccolni, hogy merre mozoghat a téma és követi a fókuszálással.

Aki keres, az talál is. Valamit... :) A saccolást is számolja! Nem is értem miről beszélsz.

[ Szerkesztve ]

(#754) Pjotr válasza werszomjas (#722) üzenetére


Pjotr
senior tag

A 3. választási lehetőség a 2. kérdésen belül pedig azért nem jó, mert teljesen mindegy, hogy kutyát vagy macskát, fát vagy bokrot, virágot vagy zöldséget ismer fel. A téma felismerése a lényeg. Növény, állat... Szöveg értelmezési gondjaid vannak. Plusz magyarázod is a hibád, mintha a körülmények miatt cseszted volna el. Nyilván nem fogják egyértelműen feltenni a kérdést, ez a játék lényege. Ügyességi...

[ Szerkesztve ]

(#755) Pjotr válasza L4mie (#745) üzenetére


Pjotr
senior tag

Pedig még fel is hívták a figyelmet, hogy gondolkodni kell, nem rávágni, ami először szembe jön!

Amire figyelni érdemes: A kérdéseket ajánlott többször is átolvasni, majd higgadtan, megfontoltan válaszolni! Döntésed a játék végéig még módosíthatod, tehát nem kell aggódni, ha véletlenül rossz helyre kattintasz. A játék végén minden kérdésnél az utoljára megadott válaszod számít.

(#756) somogyib válasza Yofej75 (#752) üzenetére


somogyib
őstag

Csak itt a legújabb színváltozatról volt szó (Morpho Aurora és Pearl White), a színátmenetes (twilight) meg már a megjelenéskor megvolt.

A helyes megoldás:
inspired by the night sky and the Aurora Borealis
Aurora Borealis = Sarki fény -> a Föld északi és déli sarkánál a légkörbe behatoló töltött részecskék. (by -secret-)

[ Szerkesztve ]

(#757) Pjotr


Pjotr
senior tag

Ha nyerek, felajánlom azoknak a telefon jófogáson történő értékesítés utáni árát, akik ezeket a gonosz kérdéseket nem találták el a direkt félrevezető kérdésfeltevés miatt és a jövőbeli nyertest is erre szólítom fel!

[ Szerkesztve ]

(#758) Pjotr válasza Pjotr (#757) üzenetére


Pjotr
senior tag

Természetesen ez nem igaz :) miért is tennék ilyet

[ Szerkesztve ]

(#759) Top cat válasza Pjotr (#758) üzenetére


Top cat
őstag

Jutna vagy 2 forint fejenként, azt meg ugye lefele kell kerekíteni... ;] :DDD

(#760) bul07 válasza Pjotr (#735) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem jó nem vagy újonc így nem nyerhetsz :DDD ;]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#761) ADAM1337 válasza bul07 (#760) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én is ezt már elfogadtam, csak az újoncok nyerhetnek. 10év ide oda. :DDD

(#762) Sickboy25


Sickboy25
addikt

basszus volt egy 9. kérdés is :O pénteken délután még megnéztem, szombaton meg nem volt rá időm... így jártam :DDD :DDD

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#763) PowerBuldog válasza PowerBuldog (#744) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ja hogy vége a játéknak. Mea culpa :DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#764) Pjotr válasza bul07 (#760) üzenetére


Pjotr
senior tag

Azért vagyok ilyen bátor :)

(#765) norti válasza somogyib (#756) üzenetére


norti
addikt

Hát engem elég jól megvezetett a kérdés, mert sosem gondoltam volna, hogy a gyártói oldalon szereplő színek (Éjfekete, Alkonyat lila, Holdfény Kék) és a lumineszkáló meghatározás (A fény sugárzó energiája ihlette HUAWEI P20 Pro színátmenetes külsővel is elérhető*. Ez a lumineszkáló színátmenetes megoldás egyedülálló az okostelefonok világában. Ez a telefon minden szempontból kivételes.* Kizárólag az alkonyat és rózsaarany színváltozatok színátmenetesek.) után még adtak ki újabb színeket (mondjuk ezt a színmániát sem értem manapság a többi gyártónál sem, de hát ez van, próbálkoznak, hátha nő a bevétel).

Ezért indultam ki a luminescence-ből, ami a válaszok közül talán a jegesre illett, de igazából arra sem, mégis azt jelöltem, mert a másik két színről fogalmam sem volt addig a pillanatig, amíg Te le nem írtad most (így az utolsó válasz nálam nem jöhetett szóba).

Nyilván benne van a játékban a kérdések és válaszok túlelemzése, de ez nekem így annyira nem tetszik, amikor különböző források különböző válaszokat adnak a nem pontos kérdésekre (lásd még törölt kérdés, Wonder Woman, utolsó kérdés).

Mindent összefoglalva ez a játék szerintem eléggé össze lett csapva (=nem hozta a minőséget) és ezt nem azért mondom, mert nem jól válaszoltam, hanem mert a pontatlanság több helyen is előjött a kérdéseknél.

Sebaj, majd legközelebb :)

(#766) Napfénysüti válasza Pjotr (#755) üzenetére

Így van, gondolkodással meg keresgéléssel simán megválaszolható volt az összes kérdés. :R Akinek ez nem ment magára vessen. Legalább nem ilyen 5 perc alatt megfejthető volt az egész. Jobb szeretem ahol az agyamat is használnom kell a megoldásokhoz.

Més que un club!

(#767) werszomjas válasza somogyib (#724) üzenetére


werszomjas
őstag

Nem volt benne a válaszban, hogy képes helyesen megkülönböztetni egymástól mindenféle háziállatot, csak az, hogy megkülönbözteti őket.
Különbséget tett kutya és macska között, még ha hibásan is.

üdv

(#768) DrDobos válasza werszomjas (#767) üzenetére


DrDobos
őstag

Na szerintem ez mar a teljes belemagyarazas :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#769) csako válasza norti (#765) üzenetére


csako
veterán

Én se tudtam ezek szerint, hogy milyen színekről van szó :D engem a fény energiája megfogalmazás a részecskékhez vitt közelebb (angol cikkben sem holdfényről meg egyebekről írtak inspiráció okán)... aztán a játék vége után itt a topikban tanultam meg, hogy konkrétan vannak más színek is + pontosan miből is van az északi fény :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#770) gyimger válasza norti (#765) üzenetére


gyimger
őstag

Én is abból indultam ki, nem konkrét színekből. De a lumineszencia Wikipédia oldalán a legszembetűnőbb kijelentés, hogy nem termikus eredetű, ezért zártam ki a jeget. Még ha rossz úton indultam is el, legalább jóra tippeltem.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#771) Pjotr válasza norti (#765) üzenetére


Pjotr
senior tag

Végülis csak augusztusi a hír... Nem találtad meg, nincs ezzel baj. Nyilván más a hülye!

Izgalmas színekkel újít a Huawei P20 Pro
Harangi László | 2018 augusztus 21. 07:00
A 2018-as IFA kiállításon két új színnel frissít a Huawei aktuális zászlóshajója.

Hirdetés
A Huawei P20 Pro több szempontból is különleges az idei zászlóshajók mezőnyében. Értelemszerűen a hátlapi tripla kamerája a legérdekesebb tulajdonsága, de a figyelem felkeltésében sokat segített, hogy a hagyományos fekete és kék, valamint a Pink Gold színek mellett az egyedi twilight színátmenetes verziót is be merte vállalni a gyártó.

Hirdetés
A lila és kék színeket használó twilight azóta több gyártót is inspirált, és természetesen ez a változat jut az eszébe az embereknek, ha a P20 Próra gondolnak.

A Huawei úgy döntött, hogy újabb szokatlan és izgalmas színekkel frissíti a P20 Pro okostelefonját. Az idei IFA kiállításon egyenesen két új verzió is jön ebből a modellből. Az egyik a fekete, türkiz, lila és kék színek átmenetét kínálja majd a hátlapon, valamivel visszafogottabb megjelenéssel, mint a twilight modell. A második verzió a tengerből merít, elsősorban a fehér, sárga és rózsaszín dominál majd a hátlapon.

Tehát az új szín, ami nekünk most kellett, az a fekete, türkiz, lila. Nyilván a tengeres nem volt a lehetséges válaszok között. Ezután tényleg kellett egy kis angol. Google beutve a következő: black purple turkiz hozza is a következőt:
The source also reported that one of the gradients was inspired by the night sky and the Aurora Borealis, sharing part of the color with the existing gradient, but it has a wider color gamut, Starting at black on the left, it uses a gradient to transition towards turquoise at the right of the phone, and includes the purple and blue hues found on the twilight P20 Pro.

Innen már csak azt kell kiguglizni, hogy mi az az Aurora borealis.

Szerintem nem bonyolult, de hát biztos van, akinek az.

[ Szerkesztve ]

(#772) janeszgol


janeszgol
félisten

Na megnéztem a válaszaim és hát kalap...

...szar volt majdnem mind. :D

(#773) somogyib válasza werszomjas (#767) üzenetére


somogyib
őstag

Akkor szerinted képes megkülönböztetni egymástól mindenféle háziállatot? (macska, kutya, kanári, nyúl, tehén, ló, sertés...)

(#774) Pjotr válasza somogyib (#773) üzenetére


Pjotr
senior tag

Szerintem hagyd, nem tudja elengedni. Ha értené a kérdést, tudta volna a választ. A mindenféle a lényeg, nem a háziállat. Alany és állítmány valahol alsóban volt tananyag. Ez itt egy határozatlan állítmány, ami nem konkrét válasz a kérdésre.

[ Szerkesztve ]

(#775) Pete55555


Pete55555
addikt

És mikor lesz eredményhirdetés? Vagy sorsolás?

Nekem minden válaszom jó lett :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#776) janeszgol


janeszgol
félisten

Látom az állatos kiváltott egy pici agressziót. Akkor logikusan gondoljuk át. Itt a kamera képalkotására gondolt a kérdező. Az, hogy képes bizonyos állatokat felismerni a szoftver, azt ma minden létező telefon tudja, mivel van app hozzá. De ezzel, hogy felismeri milyen állat, nem fog lőni sem szebbet, sem pontosabbat.
Tehát képalkotás. Én ott az érzelmeket jelöltem be, de ha előbb lettem volna logikus, akkor nem ezt teszem.

[ Szerkesztve ]

(#777) Pjotr válasza somogyib (#773) üzenetére


Pjotr
senior tag

Ráadásul, ha az lett volna a válasz, hogy képes megkülönböztetni a kutyát a macskától, hát az sem igaz, mert összekeveri. A félrevezető az volt, hogy ezzel prezentálták a teszben és a képek megmaradtak a fejekben vagy lusta volt végigolvasni és csak a képeket nézte. Gyanítom ez utóbbi az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#778) Pjotr válasza janeszgol (#776) üzenetére


Pjotr
senior tag

Ezzel vitatkoznom kell, ugyanis az extra fényképezési tulajdonság a p20 pro-ra vonatkozott és nem a kamerára. Tehát az AI-ra, a fókuszra, stb. Képet alkot a követő fókusz nélkül is, csak nem éles. DSLR tulajok ismerik a funkciót, mobilban ez új. Nem ez alkot képet. Segít, hogy éles legyen.

Ismét a kérdés értelmezésével van baj. User error.

[ Szerkesztve ]

(#779) Rimuru válasza Pete55555 (#775) üzenetére


Rimuru
veterán

A nyereményjáték részletes játékszabályzata: 4.3

Nyertes Pályázat:Szervező a helyes válaszokat tartalmazó Pályázatok közül 2018. 12.07.napján 13óra 00 perckor...

Vigyázat, csalok!

(#780) konczy3


konczy3
senior tag

Kalap :)

Első pár kérdésre itt volt válasz.
http://gizmologia.hu/cikk/3033/erkezik_a_huawei_p20_okostelefon_szeria

A színre itt a megoldás
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Sarki_f%C3%A9ny

Wonder womant láttam, a többi meg kB 1 perc keresés volt :)

Never Settle

(#781) werszomjas válasza somogyib (#773) üzenetére


werszomjas
őstag

Ott van a fotón, hogy különbséget tett, mivel a kutyára ráírta, hogy macska.

A mindenféle háziállat az szerinted hány fajta állatot jelent?
Szerintem minimum kettő, vagy több. A kutya és a macska az már mindenféle.

Ha nem lenne képes megkülönböztetni egymástól a háziállatokat, akkor azt írta volna a kutyás képre, hogy valamilyen állat.

Ez a válasz akkor lett volna valóban helytelen, ha benne van az, hogy képes helyesen megkülönböztetni egymástól az állatokat. Mert az tény, hogy összekeverte az őket.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#782) SMS Help


SMS Help
csendes tag

A P20 Pro kamerája képes felismerni a háziállatokat, még 32 kutyafajtát is képes azonosítani.

"While I’m banging on about the camera’s AI, I should also point out that there are separate cat and dog modes, allowing a user to perfectly capture their canine and feline friends.

According to Peter Gauden, Senior Product Marketing Manager at Huawei, the software can recognize 32 different breeds of dogs. That’s bat-shih tzu crazy (sorry)."

https://thenextweb.com/plugged/2018/04/19/superb-huawei-p20-pro-strikes-perfect-balance-camera-hardware-ai/

(#783) Pete55555 válasza Rimuru (#779) üzenetére


Pete55555
addikt

Köszi, valamiért nem jutott eszembe, hogy azt elolvassam :R :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#784) Saccco


Saccco
nagyúr

Gyakorlott arcok is belefutottak itt a hibába, azt gondolom túl lett lőve a kalap mérete.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#785) DrDobos válasza Saccco (#784) üzenetére


DrDobos
őstag

Szerintem meg igy is alatippeltem a kalapnak ;]

Samsung Galaxy A55 5G

(#786) mickemoto válasza somogyib (#773) üzenetére


mickemoto
őstag

Tudod a farkas éjszakai állat, éjjjel vadászik. Ezért, farkasok..., éjszaka..., holdfény..., cipőő :DDD

(#787) Pjotr válasza werszomjas (#781) üzenetére


Pjotr
senior tag

Témafelismerés van sok mobilban. Követő fókusz nincs. A háziállat direkt félrevezetés volt. Mi a probléma, de most komolyan?

(#788) Pjotr válasza SMS Help (#782) üzenetére


Pjotr
senior tag

Más mobil is képes felismerni a háziállatokat. Ez nem újdonság.

(#789) somogyib válasza werszomjas (#781) üzenetére


somogyib
őstag

mindenféle

És akkor megkérdezem újra: szerinted képes megkülönböztetni egymástól mindenféle háziállatot?

(#790) Pjotr válasza somogyib (#789) üzenetére


Pjotr
senior tag

Hagyd. Szerinte ha 6 dologra lehet szavazni és a jóra 48% szavaz, a többire meg összesen 52%, akkor a többség nem szavazta meg és nem érvényes ;)

[ Szerkesztve ]

(#791) Vegha válasza arrow76 (#725) üzenetére


Vegha
senior tag

lehet kérni értesítőt a kérdésekről ? Vagy ha játék van ? Ez nekem új.

(#792) Tewe013 válasza werszomjas (#781) üzenetére


Tewe013
őstag

Kevered a mindenfélét és a többfélét, többfélét felismer, de nem mindenfélét.

(#793) lkristóf


lkristóf
senior tag

KALAP!

(#795) Tewe013 Tolvaj!! ;]

[ Szerkesztve ]

(#794) janeszgol válasza Pjotr (#788) üzenetére


janeszgol
félisten

:K

[ Szerkesztve ]

(#795) Tewe013 válasza lkristóf (#793) üzenetére


Tewe013
őstag

;]

(#796) DrDobos válasza Tewe013 (#795) üzenetére


DrDobos
őstag

Nemar nektek hogy van kalapotok :O ;]

Samsung Galaxy A55 5G

(#797) somogyib válasza Vegha (#791) üzenetére


somogyib
őstag

A játékról lehet, a beállításaidnál keresd ("E-mail értesítő az oldalt érintő fontosabb eseményekről, nyereményjátékokról stb.")

(#798) Rotyi


Rotyi
aktív tag

Itt olvasgatva ez jutott eszembe:

DrDobos
Jól válaszoltak :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#799) HoaryFox


HoaryFox
őstag

2. kérdést csúnyán benéztem... :W

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#800) Pjotr válasza Rotyi (#798) üzenetére


Pjotr
senior tag

Like :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.