Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) vzoli1987 válasza bollizolee (#10743) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

vhogy csak meg lehet bütykölni majd havert megkérdem ő a szaki ebben...

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#10752) zeon.hu válasza vzoli1987 (#10751) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha van egy fejhallgató bedugva, talán ki lehet tenni a hangot bluetoothra, ha lesz időm, megnézem.

#?*@&!

(#10753) zorb


zorb
tag

Üdv.
Töltéskor függetlenül attól, hogy be vagy ki van kapcsolva a teló átvált bootloaderbe így nem is ébreszt.
Erre van magoldás?
A választ előre is köszónöm

Samsung Galaxy S9 duos

(#10754) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

azt nem tudjátok hogy egy xperia m2-re miért nem tudok fájlt küldeni wifi direct megoldással, vagy nfc megoldással? más szutyok telefonra meg mégis tudok...

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#10755) Pandaboy


Pandaboy
tag

Nálatok mennyire karcolódik a kijelző? Raktatok rá fóliát?

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#10756) csaabz válasza Pandaboy (#10755) üzenetére


csaabz
őstag

Én a vásárláskor akartam rátenni (a hátlapra is), de végül elmaradt. Próbálok rá nagyon vigyázni.
Persze a gyári folia még rajta van a kijelzőn....

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#10757) fatomas673 válasza Pandaboy (#10755) üzenetére


fatomas673
tag

Szia, nekem fólia nélkül sokáig nem karcolódott. Kipróbáltam megkarcolni kulccsal, pénzel miegymással, de nem karcolódott! Egyszer mikor munkás ruhában voltam véletlenül valami kvarcos anyag talán homok megcsikarta ekkor lett pici csikarás a kijelzőn! Ezért vettem rá üveg védőfóliát!

(#10758) Pandaboy válasza csaabz (#10756) üzenetére


Pandaboy
tag

Nekem egy hónapja van meg és már van rajta pár mikrokarc. Nincs rajta fólia, így vettem. Akkor még karcmentes volt. Ennyit a Gorilla Glassról. Nem sokat ér a karcok ellen. Teszek rá én is fóliát. De az is lehet márkától függ milyen minőségű üveg kerül bele.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#10759) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Most szeretnék új készüléket venni és az egyik kiszemeltem ez a P7-es lenne. Megéri még megvenni vagy már nem kap újabb frissítéseket? Pár tesztben olvastam, hogy döcögős a rendszer sebessége, ez a gond még mindig megvan vagy azóta javítottak rajta? A másik kiszemelt egyébként a P8 lite lenne, esetleg most már jobb lenne az?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#10760) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Az mitöl van hogy a kirakótt Widgeten az óra nem megy csak ha frissitem és ahogy nincs neki net kapcsolat nem megy

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#10761) orsacchiotto válasza orsacchiotto (#6456) üzenetére


orsacchiotto
tag

Sziasztok Mindenkinek!

Rég nem írtam, csak olvastam a fórumot.
A telefonomra, tegnap OTA jött a B621.
Letöltöttem ,frissítettem, semmi változás nem vettem észre,
ahogy eddig is, most is hibátlanul üzemel a telefonom. :DD

Abszolúte elégedett vagyok vele. :R

Igaz, hogy teljesen stock, semmi "fúrás - faragás".

További szép napot Mindenkinek!

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#10762) sinak válasza ricsi8800gt (#10760) üzenetére


sinak
tag

Védetté kell tenni.

(#10763) theBigFace válasza vzoli1987 (#10754) üzenetére


theBigFace
tag

Nyugi a sony ezen a téren sz.r próbáltam anno mikor ilyen készulékem volt küldeni sony-ra és semmi most is így van ez a mostani készülékemmel tehát nyugi nem a p7 a rossz a sony a nem 100-as

S21 FE (SM-G990B/DS)

(#10764) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok! B609 szűz rendszer van T- Mobil és nincs OTA update :((( Miért:?
Gyári recovery van.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10765) Cunaja válasza Cunaja (#10764) üzenetére


Cunaja
addikt

Megcsináltam xda módszer szerint :) :) :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10766) zeon.hu válasza Cunaja (#10764) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A lollit kerested volna ota-n?
Arra jelentkezni kellet, mivel csak beta egyelőre.

#?*@&!

(#10767) Cunaja válasza zeon.hu (#10766) üzenetére


Cunaja
addikt

Köszi, kicsit lemaradtam a dolgokról, eddig az xda verzió hibátlan. Most a root a feladat, meg a témákat is piszkálom. Egyenlőre az sd-kártya írhatóvá tételével küzdök. A set_immutable.list törlést is nézem.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10768) #86973952 válasza Cunaja (#10767) üzenetére


#86973952
törölt tag

Többször volt már kérdés ebben a témában:

Voda magánszemélyeknek 2500 HUF -ért függetlenít. Most kérdeztem meg.

(#10769) zeon.hu válasza #86973952 (#10768) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mindent?
Nem csak 2 év leteltével, hűség nélküli készüléket?

#?*@&!

(#10770) Cunaja válasza #86973952 (#10768) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia Porterocka .-) ezt most nem értem, az én telefonom független csak t-m kártya van benne. Én a lolilop root és teljes hozzáférésről írtam. Képzeld van root és egyedül a titanium backup írja, hogy nem sikerült megszerezni a root jogokat. Minden más működik vele. Az xda módszer szerint csináltam. Twrp recovery majd supersu. Most csináltam egy teljes backup mentést és jöhet a kísérletezés.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10771) sinak


sinak
tag

Hali megjelent a B621 general verzió :)

LINK

[ Szerkesztve ]

(#10772) #86973952 válasza zeon.hu (#10769) üzenetére


#86973952
törölt tag

Hűségidősre mondta a srác. Kérdeztem, hogy nem 1o.ooo+ HUF -e. Azt mondta cégeknek annyi.

Cunaja:
Véletlen nyomtam a válaszra, nem Neked akartam.

Én jelenleg nem tudok mókolással foglalkozni, mert nincs időm. P7 -et most privátnak használom, mert kell napközben 7-8 óra kijelző idő 1 napos használat mellett. Ezt pedig jelenleg MTK 6582 -vel tudom kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#10773) Cunaja válasza #86973952 (#10772) üzenetére


Cunaja
addikt

Oké köszi, akkor megoldom és megírom :-)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10774) Cunaja válasza Cunaja (#10773) üzenetére


Cunaja
addikt

Busybox telepítve, majd SDFix: KitKat Writable MicroSD play áruház telepíteni és újraindítás, tökletes. :DD :DD Külső sd írható, a többi folyamatban. A titanium Backup szenvedés.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10775) Cunaja válasza Cunaja (#10774) üzenetére


Cunaja
addikt

Saját felelősségre!

Root [Lolilop Root]

Kicsomagolás után a C-meghajtó ADB mappába másolni és a TWRP Recovery csere EMUI 3.1.bat futtatni.

Utána a UPDATE-SuperSU-v2.46.zip az sd-kártyára másolni. Recovery indít 2 gombos hangerő+ és bekapcs gombok , majd installál és kiválasztani a UPDATE-SuperSU-v2.46.zip fájlt. Ha kész reboot system. Van root. :)
A titanium backup is működik, nem volt jó a verzió.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10776) zeon.hu válasza Cunaja (#10775) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor már csak teszteld magát a romot.
Sokan jeleztek hibát a betaban.
Mellesleg jól hangzik a működő root!

#?*@&!

(#10777) Cunaja válasza zeon.hu (#10776) üzenetére


Cunaja
addikt

Szerintem, aki nem ért hozzá az ne telepítse, van némi hiba ami elég komoly. XDA verzió :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10778) zorb válasza Cunaja (#10775) üzenetére


zorb
tag

Üdv.
Erröl hogyan lehet a gyári szoftverre visszaváltani, hogy megmaradjon a garancia?
A választ előre is köszöm

Samsung Galaxy S9 duos

(#10779) zorb válasza sinak (#10771) üzenetére


zorb
tag

Üdv.
Ez miben másabb az xda-s bétánál írtnál?
Mikor érdemes használni, mire jó?
A választ előre is köszönöm.

Samsung Galaxy S9 duos

(#10780) Cunaja válasza zeon.hu (#10776) üzenetére


Cunaja
addikt

Szerintem, aki nem ért hozzá az ne telepítse, van némi hiba ami elég komoly. XDA verzió :W 0 A B805 -nél számos hiba jelentkezett. A gyári visszaállítás után ezek a hibák megjavultak, pl youtube, ébresztés ezek fagyást okoztak. Visszaállítás következtében, eltűnt a billentyűzet és telepíteni kell ilyenkor a google billentyűzetet. A többi dolog tesztelése folyamatba. Az ébresztési hiba megjavult, de a youTube hiba nem. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10781) Cunaja válasza zorb (#10778) üzenetére


Cunaja
addikt

B800 és utána B609 3 gombos módszer, de türelmet kérek, egyenlőre ne próbálja ki senki.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10782) Cunaja válasza Cunaja (#10781) üzenetére


Cunaja
addikt

B805 5.1.1 EMUI 3.1 ről visszatérés B609-re EMUI 3.0 Rögtön :D

Szükséges dolgok feltöltése folyamatban :D

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10783) Cunaja válasza Cunaja (#10782) üzenetére


Cunaja
addikt

Csak saját felelősségre!

VISSZATÉRÉS B609 EMUI 3.0 -ra B805 EMUI 3.1 -ről

1.[Visszatérés EMUI 3.0-ra]
2. Ha valaki időközben kicserélte a recovery-t a root miatt,

akkor a gyári recovery-t visszaállítani fontos. A csomagban lévő Gyári Recovery visszaállítás EMUI 3.1.bat
és a recovery.img fájlt a C:\adb mappába kell másolni és a Recovery visszaállítás EMUI 3.1.bat - ra kattintani.

3. A B800 -as mappában van egy Huawei P7 P7-L10C900B800-Transition_Pack mappa, az ebben található update.app fájlt a szokott helyre az SD- kártya gyökerében található dload mappába kell másolni. Ezután jöhet a 3 gombos módszer, vagy a frissítés menüből a helyi frissítés.
Ha kész újra indul és B800-as rendszerünk van.
Az sd-kártya dload mappából törölni kell ezek után a fájlt.

4. A B609-mappában található dload mappában található update.app az SD-kártya dload mappába másolni és megint helyi frissítés vagy 3 gombos módszer.

ui: A téma variálható csak másképpen :D :D :D
Újraindul, örülsz és boldog vagy :DD

Végezetül annyi hiba van a bétában, hogy érdemes megvárni a végleges verziót. Pl youtube fagyás, billentyűzet hibák, webes felület kezelési hibák, videó lejátszási probléma, illetve fényképezőnél is jelentek meg hibák. Ami érdekes wifi probléma nem volt. A navigációs sávot nem lehet eltüntetni. Mélyebben nem merültem bele, de tetszene ha tökéletes lenne.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10784) sinak válasza zorb (#10779) üzenetére


sinak
tag

Ha az XDA-s b621-et rakod fel akkor csak egy sima frissítőcsomagot tolsz rá a b609-es rendszerre ami annyit tesz, hogy a telepített programjaid a beállításaid megmaradnak. Így az esetleges hibás beállítások is.

Egy general verzió (méretbeli különbségből is látszik) viszont a teljes ROM verziót tartalmazza. Ha ezt rakod fel a 3 gombos módszerrel akkor egy totálisan üres beállítások előtti un. gyári állapotot kapsz. Sokkal biztonságosabb frissítés mint az OTA-n történő frissítés.

(#10785) zorb válasza Cunaja (#10775) üzenetére


zorb
tag

Üdv.
Köszönöm,
Nekem a program ezt írja:
error: cannot open 'TWRP-2.8.7.0.img'
Press any key to continue...
A választ előre is köszönöm

Samsung Galaxy S9 duos

(#10786) Cunaja válasza zorb (#10785) üzenetére


Cunaja
addikt

Nekem a program ezt írja:
error: cannot open 'TWRP-2.8.7.0.img' Hol és milyen program? Ezt nem írhatja semmi, ha jól csináltad a dolgokat.
A TWRP-2.8.7.0.img a C:\adb mappában kell lennie, nem ott van?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10787) Cunaja válasza Cunaja (#10786) üzenetére


Cunaja
addikt

Itt vagyok! A Béta EMUI 3.1 majdnem tökéletes! A telepítés menete más.
Aki ki akarja próbálni, akkor a menete.
A B609 gyári szoftver felrakása 3 gombos módszer szerint.
Ezután Wipe, ez fontos, majd B621
Ha kész a B621 ne állítsunk semmit, egyből toljuk rá a B805-t. Ha kész indítsuk újra.

Lényeges!!! A navisáv eltüntetést még a B609 alatt kapcsoljuk be, mert később nem lesz rá lehetőség.

A youtube és a dupla koppintásos ébresztésen kivül minden tökéletes. A youtube hiba, mikor felnagyítjuk a videót akkor ha beletekerünk lefagy. Ha nem tekerünk csak felnagyítva nézzük, akkor jó.

Amint a képeken is látszódik témázható, csak vannak új ikonok és azt is módosítani kell.

Mobil hálózati és Wifi hibát én nem tapasztaltam. Facebook nincs tesztelve, mert nekem nincs. Játékok simán futnak. Akkumulátor sokat fogyaszt, de két, három teljes töltés után beáll.
Ha valakinek nem működne a play áruház, egyszer a böngészőn keresztül megnyítja és utána már tökéletes.
Számomra így már 90%-ban tökéletesnek mondható.

Fontos a fent említett Wipe !!!! Különben olyan lesz mint nekem volt először, tele hibával.

Itt is fontos, csak az csinálja aki tudja mit csinál!!!!

Itt a root és nem látjuk a navi sávot :)

Témázható

Ez Szerintem sokkal jobb!

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10788) Mátésum


Mátésum
aktív tag

üdv. kis segítséget kérnék. G7-em volt, de sajnos leesett, és berepedt az üveg. inkább cserélek telefont, és a következők közül kéne dönteni: P7, Honor 4x, Meizu m1 note. nagyon megtetszett a Huawei rendszere és az 5,5-es kijelző, de a P7 meg egy nagyon szép telefon, és igen jó áron lehet hozzájutni. rendeltem egy Meizut, de szerintem visszaküldöm, mert néhány kérdést felvet ez a teló, hiába fullHD, meg nyolc mag. de még nem 100%. a Honor szintén kérdéses kicsit, talán csak a kijelző mérete miatt venném. teljesítményben hogy áll most ez a P7, mert sokan mondták tesztekben az akadozást és üzemidőt, de az újabb EMUI gondolom javított. Mondjuk egy G7-hez (snapi 410) képest hasonló, vagy jobb teljesítményt várhatok? illetve, aki mondjuk már váltott vissza 5,5-ről 5 colos kijelzőre, mennyire volt "kicsi" utána? ez viccesnek hangozhat, de tényleg kicsit fura megfogni egy ekkora telót a G7 után. Előre is kösz a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#10789) GSPLR válasza Mátésum (#10788) üzenetére


GSPLR
senior tag

P7 magasan.

Huawei

(#10790) edima10 válasza sinak (#10771) üzenetére


edima10
tag

Szia!

Meg tudod mondani, mi a különbség a B609 és a B621 között? Biztos béna vagyok, de nem találok semmi change log infót róla.

(#10791) Cunaja válasza edima10 (#10790) üzenetére


Cunaja
addikt

1. stabilitás javítása roaming hálózatokban
2. a rendszer általános stabilitását javítja,

és átjáró frissítés az EMUI 3.0 Android 4.4.2. és a EMUI 3.1 Android 5.1.1 között.
B805 Béta rom előfeltétele a B609 frissítése B621-re

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10792) ricsike1995


ricsike1995
csendes tag

Valakinek nincs még infója, hogy mikor lesz 3.1 -nek hivatalos megjelenése?

(#10793) edima10 válasza Cunaja (#10791) üzenetére


edima10
tag

Köszi a választ!

(#10794) zorb válasza Cunaja (#10786) üzenetére


zorb
tag

Üdv.
Köszönöm, ott van, de a youtube hiba miatt váltok a B621 general verzióra.
Üdv és köszönöm

Samsung Galaxy S9 duos

(#10795) ricsi8800gt válasza ricsike1995 (#10792) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Erre én is kiváncsi lennék

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#10796) GSPLR válasza ricsi8800gt (#10795) üzenetére


GSPLR
senior tag

A hibákat tekintve én augusztus végét, szeptember közepét jósolnék. A végleges verziót nem tolhatják ki jelen állapotában. Bár azért az is fura, hogy van akinél tized annyi a hiba, mint másnál.

Huawei

(#10797) zeon.hu válasza GSPLR (#10796) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szerintem sokan hagyták ki a full wipeot(nem csak itt, az előző romokon is), ez(is) okozhat hibákat.

#?*@&!

(#10798) GSPLR válasza zeon.hu (#10797) üzenetére


GSPLR
senior tag

Pontosan. Ettől függetlenül én még várok egy jó 3 hónapot vele, addig ki kell jönnie minden nyűgjének (már ha lesz egyáltalán).

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#10799) Cunaja válasza GSPLR (#10796) üzenetére


Cunaja
addikt

Aki az szerint telepíti amit leírtam, annál csak a youtube hiba lesz, de ha böngészőn keresztűl nézi a videót, ott tökéletes. Sokan küzdenek a hibával, azért mellékeltem képeket, hogy bizonyítsam a navi sávnak eltüntetését is, amivel pl az egész internet foglalkozik, hogy nem lehet. Zeon írja jól, a wipe nagyon fontos. Mivel leírtam a visszatérés lehetőségét is, aki kiváncsi kipróbálhatja, de csak a leírás szerint, mert különben tele lesz hibával. Én azóta azt használom és semmi bajom vele. Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#10800) GSPLR válasza Cunaja (#10799) üzenetére


GSPLR
senior tag

Tudom, olvastam amit írtál feljebb. Szerintem főverzió ugrásnál elég egyértelmű hogy wipe kell szinte minden fontos lépést követően, ez alap. A YouTube részét szerintem simán orvosolni tudják majd végleges verzióba, a dupla kopp is elérhető lesz már. Ami engem a legjobban érdekel, hogy mennyivel bírja jobban szuflával a telefon Lolli alatt, mint KitKat-en. Kíváncsi vagyok a Lollira nagyon, de nem rohanok, elégedett vagyok vele most is.

Huawei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.