Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-07-01 13:49:15

LOGOUT.hu

Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) Szpisti válasza HollywoodBoy (#10850) üzenetére


Szpisti
addikt

Megnéztem. Nekem 0 után néha 6, néha 7, aztán 9 - 15 és felfelé... De nekem nincs gondom az automata fényerővel, mert ha esetleg túl sötét lenne, akkor egy picit feljebb teszem a fényerő csúszkát és onnantól azt veszi a minimumnak. Ennyi.

Itt nézd meg:

[ Szerkesztve ]

(#10852) HollywoodBoy válasza Szpisti (#10851) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Köszi a választ! :R
Igen erről tudtam, hogy ha felveszem manuálisan magasabbra akkor hiába van bekapcsolva az automata, akkor úgy hagyja. De ha lezárom a kijelzőt és újra, akkor ugyanúgy visszasötétíti (értsd: eltűnik a felülbírálásom)

A Messenger-es dologra pedig amit mutattál ott csak azt tudom beállítani, hogy engedélyezem-e ezt a Messenger-nek, hogy mindig legfelül legyen, avagy nem. De én nem ezt akarom beállítani, hanem hogy ne értesítsen erre az Android minden egyes alkalommal amikor felugrik egy chat ablak, hogy "amúgy van ám lehetőségem ezt állítani". Elég ha egyszer elmondja aztán kész. De nem lehet kiszedni ezt az értesítést.

(#10853) ktg3


ktg3
őstag

Tapasztalt már valaki olyasmit, hogy a gyári tok szétrepedt magától? Velem ez történt, alul a sarkoknál mindkét oldalon. Kb. 2 hete ha a telefonon van... Csak én vagyok ilyen peches, vagy más is járt már így?

[ Szerkesztve ]

(#10854) Szpisti válasza HollywoodBoy (#10852) üzenetére


Szpisti
addikt

Érdekes, nekem nem felejti el azt a csúszka beállítást, a képernyő kikapcsolása után sem.
Nem tudom, hogy milyen értesítésre gondolsz, nekem nem dob fel ilyesmit a teló, bár én nem használom a chat fejeket. Rühellem őket... Dobj be egy képernyőfotót róla.

(#10855) Tyibur válasza ktg3 (#10853) üzenetére


Tyibur
tag

Ma cseréltem le a hátlap gyári tokját, mert az enyém is eltörött, elrepedt a sarkainál. Sajnos kemény, rideg műa. volt. Átlátszó szilikont vettem a TESCO-ban levő mobilosnál 1800 pénzért:-)

(#10856) peanar válasza tixem (#10840) üzenetére


peanar
senior tag

Szia.
Beállítások/Alkalmazások és értesítések/Alapértelmezett alkalmazások/Segítség és hangbevitel/Segédalkalmazás és itt válaszd a Nincs opciót.

(#10834) Leslie1966
A türelem FF-ben 363 MF-PV romot terem, mindjárt meg is nézem, hogy fel e megyen :DD

[ Szerkesztve ]

(#10857) Láng Tibor válasza peanar (#10856) üzenetére


Láng Tibor
tag

Nálam ff-ben minden oreos frissítés eltünt.

(#10858) peanar válasza Láng Tibor (#10857) üzenetére


peanar
senior tag

Miután ide leírtam, nálam is de ha ff-ben új eszközként csak annyit írok be, hogy MHA-L29 akkor így kidobja...igaz, hogy ugyan azt a romot adja L09-re is.

(#10859) Szpisti válasza peanar (#10858) üzenetére


Szpisti
addikt

Az MF-PV felmegy mókolás, bootloader nyitás nélkül?

(#10860) peanar válasza Szpisti (#10859) üzenetére


peanar
senior tag

Elvileg igen, gyakorlatilag most nem.
Láng Tibor fórumtárssal egyetemben írtuk hogy egyik pillanatról a másikra eltűnt az oreo az ff-ből, az egyel fentebb írt variációt kipróbálva az ott talált B363 (ugyanazon rom az L09-hez is) hitelesítési hibára panaszkodva nem ment fel.

Amúgy meg igen, proxis módszerrel az MF-PV romok mindenféle ahogy te írtad mókolás nélkül felmennek.

(#10861) Leslie1966 válasza peanar (#10860) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Én most tettem fer TWRP-vel B363 Public Versiont. Szerintem ugyanaz, mint a nem PV, talán mintha a memória kezelése jobb lenne.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#10862) Pongi1975 válasza Láng Tibor (#10857) üzenetére


Pongi1975
tag

Megint megváltozott a neve a firmware-nek...
Most :
MHA-L29 8.0.0.363(C432)
Eddig:
MHA-L29C432B363 (8.0.0.363)

(#10863) HollywoodBoy válasza Szpisti (#10854) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Na próbálgattam ezt a fényerő beállítást, és igazad van valóban úgy marad az én általam beállított minimumon, csak akkor nem szabad az auto gombot piszkálnom, mert ha ki-be kapcsolom, akkor elfelejti a bellítást (érthető okoból).

Az értesítésnél pedig erre gondoltam:

Ha a fentebb már általam linkelt leírást követem, akkor miután hosszan nyomva megjelenik az alább látható változás az értesítésben, kéne lennie itt a sárgával jelölt részen egy ki-be kapcsoló gombnak. De sajnos nincs ott...

(#10864) peanar válasza HollywoodBoy (#10863) üzenetére


peanar
senior tag

Ha az Android System értesítést finoman egy picit balra tolod, akkor megjelenik egy beállítás ikon, arra rányomva felugrik egy ablak, ahol különböző lehetőségek ki-be kapcsolásával találkozol (ugyan ide a beállítások menüből is el lehet jutni), esetleg nem arra gondolsz?

(#10861) Leslie1966
Még várok egy kicsit, aztán ha nem rövid időn belül nem lesz elérhető, akkor lehet megint neki ugrok a BL nyitásnak.
Amúgy az említett publikus verziót szintén ff-el szedted le?

[ Szerkesztve ]

(#10865) HollywoodBoy válasza peanar (#10864) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Igen igazad van, azt már néztem én is, de ott nem lehet kikapcsolni ezt a fajta értrsítést, úgy mint a többit. Talán ahhoz van köze, hogy system értesítést nem lehet kikapcsolni.
Ez jön fel ha megnyitom azt a beállítást:

Egy másik értesítésnél ugyan ez így jelenik meg:

Ahol bekarikáztam, ott kikapcsolható.

(#10866) #18001664


#18001664
törölt tag

Valaki meg tudja mondani, hogy Deep Sleep alatt miért ilyen sárgás ( gyenge ) a térerőm? Szinte minden eddigi telómon ilyen volt, tehát nem telefonfüggő!
A SIM kártyámat még anno az iPhone 5 megjelenésekor kaptam, elképzelhető, hogy cserés lesz? Hogy tudom legegyszerűbben cseréltetni?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#10867) Szpisti válasza HollywoodBoy (#10865) üzenetére


Szpisti
addikt

Ez az Android rendszer értesítés valami bug, mert nálam is teljesen ki van kapcsolva, mégis szinte egész nap mutatja, hogy figyeljek, az Adguard fut a háttérben. Tegnap volt egy ki-bekapcsolás, azóta nyugszik.

(#10868) Ferenczi Áko válasza #18001664 (#10866) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Jó a navigációs gombsorod, hogy tudsz ilyet beállítani? Témafüggő?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#10869) peanar válasza Szpisti (#10867) üzenetére


peanar
senior tag

és (#10865) HollywoodBoy

Srácok, srácok, ha oreo B361-en vagytok, akkor igen, ez bug, de ezt már többször "kibeszéltük" 😉
Írtam is ahogy felvarázsoltam a B362 romot, hogy ezt a hibát javították is, magyarán ha ki van kapcsolva, hogy ne kuruttyoljon az Android System értesítés, akkor nem is teszi🙂

[ Szerkesztve ]

(#10870) kali válasza #18001664 (#10866) üzenetére


kali
legenda

Nem biztos, hogy gyengeséget jelent, legalábbis nem a szó legszorosabb értelmében, jelezhet eltérő hálózati módot is, más a színe a 4G, 4G+, 3G, H, /H+, GPRS és EDGE módozatoknak, kérdés persze, hogy a beállítások...stb. alapján indokolt a váltogatás vagy sem, de folyamatos wifi kapcsolat mellett ezt nehezebb megmondani, mert az is kihatással van/lehet rá.

(#10871) #18001664 válasza Ferenczi Áko (#10868) üzenetére


#18001664
törölt tag

Köszi, ez a Pitch Black nevű témához tartozik!

(#10872) #18001664 válasza kali (#10870) üzenetére


#18001664
törölt tag

Na jó de éjszakára nekem mindig ki van kapcsolva a WiFi és mobilnet, kívéve tegnap, akkor bekapcsolva maradt a WiFi.
Ugyanilyen sárgás ha ki van minden net kapcsolva, egyébként 4G-re vagyok kapcsolva.

(#10873) kali válasza #18001664 (#10872) üzenetére


kali
legenda

Kikapcsolt mobilnettel automatikusan levált egy idő után.
A hálózati menüben megnézheted a számszerű értékeket, abból a pálcikás kijelzéstől pontosabban megtudható, hogy a jel gyenge vagy sem.

(#10874) HollywoodBoy válasza peanar (#10869) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Ja értem. Szóval akkor ez egy ismert hiba.
Akkor már csak az a kérdés mikor kapjuk meg a frissítést? :B

(#10875) velkeibalesz


velkeibalesz
tag

Megvan az első negatív tapasztalatom a Mate 9-emmel. :( Az ágyban nèztem rajta videót, elfáradt a kezem ès ráesett a telefon a fejemre. A telefonnak nem lett baja, de a metszőfogam fele letört. :(

(#10876) DaDa válasza velkeibalesz (#10875) üzenetére


DaDa
senior tag

Igazából nem tudom, hogy nevessek vagy sírjak. De tudom milyen rossz és költséges egy letört metszőfog. Szóval inkább sírok. 😥

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#10877) velkeibalesz válasza DaDa (#10876) üzenetére


velkeibalesz
tag

Èn már nevetek rajta kínomban. Gorilla Glass - Fog 1:0

(#10878) peanar válasza velkeibalesz (#10877) üzenetére


peanar
senior tag

Ne haragudj, de én sírva nevettem, hozzá teszem együttérzően.
Van 3 üvegfóliam, ezek szerint jobban járok, ha az egyiket feldarabolom és a fogaimra teszem, akkor legalább kiegyenlített lesz a küzdelem: Gorilla Glass - FogPanzerglass🙂

[ Szerkesztve ]

(#10879) vwpolopg válasza velkeibalesz (#10877) üzenetére


vwpolopg
őstag

Nekem a céges iphonera dőlt rá és törte be a kijelzővédő üveget :D

(#10880) Multibit válasza vwpolopg (#10879) üzenetére


Multibit
veterán

A Mate 9 dőlt rá? Harcos típus :D

(#10881) velkeibalesz


velkeibalesz
tag

Vègülis telefon szempontjából pozitív tapasztalatnak is elkönyvelhetem, mert az üveg sèrtetlen maradt. :D

[ Szerkesztve ]

(#10882) vwpolopg válasza Multibit (#10880) üzenetére


vwpolopg
őstag

jahh, miközben raktam le a 2 összefogott telót :D

(#10883) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan app, ami ébren tartja a kijelzőt, ha éppen azt nézem? LG G2-őn volt ilyen funkció ami a kijelző feletti kamerával figyelte, hogy ott-e az arcom és nem engedte kikapcsolni a kijelzőt és nagyon hasznos volt számomra ha éppen webet böngésztem a telefonon.

(#10884) snorbi82 válasza Looserke (#10883) üzenetére


snorbi82
senior tag

G2 óta volt egy pár telefonom. Egyikben sem volt benne. :(

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#10885) Szpisti válasza Looserke (#10883) üzenetére


Szpisti
addikt

Próbáld ki ezt: [link]

(#10886) brd


brd
nagyúr

Ha előállt az a helyzet, hogy bootloader Relock, FRP Enabled, egy verzióval régebbi gyári Recovery van a telefonon, mint egyébként az OS utoljára futó verziója, ill. az OS nem bootol be (egy frissítés közben történt valami), csak fastboot van (de minden, általam próbált parancsra azt írja, hogy command not allowed - a bootloader állapotát pl. nem tudom állítani), eRec-et tudok indítani (de nem tud letölteni semmit), ill. a 3 gombos, elvileg offline frissítésre jó megoldást tudom még elindítani (ami elvileg a dload folderből telepítene az SD-ről, de semmilyen, általam próbált ROM-ot nem eszik meg), akkor az nagy fuckup, vagy van még lehetőség otthoni eszközökkel megoldani? A 3 megoldás közül valamelyikben egyszer tudtam adb-vel csatlakozni, de unauthorized a gép a telefon számára (az utoljára futó OS alól nem volt az), így semmire nem volt hajlandó.

The only real valuable thing is intuition.

(#10887) peanar válasza brd (#10886) üzenetére


peanar
senior tag

Melyik romot próbáltad felrakni?

(#10888) brd válasza peanar (#10887) üzenetére


brd
nagyúr

B198-at akartam downgrad-elni 197-re.

The only real valuable thing is intuition.

(#10889) velkeibalesz válasza brd (#10888) üzenetére


velkeibalesz
tag

Ilyet se hallottam mèg. Miben jobb a 197?

(#10890) brd válasza velkeibalesz (#10889) üzenetére


brd
nagyúr

Még nem tudom, de a B198-on néha egy adott játék alatt véletlenszerűen (függetlenül attól, hogy a játékban éppen mi történik) 10 másodpercekre beakad a system_server CPU használata, egy nagy magot teljesen leterhelve, így 2x+-ozva az aktuális fogyasztást. Oreo-t egyelőre nem akarok, így egy régebbit akartam megnézni.

The only real valuable thing is intuition.

(#10891) velkeibalesz válasza brd (#10890) üzenetére


velkeibalesz
tag

Èrtem, èn nem tapasztaltam ilyet. Oreot ne is akarj, játèk tèren katasztrófálisan kevesebb az fps.

(#10892) Leslie1966 válasza brd (#10886) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Ebből szerviz lesz, ha nem lenne FRP lock, a bootloadert újra nyitva fel lehetne húzni bármelyik Nougatot. Ha újra kinyitod nem megy fel a TWRP sem, igaz ? Szerintem nem. FR után sem bootol be a rendszer ?

[ Szerkesztve ]

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#10893) Leslie1966 válasza velkeibalesz (#10891) üzenetére


Leslie1966
senior tag

A B363 szerintem már jól teljesít. Én már nem mennék vissza Nougatra.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#10894) velkeibalesz válasza Leslie1966 (#10893) üzenetére


velkeibalesz
tag

Ha hitelesítik, visszaállok rá èn is de addig nem szenvedek a b361el.

[ Szerkesztve ]

(#10895) brd válasza Leslie1966 (#10892) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom nyitni, sem recovery-t flash-elni, mert ez a válasz: "command not allowed". Ha lenne TWRP-m, akkor lenne egy root terminal-om, onnan szerintem már bármit tehetnék. Nem tudok FR-t csinálni (gondolom, az eRec-ből lehetne, arra gondolsz), mert csak a WiFi-t bekapcsoltatva egy letöltést tudok elindítani (+ kikapcs, vagy restart van még a menüben). Vagy van valami titkos kombó, amivel mégis elérhető a FR?

The only real valuable thing is intuition.

(#10896) Leslie1966 válasza brd (#10895) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Akkor szerviz. Alaplap csere. Csak annyi a gond hogy a FastBoot menüben látszik a relock.

[ Szerkesztve ]

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#10897) snorbi82


snorbi82
senior tag

Hsite sem tud vele semmit csinálni?

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#10898) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Olyan problémám lenne, hogy nincs internet azokon az eszközökön amik hotspot-on keresztül kapcsolódnak a telefonhoz. Most álltam át két kártyára, az első sim csak hívásra van használva, a második az csak egy adat sim. Flottás és teljesen korlátlan. Hívni nem lehet róla. A telefont beállítottam melyik kártyáról mi menjen. Tökéletesen működik a telefonon minden. A hívás és a net is. Na most ha hotspot-al osztom a netet akkor viszont a hozzá kapcsolódó eszközökön nincs internet. Előtte egy kártyával működött ez az opció. Én arra gondoltam, hogy esetleg rossz kártyát oszt. A másikon nincs internet. De nem találtam opciót arra hotspot beállításon belül, hogy melyik kártyát ossza. De lehet más a gond. Mindenesetre egy kártyával simán működött. Tudnátok segíteni?

(#10899) simacsiga válasza kinghaxor (#10898) üzenetére


simacsiga
tag

Szia!
Oreon vagy? Nekem is ilyen volt amikor feltettem,felcseréltem a két kártyát és egyből jó lett.
De, hogy miért arról fogalmam sincs.

(#10900) peanar válasza brd (#10895) üzenetére


peanar
senior tag

Szia. Van az úgynevezett multitool (jó pár hozzászólással ezelőtt emlitettem) azt kellene megkeresned, majd név szerint rákeresni xda-n, mert azzal be tudsz lépni recoverybe, illetve elméletileg a 197 rom recoveryét is tudod vele flashellni. A tool tud unbricket is (nem vagyok otthon, nem tudom most megnézni) meg sok minden mást... Azzal szerintem vissza tudod állítani.
Én hasonló toollal honor6+-t hoztam vissza az élők közé.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.