Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) kali válasza Charx (#399) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az egyik leggyorsabb 4G+ modul van a telefonban, sokkal többet tud, mint az adott tekintetben legjobb szolgáltató leggyorsabb hálózata (Telekom 3CA 450 Mbps), ezért nem a telefon lesz a szűk keresztmetszet, mert az Cat21 1400/200 Mbps modullal rendelkezik.
A felhasználói mérések csak az adott helyen, meghatározott pillanatban egy felhasználó számára elérhető hálózati sebességet tükrözik, ráadásul ha még az előfizetésük korlátozott is sebesség tekintetében (például Domino vagy bizonyos flották esetén 30/10 Mbps a maximum), akkor még az is korlátozó tényező, ami szintén nem a telefon korlátja.
A Mate 10 Pro-ban "csak" 3CA Cat18 1200/150 Mbps modul van, de az is bőven felette van annak, amit a legjobb szolgáltató leggyorsabb hálózata tud, a Keleti pályaudvarnál többször is mértem 300 Mbps feletti sebességet 3CA hálózaton - tettem be róla mérést a telefon topikjába és a szolgáltatósba is -, illetve máshonnan, kevésbé terhelt helyről tettek be 379/52 Mbps eredményt is a Mate 10 Pro topikba, ezt a sebességet a Mate 20 is simán tudja, ha a hálózat annyit nyom, sőt, a telefon többet is tudna, csak szolgáltatói szinten nincs még olyan gyors sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#402) Ryder1 válasza kali (#401) üzenetére


Ryder1
senior tag

Köszi az extra infókat, el is felejtettem, hogy dijcsomag függő a sebesség. ;) Domino csomagban vagyok, úgyhogy igazából a max sebesseget mértem ahhoz képest, amit engednek.

(#403) thompherkins válasza béé (#398) üzenetére


thompherkins
tag

Csak időpontot lehet állítani

(#404) Fiktivlife


Fiktivlife
tag

A letöltött alkalmazásokat hogyan lehet ABC sorrendbe tenni automatán?

(#405) djszikras


djszikras
tag

Sziasztok! Az ismeretlen feladótól érkező sms-eket össze rakta kettő darab smsbe. Hogyan tudom visszaállítani a régi telefonoknál megszokott nézetet? Köszi

nokia 6300--->SonyEricson X10 mini pro-->S2-->Zopo C2---> S4 mini duos

(#406) MikeWazowski válasza Fiktivlife (#404) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nem lehet. Én is nem rég kérdeztem.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#407) Bossp


Bossp
addikt

Olyan anomáliákat nem tapasztaltok hogy pl messenger értesítés megjön 10 percel később újra hiába nézted meg?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#408) vwpolopg válasza Bossp (#407) üzenetére


vwpolopg
őstag

Jelen sajnos...

(#409) Bossp válasza vwpolopg (#408) üzenetére


Bossp
addikt

Neked sem jött még meg a frissítés? bízom benne hogy az majd javítja.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#410) vwpolopg válasza Bossp (#409) üzenetére


vwpolopg
őstag

Nem sajna, telekomos ez is :(

(#411) rolandrepasi válasza Bossp (#407) üzenetére


rolandrepasi
tag

Nem lehet hogy messenger probléma? A play áruházban a november 25-ei frissítések után többen is jeleztek vissza ilyen jellegű hibát(meg sok mást is....). Én akkor frissítettem utóljára amikor a dobozból kivettem. Az jól működött így nem frissítettem! Régebbi verziót nem próbáltál?

[ Szerkesztve ]

(#412) MikeWazowski válasza schumi (#395) üzenetére


MikeWazowski
addikt

És egyébként ez most mit jelent? Tudják hogy vmit elcsesztek a frissítéssel, és rajta vannak hogy javítsák, vagy most marad így minden? Mert ha igen már viszem is vissza a telefont. Igaz lejárt a két hét...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#413) Carline válasza MikeWazowski (#412) üzenetére


Carline
őstag

Komolyan még mindig a frissítésnél tartotok, mikor már 11.20-án leírtam a megoldást itt.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#414) MikeWazowski válasza Carline (#413) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Már bocs, de a pö@$&m akar mókolni... Ezekből én már kinőttem, nem érek rá ilyen hülyeségekre.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#415) Carline válasza MikeWazowski (#414) üzenetére


Carline
őstag

Hát akkor így jártál.
Mert ez ám az ördögtől való...

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#416) Charx


Charx
senior tag

Üdv! Csatlakozom a táborhoz egy független készülékkel. Nagyon tetszik, komoly kis teló, de valahogy a kamerával nem vagyok kibékülve. Mate 9-ről jöttem, de ott alapból, minden beállítás nélkül jó képeket csinált. Itt meg valami nem az igazi, kicsit zajosak darabosak a képek. Még ismerkedem vele, nektek hogy van beállítva a kamera?

(#417) Semm1 válasza Carline (#415) üzenetére


Semm1
tag

Én is várom mindig a frissítéseket, de eszem ágában sincs mókolni vele... Egy ilyen árú telefonnal had ne kelljen.

(#418) H2o-pok válasza MikeWazowski (#414) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Semilyen pc-s összedugós, dos parancssoros anyámkínnya mókolás nem kell hozzà. Én is ez alapján csináltam, időben annyi mintha ota n csinálnád. Hivatalos gyári rom, a telefon "menün" keresztül frissit külső pendrive ról. Garivesztéssel nem jár, de törli a tárhelyet.
És jobb kett a kamera.

(#419) djszikras válasza Charx (#416) üzenetére


djszikras
tag

Szia! Én is Mate 9-rolnjottem, egyenlőre még nem.jottem rá, mivel jobb ez a telefon, mint a Mate 9 (mate 20)

nokia 6300--->SonyEricson X10 mini pro-->S2-->Zopo C2---> S4 mini duos

(#420) Charx válasza djszikras (#419) üzenetére


Charx
senior tag

Hát igen, engem a kijezlő/kialakitás fogott meg, meg a gesztus vezérlés is nagyon kényelmes. De amúgy nem akkora nagy durranás, a dupla koppos ébresztést is hiányolom még mindig... :F

(#421) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!

Mától csatlakozom én is a táborhoz.
Dilemma volt, hogy 10pro vagy ez a modell legyen e, de mégis Mate 20 -at választottam pl. gyorsabban elérhető volt és 2 év gari.
Most ismerkedem a rendszerrel az EMUI -val.

(#422) MikeWazowski válasza Nikaré (#421) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Grat hozzá. Hol vetted?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#423) Nikaré válasza MikeWazowski (#422) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszi!
Mondjuk úgy, hogy egy ismerős megvette T szolgáltatótól, aztán másik készülék jobban megtetszett neki.
Így én tőle vásároltam.
Nincs nagy elvárásásom a most általános tudású telefonokkal szemben, de ami jó lett volna még a M20 -ba
az: dupla kopp ébresztés, vezeték nélküli töltés, IP68. Körülbelül ennyi ahhoz képest amit most tud.

Most épp azt keresem, hol tudom beállítani, hogy fekete legyen minden menüje, még a tárcsázó is :)

Közben jött egy frissítés
9.0.0.122

[ Szerkesztve ]

(#424) schumi válasza Nikaré (#423) üzenetére


schumi
aktív tag

nemér hogy ma veszed meg és frissítést is kapsz már :D
telóról frissítetted ? jelzett magától ?

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#425) Nikaré válasza schumi (#424) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem tehetek róla. Igazából kissé gépiesen tettem, mintha app -ot frissítettem volna :U
Nagyon meg sem néztem csak utána eszméltem, hogy ez most milyen frissítés?

Nem volt mobilneten még akkor, wifi által kúszott fel, ha jól emlékszem négyszáz mega" körül lehetett.
Igen magától dobta fel, jelezte a frissítést,

[ Szerkesztve ]

(#426) MikeWazowski válasza Nikaré (#423) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Az igen. Akkor csak jön a kamerajavito frissítés. Igaz, nekem nem találja... :)

Egyébként az miért lehet hogy a telekomos simen kb nincs térerőm? Egyesen van, néha meg nullára esik le míg a vodas maxon van állandóan.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#427) schumi válasza Nikaré (#425) üzenetére


schumi
aktív tag

nem ellened irányult félre ne érts :DDD

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#428) rafis83 válasza Nikaré (#423) üzenetére


rafis83
tag

Fekete beállítás jelenleg nincs, csak a P20 pro-n. Egy fekete téma megoldaná, de jelenleg még nem találtam megfelelőt. Itt egy opció.

[ Szerkesztve ]

(#429) kali válasza rafis83 (#428) üzenetére


kali
legenda

Az AMOLED kijelzős telefonoknál preferálják alapban a feketét, mint például a Mate 10 Pro és a P20 Pro.

(#430) rafis83 válasza kali (#429) üzenetére


rafis83
tag

Igen ezt tudom, viszont számomra pihentetőbb este azt bámulni, mint a fehéret. Biztos lesz erre is téma, ami megoldja a problémát.

(#431) Nikaré válasza MikeWazowski (#426) üzenetére


Nikaré
őstag

Néha nekem is beesik a T kártya térereje"
Nálad lehet az is, hogy az adott helyen a Telekom gyengén szórja a delejt. (ez csak feltételezés)
Különben épp ma tapasztaltam (amit még eddig nem, hogy az amúgy jól lefedett helyen) tartósan egy pálcika majd egyszer csak írja "szolgáltatás nem elérhető"

(#432) kali válasza rafis83 (#430) üzenetére


kali
legenda

Téma vélhetően igen, de gyárilag azért van ez, mert IPS kijelző esetén fogyasztás szempontjából a fehér az ideális, AMOLED kapcsán pedig a fekete.
Este nyomd be a szemkímélő módot, sokat segít.

(#433) Nikaré válasza rafis83 (#428) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszönöm, kipróbálom!

(#424) schumi
Nem is úgy vettem, semmi gond. ;)

[ Szerkesztve ]

(#434) MikeWazowski válasza Nikaré (#431) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Sim kártya csere nem oldhatja meg? Pest megyei vagyok, ott Max a lefedettség.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#435) Nikaré válasza MikeWazowski (#434) üzenetére


Nikaré
őstag

De, az is lehet, szokták ezt javasolni.
Nekem egyszer az 5 éves kártyámat cserélték, ügy intézni voltam személyesen.
Mondja a hölgy: "cserélni kellene a kártyámat mert régi"

(#436) MikeWazowski válasza Nikaré (#435) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszi akk majd vmikor beugrok.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#437) rafis83 válasza kali (#432) üzenetére


rafis83
tag

Megoldom fekete, vagy sötét alkalmazásokkal amit lehet, de igazából ez nem gond :)
Nem tudom ki ismeri a YouTube Vanced alkalmazást, de ha valaki szeretné képernyő kikapcsolása után is hallgatni a youtube-ot, neki jó lesz. (A két külön letölthető fájl közül a kisebbet csak akkor kell telepíteni, ha be akarsz lépni a fiókodba).

(#438) Nikaré válasza rafis83 (#437) üzenetére


Nikaré
őstag

Véletlen, de jókor linkelted, kipróbálom. Valami hasonlót kerestem. thx

(#439) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Már van új frissítés...
https://forum.xda-developers.com/mate-20/how-to/security-patch-update-9-0-0-142-nov-2018-t3873908

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#440) Luser2000 válasza MikeWazowski (#439) üzenetére


Luser2000
addikt

Érdekes, hogy a felcsatolt képen a Google biztonsági frissítés dátuma 2018. JÚNIUS!!!
Szerintem a posztoló valamit benézett, és más készülék korábbi frissítését tette be.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#441) MikeWazowski válasza Luser2000 (#440) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ez fel se tűnt... :)

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#442) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Egyébként van új fw, .146 a vége... Ez már tuti redditen most olvasom.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#443) Carline válasza MikeWazowski (#442) üzenetére


Carline
őstag

Csakhogy az nem a HMA-L29 C432 régióhoz van.
Más régiók számozása eltérő lehet a miénktől.
Pl. a Mediamarktban kirakott Mate 20 is C652 volt. Az a tengerentúli oversea régióhoz tartozik.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#444) edmond3


edmond3
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap nekem is megjött a Mate20 kék színben. Kérdésem, hogy mindenkinek van rajta gyárilag fólia?Érdemes leszedni és lecserélni vmi profibbra szerintetek, vagy ez elvileg törésálló üveg cucc?
Bőr tokot már találtam rá ami nem torzítja túlságosan a telót,és igényesen néz ki:
https://www.ebay.de/itm/Fur-Huawei-Mate-20-Pro-Dunn-Tasche-Matt-Leder-Handy-Cover-Zuruck-Case-Hulle-Etui/173617651088?hash=item286c6b1d90:m:meP7j1EATUT36jMAr-ddgpw

(#445) Luser2000 válasza edmond3 (#444) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia!

Mindegyik itthon forgalmazott Mate20-on van fólia. Szerintem nem érdemes leszedni, egész strapabíró.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#446) Nikaré válasza edmond3 (#444) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!

Ahogy előttem is leíródott, nem szükséges leszedni.
Szerintem hamar karcolódik ez a gyári műanyag és nem is véd annyit mint egy üveg.
Én is rajta hagytam, de rendeltem hozzá tokot, üveget.

(#447) erahurka


erahurka
félisten

Üdv megint!

Két gyors kérdés:
Javítottak a kamerán valamit megjelenés óta?
Van modolt Google Camera app a készülékre?

:R

(#448) Luser2000 válasza erahurka (#447) üzenetére


Luser2000
addikt

Javítottak a kamerán, a .122-es szoftverrel jobb lett a minőség (talán a tömörítésen változtatthattak), illetve újjab effekteket tettek bele. (Sajnos azonban a .122-es FW itthon alig akar megjelenni, szinte alig van fórumtárs, akinek jelzett a készülék. manuálisan is telepíthető, vissza kell olvasni hozzá).

Google kamerához nem tudok hozzászólni.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#449) Z.É.T. válasza erahurka (#447) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Kirin procival nem megy a GCam

(#450) Tempus_fugit válasza Luser2000 (#448) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Az enyém független, még november elején "magától" felment a .122 fw.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.