Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) rdt89


rdt89
addikt

Valakinek sikerült már háttérképnek beállítani gif-et? Nekem ugyan beteszi, de nem mozog az animáció.
Emlékszek volt egy régi telefonom (K-Touch Nibiru One Mars H1) azon még egy komplett filmet is be lehetett állítani háttérnek és végig játszotta simán, csak hang nélkül (2014-2015ös évek telefonja) :D

(#12102) Tutu7030 válasza rdt89 (#12101) üzenetére


Tutu7030
veterán

AnimGIF Live Wallpaper 2 Lite

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#12103) rdt89 válasza Tutu7030 (#12102) üzenetére


rdt89
addikt

Nagyon szépen köszönöm, erre pont nem gondoltam, hogy külső alkalmazással is megoldható. :R

Cserébe már a kedvenc Dragon Ball gif-em üvölt a háttérben, örök hálám! :R

[ Szerkesztve ]

(#12104) Tutu7030 válasza rdt89 (#12103) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én ~6 éve a Beautiful Widgets Pro-t használom (előtte meg a free verziót). Interaktív időjárás/napszak követő háttérkép.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#12105) rdt89 válasza Tutu7030 (#12104) üzenetére


rdt89
addikt

Én jól leragadtam a programokkal, van pár programom amik jönnek velem telefonról-telefonra és sose változik a lista, de ez a 2 most bekerült közéjük, köszönöm :)
Én pedig ajánlom a Tubemate programot, nincs fent play aruházban, de a hivatalos honlapjáról ingyenes és magyar nyelvű, a legjobb youtube kliens és még letölteni is lehet hang/videó formátumba :)

(#12106) Munkas


Munkas
aktív tag

Sziasztok!
Arra van valami megoldás, hogy az energiatakarékossági funkciókat kikapcsoljam?
A kijelző mindig kicsit sötétebb, mint ami kényelmes lenne; pár perc után lekapcsolja hotspotot, bluetoothot ha épp nem kapcsolódik hozzá semmi; kilő alkalmazásokat, amelyek szerinte szükségtelenek stb. :((
Valójában nem is értem miért. :F Beleteszik a legnagyobb akksit, aztán visszafogják olyan szintre, hogy az olcsó középkategóriás telók szintjét hozza. :W
Előtte egy Oneplus One volt. Az a 4 éves modell jobban használható volt, mint ez a szerencsétlenség. Persze az Oxygen OS-el nyilván nem tud versenyezni az Android, de ép azért vettem ezt, mert azt hittem a jó akku és hűtés miatt nem csak pár percig használható ki a hardver teljesítménye. Ráadásul minden frissítés után csak rosszabb lesz. :(
Remélem azért van valami megoldás.

(#12107) #24536576 válasza Munkas (#12106) üzenetére


#24536576
törölt tag

Pár dolog nem teljesen világos. Energiatakarékos módot miért kapcsolod be ha nem tetszik? Oxygen OS-sel nem tud versenyezni az Android? Mert az Oos nem Android? 😂

[ Szerkesztve ]

(#12108) Szpisti válasza Munkas (#12106) üzenetére


Szpisti
addikt

Gondolom nincs bekapcsolva semmilyen energiatakarékos funkció, a kérdéseid normál módban működő telefonra vonatkoznak...
A hotspot-ról nem tudok nyilatkozni, mert nem használom, de a bluetooth-ot nekem nem kapcsolja ki sose az biztos. A kijelző ha sötétnek találod akkor a csúszkán húzd feljebb, úgy, hogy automatán van, onnantól kezdve az lesz a minimum fényerő. A Beállításokban az Akkumlátor menü Indítás opciójánál beállíthatod akár egyesével az alkalmazásokat, hogy hogyan működjenek, automata, vagy "kézi", ott szabályozhatod, hogy melyiket ne lőjje le sose.
Remélem tudtam segíteni...

(#12109) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Sziasztok! Mennyit érhet most egy szép Mate 9 6/128 (dual)AL00 fw-vel? Köszi a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#12110) Acélfarkas válasza Black_Raven (#12109) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Szerintem a hardveraprón keress rá erre a típusra és nézd meg milyen árban adják átlagba.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#12111) Munkas válasza Szpisti (#12108) üzenetére


Munkas
aktív tag

Kösz! Hasznos volt. :N
Igen, kikapcsoltam mindent amit tudtam. A hotspotot kb. 5 perc után kapcsolja ki, ha nincs csatlakozó eszköz, ami azért zavaró, mert a laptop erről kapja a netet, és ha elmegyek pár szobával arrébb, akkor mire visszamegyek, kapcsolhatom be újra, a laptopon is újra csatlakozni kell. Ezt mondjuk csak a kb. fél éve történt rendszerfrissítés óta csinálja. Nem értem miért nem lehet átállítani hosszabbra. Pedig pont e miatt kellett a nagy akksi, hogy ne keljen foglalkozni vele. Erre kell.
A bluetooth meg a legutóbbi frissítés óta működik rosszul. Ez inkább valami biztonsági dolog lehet, mert az órát csak nagyon ritkán felejti el, az autót viszont kb. minden második alkalommal kézzel kell újra csatlakoztatni. Ráadásul induláskor nem is nagyon szoktam nézegetni a kocsi kijelzőjét, vagy a tolatókamera épp ráteszi a képet amikor közli hogy nem találja a telefont, így aztán már csak menet közben derül ki, hogy elő kell kotorni a telót.
Az automatikus fényerő működik. Kösz! Az oxygen-ben volt olyan menü, hogy milyen megvilágításnál hány %-on menjen a kijelző. Lehet, hogy van hozzá itt is alkalmazás, majd utána nézek.
Az alkalmazások automatikus kezelésének kikapcsolása is jól jött. Az elején kivettem mindet, de aztán megfelejtkeztem róla, így a később települteket már a rendszer kezelte.
Ha vannak még hasonló tippek, szívesen veszem! :R

[ Szerkesztve ]

(#12112) Black_Raven válasza Acélfarkas (#12110) üzenetére


Black_Raven
veterán

Köszi. Csak ilyen nincs egy darab se, csak 10, de viszonyitási alapnak jó.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#12113) Szpisti válasza Munkas (#12111) üzenetére


Szpisti
addikt

A bluetooth nálam is folyamatos használatban van, saját és a céges kocsiban is. Csak egyszer kellett párosítanom legelőször, eddig nem volt hasonló gondom se vele. Ezzel egyedi problémád van.
A hotspot-ot kikapcsolja 5 perc után valóban, kipróbáltam én is. Ennek kikapcsolására nem találtam lehetőséget a fejlesztői beállításokban sem. De megkérdezheted a Huawei supportot, hátha tudnak valami megoldást rá...

(#12114) Nfsman20


Nfsman20
tag

Üdv!

Na... nálam is elkezdte a masina az alkalmazások random bezárását - gondolom memóriakezelés miatt.

Találtatok erre valami megoldást?

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#12115) snorbi82


snorbi82
senior tag

Én azon agyalok, hogy hol van az áprilisi frissítés....

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#12116) csöves2


csöves2
csendes tag

Sziasztok! Mate 9-en nem működik a hangalapú gépelés! Semmilyen billentyűzetnél, továbbá a 8.0 alatt kissé szaggat a telefon!
Szeretném visszaállítani a korábbi 7.0(vagy 7.1)droidot. Viszont amit posztoltak programot az valamiért nem ugyanazokat az ablakokat dobja fel.
Leírhatnátok, hogy hogyan kell. Illetve, hogy garancia vesztéssel jár - e a művelet?

(#12117) peanar válasza csöves2 (#12116) üzenetére


peanar
senior tag

Szia.
Valami beállítás problémád lehet, mert nálam android 8 alatt (is) hibátlanul működik!
Swiftkey és gugli billentyűzettel tesztelve.

(#12118) Black_Raven válasza csöves2 (#12116) üzenetére


Black_Raven
veterán

Mielőtt kidobnád az Oreot, inkább csinálj egy Factory Resetet jó eséllyel, megoldja a problémádat. De előtte mentést ne felejts csinálni, különben megy a levesbe.:)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#12119) oszto10


oszto10
csendes tag

Sziasztok! Ma jutottam hozzá egy (egy simes) mate 9-hez. Még a Nugat van rajta. Szerintetek frissítsem (c432) ? Vagy előfordulhat, hogy az üzemidő rosszabb lesz? Mert ha van rá esély, akkor inkább maradok 7.0-n. Előre is köszönöm a segítséget.

(#12120) Sword válasza oszto10 (#12119) üzenetére


Sword
őstag

Oreo-tól jobb lesz az üzemidő. Szvsz a memóriában tartott programok kárára ami nagyobb bosszúságot okoz (számomra), mint a több üzemidő felett érzett öröm. Ami még az Oreo mellett szól az az audio minőség.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#12121) thrill


thrill
tag

5 hónapos a készülékem és tegnap elkezdett olyat csinálni a töltő, hogy amikor rádugom a telefont, elkezd nyüszíteni. Volt már valakinek ilyen?

(#12122) oszto10 válasza Sword (#12120) üzenetére


oszto10
csendes tag

Köszönöm szépen. Akkor lehet, hogy hamarosan felteszem en is az Oreot.

(#12123) Acélfarkas válasza thrill (#12121) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Javaslom a szervizt. Esetleg ha lehetőséged van másik töltővel való kipróbálást.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#12124) thrill válasza Acélfarkas (#12123) üzenetére


thrill
tag

Köszi, szervízt próbáltam, de elfogadhatatlannak tartom, hogy emiatt a készüléket is le kéne adnom.
Azt meg még inkább, hogy valószínűleg factory resetet tolnának rajta és a firmware-ét is update-elnék, amit én szánt szándékkal nem tettem meg.

Nem gondoltam, hogy ennyire rugalmatlan, vaskalapos ez a cég, ez most őszintén elég nagy csalódás. :/

(most éppen panaszlevelet fogalmazok a Huaweinek, csak még nem tudom hová küldhetem - honlapjukon elég szűkre szabták a karakterek számát)

[ Szerkesztve ]

(#12125) Norbi. válasza thrill (#12124) üzenetére


Norbi.
őstag

Töltèssel kapcsolatos hibával általában le kell adni a kèszülèket, is a többi gyártónál

[ Szerkesztve ]

(#12126) thrill válasza Norbi. (#12125) üzenetére


thrill
tag

Ezt is elmondták, meg hogy ez a policy, de attól még lehet marhaság.
Plusz nem is feltéltlen ezzel van a gondom, de ne nyúljanak se az adataimhoz, se a firmware-hez.

Amúgy meg nem látom értelmét az egész hűhónak. Mi van ha más töltőt használok, amit külön vettem, vagy a haveromé. Akkor azt is adjam le a szervízbe? Vicc. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#12127) Tutu7030 válasza thrill (#12126) üzenetére


Tutu7030
veterán

Egyszer tévedésből vettem egy nokia e51-et. Kb a második nap tölteni akartam, de meg sem mukkant a töltővel. Másik nokia töltővel működött. Mentem vissza panaszkodni az üzletbe, hogy cseréljék ki a töltőt. Ki is cserélték, de csak készülékkel együtt. :D Hiába mondtam, hogy a készülék jó, mert másik töltővel töltődik. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#12128) Szpisti válasza thrill (#12124) üzenetére


Szpisti
addikt

Akkor vegyél egy töltőt, nem vészes az ára: [link]

(#12129) thrill válasza Szpisti (#12128) üzenetére


thrill
tag

Valószínűleg ez lesz, csak érdekesnek találom a cég hozzáállását, egy viszonylag frissen vásárolt, "premium készülék", "vip szervíz" témakörökben induló dologgal kapcsolatban. Nem a pénzes részével van gondom, hanem a hozzáállással.

(#12130) rdt89


rdt89
addikt

Számomra érdekes ez az EMUI, azt hittem egységes, de készülék és készülék között is eltérő a funkcionalitása. Nem rég volt szerencsém EMUI 8-as rendszerrel ellátott P10 Lite és P Smart-hoz, meglepődtem, hogy ott jelen van a dupla koppintásos ébresztő, a hangszínszabályzó állítása a gyári zenelejátszónál. Mi pedig még az asztali dokkoló funkciót se kaptuk meg ezeken felül a csúcs szegmensbe.

(#12131) Decske válasza rdt89 (#12130) üzenetére


Decske
aktív tag

A dokkolást ne is várd, mert hardveresen nem képes rá a telefon.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#12132) Steven


Steven
addikt

Hali tudtok megoldást arra hogy a kihangosítás hangosabb legyen... 3. féltől származó appal tök jól megy de tele van reklámmal és ráadásul fut a háttérbe ... nincs valami egyszerűbb? :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#12133) tal-garius válasza Steven (#12132) üzenetére


tal-garius
aktív tag

BT-s hangszóró zsebben, táskában? :)

(#12134) Black_Raven válasza Steven (#12132) üzenetére


Black_Raven
veterán

A 3.féltől származó apptól miért nem tiltod le a netet+letiltod a háttérben futást.:) ja hogy hol? Beállitások>>Alkalmazások>>Appod neve>>Adathasználat&Akkumulátor

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#12135) Steven válasza Black_Raven (#12134) üzenetére


Steven
addikt

Ki hangosítod a telefont... és halk... pl youtube... van rá progi, de az folyamat megy a háttérbe... én meg nagyon tudnék neki örülni , ha egyszerűen lehetne feljebb állítani a hangerőt pl szerviz menü akármi...

mellé raktak pl egy iphone 6 ot és az üvöltött ehhez képest.....

az app ge#c# jó... pl melóba nézem az m4 et ... csak hát nekem ne fusson a háttérbe meg dobálja a faszs@gokat...
Youtubon talámtam egy huawei szerviz menü szekciót ... de nekem arra kódra nem csinál semmit... mate 9 en nem müxik

DarthFader : (szerintem félre értettél , ha ki lövöd az appot akkor nem megy a hangosítás)

tal-garius : van egy harman kardon mini play em akkora mint egy táska... most épp rövid gatyába vagyok.... minek cipeljek valamit (plusz nem fér el a zsebben) , ha a telefon is tök alkalmas rá...csak SW kérdése...

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#12136) Black_Raven válasza Steven (#12135) üzenetére


Black_Raven
veterán

Oké, azt hittem csak telefonálásnál kell. Itt találsz egy halom kódot.Óvatosan. Csak saját felelősségre!![link]

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#12137) Steven válasza Black_Raven (#12136) üzenetére


Steven
addikt

Nem a telefonálás hangereje tök okés ... köszi a kódokat ezt már meg találtam én is... sajna nem segít majd még googlizom tovább... amúgy az app ami van 40% ra tólva azt kéne tudnia alapból a telefonnak... nem is értem... simán tisztán hangosan szól ... nem értem miért veszik le, ha szólhatna így is

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#12138) Black_Raven válasza Steven (#12137) üzenetére


Black_Raven
veterán

Neked a Média hangereje gyenge, nem a kihangositásé.:)[kép]

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#12139) mjani1172 válasza Steven (#12137) üzenetére


mjani1172
addikt

Szerintem nem véletlenül ennyi, ha hangosabb zenét hallgatok (nem szoktam telefonon keresztül, csak a próba erejéig) akkor már torzít. Van a családban s8, g4, valami xiaomi, azok sokkal hangosabak és szebben szólnak.

(#12140) Szpisti válasza Steven (#12137) üzenetére


Szpisti
addikt

Nekem van egy JBL GO-m, ami kisebb mint a teló, zsebben simán elfér, én azt használom ha hangosan akarom a zenét tolni.
Amúgy biztosan bele lehet nyúlni a rendszerbe valahogy, hogy hangosabb legyen, de ahhoz biztosan root kell. Ha nem fontos a garancia, olvass utána a neten, hogy hogyan lehet...

(#12141) rdt89 válasza Decske (#12131) üzenetére


rdt89
addikt

Ezt aláírom, de a másik két ficsőrt szerintem elbírná, nem is értem miért hagyták ki a frissítéskor. :(

(#12142) Mett válasza Steven (#12132) üzenetére


Mett
senior tag

(#12143) simacsiga


simacsiga
tag

Sziasztok!

Ma tűnt fel,hogy a zenelejátszó nagyon torzít.
Ha kb 3/4hangerőn tolom, már recseg.

Másnak volt hasonló?
Háztól házig szervíz tapasztalat esetleg?

(#12144) #24536576


#24536576
törölt tag

Valakinek ajánlotta már fel a telefon a töredezettség-mentesítést? Csak lestem egyet. Nyomtam is screenshotot, erre bezárta azt az appot(?). Azóta nem találom, szerintem a telefonkezelő volt.

Kép

[ Szerkesztve ]

(#12145) #24536576 válasza simacsiga (#12143) üzenetére


#24536576
törölt tag

Telefon hangszórója, vagy a füles? Zenelejátszó egy app, azért hiába küldöd be.. Fülesért sincs értelme, próbáld ki másik fülessel, appal. Ha a hangszóró recseg(vagy több füles is), akkor szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#12146) simacsiga válasza #24536576 (#12145) üzenetére


simacsiga
tag

Csak a hangszóró. Fülessel hibátlan.
Akármilyen zenénél,ha felhangosítom a basszus leáll,magasabb hangtartományba megy át és recseg mint állat..
De hogy mitől lehet..
Nem szoftveres,fr volt.

(#12147) simacsiga válasza simacsiga (#12146) üzenetére


simacsiga
tag

Csináltam egy videót nem tudom hallod e mire gondolok.

[link]

(#12148) DaDa válasza #24536576 (#12144) üzenetére


DaDa
senior tag

Az sanszos, hogy valami adatlopó program. Ezeken már véletlen sincs szerintem töredezettség mentesítő és értelme sincs semmi. Előhívni sem tudtam. Bár ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#12149) Pongi1975 válasza #24536576 (#12144) üzenetére


Pongi1975
tag

Igen, de azt nem tudom milyen időközönként dobja fel.

(#12150) Szpisti


Szpisti
addikt

"Nincsenek töredezettségmentesítők telefonra, de nem is lenne értelme. Mivel nincs bennük merevlemez, csak flash tároló, és szintén flash memóriakártya. Ezeknek meg mindegy, hogy hány darabban van az állomány, minden blokkot ugyanannyi idő alatt érnek el."
Ugyanúgy, ahogy SSD-re sincs...
Én arra tippelek,hogy valamelyik CleanMaster vagy hasonló app dobja fel ezt... Szvsz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.