Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) pityaa23 válasza Carline (#12600) üzenetére


pityaa23
senior tag

Igazad van köszönöm! Sikerült is találni bontottat Angliából. Ha nem jó max visszaküldöm.

(#12602) #24536576 válasza H.Kornél81 (#12597) üzenetére


#24536576
törölt tag

Link gombot bonyolult használni?

(#12603) foxymaci válasza #24536576 (#12602) üzenetére


foxymaci
senior tag

[link] Tessék hogy megnyugodjon a lelki világod.... Bár úgy emlékszem hogy te már eltemetted ezt a telefont.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#12604) #24536576 válasza foxymaci (#12603) üzenetére


#24536576
törölt tag

Most ezzel aztán sokat javítottál az oldal széthúzottságán. :) Még nem temettem el, de lassan bejelentik a leendő utódot, aztán repül is.

(#12605) H.Kornél81 válasza #24536576 (#12602) üzenetére


H.Kornél81
tag

Igen. 😔

(#12606) gabesz839


gabesz839
senior tag

Üdvözlet. Biztonsági frissítés után is érdemes fr-t csinálni vagy ott nem olyan fontos. Köszi

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#12607) H.Kornél81 válasza gabesz839 (#12606) üzenetére


H.Kornél81
tag

Üdv.
Szerintem max. ajánlott. Én olyankor sosem szoktam, mégsem volt még probléma.

(#12608) Sanki válasza gabesz839 (#12606) üzenetére


Sanki
addikt

Elég 1 cache del.

(#12609) gabesz839


gabesz839
senior tag

Köszi. Másfél éve van meg a teló, tökéletesen működik. Eddig bármilyen frissítés után teljesen újra raktam, de most nagyon nincs kedvem. Köszi

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#12610) Szpisti válasza gabesz839 (#12606) üzenetére


Szpisti
addikt

Én csak android os változáskor szoktam.

(#12611) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#12576) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szombaton feladtam postán, ma hozta a futár. kaptam egy új telefont :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12612) bezo076 válasza Mr.Csizmás (#12611) üzenetére


bezo076
tag

Szia! Milyen hibával adtad le a szervízbe hogy új telefont kaptál? Csak ezért kérdezem, mert nálam már nagyon sürüsödnek a gondok... pl. :kijelző beégés, gyors merülés és baromira melegszik(nem app hiba... mert hard reset után teljesen szűz rendszernél is produkálja)

(#12613) Mr.Csizmás válasza bezo076 (#12612) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kijelző foltos volt világos képnél. valszeg edigitalos demo készülék volt, ami kintvolt, mert töltő és kábel nem volt hozzá, elhányták, és 2 hét után tudtak válaszolni rá, hogy sorry IJB.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12614) emerzee


emerzee
aktív tag

Nagyon utálom ezt a telefont! Állandóan nyomkodhatnékja van az embernek tőle... Annyi mindent tud, olyan gyors, annyi minden fér rá, hogy nem lehet lerakni. Minden szupergyorsan megy rajta... Nem tudom, egyáltalán sikerült e már mindent beállítanom rajta... Az előző telefonom se volt xar, de ez... Nem is nagyon hiszem, hogy van ennél jobb készülék... (Legalábbis, amit még jobban ki tudnék használni...) Volt már pár telefonom, igaz, nem ilyen kategóriájúak, nem vagyok hozzájuk hülye se, de ez a készülék, mindent visz! Mindenben szuper! Van memória, háttértár, gyors, jó a kamera, tele érzékelőkkel, nagy a képernyő, infra, szuper gyors töltés, hipergyors gps, jack hang, jó felbontás, visszajelző led, napos időben is látható képernyő... ...tele szuper hw-sw extrákkal! 1 hónapja van meg és még most kezdek beleszeretni... Ez a telefon, nagyon sokáig lesz a barátom és sose fogom eladni! Utálom ezt a telefont! Annyira jó készülék!

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#12615) Szpisti válasza emerzee (#12614) üzenetére


Szpisti
addikt

+1

(#12616) rdt89 válasza emerzee (#12614) üzenetére


rdt89
addikt

Képzeld el a Pro verziója Amoled és még g AOD-al is fel van pluszba szerelve es állítható gombokkal, ami nem a kijelzőből veszi el a helyet. De minden szavaddal egyetértek én se tudnék jobbat mondani ettől a készüléktől és felszereltebbet se. :)

(#12617) Neo1050 válasza emerzee (#12614) üzenetére


Neo1050
tag

+100 :))

(#12618) brd válasza emerzee (#12614) üzenetére


brd
nagyúr

Az üzemidőt kihagytad. ;) Egyébként tényleg. Nettó 2x annyit bír SOT-ban, mint az előző telefonom, de ugyanolyan gyakran töltöm, mert ezt többet nyomkodom.

The only real valuable thing is intuition.

(#12619) hali13


hali13
tag

Amikor megjött a frissités, először csökkent az akkuidő, de mostanra eljutottam oda, hogy a normál használat mellett, úgy hogy kétszer fél óra navigáció is volt benne, most második estére még 40 százalékon van a telefon.

Poco M4 Pro "Öregember nem gyorsvonat......"

(#12620) emerzee válasza brd (#12618) üzenetére


emerzee
aktív tag

Az, azért maradt le, mert most nagyon sokat játszok a Last Day on Earth-el. (De várom már a stabil klónját a Grim Soul-t.) Szóval, most elég sokat kell tölteni. De nem gond, mert hamar visszatölt... :D Nem nagyon játszottam soha a telefonnal. Inkább csak passziánsz és sudoku. De ezzel a telefonnal élvezet! Nagy kijelző, hosszú üzemidő és nem is melegszik vészesen! A Xiaomi 4x-em, na az igen! meg az M4 Aqua... (Azt beázásnál procihajtó programmal fűtöttem, hogy kiszáradjon a belseje...) Szóval ez a telefon, tényleg prémium kategória. Nem is hittem volna hajdanán, hogy ilyen létezik. Ha mesélek másoknak, hogy tele van extrákkal (hangvezérlés, zseb mód, bütyök parancsok, extra fényképezési módok...), nem is tudnak vele mit kezdeni. De én már érzem a prémium érzést. Fura dolog ez...
Persze ennek a telefonnak is vannak nyűgjei, de együtt tudok élni vele...
Sose hittem a Huawei telefonokban, de már látom, hogy mekkora nagy gyártó is ez!

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#12621) brd válasza emerzee (#12620) üzenetére


brd
nagyúr

Azért vannak hiányosságai. Az értesítő LED pl. elég gyér fényt ad, és nem igazán szabályozható, nekem az alapszíneken kívül nem sikerült mást kicsikarni belőle (mondjuk sokat nem küzdöttem), ami elég kevés, ha többféle értesítéshez másfajta színeket szeretne az ember rendelni, továbbá az automatikus hívásfogadás (főleg bluetooth esetén) nekem nagyon hiányzik, ill. a formája is inkább egy tégla, az előző telefonom egy G4 volt, az sokkal kecsesebb, jobb a fogása.

The only real valuable thing is intuition.

(#12622) rdt89 válasza brd (#12621) üzenetére


rdt89
addikt

Nálam a pro-n meg van minden szín, de igen kicsit fusztráló, hogy nem állíthatod be mihez milyen színt akarsz társítani, valamint az Always On Display is lehetne kicsit testre szabhatóbb és ha már LG hiányzik a rezgés erősség állítása valamint a komponálható rezgés. Legjobban az LG videószerkesztője hiányzik, ahol több helyen is lehetett a rögzített anyagba lassítiani/gyorsítani akár egyszerre is. De ezek szoftveres hiányosságok, melyeket az Android P-ben pótolhatnak még, mert hardweresen tényleg mindegyik telefon felé emelkedik, még a p20 pro-ba sincs ennyi minden egyszerre beletömve (jack hiánya) :)

[ Szerkesztve ]

(#12623) emerzee


emerzee
aktív tag

Nem olvastam végig a teljes fórumot...
Hogyan tudnám a telefon 3d funkciójával készített képeket másik telefonon, pc-n és face-n megmutatni másoknak?
Arra már rájöttem, hogy a hagyományos panorámát fel lehet tölteni mozgathatóvá a face-re, de a 3d, sokkal látványosabb!
(Ha van rá megoldás, lehet, bekerülhetne az összefoglalóba...)

[ Szerkesztve ]

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#12624) emerzee


emerzee
aktív tag

Ki rakja ki a telefonját Fénnyelfestés -> csillag útvonalak üzemmódban az éjjel? Tegyetek majd fel képeket! Tök kíváncsi vagyok, kinek, hogy sikerül? Az enyém sajnos, nem sokat lesz kint, de majd felrakom a képet/képeket!... :D

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#12625) emerzee válasza emerzee (#12624) üzenetére


emerzee
aktív tag

A csillagokat, csak-csak, de a fénycsóvákat nem sikerült lefotózni. Pedig voltak nagyok is! Kb., 30-35-öt láttunk 1 óra alatt, ebből 5-7 igazán nagy volt.

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#12626) dutrás válasza emerzee (#12625) üzenetére


dutrás
őstag

Tessék. Ezt tudja sötétben. A tejút is jól kivehető.

A fa koronája sajnos belógott

Jó ez a kamera bárki bármit is mondjon

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#12627) rdt89 válasza dutrás (#12626) üzenetére


rdt89
addikt

Olyan lett a fotó érzésre, mint a Forza Horizon 3 éjszakai felhőzete, nagyon szép fotók! :)

(#12628) emerzee válasza dutrás (#12626) üzenetére


emerzee
aktív tag

aaaaaaaaaaaa!!!!! Ezek rohadt jó képek! Én nem "tököltem" ennyit a telóval, mert "élményt gyűjtünk...", ledobtam a csillagos beállítással, aztán a gyerkőcöt tanítgattam a csillagászat általam ismert részeire... :D De újabb bizonyíték, hogy tényleg szuper a kamerája! Nagyon ügyes vagy!

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#12629) dutrás válasza emerzee (#12628) üzenetére


dutrás
őstag

A szoftver és a lencsék eggyütt. Nagyon jól meg van írva az algoritmus.
Nagyon kíváncsi leszek az új Mate-re. Már a P20 pro ról is ódákat zengenek

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#12630) #24536576 válasza emerzee (#12614) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nálam is így indult. Most meg alig várom, hogy megszabaduljak tőle. :D

(#12631) #24536576 válasza dutrás (#12629) üzenetére


#24536576
törölt tag

Fizetett tesztekben... Valahogy a mezei userek képei nem olyan jók. Talán pont a Mate 9-nél bukott le a Huawei, hogy fényképezőgép képeivel villogott? :D

[ Szerkesztve ]

(#12632) rdt89 válasza #24536576 (#12631) üzenetére


rdt89
addikt

Meg kell védjem a Huawei-t, mert kamerában a Mate 9 nagyon is erős. GSM arena oldalán rengeteg telefonnal összehasonlíthatod a részletességét különböző ISO szabvány szerint készült képeken és messzemenőleg az egyik legjobbak között van. Van Debrecenben egy srác ő P10 Plus-al fotózgat kb. ugyan ez a kamera, van blogja és még az újságba is benne volt, nagyon szép képeket ki tud csikarni abból a kis bolhapöszörőnyi lencséből. Hozzátenném, hogy nekem is sikerült állvánnyal 1-2 remek éjszakai remekművet alkotnom.

Nagyon béna fotós vagyok és gyakorlatlan, de számomra így is megfelelő a kép amit ebből a jószágból ki lehet hajtani.

Egyetem

Én ennél többet nem várok egy telefontól, mert csak egy telefon még mindig és nem DSLR :)

[ Szerkesztve ]

(#12633) #24536576 válasza rdt89 (#12632) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nekem egy telefon akkor jó fotós, ha pl megyek az utcán, látok valami érdekeset, előkapom, fotózok. Erre alkalmatlan a Mate, az összes Huawei gyenge benne. Állvánnyal, utómunkálatokkal elhiszem, hogy tud szép képet lőni, de nekem a "pillanatképek" a fontosabbak, ezért is nem lóg a nyakamban nyaraláskor egy DSLR. Lehet, hogy az én telefonom kamerája hibás, de pl mire befókuszál, már el is illant a pillanat.

(#12634) dutrás válasza #24536576 (#12633) üzenetére


dutrás
őstag

Az aktuális pillanatokban lehet hogy hibázik a szoftver de szerintem így is elfogadható szinten van. Próban meg szerintem nagyon jó. Persze értem hogy egy átlag ember igazából többet fotóz csak simán és ez rengeteg vitát eredményezett itt a fórumon is. Szerintem nem rossz ez.

P50 pro/P40 Lite

(#12635) lajozs válasza #24536576 (#12633) üzenetére


lajozs
aktív tag

Valld már be végre, miért vetted meg EZT a telót? Hiszen neked az a jó telefon, amelyet "látok valami érdekeset, előkapom, fotózok. Erre alkalmatlan a Mate" - vagy nem?! Azt, hogy erre mondjuk nem való amúgy sem egy ilyen kütyü, nem akarod elismerni. Az igenis a DSLR (vagy pár nagyon drága csúcstechnológiás újfajta fényképezőgép) területe. Én két DSLR Nikonnal (meg egy szekrény objektívvel) húzom a szám az átmenő 2.8-as(!), 25x-es zoommal megáldott Panasonicom mozgó célnál készült selejtjei miatt - mégis elfogadom kompromisszumnak a hordozhatóság kényelme miatt. A Mate 9-cel (és a Note 2 és 4-gyel) eszembe nem jutna fényképezni. Nem arra való; a szelfizést, emlékkép-ontást nem sorolom abba a kategóriába. Aki utóbbira - vagy "fényképezésre" - használja, tudatosan fel kell vállalja a szomorkás minőséget.
Ennek a készüléknek az árából sok alkalmasabb dologra futotta volna. Nem vetted a fárdtságot, hogy átgondold. Most végigsírod-dühöngöd a hűségidőt - majd veszel egy új, NEM fényképezésre kitalált valamit...

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#12636) rdt89 válasza #24536576 (#12633) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem nincs bajom vele ilyen téren. Nagyon gyorsan fókuszál és nem homályosít bele a képbe. Továbbra se várok el tőle többet, mint, hogy ha valakinek meg akarom mutatni mit láttam kivehető legyen, ne pedig annyira részletes, hogy látni lehessen rajta a legyeket is. Itt van egy éjszakai előkaptam és fotóztam vele, mert vörös volt a hold, szerintem telefonhoz képest elég, ha ez számodra "szar" akkor a Galaxy S9 se fog sokkal jobban lenyűgozni, vagy a P20 pro, mert azok se fényévekkel lőnek jobb és részletesebb képeket. :)

On is legyek:
Nekem tegnap a Firmware Finder talált egy frissítést, amit még nem lehet install-álni, de a megjegyzésbe az van írva, hogy integrated GPU Turbo, szóval lehet nem kell Novemberig várni ezzel a frissítéssel (jó nekem a Pro van de az is novemberre lett kiírva, mitn a sima) :)

[ Szerkesztve ]

(#12637) dutrás válasza rdt89 (#12636) üzenetére


dutrás
őstag

Az S9-nél még az expozíciót sem lehet állítani a záridő is max 10 másodperc. Ebben fényévekkel jobb a Mate így nyilván a P20 méginkább elveri.

Amúgy én is teljesen meg vagyok elégedve a Mate 9 fotós képességeivel. Ez elsősorban telefon okosfunkciőkkal. Másodlagosan fényképező. De azok a képek amiket feltöltöttem messze túlszárnyalja a várakozásaimat.

P50 pro/P40 Lite

(#12638) rdt89 válasza dutrás (#12637) üzenetére


rdt89
addikt

Én is így gondolom teljes mértékben és külön tetszik, hogy a pro-nak elől van az ujjlenyomat olvasó, plusz 2db tanítható fehér világító pötty jobbra-balra ( :DDD ) :)

(#12639) dutrás válasza rdt89 (#12638) üzenetére


dutrás
őstag

Teljesen megszoktam a hátsó leolvasót is most így hirtelen furcsa is lenne elől :). Viszont hogy több mint egy év után is veszett gyors az ujjlenyomatos feloldás.. . Ez újfent csak a Huawei mellett megkönnyíti a döntést. Bár még nem akarom lecserélni a Mate 9-et.

P50 pro/P40 Lite

(#12640) emerzee válasza #24536576 (#12630) üzenetére


emerzee
aktív tag

Nekem, már ne haragudj, de úgy tűnik, nem a helyén kezeled a dolgokat. Ez egy telefon ami tud fényképezni és nem egy fényképezőgép, ami tud telefonálni. Ez egy borsnyi érzékelő egy fél borsónyi "optikával". Ennyit tud. Szakértő kezekben, kicsit többet. (Egy kép, nem csak abból áll, hogy odatartom a telefont és lövök. Meg illik azt komponálni, nézni a fényeket, ha nem jó, visszamenni máskor, beállítani a képkivágást, az arányokat, a rekeszt, az időt, az érzékenységet...) Elsődleges célja a készüléknek a telefonálás, és ezért hívják "Telefonnak". Az, hogy nem nyomógombos, hanem "okos", egy plussz. Ezért a plusszért kell fizetni jó sok pénzt. A gyári programok amúgy se a legjobbak, semelyik gyártónál. Vannak a gyárinál sokkal jobb fényképező programok. Pont azért, mert a gyári általában limitált tudású. Lehet kapni egyébként kicsi, de használható fényképezőgépeket. Az ST65-öm nem egészen kétszer ilyen vastag és kisebb mint a telefon. Abban van 5x zoom. Vegyél egyet és fényképezz azzal. Nem nagy, tudod magaddal vinni. Szerintem a véleményed már mindenki ismeri a telefonról. Nem hiszem, hogy meg tudjuk változtatni. Nagyon sok helyen el tudod adni. (Csak gyorsan, hogy a "pénzednél maradj", mert minden használt cuccnak, gyorsan megy le az ára...) Más, lehet, örülne egy ilyen telefonnak, mint, ahogy én is örülök neki. És a dolgokat, igyekszem a helyükön kezelni.

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#12641) dutrás válasza emerzee (#12640) üzenetére


dutrás
őstag

A Mate-9 illetve a P sorozatokon nem igaz az hogy keveset tud a gyári fotó szoftver. Pont az ellenkezője.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#12642) emerzee válasza dutrás (#12641) üzenetére


emerzee
aktív tag

Szerintem, nem tud sokat. Van egy csomó parasztvakító extra benne, de a képminőség nem valami jó. Általában, ugyanazt a témát Camera fv-5-el fényképezve, sokkal szebb képek készülnek. A kérdés, hogy a nyerskép feldolgozó algoritmusok milyenek. Megint csak azt kell mondjam, a "dolgokat a helyükön kell kezelni". Az fv-5 se jó mindig. Van amiben ez a program jó, van amiben az, van amihez ez a beállítás jó, máshoz más kell, mint ahogy a tükörreflexeseknél is, ez a váz arra jó, ez erre, ez az objektív erre, az arra... (Mindettől független a parasztvakító extrák nekem tetszenek... :D )

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#12643) dutrás válasza emerzee (#12642) üzenetére


dutrás
őstag

Mondj már parasztvakító extrát.

P50 pro/P40 Lite

(#12644) #24536576 válasza lajozs (#12635) üzenetére


#24536576
törölt tag

Mert a Note7-et vissza kellett adnom, gondoltam kipróbálom a Mate-et. Kicsit el vagy tévedve. Miért van rajta kamera ha nem azért, hogy használjuk? Feleslegesen habzik a szád. :/

(#12645) #24536576 válasza emerzee (#12640) üzenetére


#24536576
törölt tag

Aha. Szóval ha mondjuk bagzó macskákat akarok fényképezni, szóljak nekik, hogy lassítsatok, szeretném beállítani a telefonom? Vannak szituációk, amikor nincs idő babrálni. Szerencsés(?) vagy, hogy ilyennel még nem találkoztál.

(#12646) dutrás válasza #24536576 (#12645) üzenetére


dutrás
őstag

A bagzó macskalassítás ütött! 😀😀😀

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#12647) emerzee válasza dutrás (#12643) üzenetére


emerzee
aktív tag

3d fényképezés, utólagos élességállítás... Mindegyik nagyon klassz dolog, de ha lecseréled a telefont, vagy elküldöd másnak a képet, nem tudom, találsz e hozzá programot, hogy más gyártó készülékén is megtekintsd a képeket ezekkel a funkciókkal...

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#12648) emerzee válasza #24536576 (#12645) üzenetére


emerzee
aktív tag

A franc se tudja, sokan mondták már, hogy fura ízlésem van, de sose gerjedtem a bagzó macskákra. Nem is láttam még olyat, mert a neveltetésem nem engedi meg, hogy arra fordítsam a fejem, de biológia órán valaki egyszer mesélte, hogy azt olvasta, a hím macskakafélék az aktus alatt, beleharapnak a nőstény nyakába, hogy az ne tudjon elmenekülni...
Nekem van valami gyorsindításos megoldásom a kikapcsolt állapothoz... Megnyomom 2x a hangerő le gombot... Azzal le lehet fényképezni a macskákat... (Eddig, más ilyen funkciót tudó telefonjaimnál se lehetett ennél jobban beállítani a gyorsindítás paramétereit.)

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#12649) #24536576 válasza emerzee (#12648) üzenetére


#24536576
törölt tag

Sejtettem, hogy megragadod a lényeget.

(#12650) dutrás válasza emerzee (#12647) üzenetére


dutrás
őstag

A 3d fénykép akár panorám akár bármi más nem valós 3d ergo bármely más megjelenítőn megnézheted. A facebook és instagram simán elfogadja és megjeleníti. A play áruházban több fotós aplikáció is megbirkózik vele.
Az utólagos élesség állítást rengeteget használom munkám során mert homogén területekből kell kiemelnem bizonyos részleteket. A telefon szerkesztői szoftverével tökéletesen meg tudom ezt tenni majd emailben vagy bármely más üzenetküldő alkalmazással továbbítom a képeket.

Az hogy te nem hadználsz egy adott funkciókat az nem egyenlő a fölös parasztvakító extrával.
Kollégám akinek szintén Mate 9 van a tulajdonában sok esetben művészi minőségű képeket gyártott ezzel a telefonnal. Elképesztő néha miket hoz ki belőle. Egyrészt azért mert tudja másrészt önmaga szórakoztatására.

Nincs fölös funkciója és továbbra is sokrétű.

P50 pro/P40 Lite

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.