Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-15 14:56:57

LOGOUT.hu

HTC Desire (codename: Bravo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Valaki WIFI témában tud véleményt mondani? Mennyire gyors, hogy telálja a hálózatot, le szokott dobálni?
A Legendre iszonyú sok wifi-s panaszt hallottam ( hogy ez az alu ház miatt van vagy sem azt nem tudom..) de a Desirével mi a helyzet?

(#802) tonesz válasza Pszihonaranc (#801) üzenetére


tonesz
tag

nekem teljesen jól megy. Panasz nincs rá egyáltalán, igaz csak a lakásban használom, de ott megy mindenhol.

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#803) tybsen válasza ManUnited (#800) üzenetére


tybsen
addikt

Thx, akkor gondolom ezert nem lattam, mert csak avi van a kartyan es azt nem hozza a fotoknal.

(#804) ByB válasza Pszihonaranc (#801) üzenetére


ByB
addikt

Sokkal jobb a WiFi-je, mint a Legendé. Én tömegközlekedve rendszeresen tapasztalom, hogy jelez elérhető hálózatokat, illetve a céges WiFi-t már a földszinten érzékeli, pedig a IV-en vagyunk, ráadásul több, mint 4 méter egy emelet. ;]

(#805) ManUnited válasza tybsen (#803) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Így van!

(#806) tybsen válasza Pszihonaranc (#801) üzenetére


tybsen
addikt

En egyelore csak kiprobaltam egy gyorsetterem parkolojaban es ugyanott, ahol korabban iphone-nal is jo vetel volt, a desire is talalt jo jelet. Sot olyanokat is felhozott, amiket a masik korabban sosem latott. Tehat ilyen szempontbol nalam ugyanazt, sot kicsit jobban hozta,mint az alma, csak kicsit gyorsabb,mint a sima 3g iphone.

[ Szerkesztve ]

(#807) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Tegnap egész nap az új Desire készülékemmel voltam "elfoglava" :U
A Symbianos Nokia N82 után és mint első éríntőképernyős pda/telefon egyszerűen elképesztő (maximálisan pozitív értelemben). Még a feleségemnek is tetszett.
Néhány hete volt a kezemben egy Nokia N97 Mini és öt perc után az volt az érzésem, hogy gagyi kínai cucc. Nem akarok ezzel megsérteni senkit, ez a saját szuverén véleményem a készülékről.
A HTC Desire készülék már most túlteljesítette elvárásaimat.

Le a kalappal a HTC előtt :R

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#808) tybsen


tybsen
addikt

Egyebkent ha tudtam volna, h az android ennyire ütős, az iphone már előbb le lett volna cserélve... ez a desire mindenben odaver. Eleinte szokatlan volt, h a multitouch más kicsit, de sok esetben ez éppenhogy praktikus. A kamera gxönyörű képeket csinál, teljesen le vagyok nyűgözve, komolyan mondom.

(#809) tibi666 válasza tybsen (#808) üzenetére


tibi666
senior tag

azért az android alá kell egy jó vas, milestone arm cortex a8-án (ami az iphone 3gs-ben is van), és a snapdragonon kívül nem mozgatja más annyira pörgősen. plusz folyamatosan fejlesztik, tehát valószínűleg egy 1.5-ös android közel nem volt olyan jó, mint most a 2.1-es.

(#810) tybsen válasza tibi666 (#809) üzenetére


tybsen
addikt

Biztosan így van, nekem még nem volt korábban android, viszont most azon gondolkodtam, hogy ezzel a testreszabhatósággal még egy tattoo is simán jó vétel lehet, még ha kisebb is a képernyő, vagy a sokak által dícsért Spica.

(#811) tibi666 válasza tybsen (#810) üzenetére


tibi666
senior tag

tattoo az qvga, ha jól rémlik. az már gyenge. a spica viszont tényleg jó vétel.

(#812) BEigner válasza tibi666 (#811) üzenetére


BEigner
csendes tag

Spica tényleg jó vétel (most is az van nekem), csak ajánlani tudom! Persze simán váltanám Desire-re, ha megtehetném... :)

Kütyücsinosítás, testreszabás ügyesen: http://bit.ly/c6InhZ

(#813) VipJoco


VipJoco
tag

Aki T-mobilos kártyát használ és küldött avagy fogadott már MMS-t desire-vel kérem küldje el nekem az összes mms beállítást és ha bárhol van valami letiltási funkció a telefonban akkor azt is megírhatná, mert nekem valamiért még mindig nem megy. :(

Nem a kártyán van letiltva mert eddig jó volt fogadtam folyamatosan másik telefonnal.

Köszönöm előre is.

(#814) tonesz válasza VipJoco (#813) üzenetére


tonesz
tag

Szia, a szolgáltatónál nem kell külön engedélyeztetni?A pannonnál egy időben default volt,hogy megy aztán egyszercsak kikapcsolták és ingyen ugyan, de telefonos ufsz-n aktiváltatni kell.

Üdv
T

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#815) VipJoco válasza tonesz (#814) üzenetére


VipJoco
tag

Ezért írtam le, hogy nem a kártyán van tíltva, mert mielött ebbe a telóba raktam a kártyát megérkezett, ahogy a Desire-be került, nem megy.

Persze azért kösz a tippet

[ Szerkesztve ]

(#816) hanati64 válasza VipJoco (#815) üzenetére


hanati64
tag

Az alábbival tudok fogadni de küldeni nem, pedig a HERO-ra ez volt beállítva és ment a küldés is.

apn name : T-Mobile MMS GPRS
apn : internet
proxy : not set
port : not set
username : not set
password : not set
server : http://mms.t-mobile.hu/servlets/mms
mmsc : http://mms.t-mobile.hu/servlets/mms
mms proxy : 212.051.126.10
mms port : 8080
mms protocol : wap 2.0
mcc : 216
mnc : 30
auth. : not set
apn type : mms

(#817) VipJoco válasza hanati64 (#816) üzenetére


VipJoco
tag

Nah beállítottam így és: Message not downloaded. Generic network failure.

(#818) #96927232


#96927232
törölt tag

Sziasztok! Olyan kérdésem, lenne, ha veszek ilyen készüléket, akkor szükség van hozzá gmail fiókra a használathoz? :F Mert valahol olvastam, hogy ez az android feltétele.Iletve itt a legtöbb alkalmazáshoz állandó netkapcsolat is kell?

(#819) KingVince


KingVince
csendes tag

Nos, majdnem az összes hsz. elolvastam, mindd a 8száz valamennyit, és sok mindennel egyetértettem ,de voltak dolgok amik rettento zavaróak tudtak lenni.

Mindig a szifonhoz hasonlították a telót, és sokszor az alma jott ki gyoztesen...no de kérem hasonlította valaki a félben hagyott gyümölcs árát a vágyéval?

Szerintem a 3GS iPhone 719eur-ja, meg a desire 449eur-ja közel sem játék :(

És mégis egy kategóriáról beszélünk? Arra nem gondolt a sok apples h. ezzel az iPhone-t kicsinyítik le, a HTC-t pedig felemelik?

Én nekem is tetszik az apple stílusa, és évekig a legeknek tartottam őket, de az árakat mindig eltúlozták.

Az amoled kijelzot is sokan fikázták le, egyrészt megértem, de megint másrészt, mindennek megvan a maga elonye és hátránya.

Egyébként én is megrendeltem a HTC új telóját, és nagyon várom.

Az Androidról csak annyit, hogyha így folytatják, mindenki felkötheti a gatyáját, és lesznek akik magukat is felkothetik.

Még csak annyit h csak így tovább HTC :R

(#820) #16820480 válasza #96927232 (#818) üzenetére


#16820480
törölt tag

szükséged van google account-ra, igen. ezzel tudod csak használni az alapvető szolgáltatásokat (marketet péládul). az más kérdés, hogy tárolsz-e rajta valamilyen adatot, de szükség van rá, hogy legyen.
nem kötelező állandó netkapcsolat, csak ilyenkor nyilván nem tölti le automatikusan a leveleidet, nem látod a haverjaid facebook meg twitter megnyilvánulásait, nem tölti le az időjárást magától, és így tovább. az viszont fontos, hogy a telefon első indításakor muszáj neki valamilyen netkapcsolat (wifi vagy mobilnet), mert ilyenkor bejelentkezik a gmail szolgáltatásokba, stb. (bár lehet, hogy a Desire-nél pont el lehet napolni a bejelentkezést, de addig a fél telefont úgysem tudod használni, amig ezt nem teszed meg. van olyan telefon, ahol muszáj bejelentkezni)

(#821) #96927232


#96927232
törölt tag

Értem. És az IGO amúgy fut rajta? Mert a samsung galaxy ról láttam kicsomagolást, és volt hozá eredeti IGO kártyán, és azon is android van, tehát akkor gondolom ezen is futni fog.

(#822) #16820480 válasza #96927232 (#821) üzenetére


#16820480
törölt tag

úgy tudom fut. de ahogy mondják, van hozzá jobb program is navigációra.

(#823) ByB válasza #96927232 (#821) üzenetére


ByB
addikt

Fut rajta, de ha jól tudom csak 320 x 480-as felbontásban a Desire kijelzőjének bal felső sarkában. ;]

(#824) BEigner válasza #96927232 (#821) üzenetére


BEigner
csendes tag

Bár ez Spica-s talasztalat, de azon az iGo iszonyat mód instabil. Van hogy csak csak 5-6. próbálkozásra hajlandó elindulni, de régebben a frissítés előtt még olyan is volt hogy a menüben való böngészés közben szállt el. Anno mikor külön PNA-m volt, ott semmi baja nem volt, de ez az átirat nem lett egy remekmű. A Spica-hoz járt ingyen, de ha váltok, akkor lehet, hogy Sygic lesz belőle... :( Persze amikor elindul, akkor működik rendesen, de milyen már mikor egy havi fizetésbe (no jó, kinek hogy... :D) kerülő telódon 10 percen kersztül próbálod beizzítani a navigációt...

Kütyücsinosítás, testreszabás ügyesen: http://bit.ly/c6InhZ

(#825) hanati64 válasza VipJoco (#817) üzenetére


hanati64
tag

Pedig én ezzel a beállításokkal, most már küldök és fogadok is.

(#826) Alec válasza #16820480 (#820) üzenetére


Alec
tag

El lehet napolni a beallítást. Van rá külön menüpont, hogy kèsőbb megtehesd.

[ Szerkesztve ]

(#827) #16820480 válasza Alec (#826) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, emlékszem, hogy a régebbi firmware engedett átlépni ezen a ponton a Milestone esetében, de amit utoljára feltettem, az nem akarta. aztán addig nyomogattam oda vissza, amíg valamelyik résznél engedett beállíŧani wifi-t, és akkor ott tudott szinkronizálni.

(#828) hanczur


hanczur
csendes tag

sziasztok
lehet valahol állítani, hogy egy smst ne csak 60 karakternek érzékeljen a 160 helyett? mert 61 karakter már 2 sms. :F vagy a szolgáltató nem úgy számolja ahogy a telefon?

(#829) ByB válasza hanczur (#828) üzenetére


ByB
addikt

Szerintem az ékezetekkel lesz probléma. Ne használj hosszú ő-t és ű-t, illetve a többi hosszú ékezetnél balra-felfele dőljön az ékezet.

(#830) tibi666 válasza #96927232 (#821) üzenetére


tibi666
senior tag

motonav fut rajta, landscape (fektetett) módban jól használható. állítva nem, mert a milestone kijelzőjének felbontása nagyobb, mint a desiré, és lelóg róla. a motonav=igo android.

(#831) erdoke válasza hanczur (#828) üzenetére


erdoke
titán

Unicode kikapcsolási beállítást keress. Viszont 160 karakterhez a ByB által írt határokon belül kell maradnod.
A 60 karaktert furcsának tartom, elvileg 70 fér egy Unicode SMS-be. :F

A legjobb aláírás a héten

(#832) Karma válasza erdoke (#831) üzenetére


Karma
félisten

A Legend Messages alkalmazasa alapjan erre nincs opcio gyarilag, ugyhogy marad az, hogy nem szabad ekezeteket hasznalni...

A 60 karakter tenyleg furcsa mondjuk, 160 septet, 140 octet vagy 70 Unicode karakter fer el egy SMS-be. Ez szabvanyos, elterni nem lehet... Max. ha valamit elbugztak a HTC-nel.

Most kiprobaltam, 70 karakter fert el itt.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#833) VipJoco


VipJoco
tag

Felhítam a HTC szervizet, hogy mi is a teendő, mivel nem megy még mindig az MMS-em erre azt mondta, hardver avagy szoftverresetet nyomjak a telefonnak. Csak nem tudta meiket hogyan is kell csinálni. Folyamatosan windows mobilost akart magyarázni, de mondom neki ez android.

Szóval ha valaki tudja hogyan is kell har illetve szoft resetet nyomni ne habozzon megírni.

(#834) erdoke válasza VipJoco (#833) üzenetére


erdoke
titán

Soft Reset = újraindítás
Hard Reset: RTFM

A legjobb aláírás a héten

(#835) VipJoco válasza erdoke (#834) üzenetére


VipJoco
tag

Köszi, de nem azért kérdeztem így mert egy használati utmutatót akarok végigböngészni megint mikor már nem egyszer néztem, plusz gondoltam van olyan reset lehetőség mint ami volt az 5800-ban.

Ha véletlen leírnád pontosabban hogyan is kell megköszönném.

(#836) erdoke válasza VipJoco (#835) üzenetére


erdoke
titán

Ja, értem. Elnézést, hogy javasolni mertem, hogy a magyar nyelvű használati útmutató 224. oldalán alaposan leírt módon csináld, inkább várj, amíg jön valaki, akinek a tiédnél olcsóbb az ideje, és a szádba rágja... :U
A Keresés használata (PDF) dokumentumban órát 1 sörért adom, és akkor te is képes leszel 10 másodperc alatt megtalálni, amit én. ;)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#837) VipJoco válasza erdoke (#836) üzenetére


VipJoco
tag

Bocs már hogy a belinkelt utmutató alapján nem ugrik a 224. oldalra, de ne is vedd magadra. Nehéz lett volna odaírni mellé hogy hányadik oldal. Amúgy megtaláltam ennyi idő alatt google barát segítségével, csak gondoltam itt normálisabb hangvételű emberek vannak, nem 2kérdés után leoltják a másikat.

Azért köszi a második hozzászolásod első 1.5 sorát.

(#838) erdoke válasza VipJoco (#837) üzenetére


erdoke
titán

Én is utána töltöttem le és kerestem meg benne, miután te azt mondtad, hogy "már nem egyszer néztem". Ezért javasoltam, hogy használd a keresőt (Ctrl+F), beírod "reset", nyomsz egy párat, amíg elvisz a megfelelőhöz, és kész. 10 másodperc, ehelyett letöltöttem én, megkerestem neked én, majd begépeltem 3 hozzászólást (10 perc). Erre én vagyok a hunyó? :F
Ecsém, te valami álomvilágban élsz. PC-t alapszinten nem tudsz használni, de 110e Ft-os PDA kell...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#839) Mappa válasza erdoke (#838) üzenetére


Mappa
addikt

hát van hogy csak a divatot kell kövcsizni amit a 21.százcsi diktál :D

nem kötelező megadni

(#840) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Az ebay-en lehet rendelni egy csomo fele tokot a telohoz. Probalta mar valaki?

(#841) Drenadar válasza ThorsHUN (#840) üzenetére


Drenadar
veterán

igen... soft tokot rendeltem és sokkal nagyobb mint a telefon maga... ugyhogy ne bizz abban, hogy desire szó ottvan... belefér csak mégse jó. :( a pontos méretet figyelni kell.

(#842) VipJoco válasza erdoke (#838) üzenetére


VipJoco
tag

Nah még mielött valaki tul okosnak érezné itt magát. Elöző hozzászolásodal élve: Hé ecsém

100%, hogy nem értek a gépek úgy mit egy szájkaratés kisember, biztosan a szép ki pofikámért kaptam sorra a szakirányú bizonyítványaim. De te már csak tudod.
Ja és a 110 inkább 130, de most miért sírsz neked nem sikerült összeszedni ennyi pénz?

Csak sajnálni tudom az ilyen túl okos embereket, akik azt gondolják, hogy mivel több ezer hozzászolást beírtak ők a Janik.

Én mint mezei felhasználó kérdezek valamit és nem teljesen olyan választ kapok mit amire számítok ezt megjegyzem a válaszadónak emelett meg is köszönöm, biztosan egy paraszt vagyok...

Én oldalamról lezárva. BB

(#843) Drenadar válasza VipJoco (#842) üzenetére


Drenadar
veterán

neked most mi a bajod? kérdeztél valamit, erdoke meg próbált segíteni. ha valakinek a segítsége neked nem felel meg, belehet írni hogy köszike, másvalaki esetleg help erre? és belinkeled az eredeti kérdésed. ÉS ennyi. szerintem is pofátlanság egy segítséget önként nyújtó embernek beszólni.

Egy nagyon sarkalatos beszólás : az rendben lett volna ha erdoke gyorsan elkéri a címed, gyorsan odarepül hozzád, elkéri kis kezedből a telefont és megcsinálja neked?

lehet sokmindenről van papirod, de el kell hogy mondjam : semmit nem jelent.

(#844) erdoke válasza VipJoco (#842) üzenetére


erdoke
titán

Tudom, nagyon fáj, hogy a "bizonyítványaiddal" együtt sem tudsz megtalálni egy szót egy PDF dokumentumban, ezért is csináltam meg helyetted. A többire inkább nem reagálnék.
Lusta voltál megnézni a manualban, ami mindig benne van, és amikor valaki jelezte, hogy ott kéne keresned, nem mástól várni a sült galambot, még neked állt feljebb. Olvass vissza, ha az idő már megszépítette a történteket. :P
Te csak egy vagy a sok lusta közül, de ha csak napi 10 ilyenre pocsékolnak a hozzám hasonlók 10-10 percet, az akár 10e Ft is lehet az órabérükből... Két hét alatt elbukom a hozzád hasonlók miatt a telefonod árát. :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#845) bolondember válasza VipJoco (#842) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

egy kicsit vegyél vissza!
Ne személyeskedj!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#846) aramis00


aramis00
tag

Hű. Hogy eldurvult a helyzet, mióta nem voltam itt!?
Nekem olyan kérdésem volna (nem vagyok tulaj, még), hogy a Naptár részen a találkozóknál lehet-e beállítani olyat, hogy a snooze mennyi időre snoozol, ill. hogy a napi nézetben félóránkénti bontás van-e? Tudom, h szőrszálat hasogatok, de ez eléggé hiányzik most (is) az E71-emből.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#847) Drenadar válasza aramis00 (#846) üzenetére


Drenadar
veterán

Boccs a láma kérdésért de mi az a snooze?
Elég sok variáció van, hogy mikor jelezzen, hogy lesz Event.
Napi bontásnál listás megoldást képzelj el, nálam nem grafikus, felvan sorolva szépen mai napra milyen bejegyzések vannak, és ottvan a pontos idő percre pontosan mit állítottam be.

De ez az alap naptár...

remélem valamennyire tudtam segíteni

(#848) aramis00 válasza Drenadar (#847) üzenetére


aramis00
tag

snooze-nak írja a nokia. A szundi vagy mi ez magyarul. Azt csinálja, hogy pár perccel később újra csipog, hogy esemény van. És kb. 3x lehet snoozolni, aztán már csak OK-zni lehet. Onnantól nem emlékeztet ismét.
Olyasmire gondoltam, hogy az alapfelosztás általában 1 órásra van rakva. Úgy mint az Outlookban. De ott át lehet rakni félóránkéntire. Mivel elég sok de rövidebb teendőm-találkozóm van, ezért van szükségem a 30 percenkéntire. Mivel to-do-nak, memónak berakni csak napira lehet (óra, percre nem), ezért találkozóknak jelölöm meg ezeket!

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#849) BEigner válasza aramis00 (#848) üzenetére


BEigner
csendes tag

Én a PureCalendar widgetet ajánlanám naptárazáshoz. Szvsz ez a legjobban átlátható naptármegjelenítő program, egy teljes képernyőt neki szentelve simán kifér több napnyi bejegyzés is, illetve az újabb verziók több feladatkezelővel is kompatibilisak. Én pl az Astrid-ot használom, így van külön egy 2 sor magas widgetem az elsődleges képernyőn a taskoknak (amire klikkelve egyből indul az Astrid, tehát lehet a feladataimmal foglalkozni) egyel balra lévőn pedig egy teljes 4 sor magas naptár. Nekem nagyon bejött, nem vagyok oda a grid-jellegű megjelenítésért, szerintem ekkore képenyőn nem túl jól használható. Noh persze tekintve, hogy ez egy Desire topic, ez itt most off...

[ Szerkesztve ]

Kütyücsinosítás, testreszabás ügyesen: http://bit.ly/c6InhZ

(#850) BEigner válasza BEigner (#849) üzenetére


BEigner
csendes tag

Jah és az Astrid egy csomó idővel kapcsolatos beállítást enged, sokkal rugalmasabb mint a szokásos snooze-olgatás, egyszerűen sokkal jobb ilyesmire mint a naptár (bár be tudja építeni magát a naptáradba is). Noh, reklám vége. ;]

Kütyücsinosítás, testreszabás ügyesen: http://bit.ly/c6InhZ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.