Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) rafis83 válasza kisszajci (#549) üzenetére


rafis83
tag

A saját kábelét használod? A gép újraindítása után másik usb portot próbáltad? USB hibakeresést bekapcsoltad? Hirtelen ennyi jutott eszembe.

(#552) kisszajci


kisszajci
újonc

Rendben. :) köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#553) H2o-pok válasza Carline (#546) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Aha, igen tudom hogy ott van. Hát 250ft nem vág földhöz, max kuka. Vagy,......... mivel a cnc-t vágom, meg van is, 2 furatot ráküldök.
Amugy próbáltam rákeresni, ez a 2 szenzor mit mér? Távolság, fény.....?

[ Szerkesztve ]

(#554) Nikaré válasza rafis83 (#551) üzenetére


Nikaré
őstag

Na várjatok csak!
Most, hogy szóba került én is asztali gépre kötöttem a telefont ,de semmi, nem látja.
Újra indítottam, alaplapi portra is tettem.
Telepítettem a a gépre a HiSuit programot, de ugyan úgy semmi.
Van összefüggés, hogy honnan (letöltő oldal) melyik HiSuit kerül a számítógépre?
A másik kérdésem melyik appot telepítettétek a telefonra? link pls

(#555) 4580693


4580693
senior tag

Tegnap dugtam a telefont számítógépre. Minden flottul ment. Felismerte, fileokat másoltam fel a telefonra, majd töltöttem is egy ideig.

(#556) H2o-pok válasza Carline (#546) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Ja. Van egy ilyen tokom, ez is kitajarja a 2 érzékelőt. Fel is tettem, kiváncsiságból lőttem pár fotót. Hát semmi változást vagy hibát nem tapasztaltam. Fókusz ok, fénymérés is...... szóval nem tudom ez mit mér. Jó lenne valami info róla, mert mostmár nagyon kiváncsi vagyok és neten semmit nem találtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#557) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Amikor rádugjátok a gépre, utána a telefonon ki kel választani az USB típusát, mert alapból csak tölti. Dugjátok rá a gépre, majd a telefont oldjátok fel és láttok mindent. Célszerű a fájlok átvitelét választani.

Valamint a hisuite nekem még kért valamit,hogy kapcsoljak be. Valami USB hibakeresést, de videót mutatott róla, így könnyű volt beállítani. Egyébként jó, ha be van állítva mert legutóbb is így jelezte csak a frissítést... mármint PC-re dugva a hisuite.

Egyébként már a Pro-ra megjelent valami 16X-es számú javítás, valszeg azt kapjuk mi is.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#558) Nikaré válasza MikeWazowski (#557) üzenetére


Nikaré
őstag

Amit leírtál mindent megcsináltam, mégsem látja a gép.

Azért is kérdeztem a letöltéseket, hogy a gépre honnan érdemes hátha ott is hibázik valami.
Illetve a telefonra kell még valamit és, ha igen mit, melyiket?
:B

(#559) MikeWazowski válasza Nikaré (#558) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Hát, nekem ezeket megcsinálva látta, és tudtam is mozgatni vagy 80 gigát. Nem tudom mi lehet akkor a baj, de lehet jelezned kellene a szerviz felé telefonon. Lehet úgy is tudnak segíteni. Érdemes minden USB kimenettel megpróbálni.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#560) Nikaré válasza MikeWazowski (#559) üzenetére


Nikaré
őstag

Hidd el sok mindent kipróbáltam, de így még nem jártam telefonnal :)
Pár óra múlva egy "kis" gépre is rákötöm (Linux) ha ott sem látja, akkor nem tudom tovább.

(#561) Carline válasza Nikaré (#560) üzenetére


Carline
őstag

Nálam a PC-n Win7 van és nincs probléma a fájlok másolásánál vagy Hisuite használatánál sem. Esetleg nálad W10? Mert W10-nél más telefonoknál is fordult már elő probléma gépre kötve.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#562) Carline válasza H2o-pok (#556) üzenetére


Carline
őstag

Megnéztem egy Yt Mate20 szétszedős videót. Belülről így néz ki a szenzor.

A végén leszedi, a mainboardon van:

A P20 Pro-nál mutatják hogy ez egy lézeres segédszenzor a fókuszálást hivatott gyorsítani. Elvan e nélkül is a kamera. De szerintük azzal gyorsabb.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#563) Nandish válasza csapoze (#17) üzenetére

A telekomos szetben nincs én úgy tudom

12 éve vagyok Ph-n! 13 éve szerelek Apple készülékeket...

(#564) MikeWazowski válasza Nandish (#563) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Egyikben sincs, bárhol veszed.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#565) H2o-pok válasza Carline (#562) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Aha, gondoltam hogy valami fókusz segéd lehet. Távolságot lövi be a pontosabb fókuszbeállitáshoz. Érdekes hogy letakarva is ugyan úgy fókuszál. Persze ez lakásban. Most lehet kint, vagy este nem lesz jó. Meg az is kérdés hogy ez mindig működik benne, vagy akkor mikor ő akarja. Vagy csak adott kameránál a 3 közül. Amugy köszi.

(#566) Nikaré válasza Carline (#561) üzenetére


Nikaré
őstag

W8 van és nem akarja látni.
No közben kisgépre kötve (Linux) szinte azonnal látta nem kellett semmit telepíteni. Ki is dobta a HiSuit ikont.
Bezzeg W8 -on meg se nyikkan.
Nálam lehet a gond, de nem tudom mi ? Most ezért nem telepítem újra a gépet. :U

(#567) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Lezárt képernyőnél az ujjat felfelé húzva feljön alulra pár gyorsindító gomb. Az utolsó valami hivision nevű, melyre kattintva előjön a kamera és 4 opciót kínál. QR kód olvasó, valami felismerő, vásárló meg még vmit. Kérdésem az lenne, hogy hogy lehet ezt alapból előhozni?
Számomra elég sokszor lenne hasznos, de nem találok ilyen app-ot, meg a kamera app-on belül sem találtam meg :(

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#568) PreryQtya válasza Nikaré (#566) üzenetére


PreryQtya
csendes tag

Hali! Egy próbát megér, hogy töltsd le a "Huawei Mate 20 USB Driver"-t, innen
[link]
talán ezek után látni fogja a Win is. Hátha! :)

''Nen az a bölcs aki mindent tud, hanem aki mások véleményét is elfogadja!''

(#569) PreryQtya


PreryQtya
csendes tag

És lenne egy kérdésem:
Akkor nyugodtan frissíthetek Pc-n, a HiSuit-on keresztül, függetlenül, hogy írtátok, hogy hibaüzenetet dob!?
Vodánál vettem, és még a 108-as van rajta, de jelzi a frissítési lehetőséget! :F

''Nen az a bölcs aki mindent tud, hanem aki mások véleményét is elfogadja!''

(#570) MikeWazowski válasza PreryQtya (#569) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Szerintem mehet. Egyszer írta csak ki. Ám hivatalos, úgyhogy szerintem baj nem lehet belőle... OTA nem jelzi? Vagy a HiCare app sem jelzi?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#571) Nikaré válasza PreryQtya (#568) üzenetére


Nikaré
őstag

PreryQtya és mindenkit akit érdekel vagy nem látja a gépe a telefont!

Elmondom, hogy jártam.
Leszedtem HiSuite a gépről.
Újra telepítettem, de amikor végzett és indítom utána kék képernyővel fogadott a hangszórón beragadt hang berregés. Azt írja valahogy így, "A számítógép hibát észlelt, összegyűjtjük az adatok, újra indul."
Valami kernel security hibát is írt....
Nem indult újra, reset, az egér/billentyű nem működik! :W
Jó, ezt megoldottam.
Most ugyan ott vagyok, ahol kezdtem.

Kérdésem azokhoz akiknél működik.
1. HiSearch értesítés -t engedélyeztétek? (főképermyő lehúzásakor jön elő) én nem engedélyeztem.
Nem tudom van e köze az egészhez?
2. Honnan töltöttétek le a HiSuite programot a gépre? Kérek egy linket pls. mert lehet ez is bekavarhat.
A másik dilemmám, elméletileg HiSuit nélkül is kéne látnia a telefont mint eszközt, vagy meghajtót, Nem?

Amit még kipróbálok (Linux után) hogy egy másik W8 -on mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#572) H2o-pok válasza Nikaré (#571) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Nekem a Hisuite nélkül nem látta ezt sem és Mate 9 et sem. Én leszedtem az alső linkről amit dobott a google. Inditáskor úgy is frissiti ha van. Teló ràdug, file átvitel, és a hisuite jelzi hogy engedélyezd telefonon az adb t. Enyyi. Nekem.

(#573) H2o-pok válasza Nikaré (#571) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Hisuite
[link]

(#574) thompherkins válasza Nikaré (#571) üzenetére


thompherkins
tag

Win10 (laptop) rádugtam a telefont és totál commanderrel simán rámásoltam a zenéimet, se hisuite se semmi driver telepítés nem volt. Mate 9 ugyanez. Pár napja tele lett az asszony telója. Hasonló módszer és átmozgattam pár giga képet.

(#575) H2o-pok válasza thompherkins (#574) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Ja. Win 7 alatt volt, van igy.

(#576) PreryQtya válasza MikeWazowski (#570) üzenetére


PreryQtya
csendes tag

Sajna nem, bár ahogy olvastam, akár heteket is csúszhat az OTA a frissítésekkel! :((
A HiSuit rögtön kirakta, hogy frissítsek, ezért kérdeztem! :-)

''Nen az a bölcs aki mindent tud, hanem aki mások véleményét is elfogadja!''

(#577) rafis83 válasza PreryQtya (#576) üzenetére


rafis83
tag

Nyugodtan felteheted, enyém is vodás, a 122-es verziót pendrive-ról, a 146-t Hisuite segítségével tettem fel, az utóbbival még az adataid is megmaradnak legalább.

(#578) H2o-pok válasza rafis83 (#577) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Én is pont igy tettem.

(#579) PreryQtya


PreryQtya
csendes tag

Szép napot! Reggeli meglepiként megjött OTA-n a 146-os frissítés!
Kérdés megoldódott! :-) :R

''Nen az a bölcs aki mindent tud, hanem aki mások véleményét is elfogadja!''

(#580) szallasi007 válasza PreryQtya (#579) üzenetére


szallasi007
őstag

Köszi hogy írtad, lehúztam én is :C :R

(#581) Carline válasza PreryQtya (#579) üzenetére


Carline
őstag

Én már 146-on voltam gondoltam ránézek én is.
Erre ez fogadott:

Úgy látom google biztonsági frissítés, a decemberi patch.

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#582) MikeWazowski válasza Carline (#581) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Na... valami ilyesmi hozzáállást várnék el, hogy így jönnek a frissítések.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#583) rolandrepasi válasza Carline (#581) üzenetére


rolandrepasi
tag

Nekem se hisuit se ota nem jelez...

(#584) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Lassan telefont vennék magamnak :) A kérdésem az lenne, hogy melyiket ajánljátok jobban? Sima P20 vagy sima Mate20? Vagy várjak a P30-ig?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#585) MikeWazowski válasza rolandrepasi (#583) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Egyelőre nekem se... :(

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#586) MikeWazowski válasza Energie X (#584) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Amennyiben nem sürgős biztos megvárnám a P30-cat. Ha most vennéd akkor mate 20, már csak azért is mert újabb mint a P20.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#587) thompherkins válasza Energie X (#584) üzenetére


thompherkins
tag

P20pro vagy Mate20 a kérdés inkább, a sima P20-nál szerintem jobb, gyorsabb a mate20

(#588) MikeWazowski válasza thompherkins (#587) üzenetére


MikeWazowski
addikt

A p20pro-nál is jóval gyorsabb a mate20.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#589) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Egy újabb teszt: Huawei Mate 20 review: Packing premium performance for a high price by androidauthority.com

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#590) siege5 válasza MikeWazowski (#588) üzenetére


siege5
aktív tag

De nem biztos hogy időtállóbb, legalábbis a RAM miatt ezen gondolkodom én is éppen.

(#591) imrecs


imrecs
csendes tag

Sziasztok!
Vezeték nélkül,ha ugyanazon a wifi hálózaton van a tv-vel,hogyan lehet pl youtube videót átküldeni ?
Samsung valami ue7000 tipusú a tv,anno galaxy s6-al működött,de mate9-el,se a mate20-al még nem sikerült rájönnöm a megoldásra!
Szép napot !

(#592) Techergo87 válasza imrecs (#591) üzenetére


Techergo87
csendes tag

Elindítod a YouTube-ot, és az alkalmazás jobb felső sarkában ott lesz egy megdöntött WiFi jel amin van egy tv ikon. Arra rányomsz és kész is. Ha nincs ott az ikon akkor lehet nincs a tv csatlakozva a WiFi hálózatra. Nekem már volt h lecsatlakozott a tv magától a wifiről.

(#593) MikeWazowski válasza siege5 (#590) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Az a 4 giga RAM mindenre elég. Két év múlva is. Attól még, hogy jönnek a 8+-os vasak, nem azt jelenti, hogy kell is.... :B Nálam 2 giga ram folyamatosan szabad, pedig vagy 100 alkalmazás van telepítve. tehát használom rendesen, csak nem user error módon. ;)

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#594) thompherkins válasza siege5 (#590) üzenetére


thompherkins
tag

RAM elég, de azért, mert az emui elég gyilkos módon bánik az alkalmazásokkal.
Azért az bosszantó hogy a hírfolyam közepén kapok egy hívást visszatérve a hírfolyam elején vagyok, mert kilőtte a futó alkalmazások közül. De ezt több RAMmal is teszi az emíri ahogy olvastam. Nekem ez az egyetlen negatívum. Lehet vele élni csak tudni kell kezelni

[ Szerkesztve ]

(#595) siege5 válasza thompherkins (#594) üzenetére


siege5
aktív tag

Igen, nekem is "rossz" szokásom egyszerre 5 oldalon böngészni, zene megy, közben hivnak vagy messenger, ésatöbbi, ekkor már érzem a hiányát, folyamatosan újra tudja indítani az alkalmazásokat, és mi lenne még 2-3 év múlva. Sajnos azt csak remélem, hogy hattal jobb volna hosszabb távon, de az is lehet, hogy az huawei aggresszív memóriakezelése miatt, tényleg nem lenne olyan mérvadó a több.

[ Szerkesztve ]

(#596) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Sziasztok!

Második napja nyüstölöm a telefont, amit jórészt az itteni tesztek tanácsai miatt vettem (10+ éve csak Sony telefonjaim voltak, legutóbb egy Z3, amit csak azért cseréltem le, mert ripityára tört 4 év után :()

Ami nekem nagyon kényelmetlen így a Sony után, hogy olyan mintha rezgőmotor nem is lenne benne. Visszaolvasva a fórumot, úgy látom, hogy ez nem hiba, hanem feature... Ezt miért nem említették egyik tesztben sem? Tényleg semmilyen mód nincs az intenzitás növelésére?

Arra van esetleg mód, hogy ha kétszer "koppintok" a lezárt kijelzőn, akkor felébredjen? Ezt nagyon szerettem, mert nem kellett kézbevenni a készüléket.

Valamint egy másik kérdésem az lenne, hogy nem lehetne megoldani, hogy lezárt képernyőre is kiírjon az időn/dátumon és időjáráson kivül mást is?
A Z3-hoz is volt ilyen "smart cover", és kiírta a kis ablakba is a fentieken kívül a következő ébresztő időpontját. Nagyon kényelmes volt. Most ha meg akarom nézni, akkor ki kell nyitni, belépni az appba és ott leellenőrizni.

Ezek jórészt szoftveres problémának tűnnek. ezért gondolom, hogy talán van rájuk már valami "okosság" (főleg ha abból indulok ki, hogy 2 napja van meg a telefon, de már háromszor jött hozzá firmware update)

(#597) Carline válasza kiskuplung (#596) üzenetére


Carline
őstag

Rezgőmotor ennyit tud. Én eleve kikapcsolom.. :)
D2TW a Huawei telefonokon nem szokott lenni. Olyan van hogy megemeled és ha pl. arc fel van véve felold.
Alapból a lezárt képernyőre még a lépésszámot tudod kiíratni.
Minden gyártó másféleképp oldja meg az ilyen kényelmi funkciókat. A Huawei/ Honor így.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#598) thompherkins válasza kiskuplung (#596) üzenetére


thompherkins
tag

Rezgő motor helyett egy miband 2 és minden értesítés hívás a csuklón rezeg kb. 6000 ft és még van egy fitness karkötőd is

(#599) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Köszönöm, akkor szerintem kerítek hozzá egy ilyen kiegészítőt.
Most így elsőre a Honor Band 4 tűnik szimpatikusnak.

(#600) imrecs válasza Techergo87 (#592) üzenetére


imrecs
csendes tag

Megnéztem,Tv,telefon ugyanazon a hálózaton van,de nincs ikon a youtube videóban ,aminek kellene lenni.
Innentől kezdve kicsit nagyon tanácstalan vagyok.
Valakinek még van valami ötlete?
Google chromecast esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.