Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rdt89


rdt89
addikt

Köszi a tesztet nagyon jó volt és meglepődtem a telefonon, persze pozitív irányba, nekem így jön le a telefon:
Pozitív:
- Kamera
- Infra
- Akkumulátor
- Hardver
- Ram

Negatív:
- IPS /számomra/
- 2mp makro kamera
- Ár
- Kameralyuk

Semleges:
- IP hiánya
- Vezeték nélküli töltés

Összességében jó készülék, csak az árral szálltak el kicsit, de majd a Mate 30 Pro lenyomja :)

(#2) noro79


noro79
tag

Más készülékek a kijelző, más készülékek a hardver teszten.... Bravo.. :W. Miért?

[ Szerkesztve ]

(#3) Tutu7030


Tutu7030
veterán

"Maximális fényerőn X óra videólejátszás jön ki a telepből, ha WiFi-n keresztül streameljük a tartalmat."

Szöveges feladvány.: Mennyi az "X" értéke? :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#4) razorka777 válasza Tutu7030 (#3) üzenetére


razorka777
veterán

Lehet hogy 10?😃😃

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#5) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Jó ez a clarity mód, volt kitől tanulniuk.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) Bog válasza Tutu7030 (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

oh, mindjárt pótolom, elfelejtettem élesítés előtt lecserélni a megfelelő értékre, csak úgy írtam, hogy közben már futott a stream a telefonon, aztán nem írtam be az eredményt :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#7) #95763968


#95763968
törölt tag

Én már tapogatni szeretném ezt a tepsit, aztán végre csak eldöntöm, hogy ez, Huawei P30, vagy Samu S10 :C

(#8) njnl válasza Bog (#6) üzenetére


njnl
aktív tag

Ezt sosem értem meg. Stream 12 óra, sima nyomkodás (face, böngésző, youtube) meg 4-5 óra. Annyi hardver igény különbség van köztük?

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#9) Ádám16 válasza #95763968 (#7) üzenetére


Ádám16
addikt

Mate 20 Pro, és pénzed is marad mindamellett, hogy nem veszel rosszabb telefont ezektől.

(#10) Smiro


Smiro
senior tag

KameraLuk(e) Bog! Ragadós...

[ Szerkesztve ]

(#11) Dorcsika


Dorcsika
junior tag

Nem lett rossz de a p30-am nem cserélném le rá.

Huawei P30

(#12) #95763968 válasza Ádám16 (#9) üzenetére


#95763968
törölt tag

Jogos, és köszi, mert igazad van, sőt, csak ez is a még egy kicsivel nagyobb kategória. Lassan mindegyik péklapát méret lesz :) Mondjuk nem fogtam még a kezembe, és a szélesség majdnem 2 mm-rel kisebb, mint a H20Pro, úgyhogy lehet jobb a fogása az apró kezemben :)

(#13) Neck


Neck
veterán

Hm. Hát kapaszkodjatok meg, de nekem ez az f1.4-el szerelt kamera annyira nem jön be. Annyira puha, mosott olajfestmény némelyik kép, főleg a kilátós faleveles képet meg a benzinkúttól balra a fákat nézegetve, hogy arra a csúcs AI clarity módra bizony szükség is lesz.

Szerintem ez az a pont, ahol egy rendes fényképezőgépet napfényben rekeszelne az ember az élesebb képért, viszont azt itt nem lehet. Ha ez az ára az éjszakai fényerőnek, inkább legyen szűkebb az az "üveg", viszont akkor letámasztom a telót éjszaka hosszabb záridővel, ha már.

Vegyes érzéseim vannak, én nem adnék ki ezért 200 ezret, az tuti.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#14) Pjotr


Pjotr
senior tag

20160 Ft? Kell!!

[ Szerkesztve ]

(#15) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Csúnyán túl lőtték az árát, pronak kellett volna a sima arány nyitni.
S10 jobban megéri ár/érték arányban.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#16) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem rossz. Mellé lőni nem lehet vele.

(#17) joey04


joey04
titán

200k egy Honor telefonért?!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) janeszgol válasza joey04 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

És még ti mondjátok, hogy a telefon neve nem számít, nem azért veszitek az iPhone telefont és társait.

[ Szerkesztve ]

(#19) noro79 válasza janeszgol (#18) üzenetére


noro79
tag

Samsungot kihagytad... :DD

(#21) Ádám16 válasza janeszgol (#18) üzenetére


Ádám16
addikt

UP!

Mondjuk én iPhone-t kizárólag az iOS miatt vettem anno (és tervezek is majd ismét). Minden más téren (ár, tartozékok, tartozékok minősége, küllem, üzemidő) ótvar. Talán még a frissítések miatt szerettem nagyon, mert a kis SE-m még idén is megkapja a főverziót úgy, hogy tényleg nem romlik a minősége a szoftvernek.

(#22) helixP válasza joey04 (#17) üzenetére


helixP
nagyúr

Egy akármilyen telefonért?

(#23) fahrii


fahrii
őstag

Értem én, hogy az emberek rá vannak izgulva az újra, de mégis miért venné ezt bárki egy jólval olcsóbb és klasszisokkal jobb Mate 20 Pro helyett?

(#24) junior11 válasza joey04 (#17) üzenetére


junior11
veterán

Pár hónap múlva lesz ez még jóval olcsóbb is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#25) janeszgol válasza noro79 (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Társaiban benne van. :)
Sosem felejtem el azt a csókát a buszon, aki a Samsungot úgy vette fel csörgéskor, hogy elsőnek felemelte magasra, pici tartás, majd le és felvette a hívást. Oké csúcstelója volt és a barinő mellette ült, de na.

Ádám16, emmi bajom nincs az Apple termékeivel. Igaz nekem most csak egy iPad 6 2018 van és egy iPod Touch 6G, de régen az i4s-ig én is Apple fan voltam. Az iXr-t megjelenésekor az akkori legjobb, legoptimálisabb vételnek tartottam ár/teljesítmény alapján. Mondjuk szvsz ma is az, bár nem sokára jönnek az újak.
A tartozékok minősége, pl a töltő minősége sajnos a Samsungnál is katasztrófa. Komolyan mondom az Alcatel prüttyprütty készülékekhez sokkal tartósabb töltő jár, mint a Note 4-hez és 5-höz.

[ Szerkesztve ]

(#26) Scrydhan válasza Neck (#13) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Őszintén egyetértek veled. Az első makro kép is olyan mint amit régen még a sony ericcson xperia x8 csinált. Ezért is jó a samsungnál hogy váltani tud f1.5 és f2.4 között, amit ha már egyébként ilyen komoly hardvere van a huaweinek ők is megtehetnének. Mondjuk ez is kicsit vicces, komoly hardver és telefonba való szenzor méret egy mondatban.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#27) fahrii válasza fahrii (#23) üzenetére


fahrii
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#28) forgonati válasza Neck (#13) üzenetére


forgonati
őstag

Igen, ez a baj a nagyon tág rekesszel már, hogy lágyulnak a fotók. A Samu estei képei is ilyenek, mikor az 1.5 rekeszt használja. Ott a szoftver próbálja kompenzálni a dolgot azzal hogy utánaélesít, ettől viszont csak természetellenes lesz. Bizonyos rekeszen túl menni nem lehet már. Különben ilyen lesz az eredmény.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#29) atike


atike
nagyúr

Picit lentebb megy az ára és máris jó vétel lesz. Így sem rossz amúgy... :)

(#30) noro79


noro79
tag

:Y . Az durva. Mutatta hogy mindenki lássa. És lehet ennyi az össz vagyona. :(( . Fura világban élünk

(#31) logitech1 válasza razorka777 (#4) üzenetére


logitech1
tag

Jaja s10 :DD

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#32) joey04 válasza janeszgol (#18) üzenetére


joey04
titán

A honor a huawei olcsósított változata, ehhez mérten (ahova maga a huawei lőtte be az almárkát) baromi drága. Persze ez annak a következménye, hogy a huawei is árat emelt. iPhone-t btw valóban a neve miatt veszek. :DDD Ez biztosítja az ios-t, a milliós fizetőképes user bázis meg azt, hogy rendesen foglalkozzanak az apokkal a külsős fejlesztők. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) janeszgol válasza joey04 (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

Értem, világos. Mondjuk az igaz, hogy nekem is a szoftverek miatt van iOS eszközöm, nem a hardver miatt. :)
Az én szememben a Honor és a Huawei egy és ugyanaz. Ez sajnos a rajtuk lévő szoftverre is igaz. Örülnék annak, ha a Honor esetleg Stock közeli romot kapna, mint a HMD Nokiák például. A Huawei meg mehet az EMUI rendszerrel. Ha már a két márka (inkább szemlélet) egyre jobban közelít egymáshoz, akkor ebben eltérhetnének.
Bár a mostani viszályban ez lehet aranyhalas kérés. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) mjani1172 válasza fahrii (#23) üzenetére


mjani1172
addikt

1.Én még nem láttam Mate 20 pro-t beégés nélkül.
2.Az ujjlenyomatovasó itt tökéletes, ott kaki.
3.Az egyszerűen a hajlított képernyővel, hatalmas notch-al, sajnos ekem nem tetszik.

(#35) Ádám16 válasza mjani1172 (#34) üzenetére


Ádám16
addikt

1. Az enyémet szívesen megmutatom, nincs beégve.
2. Többször ments le egy ujjat, úgy itt is tökéletes.
3. Hajlított kijelző szubjektív, akkor ott a sima Mate 20. Hatalmas noccs: szoftveresen eltüntethető. 3D arcazonosítás pedig egy piszkosul biztonságos, gyors, és kényelmes módszer azonosításra, ami miatt van hatalmas noccs. Alig oldom fel ujjal emiatt a telefont.

(#36) csontosek válasza Ádám16 (#35) üzenetére


csontosek
csendes tag

Így van, köztudomású, hogy a noccstól igazán jó a 3D arcazonosítás, sőt anélkül már-már lehetetlen jól megoldani. :C

(#37) Radioactive


Radioactive
tag

Sziasztok!
Egy ideje az az érzésem, hogy a régi kétkamerás rendszerekhez képest ezek a mai, többlátószögű rendszerek nem adnak olyan minőségi képeket. Ez csak az én elvakult hűségem a Honor8-amhoz, vagy ez valós lehet? Nekem nincs szükségem erre a nagy divat n+1 látószögre, egy a telefon élete alatt egyszer használt makró kamerára 2MP-lel, stb. Ellenben a két szenzor képeit összerakva ezek a telefonok szerintem sok szempontból jobb képeket lőnek mint a mai, egyetlen szenzoros képek. És oké, értem a 48 -> 12-es dolgot, hogy 12MP-en optimális a minőség, de ennél a telefonnál is látszik, hogy nem valósághűek a képek, sokszor elmosottak, pl. az emberek a kilátóból fotózva is olyanok, mint egy régebbi számítógépes játékban. Persze erre f/1.4 megfelelő válasz lehet, erre magamtól nem is gondoltam volna.

Két kérdésem is volna:
Van igazság abban, amit írok, vagy teljesen tévúton járok?
Ezek a mai telefonok is összeillesztenek több optikából származó képet (ami a különböző látószög miatt bitang nehéz és kétlem, hogy megcsinálnák) vagy kizárólag ugyanazon szenzorral lőnek többet és azokat illesztik össze?

ui.: Honor8-at cserélnék erre, vagy a sima 20-ra, de nem látom azt a minőségi ugrást a képekben, amiért ezt megérné megtennem.

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#38) joey04 válasza csontosek (#36) üzenetére


joey04
titán

Igen. Ha ezt viccesnek találod, nem értesz hozzá.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) csontosek válasza joey04 (#38) üzenetére


csontosek
csendes tag

Ezt kifejtenéd, mert tényleg nem értem?

(#40) Inarus válasza csontosek (#39) üzenetére


Inarus
addikt

A 3D arcfelismerést nem lehet mindössze egy darab kamerával megoldani, kell hozzá egy komplex rendszer mélység érzékeléssel és egy plusz egységgel, ami a nem látható hullámhossz tartományban bocsájt ki fényt. Ez utóbbi produktumát, azaz ezeket a megvilágított pontokat ismeri fel a szenzor ahogy az arc felületén megtörik különböző szögben, megmutatván az arc térbeli szerkezetét. Ennek eredménye, hogy több modul helyezkedik el egymás mellett, naghyobb területet eszik meg a kijelzőből. Ezért van notch az iPhone X óta és ezért van notch pl a Mate 20 Pro-n, míg a sima Mate 20-on - ami csak egy klassszikus RGB szenzor alapú képfelismeréssel biztosít (kevésbé biztonságos) arcfelismerést - csak egy cseppnyi benyúlás is elég volt.

(#41) gusthy válasza Inarus (#40) üzenetére


gusthy
veterán

Ez így van. Ezért aztán vagy rendes arcfelismerés, vagy no-tch. Nekem az utóbbi, mivel az ujjam is mindig velem van, és ezért az egész arcfelismerést értelmetlennek tartom. Ez persze szintén szubjektív, de a notchot utálom.
Ja, és ha lehet, mechanikai, nem képernyős ujjlenyomatolvasó.

[ Szerkesztve ]

(#42) dave0825


dave0825
őstag

Ahogy nézem a kommenteket, és a gyakoriságukat, nemigen vették sokan ezt a telefont. :(
Honor 8-at cserélném le rá, egyelőre valami akciót várok, vagy hogy a Turbadónál legyen a zöldből (most már a "fekete" sincs). 200k-ért kicsit sokallom, de 170-80-ért szerintem jó vétel lenne.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#43) modflow válasza dave0825 (#42) üzenetére


modflow
veterán

Én a Honor 9-emet cseréltem le Honor 20 Pro-ra.
Turbado-nál 184k volt.

Tök jó meg minden, de semmivel nem tud többet, mint a 9.
Max. annyi, hogy az aksija jobb és nyilván a fényképezőgép fényévekkel jobb, de ennyi. Már a 9 is tökéletes volt 2 éve. És mit adna egy újabb telefon.... nincs ötletem... Mi más kellene, amikor mindent tudnak. Kíváncsi vagyok mi lesz 2022-ben. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Coempi válasza dave0825 (#42) üzenetére


Coempi
tag

és @modflow

Ha szóba jöhet, bekerült a Telekom kínálatba.

[ Szerkesztve ]

(#45) gusthy válasza modflow (#43) üzenetére


gusthy
veterán

De, sokkal töbet tud. Csak legfeljebb neked az nem fontos, amivel többet tud.

(#46) dave0825 válasza Coempi (#44) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi, jó lenne nekem a Telekom is, ha betöltene az oldal... Se ár, se kép, se kosárba, semmi, csak név, specifikáció, és ennyi. Ráadásul kéket írnak, ami a Próból nincs is, csak zöld, és fekete (ami lila). Telefonról sem tölt be, gépről se.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#47) modflow válasza gusthy (#45) üzenetére


modflow
veterán

Én nem fikázásból mondtam, szeretem ezt a telót is.
De miben tud többet?

(#48) Coempi válasza dave0825 (#46) üzenetére


Coempi
tag

Nekem most 22*7690 ft-ot mutat.

(#49) modflow


modflow
veterán

Van itt olyan személy, akinek működik a Google mappa virtuális térképe?
Nekem sajnos nem is jelenik meg az új opció.
De ha egy Honor 20-on nincs, akkor mégis milyen telón van????

(#50) dave0825 válasza Coempi (#48) üzenetére


dave0825
őstag

Nekem most sem mutat árat, csak ha az összehasonlításra megyek, de onnan nem lehet venni. Ha rámegyek, hogy Részletek és vásárlás, akkor megint a telefon oldala jön be, de árat nem ír, rendelni sem lehet. Közben bejött a chat-ablak, hogy tudok írni nekik, azonnal válaszolnak, mondta a srác, hogy nincs készleten, jövő héten lesz. Gondolom ezért nem látni rendesen az oldalt...

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.