Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) bot1978 válasza b. (#195) üzenetére


bot1978
senior tag

Nagyon sovány, körbenézel hol tart a PCI-E sávszél, memóriák, procik ég szerelme 4 mag 4 szál már i3-ból is van olyan órajellel, hogy már egy i3 is elég játszani, hát hol van ma már a CPU limites PC gyerekek? Régen volt, hogy teljes rendszert kellett cserélni egy új VGA miatt, ma meg már lassan i5 se kell, nem hogy i7. A VGA lett a leggyengébb láncszem és akkor egy komplett konzol ára? Miért is? Vérszegény, nagyon vérszegény, hogy agyonbutított selejtes vackokkal tudnak csak 100k alá menni két év után. És a leggázabb, hogy ettől még hasra is kéne esnem. Az SLI annyival el van intézve, hogy az ma már semmire sem jó dolog, ha több GPU-t használsz, szóval kvázi az akkor nincs is. Téma elintézve.
Szerintem mostantól ne is adjunk ki VGA-t, hanem az új verziójú forceware legyen fizetős. Úgy is csak amiatt kell lassan új VGA, mert a régi kártyákat szoftveresen lelassítják és a portolt vacak nem beesik néha 28FPS-re? Azannnnya, hát új kártyát kell venni, nincs mese. Még szerencse, hogy van.

(#202) b. válasza bot1978 (#201) üzenetére


b.
félisten

Rendben elfogadom a véleményed, nem akarlak meggyőzni semmiről. Alapjaiban igazad is van, több fejlődés kellett volna ezen az áron, én inkább csak azt mondom, hogy ha nem is sok, de valamennyi történt.
Konzol vs PC más téma azt ne keverjük ide. Aki konzolozni akar vagy mindegy neki min játszik, az azt vesz amit akar, szerencsés fickó, aki meg PC-n akar játszani az meg hiába vesz konzolt.

Az SLI Dx 12 alatt nem opció ,ezt azért meg kellene értened. Nem kell SLI összeköttetés elméletileg , hogy két kártyát összeköss, mert multiGPU támogatás van elméletileg. Akár egy AMD és NV kártyát is összeköthetnél.Elméletileg. A játékoknak kell támogatniuk.
A grafika / grafikus motorok pedig nem igényelnek jelenleg erősebb VGA-t .A piac mesterségesen a kijelzők felbontásnövelésével és a frissítési ráta növelésével érte el azt hogy erősebb vasakra kelljen rászorulnod.
Amikor procit kellett cserélned egy VGA miatt akkor egy középkategóriás kártya 2 év alatt elavult. lásd GTX 960 ami olcsó volt meg szar is, már a megjelenésekor se bírt az adott kor csúcs játékaival max grafikán.
jelenleg ott tartunk, hogy egy GTx 1060 a megjelenésétől 4-5 éven át kiszolgálja az adott akár új játékokat a legnépszerűbb felbontáson 60 FPS sel esetleg kisebb kompromisszumokkal.Nincs grafikai fejlődés.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#203) Krend válasza kwzatz (#181) üzenetére


Krend
csendes tag

Már csak azért se csinálnék semmit egy olyan régi géppel, mert ha még működőképes is, a tápok átlagban 5-10 évesen már nem adják le azt a teljesítményt, mint fiatalkorában, tesco gazdaságos tápok lehet ennél hamarabb is elkezdenek gyengülni.

Nyilván nem csak a 200 wattos táp lehet az indok, hallottam olyathogy alaplapok nem támogatják az újabb kártyákat, bár ha csak a táp a probléma akkor amit a kártyán spórol az ember, vehet belőle egy normális tápot....

@ SECTORnooB (X185)

Vegák ára retardált, Iponon pl megnézheted a görbét, pontosan látni rajta mikor maradt 3 darab raktáron, verték fel az árát és mikor unták meg a faszkodást és tették vissza lentebb, de még így is rablás.

[ Szerkesztve ]

R5 2600x, R9 290

(#204) hellboy


hellboy
csendes tag

Megnézve a 1060 (msi gaming x) árának változását (pl árukeresőn) ott 2 hónap alatt esett az ár 13k-t
(igaz az már Karácsony közelében volt: 2016.10.07.)
Várható ez itt a 1660ti gaming x-nél, hogy 2 hónap múlva 105k-ért kapható lesz?
Mi lesz a boltok polcain lévő, már most is akciózott 1060 eladásával, főleg ha jönnek a 1660 és 1650-s kártyák?

"Azért kár hogy a régi jó dolgokból nem maradt semmi, " :)
"Radon HD 4870/4850 - helyzetere, mert ezek legendasan jo aron voltak"
Tudom most is az (4850) szolgáltatja (immár 10,5 éve hibátlanul) a monitoromra a pixeleket,
ÉS csak 38000 Ft-ba került.

Gondolom a kripto láz alatt vett kártyákat a boltok nem fogják veszteséggel eladni.
Nagy dilemma: a munkára tervezett ryzen 2600x mellé mit vegyek ha nem is 10 évig de 5 évig
biztosan nem tervezek új configot venni?
A játék nem elsődleges, de annak idején is az ára meg a S.T.A.L.K.E.R. miatt lett 4850 vétel.
Most meg a Metro Exodus tetszik, de ha jól láttam az a 2060-at is 60fps alá kényszeríti
guru

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#205) kenwood válasza hellboy (#204) üzenetére


kenwood
veterán

"Gondolom a kripto láz alatt vett kártyákat a boltok nem fogják veszteséggel eladni"
Akkor mit csinalnak vele ? Megvarjak,mig a beszerzesi ar felet se eri mar,es bezuzzak ? :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#206) Cs1csó válasza hellboy (#204) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kell félni a Metro Exodus-tól ha mindent ULTRA-ra húznál akkor lehet 2080Ti SLI sem lenne elég de nem nem csak az ULTRA beállítások léteznek szemnek alig észrevehető dolgokat is ki lehet kapcsolni, mérsékelni stb. és egy 970-essel is élvezhető.

(#207) Krend válasza hellboy (#204) üzenetére


Krend
csendes tag

Ez most attól függ pontosan mit akarsz, ultrán amúgy is hülyeség játszani, mert kbészre se veszed a különbséget high, vagy mediumhoz képest, de azért ha újabb játékokat akarsz majd játszani 5 év múlva is, akkor lehet nem ártana egy középmagas kártya, vega56, 1070ti körüli teljesítménnyel.

Nekem egy referencia modell R9 290em van most (5 és fél éves kártya) és visz mindent medium-high grafon 60al bőven, többet is bírna, ha nem korlátoltam volna úgy be, hogy ne menjen 80 fok fölé (ugye ez biztonsággal mehetne 94ig).

R5 2600x, R9 290

(#208) bot1978 válasza b. (#202) üzenetére


bot1978
senior tag

A multiGPU-nak akkor lenne értelme, ha rendre hozna legalább 5-10%-ot a CPU-ba integrált GPU.
Ez volt igazából a méregfoga régen, még az ötlet szintjén, hogy 10% akár meg is lehet alsóközép dedikált mellett és ezt milyen király, mert a CPU-ba filléres levilágítani a GPU-t is és akkor az alsóközép VGA-knak meglesz az a +10%. amivel megfogják a középkategóriát.
Ment az átszellemült belelkesedett áradozás, hogy atya ég mekkorát léptek az APU-k és majd APU&GPU CFX micsoda királyság jön itt kérem…
Ja, nagyon király tényleg, de hagyjuk nem is érdekes igazából.

Szerintem teljesen irreleváns, hogy a felbontás emelkedésével növekszik e a képátló vagy nem. Pont a Rift bizonyította be nekem, hogy még mobilra is kell a 4K, amiről azt gondoltam volna, hogy oda aztán mi a fenének.
Akkor most képzelj el egy akár ezer Ft-os karton vackot, vagy drágább kényelmesebb bőrt, tökmindegy előveszed, beleteszed a telefonod és a fejedre húzva akkorában nézed a filmet a vonaton, repülőn, mintha a moziban lennél. Nem királyság?
Ami fejlődik, azt hagyni kell.
A magasabb felbontás nagyobb grafikus teljesítményt igényel és a GPU-knál teljesen bedugult az egész. Nincs rendes fejlődés. A panelek nagyon mennek, már 8K pff hát mekkora teljesítmény kellene? Itt nagyon sok hiányzik, nagyon bedugult. Ez a kripto akkora kárt csinált, beláthatatlan és még mindig nem tünt el, még mindig számolják :W

(#209) hellboy válasza Krend (#207) üzenetére


hellboy
csendes tag

Persze nem probléma ha ultrán nem éri el a 60fps-t.
De most, hogy kijött a 1660ti gondban vagyok hogy ez vagy 2060.

Az 5 éves terv szerint a 2060 a logikus. Pesze jó lenne egy 1070ti 8GB-al is.
Csak már a 137k-s 2060-t is "rablásnak" érzem (a fene egye meg a bitcoin kitalálóját :O )
Mondjuk mihez képest rablás ez, jó ideje nézegetem a kártya árakat
és nem emlékszem 1070ti-re (új) 160k alatt.
Ahhoz képest a 2060 jó vétel.
Aztán ha 1660ti meg a 2060 között van 30k árkülönbség arra meg azt mondom metakomunikative,
hogy nem semmi :D

Vennék én AMD-t is de a vega és rx 590 sokkal többet fogyaszt és tudom hogy ez nem
fog az áramszámlában a földhöz vágni de a melegedés miatt nem érzem ezeket jó vételnek.
Remélem vga fronton is feltámadnak ősszel, mert ez a konkurencia nélküli vga piac nem egészséges.

Ráadásul az msi twin frozr-ről csak jókat olvastam ( már-már fanja vagyok ennek a fannak :D )

A ződlényes boltban láttam "újszerű raktáron" 580 gaming x-et.
Az milyen lehet, vki kicsit használta bányászatra és visszavitte gariban ők meg kicsit felpimpelték ;]
ami valószínűleg jól sikerült mert 100k kérnek érte.

[ Szerkesztve ]

"sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

(#210) Zicokuka válasza Cs1csó (#206) üzenetére


Zicokuka
senior tag

FHD ultra@2060-al a Metro,elég jó is,bár nem látok akkora fejlődést a grafikákban se.

(#211) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem olvastam vissza, de lehet, hogy már valaki beküldte a linket, hogy itt egy magyar teszt róla: link

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#212) Vanka


Vanka
tag

Ma már volt 2060-as 100 ért az aprón .
Át kell gondolnom az 1060 3GB-ról mire váltsak !
A fogyasztás miatt az 1660 lenne az igazi

[ Szerkesztve ]

(#213) Cs1csó válasza Vanka (#212) üzenetére


Cs1csó
félisten

Arról igazi ugrás a 2070 lenne, vagy a 1080.

(#214) t72killer válasza bot1978 (#201) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A magonkénti teljesítmény még mindíg nagyon számít a játékoknál, lásd amikor a PH "véletlenül" procilimitbe futott a rájzen 2700x-el a Turing tesztben....

Ha a magonkénti teljesítmény okés, akkor már nem kell túl sok mag, 6db-al bőven ki vagy szolgálva - csak azok pörögjenek a csúcson.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#215) Chaser válasza Cs1csó (#213) üzenetére


Chaser
titán

sztem egy 2060-at is megérezne bőven:) de a 1160-at is, 3gb már sokszor egyébként is necces, lehet nálam is utóbbi landol, legfeljebb nem 1440p-s monitort veszek, hanem fullhd-t

tibaimp
jó ez, csak az ára finomodjon...hajrá amd ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#216) Hun'reeth válasza t72killer (#214) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Unalmas.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#217) bot1978 válasza Cs1csó (#213) üzenetére


bot1978
senior tag

Mi teszi olyan igazivá, hogy 50k 1060 helyett 150k 1080?

Vesz az aprón 45-ért egy 3GB-os 1060-at, kattint kettőt, 2100MHz Core Clock meg még valami sallang attól függően, hogy milyet fogott ki.
Ezen az órajelen vannak címek, amikhez kevés? Most hagyjuk a táblázatokat, hogy az alapórajeleken mekkora különbség van a típusok között, meg hogy a 3GB-os verzió a gyári beállításokkal mennyivel lassabb, mint a 6GB-os 1060 úgy sem a gyárival fogja használni.

Mi teszi a különbséget olyan igazi ugrássá? Azért százezerről beszélünk, sőt ha olyan rendszere van, ami a 1060 alá elég, de erősebb alá nem, akkor lap+cpu+ddr4 az a másik százas.

Én maradok a fenekemen, úgy is 1+2 év garis a 1060-am, még van egy évem. Majd akkor cserélek filléres különbözettel valami erősebbre. Most ennek semmi értelme. Pénzkidobás. Egyszerűen ennyit nem ér.

(#214) t72killer

2080Ti mellé elég gáz volt, de amúgy ha nem top configról beszélünk tényleg az van, hogy már egy 4 mag 4 szál i3 is elég.

[ Szerkesztve ]

(#218) Cs1csó válasza bot1978 (#217) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam A VGA-ról B VGA-ra váltás 50%-os teljesítménynövekedés alatt értelmetlen. Természetesen az is jó biznisz, hogy évente a még garis kártyákat adja el az ember és mindig kicsit újabb, kicsit jobbat vesz stb.

(#219) bot1978 válasza Cs1csó (#218) üzenetére


bot1978
senior tag

Én a szolgáltatás oldaláról közelítem meg. Mi az ami elérhetővé válik. Anno a 1060-at a Rifthez vettem meg. Így utólag azt kéne mondanom, hogy jó vétel volt, de messze nem ilyen hosszú távra terveztem vele. Bosszant, hogy még mindig itt tartok, de olyan rablás van azóta lényegében folyamatosan, hogy sok lehetőségem nem volt értelmes cserére.
Meglátom hogy megy le a DDR4, talán rendszert hamarabb váltok a VGA alatt, csak szem előtt tartva, hogy miket csinálok itthon annak pláne semmi értelme, hogy az ivy-re rádobjak 50 rongyot csak azért, hogy újabb legyen. Minden drága most valahogy, vagy én lettem skót.

(#220) mcs válasza Vanka (#212) üzenetére


mcs
veterán

Prociból nyomass alá jó erőset. Én is 3 gigás 1060ról váltottam 2060ra, és itt-ott határozottan kevés neki az i3 8100asom.

(#221) t72killer válasza bot1978 (#217) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+Pláne, ha az az i3 húzható:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#222) Vanka válasza mcs (#220) üzenetére


Vanka
tag

I7 4771 + 16GB VAN
Még elmegy .

(#223) tibaimp válasza Chaser (#215) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"jó ez, csak az ára finomodjon...hajrá amd ( :" -- ezt pontosan nem tudom mire is írtad, de örülök neki :)

Vanka: ne szarozz, 2070 az igazi! A 1060 után ég és föld...én egy 290x-et váltottam le erre...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#224) bot1978 válasza t72killer (#221) üzenetére


bot1978
senior tag

Ígen, meg azért csak más az egész, más chipset, ddr4 is azért sok olyan sávszél van a rendszerben, ami nem feltétlen plusz ha van, de ha nincs az viszont rögtön mínusz. Lásd azokat az embereket, akik azzal jönnek, hogy a Ryzen hozott nekik 15FPS-t, csak röhögsz magadban, hogy nem a Ryzen hozta, hanem a korábbi procija/rendszere vitte el, de hát nem magyarázod meg neki úgy se. A Ryzen az most nagy vallás lett. Egy darabig most téma lesz, aztán majd elfelejtik... 2080Ti-hez ciki volt az a proci, le kellett volna venni a cikket. Persze ki lehet tenni,de PH-ra ííí rendhagyónak mi? :)

(#225) Chaser válasza tibaimp (#223) üzenetére


Chaser
titán

ha az amd hoz konkurenciát, akkor lesz árverseny, lásd intel és a ryzen esete - mondjuk intel megoldotta, h aztán még zen előtti áraira is ráemelt :d -
semelyik oldal mellett nem vagyok, minél jobb és olcsóbb legyen, meg keveset fogyasszon, ehhez mindkét gyártónak produkálnia kell, persze amd-nek sokkal nehezebb dolga van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#226) mcs válasza bot1978 (#224) üzenetére


mcs
veterán

Amennyire vallás lett a Ryzen, pont annyira átkozni való közellenség az Intel is. :D

[ Szerkesztve ]

(#227) Cs1csó válasza bot1978 (#219) üzenetére


Cs1csó
félisten

" szem előtt tartva, hogy miket csinálok itthon annak pláne semmi értelme, hogy az ivy-re rádobjak 50 rongyot csak azért, hogy újabb legyen. "

Akkor miért váltanál, ha amúgy elég? Vagy az van amit írtam, hogy még addig elpasszolni amíg ér valamit?

(#228) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Itt ugyanaz a Zotac ugyanott (Saturn, MM) a 1660 Ti 298€, 1070 289€. Eltelt 2.5 év, mínusz 2 GB VRAM, hol itt az előrelépés?

Dettó ugyanaz történik mint 1080 Ti vs. 2080 esetén, sőt itt még extra feature sincsen. Komolyan nem értem a dolgot.

(#229) Cs1csó válasza MeszesKPT (#228) üzenetére


Cs1csó
félisten

- nincs konkurencia tehát nincs verseny
- megrekedt technológia is egy kicsit
- a verseny hiány miatt lehet van egy két dolog a fiókban de ott jól elvan ameddig olyan ütemben ömlik a pénz ahogy az éves jelentés előre kalkulálta

(#230) Yany válasza Mika1227 (#2) üzenetére


Yany
addikt

Hibásak is acost per frame számok. Szerintem felcserélték a felbontásokat, picit gyanús, hogy minden VGA jobban megy 1440-ben, mint fullHD-ban.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#231) MeszesKPT válasza Cs1csó (#229) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Ebből csak azt látom, hogy a Pascallal nagyon betalált az Nvidia, viszont emiatt a jelenlegi helyzet igen harmatos.

(#232) b. válasza MeszesKPT (#231) üzenetére


b.
félisten

csak az a gond hogy az 1070 kifutó árát hasonlítod az 1660TI debüt árához. Az 1070 379$ ról indult, 2,5 év kellett neki hogy 100 dollárral lemenjen az ára.de fél éve még nem igen volt 320 alatt sehol, nálunk meg 120 K alatt se sok volt és most sincs igazán a boltban. Vagyis de egy darab akciós példány van Iponnál, alzán 125 K egy darab egy ventis mini, ehhez képest az 1660TI most 100-105 K az első napon.remélem 1,5 év múlva 70 K lesz inkább.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#233) bot1978 válasza Cs1csó (#227) üzenetére


bot1978
senior tag

Inkább a különbözet miatt, hogy ne egyszerre kelljen a VGA-val. Annyira ki vannak lőve a VGA árak az űrbe, hogy állandó para, mikor zuhan be az egész hóbelevanc és esik egy 130k-s kártya 80k-ra. Nem tudom mi fújja ezt a lufit, de valami miatt egyelőre nincsenek rászorulva az értékesítési darabszámok emelésére az látszik. Újabb bányászbulira spekulálnak, vagy az ég tudja, de a régi árszintek nem véletlenül alakultak ki. Nyilván nem jók a számok most, hogy a bányászokon sincs éppen a dili.
Ha nem áll vissza a rendes kerékvágásba a piac bárhogy is lesz, muszáj lesz választani melyik legyen előbb és emiatt lehet, hogy inkább rendszert veszek "előre" kvázi "tartani" mint VGA-t.
Hiába várok ki, mondjuk 2060-at ivy-be tenni egy év múlva is hülyeség lesz, hiába lesz esetleg sokkal olcsóbb, szóval valamikor el kell majd engedni a lapot+procit+ramot.
Talán az MS biztonsági javítása miatt pár generációt tudok majd lépni filléres különbözettel. Valami olyan német levetett i7-es cuccra esetleg kicserélem a 3570K-t, amin ha kikapcsolom az MS védelmet és rádobom a vizet akkor egy jobb VRM-el már elég lesz a VGA alá, amire cserélni tudok. Nem tudom, még rágom, még drága ill. én annak érzem.

(#234) MeszesKPT válasza b. (#232) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Én csak azt nézem, hogy adott pénzért éppen mennyi teljesítményt kapok. A 1070-et kivezetik ez látszik, de az új termékkel itt semmivel sem lennék előrébb.

Máshol lehet más a helyzet, de itt a 1070 már jó ideje a best buy ezen a szinten, mert a 2060 is 343€. Mondjuk az új genből még mindig annak van a legjobb ár/érték mutatója.

(#235) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Zotac GTX 1070 AMP Extreme Core 119 990

Pár napja ráadásul volt 113 990 is, na annyiért erősen meggondolandó vétel lenne :Y Igaz, az 1 év gari meh...

(#236) Tomassy00 válasza Alvin_ti4200 (#235) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Nem tudni hogy zsír új e, lehet hogy visszavitt kártya ki tudja. 1év garancia ? Viccnek is rossz. Kb 3 éves a 1070... még 100.000 ért se biztos hogy kéne boltból. Főleg 1 év garival... Meg főleg úgy hogy azonos árba azért most már találni más, sokkal újabb alternatívát is azonos árban azonos teljesítménnyel 2-3 év garanciával...

[ Szerkesztve ]

(#237) Chaser válasza Tomassy00 (#236) üzenetére


Chaser
titán

múltkor ddr4 ramokat néztem náluk, szinte mind 1 év garos volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#238) csakacsuvi94 válasza bot1978 (#217) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Teljesen igazad van, én is maradok még a 1060-ammal. Nagynak tűnik a 30-50%os teljesítmény ugrás, de ha FullHD gamingről beszélünk akkor magasabb képfrissítésű monitorral éri meg, ha pedig QHD, akkor ez a kártya kevés 2019-ben (lásd Anthemnél fullhd-n is kevés tud lenni, néha 40 min fps). Ott a shadow of the tomb raider, amivel nem játszok, de az egyik leggépigényesebb game most 2019ben (Metro Exodust direkt nem említem) és high-on 60 min fps-el megy. 1060ról tuti nem éri meg most váltani. Az RTX kártyák meg a szememben vicc kategória, de tudom, hogy szükség volt rájuk. Csak foglalkoznának többet a gamek fizikájával, semhogy a fényekkel és a szépséggel :))

(#239) csakacsuvi94 válasza MeszesKPT (#231) üzenetére


csakacsuvi94
csendes tag

Nagy igazság!

(#240) Cs1csó válasza bot1978 (#233) üzenetére


Cs1csó
félisten

"német levetett" valamilyen Németországi aprón kapható i7-esre gondolsz? Gondolom ott nem ennyire szarrágóak az eladók az aprón olcsóbban beárazott cucc is lehet.

(#241) kenwood válasza MeszesKPT (#228) üzenetére


kenwood
veterán

A 1070nek a 2070 az utodja,
a 10-20% fejlodes megvan.
170K korul van.
a 1070 is nagyjabol ezen az aron ment ennyi idosen.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#242) kenwood válasza Alvin_ti4200 (#235) üzenetére


kenwood
veterán

5 ev van a zotacra [link]
Kerdes, hogy azok is regisztralhatoak-e,amire nem merik a ket evet sem bevallalni ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#243) gbors válasza Alvin_ti4200 (#235) üzenetére


gbors
nagyúr

Miért? Miben jobb az 1660 Ti-nél, ami már most olcsóbb? A +2GB RAM lehet egy érv, de ezen kívül szerintem minden az újabb kártya mellett szól...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#244) Zicokuka válasza gbors (#243) üzenetére


Zicokuka
senior tag

1070 max használtan lehet még jó vétel.(persze jó áron) Újonnan nem éri meg ahogy 1080-at se venni.

(#245) Noukoum válasza M107 (#42) üzenetére


Noukoum
veterán

Amekkora különbség van a 1070 és a 2070 között inkább nem nézném a végződést. Mert a user csak kiad az valog pénzt érte, teljesítményben meg nem nagy a fejlődés hiába az eltelt idő.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#246) bot1978 válasza Cs1csó (#240) üzenetére


bot1978
senior tag

Nem igazán ismerem a német aprót, inkább vállalati selejtezésre gondolok. Brand gép. Nem 20db i3-ast veszek a melóban, hanem hozzádobok még egy i7-est vagy egy i5-öst is. Amilyen alaplapot éppen találtam jó áron olyat, aztán ebay-en rendelek a brandbe valami filléres cerkát, amin nincs vám meg áfa, de idehozzák a számba ingyen. Azt beleteszem, aztán továbbadom azzal. Office-ozni jó azzal is, ha olcsón adom elviszik. Addig meg nem kér enni. i7-et meg beteszem magamnak. Hardveraprót ellepték a munkanélküliek. Néztem, hogy sok kifutott alaplap drágább itt használtan gari nélkül, mint új korában volt kiskerben, röhej és akkor ha van 3db (a kifutott túlárazott vackoknál) újabb félgép kvázi árában kéz alatt, akkor azt azonnal felvásárolják. És akkor hirdet a csávó ötfélét. Ez a „kereskedő”? Amikor ezzel próbálkoztak először még volt itt egy közösség, aki egyszerűen belinkelt az ilyen túlárazott hirdetések alá egy másik hardvert, ami újonnan jobb vétel volt, mint a hirdetett, hogy inkább ezt vedd. Hogy ne verjenek át senkit. Az ilyeneket kvázi elzavartuk a csába. Ezt ma már egyenesen tilos. A közösséget szétverték, az üzletet a hardveraprón az átverés jelenti. Szerintük ha valami működik az nem átverés. Ha valakit jó átvert vele, akkor az annyit ért. Miért? Mert annyit adtak érte. Brávó!!! Ez a hogyan tudjuk egymást jól átverni ez hányinger. Az ilyen cigánykodást én nem szeretem attól sem, akinek van ezer pirosa. Szinte alig nézem már a hardveraprót emiatt. Teljesen ideszoktak az ilyenek, akik drágábban adják a lapot, mint az újkorában, ha éppen olcsó a CPU bele. Bocs, de menjen dolgozni, én nem fogom etetni, nem érdekel hány pirosa van.

(#247) GodGamer5 válasza Cs1csó (#206) üzenetére


GodGamer5
addikt

Ha nem zavar a kb 30-35fps, akkor egy húzott 1060 is simán elég a fullhd ultrához metro alatt... ;]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#248) slayer006 válasza bot1978 (#246) üzenetére


slayer006
addikt

Respect

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#249) Alvin_ti4200 válasza gbors (#243) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

1440p-re szerintem jól fog jönni (illetve van, ahol már most is jól jön) az a +2GB RAM, plusz ez egy flagship 1070, kiváló hűtéssel, a fogyasztásuk azonos a 1660 Ti-vel a tesztek alapján. Persze, ugyanennyiért ehet kapni jobb hűtéssel szerelt 1660 Ti-t is (pl. MSI Gaming X), nem tudom, nekem az a 6GB VRAM nagyon csípi a szemem még a 2060-nál is :(

(#250) GodGamer5 válasza Alvin_ti4200 (#249) üzenetére


GodGamer5
addikt

Akkor Vega 56-ot kell venni. ;) Gyorsabb is , nagyobb a sávszél és több a ram.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.