Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) thrill


thrill
tag

Bocs a noob kérdésért, friss felhasználó vagyok. :B

A lock screenen valahogy fel lehet tolni az órát?

Illetve nézegettem más theme-eket, de nem találtam olyat, ahol fenn az óra, de a gyári, alap theme-ben tetszik a lépésszámláló mutatása, illetve a magazine unlock (változó lock screen képek). Tudtok olyat ajánlani, ahol ezek is élnek és még az óra is fenn van, vagy lehet pozicionálni? Megnéztem vagy 20-at de nem találtam. :/

[ Szerkesztve ]

(#10902) kinghaxor válasza simacsiga (#10899) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Szia. Igen oreo-n vagyok, nekem is az oldotta meg, hogy felcseréltem a két kártyát. Köszönöm a segítséget.

Kicsit más téma. Szeretném felrakni a legfrissebb oreo frissítést. Ami még nem jött ota-n. Azt tudom, hogy nyitott bootloader kell ahhoz, hogy egy Twrp-t fel tudjak tenni. Utána abból pedig a rom-ot. Na most a bootloader nyitásra van tool ami ténylegesen működik? Mi a legegyszerűbb módszer rá ennél a telefonnál?

[ Szerkesztve ]

(#10903) Leslie1966 válasza kinghaxor (#10902) üzenetére


Leslie1966
senior tag

ADB vagy Huawei MultiTool. Mindkettővel lehet, ha van kód. :D

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#10904) kinghaxor válasza Leslie1966 (#10903) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Na igen ez a kód az ami nekem új. Vagyis itt már olvastam róla de előtte oneplus-om volt ott simán parancssorból lehetett nyitni. Ingyenesen honnan tudom ezt igényelni?

(#10905) puskint válasza kinghaxor (#10902) üzenetére


puskint
tag

(#10906) peanar válasza kinghaxor (#10904) üzenetére


peanar
senior tag

és brd (#10895)

Itt van a Huawei Multi-Tool, én ezzel csináltam mindent, kivéve a kód kérést illetve a twrp-t valamiért csak adb-vel tudtam felrakni, de ez a tool sokmindent leegyszerűsít.

Persze mindenkinek csak saját felelősségre ;)

(#10907) Sanki válasza peanar (#10906) üzenetére


Sanki
addikt

Ha pedig ez se működik, akkor végső eset lehet a dc phoenix.

(#10908) Muky_ válasza brd (#10886) üzenetére


Muky_
tag

Szia.
Ha jól olvasom akkor csak a fastboot és az erecovery jön be. És sehogy se tudsz fastboot módban recovery-t felrakni és bootloadert nyitni.
Van még egy lehetőség ami ugyan fizetős,de az erecovery megléte a lényeg.
Funkyhuawei oldalon nézz körbe...
A multitool jó progi, de szerintem az sem tud segíteni, de egy próbát megér.
Sok sikert... :-)

(#10909) brd válasza peanar (#10906) üzenetére


brd
nagyúr

Köszönöm, de ez tud bármit is tenni egy olyan rendszerrel, ahol relock-olt a bootloader, és amit a "fastboot oem unlock xxxx" nem old fel? Mert ahogy én látom, ez lényegében egy UI a fastboot (és pár adb parancs) köré és mindegyik scenario úgy indul hogy: "végy egy unlock-olt bootloadert". Vagy valami elkerülte a figyelmem?

The only real valuable thing is intuition.

(#10910) #18001664


#18001664
törölt tag

Kislányom mai fotózása Mate 9-cel. Tudom nem tökéletes, de otthoni körülmények közt ennyire voltam képes!
Flickr

(#10911) #07400704 válasza #18001664 (#10910) üzenetére


#07400704
törölt tag

Kitűnő fotó, mintha műteremben készült volna :C

(#10912) #18001664 válasza #07400704 (#10911) üzenetére


#18001664
törölt tag

Köszönöm! Pedig nevetnél ha láttad volna a werk-et! :D

(#10913) #07400704 válasza #18001664 (#10912) üzenetére


#07400704
törölt tag

Azt a sötét hátteret hogy csináltad?

(#10914) RECSKA


RECSKA
veterán

Ma frissult az adatbazis a firmware finderben. De l09re egyiket sem engedi. :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#10915) velkeibalesz válasza RECSKA (#10914) üzenetére


velkeibalesz
tag

l29re se

(#10916) #18001664 válasza #07400704 (#10913) üzenetére


#18001664
törölt tag

Az egy fekete vászon anyag!

(#10917) peanar válasza RECSKA (#10914) üzenetére


peanar
senior tag

és (#10915) velkeibalesz

Hiába MF-PV végződésű, ez nem fog (még) felmenni, mivel 3 zip-es (ami felmegy az a 2 zip-es).

(#10909) brd

Nem tudom, most nem másztam bele ilyen részletesen...anno honor6+-nál hazavágtam a telefont, kínai verzsönt próbáltam "eusítani", de nem sikerült, viszont a telefon nem kapcsolt be utána. Ha jól emlékszem, nekem akkor azért volt szerencsém, mert a kínai modellnél nem kellett engedélyezni a fejlesztői menübe az OEM feloldást, így ment a bl nyitás, recovery csere, illetve a felélesztésnél a különféle img fájlok telepítése.

(#10918) brd


brd
nagyúr

Köszönöm mindenkinek aki segíteni próbált, végül meggyógyult!
Az eRecovery-vel, ezzel a módszerrel sikerült egy bootképes állapotot előállítani. Először a B198-at próbáltam telepíteni, ám kaptam egy nagy FAIL-t az arcomba. Aztán a B197-et próbáltam, azt feltelepítette. Sajnos nem tudom, hogy a B198 telepítése más okból halt-e el, vagy a hálózat szakadt meg, mert nem tudtam ott ülni a telefon mellett, el kellett mennem otthonról. Az biztos, hogy elég lassan töltötte le így (4+ óra legalább volt egy-egy próba, a hálózati sebesség alapján, amit még a letöltések elején láttam). Az eRec.-es telepítés után már nem az eRec. akart indulni, hanem az OS, de nem sikerült neki, újraindulgatott, viszont bootloader módba való indítás után örömmel láttam, hogy a bootloader ReLock-ról sima Locked-re változott, valamint az eRec-ben már tudtam FR-t nyomni. Ez utóbbitól már elindult az OS is, de persze a FRP miatt kérte a Google acc-ot, megadtam és betöltődött az OS. OEM unlocking bekapcs., Google acc' töröl (valószínűleg ez már nem számított, de mindegy volt, úgyis be kell laknom újra a telefont a bootloader nyitás miatt), így a fastboot már ki tudta nyittatni a bootloader-t, utána TWRP flash, root, minden ok.

The only real valuable thing is intuition.

(#10919) bogarfull27


bogarfull27
tag

Helló!
Valki segítsen!
Hogyan tudnám a legújabb Eu. romot rákreálni a telefonomra!
Honnan tudom letölteni a hozzávalókat? És miket kell letölteni?
Most MHA AL00.... 340 van rajta. De rohadtul idegesít a sok kína f..ság!
Valaki segítsen légyszi!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#10920) thrill válasza thrill (#10901) üzenetére


thrill
tag

Kéne egy kis segítség!

A nagy theme keresgélésben, próbában az egyik elállíthatta a telefon alap fontját. Viszont sehol nem találom, hol tudnám visszaállítani., hiába installálok más theme-eket (gyáriakat) vissza, amik eddig jók voltak. Teljesen természetelellenes méretű és formájú textek jelennek meg mindenhol (pl. játékokban is).
Volt valakinek ilyen gondja, és ha igen, hogy oldotta meg? FR-t lehetőség szerint szeretném megspórolni.

(#10921) Neo1050 válasza RECSKA (#10914) üzenetére


Neo1050
tag

Nem értem mi abban a logika,hogy kiteszik az újabb és újabb frissítéseket, de egyik sem hitelesített,így nem telepíthető! :W

(#10922) thrill válasza thrill (#10920) üzenetére


thrill
tag

Megoldottam.
font reset theme for EMUI-t kell letölteni store-ból hozzá

Továbbra is várnék tippeket jó theme-re, ahol felül van lock screenen az óra, van lépésszámláló és magazine unlock is.

(#10923) Pongi1975 válasza thrill (#10922) üzenetére


Pongi1975
tag

Kompromisszumot kell kötnöd. Mivel csak a magazine unlocknál működik a lépésszámláló, ezért nem megoldható amit kérsz. Vagy felül az óra és nincs magazine unlock se lépésszámláló, vagy lent van az óra és akkor van mindened.

(#10924) thrill válasza Pongi1975 (#10923) üzenetére


thrill
tag

Köszi!
Szép lassan magam is kezdtem rájönni :/

(#10925) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Van esetleg angol honlap ami rom telepítés lépéseit taglalja? Németül nem értek. A bootloader nyitva, parancssorral csinálnám, nyitni is azzal nyitottam. Tudná nekem valaki linkelni a legfrisebb oreo-hoz való twrp-t és a legfrisebb ki nem adott de hivatalos gyári oreot? 361-et szeretném cserélni a legfrissebbre és vissza zárni a bootloadert. Apropó otg-ről történő telepítés ennél a telefonnál működik? Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#10926) bogarfull27


bogarfull27
tag

Nem tudom miért, de a kamera rettenetes! Sötét képet csinál!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#10927) MADcat válasza bogarfull27 (#10926) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ha már kamera, Mate 8 -ban és a Mate 9-ben is katasztrófa a vaku kezelése... User error vagy tényleg korom sötét kell az automata vaku üzemmód rendes működéséhez... :F

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#10928) puskint válasza kinghaxor (#10925) üzenetére


puskint
tag

Itt találsz útmutatót. (a második bekezdés "Flash Update" kell neked.)

Itt megtalálod a legújabb Oreót.

OEM-unlock-ot ne felejtsd el bekapcsolni a Fejlesztői beállításokban.

Itt elég részletesen le van írva, hogyan frissíthető a Nougat Oreo-ra (neked nem ez kell, hanem az első link, de érdemes a flashelés előtt ezt is elolvasni, fontos tudnivalók vannak benne.)

Sok sikert. :D

(#10929) #18001664 válasza MADcat (#10927) üzenetére


#18001664
törölt tag

Szinte full sötét kell neki...nem ártana ezen csiszolniuk a Huawei fejlesztőknek!

(#10930) tixem


tixem
addikt

Csak nálam nem megy fel az antutu? Hicare-ben korai hozzáféréssel vagy mivel (nem találom egyszerűen, katasztrófa ez az app) frissítettem egyet, emui update után csekkolni akartam mennyit dobott a sebességen, de nem tudom telepíteni, play store 501-es hibával rendre leállítja. A vicc az, hogy a frissítés előtt fent volt a telefonon az antutu és a 3dbench majd az update után eltűnt a 3d, az antutu meg nem indult el.

Gondolom a 8.0-nak lehet hozzá valami köze, próbáltam külső forrásból apk-val telepíteni, úgy sem. Kíváncsiságból megpróbáltam a geekbenchet felrakni, play store ugyanúgy 501-et dob rá.
Hol lehet a gond? Láttam feljebb mást is, hogy 8.0-ra váltott de ment neki az antutu.

build: mha-l29 8.0.0.361 (c432)

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#10931) Tav-Csoves válasza tixem (#10930) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

A legtöbb Benchmark program le van tiltva az Android 8.0 első kiadott verziójában.

(#10932) Szpisti válasza tixem (#10930) üzenetére


Szpisti
addikt

Kicsit visszaolvasol, vagy használod a keresőt, és megtudhatod, hogy senkinek nem megy, aki frissített.
(Kivéve, aki már feltette a 362-es, vagy 363-as verziót, azoknak már fut minden benchmark is. De ehhez ugye nyitni kell a bootloadert...)
Reméljük hamarosan érkezik OTA-n is a frissítés...

[ Szerkesztve ]

(#10933) Bazsa74


Bazsa74
tag

No újra feltettem az oreot. A problémám továbbra is fent áll. Az órámra csak akkor jön értesítés, ha feloldom a telefont, újlenyomattal vagy pin kóddal. Van valami beállítás erre? Vagy bármi amit kipróbálhatnék? Köszönöm

Off

(#10934) bogarfull27 válasza puskint (#10928) üzenetére


bogarfull27
tag

Nem tudom, de rémes!
Dual kamera!?
A P9-ben tökéletes!
Nekem a Mate 8 is szuper volt!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#10935) bogarfull27 válasza puskint (#10831) üzenetére


bogarfull27
tag

Helló!
Kérdésem az lenne, hogy ezzel a módszerrel a kínai 340-re rátidom tolni az eu 363-at?

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#10936) puskint válasza bogarfull27 (#10935) üzenetére


puskint
tag

Szia,
azzal a módszerrel nem lehet rebrand-elni, másképp kell. Ha jól értem, te kínai Oreón vagy s ekkor már elég bonyolult a dolog, pl. vissza kell térni Nougatra. Itt találsz leírást, de nem könnyű feladat. Asszem könnyebb lenne, ha nyitnád a bootloadert, rootolnád és letörölnéd a kínai szemetet.

[ Szerkesztve ]

(#10937) r0by válasza Bazsa74 (#10933) üzenetére


r0by
addikt

Milyen órád van?
Nekem LG G Watch R-el nincs semmi problémám, jönnek az értesítések szépen.

(#10938) Bazsa74 válasza r0by (#10937) üzenetére


Bazsa74
tag

Alcatel one touch watch. Minden chat progi ilyen. Messenger, hangouts és whatsapp.

Off

(#10939) #24536576 válasza #18001664 (#10929) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nekem inkább az a bajom, hogy lehetne kevésbé érzékeny. De leginkább azt utálom, h visszaáll magától automatára(fb messengernek is köze lehet hozzá)

(#10940) bogarfull27 válasza r0by (#10937) üzenetére


bogarfull27
tag

Nekem ez kínai, mint maga az Oreo!
Az volna a lényeg, hogy hivatalos Eu rom legyen rajta, ami később frissül magától OTA!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#10941) r0by válasza Bazsa74 (#10938) üzenetére


r0by
addikt

Ha jól olvastam, akkor annak az órának zárt os-e van. A hozzátartozó appnak nincs véletlen újabb verziója? Esetleg az óra topikjában, ha van, akkor nem panaszkodik más is az oreo-ra?
Hátha a következő frissítésben javítanak az értesítésen, mert sok panaszt lehet róla olvasni.

(#10942) Bazsa74 válasza r0by (#10941) üzenetére


Bazsa74
tag

Én is erre tippelek. Az a topic halott. Bár nekem az órával semmi bajom. Nougat-on semmi gond nem volt. Na majd beleásom magam külföldi forumokba. Köszönöm a segítséget.

Off

(#10943) Szpisti válasza Bazsa74 (#10942) üzenetére


Szpisti
addikt

Az Akkumulátor menü 'Indítás' menüpontjában állítsd a Messengert, Vibert, stb. alkalmazásokat kézire, azon belül pedig mind a három opciót kapcsold be. Nekem ez oldotta meg azt a gondot, hogy megkapjam az üzeneteket rögtön, ne csak a telefon feloldásakor...

(#10944) Bazsa74 válasza Szpisti (#10943) üzenetére


Bazsa74
tag

Na baaaa. Óriási köszönöm. Ez volt a gond. Leköteleztél.

Off

(#10945) Szpisti válasza Bazsa74 (#10944) üzenetére


Szpisti
addikt

Nincs mit. Ezért van a topik.
Amúgy ezt a dolgot eltúlozták az Oreoban. Gondolom ezért bírja tovább az aksi, mint a Nougat-ban.
Jópár appot pedig pont azért raktam kézire, hogy kikapcsoljam a futását. (nálam pl. Facebook, Instagram, stb.)

(#10946) Bazsa74 válasza Szpisti (#10945) üzenetére


Bazsa74
tag

Párat én is kézire állítottam, de ezeknél eszembe sem jutott. De tényleg jó, hogy megosztjuk a tapasztalatokat és segítünk egymásnak.

Off

(#10947) r0by válasza Szpisti (#10943) üzenetére


r0by
addikt

Nekem ott minden automatán van, mégis megkapok minden érteítést az órára.

(#10948) Szpisti válasza r0by (#10947) üzenetére


Szpisti
addikt

Nekem nincs órám, de sokszor csak akkor pittyegett a teló a Viberrel, meg a Messengerrel, amikor feloldottam... Amikor ezt beállítottam, már megkaptam egyből...

(#10949) lajozs


lajozs
aktív tag

Vett a lányom egy Mpow Antelope fülest, hogy rávegyen a kocogásra... Nem nyert; mármint a kocogás. A fülest feltettem, jól és hosszasan (min. 6 órát) szól, de tévé elé van másik. Először itt kérdezném, aztán meghirdetem.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#10950) mjani1172


mjani1172
addikt

Viszont semmilyen szinten semmilyen programmal nem tudok online rádiót hallgatni, 3 perc múlva bezárja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.