Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#196) zack válasza crey (#178) üzenetére


zack
nagyúr

"Mi történik akkor, ha megtalálja ezt a topikot egy laikus vásárló, aki pl. egy 5800-ról, vagy ne adj isten egy butafon-ról vált? Azoknak aztán olyan mindegy, hogy Amoled/S-LCD/IPS panel dolgozik a gépben, már attól elájulnak, hogy látják, qHD felbontáson tudnak olvasni, netezni, filmet nézni."

Ezért nem értem, miért jön fel minden tesztnél ez a kijelző vita, mint valami vallási háború. :U
Volt AMOLED, SAMOLED kijelzős okostelóm (Omnia2, Wave1), de volt a kezemben Wave2 is (S-LCD) és az i4, ami most van, IPS.
Az egyetlen gondom az volt a Samsungokkal ami a kijelző hiányosságaiból adódott, hogy bizonyos háttereknél, képeknél, sávosodott, és nem volt szép a szín átmenet.
Az hogy túlszaturált, szvsz. szokható, és egy idő után fel sem tünik. Mi több, nem is biztos hogy annyira fontos egy 3.5-4 colos kijelzőn az RGB szintér 98%-a.
Simán vállalható, még a sima AMOLED és akár az S-LCD is.
Itt minden azon múlik milyen magasra teszi a júzer a lécet. Egy i4 után nem biztos hogy bármi más tetszene a júzernek, mivel a jót könnyű megszokni. De ha nincs magasra téve a léc, és be van tartva a fokozatosság, mind árban, mind technológiában akkor szinte minden kijelző az S/AMOLED-től kezdve nagy élmény lehet.

Itt vagyok az élő példa pl. a füles mizériámat tekintve. Tavaly még jó volt a Sennheiser CX500. Aztán elkezdtem a magasabb árkategória felé nézelődni, és ahogy lépkedtem feljebb, úgy szóltak egyre jobban a zenéim, és értékeltem a minőségi javulást. Hova tovább közel 1 hónapja megvettem az egyik legjobb IEM fülest (Sennheiser IE8), aminél most úgy érzem nincs feljebb. A kijelzőknél ill. az okostelóknál is fennáll, hogy nem rögtön kell megvenni a legjobbat, mert nem lesz viszonyítási alap, mihez képest a legjobb, és kevésbé fogja értékelni a júzer. Ez a fokozatosság az élet szinte minden területére behelyettesíthető.
Szóval az itt a fő gond, hogy sokan ezt a fokozatosságot nem ismerik, ezért nem tudják igazából értékelni azt, amijük van.

Akinek "nem jött volna át", miről is hadováltam, kár ezen vitázni melyik mennyivel jobb. Akinek most van először S-LCD, SAMOLED kijelzős telója, annak szinte ez a mennyország, és ezt fogja isteníteni, ami így is van jól, mert nincs jobb viszonyítási alapja. Aki pedig IPS-t használ annak meg minden más gyengébb lesz.
Ez egy tipikus "fekvő nyolcas vita". :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.