Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) punky10 válasza xhege (#600) üzenetére


punky10
addikt

Az összegzésed 100%-os.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#602) xhege válasza punky10 (#601) üzenetére


xhege
addikt

Azt hittem a sörre jelentkezel :D

(#603) punky10 válasza xhege (#602) üzenetére


punky10
addikt

Sajnos arra nem tudom a megoldást. :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#604) Cyborg válasza xhege (#602) üzenetére


Cyborg
őstag

Bocsi, ha hülye kérdés, de van erre a telefonra, vagy a sima Honor 20-ra gcam port, nem tudjátok?

(#605) xhege válasza Cyborg (#604) üzenetére


xhege
addikt

Amennyire én tudom nincsen, de majd kijavítanak, ha hülyeséget mondok. :) Egyébként szerintem nem is igen hiányzik, mert jó a gyári. :K

(#606) punky10 válasza xhege (#605) üzenetére


punky10
addikt

Igen,szerintem is jó a gyári,nem hiányzik a G-cam.
Kirin procira amugy sem tudok 100%-os google-kamerát.
Vannak próbálkozások,de szerintem nem érik el a gyári szinvonalát.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#607) Conmet válasza xhege (#600) üzenetére


Conmet
tag

"A másik, ami a legfájdalmasabb: az értesítések szépen megjelennek a zárképernyőn, de az értesítés tartalmát nem lehet látni. Az ebben a bosszantó, hogy a beállításokban van erre opció, de hiába állítom erre nem működik."

Ezzel én is küszködtem egy sort, aztán rájöttem, hogy ez a fícsört két helyen kell engedélyezni, ha be van kapcsolva az arc alapú feloldás. A második kapcsoló az alábbi menüben található:

A fordítás félrecsúszott. Ha bekapcsolod, akkor mutatja csak az értesítések tartalmát, ha felismerte az arcod.

[ Szerkesztve ]

(#608) Z.É.T. válasza Conmet (#607) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szép megfejtés, ez egy korsó sör lesz! :D

(#609) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Szeretném kitenni a telefon képét a tv-re, de nem találja a tévét. Ugyanekkor a Samsung telommal simán megy.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#610) Cyborg válasza xhege (#605) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszönöm a választ 🙂

(#611) golyós válasza Conmet (#607) üzenetére


golyós
őstag

Gyorsan ki is próbáltam, mutatja ha kikapcsolom, tehát így van mint a képeden. eddig ez be volt kapcsolva, nem mutatta.
:C :R

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#612) xhege válasza Conmet (#607) üzenetére


xhege
addikt

Igazából ez is be volt jelölve, de így sem az történt, amit én szerettem volna. Az arcfelismerés kikapcsolása sem hozta meg az eredményt, mert még az arc adatokat is törölni kellett. Így már ok. Viszont a te posztodon elindulva lett meg a megoldás, így valóban jár a sör. :K

(#613) xhege válasza egyedülülő (#609) üzenetére


xhege
addikt

A Xiaomi Mi box S tv okositót nekem sem találja, míg a család osszes többi telója igen.

(#614) egyedülülő válasza xhege (#613) üzenetére


egyedülülő
őstag

S ezzel lehet kezdeni valamit?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#615) xhege válasza egyedülülő (#614) üzenetére


xhege
addikt

P30 Pro esetén külső appal oldottam meg. Majd itt is megnézem.

(#616) Demonseed válasza xhege (#587) üzenetére


Demonseed
csendes tag

De azt ugye tudod, hogy ezt a képet nem a telód csinálja? Ha a kamerasoftware felismeri hogy a Holdat akarod fényképezni, akkor az általa látott homályos fakó Holdra ráilleszt egy telefonra mentett, rendes kamerával lőtt képet a Holdról. :(

Egy kissé csalódott h20pro tulaj

(#617) egyedülülő válasza Demonseed (#616) üzenetére


egyedülülő
őstag

Ennek most fussunk neki megint lehetőleg. Elsőre nem igazán értelek.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#618) BloodRay válasza Demonseed (#616) üzenetére


BloodRay
veterán

Amiről te beszélsz az Moon mode esetén van bekapcsolt AI-nál(mármint, hogy rájavít valamit az AI-al a képre, de nem illeszt semmiféle képet a holdról a tiédre...). Ami ugye egyrészt nincs is Honor-on, másrészt meg, amúgy is csak kikapcsolt AI-al fotóz kb mindenki aki épeszű szerintem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#619) xhege válasza egyedülülő (#614) üzenetére


xhege
addikt

P30 Pro esetén az alábbi alkalmazást használtam. Kipróbáltam ma és ezen a telefonon is működik. Sajnos nem reklámmentes, használható.

(#620) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Vetette már össze valaki a Honor 20 és 20 pro kamerája? A rekeszertek tudom, hogy más (fokamera) és van ois is, de a minőségben mekkora a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#621) egyedülülő válasza xhege (#619) üzenetére


egyedülülő
őstag

Értem. Köszi. Azért érdekes, hogy egy Philips készülékkel nem kompatibilis egy telefon manapság. :(

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#622) xhege válasza egyedülülő (#621) üzenetére


xhege
addikt

Valóban fura.

(#623) Hoes válasza BloodRay (#618) üzenetére


Hoes
aktív tag

Én már AI-val fotózok! Igazából már nincs minőségromlws, durva túlszaturáltság a képeken AI-val sem. Így legalább bekapcsolja a portrémódot ha kell, ha meg mégsem kell a portrémód, egyszerű kikapcsolni.

(#624) BloodRay válasza Hoes (#623) üzenetére


BloodRay
veterán

Ízlések és pofonok ugye. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#625) Aryon87 válasza Hoes (#623) üzenetére


Aryon87
félisten

Blöe az AI-ra.. Mindkettőnknél ki van kapcsolva..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#626) golyós válasza Hoes (#623) üzenetére


golyós
őstag

Én sokszor kikapcsolom pont azért mert teljesen más beállítással dolgozik és agyvérzést kapok amikor végre elkapnám a gyerek egy pillanatát és azért nem sikerül mert az Ai pont átvált portré módra, huss a pillanatnak :(

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#627) Hoes válasza Aryon87 (#625) üzenetére


Hoes
aktív tag

Nem értek egyet vele, nincs gond már vele, úgyis utómunkázunk minden képet, akkor meg mindegy!

(#628) golyós válasza Hoes (#627) üzenetére


golyós
őstag

Utómunkázik a fene, nem azért veszek ilyen telot, hogy ,még utána szarakodjak vele.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#629) Aryon87 válasza golyós (#628) üzenetére


Aryon87
félisten

Mi más kategóriában mozgunk Hoes-sel, nálunk már az utómunka is fontos szerepet kap fotózáskor :)

Hoes: ez igaz, de nekem az AI inkább hülyeséget csinál, mint értelmeset, így ki van kapcsolva.
Ja aki nem tudja, nekem P30Pro van, páromé a H20Pro :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#630) golyós válasza Aryon87 (#629) üzenetére


golyós
őstag

Valami dereng, tán a Mate 10 pro topicból?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#631) oxide83 válasza Aryon87 (#629) üzenetére


oxide83
aktív tag

Én meg lassan minden képet pro módban lövök, utána jön az utómunka java :D.

(#632) Hoes válasza Aryon87 (#629) üzenetére


Hoes
aktív tag

Ha szakmai csoportba/oldalra szánok képet azt én is leginkább Pro módban készítem, olyankor ha jól emlékszem AI sincs, a RAW-ot meg úgyis szükséges utómunkázni.

Mostanában keveset fotózok, illetve a tervezett fotózás kevés.

(#633) vrbst válasza Hoes (#632) üzenetére


vrbst
tag

Tud RAW-t a H20pro? :F

(#634) Z.É.T. válasza vrbst (#633) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Pro módban igen, természetesen.

(#635) vrbst válasza Z.É.T. (#634) üzenetére


vrbst
tag

Szuper! :R

(#636) Z.É.T. válasza vrbst (#635) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nem látok bele a "szándékaidba", de fontosnak tartom megjegyezni, hogy ha valaki elsősorban RAW-ban akar fotózni, annak nem biztos, hogy egy pixel-binninges, ryyb megoldású telefon a nyerő, hacsak nem nagyon profi és legyártja a "tuti presetet".
Pro módban több feature is kimarad, dobok egy szemléletes példát.
RAW => Lightroom => auto kompenzáció ráeresztve (+ leméretezve):

(#637) Hoes válasza vrbst (#633) üzenetére


Hoes
aktív tag

Igen, mindhárom kameránál! Arra viszont készülj, hogy a RAW kép a főkameránál illetve a széleslátónál erősen vignettálni fog, tehát azt javítani kell! A tele kameránál szerencsére nincs vignettálás!

(#638) oxide83 válasza Hoes (#637) üzenetére


oxide83
aktív tag

Így van a vignettálás javítható, bár én RAW módban többnyire a 3x optikai zoomot használom, ebben az esetben pedig az ég kékes színe veszhet el könnyen, ami nehezen hozható vissza mert ilyenkor néha túlzó zajosodás keletkezik a szerkesztéskor vagy az ég kék színét nehéz újraprodukálni. Egy apró titok, pro módban ugye készül egy JPEG kép (és egy RAW kép ha bepipálod). Nos, a PRO módban készült JPEG képe esetében látványosan több részlet marad meg mint a normál módban készült felvételek során, ez a belenagyításkor látszik igazán.

[ Szerkesztve ]

(#639) Hoes válasza oxide83 (#638) üzenetére


Hoes
aktív tag

Én is nagyon szeretem 3x telének a RAW teljrsítményét, főleg mert kevésbé torzít az arcokat, tárgyakat, na meg nem vignettál!
Sok előre telepített Lightroom ( mobilos ) presetet kipróbáltam már de egyik sem tökéletes a vignetta eltüntetésére, és ugyebár külön kell a főkamerához és külön a széleslátóhoz találni egy-egy presetet!
Laptopot nem használok ilyen célra mert gyengus és nem bírja a Lightroomot.
Az ég kékes színét nekem eddig szépen hozta, nem nagyon kellett hozzápiszkálnom de megyek ma és kipróbálom! :D

(#640) oxide83 válasza Hoes (#639) üzenetére


oxide83
aktív tag

Szerintem a a főkamerához és a széleslátóhoz bőven elegendő a pro mód JPEG képe, nem kell RAW-ban lőni azokat már csak a vignettálás miatt sem, az eredmény így is kézzel foghatóan jobb a kamera normál módjához képest ahol belenagyítva már erősen megjelenik a túlzott élesítés és az egyéb szűrők használata.

[ Szerkesztve ]

(#641) Hoes válasza oxide83 (#640) üzenetére


Hoes
aktív tag

Most csináltam beltéren egy gyorstesztet és elég meglepő az eredmény, igyan a Pro mód JPG-je több adatot tartalmaz de az automata mód JPG-je részletesebb! Hogy van ez? Megnézem a széleslátónál mi a helyzet!

(#642) xhege válasza Hoes (#641) üzenetére


xhege
addikt

Képekkel is illusztrálnád?

(#643) oxide83 válasza Hoes (#641) üzenetére


oxide83
aktív tag

Tulajdonképp az előbb válaszoltam a kérdésedre. Automata módban a szoftver túlélesít amivel rosszabb eredmény születik, főleg ha belenagyítasz a képbe. Pro módban nem történik élesítés és megmarad az a képinformáció amit az élesítés és az egyéb képszűrők eltüntetnek az automata módban.

[ Szerkesztve ]

(#644) jaszy76


jaszy76
aktív tag

Sziasztok!

1 napja váltottam View 10-ről, és nem találok egy funkciót (Android 10): ha nézem a képernyőt, akkor ne kapcsoljon ki. Van erre vhol beállítás? Köszönöm szépen!

(#645) Hoes válasza xhege (#642) üzenetére


Hoes
aktív tag

Kint csinálok újra képeket és feltöltöm valahova! :)

(#646) xhege válasza Hoes (#645) üzenetére


xhege
addikt

Köszi! :R

(#647) atosan válasza jaszy76 (#644) üzenetére


atosan
addikt

Az sajna ezekből kimaradt.

Maine coon

(#648) oxide83 válasza Hoes (#645) üzenetére


oxide83
aktív tag

Fotók, videók mobillal csoportba töltsd fel őket, csatlakozz oda. Én már vagy 8 éve ott vagyok több tucat más fórumtaggal képeket osztunk meg.

(#649) jaszy76 válasza atosan (#647) üzenetére


jaszy76
aktív tag

Köszi! Pedig biztos voltam benne, hogy én vagyok vak...

(#650) tennis válasza Aryon87 (#629) üzenetére


tennis
tag

Szia! Látom a topikban, hogy nagy Huawei szakértő vagy! Segítenél, hogy a P30 ill. a Honor 20pro közül melyiket ajánlanád jobban? Előre is köszönöm a segítséged!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.