Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) csakacsuvi94 válasza b. (#600) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Volt egyszer msi armor és egyszer XFX. Tudom, az armor az egyik, ha nem a legrosszabb, de az XFX-nek okésnak kellett volna lennie. Custom fan beállításokat használtam, de ha nem engedtem 70 fok felé akkor brutál hangos volt :D Nem mondom, laikus vagyok ebben

(#602) Speed® válasza csakacsuvi94 (#601) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

XFX 480on jó volt anno, 580ra elqrvultak, nincs semmi meglepő a tapasztaltakban, főleg a leírt környezetben nem is csoda, tipik user error kategória. Nálam a Nitro+ előtt Aorus is volt, annak is határeset a hűtője, mégis sikerült hűvösen tartani OC mellett moderált hangerővel. Kicsit oda kell figyelni rájuk, nem annyira plug&play, mint a kisebb étvágyú nVk, de a fizikát sosem lehetett becsapni, nincs újdonság a leírtakban.

(#603) Motion_Blur válasza csakacsuvi94 (#599) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Így már érthető a 77 fok, egy kemence lehet a házad :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#604) arpii válasza Morris (#581) üzenetére


arpii
aktív tag

A probléma eredendően az, hogy visszatértek a jó öreg átnevezéshez. Kis túlzással merem állítani (kövezzetek meg, de akkor is így gondolom), hogy az 580 az az Overclock-olt kártya Overclockolt változatának az Overclockolt-jának az Overclock-olt változata. Az alábbi elgondolás nyomán 470 -> 480 -> 570 -> 580
Átnevezés és overclock. Ebből jó nem sülhetett ki.
Én azt vettem észre nvidia-nál nincs nagy variálás a custom model-ek közt. Minden gyártó lerakja szépen a kicsit, a belépőset, a közepeset meg egy gaming-et. A jelenlegi vásárlása előtt majdnem kerek 1 hónapot nézelődtem, mire megtaláltam az XFX-et. ASUS amit művel AMD oldalon, katasztrofális. Cimbinek a 480 minden este mikor játszunk, legalább 2-3x crash-el. Másik cimbinek a nitro gyárilag szénné, szó szerint szénné húzva kussban teszi a dolgát. AMD oldalon nagyon meg kell válogatni mit választunk, mert nincs közepes, sz@rul sikerültek vannak meg nagyon jól sikerültek.

(#605) csakacsuvi94 válasza Speed® (#602) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Köszi, hogy megerősítetted, amit leírtam (user error) 😂

(#606) csakacsuvi94 válasza Motion_Blur (#603) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Nem kemence, cpu 55 fok fölé nem megy, a gpu pedig 55 és 64 között mozog :)

(#607) csakacsuvi94 válasza arpii (#604) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Jaja, nekem is úgy jött le, hogy az 580 egy oc-zett 480, míg az 590 egy oc-zett 580. Természetesen több wattot zabálva :D

(#608) Yutani válasza arpii (#604) üzenetére


Yutani
nagyúr

Csak a pontosság kedvéért: a 470 a 480-nak egy vágott verziója, az 570 pedig az 580 vágott verziója. Az előbbi család a Polaris 10, utóbbi a Polaris 20. Azt lehet mondani, hogy utóbbi az előbbi OC verziója. Aztán jött még az 590, ami egy finomított 580, OC-zva. Tehát inkább 480-580-590, ha már OC sort akarsz felállítani.

#tarcsad

(#609) arpii válasza Yutani (#608) üzenetére


arpii
aktív tag

Ez a lényegen nem változtat, mivel ezekkel nem lehet igazi versenyt hirdetni, az nvidia boldogan eladhatja amit csak akar.
Rettentő jól pozícionálták a 2060-at és 1660Ti-t, de korábban írt valaki hasonló gondolatmenet alapján, és Én is úgy gondolom, hogy ezek Full HD kártyák. 2060-ban még lenne is erő, de ott meg a Vram lesz a szűk még az előtt, hogy a GPU kifogyna a szuflából.
Egy egészséges versenyben a sima 1660 meg sem születne, míg a 1660Ti majdcsak harmadával kellene, hogy kevesebbe kerüljön és a jelenlegi 1660Ti árán kellene, hogy menjenek az RTX 2060-ok. De amíg 75%-os piaci előnye van a zöldnek, tökmindegy mit hoz, valaki úgyis megveszi.
https://store.steampowered.com/hwsurvey/

(#610) csakacsuvi94 válasza arpii (#609) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Igazad van, de sokszor a 1660Ti és a 2060 eléggé OP fullHD-ban. Gondolom a 2060-at azért szánták még arra (pedig egy jól OC-zott 2060 felér egy 1080hoz), mert ha több game jön RTX opcióval, akkor a teljesítmény rögtön megfeleződik :/ Számomra ezért fura az RTX széria és ezért gondolom, hogy a 1660TI a gddr6 memóriájával egy stabil pont lehet még jó pár évig. Így 2019-et elnézve a 1660 (6gigás) és a 1660Ti lesz a best deal fullHD, ultrawideHD és 1440p-re. Ezen szerintem a navi változtathat, kivéve, ha megint szemenköpik az embereket egy rebrandinggel :D

(#611) arpii válasza csakacsuvi94 (#610) üzenetére


arpii
aktív tag

Nem akarok vészmadár lenni, de általában jók a megérzéseim. Addig lesz elég, amíg kijön egy next-gen konzol, aztán megindul a szakadék szélén lefelé az új címekben. Egyébként a ray tracing ma még nagyon nem életszerű. Techdemo-nak elmegy, de ennyi. Talán a 2080 már ki bír köhögni valami normális teljesítményt.

(#612) csakacsuvi94 válasza arpii (#611) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

A vram limitàltsàg miatt mondod?

(#613) arpii válasza csakacsuvi94 (#612) üzenetére


arpii
aktív tag

Nem kifejezetten. Sok, kifejezetten tipikus konzol port-os címben erején alul teljesít már most is, mint ahogyan sok másik kártya is. Általában ilyen uborka szezon akkor van, amikor még megy egy konzol generáció. Nincs nagy improvement VGA fronton, ill. van is meg nem is, gusztustalan átnevezések, etc.

Majd mindig jön egy next-gen konzol és hozza magával a hulladék konzol portos címeket, amiknek erőforrás éhsége hatalmas, ezzel mintegy diktálva a tempót dedikált VGA fronton is. Abu biztosan többet tud erről, mint Én.

(#614) Morris


Morris
veterán

MSI gaming x játék közben felmegy 1960/1500MHz-re (gpu/mem)

(#615) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

Akkor mától belépek a klubba vele:



Freesync működik elsőre.
Destiny 2-ben 75Fps-es Freesync limittel 58-62 fokos a Gpu minden fajta féle mókolás nélkül.
Egyelőre ennyit tudok. Még majd tesztelgetem a hosszú hétvégén.
Elsőre: tetszik :B

Motion_Blur köszi :))

[ Szerkesztve ]

(#616) Motion_Blur válasza Tom5 (#615) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Gratula! :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#617) green dude válasza Morris (#574) üzenetére


green dude
tag

Az en 580-am nem csinal ilyeneket, plusz felpassziv is. Lassan egy eve nyuzom (no tuning, csak ami out of the box, par MHz), semmi gondom vele. Kivancsisagbol kerdezem, melyik gyartotol volt a tied?

(#618) Morris válasza green dude (#617) üzenetére


Morris
veterán

Asus rog strix

(#619) Purple_46 válasza koko52 (#4) üzenetére


Purple_46
tag

Pontosan.

(#620) Motion_Blur válasza Tom5 (#615) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Limit nélkül rendesen megkínálva a GPU-t meddig megy fel a hőfok?

Ahogy észrevettem a Ventus nagyon környezet függő, közepesen szellőző zárt házban 70-71 fokig engedi el, ha leveszem az oldallapot akkor 68 fok a max.

Nálad a backplate műanyag vagy fém?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#621) mcs válasza Motion_Blur (#586) üzenetére


mcs
veterán

Nálad automatikusan megy fel 2000 rpm-re, vagy te állítottad annyira?
A Ventus RTX 2060 is hasonló hőfokokat produkál, de 73 fokon is csak 1700 rpm. :)

[ Szerkesztve ]

(#622) Motion_Blur válasza mcs (#621) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Teljesen default minden.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#623) mcs válasza Motion_Blur (#622) üzenetére


mcs
veterán

Akkor más vezérlést kapott.
Nekem 1700on még finoman süvít, és 1800-1900tól felfele kezd el jobban hangoskodni.

(#624) Tom5 válasza Motion_Blur (#620) üzenetére


Tom5
addikt

Mivel kínáljam meg?
Teljesen gyári beállításokkal Time Spy alatt nem engedte 65 fok fölé viszont a Boost órajel 1890 és 1950 között változott. Gpu 2080-on lefutott Fire Strike alatt. 2100-on már kidobott. Destiny 2 alatt custom venti profillal tartja az 1950-et 60-64 fok között, de itt ugye freesync 75 Hz/fps max limitálás van. Itt a venti 40%-on tekert ami teljesen hangtalan. A BackPlate műanyag igen, ennek ellenére nem érződik gagyinak a kártya. Egyelőre tetszik.

(#625) Motion_Blur válasza Tom5 (#624) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az nagyon jó, alapon nekem is 1890-re boostol le 70 fokon.

Adtam neki +120MHz-et, így 1960 körülre esik vissza, hőfok ugyanaz. Ha meg van hűtve akkor simán 2G fölött marad (YT videó, bal felső sarok), ez 80% venti ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#626) Tom5 válasza Motion_Blur (#625) üzenetére


Tom5
addikt

Superposition 4K optimized alatt teljesen defaultba:

[ Szerkesztve ]

(#627) féldekás


féldekás
aktív tag

Ez jobb vételnek számít, mint az RX 590?
Úgy néztem, hogy igen, de jó lenne egy megerősítés.

(#628) gidalight válasza féldekás (#627) üzenetére


gidalight
tag

Igen. Erősebb, kevesebbet fogyaszt, frissebb:)

(#629) Televan74 válasza Morris (#618) üzenetére


Televan74
nagyúr

Rossz típust fogtál ki. De látom te sem veszel többet AMD -t. [link] :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#630) Televan74 válasza féldekás (#627) üzenetére


Televan74
nagyúr

A 1660Ti néhány játékban Vega szint is lehet(nvidiának jobban fekvő motorokban). :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#631) Morris válasza Televan74 (#629) üzenetére


Morris
veterán

Soha ne mondd, hogy...

Ha azok az anomáliák nem lettek volna, akkor valszeg azóta is rx580 tulaj vagyok.
Többen mondták, hogy a sapphire nitro+ a legjobb. El is hiszem, csak annyira nem tetszik kinézetre. (üveg oldallapos ház, fontos a külcsín) :)

Amúgy meg ez az msi gaming x 1660ti nagyon ott van. :K

[ Szerkesztve ]

(#632) Gyuri27 válasza Morris (#631) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na igen. Nem kell bedölni a rog féle csicsának.
Meg az egyéb karácsonyfáknak.
Tudom én vagyok a maradi. Mert legyen kocka, egy színű oszt jóvan.
De ma már ettől több kell. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#633) féldekás


féldekás
aktív tag

Egyelőre csak elkezdtem nézegetni a gamer cuccokat, ezt a gépet raktam össze. Csak egy alap elképzelés. Kicsit lejjebb lehet vinni a költséget egy H370-es lappal. Gépház, plusz csendes ventik típusa nincs még kitalálva. Mostanában nem költök gamer pc-re.
Alaplap: MSI Z370 Gaming Plus 40k
Processzor: Intel Core-i5 9400f 60k
Videokártya: MSI GTX1660 Ti Gaming X 120k Most nézem, ebben az árban már Vega 56 is van. [link]
Belső merevlemez: WD Blue 1TB 7200rpm 12k
SSD: Samsung 970 Evo 250GB M.2 25k
Tápegység: Seasonic 30k
Gépház: 20k
Házhűtő ventik: 10k

[ Szerkesztve ]

(#634) Motion_Blur válasza féldekás (#633) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az említett MSI kártya 108k.

1660 Ti TDP: 120W
Vega 56: 210W

És kőkemény 3%-al gyorsabb a Vega: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#635) Gyuri27 válasza féldekás (#633) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ennek az intel procinak mi értelme van? Vagy miért jó?
Rizsa 2600 6-8k-val olcsóbb és 6/12.
Msi 450-es lap is kb 5-6k-val olcsóbb.
A 30k-s táp se világos (mármint hogy miért vagy mit tud?).

Amd - Radeon - Ryzen

(#636) TTomax válasza féldekás (#633) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mi a francnak 30K-s seasonic táp ehhez?Ugye nem egy 850est néztél ki?Mert így ez a konfig jó ha 300wot eszik,de akkor már minden fullon megy.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#637) Motion_Blur válasza TTomax (#636) üzenetére


Motion_Blur
félisten

550/650-es Seasonic táp 30-30+k... az pedig kell, nincs értelme kisebbet venni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#638) Raymond válasza féldekás (#633) üzenetére


Raymond
félisten

A 250GB SSD + HDD opcio itt 37e Ft, kozben 40e Ft alatt van 1TB Intel 660p NVMe (1800/1800) SSD, annak tobb ertelme lenne. Ne bodulj el a Samsung magasabb benchmark eredmenyeitol, nem latsz abbol a gyakorlatban semmit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#639) TTomax válasza Motion_Blur (#637) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem feltétlenül vennék seasonicot egy ilyen konfighoz, egy semi modular bronz bőven elég ehhez a konfighoz 5-600W körül,abban még marad tartalék fejleszteni is és azok 20K körül mennek...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#640) picimitch


picimitch
tag

Sziasztok!

Mivel megjelenítőt tervezek váltani (720p tv-ről fhd tv-re), szeretnék újítani vga fronton, hogy továbbra is menjenek a játékok. Jelenleg egy gtx 960 2gb kártyám van (i5-4460, 2x4gb ddr3 hyperx fury), és egykét esetben bizony megdöccen a régi felbontás mellett is. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy a proci teljesen kihajtaná a 1660ti-t, de ha most marad is benne tartalék később jó lesz esetleges platformváltás vagy upgrade esetén is.
Most 110K körül látom az msi gaming x-et. Ez jelenleg viszonylag korrekt ár érte igaz? A led meg a csicsa nem érdekel, de pcx-ről szeretnék vásárolni, és ott nincs most ventus készleten, armor oc-t pedig (egyelőre) nem is forgalmaznak.
Még egy láma kérdés a végére: fps hexa+ 500w táppal gondolom jó vagyok? illetve a gtx960 asszem 6+2 pinen csatlakozott, az megegyezik az 1660ti 8 pin csatlakozásával?

(#641) TTomax válasza picimitch (#640) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jahh,proci kevés lesz, de majd tudsz merre fejleszteni.110K kicsit sok szerintem, Én egyik 1660Tiért sem adnék 100Knál többet a 6+2 pin az más néven 8pin..ugyanaz,azért van igy megcsinálva,hogy kimondottan a 6pines vgakra is be tudd dugni,tehát +2 pin ráfordítható a 6ra igy lesz pines ami ugyanaz mint a 8pines sima.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#642) mcs válasza picimitch (#640) üzenetére


mcs
veterán

Nem fogja teljesen kihajtani, de 1660 Ti-n kívül mást ne is nézz szerintem. Így is sokkal gyorsabban fognak futni a játékok.
A tápod nem lesz akadály, és a pinek megegyeznek, csak a 960on külön voltak választva. :)

(#643) picimitch válasza TTomax (#641) üzenetére


picimitch
tag

+(#642) mcs :

köszi urak a gyors választ! Kicsit szubjektív a kérdés, de érdemes lehet tovább várni áresésre, illetve pl ventus xs vagy armor oc érkezésére? Nincs márkafétisem, de ezekről az MSI-kről csak jókat hallok most. Nyilván nem a fillérb@szás a cél, csak valamennyire szeretnék ár/érték arányban a földön maradni.

(#644) Gyuri27 válasza Motion_Blur (#637) üzenetére


Gyuri27
félisten

520-s s12 II 20k alatt van. A 620 22k.
A moduláris evo 520 22k.
Aztán az olyan fos cégekről még nem is beszéltünk mint az evga, forton, bq.

Amd - Radeon - Ryzen

(#645) féldekás


féldekás
aktív tag

Igen, valóban elnéztem pár dolgot, meg ez csak egy elméleti konfig volt. Nem tervezek venni egyelőre, viszont konfigot összerakni imádok :DD

(#646) mcs válasza picimitch (#643) üzenetére


mcs
veterán

Kizártnak tartom, hogy lenne a közeljövőben jelentős áresés. Nyugodtan veheted 110ért az MSi Gaminget, és kapsz egy kíváló hűtést. :)

[ Szerkesztve ]

(#647) Motion_Blur válasza picimitch (#643) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Bármelyik MSI-t veheted nyugodtan, most már van itt PH!-n mindháromból és jó kártyák.

Én a helyedben a Gaminget venném, 10k felár de komolyabb a hőelvezetés és csendesebb.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#648) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nem tudom, ide tartozik-e, de bemutatkozott a GeForce GTX 1660 is.

Teszt 1
Teszt 2

(#649) Televan74 válasza Alvin_ti4200 (#648) üzenetére


Televan74
nagyúr

Közben kint van a hír PH -n is. Oda is lehetne a teszteket linkelni. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#650) csakacsuvi94 válasza Alvin_ti4200 (#648) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Ahogy látom alza-n, kb a 80k-s árkategória lesz itthon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.