Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) #18001664 válasza Tav-Csoves (#11048) üzenetére


#18001664
törölt tag

Jézusom, olvass már vissza! Semmi garancia nincs arra, hogy az a ROM ami fent van FF-ben, azt ki is tolják OTA-n...várhatsz akkor évekig is.

(#11052) Tav-Csoves válasza #18001664 (#11051) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

"Jézusom, olvass vissza", hogy "ebben a történetben"-t írtam ami = teória!

De én ebből az értelmetlenségbe fakadó vitából most kiszálltam.... :(((

(#11053) #18001664 válasza Tav-Csoves (#11052) üzenetére


#18001664
törölt tag

Az a gond, hogy nem tényekre alapoztok ( az érintettek ) hanem a sok "ha"-ra. Az meg sosem vezet jóra!

(#11054) kinghaxor válasza #18001664 (#11050) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

De értem. Ilyen szempontból teljesen mindegy milyen módszerrel került fel a telefonra a 363 mert már a fentléte miatt is ugrik a garancia ha úgy romlik el a telefon, hogy nem tudod vissza tenni az utolsó hivatalosan kiadott rom-ot a telefonra helyette. Ilyen szempontból a két módszer között nincs különbség. Akinek ez a kockázat nem fér bele az semmi esetre se telepítse a 361 utáni rom-okat addig amíg nem jön ota-n. Nekem bőven megéri a kockázat. A 363 sokkal jobb üzemidőben és gyorsabb is mint a hivatalos 361. Simán megérte felrakni.

(#11055) bogarfull27 válasza kinghaxor (#11047) üzenetére


bogarfull27
tag

A dowgradet még értem!
Aztmegcsinálja a suit!
Gondolom visszaáll az előző kínai Nougat romra.
Na de utána???
(Mindenki erről a 363-ról beszél. De akkor a c432 az mi?)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#11056) Acélfarkas válasza bogarfull27 (#11055) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Az európai Mate 9 verziószáma. Ez a szám régiónként eltérő.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#11057) HollywoodBoy válasza Szpisti (#11037) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszi szépen!
Sajnos hiába megyek innen bele a "a messenger megjelenik más alkalmazások felett", nekem is kivan kapcsolva minden, de azon, hogy "Engedélyezett" ahogy nálad is van (és feltételezem neked sem engedi átváltani letiltottra) nem tudok változtatni. Erre gondolok:

Egyedül a háttérben futó alkalmazásoknál tudom kikapcsolni teljesen:

Olvastam egy cikket erről egy külföldi fórumon és ott azt írták majd a 8.1-be lesz ez finomítva. Ott már engedélyezni fogják az összes rendszer notify finomhangolását.

(#11058) conanabarbár


conanabarbár
aktív tag

firmwarefinderről melyik 363as oreót kell leszedni?próbáltam az elsőt,de az hitelesítési problémára hívatkozva nem települ (361re akarom rátenni)

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz,megölöm őket!!!!Sok csicska aki válaszolni sem tud...

(#11059) bogarfull27 válasza bogarfull27 (#11055) üzenetére


bogarfull27
tag

Köszi!
Akkor a mi régiónk a 363 gondolom!
Sokat kell fejlődnöm ezzel kapcsolatban!
A galaxy s volt az utolsó korszak amikor romoltam!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#11060) Acélfarkas válasza bogarfull27 (#11059) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

A mi kis országunk a c432-höz tartozik. A 363 az a ROM verziószáma.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#11061) bogarfull27 válasza Acélfarkas (#11060) üzenetére


bogarfull27
tag

Jaaaaaaa!
Nagyot koppant!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#11062) Szpisti válasza HollywoodBoy (#11057) üzenetére


Szpisti
addikt

Most megint kipróbáltam, nekem is ott van az értesítés. Akkor ez egy bug, amiért kikapcsolhatatlan. Engem nem zavar, mert nem használom a chat-fejeket, rühellem...

(#11063) conanabarbár


conanabarbár
aktív tag

milyen segítőkészek vagytok! :((

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz,megölöm őket!!!!Sok csicska aki válaszolni sem tud...

(#11064) #24536576 válasza conanabarbár (#11063) üzenetére


#24536576
törölt tag

Talán ha nem lenne 50* leírva, akkor segítene valaki...

(#11065) r0by válasza conanabarbár (#11058) üzenetére


r0by
addikt

Én is 361-re raktam fel, méghozzá a FullOTA-MF-PV verziót.

(#11066) csikos92 válasza conanabarbár (#11063) üzenetére


csikos92
csendes tag

Olvass vissza. Minden le van írva.

(#11067) Tav-Csoves válasza conanabarbár (#11063) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

(#11068) Leslie1966 válasza conanabarbár (#11063) üzenetére


Leslie1966
senior tag

A 114517-est, az elsőt. Igaz én a 114519-es húztam rá, de HWOTA-val. :DD

[ Szerkesztve ]

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#11069) conanabarbár válasza Tav-Csoves (#11067) üzenetére


conanabarbár
aktív tag

ezt próbáltam,de regisztrációs hibát ír ki! arra kellene gyógyír
:R

(#11066) csikos92 ha csak ennyire futja akkor ne koptasd a klaviatúrádat!

(#11064) LosBlancosrm naponta olvasom a fórumot,de biztosan elkerülte a figyelmemet.egy hívatkozás többet ér mint a felesleges hozzászólás!

[ Szerkesztve ]

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz,megölöm őket!!!!Sok csicska aki válaszolni sem tud...

(#11070) #24536576 válasza conanabarbár (#11069) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem ér többet, mivel így legközelebb talán körültekintőbb leszel.

(#11071) lajozs válasza conanabarbár (#11069) üzenetére


lajozs
aktív tag

A mostani szóváltásodhoz nagyon jól passzol az aláírásod. Gondolom, népszerűségre hajtasz... :N

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#11072) Szpisti válasza conanabarbár (#11069) üzenetére


Szpisti
addikt

In-app proxy-t nyomj, aztán állítsd át a proxy-t a wifinél ahogyan írja is, amikor rákattintasz... Utána már hiteles lesz. Ha felment a frissítés, visszaállítod.
Itt egy link.

[ Szerkesztve ]

(#11073) conanabarbár válasza lajozs (#11071) üzenetére


conanabarbár
aktív tag

igazából nem célom a népszerűség(már kinőttem belőle sokan itt még ovisok voltak mikor én már a fórumokat olvasgattam),max megpróbálok ember maradni! ha valakinek nem akarok,vagy nem tudok segíteni,akkor nem is írkálok feleslegesen .próbálok úgy viselkedni,ahogy szeretném ha velem is viselkednének! ha találtam volna infót a problémámra akkor nem kérdezek.és elnézést ha véletlen felmerül bennem egy kérdés,és nem olvasok rögtön el több száz hozzászólást,bízva abban ,hogy van aki szivessen segít mert tudja. :)

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz,megölöm őket!!!!Sok csicska aki válaszolni sem tud...

(#11074) r0by


r0by
addikt

Szerintem 1 nap után nem olyan rossz a b363, sőt én meg vagyok vele elégedve:)

(#11075) conanabarbár válasza Szpisti (#11072) üzenetére


conanabarbár
aktív tag

köszönöm,de sajnos nem akarja az igazságot! pedig a 361est gond nélkül feltettem így anno :F
sokadik próbálkozásomnál tartok,de ugyanúgy nem hitelesítettnek látja

[ Szerkesztve ]

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz,megölöm őket!!!!Sok csicska aki válaszolni sem tud...

(#11076) dutrás válasza conanabarbár (#11063) üzenetére


dutrás
őstag


Ezt rakd fel

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#11077) bogarfull27 válasza conanabarbár (#11034) üzenetére


bogarfull27
tag

Megnéztem a videót!
Hát nem egyszerű.

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#11078) bogarfull27 válasza conanabarbár (#11034) üzenetére


bogarfull27
tag

Fontos megjegyzés! Az én készülékem 6/128-as verzió.
Arra jó ez a rom amit linkeltél?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#11079) bogarfull27


bogarfull27
tag

Bocsi conanabarbár!
Az előző két hozzászólás Muky_-nak lett szánva!

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#11080) conanabarbár válasza dutrás (#11076) üzenetére


conanabarbár
aktív tag

az az érdekes,hogy bármelyiket jelölöm ki,ugyanazt a 2,7gb-os frissítést adja be lehetőségként.elkezdem letölteni,szünet,proxy kikapcs,folytatás lejön,hitelesítési hiba. vagy proxy marad akkor letölti,majd 100%nál hozzádob még egy 2,7gb-os frissítést,egyben 5,4gb,letölt és ugyancsak hitelesítési hiba.hol rontom el?

(#11079) bogarfull27 gondoltam :D
bár Neked a Te tipusodhoz megfelelőt fog kiadni,nem ezt

[ Szerkesztve ]

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz,megölöm őket!!!!Sok csicska aki válaszolni sem tud...

(#11081) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Szerk: Hülyeséget kérdeztem volna, elnézést...

[ Szerkesztve ]

(#11082) dutrás válasza conanabarbár (#11080) üzenetére


dutrás
őstag

A chek firmware accesnél mit ír?

P50 pro/P40 Lite

(#11083) NY_A válasza conanabarbár (#11080) üzenetére


NY_A
őstag

Én most raktam fel. Nem kezdtem el letölteni hanem miután feldobta, hogy talált frissítést azonnal proxy törlés, és utána indítottam el a letöltést. Felment.

(#11084) NY_A válasza kinghaxor (#11054) üzenetére


NY_A
őstag

Én csak azt nem értem, hogy egy adott rom használata ami valamelyik régióiban hivatalosan kijöt és több száz vagy ezer telefonon fut miért okoz garanciavesztést? Nem rootolt a telefon, nem főzött a rom, ha utána olvasok valóban kijött ilyen rom, én csak találtam egy appot ami ezt nekem mindenféle feltörés nélkül felrakta. Ilyenkor a forrásba köthetnek bele, hogy én ezt itteni körülmények között nem tudhatnám használni? (hű de szépen fejeztem ki magam :D)
Egyébként ez a garanciáztatás is elég emberfüggő lehet. Nekem eddig két mobilom halt be úgy, hogy rootolt volt és főzött rom volt rajta. (de nem ezért) Egyik egy LG, mások egy Samsung. Mindkettőnél az volt, hogy nem lehetett bekapcsolni. Elvittem, elsírtam mi a baj, mindkettő garanciális javítás volt.

[ Szerkesztve ]

(#11085) Szpisti válasza conanabarbár (#11080) üzenetére


Szpisti
addikt

Várjcsak, lehet, hogy ez lesz:
Én elöször a DNS-es felrakást választottam, így beállított egy DNS-t a telefonon, de mivel úgy nem akart felmenni, megpróbáltam az In-app proxy-val, akkor még mindig be volt kapcsolva ez a "Firmware Finder for Huawei" VPN. Lehet, ez kellett még neki, de nem tudom biztosan, mivel elöször csináltam én is...

(#11086) brd válasza NY_A (#11084) üzenetére


brd
nagyúr

Amelyik IMEI approved, az sehogy. Nem mehetsz az adott regioba a telefonoddal, hogy ott frissuljon? Nem emlekszem ilyen szabalyra.

The only real valuable thing is intuition.

(#11087) Tutu7030 válasza r0by (#11074) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én eddig mindegyikkel meg voltam elégedve az elmúlt egy hónap alatt. Az üzemidőtől az lg g4 után meg egyenesen el vagyok ájulva! :D :D A G4-et többnyire heti 7-9 alkalommal kellett töltenem, a mate 9-et meg hetente max. 3-4 alkalommal. :D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#11088) conanabarbár válasza Szpisti (#11085) üzenetére


conanabarbár
aktív tag

most rápróbálok a vpn-esre.....hátha

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz,megölöm őket!!!!Sok csicska aki válaszolni sem tud...

(#11089) conanabarbár válasza Szpisti (#11085) üzenetére


conanabarbár
aktív tag

most leszedte,de ha frissíteni szeretném azt írja,hogy a szerver nem elérhető,próbálkozzon később

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz,megölöm őket!!!!Sok csicska aki válaszolni sem tud...

(#11090) peanar válasza conanabarbár (#11088) üzenetére


peanar
senior tag

Ha not approved, akkor ha a fejed tetejére állsz, akkor sem fog felmenni.
Én B362 romon voltam, nem ment fel sehogy, se ff-el telón, se ff-el pc-n, se dns se proxi...
Addig addig b@szta a csőrömet, hogy vissza raktam a B198 romot (BL nyitás /minden gyalu/twrp majd rollback) kíváncsi voltam, hogy így változik e valami ff terén....HÁT? NEM VÁLTOZOTT :N

Mielőtt valaki írná, tudom, ha fent volt a twrp, akkor miért nem raktam fel azzal a B363 romot...hát azért mert most nem az volt a kísérlet tárgya ;)

Páran fentebb szócsatába keveredtek a rom felrakás, bl+twrp és hasonló lépések véget illetve ezzel ezen lépések kontra garancia.
Nos, a fentebb említett művelet (rollback) teljes mértékben eltünteti a nyomokat, a BL-nél nem csak az szerepel, hogy relock (ami arra utal, hogy egyszer már nyitott volt) Hanem hogy locked, azaz piszkálásnak semmi nyoma :D

Ami az oreot illeti, most egyenlőre várok türelemmel, habár a gyári frissítő már kiabál a B361 miatt (azon már voltam, annyira nem jött be). Tudom hogy a türelem rózsát terem, de lehet hogy pár nap múlva elfogy és kezdem előröl :DD

(#11091) Tutu7030 válasza conanabarbár (#11089) üzenetére


Tutu7030
veterán

1-2 napja írtam, hogy a letöltés után, de még a frissítés/újraindítás előtt a vpn-t ki kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#11092) conanabarbár válasza Tutu7030 (#11091) üzenetére


conanabarbár
aktív tag

Így is, úgy is próbáltam. Nem nyert

peanar. Az a vicc, hogy a 361est ugyanígy gond nélkül felettem.....
Akkor marad a bootloadernyitásos twrp.(nem akartam volna legyalulni mindent)

[ Szerkesztve ]

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz,megölöm őket!!!!Sok csicska aki válaszolni sem tud...

(#11093) peanar válasza conanabarbár (#11092) üzenetére


peanar
senior tag

Gondolom, a mi imei számunkat még nem pörgette ki a szerencse kérek... ugyanúgy megy ez is mint az ota frissítés, van aki hamarabb megkapja, van aki nem.
Az ff-ben ha imei szám nélkül csekkolom, akkor az elsőre azt írja, hogy a L09 modellekre, míg a másodikra hogy az L29 modellekre jó, viszont imei csekkolással mindkettő megbukik.
Nem tudok másra gondolni, mivel ugyan azon rom van akinek felmegy, van akinek nem...
A twrp nem foglalkozik a hitelesítéssel, azért lehet azzal felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#11094) simacsiga válasza peanar (#11093) üzenetére


simacsiga
tag

Én is így gondolom. Sokadik próbálkozásra sem megy fel..

(#11095) dutrás válasza peanar (#11093) üzenetére


dutrás
őstag

Szerintem is az imei chek lesz a probléma forrása.
Nem írt vissza a kolega hogy mit jelzett az FF.

Én tegnap raktam fel minden gond nélkül a 363-at.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#11096) conanabarbár válasza dutrás (#11095) üzenetére


conanabarbár
aktív tag

bocsi.melyiket kell nézni? a with imei?th firmware is not approved for installation

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz,megölöm őket!!!!Sok csicska aki válaszolni sem tud...

(#11097) Szpisti válasza conanabarbár (#11096) üzenetére


Szpisti
addikt

Na ez a gond, nálam ez Approved...

Telekomos, dual simes független a telód?

[ Szerkesztve ]

(#11098) conanabarbár válasza Szpisti (#11097) üzenetére


conanabarbár
aktív tag

igen.

Istenem adj türelmet a hülye emberekhez,mert ha erőt adsz,megölöm őket!!!!Sok csicska aki válaszolni sem tud...

(#11099) #24536576


#24536576
törölt tag

Akinek nem megy, Adguard telepítve van? Nekem nem ment elsőre, kikapcsoltam, utána jó volt a proxy... Nem tudom, hogy van e összefüggés, vagy csak véletlen volt e.

(#11100) simacsiga válasza #24536576 (#11099) üzenetére


simacsiga
tag

Nincs adguard.. nincs jóváhagyva, olyan zagyva mint az ota..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.